Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Криптовалюта i податки

Маю наступне питання. Натикаюсь на те що багато хто тут радить зберiгати власнi кошти у криптовалютi, наприклад у токенах USDT. Звiдси бачу наступний pipeline для ФОПiв

  1. Отримав зарплатню в USD на ФОП рахунок. Заплатив 5% податку
  2. Перевiв USD в UAH на власний рахунок
  3. Придбав USDT завiвши UAH з власного рахунку на бiржу, обмiнник, тощо

Як теперь користуватись тими USDT. Як я розумiю так:

  1. Обміняти на біржі назад в UAH/USD тощо
  2. Перекинути на свiй власний рахунок (не ФОП)
  3. Заплатити податок в 18%ПДФО та 1.5%ВЗ

Я правильно розумiю, я знову ж таки зi своїх коштїв маю заплатити податок? Чи я не правий, підкажіть будь ласка хто знається на цьому

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Если переводите на свой счет (не ФЛП), то по идеи не надо платить 18+1,5%, если это не декларируете как доход. Если это доход проводите его через ФЛП или ООО, ну тема вообще очень интересная, если есть ссылки на нововведение, поделитесь пожалуйста.

Ну ось мені і цікаво чи є якісь документи що регулють такі процедури. А саме як податкова відрізняє що у тебе доход а що ні, невже вірить нам на слово?

Ну пока что у нас в стране презумпция работает и нам налоговая верит, если нет повода не верить. У меня был случай когда я перевел на личную карту сумму и тут же попал на фин.мониторинг. Это обозначает, что от меня требовали документы подтверждающие происхождение средств. Я предъявил Флп с оборотом и вопросы снялись и через две недели счета карт разблокировали. Но так как это было пополнение, личной карты, никаких налогов не удержали. Так что зависит все от периодичности и сумм переводов. Существуют лимиты, если интересно про лимиты могу узнать. А вот в крипте я «зеленый». Как по мне возле крипты много скама и большой риск не довести дело до перевода на личную карту.

До війни в середньому ліміти були до 400 тис в місяць згідно дерективи Нацбанку. Різні банки її імплементували по-різному. Цікаво, що зараз?

Можете подсказать где подробнее прочитать о 400к в мес?

Підписатись на коментарі