Як студенту виїхати за кордон під час війни

1. Знайти программу для навчання. Перше що спадає на думку, напевно, магістратура, але вам не нададуть дозвіл на виїзд оскільки навчання починаєтся з 1 вересня. Нащастя, зараз є багато університетів що запрошують навчатися чи стажуватися(включаючи тих, хто брав академвідпустку або закінчив бакалаврат нещодавно і не вступив в магістратуру). Представникам технічних спеціальностей(математика, фізика, програмування) можу порадити группу в телеграммі яку веде мій друг t.me/math_sem або сайт scienceforukraine.eu

2. Як показує практика, для більшості(якщо не всіх) бюрократія в військоматі набагато важча за знаходження місця куди вас візьмуть. Мені напочатку поставили не всі печатки, у друга загубили приписне і сказали що загубив він. З цим нічого не поробиш, тут кому як пощастить. Спершу, якщо ви внутрішньо переміщенна особо вам треба взяти справку що підтверджує це в цнапі(пасспорт і витяг потрібні для цього). Паралельно з цим ви маєте зробити нотаріальний переклад запрошення на вашу мову. Мій університет прислав запрошення і французською, і українською, але у військоматі сказали що потрібен саме нотаріальний переклад, щоб печатка була. Звучить як дурня, але то будуть ваші проблеми, а не проблеми військомата. У запрошенні має бути підтвердження того, що ви маєте виїхати найближчим часом, а не восени. Таким чином, маючи по 2 копії запрошення с перекладом(1 знадобиться на кордоні), та 1 копію паспорта з витягом ну і, звичайно, підтвердження того що ви маєте право на відстрочку як студент(підтвердження що ви навчаєтесь зараз або щось схоже) ви йдете у військомат. Якщо ви внутрішньо переміщенна особа то просите поставити на облік(показавши документ з цнапа), і просите зробити вам документи для виїзду за кордон. Вам повинні дати документ про відтсрочку, і на вашому приписному/білому квитку/тимчасовому посвідченні мають поставити відповідний штамп і написати що ви можете виїхати. Мені не поставили штамп і я втратив тиждень часу тож пильнуйте за цим

3. Із цими документами(відстрочка, запрошення та приписне з печаткою) на кордоні не має бути проблем, але у вас можуть попросити копію запрошення, саме тому їх краще(треба) зробити 2

UPD Дозвіл на виїзд за кордон зараз може бути не лише на приписному а й у вигляді окремої довідки. Суворого регламенту нема тому важко сказати що краще і з чим вас більш охоче пропустять

P.S. Якщо є питання то краще писати мені через телеграм @ChtotoSlabovato або лінкедині

Важливо!!!!!!!!

ldn.org.ua/...​-umovakh-voiennoho-stanu

За цим посиланням є укази на які варто посилатися

👍ПодобаєтьсяСподобалось11
До обраногоВ обраному8
LinkedIn

32 коментарі

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Не хоче давати безпідставних надій але hromadske.ua/...​yizdu-studentiv-za-kordon хочеться вірити що є позитивні зрушення

Жалко. Можно понять, наверное много людей непорядочно подделывали документы, но тех кто реально студент жаль. Мне кажется это не лучшее решение проблемы

Наскільки мені відомо виїхати зараз неможливо

Сумно, але накладати на себе руки із-за цього це якась дурня, не розумію такого. Не випустити без жодних причин, нажаль, дійсно можуть. Люди з мого оточення намагалися пройти на різних заставах і в кінці кінців усі знайшли місце де їх пропустили

ну, тепер його ще й з універу відчилять як психічно неврівноваженого і за спробу суєциду — тоді вже точно за кордонне випустять

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Жесть, співчуваю. Зарадити не можу(ні в кого з оточення такого і близько не було), але бажаю удачі

b2bconsult.ua/consultation/35001
похожая ситуация, юрист предлагает писать жалобы

Скоро теж буду проходити через подібне отримання відсрочки/дозволу. Цікаво слідкувати за вашим кейсом. Тримайте в курсі, як будуть розвиватись події далі і як все вийде вирішити.

Поход в военкомат за отсрочкой — это лотерея. Лучше пишите в каком городе, в каком военкомате такое получилось провернуть (успешно).

Не забываем, что есть список специальностей, владельцы которых не могут получить отсрочку.
Читаем между строк — вместо отсрочки по приходу в военкомат получите повестку.

Напевне тут більшість з математики/програмування/фізики чи подібного і їх це не стосується. В будь якому разі цікаво про які саме спеціальності йде мова, можете сказати?

Спросите в военкоматах ближе ко Львову ;)

Речь о военных специальностях, с которыми не дают отсрочку, полный список которых в открытых источниках не найти.

Ну вони наврядчи мають відношення до чистих технічних спеціальностей

Это та специальность, которую человек получает после военной кафедры.

Те про що ви кажете стосується бронювання осіб. Відстрочка від мобілізації надається будь-яким студентам денної форми zakon.rada.gov.ua/...​ws/show/3543-12/conv#Text (ст. 23)

Інформація більше не актуальна, без студквитка вже не виїхати. Прошу адміністрацію сайта видалити топік

На сайті ДПСУ вказано «студентський квиток або студентська віза». Чи це саме у військоматі питають про студквиток?

А тобі вдалося отримати студквиток чи ти виїхав до того як його вимагали?

Я виїхав без, але деякі вже отримали. В будь якому разі зараз доцільніше вступити на магістратуру ніж шукати стажування

Я свій студентський квиток відправляв знайомим у Канаді, потім його переслали моїй сестрі у Польщу, а звідти автобусом в Україну. Доставка типу DHL, Fedex або UPS в Україні зараз не працює на прийом вантажів.

Для магістрів студентський видають аж у жовтні чи можна отримати раніше? А як щодо документу про зарахування і оплати навчання? І чи можна відкрити студ візу дистанційно?

1. В деяких університетах що я розглядаю видають після проходження всієї «бюрократичної частини»: реєстрація на кампус, оплата за навчання в підтвердження усіляких документів, в деяких — після початку навчання. В загальному випадку це залежить від університету
2. Мені цей документ надали в електронному вигляді до оплати навчання щоб я зміг оформити візу
3. Тут, нажаль, не скажу точно, але, враховуючи те, що потрібні оригінали документів то напевно ні. Можливо для українців можна буде просити про спеціальні умови, але то ви краще самі спитайте

а в який навчальний заклад поступав? в цьому році?
візу робив, чи так виїзжав?
в воєнкоматі та на кордоні що запитували???

так можна поступити, і попросити щоб тобі студквиток поштою вислали. чи так не вийде???

1. Подавався я в багато в які: Сорбонна, Паризька політехніка, Париж-сакле, Паризький університет, PSL, Бергенський університет, Норвезький інститут технологій, Уппсальский університет, KTH на чисту/прикладну математику та cs(в залежності від університету). Чим більше університетів отримають ваші заявки, тим більше вас візьмуть, тим більші можливості для вибору) Я б не радив подаватися в 1-2 вузи (і більшість моїх знайомих теж) Подавався в цьому році(інакше би й проблеми не було)
2. Я виїхав без візи і її не усюди питають. Для Німеччини, Франції точно не потрібна, для США точно потрібна, тут уже дивитись по країні треба. Точніше так — виїхати без візи ви можете точно, а ось дійсно навчатися — не усюди
3. І в військоматі, і на кордоні були питання, але до них ви не підготуєтесь. В моєму оточенні люди отримували найрізноманітніші відмови і, нерідко, вони суперечили закону або були дуже нечіткі. Я лише можу порадити спробувати, якщо не виходить, походити по різним військомата/прикордонним пунктам, десь та вийде. Якщо вас взяли в декілька університетів краще показуйте прикордонникам найвідоміший, це, можливо, переконає їх у тому що ви виїжджаєте чесно та не намагаєтесь їх обдурити
4. Зазвичай таке не роблять та й студквитки іноді видають на 2-3 тижні навчання. Доведеться індивідуально домовлятися, тут я мало чим зможу вам зарадити, але, навіть якщо домовитися, то лист можно чекати до місяця. Деякі університети можуть піти на зустріч, деякі можуть не піти(

Підписатись на коментарі