Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Про мобілізацію. Відповідає юристка

Емілія Курило, юристка в Axon Partners, відповіла на питання про мобілізацію під час воєнного стану. Публікуємо відео і текстову версію.

Про хвилі мобілізації

— Які є хвилі мобілізації? Які терміни? За яких умов відбувається мобілізація наступної хвилі? (1:40)

Якщо коротко, то черг мобілізації не існує. Військкомат самостійно, в залежності від потреб Міноборони, ухвалює рішення, кого мобілізувати, а кого ні. У зв’язку з тим, що кожен з тих, хто впливає на рішення, керується лише однією метою — нашою перемогою, то логічно, що спочатку потрібно мобілізувати тих, хто має бойовий досвід, і тих, хто хоче воювати.

Черги ніде не прописані. Мені здається, це просто ЗМІ підхопили і рознесли інформацію з 2014 року, коли існувало 4 черги мобілізації.

Наскільки мені відомо, то кожному центру комплектування та соціальної підтримки (так званому військкомату) дається певний перелік спеціальностей, кількість людей, транспорту чи іншого для ЗСУ. Наприклад, в Хмельницькій області, де я перебуваю і працюю, ресурси заповнені.

Натомість, у Закарпатській області є проблема з людськими ресурсами. Я чула плітки, що там багато людей з іноземним паспортом, а іноземці не підпадають під мобілізацію. Вони можуть самі йти воювати, але мобілізувати їх неможливо.

Тому, коли вручають повістку людині, яка 30 років живе на території Закарпатської області, але вона показує угорський паспорт, то мобілізувати і вручити їй повістку неможливо. У зв’язку з цим в деяких областях існують проблеми з тим, що не вистачає людських ресурсів і мобілізують людей з умовних «інших» черг.

Про процедуру мобілізації

— Як має виглядати процедура мобілізації? (6:48)

Є «казкова процедура»: після оголошення указу Президента про загальну мобілізацію, всі законослухняні чоловіки від 18 до 60 років прийшли у військкомат звірити свої облікові дані. Це казкова реальність, якої не існує в Україні. Тому виникає питання: яким чином змотивувати людей прийти у військкомат для звірки облікових даних?

Коли війна почалась, то було не зрозуміло, скільки вона буде тривати і скільки ресурсів буде потрібно для перемоги. Для початку треба було розуміти, якими ресурсами Україна може керуватися. Для цього і існує перший етап звірки облікових даних: людина сама приходить з паспортом, кодом і військовим квитком (старші 27 років) або приписним (від 18 до 27 років).

Тож чоловіки у віці 18-27 років мають прийти у військкомат. Їх ставлять на облік як військовозобов’язаних, а не призовників, і видають тимчасове посвідчення військовозобов’язаної особи (у випадку переселенців), якщо це людина, яка проживає в тому місті, селищі чи районі, то видають військовий квиток. Його можуть не видати лише за умови, що нема бланків. Зараз якраз така проблема, видають папірець А5 з фотокарткою і записами про людину, і цей документ вважається законним військово-обліковим документом і з ним можна влаштовуватись на роботу тощо.

З 28 і до 60 років чоловіки мають прийти з військовим квитком. Він може бути радянського зразка або нового. В такому випадку, «казковому», про цю людину вказують, що вона прийшла на мобілізацію, і якщо ця людина відноситься до першої хвилі і в ній є потреба, то її можуть мобілізувати, якщо немає, то не мобілізують.

Чому важливі облікові документи? Бо з ними особа не проходить медичну комісію. а не лише бізнес не був готовий до війни, але і військові комісаріати також. Ніхто не готувався до такого напливу людей, до того, що потрібно в той самий день мобілізувати і відправляти одразу на військові частини. Зараз військкомати зіштовхуються з певними проблемами — когось мобілізували тоді, коли не мали мобілізувати, а когось мобілізували без якогось документу і намагаються знайти його і так далі. Я розумію, що ці проблеми можуть підіймати певний негатив стосовно військових комісаріатів. Але це не стільки проблема військкоматів, як проблема того, що до війни ніхто не був готовий.

Зараз, коли наплив людей зменшився, військово-лікарські комісії проводяться. Сидить лікар, голова ВЛК, який зазвичай є терапевтом місцевої поліклініки, і запитує, чи є скарги на здоров’я. Якщо скарг немає — зазначають придатний, якщо є скарги, то відправляють людину в поліклініку до профільних лікарів. Людина заповнює спеціальну форму довідки, і в залежності від того, що це за хвороба, людину відносять або до обмежено придатних, або до непридатних зі зняттям з військового обліку.

Потрібно розуміти, що ВЛК не проводиться, як колись в школі, коли сиділи всі лікарі, офтальмолог, психіатр, уролог та інші. Сидить лише один лікар, бо йде війна. Це єдине пояснення, яке може бути.

— Чи можуть на кордоні вручати повістку? (1:03:55)

Можливо. Чи це законно? Суперечливе питання. Потрібно розуміти, що військовий комісар чи працівник військкомату не може бути скрізь і вручати всім повістки. Їх фізично не вистачає на всіх людей. Тому практикується передача повісток в ТрО, поліцію і т. д.

Єдиний нормальний варіант, що можна зробити зараз — прийти у військкомат. Оскаржити таке вручення важко. Уявіть, ви отримали повістку таким чином, пишете позовну заяву і подаєте її в суд. Поки суд буде її розглядати, вам вже 3 місяці як треба було бути у військовому комісаріаті і на вас вже склали протокол чи кримінальне впровадження за ухилення від виконання закону про мобілізацію. Тому можна прийти у військкомат, а потім займатись оскарженням.

— Як виглядає зняття з обліку? Як це підтверджується? (45:33)

Потрібно писати заяву. У військовому квитку ставлять штамп про те, що людина знята з військового обліку і у величезній документації військового комісаріату людину переміщають з однієї шафки в іншу шафку.

— Що робити людям, які не мають досвіду, не служили, не були на військовій кафедрі, не брали участь у бойових діях? (46:29)

В будь-якому випадку в людини є інший досвід. Людина вміє водити машину, програмувати абощо. Коли мій чоловік приходив ставати на військовий облік як переселенець, то йому казали, що максимум, на що він може розраховувати — це радіовійська, щось пов’язане з технікою і дронами.

Людині будуть шукати призначення через її цивільну спеціальність. Це якщо людину потрібно мобілізувати. А якщо не потрібно, то інформацію про неї вносять у вхідний журнал, вказують її цивільну спеціальність або те, що вона може робити, і вказують, що людина не служила. Зазвичай до таких людей черга доходить в кінці.

— Як потрапити у військо і бути на службі за спеціальністю? Як можна вплинути на визначення військово-облікової спеціальності? (49:11)

Якщо в людини є досвід, який може бути застосований зараз у війську, то її беруть «за призначенням». Є потреба в певній категорії людей. Якщо всі приходять розвідниками, а потрібні водії чи стрільці, то його простіше перевчити і дати йому можливість задовольнити потреби армії, а не чекати, коли виникне потреба в розвіднику.

Брат мого чоловіка був стрільцем, але зараз воює як снайпер. Це суміжні професії, але потребують різних навичок і не є однаковими. Але була потреба знайти снайпера, довелось перевчатись.

— Які терміни демобілізації? Скільки триває мобілізація? (55:45)

Демобілізація можлива за однієї умови: Указ Президента про демобілізацію. Це не вирішує комісаріат чи ВЧ, міністр оборони чи начальник генштабу. Це вирішує єдиний Верховний Головнокомандувач — Президент України. Коли буде указ про демобілізацію, причому там можуть бути певні категорії людей, яких буде демобілізовано, тільки тоді мобілізовану людину можуть демобілізувати.

Навіть коли мобілізовано незаконно (наприклад, були підстави для відстрочки чи особа непридатна), то нічого зробити не вийде: мобілізована людина може бути тільки демобілізована.

— Як оскаржувати, якщо є порушення процедури мобілізації? (1:06:44)

Намагатись вирішити це на місці. Якщо лікар не встановлює конкретну хворобу, яка дає право на визнання непридатної чи не визнає обмежено придатним, чи в комісаріаті не приймають документи, які надають право на відстрочку, то в будь-якому випадку треба йти до комісара, бо він головний. Документи приймають інші працівники, заступники тощо, які нижчі за званням. Але за все несе відповідальність комісар. Тому якщо хтось щось порушує і ці порушення реальні (а не те, що людину визнали придатною, а вона вважає себе обмежено придатною), треба йти до військового комісара.

Якщо військовий комісар закриває на порушення очі, то потрібно писати на місці скаргу та реєструвати її через вхідну документацію. Якщо вона зареєстрована, то від неї не спекатись. Якщо там якісь люди неадекватні і не хочуть реєструвати, то дзвонити в поліцію, якщо ті теж неадекватні, то дзвонити в ДБР.

Наскільки мені відомо, коли звертаються до військового комісара, то питання вирішується. Всім потрібно розуміти, що комісар несе персональну відповідальність і кожен з військових комісарів хоче отримати підвищення. Якщо в нього буде «зальот», то підвищення не буде, крім того, можна втратити премію.

Ви маєте знати, що ваші документи у вас забирати не можуть. Ні паспорт, ні військовий квиток. Коли ви даєте документи, то вам їх мають повернути. Залишити документи в себе і відправити вас додому — не можна.

Про військовий квиток

— Якщо у людини є приписне, але немає військового квитка, що людині робити? (15:22)

Якщо в людини нема військового квитка, але вона досягнула 27 років, то складається протокол про порушення правил військового обліку про адміністративні правопорушення. Після досягнення людиною військовозобов’язаного віку приписне недійсне. Воно діє лише до 27 років, для того, щоб людина була приписана до призовної дільниці для проходження строкової військової служби.

В іншому випадку, те, що людина не мала військового квитка — це проблема людини. Незнання закону не звільняє від відповідальності. Людина збирає перелік документів: картку медичного огляду, фотокартки, свідоцтво про шлюб, всі дипломи про освіту з додатками, довідку про склад сім’ї, паспорт, код. За цими документами видається військовий квиток. Але тільки після сплати штрафу.

Штраф варіюється: якщо хлопцеві виповнилось 28 років до березня 2014 року, то це частина 1 — штраф від 510 до 850 грн. Якщо людина порушила правила військового обліку після початку АТО, після 17 березня 2014 року, то діє частина 2 — штраф від 850 до 1700 грн.

Усі чоловіки у разі зміни сімейного стану, місця проживання, прізвища зобов’язані повідомляти військового комісара, до якого вони приписані.

— Скільки часу займає отримання військового квитка від моменту, коли ти прийшов у військкомат? (33:08)

Я би говорила про відлік часу з того моменту, коли є повний пакет документів. Зазвичай це займає тиждень, але все залежить від завантаженості конкретного військкомату. На практиці я не бачила, щоб військовий квиток видавали швидше, ніж за тиждень.

— Чи вказано в повістці, в який військкомат потрібно прийти? (42:09)

Це залежить від виду повістки. Якщо це повістка для звірки облікових даних, то там вказується, куди потрібно прийти — з адресою, номером кабінету, з конкретною датою і годиною.

Якщо це «бойова» повістка, то це означає, що з речами у військову частину. В бойовій повістці вказується адреса і номер військової частини.

— Чи нормальна практика повістки телефоном і чи слід їх розглядати як офіційне звернення військкомату про те, що треба прийти? (43:26)

Дві відповіді: як людини і як юриста.

Як людини — це є офіційне повідомлення. Потрібно розуміти кількість людей у військовому комісаріаті: скільки їх працює і їхні фізичні можливості. Якби до мене подзвонили, я б прийшла, але зараз скажуть, що я жінка, мене не мобілізують і мені легко говорити. Не беріть до уваги мій коментар, це просто моє людське бачення світу.

Якщо говорити як юрист, то я скажу, що військовий комісар не зможе довести в суді, що він мені дзвонив, а я не прийшла.

Як я говорила спочатку, для мене указ Президента, що всім чоловікам від 18 до 60 років з’явитись у військкомат, свідчить про те, що перед чоловіками існує обов’язок прийти у військкомат.

Про обмежену придатність у воєнний час та відтермінування від мобілізації

— Якщо людина обмежено придатна у воєнний час, але через свій військкомат не змогла отримати жодного підтверджуючого документу, що робити? (19:58)

Проходити заново ВЛК, бо те, що справи губляться, це норма. Це бюрократична машина, де кожен із документів потрібно зареєструвати в одному кабінеті, потім в іншому тощо. А потім зареєструвати його в журналі звернень, і зареєструвати і журналі журналу звернень. Тому в цьому круговороті документи губляться.

Було положення про перелік захворювань, за наявності яких присвоюється статус обмежено придатного, непридатного в мирний чи обмежено придатного у воєнний час. У зв’язку з тим, що змінилось це положення, деякі хвороби, які раніше давали можливість отримати статус непридатного, зараз цього статусу не дають. Людина може свято вірити, що у неї «білий квиток», а ВЛК скаже зовсім інше.

 Що означає обмежено придатний у воєнний час? (34:19)

У воєнний час існує дві категорії людей — придатні і непридатні. До непридатних відносяться тільки непридатні з виключенням з військового обліку, а до придатних — всі інші. Якщо людина обмежено придатна у воєнний час, вона вважається придатною. Відповідно до її захворювання її не будуть змушувати до певного виду роботи, але її можуть мобілізувати на рівні з придатною людиною.

Про відтермінування

— Хто має право на відстрочку від мобілізації в умовах воєнного стану? (24:34)

1. Непридатні особи, виключені з військового обліку.

Процедура складна. Зараз військкомати реорганізовані таким чином, що на місцях ніхто нічого не вирішує. Наприклад, існує Хмельницький районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, який поділений на декілька відділів. Ці відділи не можуть ухвалювати рішення про визнання людини непридатною. Всю теку вони передають до області, і там вирішують, чи є людина непридатною.

Спочатку людина проходить ВЛК в районі, там її рекомендують до визнання непридатною, потім її відправляють в область, де засідає ВЛК, яка на підставі цих рекомендацій може визнати людину непридатною. Можна собі уявити, який потік людей відправляється на цю одну ВЛК — це нереальне щось.

Якщо військкомати працюють на совість, а не для галочки, то цю людину помічають як непридатну, але без відтермінування. Її просто не чіпають. Ця людина може перетнути кордон на підставі довідки про наявність інвалідності чи інших документів, що підтверджує її стан (зазвичай, це інвалідність) і жити спокійним життям, але непридатність настільки нереально довести, що цього ніхто не робить.

Є інші умови, і вони легші для доведення.

2. Бронювання.

Це легший процес, ніж визнання непридатним, але не у випадку ІТ, бо бронювання застосовується до тих, хто працює за КЗпП. Наші ІТвці в загальному працюють з компаніями як ФОПи, яких бронювати набагато складніше, бо довести виняткову важливість конкретного ФОПа важче, ніж важливість працівника в межах якоїсь компанії, яка приносить великий дохід і податки в держбюджет.

Наскільки мені відомо, цей процес зараз рухається. Хтось говорить про Закарпатський ІТ-кластер, але насправді, це більше про заманювання людей зареєструватись і платити податки в Закарпатську область, ніж те, що буде справді працювати.

Бронювання в сфері ІТ не таке популярне, як в інших сферах. Наприклад, в «Укрзалізниці», агросфері, всіх видах транспорту від Мінінфраструктури це часто практикується.

3. Наявність на утриманні трьох і більше неповнолітніх дітей.

Як виявилось, в нас таких доволі багато. Людина приходить у військкомат з пакетом документів для того, щоб показати його як підставу для відстрочки.

У пакет документів входять паспорт, код, свідоцтва про народження всіх дітей, свідоцтво про шлюб, довідка про склад сім’ї, що людина проживає з цими дітьми. Якщо ці діти від попереднього шлюбу, то потрібна довідка про сплату аліментів, або довідка про відсутність заборгованості у сплаті аліментів. І на підставі заяви, яку пише людина, їй з часом дають відстрочку.

Я читала про те, що людина мала трьох неповнолітніх дітей, але її мобілізували. Якщо людина не показувала цих документів і не добивалась на місці свого права на відстрочку, то комісар самостійно не буде говорити про те, що в тебе є право на відстрочку, скористайся ним і принеси документи.

Про ухилення

— Які наслідки, якщо проігнорувати повістку? Що таке ухилення від військової служби та мобілізації? (35:27)

Усім пощастило, що не я є законодавцем і не я встановлюю відповідальність. Для мене ухилення від військової служби — це те, що людина не прийшла згідно з указом Президента у військкомат для звірки облікових даних. Саме оголошення указу свідчить про те, що всім військовозобов’язаним потрібно з’явитись у військкомат.

Наш законодавець не дуже регулював військове законодавство, бо, як і всі інші, не готувався до війни. Тому ухиленням буде бездіяльність людини, коли вручена повістка.

Наприклад, на блокпості людині вручили повістку, і при цьому в повістці вказується, коли потрібно прийти у військкомат. Якщо людина у зазначений час у військкомат не прийшла — це вважається ухиленням від військової служби. І тут найпростіше — складається протокол за порушення законодавства мобілізації і виписуються штрафи. Коли людині вручають «бойову» повістку і вона не приходить на збори, її можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Мені здається, що зараз кримінальна відповідальність буде не дуже поширена, оскільки йде війна.

В будь-якому випадку я раджу всім, хто буде вести бесіду з військовими комісаріатами, одразу говорити про свої підстави для відстрочки. Люди у військовому комісаріаті не мають екстрасенсорних здібностей і не вміють читати думки. Якщо в людини є право на відстрочку, то про це повинен знати не військовий комісаріат і говорити про це 10 разів, а людина, яка туди прийшла.

Немає людей, які всіх хочуть загнати у військовий комісаріат, я б навпаки зменшила кількість людей, які туди приходять, оскільки потрібно складати багато документів про них.

Важливо поводиться адекватно, бо через великий потік людей стресостійкість працівників військкомату на межі. Коли людина приходить і розказує, хто кому що зобов’язаний робити, то в таких випадках можна знайти підстави, щоб притягнути людину до кримінальної відповідальності.

Якщо ця людина не може прийти у військовий комісаріат з якоїсь причини, а повістка вже вручена, то потрібно просити про те, щоб дали повістку на інше число, і пояснити, що ви не ухилянт і у вас не виходить прийти в цей конкретний.

— Чи будуть правові наслідки після повернення чоловіків з-за кордону? (52:08)

Існує законопроєкт, за яким хочуть притягнути до відповідальності всіх чоловіків 18-60 років, які перетнули кордон, не маючи на те підстав. Сам законопроєкт сирий, я сподіваюсь, що його допрацюють. Якщо не дивитись на цей законопроєкт, то ні для кого не буде жодної відповідальності. Якщо людина перетнула кордон, маючи підстави на перетин чи не маючи їх, і повернулась, то притягнути її до відповідальності буде складно.

— Чи можна виїхати за кордон студентам, щоб навчатись там? (1:11:36)

У студентів немає відстрочки. Це найважливіше, що потрібно зараз знати. Відстрочку мають тільки ті люди, в яких є підстави, зокрема — непридатність, бронювання, наявність трьох і більше дітей, виховання дитини з інвалідністю, виховання дитини, позбавленої батьківського піклування чи дитини-сироти, інвалідність особи, наявність дружини/чоловіка/батька/матері інвалідності 1-2 групи чи здійснення постійного догляду за особами, які цього потребують.

Студенти відносяться до підстав на відстрочку в частині 2, яка поширюється на особливий період, а зараз в нас не особливий період, а воєнний стан. Тому ці підстави не поширюються.

Контракт VS Мобілізація

— Порівняємо службу за контрактом і мобілізацію? (1:00:51)

Зараз контракти не укладають, хіба контракт з добровольцем. В інших випадках контракту немає. Можливо, якісь військкомати це практикують, але це не розповсюджене явище.

Зараз всіх мобілізують відповідно до мобілізації, це дає більше переваг. Бо коли буде оголошений указ про демобілізацію, ці люди зі спокійною совістю, завершивши всю документальну тяганину, будуть повертатись до цивільного життя. Натомість ті, хто уклав контракт, повинні нести військову службу, поки контракт не закінчиться. Крім того, контрактників під час воєнного стану не повернуть назад до цивільного життя. Вона буде воювати, не зважаючи на те, що це вважається порушення умов контракту.

Не скажу, що в чомусь є свої переваги чи мінуси, як перше, так і друге, це військова служба у воєнний час. Все залежить від того, що хоче людина. Якщо людина далі хоче бути військовим і після закінчення війни продовжувати військову службу, то контракт — це варіант. Якщо людина просто хоче викинути орків з території України, то мобілізація їй підійде. По грошовому забезпеченню все однаково. Ніхто не отримує більше чи менше. Все залежить від того, де людина несе військову службу і виконує свій обов’язок.

— Що робити, якщо людина хоче піти у військо, але її не беруть? (1:13:46)

Якщо в людини є велике бажання виконувати військовий обов’язок, то я можу порадити поїхати у Закарпатську область, і там вас візьмуть одразу ж. Просто є області, де є недобір, а є області, де перебір.

👍ПодобаєтьсяСподобалось9
До обраногоВ обраному5
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Стаття не є юридично нейтральною (якою вона повинна бути), всюди читається заохочення автора призивати всіх чоловіків і по максимуму карати за «ухилення». І як порада на всі випадки життя — «приходьте у військкомат». Військовий комісар, перелогінтесь.

Мені так подобається, як люди, котрих не призивають, жінки наприклад, розмірковують як потрібно поводитись чоловікам, що їм треба всім бігти у воєнкомати, а хто не біжить — то за це мають жорстоко карати, кримінальна відповідальність і т. п. Яке ви маєте моральне право вказувати людям ризикувати своїм життям, самі при цьому відсижуєтесь у безпеці? Я такі заклики сприймаю лише від жінок у формі. Але вони якраз таку срань не пишуть.

Наприклад, на блокпості людині вручили повістку, і при цьому в повістці вказується, коли потрібно прийти у військкомат. Якщо людина у зазначений час у військкомат не прийшла — це вважається ухиленням від військової служби.

юристка знает про статьи 336 и 337 ККУ? и разницу между ними? разницу между уклонением от учета и мобилизации? а ведь наказания там совсем разные (пока я не стою на учете, никакой мобилизации и призыва не может быть)

что-то прям статья совсем какая-то слабая, прям совсем

и если мне на блокпосте вручили повестку, то 90% что это не повестка, а мусор, так как подпадает под подделку документов (в зависимости от того кем заполнена), поэтому такую повестку можно оставить себе на память, любой суд ее не возьмет во внимание так как нарушены многие законы и процедуры при ее выдаче
Давайте может я лучше напишу статью? выходит у меня (у тестировщика) познаний в юриспруденции больше

32:30 В нашому комісаріаті ми...
Товаришу майор, ви ж прикидались юристом, а тут так схибили, ай яй яй

Зараз військкомати
зазначений час у військкомат
але і військові комісаріати також

Странно что юрист не знает что в стране уже пол года как нет ни военкоматов, ни военных комиссаров...соответственно и к остальному написанному я бы относился с большой долей скептицизма. Больше похоже на военную агитку, чем на советы юриста

402 коментарі

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Почитал, подумал, мои мысли
Деффачко профнепригодно. По следующим причинам
1. «Ну что — же вы хотите, идёт война» — ни разу не оправдание для массовых нарушений законодательства. Это уже было в 1917-м году: законы заменялись революционным сознанием и массово нарушались ради великой цели победы мирового коммунизма. Ни к чему хорошему, как известно, подобный подход не привёл
2. Юристу платят, чтобы он решал проблемы клиента, а не лез со своей философией. Насрать мне на твои моральные принципы, девочка: делай за что я тебе плачу. Совет «прийти в военкомат» диаметрально противоположен целям тех, кто решил любой ценой мобилизации избежать. Твоя задача рассказать как избежать законным путём, если захочу чтобы мне мораль читали — пойду в церковь.

p.s. Ну и взгляд оленёнка Бемби как финальный штрих

Авторка сама пішла до лав ЗСУ та звалила звідти а тепер агітує інших але без можливості звідти пійти

Мені так подобається, як люди, котрих не призивають, жінки наприклад, розмірковують як потрібно поводитись чоловікам, що їм треба всім бігти у воєнкомати, а хто не біжить — то за це мають жорстоко карати, кримінальна відповідальність і т. п. Яке ви маєте моральне право вказувати людям ризикувати своїм життям, самі при цьому відсижуєтесь у безпеці? Я такі заклики сприймаю лише від жінок у формі. Але вони якраз таку срань не пишуть.

В этом комментарии прекрасно все))))) я абсолютно согласна, что женщины не должны прям с пеной у рта говорить мужчинам что им делать. Это действительно личный выбор каждого! Но давай немного отмотаем время назад, и вот дайте себе честный ответ, за всю свою жизнь вы хоть раз высказывали любой женщине (не важно в мыслях, или на словах), что и как ей делать? Работать, рожать, место на кухне, не место в программистах. То то же.

не важно в мыслях, или на словах),

На самом деле важно. Подумать о том чтобы обидеть и реально обидеть это про разное. Точно также и с мыслями о том кто и где должен быть — на кухне/фронте/в программистах.

Хм. Я на роботі кожен день на словах говорю людям, що їм робити. І мені говорять. То я тепер принижую інших і принижуюсь сам? Слова не є примусом до дії, це вираження своїх думок, аби отримати критику чи підтримку.

люблю читати сексистські коментарі.
на відео, якщо ви не побачили, була юристка, а не жінка. але, скоріше за все, вам не зрозуміти, що професія немає статі.

тоді навіщо ви використовуєте фемінітив?

є відмінність між сексизму (коли когось принижують, дискримінують чи ображають за статтю) і вживанням фемінітивів (нормальний порядок речей).

чому ж тоді всі професії називаються за чоловічим гендером, а не жіночим? для нормального творення мови і вживають фемінітиви

Секунду. Сексизм тут створює порушення Конституції (що чоловіків призивають, а жінок ні). Це — причина, а ось такий коментар це вже наслідок. Дивіться в корінь.

хм, порушення Конституції викликає природа (жінки народжують, а чоловіки — ні). Дивіться в корінь. Позитивна дискримінація не може бути причиною образ і принижень. Хіба для низьких людей.

Жінки не «народжують». Жінки хочуть і можуть — народжують. А не хочуть, чи не можуть — не народжують. Статистично біля однієї дитини в Україні, вимираємо потрохи. І ніхто наче не проти відстрочки для жінок, що народжують.

Корінь тут — бездумне «історично склалось», а не біологія чи позитивна дискримінація.

не скажу за статистику. але ви не враховуєте ще той факт, що є жінки, які поки не народжують, але будуть народжувати у майбутньому. і 10 кг броніка + додаткові кг інших складових екіпірування можуть зашкодити бажанню жінки народити у майбутньому. але ж вам, як чоловікові, краще видно.

О, це вже ви в дискримінацію впадаєте, схоже. 10кг броніка! Які у нас тендітні жінки, виявляється. Та ви сексистка!

насправді, ні.
мої погляди на світ не відповідають чинному законодавству.
і для мене прекрасним зразком армії є армія Ізраїлю, де чоловіки і жінки відбувають строкову службу на рівних, в конкретно визначений термін часу.
де немає місць масової реєстрації в гуртожитках політехів, бо чоловіки не виписуються, щоб їх не забрали на строкову службу. де немає чоловіків, які заглядають на тебе у військовій формі чи сміються з того, що жінка неправильно тримає автомат (бо вона ж жінка).

але куди мені, жінці, вказувати чоловіку, який скоріше за все не стоїть на військовому обліку і не був за 4 місяці війни у ТЦК. бо легко бути нечоловіком, нинчє.

Тобто у нас порушення конституції викликає природа, а в ізріїлі — не викликає. То проблема в природі, в конституції, чи у бажанні попрікнути когось, що той не пішов на війну?

ок, відповім повністю.

1. Конституція не передбачає виконання військового обов’язку лише чоловіками. У статті 65 Конституції вказано, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Тобто, жодного сексизму у Конституції немає.

2. Військове законодавство (тут я маю на увазі закон про військову службу / мобілізаційну підготовку і мобілізацію / підзаконні НПА) не розраховане на військову службу жінок. Воно недолуге і для чоловіків, але жіночу анатомію воно не враховує зовсім. Давайте я не буду вам розказувати про деякі особливості жіночого організму і деякі додатокі потреби. Як мінімум, у жіночій формі, якої не передбачено в Україні.

Те ж саме і про вагітність. Чи бачили ви право на відстрочку у жінки у зв"язку з вагітністю під час мобілізації? Скажу наперед, такого права не існує. Вагітність може бути причиною відпустки для військовослужбовиці, яка підписала контракт. Тобто чисто законодавчо вагітну жінку можна буде мобілізувати, смішно, не так?

3. Натомість в Ізраїлі і в країнах НАТО законодавство враховує відмінності між чоловіком і жінкою анатомічно, але й при цьому передбачає їх рівність: як у можливості просуватись по службі, так і бігати однакової довжини крос.

Будь ласка, перед тим як починати розмову про сексизм і дискримінацію, будьте в темі. Інакше виглядає, що у тому, що хтось не воює винні жінки. Особливо ті жінки, які ще й намагаються розказати як законно відбувається процедура мобілізації.

тлдр
Ви відповіли на питання, яких я і близько не задавав, ще й попрікнули, що я не в темі.

Будь ласка, перед тим як починати розмову про сексизм і дискримінацію, будьте в темі. Інакше виглядає, що у тому, що хтось не воює винні жінки.

Мені не потрібно бути в темі. Я формую питання виходячи не з своїх уявлень про чоловіків, жінок і мобілізацію, а лише з ваших слів.
Власне і питання моє не спрямоване на сабж, а на те, що ви відстоюєте взаємовиключаючі речі одночасно.

Тобто, жодного сексизму у Конституції немає.

Шта? Ви взагалі про що? Про який ще «сексизм у конституції» мова? У конституції сексизму немає, мова про те, що жінок не призивають де-факто. Цей факт і обговорюється в цьому тредіку, його і називають сексизмом, з цим ви і боретесь
Не конституція порушує якісь там земні права людей, а люди порушують ті права, які прописані в конституції.

2)

До чого ви апелюєте? Ви хочете сказати, що жінок не призивають, бо на них форми підходящої нема?)

Давайте я не буду вам розказувати про деякі особливості жіночого організму і деякі додатокі потреби

Та ні, чому, розкажіть, в чому таки різниця між жіночою та чоловічою формою ізраїлю. Дуже цікаво. І наскільки відсутність цих зручностей ускладнює службу по відношенню до чоловіків.

..... яка підписала контракт

На мобілізованих розповсюджуються правила демобілізації контрактників. Це просто військовослужбовці з однаковим військовим обов«язком. Енівей, вагітну мобілізовану демобілізують моментально. Можна навіть розробити прозору систему, коли, як і кого, щоб не виникало цих ідей, типу що жінок не призивають, бо потім не ясно, як їх демобілізувати по вагітності.

країнах НАТО законодавство враховує відмінності ..., але й при цьому передбачає їх рівність:
порушення Конституції викликає природа

Вам ці цитати норм матчаться?
Так є рівність і немає порушень, чи немає рівності але натівці, скотиняки, всіх гребуть? Чи справа «нерівності» тільки у формі?

Інакше виглядає, що у тому, що хтось не воює винні жінки

Це притягнуто за вуха абсолютно неясно звідки

таке враження, що я пишу одне, а ви читаєте це по-іншому.

Сексизм тут створює порушення Конституції (що чоловіків призивають, а жінок ні).

Я це сприйняла як те, що у нас не передбачене виконання військового обов’язку жінками, а лише чоловіками. Натомість написала, що Конституція не містить сексизму, бо в ній військовий обов’язок покладений на громадян, без прив’язки до статі.

жінок не призивають де-факто

жінок призивають де-факто.
але проблема в тому, що призов чоловіків вже є усталеною практикою: в 17 років хлопців приписують до призовної дільниці і до 27 років можуть призвати на строкову службу. з дівчатами такого немає, ніхто нас не приписує і ми можемо набувати військового досвіду на військовій кафедрі або поступивши у військовий ВНЗ, або задовольнятись якимось медсестринськими/кухарськими та іншими посадами.

лише в жовтні 2021 року було прийнято перелік спеціальностей, яким були визначені спеціальності, відповідно до яких жінкам треба ставати на військовий облік. а як здійснювати постановку на військовий облік жінок ще не розробили.

і це було започатковано через вимоги жінок надати нам можливість бути військовими. якщо у жінки немає кафедри, військової освіти, то скоріше за все вона буде кухаркою, а не стрільцем чи мінометником.

раніше просували цю тему лише жінки, виборюючи своє право, бо всім іншим було плювати. тепер долучайтесь і ви.

2) ..... яка підписала контракт
До чого ви апелюєте? Ви хочете сказати, що жінок не призивають, бо на них форми підходящої нема?)

До того, що законодавство не враховує мобілізації жінки, лише чоловіка. І повірте, воювати без зручної форми і броніка важко. Чи, на вашу думку, волонтери даремно збирають гроші на придбання військової форми, яка не горить, зроблена з плотної тканини, відштовхує вологу і так далі? Типу воюй в чому хочеш, це не найбільша проблема?

І ось тут

Вагітність може бути причиною відпустки для військовослужбовиці, яка підписала контракт.

було про те, що вагітність жінки не є підставою для відстрочки від мобілізації. Тобто вагітну жінку можуть мобілізувати. на вашу думку, це ок? Я пишу про те, що законодавство не відповідає жіночим потребам, а ви кажете, що проблеми немає.

..... яка підписала контракт
На рахунок контракту — на мобілізованих розповсюджуються правила демобілізації контрактників. Це просто військовослужбовці з однаковим військовим обов"язком.

В цьому і суть. На мобілізованих не поширюється законодавство контрактників, а особливості жінок (та ж відстрочка у зв"язку з вагітністю) у загальному мобілізаційному законодавстві не врахована.

Та ні, чому, розкажіть, в чому таки різниця між жіночою та чоловічою формою ізраїлю. Дуже цікаво. І наскільки відсутність цих зручностей ускладнює службу по відношенню до чоловіків.

а до чого тут форма, якщо я пишу про організм.
лікарняний на час менструацій, відпустка/відстрочка на час вагітності і догляду за дитиною. і якщо ви вже про форму, то так, бажано, щоб була і жіноча викройка форми з урахуванням наших розмірів. бо хс чоловіка для жінки не підійде.

країнах НАТО законодавство враховує відмінності ..., але й при цьому передбачає їх рівність:
порушення Конституції викликає природа

матчаться.
1. армія НАТО враховує додаткові потреби жінки у звязку з фізіологічнии відмінностями: від форми і до відсутності призову вагітних.
2. це був сарказм. у Конституції передбачений загальний військовий обовязок для обох статей, але коли писали військове законодавство (переписане з радянського, почало змінюватись після 2014), жінку відкинули за межі військової служюи, бо врахували нібито її природу

Фраза «сексизм створюэ порушення конституції» означає що порушення конституції призводить до сексизму. Тобто конституцію порушують, бо жінок не призивають, звідси витікає очевидний сексизм.
Тому скоріше це ваш співбесідник писав одне, а ви відповідали на інше, а я уже зреагував тільки ;)

жінок призивають де-факто.

Конєшно, давайте будем обговорювати муху в вакуумі. У нас війна і масові мобілізації, мобілізували мільйон людей, кадрових військових і офіцерів запасу з яких — сильно менше мільйона. Ті, хто срочку служили і тд і тп — нічого не знають ні про військову справу ні про війну.
Тому по факту чоловіків гребуть підряд і непідготовлених, а жінок — не гребуть ніяк. Це можна висловити фразою, що жінок не призивають. Тому що кількість тих, кого призивають — несуттєва у порівнянні.

а не стрільцем чи мінометником.

Контрактницям це не заважає, як і тим жінкам, які зараз служать на фронті. Чи може вони по блату?

Чи, на вашу думку, волонтери даремно збирають гроші на придбання військової форми

Та ви ж не маніпулюйте. Я не кажу, що форма — то пилюка, і взагалі можна хоч в лахміттях. Просто жінки цілком нормально почуваються в формі для чоловіків. Так само як і в будь-якому простому, цивільному одязі. Кмон, це простий крій. Там немає нічого «чоловічого». А бронік — ну так, на третій чи може і другий розмір буде не ахті зручно. Але я не пам"ятаю, щоб в якійсь армії світу робили вумен-броню))
І так, ніяких ХС немає у військовій формі. Там циферки, на будь-який смак.

було про те, що вагітність жінки не є підставою для відстрочки від мобілізації. Тобто вагітну жінку можуть мобілізувати. на вашу думку, це ок?

Ні, це не ок, але знов таки, де-факто на службі ніколи не буде вагітної, і вагітну ніколи в житті насильно не призвуть. Є кейси? Сумніваюсь. Тому так, проблеми немає.

На мобілізованих не поширюється законодавство контрактників

статті конкретної немає, але відмінностей, знов таки, де-факто, по суті і нема. Для чоловіків так точно. Та і для жінок теж. Вагітних просто звільнять.

матчаться.
1.
2.

1 — уже написав, у нас ніхто не призве вагітну жінку з пузом, ну що за маячня. Форма — просив перечислити відмінності. Крім розмірів, звичайно. Форма — вона унісекс по суті. У вас є якісь кейси, що жінки жаліються на форму? Поділитесь?
2 — гарний у вас сарказм. То так і не ясно, є природні відмінності, і їх врахували в законодавстві, не передбачивши жіночу службу, чи природних відмінностей немає? Якщо відмінності є, то наша конституція погана, бо не передбачає їх, але закони про службу — ок. Якщо відмінностей немає — тоді конституція окей, але тоде треба почати призивати жінок, значить закони про службу не ок.

Ви в одній фразі топите що от, справдливо, що жінок не призивають, бо он, форми нема, ще там чогось нема, а в іншій — кажете що жінок викинули за борт військової служби, бо НІБИТО врахували природу.
То справдливо врахували, чи ні? Незрозуміло, яку точку зору ви відстоюєте, бо здається, що ви відстоюєте протилежні позиції одночасно. Я про це писав))

Підсумовую.
Ви хочете, щоб не призивали вагітних, додали в форму якісь штуки(???) щоб жінкам було зручніше, зробили вдобні броніки (цього не буде ніколи). Щоб давали відпустку на місячні.
Ну а після цього хай гребуть всіх підряд, як нинчє дядьків.
Все так?

А зачем рожать? Ну родила какая-то баба или нет, что мне за дело?

так, юрист і зовсім не лівачка, а дотримуюсь правої ідеології

не бачу проблеми з позитивною дискримінацією, бо це єдиний спосіб вирішити дискримінаційні питання

uk.m.wikipedia.org/...​i/Позитивна_дискримінація

Позитивна дискримінація

Позитивная дискриминация от создателей живительных ядов, миролюбивых убийств и правдивой лжи

Як же вже запарили срачі анонімів. Бачу більшість всього флуду та зрадоманії на доу саме від них.

Тому, коли вручають повістку людині, яка 30 років живе на території Закарпатської області, але вона показує угорський паспорт, то мобілізувати і вручити їй повістку неможливо.

Статтею 2 Закону України «Про громадянство України» передбачено: «Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України»

Статтею 2 Закону України «Про громадянство України» передбачено: "Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України

Ну добре, перевірили документи на вулиці, людина показала угорський паспорт, і сказала що вона — угорець. Далі що? Повістку на угорські паспортні дані напишуть? :)

І скаже : «йаа тьебя не понімать»

Вот при боиметрических данных гражданина однозначно смогут идентифицировать.

Вот при боиметрических данных гражданина однозначно смогут идентифицировать.

де? на блокпосту?

На блокпосту вряд ли получится. Наверное, нужны специальные устройства.

А давайте для начала вы узнаете, как проводится идентификация граждан.
Даже если я скажу свое ФИО, то этого все еще НЕДОСТАТОЧНО для моей полной идентификации по закону ;)
Человека показавшего другой паспорт маскимум могут отправить в отделение для выясненения личности, ито нужно какие-то основания не доверять показанному документу.

Для тих хто тільки вирішив почитати коментарі .
Остання тема для обговорення : розділення українців на правильних і не правильних.
Ніразу не обговорення ідей фашизму. Будьте уважними «Вікно Овертона» інстумент який працює.

я бы назвал это гражданами разного сорта. но СММшики могут придумать красивые приятные наименования

Перестаньте сунути Вікна Овертона куди треба і куди не треба. Ця концепція стосується політиків, та їх залежність від підтримки електоратом запропонованих ідей

Если ты не заметил — то в мире крах гуманизма, демократии, прав человека да и дипломатии в целом. Люди наивно полагали что построили мир, в котором сила права выше права силы, в котором конфликты решают за столом переговоров, в котором страны объединяются и сообща двигают мир к лучшему будущему ... Права человека, равноправие, толерантность, свобода слова — все это оказалось такой же утопией как коммунизм и «полдень человечества в 21 веке».
«Война ... война не меняется!» Потому что люди не меняются — под маской добродушия в каждом скрывается зло! Каждый из нас готов делить людей на «правильных и неправильных». Спросите себя: что вы бы делали с «неправильными» людьми если бы могли это делать безнаказанно?

Не нашел первоисточник но недавно кто-то начал разгонять как по мне здравую идею — поделить население Украины на граждан и резидентов. Резиденты не будут служить в армии, не имеют право голосовать и избираться. В остальном они имеют те же права что и граждане. Для большинства из IT это отличное решение. Многие так и воспринимают государство как сервис — контракт на набор услуг и налогов.

Правильно, долю країни мають вирішувати пенсіонери! Вони завжди чудово орієнтуються в політичній ситуації, а якщо раптом ні — гречка їм допоможе. А молодь треба гнати подалі від політики, бо вони ще молоді, зелені, такого навибирають!

кто предлагал гнать молодежь дальше от политики ? предлагается каждому сделать выбор — защищать страну и иметь права голоса и быть избранным в органы власти или просто быть пользователем страны.

с пенсионерами нужно действительно что-то дорабатывать. возможно дескриминировать их права по возрасту. например до 18 лет нельзя голосовать. и после 60 можно тоже запретить голосовать. соответственно получаем тот самый возраст адекватности для участия в обороне и гос-строительстве

Ви. Молодь і так не дуже активна в політичному житті, а ви ще пропонуєте прорідити категорію чоловіків 18-27.
fakty.com.ua/...​-za-50-rokiv-opytuvannya

для участия в обороне и гос-строительстве

Але ж жінки у нас не військовозобов’язані, я правильно розумію що їх також урізати в правах?

Але ж жінки у нас не військовозобов’язані, я правильно розумію що їх також урізати в правах?

Нет, просто сделать военнобязанными.

(Они правда, судя по тексту, не хотят — но когда военкоматы волновало кто что не хочет, правда же?)

18-27 это призывники.
военкоматы мобилизуют от 18 до 60. на войну иди сборы или в АТО.

женщин так же привлекать мобилизовать.

Здравая идея, это послать тебя за руским кораблем.
1. Ты понимаешь что ты предлагаешь дискриминацию по половому признаку? Ведь женщины не военнообязанные и твой высер касается только мужского населения.
2. Почему ты строчишь свои здравые мысли, вместо того чтобы рыть окопы, раз такой патриот?
3. Почему граждане, которые исправно платили налоги должны быть ущемлены в своих правах, когда, так называемое, государство — сервис забило на конституционные права, типа свободы передвижения и «высшей ценности» — человеческой жизни?
4. У нас так классно работают законы, совсем нет коррупции и такая офигенно прозрачная работа властей. А еще свобода слова с закрытием порохопомоек. Самый лучший сервис — дайте два, ведь в соседней Польше налоги прям в 10 раз больше и других стран совсем нет где можно получать более адекватное качество жизни.

Протрезвей уже и включи мозги, там у тебя внутри вата. Ведь опять законопроект нового гимна начнете разгонять или беженцев с Мариуполя, которые границу незаконно пересекли сажать.

Где вы такие беретесь? Как таким солнечным мальчикам как ты участие в политический жизни страны отнять?

Ведь женщины не военнообязанные

Выше уже написал, продублирую здесь.

Их можно просто сделать военнобязанными. Уже пробовали, но похоже из-за сопротивления откатили.

(Не помню, правда, чтобы у меня в военкомате интересовались чего я хочу или не хочу, но то такое.)

Но если делать из Украины вечный Израиль (как я это всё чаще слышу), то придётся довести до ума.

Зато наконец равоправие будет! Все ж так хотели

Почему граждане, которые исправно платили налоги должны быть ущемлены в своих правах, когда, так называемое, государство — сервис забило на конституционные права

Тому що
1. Зара війна
2. Є закон який обмежує конституційні права під час війни.

Зараз і так все дуже лояльно до громадян, ніхто не ходить по хатах і не шукає ухилянтів

Это ты себя так утешаешь или веришь в это?

1. Войны у нас не «зара», не «послезара» нет — у нас военное положение. Нам никто войну не объявлял.
2. Завтра создадут закон, который при Луне в Юпитере обяжет тебя отказаться от твоих бетонометров в пользу государства, тоже будешь терпеть или может дойдет мыслительный процесс, что никаких оправданий ущемлению конституционных прав граждан быть не должно? Или ты потомственный русский-терпила исповедующий СССРовские законы военного времени?

Лояльно? А как же равноправие по половому признаку прописанное в главном законе Украины? А как же полицаи с западной, которые по отелям и хостелам повестки раздавали? А повестки на блокпостах?
Домой, они не ходили — спасибо большое! Свечку за них еще поставить? На войну чет они не погнали, сидят в штабах, занимаются "работой "с которой любой hr справится. Все еще не чувствуешь кто тут ухилянты? Потом эти товарищи еще и на пенсию выйдут в 45-50 и мы будем их кормить.

Тебя не смущает что очень много людей лишилось своего дома, своих жизней, при том что государство, как гарант суверенитета и волеизъявления народа так легко 2 области отдало на юге страны, через перешеек шириной 11 км. при заявлениях, что за два дня они уже точно знали, что нападение будет 100%? Даже банально рельсы не сняли и дороги не попортили.
Это тоже укладывается в твоей голове в дозволенные нарушения конституционных прав и свобод?

Войны у нас не «зара», не «послезара» нет — у нас военное положение. Нам никто войну не объявлял.

І далі що? Ви хоч Конституцію почитайте, чи що...

***
Стаття 64. Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 цієї Конституції.
***

так легко 2 области отдало на юге страны

Кожен з присутнії міг би легко бути головнокомандувачем чи навіть президентом США, але нажаль він вже працює айтішником.

Кожен з присутнії міг би легко бути головнокомандувачем чи навіть

Та що ти таке кажеш.
Я не вмію.
Мене не навчили.
Не звик я, не маю нависок...
І т.д. 🤣🤣🤣

О, пішла стара пісня про «войны ж не обьявляли» значить мобілізувати не можна, комендантська година — проізвол і взагалі дайте втекти з країни))

можно неправильных украинцев сразу выслать в польшу или на рф

то есть господа айтишники хотят и рыбку есть и страну не защищать и ещё голосовать и избираться ?

✅ рыбку есть
✅ страну не защищать
❌ голосовать
❌ избираться

всё сходится, я бы например по этой логике обменял украинское гражданство на украинское ПМЖ

(загран лицам без гражданства делают, так что визы будет куда вклеивать)

а там бы работал уже на получение европейского паспорта

Меня вполне устраивает быть резидентом: я не собираюсь никуда избираться. Да и отличить хорошего политика от плохого на глаз не могу — вдруг выбиру неправильно?
Учитывая настолько популярны выборы и политики у нас и в странах Европы — то если реализовать такое предложение то получится что гражданами будут только те, кто хотят участвовать в политике. Политики будут голосовать сами за себя!

Многие так и воспринимают государство как сервис — контракт на набор услуг и налогов.

Трезвый подход для 21 века. Главное — что бы не было ограничений на выбор сервиса. Тогда будет самый честный вид демократии — голосовать ногами. Талантливые люди будут ехать туда, где им создали условия. А в гетто политики будут выбирать сами себя и пилить бабло.
Почитайте историю Детройта — очень показательный пример демократии. Пока большинство голосовало за то, что бы не работать но получать халяву — все умеющие работать проголосовали ногами.

не только политики. есть достаточное количество населения которое готово защищать эту страну и хочет если не непосредственно участвовать в политике то с помощью голосования влиять на строительство страны.

ключевое тут — хочет ли житель страны перейти с уровня «пользователь» на уровень участия в строительстве, функционировании и защите государства.

выбор должен быть добровольный. блекджек и женщины тоже включены в выбор. ограничиваем только возраст 18-60

иначе получится как сейчас. многие не ходят на выборы, никогда не планировали работать на государство и участвовать в распилах, но и когда к ним пришли и попросили участвовать в защите страны они прячутся и не понимают зачем это нужно. выдумывают концепции о том что я помогаю другим способом. а государство чтобы их переловить ограничивает им перемещение.

ТОГДА будет самый честный вид демократии — голосовать ногами. Талантливые люди будут ехать туда, где им создали условия.

Типу до війни виїждати не можна було?) Особливо для ІТ

Якщо ти не виїхав то напевно були на то причини

Предлагаю такой вариант — надо чтобы влияние на страну имели те кто больше всего приносит этой стране. Т.е. сделать резидентами тех кто платит достаточное количество налогов. Ну так по минимуму допустим 10 млн гривен в год. Остальных лишить права голосовать и избираться потому что очевидно что это нахлебники.
Даешь социальный дарвинизм как государственную идеологию! /s

Получим Плутократию. По факту она у нас и есть сейчас. Президента назначают олигархи. Но не напрямую, а через технологии управления общественным мнением.

Плутократия (др.-греч. πλοῦτος — богатство, κράτος — правление) — политический режим, при котором решения государственных органов определяются волей группировок богатых людей.

Уточни: военные будут получать по 10 млн гривен в год или их то же лишить права голоса? (оставить только обязанность умереть за Родину).

Це називається виборчий ценз, але навіщо ускладнювати поділами і т.д.? Достатньо об’єднати облік військовозобов’язаних з реєстром виборців, і дати добровільний вибір — знаходитись там, або ні.
Але для цього потрібно спочатку впровадити загальний облік всіх, крім недієздатних, нормальну строкову службу + альтернативну для певних категорій, хто не може служити у війську і ще багато інших реформ.

выгода в том что участвовать в строительстве, управлении и защите государства будут люди которым важно это государство и они готовы не только жить на этой территории, но и выбирать путь развития, корректировать направление развития и при необходимости защищать свой выбор/государство.
такие граждане будут мотивированы, будут периодически проходить военную подготовку (обучение/сборы) по своей специальности, будут готовы быстро в случае внешней агрессии взять в руки оружие/орудие и занять своё место в воейнной машине для отражения агресии.

соотвественно резиденты в военное время не будут распылять внимание к себе со стороны военкоматов, не будут требовать их кормить, одевать, учить, заставлять делать то что они не хотят делать.
в мирное время резиденты не будут мешать гражданам строить страну таким образом как гражданам представляется правильным.

Як ви думаєте чому закрили кордони? Держава вкурсі що дуже велика кількість людей просто б виїхала якщо була б така можливіть. Дуже мало людей будуть готові померти.

1. потому что простые решения легко принимать обладая монополией на силу (закрыть границу, запретить трансграничные платежи кроме критического импорта, закрыть дороги)
2. чтобы ограничить поток передвигающихся по дорогам, уменьшить гуманитарный кризис (перегрузку погран пунктов пропуска) и сгладить шок для принимающих беженцев государств

но вот прошло два месяца и нам сообщают что в украину вернулось 700 тыс. человек за апрель, а выехало 500 тыс. перегрузки дорог и погран пунктов нет. почему бы не снять ограничения на выезд ?

я уверен что те кто не хочет воевать и исполнять приказы помогая военной машине не принесут пользы даже если их насильно мобилизовать. так что вопрос принудительной мобилизации актуален только для такого типа войны где нужно забрасывать противника мясом (как сейчас делают рашисты с насильно мобилизованными в ЛДНР и Крыме)

интересны в этом контексте слышать сообщения от людей находящих около власти (Арестович) который признался что офис президента знал о том что нападение точно будет начиная с ноября 2021, но не знал точную дату. в население не предупредили и рассказывали басни про шашлычки на день победы потому что тогда бы выехало 10 млн человек и это создало бы коллапс в дорожно-пограничной инфраструктуре.
насколько такая политика государства адекватна ?

насколько такая политика государства адекватна ?

Неадекватна. Вести «военное положение» и закрыть границу (и начать мобилизацию) — вполне можно было, скажем, на месяц раньше. 200к+ рашко-войск на границе — вполне себе достаточные основания.
Возможно, тогда удалось бы пресечь образование нынешнего «наземного коридора».

Но зе-команда до последнего верила, что войны не будет, рашка блефует, запад раскачивает гривню, а в майские на шашлыки.

Ну зараз немає за що переживати, за нас все вирішила держава. Слава Україні!

я уверен что те кто не хочет воевать и исполнять приказы помогая военной машине не принесут пользы даже если их насильно мобилизовать.

От мобілізують тебе як ти сказв «насильно». І відправлять грузчиком снаряди носити. Ти думаєш що тобі вийде халявити і не працювати? Там не тім лід 1to1 буде проводити а просто свої ж відпі##ять якщо будеш на них свою частину роботи скидати)

Тезис с насилием и круговой порукой понятен. Если уже довел ситуацию до того что оказался не в тёплой сыроварне на стендапе, а на поле боя — то там и свои могут шмальнуть за плохой перформанс. скажут — шальная пуля. ушел в тумайн войны.

Це все якісь ідеї зі світу рожевих поні з райдугою з під хвоста. В реальному світі для захисту країни(в умовах чисельного агресивного сусіда) треба система масової воєнної підготовки і резервістів, приклади — Фінляндія, Ізраїль — в обох країнах служба обов’язкова для чоловіків, регулярно проводяться збори резервістів і тд. І це багаті демократичні держави. В Фінляндії кількість резервістів 300к на 5млн населення тобто в наших реаліях це б було 300×8(бо населення в 8раз більше)=2.4млн резервістів. Держава як сервіс в таких реаліях вимагає не тільки податків, а і служби як плату за сервіс.

Якщо в людини нема військового квитка, але вона досягнула 27 років, то складається протокол про порушення правил військового обліку про адміністративні правопорушення.

Не знав про таке, тобто якщо мені 28 або більше і до віськомату я після 16 не ходив то я порушив закон?)

Це тому що ти щоранку не читаэш газету урядовий кур,эр. Зараз Бешенный Принтер штампуэ закони по 15шт за раз

Да, конечно. Вы разве забыли что являетесь собственностью военкомата, и должны сообщать им о каждом своём движении в течение недели?

Вы должны были явиться и получить военный билет. Иначе это порушення правил військового обліку. Это как правило админка, штраф (был около 1000 грн, после 2014 подняли до около 2000 грн).

Незнание закона, как известно, от ответственности не освобождает.

Хотя один мой знакомый (тм) никакой военник не получал, и жил себе нормально — без необходимости в официальном трудоустройстве он не был нужен

Вот и вылезла обратная сторона «порешаем»! Когда ИТшники уезжали в страны, где работает закон, где контрактная армия, но налоги 40%+ то «оставашки» говорили «вот дурачки — в Украиние же лучше, зачем уезжать?». Да, суды не работают, медицина только по знакомству, но зато мы здесь «элита» — все можно порешать за килобаксы, а их остается много — ведь налоги 5%.
Теперь же оставшиеся внезапно обнаружили что по закону они «собственность государства» и в военное время с ними могут поступать как захотят! И «порешать» уже не получается — ловят на границе и отправляют в штафбат.

где контрактная армия

Здається, що у випадку реальної великої війни на своїй території, військовозобов’язаними стають всі чоловіки, незалежно від країни. І в сша в тч, і думаю в німеччині. Поправте мене якщо неправий.
***
Basically, this means that if we ever have a national emergency or war that the all-volunteer military can’t adequately support, Congress and the president can reinstate the draft and force male citizens to serve in the military.
***

військовозобов’язаними стають всі чоловіки, незалежно від країни. І в сша в тч, і думаю в німеччині.

Да не может быть такой сексуальной дискриминации в передовых странах! А как же быть с «третьим полом» и всякими которые «не определились»? Какое-то совковое у вас отношение к мобилизации.

«Я сексуально идентифицирую себя как боевой вертолёт» — таких призывают в первой очереди

вопрос выезда решается как и все в этой стране за сумму от 1 до 20 кило убитых на фронтах свободной америки енотов. так что выбор есть. но он как обычно не по закону.

Личный опыт или «одна бабка сказала»? По новостям только пишут про ИТшников переодетых бабами, которых ловят на кордоне. Если бы за 10К можно было выехать — галеры бы уже всех вывезли.

один мой интернет знакомый

и даже несколько. предлагали воспользоваться. а также публичные люди оглашали ценник и схемы.
20к если сегодня на сегодня погранцы отворачиваются и не замечают тебя в машине
5к медкомиссия сосредотачивается и выдаёт белый билет
1к молдаване проводят секретными тропами
оптом дешевле

провоз запрещённых людей через границу имеет такие же корни как и провоз товаров и вывоз наличных капиталов

этоже такая страна где Друзьям — всё, врагам — закон

так, тому що ви не прийшли до ТЦКСП і не стали на військовий облік як військовозобов’язаний.
дуже дивно, що ви не знаєте про свої обов’язки

32:30 В нашому комісаріаті ми...
Товаришу майор, ви ж прикидались юристом, а тут так схибили, ай яй яй

я не прикидалась юристом, я є юристкою Аксон Партнерз і волонтерила у ЗСУ в перші три місяці війни. на підставі цього і ділилась досвідом того, як відбувається мобілізація, процес отримання відстрочки і все інше.
але вам ж легше написати хейтерський комент, ніж розібратись з питанням.

але вона показує угорський паспорт, то мобілізувати і вручити їй повістку неможливо.

Откуда информация? Знаю прецендент когда при пересечении границы «венгры» показались нашим пограничникам недостаточно «венгерскими» и при досмотре у них кроме венгерских нашли укр паспорта, все поехали в военкомат.
Наличие какогото еще паспорта никого не волнует пока у тебя еще есть гражданство Украины

и шо, ну они обратятся в посольство венгрии, отношения с ней и так натянутые уже, еще в тылу придется держать группировку

ви що дійсно думаєте що вони на місцях незнають у кого які паспорти є? знають і оте — хай воюють переселенці нікуди не ділось

Це вирішує єдиний Головнокомандувач — Президент України.

Президент у нас не Головнокомандувач, а Верховний Головнокомандувач.

А Головнокомандувачем Збройних Сил України є генерал Валерій Залужний.

Наприклад, на блокпості людині вручили повістку, і при цьому в повістці вказується, коли потрібно прийти у військкомат. Якщо людина у зазначений час у військкомат не прийшла — це вважається ухиленням від військової служби.

юристка знает про статьи 336 и 337 ККУ? и разницу между ними? разницу между уклонением от учета и мобилизации? а ведь наказания там совсем разные (пока я не стою на учете, никакой мобилизации и призыва не может быть)

что-то прям статья совсем какая-то слабая, прям совсем

и если мне на блокпосте вручили повестку, то 90% что это не повестка, а мусор, так как подпадает под подделку документов (в зависимости от того кем заполнена), поэтому такую повестку можно оставить себе на память, любой суд ее не возьмет во внимание так как нарушены многие законы и процедуры при ее выдаче
Давайте может я лучше напишу статью? выходит у меня (у тестировщика) познаний в юриспруденции больше

выходит у меня (у тестировщика) познаний в юриспруденции больше

Это все из-за IT cluster-а.
Там ведь пообещали бронь?

P.s. На самом деле это «наприклад...» некий конь в вакууме.
Какой смысл спорить о нем?

что-то прям статья совсем какая-то слабая, прям совсем

Стаття дуже емоційна і написана таке враження що з позиції людини, а не юриста. Там багато явних косяків типу того на який Ви вказали.

розмова емоційна, так, бо надворі війна.
але з точки зору права у ній косяків немає.

Национальный юридический университет имени Ярослава Мудрого
магістр
2011 — 2017
какая страна, такие и юристы

дякую за комплімент, бо країна в мене найкраща!

Давайте может я лучше напишу статью? выходит у меня (у тестировщика) познаний в юриспруденции больше

Тестировщик должен проверять все на практике!
Ехать через блокпосты на Закарпатье, выбрасывать в мусор повестки, которые выдают незаконно, не забыть стать на учет, когда мобилизуют насильно — качать права что бы отправилив «компьютерные войска», когда отправят в штафбат на передок не забыть написать жалобу что забыли про «учебку» и т.д.
Удивительно как до войны все писали что в украинском суде правды не добьешься — а сейчас прямо все юристами стали. Да в военное время ты на первом же блок посте откроешь рот — твою машину «мобилизуют» со всеми вещами, а тебя обмотают скотчем как диверсанта. И вместо служить будешь ждать обмена в Парашку. На войне прав тот, у кого автомат!

А потом удивляются почему 90% хотят свалить навсегда

Звідки інфа що 90% хочуть звалити? я думаю що звалити назавжди хочуть відсили відсотків 5 (включаючи мене)

До войны 7-9 млн трудовых мигрантов было тут скорее 5% захочет остаться)

Между «хотеть» и свалить — две большие разницы.
До войны если не 90% то минимум 70% хотели бы свалить в цивилизованую страну где можно не бояться: не бояться гопников, мажоров, блатных, произвола ментов и судей, налоговых поборов и т.д. Читали про жизнь в Долине, про зимовку ы Тайланде — но оставались в Украине.
Конечно: если бы знать заранее какая будут ЖОПА — то уехали бы даже домоседы вроде меня.

Если бы был создан прецедент что айтишников без проблем выпускали (не ограничивали выезд) то многие после окончания активных боевых действий вернулись бы и продолжали жить как и раньше в Украине. Но после текущего применения ограничений на передвижение, многие кто не верил, сделают выводы и уедут из государства которое так поступает.

многие после окончания активных боевых действий вернулись бы и продолжали жить как и раньше в Украине

Это только ЕСЛИ :
— их дома не разбомбили
— новая армия орков не готовилась бы напасть через год-другой
— клиенты были бы согласны отдавать проекты в Украину
— оставили бы ФОП с 5% налога
— ИТ зарплаты бы не просели
Я уверен что большинство хотели бы «вернуться и жить как раньше в Украине» — вот только в прошлое вернуться нельзя. А будущее навряд-ли будет таким-же.

Уже проходили один раз через АТО в 2014+ годах. Многие уехали, но большинство осталось и/или переместились внутри страны. Запрета на выезд тогда не вводили и народ расслабился.

Нужно быть полным лохом что бы теперь, когда подпишут новое перемирие опять расслабиться и поверить что все будет хорошо!

хм, тоді вам, як тестувальнику, має бути відомо, що законодавство не передбачає місце вручення повістки (це раз) і те, що повістка має підписуватись на місці (це два). чи у вас є інша інформація? буде цікаво послухати людину, яка вміє ображати, але не вміє наводити аргументи. особливо, у сфері, в якій вона некоментентна

і те, що повістка має підписуватись на місці (це два).

т.е. можно подписывать пустые бланки, а потом кому-то ругому их дозаполнять?
Именно так я понимаю подпись повестки не на месте выдачи.

тоді вкажіть мені законодавство, яке передбачає порядок заповнення і видачі повістки.
цікаво почитати
особливо, після офіційної позиції ЗСУ www.slovoidilo.ua/...​chaty-povistky-blokpostax

Еще раз повторю вопрос, подпись пустого бланка одним лицом, а ПОТОМ заполнение остального документа другим лицом, в друг месте, в другое время, это законно?
И, к примеру нотариусы могут так работать?

в даному випадку працює не особа, а територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. і документ заповнюється представником саме органу, а не людиною.

чому ви застосовуєте аналогію з нотаріусами? представники ТЦКСП керуються одним законодавством, а нотаріуси — іншим.

Это к вашей фразе

має бути відомо, що законодавство не передбачає ..... що повістка має підписуватись на місці

Выглядит весьма странно, я вот себе не могу себе представить подписанный мною бланк, который потом могут заполнять другие люди по своему усмотрению.

для вас це дивно, але не є забороненим.
чи ви знаєте конкретну норму, яка це забороняє?
не помітила серед ваших коментарів цього, як і вибачень.
але, так розумію, легше образити когось, ніж визнати свою неправоту.

не помітила серед ваших коментарів цього, як і вибачень.

Каких извинений, я вас оскорбил, укажите чем, я вот вообще не понимаю, често.

чи ви знаєте конкретну норму, яка це забороняє?

Нет не знаю, вот, юриста спрашиваю. Кстати, не вышлите мне пару пустых листиков со своей подписью? Можно от лица компании которую вы прдеставляете, с печатью )))

напевно, це я вас сплутала з людиною, чий коментар коментувала. тому вибачте за звинувачення.

Нет не знаю, вот, юриста спрашиваю. Кстати, не вышлите мне пару пустых листиков со своей подписью? Можно от лица компании которую вы прдеставляете, с печатью )))

законодавство лише встановлює, що повістка повинна містити підпис і печатку уповноваженої особи ТЦКСП. те ДЕ і ЯКИМ ЧИНОМ повістка заповнюється, — не встановлено. оскільки повісток потрібно було вручити дуже багато в короткі строки, а уповноважена людина — одна на район — практикували (не знаю чи зараз так) процедуру видачі повісток представниками огранів місцевого самоврядування чи самих працівників ТЦКСП в різних місцях

для вас це дивно, але не є забороненим.

Як щодо ст. 366 ККУ та ознак предмета службового підроблення?

Зараз військкомати
зазначений час у військкомат
але і військові комісаріати також

Странно что юрист не знает что в стране уже пол года как нет ни военкоматов, ни военных комиссаров...соответственно и к остальному написанному я бы относился с большой долей скептицизма. Больше похоже на военную агитку, чем на советы юриста

Це як з ксероксом, не придирайтесь до слів.

Це як з ксероксом, не придирайтесь до слів.

Це юриспруденція, там часто від положення коми вердикт залежить, ну Ви в курсі.

Вердикт, обычно, зависит от того сколько ты бабла занесешь, а не от количества запятых.

серйозно?
тобто територіальний центр комплектування та соціальної підтримки звучить зрозуміліше і легше? я жодного разу не зустріла людину, яка ТЦКСП називала саме так, а не військкомат. але, можливо, ви той єдиний.

Стаття не є юридично нейтральною (якою вона повинна бути), всюди читається заохочення автора призивати всіх чоловіків і по максимуму карати за «ухилення». І як порада на всі випадки життя — «приходьте у військкомат». Військовий комісар, перелогінтесь.

Откуда у кодеров в Украине такое нежелание защищать свою страну?

Как работать с 5% подоходного налога — все хотят. Как жить царями, посреди нищебродов — тоже все хотят. Покупать квартиру в Киеве за год работы и без кредита — тоже все хотят. А защитить всё это?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Я проти військової агітки під виглядом консультації юриста, а не проти служби як такої.

Якщо вже мова пішла про те, то тут більшість сидить не тому, що тут рай. А тому, що корупція, погані дороги, ніяка медицина якраз компенсуються тими самими 5% і дешевими бетонометрами. І коли за щось воюють, то явно не за це. А за своїх рідних, територію, культуру, мову.

Тут сидять ....
То про те, що в Україні сидять?

Ну в сенсі stay, залишаються/перебувають. Ніби ж очевидно, що я мав на увазі)

Так, просто «сидять» дещо подвійне значення має. От і уточнив :-)

Ви дуже помиляєтесь з приводу медицини. В Европі первична медицина жахлива. Тобто поки ви не вмираєте, то всім на вас плювати (ну на крайняк на все назначають антибіотики). Якщо вмираєте — тоді приходьте ми вас врятуємо. В Канаді, до речі, та ж фігня.

ну на крайняк на все назначають антибіотики

Так у нас теж вже ближче до того, щоб антибіотики на будь що призначали :-)))
В нас краще лише тим, що «заплатив у приватній клініці, і вперед лікуватись...»
А як нема грошей, то халепа...
Хоча, можливо то так не усюди, не по всій Україні.

не згодна. є прекрасні клініки з доказовими лікарями і з адекватними призначеннями. так їх треба знайти, але все можливо.

Ви дуже помиляєтесь з приводу медицини. В Европі первична медицина жахлива. Тобто поки ви не вмираєте, то всім на вас плювати

Нещодавно була чергова історія з родичами в Англії. Висипається зуб мудрості, видалити його треба в клініку, бо нерв близько.
Черга 6-8міс. А тим часом це реальна проблема — воно там гниє з усіма наслідками, навіть їсти важко.
В результаті плюнули на все, і зробили в приватній за 300 фунтів видалення 2х вісімок. Під місцевою анестезією, після того морда тиждень як відро, стан жахливий. Я перепитався — це був медикаментозний сон? Ні, просто укол в десну і вперед.
300 фунтів щоб панімать це дофіга, в тих людей зайвих грошей немає взагалі.
І це ти все життя платиш дохеріща за державну медицину.
Таких кейсів в моїй особисто родині в Англії — візок з причепом, причому іноді випадки були дуже серйозні, це не допомогло.

Мне год назад в Харькове удаляли одну скрытую восьмерку под местной анастезией за 6500 грн в частной клинике, те же 150 фунтов за зуб. Конечно можно и дешевле у врача похуже, но дольше и с последствиями. Мне хватило того, что и так почти час заняло. Другие врачи отказывались и отправляли в неотложку в стационар на неделю, а там сумма уже 20-30 тыс грн.

Мне год назад в Харькове удаляли одну скрытую восьмерку под местной анастезией за 6500 грн в частной клинике, те же 150 фунтов за зуб.

судячи з того що написано нижче, випадок був серйозніший.

В мене був серйозний випадок. Скритий зуб який упирався з наклоном у сусiднiй зуб. Це максимальна складнiсть. Якщо звичайний зуб на поверхнi чи хоча б без особливостей, то буде значне дешевше та простiше. Простий зуб мудростi то 10-15 хвилин роботи та значно краще потiм.

У ваших родичів в Англії серйозні фінансові труднощі, якщо для них 300 фунтів в екстреному випадку — дофіга. Це 10 відсотків середньої місячної зарплатні після податків. Суттєва сума, але не дофіга.

Суттєва сума, але не дофіга.

Ну як сказати... Якщо ти все життя платиш за медицину, вона типу «безкоштовна», ти всім на доу розповідаєш що «всі питання закриті», і не закладаєш в бюджет витрати на медицину. І тут несподівано треба віддати 300 фунтів — ну такоє. Щодо суми — навіть мені посеред місяця без попередження 300 фунтів було б неприємно, тож в мене мабуть також серйозні фінансові труднощі :)

Щодо суми — навіть мені посеред місяця без попередження 300 фунтів було б неприємно

«неприємно» != «критично», вірно?
p.s. я про те, що IT-шник мав би мати певну фінансову «подушку» на випадок чорного дня (?)

«неприємно» != «критично», вірно?

Хто сказав що це критично?

p.s. я про те, що IT-шник мав би мати певну фінансову «подушку» на випадок чорного дня (?)

Ну от дивіться. Я живу в Україні, в мене така подушка є, бо я знаю що такі речі робляться за бабки. В європах люди справедливо розраховують що після всіх їх внесків це буде швидко і на шару. Тому нафіг їм на такий випадок подушка?

Я живу в Україні, в мене така подушка є, бо я знаю що такі речі робляться за бабки. В європах люди справедливо розраховують що після всіх їх внесків це буде швидко і на шару. Тому нафіг їм на такий випадок подушка?

А.
Ну я ж з точки зору Українця пишу :-)
А їм... ну от і приклад, коли виявляється, що подушка і там потрібна.
Нехай повчаться у нас :-)

В європах люди справедливо розраховують що після всіх їх внесків це буде швидко і на шару.

В Европах люди как бы изначально в курсе всех доплат, страховок и прочего, знают свои права и не рассчитывают на дурачка. И знают, что дешевле будет сделать в молодости:
— страховку на зубы в молодости, чтобы уже через 5 лет не иметь никаких ограничений и доплат
— доп страховку на потерю трудоспособности с выплатой в случае проблем 3-4к в месяц до пенсионного возраста
и т.п.
В итоге все допстраховки можно уложить в районе 100-150 евро в месяц (что для среднего немца финансово не проблема) и не переживать за подушки.

В Европах люди как бы изначально в курсе всех доплат, страховок и прочего, знают свои права и не рассчитывают на дурачка.

Ну от не завжди в курсі. І не всі. Навіть ти, здається, розраховуєш, що все і завжди тобі оплатять і зроблять вчасно.

В итоге все допстраховки можно уложить в районе 100-150 евро в месяц

Тобто вже не 30, а 150?

Навіть ти, здається, розраховуєш, що все і завжди тобі оплатять і зроблять вчасно.

Во первых, я не родился изначально в Европе. Во вторых — не рассчитываю, поэтому и есть у меня допстраховки разные — юридическая, зубная и т.п.

Тобто вже не 30, а 150?

Все допстраховки, а не одна на зубы. Не выдергивай пожалуйста)))

Ви казали.

300 фунтів щоб панімать це дофіга, в тих людей зайвих грошей немає взагалі.

Могу рассказать как было бы у нас по опыту близкой подруги. Запись к любому стоматологу по обычной страховке на сегодня/завтра и бесплатное удаление зуба со сном.
А вот имплант или мост на невидимые зубы уже за свои кровные (1к в среднем). Но никто не мешает сделать себе допстраховку на зубы, которая стоит около 20-30 евро в месяц и покрывает от 80 до 100% стоимости имплантов.
Вот пример кстати — действует сразу, покрывает 100% стоимости имплантов, ограничение в 6к на каждый из первых 4 лет, потом ограничений нет.
imgur.com/W7ZnNm2
Если заключить ее лет в 20, пока с зубами все ок, то уже к 25 можно не беспокоиться за зубы вообще. Поэтому в «зубные туры» в вост европу ездят те, кто или забил на страховку, или недавние эмигранты. Почти у всех моих местных знакомых страховка на зубы еще с молодости и они даже и не думают ехать лечить зубы в Чехию или Украину.
Разве в ЮК нету допстраховок?

стоит около 20-30 евро в месяц и покрывает от 80 до 100% стоимости имплантов.

тобто я правильно зрозумів, що як мені треба три імпланти, я купую страховку за 30 євро в міс, і йду в найближчий стоматкабінет за своїми імплантами? Тоді це реально круто!

Разве в ЮК нету допстраховок?

хз. але там не лише в стоматології проблеми.

тобто я правильно зрозумів, що як мені треба три імпланти, я купую страховку за 30 євро в міс, і йду в найближчий стоматкабінет за своїми імплантами?

да, правильно. там четко написано:
Wartezeit - Ohne Wartezeit
Т.е. не нужно ждать несколько месяцев пока страховка заработает.
Но стоит учесть, что эти 30 в месяц надо будет платить в течении двух лет минимум:
Mindestvertragslaufzeit 2 Jahre (zu Beginn des Vertrags)

Но стоит учесть, что эти 30 в месяц надо будет платить в течении двух лет минимум:
Mindestvertragslaufzeit 2 Jahre (zu Beginn des Vertrags)

Два роки фігня. А там часом немає необхідності огляду перед страхуванням, коефіцієнтів на вік, необхідністі апрува установки імпланта страховою, і тп?
Я щось зовсім не вірю, що якщо в 60 прийти з вставною щелепою, і за 30 євро на міс за 5 років поставити собі 10 імплантів по 3кє.

необхідності огляду перед страхуванням,

нету

необхідністю апрува установки імпланта страховою

нету

коефіцієнтів на вік

есть, с 60 лет — 60 евро в месяц. подъемная сумма при средней пенсии? The standard estimated gross pension in West Germany as of 2020 is 1’538.55 euros
imgur.com/YELUmB4

вставною щелепою

это кмк уже челюстная хирургия, а не стоматология

за 30 євро на міс за 5 років поставити собі 10 імплантів по 3кє.

За 5 лет, да, сможешь поставить себе имплантов на 30к.

За 5 лет, да, сможешь поставить себе имплантов на 30к.

Я хотів би в це все вірити, але звучить воно абсолютно фантастично. Підозрюю, що в реальності воно не так райдужно.

это кмк уже челюстная хирургия, а не стоматология

вставна щелепа це заміна зубам. дешева альтернатива імплантам.

Я хотів би в це все вірити, але звучить воно абсолютно фантастично. Підозрюю, що в реальності воно не так райдужно.

Сорри, из примеров у меня только товарищ, которому за год 3 зуба по 1-1.5к сделали по страховке. У меня с зубами слава богу проблем никогда не было, но страховка все равно есть))
Знакомых 60+ с 32 имплантами нету.
Почитав условия, я не заметил ничего такого, что приведет к

не так райдужно.
вставна щелепа це заміна зубам.

я хз есть ли тут такое.

Почитав условия, я не заметил ничего такого, что приведет к

отут є цікаве. як я і підозрював — є і відмова лікування задокументованих до страховки проблем, і інший дрібний шрифт. Ехх, нема щастя в світі :(
www.tupa-germania.ru/...​nie-zubov-v-germanii.html

(не суди суворо за лінк, це перший гугль)

Давай разберем эту статью:
«Стоматолог рассчитывает сумму за лечение, например, 5000€, и рекомендует заключить подходящую частную допстраховку.»
«Но страховая компания отправляет запрос лечащему врачу и выясняется, что дом-то уже вовсю горел. А по условиям страхования, существующие на момент заключения контракта пробелмы не покрываются.»
Простой вопрос — что мешало сначала заключить страховку, а потом уже идти к врачу? Логично же, что если найти проблему и потом заключить страховку, то страховая откажет....
Если ты знаешь, что у тебя проблемные зубы — сядь, внимательно сравни тарифы, вчитайся в мелкий текст, выбери нормальный, а не первый попавшийся рекламный, заключи договор и потом уже иди к стоматологу. В таком случае вероятность отказа минимальна.
Все проблемы с зубными страховками — от типичной лени людей и «текст договора мелким шрифтом никто не читает.».

Простой вопрос — что мешало сначала заключить страховку, а потом уже идти к врачу?

ну тобто, на питання:

тобто я правильно зрозумів, що як мені треба три імпланти, я купую страховку за 30 євро в міс, і йду в найближчий стоматкабінет за своїми імплантами?

відповідь в реалі — Ні.

відповідь в реалі — Ні.

ответ в реале — да. ты должен заключить страховку ДО посещения врача. если ты уже был у стоматолога, и он нашел проблемные зубы и рекомендовал импланты, естественно что страховая не покроет. Это как разбил машину, затем заключил договор и теперь требуешь выплаты.
Нужно или заключать страховку в молодости пока зубы целые (что и делают почти все местные) или в случае начальных проблем в зубах сразу же заключать хорошую страховку и только потом идти к врачу на осмотр.

. Это как разбил машину, затем заключил договор и теперь требуешь выплаты.

Ну я тому і питався. Існуючі до того проблеми не покриваються, що і логічно.

и он нашел проблемные зубы и рекомендовал импланты

Підозрюю, що навіть якщо не рекомендував імпланти, а просто в зуба була довга і сумна історія, то також. Або його наприклад взагалі немає.

в зуба була довга і сумна історія, то також.

только если задекларировать историю перед страховой.

только если задекларировать историю перед страховой.

В той же статье написано, что страховая делает реквест на медкарту, и если там такие записи есть — дело плохо. Самому декларировать необязательно.

Разве в ЮК нету допстраховок?

все есть, стоит по-разному.

є прекрасні клініки з доказовими лікарями і з адекватними призначеннями

Я ж не кажу, що нема.
Я скоріше про фінансову частину питання.
Адже безкоштовна медицина у нас на рівні дна на жаль.

Не вся погана насправді. Але знову таки у мене вибірка маленька, тільки Київ.

Але знову таки у мене вибірка маленька, тільки Київ.

Ну, якщо у Києві у держклініці без «на лапу» за хворим доглядають, то вже круто

Можете назвать хоть одну такую клинку для примера?

Та і не одну, будь ласка: Педіатрія з любов’ю (Київ), ЛамаЛу (Київ), Дві Бджоли (Ірпінь), МамаВрач (Харків, Вінниця), Вулик (Львів), клініка св.Параскеви (Львів, Київ). Я з Києва тому більшість знаю саме звідти.

Это все педиатры и терапевты а вот не дай бог серьёзные проблемы и все приплыли причем даже наличие денег не поможет только очень большие деньги на лечение в Израиле или Германии ( таких денег у большинства айтишников тоже нет и не будет )

на такі випадки є страховка, вона покриває складні ситуації. але про неї треба подумати заздалегіть

Нет таких страховок ( в Украине)

є. Doctor TAS, наприклад.

Татьяна я не в коем случае не хочу вас в чем то убеждать просто изучите вопрос более тщательно ( обратитесь к юристам) на

Doctor TAS

лучше не тратить деньги зря

як вам буде завгодно

як вам буде завгодно

Ну я вообще о фактах, я изучал указанную вами программу с юристом, если кратко то это развод. Я к сожалению столкнулся с тяжело ситуацией в недалёком прошлом потому пытаюсь по возможности донести реальную ситуацию другим людям

добре, дуже дякую за інформацію

на такі випадки є страховка, вона покриває складні ситуації.

Поза столицею на жаль поняття «медична страховка» ну майже не існує.
А якщо існує, то знов таки, її фінансово неподужати пересічному громадянину (мова про страховку, яка дійсно покриває, а не так, щоб тобі страхова оплатила 25% від вартості операції, і то колись, потім....).

IMHO у ЕС це як раз по іншому. Там всі мають, і всі спроможні її оплачувати.
(Хоча може то все і не так. )

Так у нас теж вже ближче до того, щоб антибіотики на будь що призначали :-)))

Ба більше. Навіть до лікаря не підуть, самі собі призначать.

Навіть до лікаря не підуть, самі собі призначать.

Так у мережі ж є відповіді на всі питання, то чому з ліками так не можна? :-)))

о так, наші люди дуже хочуть «чарівну пігулку» від усіх хвороб. і часто самі собі її назначають.

о так, наші люди дуже хочуть «чарівну пігулку» від усіх хвороб

Всі хвороби можна поділити на дві категорії.
1) Херня
2) Піпець
1-ша проходить сама, то і лікувати її не варто
2-га.... і так зрозуміло
© «Чорний гумор»

В Україні :)

середнє тривалість життя в эвропі з вами не згодне

середнє тривалість життя в эвропі з вами не згодне

Как и процент выживания в случае серьёзных заболеваний ( инфаркт, инсульт, онкология), а грипп да лучше лечить в Украине (быстро комфортно и дешево) и зубы ещё если повезёт найди хорошего дантиста ( дешевле на порядок чем в Европе)

с гриппом доктор вам не в украине ни в европе не нужен )

с гриппом доктор вам не в украине ни в европе не нужен )

так я на это и намекал)

Та ну припиніть. Тривалість життя залежить від х-вої тучі факторів. В Україні люди бідніші, за здоров’ям слідкують менше, працюють часто тяжче, і мають більше стресу. Навіть сама по собі відсутність війни це вже років так Н до тривалості життя автоматично. Медицини там може 10%, і то я не знаю на чию користь.

Хотел написать большой развернутый ответ но потом подумал что не факт что он вам нужен) Да и модератор усилено трёт комментарии в этом топике по непонятной причине что не располагает к общению. Но вообще тема интересная и сложная

Хотел написать большой развернутый ответ но потом подумал что не факт что он вам нужен)

Чув від одного ютуб-лікаря, що згідно консенсусу лікарської думки — внесок медицини в здоров’я людини — до 15%. Все решта — спосіб життя, їжа, рівень стресу, спорт етс.

и зубы ещё если повезёт найди хорошего дантиста

а за бугром не те саме?

Все решта — спосіб життя, їжа, рівень стресу, спорт етс.

Разумеется образ жизни влияет на здоровье но чем старше становится человек тем меньше у него шансов сохранить здоровье без помощи медицины, потому утверждение о 15% мягко говоря спорное, например приём статинов может увеличить производительность жизни на 30%, вовремя удалённый тромб спасти жизнь без потери трудоспособности и ТД. Кроме того медицина не стоит на месте и то на что раньше повлиять было невозможно сейчас поддается контролю ( та же гемоонкология) , кроме того не забывайте про травмы и инфекции тут выживаемость часто на 90% зависит от уровня медицины

потому утверждение о 15% мягко говоря спорное

Мені було б цікаво глянути на статистику, але з того що бачу я — принаймні на першому-другому рівнях переваги медицини в багатьох розвинених країнах — вельми сумнівні.
Щодо серйозних випадків — можливо це так і є, тільки от я маю зовсім свіжий випадок прямо в родині — людині стало погано після пробіжки, 40хв їхала швидка, в результаті не приїхала. Людина була доставлена в шпиталь братом, де негайно прооперована під загрозою швидкої смерті. При постфактум дзвінку в швидку сказали — машин нема, так вийшло.

з того що бачу я — принаймні на першому-другому рівнях переваги медицини в багатьох розвинених країнах — вельми сумнівні.

Так оно и есть это проблема тех стран где public healthcare ( «бесплатая» гос медицина) это Европа, Канада , Великобритания тут огромные очереди и низкое качество первичной медицины и диагностики . С другой стороны полностью страховая медицина как в США хороша пока у вас есть хорошая страховка, а она есть не у всех

и диагностики

С диагностикой у них вроде все ОК (?)
Разве что люди медосмотры регулярно не проходят (ну как мы)

С диагностикой у них вроде все ОК (?)

ладно, розкажу два кейси з близької родини в Англії.

1. Просто херово почуваєшся — тмпр, всі діла. П’єш місяць парацетамол і теплу чаюху, потім терапевт виписує скерування до інфекціоніста — чз 3 міс. Після скандалу на тему — я за 3 міс помру — переносять трохи ближче, але поки аналізи і всяке таке — минає купа часу, в результаті знаходять рідкісну інфекцію, рік+ на антибіотиках
2. Болить нога, спина. Болить так що не можна ходити. Ніякого невролога, терапевт по тел ставить діагноз біль в спині, виписує пейнкілери і протизапальні, на прохання відправити на мрт (це явно грижа) каже — «ви шо??»

ладно, розкажу два кейси з близької родини в Англії.

Я підозрюю, що в нас тут, якщо живеш у якомісь невеличкому містечку, буде майже так само.
Тому і краще, якщо така халепа, у приватну клініку йти.
Самому йти, і не чекати.
Якщо гроші є...
Може в UK так теж можна, просто вони не навчені?

Може в UK так теж можна, просто вони не навчені?

Напевне можна, просто там ціни в приватних клініка п**ц. Особливо якщо ти все життя платиш неслабі гроші за паблік хелскиа. Вони навчені, це взагалі не емігранти.

Ну от в УА нема страховки на зуби, і приватні клініки теж недешеві.
Порівнюємо звичайно з середнім доходом пересічного громадянина.
То ж нібито з врахуванням наявності страховки на кордоном, здається, що там краще.
«Але то не точно» © :-)

То ж нібито з врахуванням наявності страховки на кордоном, здається, що там краще.

хто ж з таким сперечається

Болить так що не можна ходити. Ніякого невролога, терапевт по тел ставить діагноз біль в спині, виписує пейнкілери

Мені таке саме розказують родичі з Канади, там вже 20 років. Черга на кардіограму (бо БОЛИТЬ серце) 3 місяці.
Я все одно не дуже вірю в то)

С диагностикой у них вроде все ОК (?)

Нет не нормально очень долго ждать и тяжело получит направление вообще

Мені було б цікаво глянути на статистику, але з того що бачу я

Погуглите выживаемость пациентов с сердечно сосудистыми заболеваниями и онкологией в Украине и например в Германии

Погуглите выживаемость пациентов с сердечно сосудистыми заболеваниями и онкологией в Украине и например в Германии

Якщо дасте конкретний лінк, я з радістю гляну. І як це впливає на лайф експекнансі бажано.

При постфактум дзвінку в швидку сказали — машин нема, так вийшло.

Ну так і за кордоном багато людей отак (рраз і все, ніхто не допоміг...) помирає.
Причому спортивних та відомих (про інших би і не взнали ніколи)
Злету згадав:
George Michael (53 роки), Prince, Darren Majian Shahlavi (45 років)

Вово , а Зібров живий і в вус не дує :)
Ще й п’є мабуть як ті три хлопака разом взяті :)

Зібров живий і в вус не дує :)

Ну то до критеріїв, як от медицина, спортивне життя..., не додали спадковість/ДНК :-)

Results

At age 65, adequate access to healthcare increased life expectancy by approximately 2.0–2.5 years in men and women and across urban-rural areas compared with those who reported inadequate access to healthcare. At age 85, the corresponding increase in life expectancy was 1.0–1.2 years. After adjustment for multiple confounding factors, the increase in life expectancy was reduced to approximately 1.1–1.5 years at age 65 and 0.6–0.8 years at age 85.

© bmcgeriatr.biomedcentral.com/...​0.1186/s12877-020-01524-9

Ну вы конечно прочитали как и что они оценивали? Если кратко вовремя не поставили диагноз и все человек умер в 50 лет, а в среднем да это всего −2 года по популяции ))

Ну вы конечно прочитали как и что они оценивали?

Я тому і кажу — це дуже складна тема, і я взагалі не певен що такі дослідження в принципі існують, принаймні в статусі доведених. Тому використовувати як аргумент «а вони живуть довше тому що медицина краща» — просто так не годиться. Вона краща звісно, але який % тривалості життя це внесок цієї кращості — я не знаю, не думаю що радикальний.

Вона краща звісно, але який % тривалості життя це внесок цієї кращості — я не знаю, не думаю що радикальний.

Не готов сейчас тратить время на поиск достоверных источников статистики, аргументирую только свою точку зрения только личным опытом за 8 лет работы в отделении интенсивной терапии я наглядно видел как качество диагностики и лечения влияет на продолжительность жизни ))

ніфіга собі, перед таким досвідом сором’язливо замовкаю.

«а вони живуть довше тому що медицина краща»

IMHO Вони живуть довше, бо медицина (у разі чогось серйозного) не є для них фінансовою катастрофою.
А у нас як раз є.

p.s. Власні спостереження.
1) Серйозна травма ліктевого суставу (перелом), термінова операція.
Приватна клініка (звертались туди, бо у державній тупо сказали «ну ми Вас оформляємо, і через тиждень буде операція. Що? За тиждень там щось не так буде? Та нічого — зламаєм ще раз...») повна вартість була 45к грн., і людина через 5 днів вдома вже.
2) Лапараскопічна операція на підшлункову — 20к грн.
Пересічному Українцю далеко не завжди просто «взяти і викласти таку суму».
Про кардіо або онко — навіть казати страшно.

так я на это и намекал)

З грипом ні, але основні проблеми людині приносять саме «відносно дрібні» болячки. Це можна порівняти зі злочинністю — просто прекрасно, що убивств в країні Х в три рази менше, ніж в країні У, але ймовірність стати жертвою убивства разів в тисячу менша за ймовірність стати жертвою шахрайства, хуліганства, крадіжки — саме від цих «дрібниць» потерпають пересічні найбільше.

основні проблеми людині приносять саме «відносно дрібні» болячки

На продолжительность жизни они влияют мало

На продолжительность жизни они влияют мало

Ну це як сказати. Гнилий зуб мудрості, на видалення якого чекаєш півроку — радикально знижує якість життя на 6міс, і 100% впливає на її тривалість.

опять пошли охуительные истории. Пора переоткрывать тему про нищую Европу.

От вечных тем Доу сложно отказаться. ) Особенно когда появились новые существенные вводные в виде войны, запрета на вывод денег за границу и запрета на выезд за границу.

В Канаді, до речі, та ж фігня.

Да это правда у кого есть деньги часто едут в США лечиться ( очень большие очереди что на диагностику что на операции)

В Европі первична медицина жахлива.

Не только в Европе это общая проблема public healthcare

«Жахлива» она для тревожных мамочек, которые на каждый чих доктора дёргают, и желают всё проконтролировать.

В Европе скорее фокус на опережение — быть в целом здоровым: заниматься спортом, велосипедом на работу, жрать меньше сахара (знаю несколько скандинавов, у которых во взрослом возрасте все зубы здоровы и ни одной пломбы!), здоровый сон, меньше неустрой => мньше нервов — и тогда нет такой необходимости в медицине.

Потому что никакой доктор и никакое лекарство тебя так не защитит как твой собственный, родной иммунитет.

Я последние пару лет так живу и чувствую себя лучше и здоровее чем когда либо.

P.S. А ещё, мне один датчанин рассказывал как ему опухаль между полушариями мозга через нос удалили. Дважды. Бесплатно. А ещё, что немаловажно, её у него вовремя диагностировали. «In Ukraine, I would have been dead», говорит.

В то время как мне в киевской 9й больнице говорили пятёрю занести чтобы удалить аппендицит «нормально». (Я не удалял, просто интересовался. Это был 2015й.)

(знаю несколько скандинавов, у которых во взрослом возрасте все зубы здоровы и ни одной пломбы!)

Знаю людину якій потрібен імплант, і це 2.5к фунтів. Це через НХС. Шансів нема апще ніяких. Ну і от будь тут здоровим...

«Жахлива» она для тревожных мамочек, которые на каждый чих доктора дёргают, и желают всё проконтролировать.

це неправда, маю купу купезну історію цілком собі нативних забугорців про очевидні проблеми з медициною. Доречі, один відомий блогер говорив про фігову медицину в сша з класною іт-страховкою в серці долини. Типу може якщо вмираєш то медицина і крута, але якщо просто захворів — ніякого д-ра Хауса :)

. «In Ukraine, I would have been dead», говорит.

Чому б це данець говорив що б було з ним в Україні?

В Европе скорее фокус на опережение — быть в целом здоровым: заниматься спортом, велосипедом на работу

якось в потязі в Англії зустрів українку, що 20 років працює в центрі для старших людей в Йорку чи десь поруч. Сказав їй це саме. Вона відповіла, що це все міф, і кожен місцевий обвішаний хронікою найрізноманітніших калібрів, просто ніхто це не лікує і всім пофіг :) наск це правда не знаю.

Я як людина сидяча на двох замісних гормональних терапіях, тусуюсь частенько на форумах с британйями і американцями, там у ніх жах ще той, ну точніше як є гроші ідеш в частну клініку буде норм, нема будеш тліть 10 років

, там у ніх жах ще той, ну точніше як є гроші ідеш в частну клініку буде норм, нема будеш тліть 10 років

чув і від амерів історії, корінних в тч. Не все так просто і там, уви.

говорив про фігову медицину в сша з класною іт-страховкою в серці долини

С этим я и не спорю, как мне кажется в Штатах с социальной поддержкой и медициной в том числе действительно плохо, и жить там я бы не стал

Чому б це данець говорив що б було з ним в Україні?

Вангую: «Тому, що в УА йому б діагностували це, коли вже запізно щось робити :( »

да, але звідки він знає що там в Уа взагалі. Чому не в Зімбабве :)

але звідки він знає що там в Уа взагалі

Можливо читає багато :-)

на все назначають антибіотики

Навпаки, в нормальній світовій медицині антибіотики не призначають без чітких показань і доведеної бактеріологічної інфекції.
Призначати антибіотики на кожен чих — це «хвороба» постсовкової медицини.
Стикався із медициною в США, Швеції, Польщі та Швейцарії.

Европі первична медицина жахлива. Тобто поки ви не вмираєте, то всім на вас плювати (ну на крайняк на все назначають антибіотики).

Да сколько же можно нести эту чушь? Европа очень разная.
Вот мои родители приехали ко мне в Мюнхен. Сразу и без проблем стали на учет у дом врача, получили рецепты на свои лекарства. Отцу бесплатно вылечили каналы в зубе, затем запломбировали зуб. Никто не предлагал вырвать и имплант поставить, вышло 3 визита с рентгенами, лекарствами и т.п. Затем ортопед пролечил колено с уколами, рентгеном, узи и МРТ, также было подозрение на тромб — тут же направили к сосудистому хирургу и проверили ногу полностью. И это «беженцам» делали, не местным.
Опять наверное «ошибка выжившего»?

Вот мои родители приехали ко мне в Мюнхен. Сразу и без проблем стали на учет у дом врача, получили рецепты на свои лекарства. Отцу бесплатно вылечили каналы в зубе, затем запломбировали зуб.

Зараз виняткова ситуація щодо біженців, часом за тебе і в рестіку і в готелі бабла не візьмуть, не те що за лікування. Школи там, візи, і всяке таке. Вони біженці.

п.с.
О, ти реінкарнував :)

п.с.
О, ти реінкарнував :)

Знаєш як тут у всіх руки чешуться по емігросрачам?))
Але я б пока не починав )

Зараз виняткова ситуація щодо біженців, часом за тебе і в рестіку і в готелі бабла не візьмуть, не те що за лікування. Школи там, візи, і всяке таке. Вони біженці.

Эта ситуация не исключительная. В плане медицины у украинцев все точно так же как и у других беженцев — квартальные больничные листы с ограниченным покрытием, а не обычная страховка как у резидентов (хотя с 1 июня обещают уже выдавать обычную). И ты в порядке общей очереди записываешься к врачам. Без больничного листа нигде бесплатно лечить не будут (кроме красного креста, где качество ну очень так себе), максимум снимут симптомы в емердженси рум.
Я просто записал своих к первому попавшемуся дом врачу, обычному стоматологу, обычному ортопеду. Точно так же как и себя записываю.

О, ти реінкарнував :)

Я никуда не девался)))

Я никуда не девался)))

нік змінив

проти військової агітки під виглядом консультації юриста

Тоді не читай агітацію, а дивись просто на досвід інших «мужиків»
censor.net/...​yih_prosto_rozstrilyuvaly

Це тут до чого? Раз вони намагалися врятуватися — значить не мужики? Мужик, не маючи військової підготовки, повинен свідомо йти на фарш, бо він мужик?

Немає і не буде справжніх мужиків, бо ти не мужик якщо не загинув на війні! Я думаю ось така логіка.

ти не мужик якщо не загинув на війні!

Якщо мужик, позаводив дітей, а не може (не хоче) їх захищати (тобто нехай інші займаються цим), то у військовий час — це дійсно не мужик.

Ага то ви вже на мясо будете відправляти тільки тих у кого є діти. Дуже цікаво.

Так дітям і жінкам вільний виїзд. Їх захищати шляхов «вивезти з країни» простіше за все.

Нэ служил — нэ мужик.

Не, це срвдепія.
Нунах...

От «не маєш базової підготовки — не мужик», звучить сучасніше

Мужик, не маючи військової підготовки, повинен свідомо йти на фарш, бо він мужик?

Мужичок, будучи в тилу, преспокійно може (і міг за 8 років) пройти цю підготовку, а не розраховувати на 20літніх пацанів та дівчат. Особливо ті, хто «рвав глотку» за 5%, бо держава типу «на більше не розраховує» (тобто і ті люди, що захищали країну майже 10 років, виходить також).
Взагалі рахую, що в тилу в ІТ залишається досить багато «токсичних» (якщо не сказати, «шкідливих» для держави особистостей) і військова служба змогла би зробити з них дійсно «мужиків» ;)

Я не вживаю слово баби, просто якщо ви кажете мужики, а не чоловіки то доведеться.

Взагалі рахую, що в тилу в ІТ залишається досить багато «токсичних» (якщо не сказати, «шкідливих» для держави особистостей) і військова служба змогла би зробити з них дійсно «мужиків» ;)

А чому не пишете про бабів? Чи наявність піхви робить їх не токсичними в айті?

Мужичок, будучи в тилу, преспокійно може (і міг за 8 років) пройти цю підготовку, а не розраховувати на 20літніх пацанів та дівчат.

Я б радив вам не слухати всякий бред про те що можна стати кваліфікованим пілотом, сапером, снайпером, командиром, танкістом за 5-15 днів. Чому ж тоді в армії служать 1 рік?

Чому ж тоді в армії служать 1 рік?

Опонент писав «за 8 років міг» 🤔😁

Мужичок, будучи в тилу, преспокійно може (і міг за 8 років) пройти цю підготовку,

а жіночка не могла цє зробити? Чи мужичок має загинути а жіночка потім знайде собі іншого мужичка?

Взагалі рахую, що в тилу в ІТ залишається досить багато «токсичних» (якщо не сказати, «шкідливих» для держави особистостей)

то відкрийте кордон вони всі виїдуть та не будуть більше шкодити у чому взагалі проблема?

Людям, які ховаються від обстрілів, точно не до проходження підготовки. Тому закид в сторону маріупольців виглядає дивно.

Ті, хто перебувають в безпечних областях, можуть проходити військову підготовку, так. Але для результатів вона має бути тривалою, мінімум 3-6 місяців інтенсивної підготовки (залежно від наявного досвіду). Те, що в нас відправляють декого на фронт після 1-3 тижнів підготовки — нічим не розумніше тактики рашки, яка кидає строковиків.

Ну і дивно звинувачувати народ, який за 8 років не навчився стати військовими. Військовий — це повноцінна професія, а не хобі. Хочеш бути реальним солдатом, а не фаршем — будь контрактником, а не витрачай годинку-дві на тактичну підготовку після роботи в айті. Вона може бути непоганим варіантом для збільшення шансів вижити у разі вторгнення у твоє місто, але аж ніяк не для того, щоб стати повноцінним військовим на фронті.

Якщо коротко — воювати мають професіонали. І держава повинна робити все для того, щоб це було престижно, а не базувалося на голому патріотизмі. Високі зарплати, хороші умови проживання, сучасна техніка і відсутність дідовщини та інших атрибутів совка. Армія не повинна базуватися на добровольцях-патріотах без реального досвіду. Інакше ми нічим не краще рашки.

а не витрачай годинку-дві на тактичну підготовку після роботи в айті. Вона може бути непоганим варіантом для збільшення шансів вижити у разі вторгнення у твоє місто, але аж ніяк не для того, щоб стати повноцінним військовим на фронті.

Для ТрО булоб і достатньо і вельми непогано.
Але що вже поробиш...
Лишається заспокоювати себе думками про контрактників та власну неспроможність.

Залежить від типу ТрО. Ті, які в західних областях — так, достатньо. Але для тих, які в гарячих точках і з яких ще й формують підрозділи ЗСУ — ні.

Сама уже на фронте или форма половых органов не позволяет держать автомат?

Так, усі мої брати та племінниці — так.
І справа не в автоматі, а те що — багато бидла в тилу залишається і з ним теж хтось має розібратись ;)
Щиро бажаю, щоб ви не змогли «відкосити», як робили всі попередні роки )
І щоб ваші робочі місця зайняли ті ветерани АТО, котрих не пускали в ІТ, під приводами «він(а) контужені, не зможе працювати з нашими рябятами» (мамкіними смузі-хлєбами з травмованою дитячою психікою)

То ви будете гнати всіх на убій, щоб вичистити бидло в тилу? Будемо дбати про чистоту раси?

І справа не в автоматі, а те що — багато бидла в тилу залишається і з ним теж хтось має розібратись ;)

то це вас таких треба захищати? Ви не бидло? Еліта?

О, виявляється в айті теж є немало токсичних баб (якщо говорити вашою термінологією). Чому ще на фронті? Вам там якраз місце, судячи по ваших меседжах.

Ну вы че, она же девочка, пусть мужики дохнут за нее, пока она будет в комфорте всех погонять и шеймить тех, кто не хочет умереть.

Это же надо было растянуть «нет» на два абзаца текста.

Сколько людей собеседовал и присутствовал на интервью — ни разу не слышал о вопросах про АТО и прошлое не связанное с айти. Не знаю в каком дерьме вы работали или работаете, но искренне рекомендую пересмотреть рабочее место/коллектив (если описанное вами ваш опыт).
А желать людям смерти на войне потому что они не хотят воевать — это похлеще отказа из-за ПТСР.
Короче говоря, начните с себя

нежелание защищать свою страну?

Так доу с самого начала показал, что мы, ИТшниеи жутко боимся.
Присем если это прямо сказать , то тебе тут же накинут про «а ты сам в окопе или сдрыснул».
Что поделать «маємо те що маємо»

Та й не тільки доу, на прекрасному.айті ціла серія про айтішників-сцикунів-ухилянтів. Було б дивно чекати чогось іншого від тепличних клавіатурних задротів. Хочете бачити айті як воно є — велкам ту прекрасне.айті

Хочете бачити айті як воно є — велкам ту прекрасне.айті

Відверто кажу, для мене оце «як воно є» — несподіванка.
Бо все вважав IT-вців за певний вищий-по-розуму класс.

Може і розумніший за середньостатистичного мужика з заводу, але точно куди боягузливіший і з гіршими соціальними скілами. Звісно, є винятки, але я говорю про більшість. Специфіка роботи, яка притягує інтровертів і соціофобів. Це відповідає класифікації примативності самців:

alexandernikolaevichbiryukov.ru/...​ery-muzhchin-s-raznymi-ko

Сайт руснявий, але описано там добре. Айтішники потрапляють в категорію низько- або середньопримативних, в кращому випадку. А чим менша примативність — тим більша боягузливість. Та й високопримативний би не став працювати в айті, він би не витерпів такої рутинної роботи. Такі люди живуть емоціями, амбіціями, бажанням продемонструвати всьому світу свою силу і впливовість.

але точно куди боягузливіший

Популярна повісточка)) Постійно бачу протиставлення готовності воювати до боягузливості. Готовність воювати, бажання воювати, думка, що воювати повинен кожен, і тд і тп — будь які погляди, які позитивно пов"язують суб"єкт і війну — далеко не завжди, ба більше, майже ніколи не мають відношення до якоїсь там хоробрості. А небажання воювати — до боягузливості. Всі ці відношення сильно залежать від того, наскільки війна близько до конкретної людини.

чим менша примативність — тим більша боягузливість.

Менша примативність — вищий інтелект — менше мотивації гинути за власний хутір, особливо коли таких хуторів можна купити ще десять. Це дуже далеко від страху війни))

середньопримативних, в кращому випадку

Або в гіршому?

ну правильно, приматы махают граблями и пукалками и берут на понт пока ребятки поумнее оценивают свои шансы на успех и шансы противника. Ясно что ребятам без подготовки ничего не светит пока 600 часов интенсивной подготовки не пройдут, а чтобы стать элитой — 10 000. И вот такие храбрые потом первыми выгребают.

Постійно бачу протиставлення готовності воювати до боягузливості.

Якщо дуже перебільшувати (утрировать, бляха не знаю як це украхнською :( ), то воно так і є.
Боягузливість, чи занадто обережно себе поводити, чи ще щось подібне.
Не потрібно цей термін сприймати як щось дуже погане.
Звичайне почуття, притаманне всім мабудь.

Просто ми не бажаємо це визнати, от і придумовуємо відмовки на кшалт «я більше можу зробити тут, ніж там»
І ці «відмовки» (які насправді і не відмовки) — вони правдиві, тут нема суперечки.

Але ж ми не можемо купити собі андроїда, чи трьох (бо ми ж недоствічені, тож замість одного недосвіченого нехай втрьох будуть), які б якщо щось — то замість нас били ворога.

Не потрібно цей термін сприймати як щось дуже погане.

Його подають в огидному контексті, тому і сприймається він так. А загалом — так, негативного мало, негативно я і не сприймаю, лише в контексті.

Якщо дуже перебільшувати (утрировать, бляха не знаю як це украхнською :( ), то воно так і є.

Переход на украинский состоялся недавно?) Утрирувати))

Ото все так, якщо дуже перебільшувати. А якщо не перебільшувати — то уже і не так))
Можна не боятись воювати. А можна взагалі бути звіром на полі бою. І одночасно з цим війна може не потрапляти в коло інтересів такої людини, тож воювати вона не піде. Так боягуз чи ні? Занадто обережно себе веде, чи ні?
Вангую, що повальна більшість оцих от місцевих «уклоністів» (до речі вони і не уклоністи, бо не ухилялись, тільки горіли з свавілля західних воєнкоматів) не зацікавлені в тому, щоб воювати на цій війні. Але заявити про це прямо — важко, так як така точка зору зараз багато ким вважається неприйнятною, наприклад державою і загальною масою народу. Тому і придумуються всякі відмази про потрібність в тилу і тд. Щоб піти проти суспільства — потрібні яйця. Або навіть не проти суспільства, а просто не по тому ж шляху, при чому прямо про це заявивши. Це ж як зі срочкою. Яйця не в того, хто «пашол і нє зассал», «отслужил — значіт мужиг», а в того, хто заявив всьому суспільству, що він вертів їх думку, і відкосив)) Ну а зараз і той і той молодець і явно не сцикло)

А прямо таки реально боягузів чи занадто обережних (якщо перебільшена обережність — взагалі коректний вислів в контексті війни де за класикою жанру треба вбивати і вмирати) — мізерна кількість. Боятись війни — та хто ж її боїться. Вона ж далеко. Нас не зачепить. В техніці горить тільки русня)) А гранати на відосіках кидають тільки азовці та тільки в русню, не навпаки. Боятись починають уже потім))

Його подають в огидному контексті, тому і сприймається він так.

От я і кажу, що не варто.
Усвідомити, що «я боюсь і це нормально» та і все.
Хоча психолог з мене такий собі :)

Переход на украинский состоялся недавно?) Утрирувати))

Та де, років 35+ вже.
Просто я 2.5-мовний.
«утрирувати», не знаю, звучить як русизм.
Калька з російського слова.
Не приймаю це слово і баста :)
Google translate перевів «перебільшувати» у мене.

до речі вони і не уклоністи, бо не ухилялись, тільки горіли з свавілля західних воєнкоматів

Не погоджуюсь.
Горіти з свавілля можна лише якщо там був.
Все ж більшість в кого «палає» ще не ходили :)

Це ж як зі срочкою.

Зі срочкою я б не порівнював.
Бо, на превеликий жаль, вона в нас ще з часів СРСР асоціюється з лайном.
Бо така і була.
Саме смішне що самі срочники тут зіграли ключову роль.
Що ж зробиш, якщо ми от такі...

Або в гіршому?

В гіршому — низькопримативні, тобто омега-самці, які займають найнижчий рівень в ієрархії. Ті, яких не поважають самці з вищим рангом і яким дістаються лише страшні самки, якщо взагалі дістаються. Але притому низькопримативні є корисними для соціуму, бо рутинну задротську роботу теж треба виконувати.

Так ви теж низькопримативнй омєжка чи не програміст?))

Мій рівень примативності треба оцінювати комусь зі сторони. Але вище бети я точно не можу бути.

Приматам — примати, людям — люди)) Це нормально))

Як вам теорія каст? Зараз є просто дофігіща людей, які з війни не хочуть нікуди їхати — їм там круто а тут нудно. Я це пояснюю так що каста воїнів не зникла, її просто формально закрили. Належати до іншої касти — так само нормально як належати до касти воїнів.

їм там круто а тут нудно.

якщо цивільні — вони просто шкідники)) Але це так, до слова))
Якщо не цивільні — нижче опишу))

Не думаю, що зараз існують якісь касти. Є просто люди, які вважають себе воїнами. Їм цікаво воювати, подобається все це діло, і вони «за двіж». Знаю і просто головорізів. Частіше всього (в моєму суб"єктивному випадку завжди, але я пом"ягшую) — ці люди без цілі у житті. Каста воїнів не актуальна у 21 столітті. У цивілізованій європі — так взагалі точно. Саме через це існують воєнкомати і байки про громадянський обовязок, бо інакше люди б не змогли знайти достойної причини для розв«язання війни, ну і очевидно що ніякої касти воїнів немає у такій постановці. Можливо я не правий, але бачення таке.

Якими б рамками не описувалась сьогоднішня ситуація — належати до «невоїнів» очевидно нормально. Як і до «воїнів».

Є просто люди, які вважають себе воїнами.

а звідки вони «є»? Чи не нащадки це рицарів, козаків, і інших профі-вояк, які були поколіннями? В родинах художників часто родяться художники, чому б цьому явищу не бути і серед лицарів?

Каста воїнів не актуальна у 21 столітті

Ну, те що її відмінили офіційно — не означає, що вона неактуальна в реальності.

В родинах художників часто родяться художники, чому б цьому явищу не бути і серед лицарів?

Бути, хто ж сперечається. Діти військових часто йдуть до війська по стопам своїх батьків.

Чи не нащадки це рицарів, козаків, і інших профі-вояк

Можливо. Але з чого б це у нас була така кількість нащадків лицарів? Скільки поколінь потрібно бути свинопасом, щоб перестати бути «лицарем»? Судячи по кількості людей, які розказують як треба родіну любить — то можна бути і нащадком козаків, щоб вважати себе «воїном»))

Ну, те що її відмінили офіційно — не означає, що вона неактуальна в реальності.

А навіщо вона потрібна? Яка її роль, яке означення? Козаки — це прості свинопаси. Тим не менше — це козаки. А ще ми всі — нащадки англійського короля, якщо розумієте, про що я. Сьогодні програмісти (а також шахтарі, шофери, бізнесмени і тд) — такі самі воїни, у тому сенсі, що відсоток «спражніх воїнів» точно такий самий як у тих, хто кличе себе воїном сам. Також серед них є і головорізи.

Касти — то про нащадків і батьків. Характер і бачення світу — уже вторинне.

Але з чого б це у нас була така кількість нащадків лицарів?

людей які хочуть воювати абсолютна меншість.

людей які хочуть воювати абсолютна меншість.

Почитавши доу можна прийти до іншого висновку. А на ділі — звичайно, таких людей дуже мало, як і тих, хто дійсно готовий загинути за ідеал.

Якщо ви говорили про касти в контексті саме цієї меншості — то все одно їх навряд чи можна об"єднувати в касту. Не думаю що у кожного такого на роду написано воювати. Ну і коріння там теж скоріше всього дуже різне, від воєнщини далеке майже у всіх. Всі такі речі просто дуже важко дослідити і довести. По суті можна сказати, що у кожного є якесь подібне призначення з народження і ми його не обираємо)) більше до віри.
Каст немає — факт. Можна створит — теж факт. Чи потрібно — не знаю) на тому і завершу.

А на ділі — звичайно, таких людей дуже мало, як і тих, хто дійсно готовий загинути за ідеал.

я не про тих хто воює, не про тих хто кличе інших, і не про тих хто готовий загинути за праве діло (думаю я і сам такий).
Я про тих, для кого це рідна стихія. Такі люди нікого нікуди не кличуть, в них в цьому немає потреби. Вони просто драйвують від процесу війни.

Касты закрыты и жёстко передаются по наследству. А базовый характер зависит от сильно большего набора факторов, чем один ген. Сын воина — учёный или наоборот — норма.

Вспомнилось: у Лукьянова в «Чёрной пешке» (фанфик по «Обитаемому острову») была вариация на эту тему. Что в среднем в обществе 70% обывателей (торговцы были только из них), 20% творцов и 10% дестабилизаторов. И вот этих дестабилизаторов как раз и отправляли на войну, даже создавая её искусственно, а остальных — не пускали воевать, им там делать нечего. Ну и плюс полумагические средства раннего детекта личного характера.
Схема жестковата (например Стив Джобс — торговец-воин, куда его отнести?), но намекает.

почему воин если он творец самый образцовый, Давинчи нашего времени

почему воин если он творец самый образцовый

Почитайте как он давил на сотрудников, увольнял их пачками, навязывал свои решения...

Взагалі цікава тема, я так собі уявляю, що ранговість — це про саморозвиток у широкому сенсі, а примативність — про інтелектуальні якості і зв«язок інтелекту з поведінкою.
Грубо кажучи, нижча примативність — вищий інтелект, нижчий ранг — більше виражена «амебність».
Тож мені не дуже зрозумілий ваш негативний посил (чи він не такий?) щодо низькопримативних людей, що це «задроти рутинної роботи». Це не так навіть з конкретного опису за вашим посиланням. Також бачу якесь негативне ставлення до задротської роботи. Типу он є люди, які роблять «справжні діла», і «нижчі люди» які хоч і нижчі, але все одно потрібні — вони ж займаються якимсь там «гівном задротським». Звідки така оцінка?)
Низькопримативні — не займають найнижчий рівень в ієрархії. Низькорангові — так. Більше того, за посиланням конкретно сказано, що саме дно — це низькорангові та високопримативні. Не низькопримативні. А от високорангові та низькопримативні мені бачаться кращими з людей та особами з яких можна брати приклад.

Аристократы, известные учёные, некоторые бизнесмены, топ-менеджеры, многие политики — ВРНП люди.

Не бачу в описі недолюдей, які попри все — корисні, бо роблять задротську роботу яку не хочуть робити уберменші.

Тож таки мова має йти про ранг а не примативність.
Безамбітні люди, які не хочуть розвиватись, можуть приваблювати тільки таких самих людей, тож це не дивно, що більш цікаві жінки дістаються більш цікавим чоловікам))

Ну я говорю загалом про ставлення до низькопримативних в суспільстві, а не їхню реальну користь. Аристократи багатьом здаються снобами, а різні вчені — задротами (якщо це звісно не легендарний вчений). Бізнесмени в більшості високопримативні. Топ-менеджери — це мабуть дійсно виняток, який сприймається позитивно. Але ті ж менеджери середнього рангу вже сприймаються як офісні клерки.

Грубо кажучи, як кажуть чоткі пацанчики, щоб «пацани на районі уважали» і «баби текли» — бажано бути високопримативним, не нижче середньопримативного точно.

щоб «пацани на районі уважали» і «баби текли» — бажано бути високопримативним, не нижче середньопримативного точно.

це дійсно так.
Інша справа що низькопримативного такі (ті, хто ведуться на високопримативних) і не те щоб цікавлять, як правило))

Бізнесмени в більшості високопримативні.

тут важко погодитись

Ну і ще треба мабуть памятати, що це досить умовні рамки. Все в напівтонах.

Ну короч, повертаючись до того, з чого почали, повторю, що айтішнічки — не сцикуни. Вони більш відкриті до світу, менш привязані до рідної хати, і ця війна не в їх інтересах, як правило. От і все)

Да причем тут примативность вообще? Просто здравый смысл оно того очевидно не стоит для большинства таких жертв

До речі, високопримативні — необовʼязково тупі. І низькопримативні — необовʼязково розумні. Класичний хікка, яка дивиться цілодобово аніме на шиї в мамки, зазвичай є не дуже розумним.

Так, не обовязково)) Але загалом якщо людина діє чисто на емоціях, не підключаючи голову — то її звуть придурком)) Але знов ж таки, не завжди.
Взагалі мені бачиться, що інтелект повинен спонукати до повищення рангу (у сенсі саморозвитку) але і одночасно до його пониження у сенсі дій «чисто на емоціях». Тобто очевидно, що мої означення рангу і примативності, які я будую на власних баченнях, нечіткі, а у тій статті описання досить розмите. Тож я не думаю, що варто продовжувати цю розмову, бо вона закінчиться термінологічною суперечкою))
Короч треба бути нормальною людиною)) займатись спортом, читать книжечки, не боятись дівчат і добре кодити)) а ранги хай уже філософи підганяють))

Выживает сильнейший — это правило природы. Или умнейший, что тоже сила. К слову, если бы каждый выбирал избегание драки вместо драки — жить было бы может и повеселее))

Выживает сильнейший — это правило природы. Или умнейший, что тоже сила.

це не зовсім коректно, до речі. виживає найбільш пристосований до конкретних умов. наприклад один з видів давньої людини еволюціонував у зворотньому напрямку — потупів і зменшився в розмірах.

Згоден, не зовсім. Але я те і мав на увазі. Пристосований до конкретних умов — це і є аналог мого «виживає сильніший». Можна сказати, що сильніший і розумніший якраз той, хто краще пристосований. Хто не пристосований — той не вижив.
Цікаво, чи викорінить еволюція війни? Чи війна — це якраз таки наслідок еволюції)

Ты случайно не слышал, что такое «дия-сити»? Меня хотят постричь.

А защитить всё это?

Защитить что? Люди дерутся за жизнь и свободу, точно не персоналии властей и не сложившуюся де-факто коррупционную систему. Вспомни митинги ФОП и опусы Гетманцева — «хорошего человека». Воюют за свой дом, своих детей у кого есть, родителей, домашних животных, что касается «хорошей жизни», вполне может быть что после войны поднимут налоги и придётся отсюда валить

Тобто коли відкриють кордони, ви ще чекатимете, поки збільшать податки?)

Зависит от того, что это будет за условия на Украине. Что поделаешь, жаден

Откуда у кодеров в Украине такое нежелание защищать свою страну?

Оттуда-же, откуда у обычных людей нежелание выучить компьютерную заумь и получать килобаксы! Не всем дано быть сильными и быстрыми. Точно так же, как не всем дано быть компьютерными задротами.
Казалось бы — если компьютерщики слишком жирные для солдата и достаточно умные — то их могли бы мобилизовать, например, врачами! Ну там прошел «учебку» за пару недель — и сиди в госпитале режь людей. Но ведь так не делают — почему? Разве плохой солдат не опаснее, чем плохой хирург?

Бобер, не смешно. Солдат это профессия, ей долго учиться

В мирное время предлагали всем проходить «курс молодого бойца» за 2 месяца:
www.pravda.com.ua/news/2014/09/26/7038998
Сейчас, во время мобилизации, писали что курс обучения ускорили. Нет смысла долго учить солдата если время его жизни в современном бою исчисляется часами.

Это концепция основана на опыте второй мировой войны. В данный момент она потеряла актуальность — не выйдет завалить ракеты и реактивные системы залпового огня пушечным мясом.

Ну там прошел «учебку» за пару недель — и сиди в госпитале режь людей.

Ну ты даёшь 😂

Взагалі-то у збройних силах є багато різної роботи. І для умовних сильних-швидких, і для умовних задротів.

Может и удаленная работа для задротов найдется? Мне бы воевать не выходя из дома.

Мне бы воевать не выходя из дома.

Я думав ти давно воюєш. На ДОУ.

Откуда у кодеров в Украине такое нежелание защищать свою страну?
.....
Покупать квартиру в Киеве за год работы и без кредита — тоже все хотят. А защитить всё это?

Ти сам і відповів.
Айтішник може собі дозволити лишити все своє майно і свалити за кордон. Бо його основний капітал це знання і досвід за які він житло купить за рік в будь якій країні (де дорого там іпотека нижче інфляції).

хм, дивно таке читати.
відповідно до Указу Президента та усього мобілізаційного законодавства у чоловіків є обов’язок прийти у військкомат (територіальний центр комплектування та соціальної підтримки спеціально для тих, хто пише, що я, як юрист, не знаю про зміну назви), стати на військовий облік, а у разі зміни місця проживання — стати на тимчасовий облік.

Чи від юриста очікується надання порад по ухиленню? Уж вибачте, але таким нормальні юристи не займаються.

Чи від юриста очікується надання порад по ухиленню? Уж вибачте, але таким нормальні юристи не займаються.

Займаються, бо це популярна послуга. Є попит — є пропозиція. А надавати поради на основі власних переконань про «обов’язок перед державою» — це дико непрофесійно. Юрист — це юрист, а не моралфаг і не батюшка в церкві.

не займаються, бо ухилення від мобілізації — це кримінальне правопорушення і такого юриста можна притягнути як пособника злочину. я можу лише розказати як законно, де є прогалини і як практикується, а ви, на підставі цього, робите власні висновки.

не бачу «дикої непрофесійності», а розказувала лише те, що було на практиці.

Тоді ви, як юрист, повинні розуміти, що кримінал може бути тільки в разі ігнорування повістки з викликом на службу. А вона законна лише в тому випадку, якщо було пройдено медкомісію. Всі інші типи повісток передбачають лише адміністративку. І будь-яку спробу прив’язати кримінал в таких випадках можна оскаржувати в суді. Краще розповідайте такі нюанси, а не як негарно ухилятися.

якби ви дивились відео, то ви би почули, що саме цю інформацію я говорила.
але що зробиш, завжди є люди, яким щось не подобається

Тоді для чого розповідати про «поради по ухиленню»? Так виглядає, що ви самі ж їх надаєте, якщо судити по ваших же стандартах. Чи може просто достатньо як юрист визнати, що в даній статті чомусь про всі ці нюанси не згадується, хоча варто було би згадати (навіть якщо це згадано у відео, то немає в тексті, а це дуже важливо). Бо якщо ці нюанси знати, то можна дійти до очевидного висновку, що можна оминати армію десятою дорогою без особливих проблем з законом. І це теж опція для тих, кому такий варіант подобається. А не розказувати однобоко, що треба йти служити, бо «родіна мать завьот».

я прокоментувала ваш коментар, в якому ви звинуватили мене, що я заохочую призивати усіх чоловіків і карати їх за ухилення.

у відео немає інформації про те, що я кажу чоловікам йти воювати. я розказувала як відповідно до закону і практики відбувається мобілізація (враховуючи, що запис відео був ще у квітні). які були реальні можливості на той час захистити свої інтереси і права та що зі сторони військкоматів могло бути незаконним.

натомість ви звинуватили мене в тому, що я подала матеріял із заохоченням до мобілізації усіх чоловіків і того, щоб карали цих самих чоловіків. чи не здається вам, що ви не праві?

якби ви побачили відео (а це відео, а не стаття), то би дізнались про всі деталі. і не звинувачували мене в однобокості чи «родіна мать завьот»

натомість ви звинуватили мене в тому, що я подала матеріял із заохоченням до мобілізації усіх чоловіків і того, щоб карали цих самих чоловіків. чи не здається вам, що ви не праві?
Усім пощастило, що не я є законодавцем і не я встановлюю відповідальність. Для мене ухилення від військової служби — це те, що людина не прийшла згідно з указом Президента у військкомат для звірки облікових даних. Саме оголошення указу свідчить про те, що всім військовозобов’язаним потрібно з’явитись у військкомат.

То це не ваші слова? :)

так з‘явитись у військкомат, а не воювати (а мобілізація це якраз воювати). напочатку усі жалілись, що тих, хто хоче і з досвідом — не беруть, а тих, хто без досвіду — забирають. якби військкомати мали базу людей (а це означає прийти у військкомат для звірки облікових даних), то у військкомату був би вибір кого мобілізувати, а кого ні.

це би, у свою чергу, зменшило кількість працівників у військкоматах і зайві витрати з бюджету (бо я вважаю ці витрати зайвими)

тобто відбувається процедура рекрутингу: країна оголошує мобілізацію (вакансія в компанії), кандидати подаються (військовозобов’язані приходять у військкомат) і компанія обирає хто підходить (мобілізація конкретної людини). але ж ні, ви бачите у всьому негатив

так з‘явитись у військкомат, а не воювати

В наших реаліях похід у військкомат скоріш за все закінчиться відправкою на фронт. Чув достатньо історій. І для людини, яка не хоче воювати — це, м’яко кажучи, шкідлива порада. Тому казати всім підряд «йдіть у військкомат» виглядає саме як заклик «всіх чоловіків на фронт».

кандидати подаються (військовозобов’язані приходять у військкомат)

Ну так якщо вакансія тебе не цікавить, то ти і не подаєшся, ні?) Але в статті заклик всім «вайтівармію».

15:06 вот как раз такой цирк когда офтальмолог и тд сидели все в одной комисси практивтовалось в закарпатских вонекоматах

когда офтальмолог и тд сидели все в одной комисси

Разве удобней было бы, если б врачи сидели по разным районам?
Медкомиссию нужно пройти, и терять на нее неделю катания ну очень неприятно.

ты проходишь мед комиссию на западной и сразу вечером или на след утро на учения едешь

ты проходишь мед комиссию на западной и сразу вечером или на след утро на учения едешь

Если не болен то да.
А должно быть иначе?

даже если ты болен- получаешь заключение комиссии что ты годен
исключение 1-2я группа инвалидности и то если ты взял с собой удостоверение

даже если ты болен- получаешь заключение комиссии что ты годен

«болен» неверный термин, это я лажанул.
Должно быть «годен к строевой» vs «негоден к строевой»
Так разночтений не будет.
А вот это «годен/негоден» определяется врачами, как и должно быть.
А не мной любимым :-)
Кстати «годен к строевой» vs «негоден к строевой» в военном билете прописывается.
Ну, раньше так было.

на закарпатье свои правила)
там же был указ местоной ОДА что те кто приехал (переселенцы) долдны пойти стать на учет в течении 2х дней
а стать на учет, на пример в Берегово — это попасть на учения

что те кто приехал (переселенцы) долдны пойти стать на учет в течении 2х дней

Да вроде бы это по всей стране так.

а стать на учет, на пример в Берегово — это попасть на учения

Даже если у тебя давление 200/120, или камни в почках, или очки толщиной в палец?

p.s. Вдогонку на тему «на учениях».
Я вот реально сожалею, что этой подготовки не было раньше.
Что ни говори, но регулярные тренировки в милитари стиле — это совсем не плохо.
Это то чего нам, «смузихлебам» не хватает. :-)

Ты не поверишь)) да!!! никто не мерил давление
никто не слулал что у тебя
у чувака который после мото аварии с проблемной рукой- тоже взяли
вернее сказали готовиться на отправку, но это не точно,,...
короче ты зашел в военкомат в 13 дня
за 15 мин ты прошел комиссию где все врачи сидят, которые тебя не слушают даже...
и через 2 часа тебе дают бумагу от врачей в которой ты годен
на вопросы типа у меня там астма, эпилепсия- ответ такой
завтра в 10 утра шо шмотками прийти в военкомат и приноси свои болезни
у тебя есть целая ночь
и да, ты уже 16й айтишник за сегодя

никто не мерил давление
никто не слулал что у тебя

Ну вот не знаю, что и сказать.
У меня из Закарпатья есть совершенно противоположный пример.
Человек показал на болячку, и был тут же отправлен нафиг....

Кто из них лукавит — судить не берусь :-)

Разумеется, что перегибы могут быть. Куда ж без них.

есть такое что да, показал удостоверение инвалида 2й группы и был отправлен нафиг

показал удостоверение инвалида 2й группы

Ну в случае, о котором я выше написал, инвалидности нет.
Просто визуальная болячка.

Даже если у тебя давление 200/120, или камни в почках, или очки толщиной в палец?

«Та шо ти пиздиш, ти ж просто не хочеш служити. Не подобається — ото в суд подавай, завтра шоб був тутко»
Ну это же классика)) Невменяч сильно на виду, особенно когда вопиющий. Адекватных кейсов больше, но насколько — судить сложно, поскольку эти кейсы в принципе редкость, т.к реально больных много меньше чем относительно здоровых.

И это все только во время призыва. Список болячек которые не дадут тебе попасть на службу — довольно большой. А вот если ты уже попал на службу — этот список уменьшается просто до смешного. И даже если ты получишь диагноз, с которым тебя бы не взяли служить — скорее всего его не будет достаточно что бы со службы уволиться, и плевать всем будет, что ты не можешь согнуться)) Медицинская система армии требует пересмотра и реформы — это факт. А так же обновления кадров))

Список болячек которые не дадут тебе попасть на службу — довольно большой. А вот если ты уже попал на службу — этот список уменьшается просто до смешного

Тут не понятно.
Если твоя болячка в списке, то как ты «уже попал»?
Только если военком безбашенный, или лично твой враг.

Только если военком безбашенный, или лично твой враг.

Или ему насрать на все. Или даже не ему а врачу из комиссии.
Но я не о таком случае, я о случае, когда эта болячка появляется в ходе военной службы.

Или ему насрать на все. Или даже не ему а врачу из комиссии.

Если врачу насрать, то дело труба.

А должно быть иначе?

Да ещё должны ещё спрашивать у тебя хочешь ли ты потому что рабы против воли в любом случае не эффективны особенно в современных условиях

Да ещё должны ещё спрашивать у тебя хочешь ли ты

На самом деле «Чи бажаєте добровільно приєднатись до лав ЗСУ» — один из первых вопросов.
Так что вот так.....

Интересно, какому проценту людей отрицательный ответ помог не попасть на службу)) Напишешь нет — еще назло в говно закинут)

Интересно, какому проценту людей отрицательный ответ помог не попасть на службу))

У меня нет статистики увы.
Но да, помог.
Однако кроме «нет» были еще болячки.

Напишешь нет — еще назло в говно закинут)

Ну если так рассуждать, то и жить смысла нет, ибо конец один :-)

Ну если так рассуждать, то и жить смысла нет, ибо конец один :-)

Согласен)) Но это в вакууме. В реальности всегда есть контекст)) Поэтому и мысли не в таком чистом виде

-

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Куда звонить в случае неправомерных действий на блокпосту?

По факту никуда. Есть горячая линия 15-30 дней рассматривают жалобу. Если учесть что подготовка 5-15 и возможно фронт, то жалоба может бить рассмотрена уже посмертно.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Довольно странное ограничение не призывать з зарубежными паспортами, при наличии украинского.

Особенно учитывая что в Украине двойное гражданство так и не приняли.

Не вижу ничего странного, ибо по закону человек, у которого есть другое гражданство, имеет полные основания быть лишенным гражданства Украины. То есть по сути это уже почти не гражданин Украины, независимо от того, сдал он уже паспорт или нет

ибо по закону человек, у которого есть другое гражданство, имеет полные основания быть лишенным гражданства Украины

Нет таких оснований. Есть запрет на 2-е гражданство, но нет никаких наказаний за это.

Это не наказание
Ст 17 и 19 закону про громадянство

Ст 17 и 19 закону про громадянство

В ст. 17 ничего не сказано о втором гражданстве. В ст. 19 сказано лишъ об основаниях для потери гражданства — но ничего не сказано о лишении/механизме лишения гражданства.

В статье 17 общее положение, в 19 — конкрено наш случай.

То есть я сказал, что есть полные основания для лишения граждансва, вы возразили что их нет, я их показал, но вы возражаете опять: «это всего лишь основания».

О чем этот разговор?

Есть основания для потери гражданства («Підстави для втрати громадянства»). Но механизм лишения гражданства на этих основаниях — не прописан.

громадянство України припиняється:
1) внаслідок виходу з громадянства України;
2) внаслідок втрати громадянства України;
3) — неважно

Гражданства можно лишиться по своей воле — внаслідок виходу, а также по воле государства — внаслідок втрати.Паспорт другой страны — это основание для второго пункта (статья 19). В общем ситуация такая, а лишают ли реально хоть кого-то — я не в курсе, скорее всего никому нет до этого дела. Но судя по тому как составлен этот закон — как-то должны уметь лишать гражданства

Я так понимаю вы просто указываете на то, что второй пункт хоть и прописан как основание для того что бы утратить паспорт (то есть основания государству лишить человека гражданства), но конкретный пошаговый механизм не прописан. То есть, как я предполагал, что «должны уметь» — не работает, и они таки не умеют. Может это и так. Не знаю.

biz.nv.ua/...​tva-ukrajini-1168086.html
статья за 17 год, пишут, что вот это все виляние между потерей и лишением гражданства — непонятная жижа.
конкретно:

Відповідно до статті 4 Конституції України, в Україні діє правовий принцип єдиного громадянства, порядок набуття та припинення якого визначається законом. Далі, стаття 25 Конституції України передбачає, що громадянин України не може бути позбавлений громадянства України, як і права змінити громадянство.

Більш того, згідно з цим же принципом в Україні насправді не заборонено подвійне (і більше) громадянство.

Еще я видел законопроект об автоматическом лишении гражданства тех, кто добровольно взял паспорт рашки. Но это все тоже жижа.
В любом случае, видимо работа идет. Я думаю, что подобные законы будут приняты, и все же те, кто получил двойное гражданство — будет лишен украинского.

Лишать гражданства прецедентов пока нет, а вот сам владелец паспорта может выйти из гражданства и сказать гудбай на законных основаниях. А зачем нам еще от граждан избавляться

Более того, мобилизация чужих граждан нам дорого обойдется, будет дипломатический конфликт

Та нема такого, пані юрист собі таке придумала.
В нас подвійне громадянство незаконне і від призову кусок угорського пластику не спасе (бо в Україні то не документ)

і від призову кусок угорського пластику не спасе

але можеш по цьому «куску» виїхати.

Если осталось украинское гражданство — то не факт

Здесь не раз обсуждалось. Могут по месту рождения заподозрить или по биометрии узнать

Если осталось украинское гражданство — то не факт
Здесь не раз обсуждалось.

Похоже на сказочку про белого бычка, если честно.

але можеш по цьому «куску» виїхати

Щоб перебувати в Україні іноземець мав в’їхати в Україну, отримати штамп в паспорті, дозвіл на проживання і т.п. Без цього всього наші прикордонники тебе не випустять просто так.

ви не знаєте реальної ситуації.
яким чином представник ТЦКСП на вулиці має довести, що ви українець, якщо показуєте паспорт громадянина Угорщини? хіба почати збирати кучу документів.... і в цей час ця людина вже в Угорщині

Тому, коли вручають повістку людині, яка 30 років живе на території Закарпатської області, але вона показує угорський паспорт, то мобілізувати і вручити їй повістку неможливо.

Вот чисто теоретически: а если вручают повестку, а человек показывает паспорт Парашки? То же выходит нельзя мобилизовать? А если нельзя мобилизовать то может и на границе нельзя задерживать (иностранный гражданин все-таки)? Уж паспортов Парашки думаю можно оптом купить на всех сотрудников — их Парашка всем подряд сует. Дать на лапу — и напечатают сколько надо. На крайняк можно через Беларашку вывезти людей.
Интересно, кстати, может на границе в Венгрией можно и угорский паспорт купить? Писали что Венгрия их то же в Украине раздавала.
Или может ИТ-хаб в Закарпатье как раз поэтому и хотят сделать: получили паспорта и работайте спокойно — мобилизовать нельзя?

Интересно, кстати, может на границе в Венгрией можно и угорский паспорт купить? Писали что Венгрия их то же в Украине раздавала.

Для этого надо уметь венгерский хотя бы на уровне B2, насколько помню. Ну или предков показать.

Вот чисто теоретически: а если вручают повестку, а человек показывает паспорт Парашки? То же выходит нельзя мобилизовать?

Есть высокий риск быть выставленным в 24 часа на границу (причём с нынешней войной, возможно, просто в зону оккупации — а дальше думай, с какой стороны в тебя прилетит первая пуля). Опасно.

Лучше какой-нибудь пальмасто-бегемотастый Фуркина-Босо ©, и говорить на украинском с жутким акцентом.

Или может ИТ-хаб в Закарпатье как раз поэтому и хотят сделать: получили паспорта и работайте спокойно — мобилизовать нельзя?

А там уже ФОПы котируются? Раньше были только штатные сотрудники.

Получили паспорта — украинские попросят сдать. Двойного гражданства у нас нет)
Хз кому как, я думаю что уже лучше воевать, чем отказаться от гражданства украины в пользу российского))
С венгерским еще ладно))

Для чого писати «юристка»? Від статі радника щось змінюється у цих порадах?

Та ні, від статі експерта чи експертки нічого не змінюється. Тоді для чого писати «юрист»? Теж нічого ж не зміниться. Коло замкнулось.

«юрист» короче слово и воспринимается вне контекста пола, а вот юристка делает акцент на пол. Зачем? ( «Программист» это название профессии и не имеет пола)

Бо Емілія таки жінка :)

Это так важно? В названии профессии или роде деятельности зачем указывать пол ?

Феминистки, топящие за феминитивы в языке, сами не понимают, что включают дискриминацию самих себя. Directed by Robert B. Weide.
Тем не менее, этой моде существовать ещё долго.

А я не феміністка :)
Просто люблю український правопис і використовую все різноманіття мовних форм. Бо красиво.

Ну ось з «красиво» про ці форми якось складно погодитись. Але вже, так, справа смаку...

PS:

А я не феміністка :)

Але сучасна тенденція використання викликана саме їми. Чекаю на відкат :)

Наприклад, для правильного сприйняття. Бо якщо сказати «юрист» то перед очима зазвичай чоловік. Але Емілія жінка. Тож, щоб у читача/слухача складався правильний образ доцільно використати «юристка» :)

Бо якщо сказати «юрист» то перед очима зазвичай чоловік

в том то и дело что нет это устоявшееся название профессии и юрист может быть любого пола. Пол и род слова несут разный смысл: «стул» это мужчина, а «софа» это женщина по аналогии?

Та ні, стілець — це стілець, а софа — це диван.
Але так,

пол и род слова несут разный смысл

юрист — це чоловік юрист, юристка — це жінка.

Як мінімум, коли я послуговуюсь фемінітивами, то з такою логікою. Все життя ж розмежовували «вчителя» і «вчительку», чим юристи гірші?)

юрист — це чоловік юрист, юристка — це жінка.

так я как раз и говорю что нет «юрист» это название профессии, а «учитель» может быть как мужчина так женщина это общепринятое восприятие (причем в большинстве языков), а феминтивы как раз добавляют указание пола в название профессии или рода деятельности. Зачем? Если нужно указать пол есть личные обращение пан/пани, имя и ТД

учитель может быть как мужчина так и женщина, ну и юрист может быть как мужчина так и женщина))

Да сколько можно не читать то что выше ?) Зачем разделять мужчин/женщин в названии профессии??? Юрист женщина чем то приципиально как юрист отличается от мужчины?

А у меня бакалавр по специальности «медсестринська справа» я мужчина ) «Медсестринство» это название специальности и не связано с полом специалиста

Медбрат, медбратиня. Медсестриня, медсестр. 🤦‍♂️

Зачем разделять мужчин/женщин в названии профессии???

Для того, чтоб это можно было бесконечно обсуждать например :)

Предлагаю всех звать феминитивами и не разделять))

Что бы было прикольнее жить. Вы говорите, что «юрист» — это просто название, а «юристка» — это уже с акцентом на пол. Я не согласен: утверждаю, что «юристка» — это название профессии, а «юрист» — это акцент на мужской пол. Не хотите разделять — давайте называть все феминитивами. Это ведь решает проблему?

Я не поддерживаю истерику на тему феминитивов. Мой послыл в том, что ваши аргументы слабы

Мой послыл в том, что ваши аргументы слабы

вы это серьезно? Мои аргументы что есть общепринятое название и нет смысла ничего менять

Вы уже master в main переименовали и стало скучно?)

Странно что гинекологиню ещё не ввели, хотя при слове гинеколог образ женщины в голове.

Все життя ж розмежовували «вчителя» і «вчительку»

Хто розмежовував?

«Вона працює вчителем молодших класів» — звична норма.

А є якесь слово яке буде означати юрист білої раси бо таки біла? Слово юрист не чоловічого роду, а загального.

Ще спитайте чому чоловіків не випускають закордон і гребуть в армію, а жінок ні.

Ще спитайте чому чоловіків не випускають закордон і гребуть в армію, а жінок ні.

доречі так, під час мобілізацій движ за рівні права різко зменшується :)

Двіж не потрібен, є закон, за яким жінки також військовозабов’язані (більшість з них). Просто з 1го жовтня 2022. Чекаємо

Ну по іншим питанням йде постійна боротьба за рівні права, а тут такого не спостерігається.

Петиція про скасування розширеного переліку професій, представниці яких є військовозобов’язаними, набрала необхідні 25000 голосів буквально за дві доби. Тож її повинен розглянути Президент.

Голова Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки повідомив, що дійшов згоди з Міністром оборони щодо перегляду переліку «в бік зменшення та здорового глузду».

28.12.2021 у парламенті зареєстровано законопроєкт № 6482 про внесення змін до ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Він

пропонує запровадити добровільну (за власним бажанням) постановку на військовий облік жінок

Єдиний виняток — жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю. Щодо них добровільність не працює.

buhgalter.com.ua/...​inki-viyskovozobovyazani

так шо спрашивать, патерналистское патриархальное общество

«Программист» это название профессии и не имеет пола)

Ничего — скоро будет иметь! Нанимать в Украине будут только «программисток» — намного меньше рисков и больше возможностей.
Гендерные стереотипы возвращаются: мужчины — для военной профессии, а программистка — женская профессия.

не сумнівався, що найбільш деганський комент буде саме російською

"

У студентів немає відстрочки. Це найважливіше, що потрібно зараз знати. Відстрочку мають тільки ті люди, в яких є підстави, зокрема — непридатність, бронювання, наявність трьох і більше дітей, виховання дитини з інвалідністю, виховання дитини, позбавленої батьківського піклування чи дитини-сироти, інвалідність особи, наявність дружини/чоловіка/батька/матері інвалідності 1-2 групи чи здійснення постійного догляду за особами, які цього потребують.

Студенти відносяться до підстав на відстрочку в частині 2, яка поширюється на особливий період, а зараз в нас не особливий період, а воєнний стан. Тому ці підстави не поширюються.

"

«Особливий період — період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
(ВР України, Закон „Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію“ від 21.10.93 N 3543-XII)»

В нас є якесь інше законодавство?

Теж саме питання будо до цієї юристки. Студенти іноземних вишів виїжджають закордон, маючи довідку з військкомату.

ось це якраз і проблемне питання.
бо особливий стан в Україні запроваджений з 17.03.2014 (адже тоді вперше була оголошена мобілізація) і до 23.02.2022. Тобто станом на 23.02.2022 року (за день до початку повномасштабної війни) в Україні вже був особливий стан.

Натомість, деякі військкомати розглядають те, що 24.02.2022 особливий період закінчився і почався лише воєнний стан. Так, звучить це дивно і логіці не відповідає. Але натомість, такою є практика деяких військкоматів.

І поки оскаржувати таке рішення, особа вже може бути мобілізована і воювати в ЗСУ (

Когда есть дроны, то лучше использовать их и кибенезировать эту рашку по пути военного корабля.
Да и любителям сафари вряд ли повестка нужна, чтобы мочить русню.

Підписатись на коментарі