Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Освітній курс «Про Біткоїн» — Випуск № 1 — Магічні інтернет-гроші

Привіт, шановна спільното!

Мене звуть Олександр. Я — айтівець все своє життя, в основному займаюся Android розробкою. Кілька років як зацікавився Біткоїном і ретельно вивчав технологію не тільки з точки зору технічного спеціаліста, а і просто як зацікавлена особа.

З метою пришвидшення адопшену, маю намір створити безкоштовний загальнодоступний освітній курс «Про Біткоїн». Ліцензія — відкрита, некомерційна. В моїх рожевих мріях цей курс буде перекладений спільнотою на всі мови світу.

Я вже розробив загальну структуру курсу, кілька перших уроків та каркас для майбутньої спільноти навколо цього освітнього продукту.

Почати я вирішив саме з української, а не англійської мови, як знак пошани до свого коріння.

DOU вважається мені дуже правильним місцем, щоб знайти перших прибічників і почати знайомство. Тому, я починаю публікацію матеріалу у текстовому вигляді. Буду вдячний за відгук! Якщо забажаєте долучитися до створення та перекладу курсу (або ж володієте магією анімаційних відео) — нижче буде посилання, куди писати.

Але досить балачок, до справи. Сьогодні викладу вступ та урок № 1.

Зміст (оновлено)

#1 Магічні інтернет-гроші (ви тут)

#2 Від каміння до електронної валюти

#3 Це чарівне число — 21 мільйон

#4 Загадкові майнери на варті консенсусу

Вступ

Привіт! Як же чудово, що ви вирішили пізнати чарівний світ магічних інтернет-грошей, тобто Біткоїну.

Цей освітній курс розрахований на непідготовленого глядача. Він повністю безкоштовний, а весь матеріал — відкритий. Метою освітньої організації 21 million є переклад та поширення курсу всіма мовами. Якщо після перегляду ви зрозумієте, що Біткоїн — саме те, з чим ви хотіли б попрацювати — долучайтеся до нашої відкритої спільноти!

Структурно курс розбитий на 3 частини.

Перша — теоретична. Ми з головою зануримося у Королівство Біткоїну і дізнаємося як воно влаштоване.

Друга частина — практична. З розумінням справи і всією відповідальністю, поглянемо як кожен може придбати та переказати біткоїни.

Третя частина — дискусійна. Оскільки Біткоїн мультидисциплінарний, тобто стоїть на перехресті суспільства, політики та економіки, наше королівство стає предметом багатьох дискусій. Ми розглянемо найбільш хвилюючі питання і спробуємо дати на них вичерпні відповіді.

Ми дуже хочемо, щоб якомога більше людей отримали вичерпну Біткоїн-освіту, адже саме ці знання допоможуть зберегти статки в умовах світової кризи та гіперінфляції.

Отже, пропоную перейти до першого уроку, де ми познайомимося з Королівством Біткоїн та його жителями.

#1 Магічні інтернет-гроші

Коротка історія

Королівство Біткоїну бере свій початок 3 січня 2009-го року. Саме того дня Сатоші Накамото запустив блокчейн Біткоїну. Це дата початку роботи Біткоїну як мережі.

Світ так і не дізнався, хто такий Сатоші. Ми навіть не знаємо, чи представляв він одну людину чи групу людей. Але хто б це не був, йому вдалося створити першу світову криптовалюту, яка вже змінила світ, і продовжує це робити.

З того часу Біткоїн впевнено отримує все більше і більше прибічників. Вже 22 травня 2010-го року Laszlo Hanyecz спробував придбати за біткоїни щось реальне, наприклад, піццу. Купівля двох піцц коштувала йому 10 тис. біткоїнів, а день увійшов в історію як Bitcoin Pizza Day.

Після того Біткоїн пройшов численні злети і падіння, які робили його тільки сильнішим. У 2017-му курс біткоїна вперше перевалив за позначку $1000. Про магічні інтернет-гроші почали дізнаватися все більше і більше людей.

7 вересня 2021 р. біткоїн став офіційним платіжним засобом у Сальвадорі — країні Центральної Америки.

16 березня 2022 р. Україна легалізувала біткоїн та інші віртуальні активи.

Правопис

Так історично склалося, що спільнота називає протокол та мережу «Біткоїном» (з великої «Б»). Протокол та мережа Біткоїн — це сукупність програмного забезпечення та вузлів і майнерів, тобто вся інфраструктура, яка потрібна для роботи біткоїну як валюти (з маленької «б»).

Тобто, Біткоїн — це інфраструктура, а біткоїн — це валюта.

Призначення Біткоїну

Біткоїн — це децентралізовані, безпечні, не потребуючі дозволу на користування гроші.

Біткоїн дозволяє передавати цінність будь-кому та будь-де у світі. Головне — для цього не потрібна третя сторона (банк, уряд, мафія і т.д.). Біткоїн доступний для кожного 24/7 і не залежить від національності, статі, політичних, релігійних або будь-яких інших поглядів та умов.

Винахід Біткоїну запропонував альтернативу вже існуючій фінансовій системі. Новий погляд на стару проблему, плюс розуміння технологій, породили Біткоїн — мережу, якою може скористатися будь-хто, без необхідності отримувати спеціальний дозвіл на користування нею.

Все що потрібно для відкриття «рахунку» — будь-який смартфон та інтернет.

Альтернативна система особливо актуальна для економічно відсталих країн, адже за даними yahoo, на середину 2021 року 1,7 млрд (або 21%) людей по всій земній кулі не мали доступу до банківських послуг.

У той же час інші 79% все ще мають купу проблем з існуючою системою. Впродовж усього курсу ми будемо її наочно порівнювати з Біткоїном.

Поточна система називається фіатною (від англ. fiat) і надалі ми будемо використовувати саме це позначення. Фіат — це звичайні гроші, наприклад, долар США або євро.

Чому Біткоїн надійний

Децентралізація

Біткоїн усуває потребу в централізованій сторонній системі, як Visa / Mastercard чи взагалі у центральному банку, щоб підтверджувати та перевіряти транзакції. Біткоїн працює однорангово, від піра (учасника мережі) до піра, позбавляючи у необхідності нагляду централізованого державного контролера.

Перевіряємість

Біткоїн побудований таким чином, що монети підробити неможливо. Це досягається завдяки криптографії та публічному блокчейну. Ви можете уявити блокчейн як відкриту базу даних. Будь-хто може звернутися до цих даних та перевірити, що біткоїни справжні, а не підробні.

Дефляція

Інфляція — це коли грошей в обороті стає все більше, що веде до знецінення валюти. Так, тільки у 2020-му році було надруковано біля 30% доларів США у обороті. У 2021-му це продовжилося, і, як результат, на початку 2022-го року була констатована інфляція на рівні 7,9% — найвища за останні 40 років. Для звичайних людей це означає, що все стало коштувати набагато дорожче. Але на практиці ціни зросли набагато більше, ніж 7,9%.

Тепер щодо Біткоїну. Сатоші Накамото, який створив Біткоїн, заклав, що кількість існуючих монет ніколи не перевищить 21 мільйон. Уряд жодної країни ніколи не зможе просто надрукувати додаткові біткоїни, щоб погасити свої борги.

На відміну від фіата, Біткоїн не втрачає свою купівельну спроможність з плином часу.

Епілог

Га? Що ви торочите? Я нічого не зрозумів!

Не переймайтесь! Такі терміни як «блокчейн» або «децентралізація» можуть виглядати складно, але з кожним уроком ми опануємо Біткоїн все краще.

І, якщо ми вже заговорили про гроші, а тим паче магічні та ще й інтернет-, то що ж взагалі є гроші? Ми детально розглянемо це питання у наступному уроці.

Але спочатку давайте закріпимо пройдений матеріал пройшовши простий тест.

Від автора

Курс знаходиться в процесі написання. Весь матеріал доступний за посиланням. Ним можна ділитися.

Буду вдячний за відгук! Якщо забажаєте долучитися до створення та перекладу курсу (або ж володієте магією анімаційних відео) — ось домашня сторінка спільноти. Там ви знайдете всю необхідну інформацію і мої контактні дані.

Також підписуйтесь на україномовний телеграм канал Про Біткоїн.

Я б хотів викладати і наступні уроки на DOU. Сподіваюся, це актуальна інформація в умовах економічної нестабільності.

Чекаю на ваші відгуки! О.

👍ПодобаєтьсяСподобалось9
До обраногоВ обраному6
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Двохмільярдна піраміда щойно наїбнулась:
i.redd.it/38pvmueiwsy81.jpg

Восьмидесятимільярдна піраміда Тетерів буде наступна. Удачі всем тримачам сумок ;)

Так, дуже класний кейс! Обговорюємо всим ком’юніті. Ось вам і алгоритмічний «стейблкоін».
Тезер хоронили вже збився з рахунку скільки разів. Але поки що живий.
Найкраще забезпечення у USDC / DAI.

О так так, tethers too big to fail. Почекаємо :) . А usdc це також цікавий кейс, чомусь ніхто не звертає увагу на цей скажений принтер, хоча вони за 2022 надрукували більше фантиків ніж Джанкарло з Паоло. Напевно це їм institutional investors завозять вантажівки з мільярдами кешу ночами.

ИМХО уж очень «размазано», ценной информации (извините) не много...

Яку саме «цінну» інформацію ви шукали і не знайшли?

Відчувається що автор топіка зачарований біткойном, і саме тому він написав багато безпідставних тверджень про нього, але... як би це по-м’якіше сказати... саме наївне із них це:

На відміну від фіата, Біткоїн не втрачає свою купівельну спроможність з плином часу.

Хто саме вам гарантуватиме що десь у світі у вас повинні приймати ваші біткойни? Наприклад, заходите ви у якийсь магазин і хочете щось придбати за біткойни. Де гарантія, що у вас приймуть ці гроші? — Відповідь — немає такої гарантії, на відміну якраз від фіатних грошей у тих країнах, де їх випускають. Наприклад, гривні зобов’язані приймати усі учасники ринку на території України, і жоден продавець товарів чи послуг не має права офіційно відмовити вам, якщо ви щось схочете купити у нього за гривні.

Ось вам і уся «купівельна спроможність біткойна». Сьогодні деякі продавці добровільно, на свій страх і ризик, можуть приймати його, а завтра вони дізнаються про якусь перспективнішу валюту і легко перейдуть на неї, хоч усі разом і їм нічого за це не буде.

Як приклад, у Сальвадорі вам не можуть відмовити приймати біткоїн, бо це офіційна валюта. Тож, коли Біткоїн буде однією або і єдиною валютою в Україні, усі учасники ринку будуть зобов’язані його приймати.
Якщо не втратили цікавість — читайте далі. Другий урок багато вам пояснить про економіку.

Сальвадор — це як антиреклама для біткойна, насправді. Якийсь богом забутий бандустан, де середня зарплата у 50 баксів, може й не таке собі запровадити. У розвинутих країнах, типу Японії чи США, біткойни розглядаються як фінансові активи, але, на щастя, ніхто при здоровому глузді не зобов’яже приймати їх на рівні із єнами чи доларами.

читайте далі. Другий урок багато вам пояснить про економіку.

Ви згадали лише за те, що ви розробник під Андроїд, але так позиціонуєте себе, начебто маєте відповідну фінансову освіту. Без освіти, треба або добре аргументувати свої твердження, або робити спеціальне попередження читачів, що це ваша особиста думка, яку треба читати з критичним мисленням.

Сальвадор — це така ж країна з живими людьми, у яких є такі ж потреби як і у вас. Я б Україну теж розвинутою країною не назвав. Тому для мене це чудовий прецедент. Ви можете вважати інакше.

Чудовий прецедент — «президент» с гемблінг залежністю, який вкидує національний бюджет в фантики з телефону. Це дійсно майбутнє фінансової індустрії. Few understand :)

i.redd.it/9lomni5jc4z81.jpg

Не можуть, ексеперимент був повністю провалений

Як на мене, дефляція — чи не найбільший недолік бітку та інших крипт. Біток створений так, що найголовніше — зайти якомога раніше і тримати якомога довше. Що знаецінює його придатність бути саме «живою» валютою. Наприклад, якщо б біток вижив, через 50 років якийсь кодер повинен був би працювати все життя, щоб заробити стільки ж бітків, скільки сьогодні він мін би купити з однієї зарплати. Але очевидно, що бітку — глина, и років через 10 він повністю знеціниться

Дякую за те, що поділилися.
Не бачу нічого поганого в дефляції, навпаки.
Тут я публікував посилання на переклад «На захист дефляції».
До речі автор наводить 2 історичних періоди дефляції. Рекомендую ознайомитись.
А тут гарний підсумок книги.
Третій урок містить блок, який так і називається «На захист дефляції». Мабуть, простіше почати з мого підсумку в цьому уроці.

ви не бачите нічого поганого, як це завжди було серед тих, кто вже в піраміді. Фіат — спонукає людей не тільки його заробляти, а і витрачати. І механізм інфляціі, якщо віна під контролем — цьому допомогає. Не було б інфляції — богаті сімʼї ставали б тільки богатіше с кожним поколінням безперервно, а люди з бідних сімей — назавжди були би бідними. Біток, якщо не дай боже став би чимось суттевим — це жахлива антиутопія де 1% самозванців випадково правлять світом, назавжди. А ще, коли люди НЕ витрачають свої гроші а HODLять — це веде до рецессіії в економіці, веде до занепаду. Мені не треба читати всевдо-книжки про захист дефляції бітка, бо я слухав базовий курс з економіки в школі и цих знань достатньо для розуміння — що біток — фуфло

Наведена вище література не має нічого спільного з біткоїном, це 100% економічна праця. І автор не просто слухав базовий курс економіки в школі.

Ага, чомусь всі розмови про біток зводяться до «ви занадто тупі, щоб його зрозуміти». Добре, я навіть не сперечаюсь. Ходліть далі, самі побачете чим це закінчеться

О, интересно очень, спасибо, продолжайте!))

На самом деле, это потрясающая идея. Очень удачный выбор формата и подача. С удовольствием изучаю материал и делюсь ссылкой. Успехов Вам, жалею «масштабироваться» ^^

Вау, велике вам дякую. Дуже приємо і надихаюче! Сьогодні публікую наступний урок.

Игнорировать дальше и смотреть на агонию тех, кто не успел себе ламбо на халяву прикупить

Чудова ініціатива! Необхідно мати базові знання з Біткоїну, дякую вам! Підписалась на Ваш канал :)

Що, тримачі торб закінчуються, Джанкарло надрукував тільки мільярд фантиків в цьому місяці, а курс все не зростає? Я не думаю що на ДОУ знайдеться багато свіжих цілей, згодних вкласти свої гроші заради вашої ліквідності для виходу.

ПС: вибачаюсь, не один мільярд, а два з половиною звісно. Як я міг так помилитись :)

Нажаль, не зможу підтримати дискусію, не дуже дружу зі спекуляціями.

Але ж ви спекулюєте ціною біткоїна? Пишете що курс буде тільки зростати, що біткоїн краще фіату по купівельній спроможності. То чого б не розглянути одну з основних причин росту курсу? До речі Джанкарло з Паоло не єдині хто друкує фантики, Circle надрукували 10 мільярдів з початку року наприклад, так само як і інші їм подібні спекулянти.

До речі, це все ж валюта для обігу та розрахунків між звичайними громадянами чи це фінансові цінні папери для заробітку спекулянтів? Бо фани токенів якось не можуть обрати одну версію :)

Не плутайте hodl і валюту та спекуляції — це принципово різні речі, тому що мотивація у людей разюче відрізніяється. Спекулювати можна чим завгодно і Біткоїн тут нічим не відрізняється від наклейок в жувачках чи цукру чи чого завгодно. Купуючи долар, український громадянин теж фактично спекулює на курсовій різниці.
Не туди дивитесь. Роздивіться за спекуляціями практичну цінність і тоді ви зрозумієте про що я.

На жаль, не можу знайти посилання на тест

І дійсно, не дуже це просто. Дякую за відгук! Я поправив посилання у тексті, ось дублюю: alexsattva.notion.site/...​3a2924e83822125819de5c645
Відкрийте перший урок і у кінці буде тест.

Биткоин контролируется компартиeй Китая (где и находится порядка 70% мощностей по генерации хэшей).
В общем, кто в эту китайскую пирамиду залезет и не успеет вовремя вылезти — тот сам себе глупый буратиина.

Чарівно! Саме для таких думок і створюємо освітній курс :)

Бан майнинга в Китае?

Вообще-говоря, верится с трудом. Больше поверю, в выкидывание частных майнеров (в Китае) из индустрии, отжим их оборудования (в Китае) и продолжение майнинга под чутким руководством китайских чиновничков, с фейковыми ИП-адресами (через ВПН).

В общем, нужно посмотреть...

Да их всего 3-4 были и они успешно выехали в Казахстан и США, брали Боинги в аренду чтобы вывезти оборудование.

Майнинг банили не для того, чтобы что-то отжать, а потому, что электричества не хватало на заводы, плюс экология. Китай в экологию ударился и сокращает угольные электростанции, а майнинг этому не способствовал.

Підписатись на коментарі