Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Спрощена система оподаткування для ФОП 2% з доходу кожного місяця. Чи перейшли ви і чому?

В березні було оголошено, що всі ФОПи 3 группи можуть перейти на спрощенну систему оподаткування в 2%.

Як ви до цього ставитеся?

Я вирішив залишитися на 5%, тому що хочу допомогти країні в складний момент. Мій колега, перейшов на 2% і каже що решту буде відправляти на ЗСУ.

Поділіться вашими думками будь ласка.

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Не успел сдать декларацию за май. Какие сроки без штрафа? Вышел закон № 2260-IX 27 мая, самостоятельно не разобрался.

Единый налог как известно идет местным властям.
Большой вопрос, как эти деньги используются, если твой город в окупации.

Не переходила. В любом случае мои суммы донейта на благотворительность в разы превышают эти 3% разницы, так что и переходить бессмысленно.

Працювати в IT і в умовах війни перераховати ЗСУ/волонтерам менше 50% доходу — то якесь міщанське жлобство. Країна воює, і кожен з нас має зараз віддавати країні все що в нього залишилось з його заробітку після покриття базових потреб. Ми не ризикуємо життям на фронті, тож наш вклад грошима — то найменше (і мабуть найефективніше) що ми можемо зробити щоб підримати тих, хто воює.

Нет, остался на 5%, я наоборот стараюсь максимально много помочь нуждающимся, а не сэкономить 3%

Залишився на 5%. В принципі немає сенсу переходити на 2, коли значно більше витрачаєш на допомогу зсу та волонтерам. У мене наразі немає автомата в руках, а значить є надходження валюти з-за кордону, яке в тому числі йде на податки, щоб країна могла економічно існувати. І це мене трохи заспокоює, що немає автомата в руках. Як можна, в такий час, людині з добрим доходом користуватися такою можливістю, для мене не зовсім зрозуміло.

Не перешел на 2% и не собираюсь. Был бы вариант повышенного налога — наоборот перешел бы на него.
Равно как и считаю что для девелопера просить 6500 через Дию — это скотство по отношению к стране (не считая экстремальных случаев, естественно).
А так — прямая помощь ВСУ, ТРО и беженцам — это must для айтишника.

за 6500, то це не зовсім так, читав десь пост і збираюсь так само зробити, як тільки зайдуть на карту перевести на Повернись живим, т.я. іноді гроші держави або використовуються не раціонально, або надто довго, тому доцільно скинути їх волонтерам аби вони зразу почали працювати на користь країні

Під ці 6500 скоріш за все виділили окремий бюджет і щоб вони потрапили до ЗСУ, краще дійсно ці гроші отримати через Дія і відправити у обраний фонд.
Бо інакше вони будуть «мертвим грузом» висіти десь «в казначействі».

Был бы вариант повышенного налога — наоборот перешел бы на него.

кхм... общая форма налогообложения как бы всегда была

Ну да, заодно и еще одно рабочее место создать — бухгалтера нанять. Общая система — это адок в плане учета, по сравнению с единым налогом.

Так профит же — больше штрафов, больше доход в бюджет.

Главное — успеть на них нарваться вовремя, а не после войны. Особенно с учётом того, что сейчас мораторий на проверки.

я сталкивался с общей системой, ничего особенного кроме других ставок налога, а ты?

Ну якщо пан не веде облік витрат, у тому числі амортизацію основних засобів і не перевищує 1 млн гривень доходу на рік (це, дивлячись на айтішні зарплати, не так вже і багато, а після перевищення маємо сплачувати ПДВ), то, дійсно, все це не набагато складніше.

я отримав 6500 і переказав Повернись Живим. Вони знають краще, куди ці грощі діти

навіть якщо не брати до уваги патріотичний мотив, то зважаючи на всі «скоріш за все», «будемо сподіватись, що ні», «мабуть, про» і т.д. з dou.ua/forums/topic/37278, цей ТРО виглядає дуже недосконало прописаний, і таким переходом є ймовірність підписати себе на майбутні ’листи щастя’, штрафи і пені від податкової, коли все закінчиться. А вирішити всі ці проблеми коштуватиме значно більше часу, нервів і сил, ніж ті зекономлені пару тисяч.
If it ain’t broke, don’t fix it. ©

перекладання із однієї бюджетної кишені в іншу

Це якщо довіряти тим, хто з цієї кишені не гидує смоктати навіть під час війни.

А так є нагода задонатити у незалежні фонди чи взагалі безпосередньо.

Я особисто та компанія яку веду по бухгалтерії, залишили так як є 5%.
Є частина людей, і це природньо, які жадні навіть до цих 3%, при достатньому доході.
Є частина які дійсно будуть цільово спрямовувати ці 3% на потребу ЗСУ, або у перевірені фонди, а не бюджет.
А є і такі які пішли повністю в тінь і не готові навіть 2% оплатити.
От такі от різні люди :)

P.S. Надаю безкоштовні консультації в період війського стану.
Детальніше тут dou.ua/forums/topic/37279

Це мабуть важливо тільки для тих хто займається обналічкою. Різниця 2 та 5 не дуже велика. Були б надходження!

Залишився на 5%. Не бачу сенсу оптимізувати і так мізерний податок у воєнний час.

лишився на 5%. на ЗСУ відправляю не решту, а мінімум 50% доходу.

ІМХО краще би збільшити податки (на час військово стану) до 20-25%. Але я впевнений, що багато ІТшників дає не менше 20% зі своєї ЗП. Знаю теж людину, яка (для себе) вирішила давати 50% доходу. Порахував свої витрати на ЗСУ — також ± вийшло на те саме.

Тут можна зробити таку негласну шкалу
Джуніор — 20%
Інтермід — 30%
Сіньор — 45%
Техлід — 55%

Я в перший місяць віддав більше 50%, у другому, хм, планую десь 40%. А далі навіть менше, бо витрати ж нікуди не діваються, треба і авто полагодити, і одяг малечі купити, і замінити кран вдома і т.д. Побутові речі терплять місяць-два-три, але їх все одно треба робити. Просто тепер гроші на відпустку, нове авто чи стейк в ресторані ідуть в ЗСУ

у мене немає ні сім’ї, ні дітей, забезпечую лише батьків, тому можу так робити. якби були діти, думаю, не вдавалось би так сильно економити і донатити довелось би значно більше. думаю, ці відсотки досить умовні, треба орієнтуватися на кожну окрему ситуацію. я знаю айтішників, які утримують кілька сімей, не можна звинувачувати їх в тому, що вони не донатять 30%-40%.

Підписатись на коментарі