×

Обговорюємо нюанси роботи онлайн-системи міжнародних грошових переказів Wise

Всім доброго часу доби!

У зв’язку з війною, перевірками з боку платіжних систем, релокаціями, тощо, опція Wise (TransferWise) звучить майже не в кожному топіку про фріланс, вивід грошей, а також як альтернатива Payoneer.

Оскільки система Wise не мала такої популярності в Україні раніше і відсутності масиву інформації щодо користування системою, виникають запитання. Пропоную обговорювати запитання щодо Wise у коментарях до цього посту.

В мене на даний момент такі запитання:

1) Якщо фрілансер з України відкриває аккаунт в Wise, який аккаунт (особистий чи бізнес необхідно вибрати)? Чи можна виводити гроші із мультівалютного аккаунта Wise на особисті аккаунти фрілансерів в українському банку чи такий вивід не спрацює і для цього потрібен ФОП?


2) Чи можуть громадяни України замовляти карту Wise, знаходячись на території України? У переліку країн, для яких доступна картка Wise, Україна відсутня (ось посилання Могу ли я получить карту Wise в моей стране? — стаття російською).

Відповідь на питання майже очевидна, але перепитую оскільки люди пишуть, що користуються Wise в Україні. Чи у такому випадку Wise для громадян України, які не перебувають зараз у ЄС, обмежений виключно мультівалютним рахунком Wise з подальшим виводом на рахунок в українському банку?

3) Чи є робочим вивід з Upwork через ACH на рахунок Wise? Скільки часу приблизно займає такий вивід?

4) Скільки часу займає вивід з Wise на рахунок українського банку?

5) При реєстрації та відкритті рахунку в Wise, яку адресу необхідно зазначати громадянам України які під час війни не проживають за адресою прописки і не мають можливість отримати картку в ЄС з тих чи інших причин. Чи має сенс зазначити адресу, зазначену у виписці з рахунку в українському банку? Чи виникають при цьому якісь питання при верифікації?

5) Чи є в кого досвід блокування рахунку Wise /примусового списання коштів системою? Наскільки в Wise реально отримати адекватний сапорт та розблокування?

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Друзі, іноді доводиться виводити гроші с wise на гривнэву картку... Користуюсь зв’язкою (wise $ -> binance P2P USDT -> картка ПБ грн.), підсумковий куср якої на 2.5%-3% поступаеться налічному курсом в обмінниках (вважаю це коммісією зв’язки).
Підкажіть чи є більш вигідний спосіб?

На жаль не можу порадити вигідний спосіб. Тильки питання: чому не відразу Wise $ — ПБ $? Комісія там невелика, точно не скажу, бо не пам’ятаю, робив раз чи два.

Переказуєте з Wise бізнес чи Wise особистий? Дякую.

Чи є у кого розгорнутіша відповідь на «3) Чи є робочим вивід з Upwork через ACH на рахунок Wise? Скільки часу приблизно займає такий вивід?»

Схема робоча. Гроші прийшли за 2 дні.

Дякую! Wise особистий чи бізнес?

Перепрошую за піздню відповідь, давно не заходив. Переказував на бізнес-аккаунт Wise.

До того, спілкувався голосом з підтримкою Wise (ще в квітні коли вони відповідали на дзінки, зараз неможливо з ними зв’язатися, черга на дзвінки до 90 хвилин).

Ви радили робити перекази з Upwork виключно на бізнес-аккаунт. Далі можно переказати з бізнес на персональний (для того потрібно мати 2 аккаунта Wise).

Дякую! Окрім цього знайшов ще такий коментар: «Вирішив сам перевірити. Wise на апворку не як Wire transfer, а як Direct to U.S. Bank (додавав по інструкції звідси wise.com/...​ney-from-upwork-with-wise), можливо через це комісії і не було.
Відправив вчора в 21.50, і сьогодні о 18.45 гроші вже прийшли на Wise. Комісії не було з жодної зі сторін. відправляв 500$»

Добрый день! подскажите, кто сталкивался с Wise как польский ФОП? Я хочу зарегистрировать ФОП в Польше и сделать бизнес-аккаунт Wise. Вопрос: как выводить в таком случае деньги с Wise на свой личный счет и какая комиссия? Спасибо!

зареєструвався в Wise але не можу додати Digital карту, підкажіть в чому причина ? На території України це можливо ?

З того всього що я прочитав зробив такі висновки:
1. Для легального фрілансера відкривати потрібно бізнес акк. Потім з нього через СВІФТ переказ на валютний ФОП рахунок. Потім вже рахувати 5% податку по курсу НБУ. Особистий рахунок призначений для переказів між знайомими та родиною. Можна відкрити особистий рахунок та з нього виводити СВІФТом на особисті картки укр. банків. Але якщо у вас там будуть значні суми заходити регулярно то у вас Вайз може запитати що це за гроші, та, можливо, заблокують рахунок. Не в курсі чи будуть блокуватися перекази з бірж типу Апворк на особистий.
2. Картку замовити можна лише віртуальну.
3. Вайз дає ACH реквізити, тож повинно працювати.
4. Кажуть що СВІФТ на Приват приходить за 2 хвилини. Ще можна робити переказ з картки на картку в самому Приват24, але там комісія 2%. А на СВІФТ наче фіксована комісія.
5. Тут на доу була ссилочка на групу в фейсбуці де сидять люди кому Вайз заблокував рахунки. Ось www.facebook.com/...​roups/transferwisevictims

Скажіть який акаунт ви створили в результаті? Особистий чи бізнес?

Все ж залишається відкритим питання щодо того який акаунт — особистий чи бізнес треба відкривати на Wise. Чи дозволить Wise вивести гроші з бізнес аккаунту Wise на особисту карту Приват/Монобанк (наприклад для отримання готівки у необхідних випадках), незрозуміло.

Хтось з фрілансерів використовує бізнес-акаунт Wise і має досвід виводу грошей на особисті рахунки в Україні?

Чи краще особистий аккаунт в Wise? Тоді виникає питання чи дозволяє Wise отримувати оплату за послуги на фрілансі на особистий рахунок.

Wise не є податковим агентом України, тож кошти що надійшли не басе податкова. Все ж ці кошти повинні оподатковуватися згідно законодавства.

По другому питанню: можна отримати віртуальну картку. Вона працює для оплат в Інтернеті і її можна додати в GooglePay/ApplePay.
Доставка фізичної карти в Україну наразі не підтримується.

Для користувачів в Україні функціонал не обмежується виводом грошей в Україну. Наприклад, я переказував на Interactive brokers, відправляв гроші іншим користувачам в системі і собі в Україну, користувався віртуальною карткою через ApplePay для оплати товарів в супермаркеті в Україні.

Месяца полтора был комментарий, что Wise не рекомендуют к использованию. Якобы платёж с началом войны долго верифицировался. Лично я временно открыл личный счёт.

2 — карт пластиковых для Украины нет, но открывают виртуальную мультивалютную
5 — при открытии новых аккаунтов адрес не верифицируют, достаточно загран паспорта или водительских прав. У меня аккаунт был открыт давно, ещё когда это был TransferWise, и указан донецкий адрес, никаких проверок и блокировок, как в пионере, не было

Как раз вчера прислали письмо, что для евро аккаунтов подымают тарифы на переводы и за хранение с июня будут брать 0.9% в год от суммы если на счету больше 3К евро для личных аккаунтов, и 30К евро для бизнес

Підписатись на коментарі