Звернення ІТ-спільноти до держави під час війни

Частка ІТ—індустрії у ВВП України складає приблизно 3,4%. На ЗСУ держава витрачає близько 5% ВВП (під час війни навіть більше). ІТ-сектор заробляє достатньо, щоб це звернення було почуто та розглянуто. Дуже крутий звіт про ІТ-індустрію тут.

Війна б’є по нам, а, отже, і по податковим надходженням в країну та залученню до неї валюти, резерви НБУ зменшуються. ІТ-індустрія зазнає шкоди від війни, як і інші галузі, проте нас найлегше врятувати: нам не важливе місце звідки ми працюємо, не важлива майже ніяка інфраструктура (у порівнянні з заводами, тощо). Все, що нам потрібно від держави, то можливість спокійно працювати, поки держава вважає це доцільним.

Трохи про доцільність. Від ІТ-фахівця набагато більше користі за компьютером, аніж на війні, де він повний профан. Головне — ми бачимо, що влада це чітко усвідомлює, і не просто так пішла на зниження податків та інші пільги для ІТ-бізнесу. Багато хто з нас гордий сказати — ми ними не користуємось, піклуємось про нашу країну у цей нелегкий час. Ворог отримує по зубам майже на всіх напрямках, проте, якщо ситуація буде загострюватись, то доцільність ІТ-фахівця зі зброєю в руках треба буде заново оцінити.

Ще кілька слів про доцільність: дуже гарне звернення було від міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова: тут. Нажаль, так і не доведене до кінця, тому ми закликаємо повернутись до цієї теми ще раз з доповненнями та пропозиціями.

І ще буквально хвилинку про Харків:

< < <

Закликаємо ІТ-бізнес Харківщини впевнено працювати на економіку регіону! На цьому наголосив під час зустрічі із Наглядовою радою Kharkiv IT Cluster та народними депутатами.

Ключова тема — бронювання військовозобов’язаних фахівців ІТ-компаній Харківщини на період мобілізації. Збереження фахівців на місцях реєстрації вже обговорив із міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим. Міністерство підтримує цю ініціативу та готове масштабувати її на всеукраїнському рівні.

> > >

Держава повинна бути послідовною. Однією рукою ви даєте нам пільги для праці, показуєте — державі дуже потрібні гроші під час війни. Другою рукою мобілізуєте спеціалістів ІТ-галузі. Виглядає як погано синхронізований процес із зловживанням на місцях, який можливо виправити у тісній співпраці з ІТ-спільнотою. Ми знаємо як, але спочатку невеличка передмова.

Ми розуміємо, що ІТ галузь не краща за інші. Будь яка галузь може організуватись як і ІТ та довести те ж саме та домовитись із державою на своїх умовах. Банківські працівники, аграрії, лікарі — ми розуміємо наскільки вони всі нам потрібні! Та відновлення економіки під час війни то стаціонар у лікарні, а ми пропонуємо укол адреналіну в сердце. Швидко, дієво, за найменшу кількість рухів і бюрократії. Максимальна вигода у найкоротший час.

  1. Відділити насіння від полови. ІТ-фахівців, що приносили користь державі роками від тих, хто не платив податки або ж лише хоче закосити під ІТ-фахівця. Дуже просто:

    а) ФОП з ІТ-КВЕДами та сплаченими ЄСВ та ЄП не менше 6 місяців до 24 лютого 2022 року (півроку податків до початку війни). Та з контрактом (згідно частини 2 статті 6 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність») із замовником ІТ-послуг. За статистикою це 90% всього ІТ.

    б) ІТ-фахівці, працюючі за трудовим договором, складеним до війни.

    в) Резиденти Дія Сіті, що стали такими до війни.

  2. Мінцифри вже має всі наші дані по податкам, ФОПам та КВЕДам. Ми просимо додати в ДІЯ ІТ-мітку, яка спираючись на пункт 1 визначала би чи є ця людина корисним для держави ІТ-фахівцем і відображала би це у додатку. Цю мітку у подальшому ми могли б показувати за місцем вимоги.

  3. Продовжувати діалог з державою. Ми пропонуємо не просто довічний квиток для ІТ-фахівця, а імунну ІТ-мітку, яка оновлюється раз на місяць чи два тижні. І якщо ІТ-фахівцю вже не доцільно сидіти за компьютером, а саме час йти воювати — держава може легко її зняти (набагато швидше, ніж вона ставилася).

  4. Фільтрація пункта 1 недосконала і може потребувати невеликих коригувань, проте 95% чесного ІТ-бізнесу той фільтр пройде. До угоди можна буде вносити кореляції, проте зараз ми просто хотіли би повернутись до своїх робочих місць і продовжити роботу. Від нашої зниженої працездатності, великого ризику та нервів іноземні замовники починають поглядати в сторону ІТ других країн, тощо. Ми вже працюємо в компаніях, у яких червоне світло на найм ІТ-фахівців із України, через ймовірність раптової втрати працівника у зв’язку з мобілізацією.

Слава Україні!

Перемога за нами.

  • ІТ-ком’юніті

(схожі питання піднімалися у ІТ кластерах Харкова і Закарпаття, але нам здається, що проблему треба вирішувати у державному масштабі, як зазначив міністр Федоров)

Група в Телеграмі, де обговорюється тема: тут.

👍ПодобаєтьсяСподобалось8
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Перемога за нами.

ІТ-ком’юніті

Зареєстрований 10 листопада 2011
Коментарі 3 Топіки 1

А ви хто такий? Хто уповноважив вас говорити від імені всієї спільноти?

Від ІТ-фахівця набагато більше користі за компьютером, аніж на війні, де він повний профан.

А юрист, власник кав’ярні, водій далекобійник — це все люди, від яких немає користі і вони мега-спеціалісти у військовій справі?

Може вже досить нити і сцятись, що мобілізують?
Ті хто хотіли на війну вже пішли, всі інші так чи інакше не хочуть туди. І спеціальність ту ні до чого.

Тобто немає пропозиції впорядкувати модернізацію та залучати фахівців на службу згідно профілю, а є лише пропозиція не мобілізовувати ІТ-фахівців?

Ідіть у сраку. Мало нам хейта до войны, теперь нужно всем вокруг рассказать какие мы особенные.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

ну вот, анон расписался за всё IT сообщество и сбежал

Павел Яковенко
Был 5 дней назад
Зарегистрирован 10 ноября 2011

Знову айтішні амеби ниють, який сюрприз

а інфузорії реагують, гиги

Боевые инфузории. В то время как айтишные амебы ноют он видать сидит в окопе и от туда на Доу пишет. Бравый воин, наверное.

Все те, кто так недоволен подобными предложениями и посылает их вслед за русским кораблем, почему вы не на фронте, если так хотите воевать? Почему у вас вообще есть время сидеть на Доу? Вы могли бы быть в обороне Харькова или Мариуполя, если такое большое желание воевать? Не слышал чтобы люди из обороны Мариуполя между делом сидели на Доу и строчили комменты. Ну так определитесь тогда, вы воевать хотите или нет?

Те, кому не нравится отметка в Дие, что ты ITшник. Значит отметка в Дие, что у тебя есть ковид сертификат — это ок, отметка что у тебя есть права — это ок, отметка что у тебя есть ребенок — это ок. А отметка что у тебя ITшный КВЭД — это ужас ужасный, никогда нельзя так делать, вы что!

Не хотите ее показывать никому — а вас никто и не обязывает, не показывайте. Не хотите пользоваться предложением и хотите идти воевать — да пожалуйста, Мариуполь вас ждет. Почему вы до сих пор на Доу в комментариях, бегите скорей на фронт? Или вы на фронте, но там настолько пинаете, что все равно в комментах на Доу сидите? Если там настолько нечего делать что вы в комментах на Доу, то зачем зовете туда других? Будем вместе пинать и на Доу сидеть?

Все те, кто так недоволен подобными предложениями и посылает их вслед за русским кораблем, почему вы не на фронте, если так хотите воевать?

А ті хто на фротні: Чому ще не померли за свої переконання? Так?

Проблема вашої логіки у тому, що ви зводите будь-яку неспівпадаючу з вашою думку до екстремуму. Те саме, якби люди, проти яких ви виступаєте, запитували «Якщо ти проти мобілізації, то чому не виїхали в рашку?»

Між позицією «хочу воювати» і несприйняттям позиції «нехай воюють інші, бо я занадто цінний чел» є величезна різниця.

Проблема вашої логіки у тому, що ви зводите будь-яку неспівпадаючу з вашою думку до екстремуму.

Мы не знакомы и вы знаете мое мнение только об одном вопросе, хотя пишете что я свожу «любую» не совпадающую мысль с моей к экстремуму. Проблема с логикой тут, скорей, у вас, а ни у меня. Да, предложение мне кажется логичным. В чем проблема? Я не имею на это права? Или если оно кажется мне логичным то это ошибка логики?

Идея по прежнему понятня. Хочешь воевать — иди воюй. Данное предложения твои права в этом не ограничивает.

Проблема с логикой тут, скорей, у вас, а ни у меня. Да, предложение мне кажется логичным. В чем проблема?

Проблему, я описав:
Ви не пробуєте зрозуміти протилежну позицію, а зводите її до абсурду і опонуєте вже радикалізовані позиції.
Власне, якщо ви не бачите логічних проблем, то чому пишете зараз на доу, а не облаштовуєте свій побут в Сибіру чи Якутії?

При чем тут Сибирь или Якутия? Мне нравится предложение которое люди выдвинули. Я прекрасно понял противоположную позицию и я с ней не согласен.

Мне нравится предложение которое люди выдвинули. Я прекрасно понял противоположную позицию и я с ней не согласен.

Так просто «подобається» і «незгодні» — це інфантильна позиція і немає сенсу її враховувати. Маєте аргументи за те що вам подобається, так щоб ваша позиція подобалась комусь окрім групи (дуже малочисельної) з якою ви себе ідентифікуєте— це вже конструктивна позиція і її треба обговорювати. Поки що ваша аргументація на рівні малої дитини — перекручування позиції опонента.

Аргументы вам? С трудом нахожу хоть одну причину это делать. Скорей не нахожу вовсе и уж точно не нуждаюсь в ваших оценках уровня моей аргументации. В самом обращении все достаточно понятно описано.

Аргументы вам? С трудом нахожу хоть одну причину это делать.

Аргументувати суспільству, для просування своїх ідей. Але свою нездатність аргументувати ви вже продемонстрували.

Вы пока только продемонстрировали умение спамить на Доу. Это напрямую следует из того сколько у вас тут комментариев.
> Коментарі 12609

Наверное с трудом находите время на работу в IT в промежутках между постами на Доу и своей очень ценной оценкой другого мнения и его аргументации.

Вы пока только продемонстрировали умение спамить на Доу. Это напрямую следует из того сколько у вас тут комментариев.
> Коментарі 12609

І знову жодних аргументів, лише спроби атакувати особистість опонента.
Але спроби, що демонструють лише вашу нездатність опрацювати навіть 1 сторінку. Даю підказку:
Зареєстрований 26 листопада 2008

Зареєстрований 26 листопада 2008

Так и я об этом. Это же около трех комментариев в день, каждый день, начиная с 26 ноября 2008 по сегодня. С учетом того, что ни одного дня не пропускать. Senior DOU комментатор. Удивлюсь, если на Доу есть хоть одна статья без вашего ценного мнения.

умение спамить на Доу.
Это же около трех комментариев в день

Зареєстрований 10 квітня
Коментарі 10

Посмотрим как будет через пару лет, если мы говорим про спам. Хотя и так очевидно как оно будет, если я уже отстаю на 12604 комментария.

тобто ваша позиція десь мєжду, хитросрака.
Типу: «я і свою шкурку бережу і дофіга патріот заодно»

А ваша позиция в чем? Вы наверное, в отличии от меня, конечно же, сейчас воюете?

тобто ваша позиція десь мєжду, хитросрака.
Типу: «я і свою шкурку бережу і дофіга патріот заодно»

Ні перше, ні друге. Я не запропонував жодних дій для захисту «своєї шкури», я не казав, що я патріот.
Питання в тому, чому ви вигадали саме таке формулювання?

О точности формулировок спрашивает человек, который предлагал мне обустраивать быть в Сибири или Якутии из-за того что я поддерживаю озвученное предложение. ахахахах

человек, который предлагал мне обустраивать быть в Сибири или Якутии из-за того что я поддерживаю озвученное предложение.

Брехня, я таке вам не пропонував.

нехай воюють інші, бо я занадто цінний чел

У таких людей есть бронь в военкомате. Они, по мнению государства, ценные челы

Потому, что подобное предложение — это фактически разделение население на тех, кто точно должен жить (ит-специалисты) и тех, кого можно отправить на фронт (все остальные).
Зайдёт такое предложение на новостные каналы и хейт айтишников по всей стране будет обеспечен.

Потому, что подобное предложение — это фактически разделение население

Как если бы вдруг оказалось, что по любому другому вопросу разделения населения нет. Кто-то имеет права голосовать, кто-то нет(да хоть в силу возраста, например), кто-то платит налоги по единой системе, кто-то подоходный, кто-то получает выслугу лет за горячий стаж или вредное производство, кто-то нет, для кого-то пенсия начинается в одном возрасте, для кого-то в другом, кто-то имеет право покидать страну во время войны, кто-то нет и т.д. и т.п. Не вижу ничего удивительного и противоречивого в том что кто-то больше пригоден на рабочем, чем в ТРО, нежели другой.

чоловіки 18..60 років раби держави, мають сидіти тут в мішку, #тижмужик

чоловіки 18..60 років раби держави, мають сидіти тут в мішку, #тижмужик

Всі, крім іт-фахівців (згідно основного посту).

Хоча, якщо була б пропозиція впорядкувати мобілізацію для всіх — її всі б підтримали.

згідно основного посту

і що?
аграріям можна, то вони хто

там же где-то была новость, что 50-60 тысяч моряков вообще выпустили за границу, чтоб те поехали работать и зарабатывать валюту... это не разделение? притом что тут про выезд вообще ни слова(это наоборот одно из условий, чтоб получить бронь — это не выезжать за пределы Украины)

а як з приводу депутатів, та таке інше? Вони теж не призовні, чому б не звернути увагу на цю тему?

А до цього що хейта не було? Як тільки у новостних каналах з’явилася інфа що айті сфері податки треба збільшити, вся країна в захваті кричала — так, так їм і треба нехай платять більше податків... І чомусь ніхто не звертає увагу на те скільки айті сфера фінансово спонсорує під час війни армію, про це пишуть, але всім пофігу, типу це нормально в них грошей багато.. От чесно, якщо б США і Європа перестала давати гроші, і держава почала би шукати можливості для підтримання економіки, то на які б кроки пішла би влада... Думаю було б щось типу демобілізація всіх айті і імунітет к мобілізації всіх у кого доходи від 3к дол. і збільшення податку для таких на час війни до 50% від доходу. А інших би заганяли в армію.

Все те, кто так недоволен подобными предложениями, почему вы не на фронте, если так хотите воевать

Я не хочу воювати, але через таких як ви до моєї професії будуть ставитись погано.
Створюйте петиції, пишіть на форумі але не підписуйте свою писанину

ІТ-ком’юніті

Бо ви не айті комюніті, ви не спілка програмістів чи ще щось.

Ви кілька сотень (з сотень тисяч) ІТшників які бояться повісток. Ви не більшість, не значна частина а всього лиш малий відсоток який не може зрозуміти що в дорослих громадян є не тільки права а й обов’язки перед державою.

На крайняк пишіть петиції «ФОП який має валютний дохід» чи ще щось не привязуючись до ІТ і мені буде пофіг на вас.

Я на фронте, в окопе. И да тут иногда тихо бывает, и иногда можно по инету пошарится, ещё вопросы?

Звернення ІТ-спільноти

Маю ще одне звернення одразу. Від мене особисто. Усі звернення йдуть за руським воєнним кораблем.

Основная проблема Украины сейчас — не нехватка баблоса. Баблос даёт запад и его (на нынешние нужды страны) достаточно.

Основная проблема — наличие обширных оккупированных територий, откуда нужно выбивать орков.

Чем больше останется оккупированных територий на момент перемирия — тем больше будет рашко-плацдарм для будущих экспансий. Если оккупированным останется нынешний «наземный коридор» — это значит выпадение экспорта металлургии и агропрома (они шли через порты Азовского моря), а это порядка 3/4 всего укро-экспорта.

Собственно, чем больше оккупированные територии — тем хуже условия перемирия (и тем выше вероятность последующих рашко-атак).

Потому, первоочередное сейчас — сопротивление и деоккупация. А ИТ-коденье — это уже для мирного времени.

Остались еще металургические заводы?

Разумеется. Запорожсталь, Днепроспецсталь и всякое такое.

И логистические цепочки НЕ нарушены?
Прям работают, работают?

Если да, то это хорошие новости.

сопротивление и деоккупация.

військами спец ІТ призначення

ИТ-коденье — это уже для мирного времени.

тре забанити Інтернет і лишити тільки марафон від УТ-1

Ідіть у сраку. Мало нам хейта до войны, теперь нужно всем вокруг рассказать какие мы особенные.

Я знаю хто такий Anonymous, but who’s

ІТ-ком’юніті

?

but who’s

Схоже що:

IT під час війни
__202 members, 115 online__
Цей чат створений для того, щоб сформувати колективне звернення ІТ-індустрії до держави під час війни та вирішити доцільність воювати ІТ-представникам саме зараз.

Тобто немає пропозиції впорядкувати модернізацію та залучати фахівців на службу згідно профілю, а є лише пропозиція не мобілізовувати ІТ-фахівців?

Наразі так. Бо робити архітектурно правильно треба було до війни. А зараз у нас немає півроку на побудову нової архітектури і пропуску її через всі бюрократичні етапи.

Наразі у вас випливає наступне формулювання — «відправляйте на фронт всіх крім нас».

Перемога за нами.

ІТ-ком’юніті

Зареєстрований 10 листопада 2011
Коментарі 3 Топіки 1

А ви хто такий? Хто уповноважив вас говорити від імені всієї спільноти?

Від ІТ-фахівця набагато більше користі за компьютером, аніж на війні, де він повний профан.

А юрист, власник кав’ярні, водій далекобійник — це все люди, від яких немає користі і вони мега-спеціалісти у військовій справі?

Може вже досить нити і сцятись, що мобілізують?
Ті хто хотіли на війну вже пішли, всі інші так чи інакше не хочуть туди. І спеціальність ту ні до чого.

Никто не говорит что кто-то хуже кто-то лучше. Проблема заключается в нездоровой тенденции некоторых регионов, которые на фоне призыва начинают тянуть одеяло на себя и играть в популизм. В дополнение к этому — не всегда адекватное отношение к мобилизации и к тому кого призывают. Это вот вообще не везде, но есть перекосы и есть случаи.

Это не бронь как в некоторых индустриях.

А юрист, власник кав’ярні, водій далекобійник — це все люди, від яких немає користі і вони мега-спеціалісти у військовій справі?

Владелец кафейни более эффективен как владелец кафейни, но вот вопрос — много ли выхлопа с него будет если никто не будет в эту кафешку ходить? Не будет прибыли, не будет кафе, не будет кафе, весь персонал уволят и какой выхлоп с владельца закрытой кафешки? Экономика это не только налоги

Проблема заключается в нездоровой тенденции некоторых регионов, которые на фоне призыва начинают тянуть одеяло на себя и играть в популизм

І що ж це за регіони такі? Що вони такого роблять?
Якщо ви про наїзд харківського іт кластера на Закарпаття, то щось мені підказує, що переїзд з Харкова вмотивований не стільки «магічною бронню», скільки руснею біля воріт.

В дополнение к этому — не всегда адекватное отношение к мобилизации и к тому кого призывают.

Угу, ІТшники знають краще ніж воєнком, хто потрібен.

много ли выхлопа с него будет если никто не будет в эту кафешку ходить?

Каву п’ють лише ІТшники?

то щось мені підказує, що переїзд з Харкова вмотивований не стільки «магічною бронню», скільки руснею біля воріт.

Проблема не в факте переезда, а в том что они под этим соусом заставляют перерегистрировать ФОП

Угу, ІТшники знають краще ніж военком, хто потрібен.

Я говорю из того что я знаю, если у вас нет ни одного знакомого которого забрали сразу в учебку, без опыта и без специаности, в процессе постановки на учёт, это не значит что этого нет

Каву п’ють лише ІТшники?

Я разве это сказал? Экономика это живой организм, отдельно взятый бизнесмен не жизнеспособный без людей которые могут позволить себе тратить деньги. Так же как и платежеспособный гражданин ничто без людей которые продают товары и услуги.

а в том что они под этим соусом заставляют перерегистрировать ФОП

І вчити угорську? Як можна змусити «перереєструвати ФОП»?

которого забрали сразу в учебку, без опыта и без специаности

Значить потрібні люди. Потрібні зараз. Якщо забрали в учебку і там навчать, то в чому проблема? Тут ІТшники в таких самих умовах.

Я разве это сказал?

Тоді до чого був цілий абзац? Для чого ви написали ще одни після цього речення? Ну так для послуг потрібні споживачі, наприклад перукарі, аграрії, далекобійники та і солдати з 30+ К грн (і наче це правда, але точно не знаю) теж норм споживачі.

которого забрали сразу в учебку, без опыта

В учебку для получения опыта.
Angular тоже сперва учится, а потом на проект человек идет.

Владелец кафейни более эффективен как владелец кафейни, но вот вопрос — много ли выхлопа с него будет если никто не будет в эту кафешку ходить?

Куча кофейн/ресторанов сейчас готовят еду и бесплатно отправляют ее на передовую.

Это факт, и огромный респект им. Но это частности, я это написал в контексте предыдущего вопроса. Но давайте возьмем это один конкретный пример, раз уж на нем зациклились))

Продукты то не с воздуха берутся? Люди которые туда приходит волонтеры (там ведь не только персонал кафе), им то на что-то жить надо? Они ведь тоже где-то работают. Им тоже надо откуда-то деньги брать, платить за коммуналку, квартплату и т.п. Да и самим работникам кафе тоже ведь надо ЗП платить откуда-то.

И если смотреть с точки зрения стабильности бизнеса, то такие индустрии как ИТ, которые не привязаны ни к месту ни к инфраструктуре ни к потребителям в Украине (от которых они получают ЗП) это одна из тех индустрий которая должна продолжать работать иначе у нас экономика тупо схлопнется. Особенно если учесть как себя сейчас чувствует среднестатистический бизнес.

Смотри, в ресторане работают как минимум повара/уборщики. Продукты туда привозят водители. Откуда-то они ее берут, со склада, на котором тоже кто-то работает, куда их доставляют, скажем, фермеры. Это и есть работающая экономика.

Один смузихлеб, сидящий за ноутом, не выпьет столько кофе или смузи, чтоб это принесло какой-то ощутимый вклад в экономику страны.

Правильно, во-первых, не говорю что ИТ единым (я писал одна из индустрий). Во-вторых, таких смузихлеьов тысячи, десятки, сотни тысяч. А теперь масштабируем кейс.

Посевная будет не такая как в прошлом году, значит продукты будут только дорожать из-за разрыва цепочки. Склады как и бизнесы поставщиков на 1/4 1/5 територии страны разбомблены или размародерены. Миллионы уехали, сотни тысяч забились на территории нескольких областей. Жилье будет только дорожать. Тысячи потеряли бизнес, т.е остались без каких-либо источников доходов. На фоне дорожания продуктового набора и квартплаты все будут экономить. Или из-за отсутствия работы или из-за резкого сокращения выручки. Плюс затраты на поддержку супругов и детей которых мужики отправили за границу.

Добавляем к этому увеличение численности ЗСУ , которых надо накормить, одеть и заплатить ЗП (100к на передовой в месяц).

Учитывая все вышесказанное — колличество людей которые будут тратить деньги на что-то кроме минимально необходимых вещей уменьшится в разы. Государство, на фоне сокращения бюджета из-за возросших затрат, будет урезать социалку. Тут уже не будет желания посидеть в кафе.

И тут экономику будет поддерживать только бизнес который не зависит от внутреннего рынка, который работает на экспорт. И вот вопрос — сколько у нас таких индустрий.

И тут ещё надо учесть не только экспортную индустрию в общем, но и экспортный бизнес в частности. Потому как не каждый бизнес может спокойно релоцироваться, это первое, а второе, даже если конкретный бизнес и может переехать то это время и затраты (если говорить про какие-то производственные мощности) не считая ещё того факта что сотрудников надо будет расселить поближе к новому заводу.

И ИТ это одна из немногих индустрий которая может остаться на плаву после такого.

И вот теперь представим что 50% штата какой-то галеры забирают))) кроме факта сокращения притока прибыли от экспорта это повезет если заказчик не уйдет. А если уйдет то это чревато как сокращениями на галере так и потенциально ее закрытием. Ну и по этому поводу можно ещё долго дискутировать))

Короче говоря мой пойнт в том что сейчас любой бизнес, который работает на экспорт на вес золота. Особенно если этому бизнесу важны квалифицированные кадры, которых не обучить за пару дней.

Боевые 100 тысяч в ВСУ + зарплата) знаешь как приятно бойцу после недельки на позициях зайти в кафешку на кофе или пиццерию? Так что владельцев кафе не трогать однозначно)) а ещё врачи нужны, учителя, аграрии, короче воевать некому) все нужны

Для юристів є посада мпз яка по суті своїй нічим майже не відрізняється від юриспруденції, далекобійники це ті хто вміють їздити на кразах, мазах зілах і т.п. фігні, будь який водій не підійде.

на війні, де він повний профан

Бачиш дядька в пікселі ЗСУ за кермом бензовоза, і розумієш, що цей Рембо все життя готувався на відміну від айтівця.

Або ж дядько за кермом бензовоза це просто мобілізований водій, який до цього дальнобоем працював. В армії всі герої, навіть в тилу.

«Укол адреналина в сердце» это метка в дие «Полезный айтишник»?) Сами же говорите, что 95% айтишников пройдет ваш фильтр. В чем смысл? Давайте тогда фильтр, который пройдет 99.9%. Можно еще в дие сделать интеграцию с гитом, чтобы военком мог оценить ваш личный вклад.
И еще. Условный мидл 3к зп платит налогов в месяц ± 5к грн. Значит ли это, что офисный работник с 1к$ белой зп более полезен для государства, и вы готовы мобилизоваться раньше него, если будет нужда?

Условный мидл 3к

при этом приносит в страну 6-10к валюты(которую его заставляют продать), за которую (и только за нее родимую) нам продают джавелины

нам продают джавелины

думаю сейчас очень много дают/продают с учетом, что «потом сочтемся»

а экстраполировать?
нам продавали/продают ВСЁ импортное только за валюту, которую добываем мы, металлурги и агро

Я к тому, что прямо сейчас, если у нас не будет валюты, то нам будут давать в долг. И айтишники, таким образом, прямо сейчас не являются лучом надежды и опорой.

Так и потом уже айтишники точно не будут опорой, думаю не зря начали заводить тему про обучение и гранды на курсы в айти сферу для мобилизированых после демобилизации, наверное понимают что надо будет новых обучать, и вряд-ли будут для айти сферы уже какие-то льготы, всех загонят в дию окончательно, много опытных кто выживет — уедут, даже не могу представить что может произойти что бы этого не случилось. Настоящий коллапс экономики будет после войны.

«Потом сочтемся» це коли згадають про айті сферу і будуть збирати благодійні фонди спираючись на ви ж можете це зробити... Ось тільки чи буде з кого збирати ці кошти, та чи буде у людей бажання..

при этом приносит в страну 6-10к валюты(которую его заставляют продать), за которую (и только за нее родимую) нам продают джавелины

А якщо агрономи приносять більше валюти, підеш замість агронома?

Так в них якраз це вже є.

На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 3 березня 2022 року № 194 «деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» та з метою своєчасного проведення комплексу весняних-літніх польових робіт аграрні підприємства та виробники продовольства мають подавати Мінагрополітики списки критично важливих працівників, яким буде надана відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час.

покажи своє фото з окопу спочатку

І що тоді? Ти підеш в військомат?)

Всім страшно, в багатьох є діти, старі батьки яким треба як мінімум матеріально допомагати.
Наявність високооплачуваної роботи не може давати можливості уникати призову під час війни.
Якщо ти не можеш зрозуміти чому так, то уяви що завтра офіційно можна купити відстрочку за 300к$ яких в тебе немає але є в прокурорів, чиновників і власника твоєї шлюпки.

Нехай тоді держава покриває той заробіток що я втратив, бо ці 30к грн + 15к грн зп це смішно. При тому що мені треба ще батькам допомагати. Я не на нулі, 100к платять тільки на нулі і то ця сума по днях ділиться, а ще знаю випадки що про ці премії забувають і комусь не платять, чи не доплачують.

при этом приносит в страну 6-10к

При зарплате в 3к?
Его на этапе каком-то «налюбивают» в 2-3 раза? 🙄

ну как бы внешний рейт же, причем тут зп мидла вообще?

Так я о том и уточнил 🤔😁
Внешний рейт, он точно в Украину приходит?

Офисный работник с внутреннего рынка сейчас имеет 0$ и платит 0 налогов

Очень голословное заявление

Офисный работник с внутреннего рынка сейчас имеет 0$ и платит 0 налогов

А уволенные ит-специалисты приносят больше?

Могли бы приносить, если бы их не мобилизировали.

Маємо.
1. Умовний ІТшник з платнею $2000 (2000*30=60 000UAH)
2. Умовний найманий працівник (вчитель наприклад) з платнею, нехай 15 000 UAH

Податки.
1. 60 000*5/100 = 3 000 UAH
Додаємо ЕСВ 1 500 UAH (заокруглено)
Total: 4 500 UAH

2. 15 000*19.5/100 = 2 925 UAH
Додаємо ще 30%, що роботодавець платить за найманого (здається стільки ?), 4500 UAH

І... Маємо те що маємо.

Може моя математика і хибна.
ХЗ...

Ну і де Ви бачили офісного працівника с офіційною зп? Такий самий ФОП або мінімалка + конверт / виплата дівідендів і інші схеми

В дуже багатьох великих бізнесах офіційна біла ЗП. Так, там часто створюють «дочірні підприємства» куди виводять ІТ на ФОП-ах (але теж не скрізь).

Ну і де Ви бачили офісного працівника с офіційною зп?

До десь 20К грн особливо не напрягаються в великих конторах.
Інший приклад інженери в будівельних конторах (деяких), там ЗП 50-70К «по трудовій».
«Робочі спеціальності» наймають по «мінімалка+конверт» не для економії на податках, а щоб можна було легко звільнити (наприклад, якщо забухав) та не мати соц відповідальності (якщо стався нещасний випадок на виробництві)

Звісно є купа контор «з 90-х» де чисто з принципа всякі мутки.

Ну і де Ви бачили офісного працівника с офіційною зп?

In the mirror :-)

p.s. Я он не розумію, в моєму коменті написано "

Умовний найманий працівник (вчитель наприклад)

"
Невже це не прочитали, чи я якось двозначно написав?

учитель получает деньги из налогов, там налоги вообще странная вещь..

от фирмы помоему 22% и максимум с 15 минимальных зарплат

«умовний IT-шник» порой платит все те же 18 + 1.5 налогов, ну вот по себе знаю

«умовний IT-шник» порой платит все те же 18 + 1.5 налогов, ну вот по себе знаю

+500!
Если по КЗОТУ то 18+1.5 платят все.
Просто тут же сравнение с ФОП-ами на 5% налоге.

Ну тобто ви порівняли одну крайність з іншою. Беріть середню зп і формат співпраці і там і там, і вийде що різниці немає. Але, як тут вже писали, чим більше зарплата / компенсаці, тим більше ПДВ і інших розмитнень людина платить.

Ну тобто ви порівняли одну крайність з іншою. Беріть середню зп і формат співпраці і там і там, і вийде що різниці немає.

Ну так і є.
Взяв середню. Адже середня то не мінімалка.
І власне мій коментар до того і вів, що різниця ніяка.
Щодо чим більше зарплата, тим більше ПДВ я плачу, цього я не зрозумів.
ПДВ є 20%, я його більше плачу умовно, якщо я більше їм :)

Ну от я витрачаю майже всю зарплату, і офісний співробітник так само. Але у мене трохи більше зарплата, тод ПДВ я плачу більше

Є лайфхак. Купувати на ринку. Там ні ПДВ ні чеків 😁
Але якщо не жартувати, то я б ПДВ не врахрвував.
Адже його платять всюди, то ж як аргумент, ну таке собі.

Ну то я б і пенсійний внесок не рахував, його платять всюди :)

Я до того, що порахував податки з заробленого умовним індивідуумом.
А Ви чомусь бажаєте додати ще й податки з витраченого.
Як на мене це некоректно, адже той хто каже «я заплатив стільки-то податків як ФОП...», все ж таки має на увазі те, що з умовно кажучи, прибутку віддав...
Хоча за всіх не скажу :)
Суть підрахунку як раз 3 тому, що різниця між сумою сплачених податків не критична.
Тому і хизуватись нима я б не став.
ІТ працівник-аутсорсер, той, що на 5%, він ніяк не податками цінується.

Економіка це не тільки сплачені податки, але й те як інші витрачають свої кошти. Які можуть прожити без допомоги держави.

Як аргумент як раз саме те, бо умовно коли приходить умовно айтішник в магазин і вчитель, то айтішник залишить в магазині 3к грн., А вчитель до 1к грн. В магазині виручка більше від айтішника і з тих покупок більше буде податок за один захід.

Ну, може і так. Хоча ІТшник не мусить більше їсти 😀

Трішки перекрутили. 95% із тих, що корисні, а не всіх. Бо не всі платять податки і так далі.

Підписатись на коментарі