Арестович: «Гарний програміст — це краще, ніж поганий солдат з цього програміста»

Олексій Арестович, радник голови Офісу Президента України, в інтерв’ю Сергію Іванову розповів, що наразі охочих воювати — більше, ніж є зброї. Він додав, що «людина має бути на тому місці, де вона найбільш ефективна».

«Гарний програміст — це краще, ніж поганий солдат з цього програміста», — сказав він.

«Я не вважаю, що кожна людина має бути в армії чи військовим, навіть чоловік. Тому що це дуже специфічна діяльність. Якщо людина не йде до війська, це не значить що він боягуз», — сказав радник керівника Офісу Президента.

В якому випадку ви готові взяти зброю?

4%
38%
49%
10%
👍ПодобаєтьсяСподобалось3
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Усі ці ігри у схованки із власною совістю, виглядають жалюгідно: можна скільки завгодно шукати обгрунтування тому що хтось інший має піти на війну — лише не я. Та проста відповідь у тому — що людям страшно воювати, і тому програмісти (деякі) кажуть що нас мобілізовувати не оптимально. Мобілізуйте інших: будь кого лише не нас. Боятися війни — нормально, не нормально ховати свій страх за лицимірством і вигадувати йому нові і нові виправдання. Заміть простого — я боюся, мені страшно.
Соромно.

У цьому ж інтерв’ю Арестович сказав що було прийняте рішення — не чипати програмістів, а потім підрахували % ввп — і побачили що аграрії дають значно більший відсоток... У цьому ж інтерв’ю Арестович сказав що Бурба у Дабаї, і коли Барба скинув фотку з фронту, він не вибачився і не спростував. У цьому ж інтерв’ю він розповідав про видатного бійця аеророзвідки Юрий Касьянов, який дуже не любить Арестовича, проте, після того, як провів з Арестовичем круту спецоперацію — визнав що він крутий вояка і навіть написав про це пост. Але жодного такого посту я не побачив www.facebook.com/brtcomua
Тому заспокійливе звісно — то гарно, проте він робить свої задачі, свого керівника Єрмака, які не завжди співпадають з інтересами держави. Навіть після взяття медведчука, написав Шабуніну — мовляв, до чого тут Татаров, котрий допоміг медведчуку втекти з під домашнього арешту, чому є юридичні обгрунтування. І звісно — нікому ніде не відповів. Тому краще сприймати його біільш тверезо. Він обрав зручну позицію, з одноого боку офіційне лице — а з іншого ні, і завжди зможе сказати що все те що я говорив не на офійіних доповідях — моє особисте сттавлення. А багато його сприймає саме як істину. Не творіть собі кумирів. І не полюйте на відьом до перемоги. Арестович, як і Зеленський зараз за Україну, усе інше — другорядне. Усі питання — будуть до них потім, після Перемоги.

Это касается любой професии. А с врачами или электриками разве не так?
Особенно с учетом количества быдлокодеров от которых было бы больше пользы если бы они окопы копали.

116 коментарів

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Усі ці ігри у схованки із власною совістю, виглядають жалюгідно: можна скільки завгодно шукати обгрунтування тому що хтось інший має піти на війну — лише не я. Та проста відповідь у тому — що людям страшно воювати, і тому програмісти (деякі) кажуть що нас мобілізовувати не оптимально. Мобілізуйте інших: будь кого лише не нас. Боятися війни — нормально, не нормально ховати свій страх за лицимірством і вигадувати йому нові і нові виправдання. Заміть простого — я боюся, мені страшно.
Соромно.

Знаю многих айтишников, которые пошли сами в ТРО, потом — в ЗСУ, втч девушек. Знаком и с не-айтишниками, которые успели покинуть границу. КМК — это дело личное. Кто-то всю жизнь мечтал с оружием побегать IRL — и вот он шанс.

З моїх знайомих і родичів майже всі хто воює це:
А — військовослужбовці які були на контракті 24 лютого
Б — близькі родичі військовослужбовців без дітей або з дорослими дітьми
В — люди які по різним причинам втратили основну роботу
Серед них 2 дівчини пов*язані з медициною (стоматолог і курси медичної допомоги)

У цьому ж інтерв’ю Арестович сказав що було прийняте рішення — не чипати програмістів, а потім підрахували % ввп — і побачили що аграрії дають значно більший відсоток... У цьому ж інтерв’ю Арестович сказав що Бурба у Дабаї, і коли Барба скинув фотку з фронту, він не вибачився і не спростував. У цьому ж інтерв’ю він розповідав про видатного бійця аеророзвідки Юрий Касьянов, який дуже не любить Арестовича, проте, після того, як провів з Арестовичем круту спецоперацію — визнав що він крутий вояка і навіть написав про це пост. Але жодного такого посту я не побачив www.facebook.com/brtcomua
Тому заспокійливе звісно — то гарно, проте він робить свої задачі, свого керівника Єрмака, які не завжди співпадають з інтересами держави. Навіть після взяття медведчука, написав Шабуніну — мовляв, до чого тут Татаров, котрий допоміг медведчуку втекти з під домашнього арешту, чому є юридичні обгрунтування. І звісно — нікому ніде не відповів. Тому краще сприймати його біільш тверезо. Він обрав зручну позицію, з одноого боку офіційне лице — а з іншого ні, і завжди зможе сказати що все те що я говорив не на офійіних доповідях — моє особисте сттавлення. А багато його сприймає саме як істину. Не творіть собі кумирів. І не полюйте на відьом до перемоги. Арестович, як і Зеленський зараз за Україну, усе інше — другорядне. Усі питання — будуть до них потім, після Перемоги.

У цьому ж інтерв’ю Арестович сказав що було прийняте рішення — не чипати програмістів, а потім підрахували % ввп — і побачили що аграрії дають значно більший відсоток

В розрахунку на тушку?

От тільки гарних програмістів не так багато як небажаючих воювати

поганий солдат

Це про кого?

В армійських умовах гарний програміст буде виконувати ті задачі, які йому поставили. Це не зробить його поганим солдатом.

В армійських умовах на тому, хто дає наказ, лежить відповідальність за однозначність та ясність наказу. Гарний програміст робить все правильно в будь-яких випадках, якщо задачі однозначні та ясні.

Тому Абдрєстовіч знову несе якусь чухню.

В армійських умовах гарний програміст буде виконувати ті задачі, які йому поставили

Бред.
Не підготовлена людина раптом стане добре воювати?
Звідки ти це узяв?

думаєте ви будете погано носити стрічки до кулемета, плиту до міномета, чи не хватить освіти щоб бути одним з номерів в обслузі гармати?) Тут скоріше ризик життям, а не супер скіли які ви за пару днів освоїте зі своїм заточеним під швидке засвоєння інфи в айті розумом

Во время всего этого дела очень важно не убежать с криками..у программиста этот навык развит плохо

Та він у всіх цей навик не розвинутий від народження, яким боком тут програмування ;)

Лечение солдата — дорого. Питание солдата в прифронтовой зоне — дорого.
Даже экспатриация трупа — дорого.
А еще обучение — дорого.
Потому отправка на фронт людей с двухсторонним воспалением легких, проблемами спины и нулевым зрением — фактически работа на врага.
Вот у моей жены брата явно негодного взяли в армию. через две недели он лежит в военном госпитале с пульсом 40!!!! и занимает место, на которое могли бы положить другого раненого.

Арестовичи типа умный, да. Но вот обучение программиста нормального — это от 5 лет и дофига денег, чего не сказать про тракториста или разнорабочего в селе.

Порівняно з вартістю боєприпасів(не кажучи про техніку!) харчування і лікування взагалі ніщо ;) Постріл з 155мм гаубиці — 2к уе, патрон до снайперки 200грн, нлоу — 40к уе і тд. Та і велике питання в кого краще інвестувати в тракториста/різноробочого чи в розумну людину якщо треба не просрати даремно техніку/боєприпас. Обмеження на здоров’я зараз теж доволі неоднозначні — вам не треба буде пішки від смоленська до берліна йти зі зброєю і речами та і в атаку здається вже не бігають з криком ура

з цим можу погодитись

Не підготовлена людина риє окопи, будує бліндажі, чергує в столовій/на кухні, навчається поводитися зі зброєю, допомагає на місці, чим може, бо знає не з зовні, а з середини, що треба та чого не вистачає.

Приходьте до ТрО, побачите.

Я вже і в шпиталі тиждень з пораненими ЗСУшниками полежав, і закуповував на свої гроші потрібні знайомим бійцям ЗСУ та ТрО речі, і мої співробітники скидуються грошима на те, що дійсно потрібно, а не на зайві/непотрібні речі та продукти.

Приходьте до ТрО, побачите.

Дякую за запрошення!

Я вже і в шпиталі тиждень з пораненими ЗСУшниками полежав, і закуповував на свої гроші потрібні знайомим бійцям ЗСУ та ТрО речі,

Шаную.

Коментар на рівні фейсбука.

Одразу видно що ви не в армії зараз.

Я в ТрО, лол.

ТрО підпорядкована ЗСУ.

Гарний програміст робить все правильно в будь-яких випадках, якщо задачі однозначні та ясні.

Только если он не трясется от панической атаки. Какой может быть солдат из программиста, которого накрывает страхом даже в мирное время?! Не представляю куда я буду бежать и куда стрелять если где-то рядом жахнет.
Предположение что любой может быть солдатом сродни предположению что любой может быть хирургом — даже тот, кто теряет сознание от вида крови.

Я вважаю, що айтішників треба призовати, як і представників будь-якої іншої професії, але в ті роди військ, де їх здібності будуть найкраще затребуваними (зв’язок, кібервійська). Ідея ставити айтішників на блок-пости чи будь-яку іншу охоронну діяльність не посилює нашу армію.

і навіщо армії 200000 чоловік у зв’язку та кібервійськах?

наприклад дудосить. не забувайте що послуги того ж cloudflare коштують грошей і ваті це буде коштувати долярів). можна створити по сайту-путін хуйло. вже 200 тис. та багато чого можна. було б бажання та чітко продуманий план дій.

не забувайте що послуги того ж cloudflare коштують грошей

Get started like a Pro for only $20/month
www.cloudflare.com/ru-ru/plans/pro

наприклад дудосить

«Дудос», которым занимается армия кодерков, которые даже не особо понимают как работает интернет, приносит больше вреда самой Украине, чем России стоит от него защититься.

Якщо вони не портрібні там, де б могли принести результат, то тим більше — нащо вони там, де толку від них не буде?
Тільки марно ризиковати людьми, там даремно платити зп з військового ФОТ?

так айті воєни які в кібервійськах — не гинуть, там не треба поповнення ;)

Как в том анекдоте
— А Рабинович говорит что он может по шесть раз за ночь
— Так и вы тоже говорите

Цікаво, а чому нашій владі не спало на думку, що призивати треба в першу чергу безробітніх? Одразу з’явився би неабиякий стимул шукати роботу всім хто її втратив через війну.

ІМХО Це б призвело до погіршення умов тих, хто і так працює за мінімалку — поштарі, касири і тд...

чиновников — т.к. многие гос услуги не работают.
у нас очень раздутый гос аппарат, если 80% чиновников мобилизировать то на качестве гос услуг это никак не скажется...

можна піти ще й далі. Чому б не мобілізувати алкашів та наркоманів?! Для вас як, війна, це місце куди можна якийсь непотріб скинути?

Реально для безхатченків був би варіант соціального ліфта. Бо вийти з такої ситуації в житті нереально.

а якщо безхатченко не хоче йти на фронт?
я програміст, не хочу брати зброю в руки і мене лякає, що хтось за мене буде вирішувати що мені робити. то чому ви за якогось безхатченка вирішуєте, що йому робити?

Я за те, щоб їх добровільно приймали

а нічго, що за вас і за бесхатченка країна вже все вирішила і взяти в руки зброю це ваш обов«язок. Охиляння від його виконання несе кримінальну відповідальність. Так що тут витання лише «коли?»

Реально для безхатченків був би варіант соціального ліфта. Бо вийти з такої ситуації в житті нереально.

Більщість з них і не думає виходити на жаль

Ну це якраз логіка яку використовує російська імперія і її правонаступниці із столицією в Москві (буль-буль). Їй дуже багато років, використовувалась ще в греко-персидских вінах античності і ще багато вікі до того, але не було кому записати, бо ще невміли. Якийсь цар, чи Фараон бере велику кількість мужиків у військо, далеко не воїнів а простих селян. Озброюється чимось підніжним, по типу щіта з якихось дошок із забору, і списом зробленим з вил чі коси, просто щоб щось там було. І таких набирається величезна ватага яку кидають в бій волнами на підготовлених воїнів, які вже в обладунках і добре озброєні. Стратегія в тому, що коли буде черга боєздатних ті хто оборонявся будуть повністю виснаженими. Але розбилась така тактика на Греках, які жили в демократії і в винайшли філософію, риторику, політику і науку. Фінал усієї історії, перси із цією класичною стратегією прийшли воювати греків, їх було дуже багато — але от якість така собі, застаріла бронзова зброя, нема обладунків тощо. А проти них вийшли греки, із новітьнью залізною зброєю, обладунках, треновані і тактикою фаланги. Результат всім відомий — Битва при Марафоні і так далі. В решті решт, хочь і не демократ але продукт демократії — учень Арістотеля, Александр Македонський повністю розбив царя Дарія і зруйнував персидську імперію, з набагато меншими силами.

.п..ть не мешки ворочать. что делается на местах все видят и без сопливых. Вангую что после войны какого-нибудь джависта найти будет имба просто.

вакансий тоже станет в разы меньше

концепція змінилася?
https://******.it/2022/04/13/it-industry-and-army-7/

1. Дядя — Лёша конечно не военный, я с ним тренировался у одного тренера. Психолог хороший, а военный... на каких он фронтах воевал?
2. Его работа сейчас кричать:"в Багдаде всё спокойно" и таким образом давать населению надежду
3. Тем не менее в данном вопросе с ним согласен. Если уж мне сказали, мол не путайся под ногами, то программистам ничего тяжелее члена в руках не державшим воевать вообще противопоказано — пушечное мясо и обуза для военных.

программистам ничего тяжелее члена в руках

Это прям комплимент ))

Вікі. Я не знайомий з ним особисто.

Всё написанное в интернете правда © В.И. Ленин

Всё написанное в интернете правда © В.И. Ленин

все сказане Вовою Кожаєвим — правда. В. Кожаєв :)

А звание подполковник ему по психологии присвоили?)
У него профессиональное военное образование и он служил в генштабе несколько лет по линии разведки.

Много раз говорил об этом в своих видео. Это такая инфа, которую очень легко опровергнуть если бы это было не так, было бы очень глупо для публичного деятеля так подставляться.

Я не знаком со многими публичными личностями, но это не значит, что нельзя судить об истинности их высказываний.
А он тебе лично говорил что не имеет военного образования, звания и не служил в ВСУ?

А почему ты думаешь, что инфа полученная тобой от него при личном общении правда, а публичная инфа ложь? Может быть как раз наоборот и он просто напросто сказал тебе неправду? Он ведь профессиональный актер и хороший психолог (как ты сам сказал), может легко врать в глаза.

Потому, что он от меня резиновым ножиком получал по ребрам

Так получается это он говорил под давлением резинового ножа) в такой ситуации и не то скажешь, лишь бы бить перестал)

Ти вже хоч один автомат віджав?

Потому, что он от меня резиновым ножиком получал по ребрам

ааа, тоді 100% не військовий :)

По куче источников окончил Одесскую бурсу (вместе с питерским универом второй центр подготовки 1-го управления КГБ), по специальности переводчик. 11 лет служил в разведке. Формально у него не военное, а спец-службисткое образование выходит, хоть и в военном училище полученное. Так что не соврал.

Может он и закончил что-то, не знаю. Но рассказывал о психологии. А может потому, что это было та 2011-м году

Арестович, похоже, тебя читает.
Вот, уже «оправдывается»:
youtu.be/T1cQ6E_pBKo

Ех, знову ця айті «еліта» шукає перемогу і виправдовування своє елітарності. Ось більш свіже інтерв’ю Арестовича, де він говорить про призов айнтішніків:
youtu.be/JPh1Ykn8qQ0?t=2520

Якщо коротко, то айті це лише 5 місце по доходам і якого хріна призивати людей з топ 4 та критичних інфраструктур і давати привілегії айтішнінкам.

Шкода, що тутешня ілітка цього не розуміє, вигадує якісь петиції і благає, щоб їм дозволили звалити закордон

да сколько можно уже эти глупости повторять, в данное время не пятое, а ПЕРВОЕ по поступлению валюты в страну, или вы думаете оружие на западе за грн покупают или что нам его дарят? или вы думаете аграрии или металлурги сейчас экспортируют массово(без доступа к морю тем более)? вопрос не в 5% налогов, а в том, что каждый айтишник в среднем в месяц приносит в страну 5 тысяч баксов(те что продают нацбанку с фоповского счета) которые гораздо важнее для страны, чем 30% налогов у кого-то но в гривне
Или топливо в ЕС за грн? или продовольствие? Сейчас самое критичное это поступления валютные, а не количество грн в стране
Отсюда и просят бронь, нет валюты — нет оружия
Умножь 5000$ на 100 000 айтишников(если не больше) и посчитай валютные пополнения от них, а потом расскажи про другие специальности которые так поддерживают финансово в военное время

каждый айтишник в среднем в месяц приносит в страну 5 тысяч баксов

)))

которые гораздо важнее для страны,

під матрасом?

каким матрацом? где ты валюту купишь? такое ощущение что тролль оторванный от реальности? ты валюту всю продашь еще до того как грн на счете увидишь

а то что ты получаешь меньше 5 в итоге, это не значит что заказчик за тебя платит не больше 5 в итоге ;)

продаються на міжбанку, школоло?

которые там выкупают за фанти...гривны нацбанк? ваш кэп
то что есть посредник в виде межбанка и других местных банков я думал можно опустить как риторическое, в итоге баксы все(или сколько им надо) продаются нацбанку, о чем я и написал в первом посте

шоп положить в матрас тре продати на МБ і відкупити на руках,
ваш кеп

ты бы разобрался в вопросе вначале, перед тем как умнчать, не позорился бы тогда
Работа валютного рынка приостановлена, кроме операций продажи иностранной валюты клиентами. По факту банки работают в основном на выкуп валюты у клиентов.

Банки могут покупать валюту для клиентов только под перечень контрактов для поставки товаров критического импорта. Этот список утверждается Кабмином

Положить под матрас доллары, фейспалм

ты вообще в курсе про ограничения межбанка в военное время или пальцем в небо?

валюту вільно можна продати на МБ,
ваш кеп

Ця Паляниця-Веселка сидить на Лубянці і взагалі не розуміє в чому справи. Колись сміялись, що можна спіймати німецького шпигуна завербованого із білогвардійців на тому, що він ніколи не жив в СРСР. Тест простий — розсипати картоплю на столі і спитати де має бути командир.

грощі попадають на міжбанк, де обмінюються на гривні і витрачаються в Україні

айтишников и связаных с ними на прямую более 500 000 в Украине

У березні Україна проекспортувала аграрної продукції на 842 млн доларів проти 1,9 млрд доларів торік, але цьогоріч фактичний результат, насправді, значно менший.

про аграриев и я так скажу

у німців нема олії, бида-бида

Перестань. И оружие и ГСМ нам дают бесплатно. А вот что ИТ шник будет жрать через полгода если аграриев призовут, так это вопрос большой

Я не думаю, шо якшо айтішник просто отримав зп і сховав її під подушку, то він жостко допоміг армії. Треба донатити на волонтерські організації, на зсу і тд. Сам так роблю і всіх закликаю.

— скільки % зайнято людей в ІТ, (тобто на 1 ніс. який вихлоп)?
—яка капіталоємністы і капіталовкладення на 1 ніс, які ROI EBIDTA (такі слова хоч чув, ти і Люся)?
— дані на мирний час, скільки за останній місяць зайшло від ІТ, від. с.г., хімії, металургів?
.... і т.д. і т.п.

У тому інтерв’ю дані за мирні часи. Абсолютно неактуальні зараз. Всі сфери економіки постраждають, але в перший місяць війни айті піднялось вище 5 місця. Але ще не пізно все втратити — і айті, і інші сфери.
Айтішники вже й так є в армії. Хтось прикинув, що вже 2% айтішників там.

Якщо коротко, то айті це лише 5 місце по доходам і якого хріна призивати людей з топ 4 та критичних інфраструктур і давати привілегії айтішнінкам.

Цікаво от він говорячи це враховує відноску кількість українців зайнятих в цих секторах економіки?

Якщо коротко, то айті це лише 5 місце по доходам

У нього не дуже коректне порівняння — має сенс порівнювати дохід не взагалі, а «на рило».
Також, не усе з «топ 4» по доходам зараз працює.

Доповню свій пост. Редакція доу чомусь навела цитату про айті лише з 1 інтерв’ю тижневої давності, яке співпадає з загальною думкою «елітарок» з цього сайту. Іншу цитату про айті, яке протилежить «політиці партії доу», із більш свіжого інтерв’ю, вони чомусь проігнорували (або їм треба ще тиждень часу, щоб його переглянути). Я лише коротко пересказав слова Арестовича (я не розділяю всіх його поглядів, але слухати його цікаво), бо місцеві хейтери по лінкам не переходять і відповідно обговорювати це все вони не будуть. Так, зараз, економічний імпакт від айті набагато більший, ніж раніше. Але, усіма цими заявами, що ми, айті-еліта рятуємо Україну, дайте нам виїхати закордон і підпишіть петицію, щоб нас не брали в армію, лише збільшує соціальний розрив між «айті-елітою» і тих, хто поза нею. Нас і так недолюблювали до війни і перед тим, як зізнатись малознайомій людині, що ти програміст, треба було тричі подумати, бо тебе або десь наєбуть, або будуть звинувачувати у всіх гріхах.

Нас і так недолюблювали до війни

Звідки це узято?
Є обгрунтування?
Особисто я з таким ніколи не стикався.
Навпаки багато хто радів, що я змінив професію і зайшов до айті

А можна трохи детальніше?

Клієнти вже активно шукають вендорів для заміни українських, або вимагають релокувати наші команди за межі України.

Може у вас є якісь реальні приклади, цікаво було б послухати

в мене німці в перший же день «наклали санкції»

херсе, а який привід для цього ?

повод простой — немцы, сэр
из самых уважаемых европейцев превратились в самых ссыкливых европейцев, даже прибалты дают им прикурить

Так, їх багато.
Я зараз у пошуку нової работи і багато укр компаній ставлять умову або вже бути за кордоном, або їхати. Деякі скромніші — будут раді, якщо я буду в безпечній сітуації (країні).
Це не приклади, бо не хочу їх «палити», але як мінімум у 20 контор (переважно невеличких) я це зустрів.

не можна робити висновок про всіх клієнтів, судячи з окремих випадків, все не посипеться, не переживайте.

давно на розетке что-то заказывали?
Чото есть у меня подозрение, что войну она может не пережить.

знак питання;
у іншому топіку писали, що Розетка майже «все»

за пару місяців (поки заміна нашим активно шукається, а так воно є, можете не сумніватися), якщо ситуація не зміниться, наше ІТ посипеться

ніби владу це колись хвилювало

Это касается любой професии. А с врачами или электриками разве не так?
Особенно с учетом количества быдлокодеров от которых было бы больше пользы если бы они окопы копали.

Вы лично сколько окопов вырыли уже?

сколько электрики в страну баксов завозят или врачи? за которые сейчас почти все покупается
а сколько айтишники?

С оторваными ногами и без электричества сложно баксы в страну завозить.

шта? )) это было серьезно сейчас?

Это жб аргумент, который хрен оспоришь.

Это ты такой умный потому что не в твой район прилетело и расхерячило подстанцию как в мой. И сколько баксов ты бы щаработал без света и нормального интернета?
Айтишнике те же заробитчане как те что в польше только через интернет. Но балаболу Арестовичу конечно виднее

от которых было бы больше пользы если бы они окопы копали

ти так пишеш, наче б то сам вже риєш і бачиш реальну користь від цього

Підписатись на коментарі