Як студенту виїхати за кордон під час війни

1. Знайти программу для навчання. Перше що спадає на думку, напевно, магістратура, але вам не нададуть дозвіл на виїзд оскільки навчання починаєтся з 1 вересня. Нащастя, зараз є багато університетів що запрошують навчатися чи стажуватися(включаючи тих, хто брав академвідпустку або закінчив бакалаврат нещодавно і не вступив в магістратуру). Представникам технічних спеціальностей(математика, фізика, програмування) можу порадити группу в телеграммі яку веде мій друг t.me/math_sem або сайт scienceforukraine.eu

2. Як показує практика, для більшості(якщо не всіх) бюрократія в військоматі набагато важча за знаходження місця куди вас візьмуть. Мені напочатку поставили не всі печатки, у друга загубили приписне і сказали що загубив він. З цим нічого не поробиш, тут кому як повезе. Спершу, якщо ви внутрішньо переміщенна особо вам треба взяти справку що підтверджує це в цнапі(пасспорт і витяг потрібні для цього). Паралельно з цим ви маєте зробити нотаріальний переклад запрошення на вашу мову. Мій університет прислав запрошення і французською, і українською, але у військоматі сказали що потрібен саме нотаріальний переклад, щоб печатка була. Звучить як дурня, але то будуть ваші проблеми, а не проблеми військомата. У запрошенні має бути підтвердження того, що ви маєте виїхати найближчим часом, а не восени. Таким чином, маючи по 2 копії запрошення с перекладом(1 знадобиться на кордоні), та 1 копію паспорта з витягом ну і, звичайно, підтвердження того що ви маєте право на відстрочку як студент(підтвердження що ви навчаєтесь зараз або щось схоже) ви йдете у військомат. Якщо ви внутрішньо переміщенна особа то просите поставити на облік(показавши документ з цнапа), і просите зробити вам документи для виїзду за кордон. Вам повинні дати документ про відтсрочку, і на вашому приписному/білому квитку/тимчасовому посвідченні мають поставити відповідний штамп і написати що ви можете виїхати. Мені не поставили штамп і я втратив тиждень часу тож пильнуйте за цим

3. Із цими документами(відстрочка, запрошення та приписне з печаткою) на кордоні не має бути проблем, але у вас можуть попросити копію запрошення, саме тому їх краще(треба) зробити 2

UPD Дозвіл на виїзд за кордон зараз може бути не лише на приписному а й у вигляді окремої довідки. Суворого регламенту нема тому важко сказати що краще і з чим вас більш охоче пропустять

P.S. Якщо є питання то краще писати мені через телеграм @ChtotoSlabovato або лінкедин

👍ПодобаєтьсяСподобалось11
До обраногоВ обраному4
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Розкажу свою історію, як я проходив ВЛК та тепер не можу отримати законну відстрочку. Я студент (23 роки) денної форми навчання в Канадському ВНЗ. Збирав кошти на навчання дуже довго, це була моя давня мрія.

16.06.2022р. прийшов у свій Івано-Франківський РТЦК та СП у м. Тисмениця з усіма документами: оригінали про зарахування + нотаріально завірена копія, студентський квиток + нотаріально завірений переклад, паспорт громадянина України, ідентифікаційний код, паспорт для виїзду за кордон, фото 3×4. Я навіть зберіг конверти у яких прийшли оригінали документів з університету (їх взагалі відправляють тільки в електронному вигляді, але для мене зробили виключення).

У РТЦК мені зразу сказали, що потрібно швидко пройти ВЛК і отримати тимчасове посвідчення і відстрочку. Порадили не придиратися до лікарів та не задавати лишніх питань, щоб не було проблем. ВЛК зайняло 2 дні, проходив різних лікарів по 1 хв кожний. В мене з дитинства гіпертонія і тахікардія, коли я сказав це терапевту, вона сказали що це дурниці. А коли лікар-терапевт міряла тиск то спочатку олівцем написала 140/90, а потім ручкою переправила на 130/90, в мене навіть є фото позначки до і після. В кінці-кінців сказали, що я придатний. Коли пройшов ВЛК (17.06) залишив заяву на отримання тимчасового посвідчення.

Потім у понеділок 20.06 я заніс у РТЦК заяву на отримання відстрочки та дозволу на виїзд за кордон у зв’язку з навчанням у Канадському ВНЗ. На одному примірнику мені поставили відмітку про прийняття, а інший з додатками забрали собі.

Згодом я отримав письмову відповідь, що вони нададуть мені відстрочку та зроблять відповідний запис у тимчасовому документі, але видача довідки про виїзд за кордон не передбачена для студентів, хто поступив після 24.02.2022. Мій юрист сказав, що це неправда та почав готувати адвокатський запит, щоб пояснили чому вони не можуть видади мені довідку для виїзду за кордон і на якій підставі вони розмежовують студентів котрі поступили до 24-го і після.

Вчора, 05.07.2022р я пішов до РТЦК та СП щоб отримати відстрочку, а завтра планував відправити їм адвокатський запит. Коли прийшов у РТЦК в мене взяли моє тимчасове посвідчення та почали робити запис у графі 12 (Особливі відмітки). Але до підпису та печатки діло не дійшло. Мені сказали, що керівницство РТЦК (по телефону) заборонило їм видавати мені відстрочку та дозвіл на виїзд (незважаючи на те, що я маю письмову відповідь — підтвердження). Далі сказали, що якщо я придатний то мене можна мобілізувати (а я придатний, бо як я раніше писав, мені сказали швиденько пройти ВЛК щоб не було проблем). Закінчилось це тим, що мене просто відпустили додому нічого не сказавши.

Коли я вийшов з РТЦК мене всього трусило, тиск піднявся до 160/90 і я до тепер не можу заспокоїтись. Після виходу з РТЦК я додзвонився на гарячу лінію Міноборони та залишив заяву, сказали тримати телефон увімкненим і що зі мною зв’яжуться.

Підкажіть, будь ласка, чи законні є дії працівників РТЦК? Чи можна призвати студента? Наразі мій юрист готує адвокатський запит, ми відправимо його і далі будемо думати що робити.

Після такого досвіду вірити в наші закони дуже важко. Якщо хтось був у схожій ситуації, будь ласка, напишіть свою історію.

Жесть, співчуваю. Зарадити не можу(ні в кого з оточення такого і близько не було), але бажаю удачі

b2bconsult.ua/consultation/35001
похожая ситуация, юрист предлагает писать жалобы

Не забываем, что есть список специальностей, владельцы которых не могут получить отсрочку.
Читаем между строк — вместо отсрочки по приходу в военкомат получите повестку.

Напевне тут більшість з математики/програмування/фізики чи подібного і їх це не стосується. В будь якому разі цікаво про які саме спеціальності йде мова, можете сказати?

Спросите в военкоматах ближе ко Львову ;)

Речь о военных специальностях, с которыми не дают отсрочку, полный список которых в открытых источниках не найти.

Ну вони наврядчи мають відношення до чистих технічних спеціальностей

Это та специальность, которую человек получает после военной кафедры.

Інформація більше не актуальна, без студквитка вже не виїхати. Прошу адміністрацію сайта видалити топік

На сайті ДПСУ вказано «студентський квиток або студентська віза». Чи це саме у військоматі питають про студквиток?

А тобі вдалося отримати студквиток чи ти виїхав до того як його вимагали?

Я виїхав без, але деякі вже отримали. В будь якому разі зараз доцільніше вступити на магістратуру ніж шукати стажування

Для магістрів студентський видають аж у жовтні чи можна отримати раніше? А як щодо документу про зарахування і оплати навчання? І чи можна відкрити студ візу дистанційно?

1. В деяких університетах що я розглядаю видають після проходження всієї «бюрократичної частини»: реєстрація на кампус, оплата за навчання в підтвердження усіляких документів, в деяких — після початку навчання. В загальному випадку це залежить від університету
2. Мені цей документ надали в електронному вигляді до оплати навчання щоб я зміг оформити візу
3. Тут, нажаль, не скажу точно, але, враховуючи те, що потрібні оригінали документів то напевно ні. Можливо для українців можна буде просити про спеціальні умови, але то ви краще самі спитайте

Підписатись на коментарі