Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Допоможіть розібратися чи може роботодавець заборонити працювати на іншого роботодавця

Я ФОП 3-ї групи який працював на велику аутсорсингову компанію Х. В зв’язку з рішенням змінити роботу працевлаштувався в велику продуктову компанію У. На що компанія Х заявила що у них є договір і якісь проекти де кінцевим клієнтом є компанія У. Може вони і є, але моїм кінцевим клієнтом компанія У ніколи не була, я працював на інших проектах. Чи може компанія Х якось завадити моєму працевлаштуванню на У? Враховуючи те що я ФОП чи взагалі компанія Х може мене вважати своїм праціником і забороняти компанії У наймати мене.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

ФОП не работает а оказывает услуги компаниям по акту приема-передачи! А компании не должны совать нос кому и скольким он это делает, и бухгалтерию, конечно не отдавать на ведение галерному буху, которая увидит платежи не только от галеры , на которую вы «работаете»

Може комусь буде цікаво чим закінчилася ця епопея: компанія Х сказала що вони переглянули договір з компанією У та що у них там немає жодного пункту який би забороняв мені працювати на У. Скоріш за все просто хотіли мене налякати а потім дали задню. Дякую за ваші коментарі.

Название компании было бы не лишним

Чи може компанія Х якось завадити моєму працевлаштуванню на У?

Дуже і дуже малоімовірно.
Тільки якщо вони прийдуть до У і зможуть їх переконати не наймати тебе.
Але то дуже малоімовірно. Вони поперше мають аргументувати У чому саме вони не мають наймати тебе. Можливо мають пригрозити їм санкціями по тому договору, якщо такі санкції взагалі можливі згідно договору в тій ситуації. Погрожувати клієнту який тебе годує санкціями то треба ще яйця мати. Імовініше за все їм вистачить яєць тілки пудрити мізки тобі.

Ми були якось у випадку коли клієнт активно почав хантити в нашій компанії, при тому як таргетовано людей з якими він працював так і достатньо широко тягнути ледь не всіх підряд. Закінчилось то тим що великі боси таки дістали якийсь пункт контракту який то забороняв і показали клієнту. Клієнт зробив покер фейс і сказав «ну ок.. більше так робити не будемо.. от тільки тих Х людей яких вже проінтервювали і більше ваших ми самі апрочити так агресивно не будемо». Всіх хто на той момент мав вже офер чи навіть був у процессі вони таки наняли.

Для физлиц 1) очень сложно доказать в суде валидность такого рода ограничений 2) такого рода ограничения немало стоят (а без выплаты компенсаций, невалидны в принципе).

Перед тем как идти к юристу — сразу скажу, на что обратит внимание суд. Если контакты заказчика фигурировали у субподрядчика, а ты их взял — это недобросовестная конкуренция.
Если ты эти контакты прочитал в газете — все вопросы будут сняты.

а як взгалі компанія X дізналась про ваші майбутні працевлаштування якщо ви звільнилися?
ви після звільнення перед ними відчитуєтеся?
це виходить пожиттєво ви повинні у них згоди просити а то вдруг ви випадково прцевлаштуетесь у компанію яка в минулому, зараз або в майбутньому була, є зараз, або може бути кліентом вашої минулої компанії Х

Я просто чесно сказав куди йду і чому. Був хорошим і відданим працівником, відповідально робив свою роботу а коли вирішив піти просто відверто про це сказав. Зараз жалкую про це.

Я просто чесно сказав куди йду і чому

Оце і було твоєю помилкою :)

Зараз жалкую про це.

Та не переймайся. Звичайне укроайтішне промивання мозгів відчалюючим. +1 до досвіду.

Досліджував це питання.
1. Договір діє лише в межах заначеного часу, і ніякі односторонні зобов’язання не можуть лишитись після закінчення договору.
2. Зобов’язання НЕ ПРАЦЮВАТИ на когось є обмеженням вашого права на роботу, і може визнаватись судом лише у випадку, коли працедавець ПЛАТИТЬ вам зарплатню за час вимушеної непрацездатності. Такий варінт досить поширений на заході, і багато компаній там згодні платити 30-50% від зп колишньому працівнику роками, тільки щоб він не працював не конкурентів.
3. З досвіду юристів, з якими я говорив, майже неможливо виграти судову справу за звинуваченням в недотириманні подібного контракту.

Чисто по людські, краще не підписувати подібні документи і не мати справи з такими компаніями. Але якщо вже вляпались, особливо не переживайте, притягнути вас до відповідальності буде надзвичайно складно.

На що компанія Х заявила що у них є договір і якісь проекти де кінцевим клієнтом є компанія У

То їх справа і їх відповідальність. Вас воно не стосується. Читайте свій договір, останні сторінки, що там сказано про роботу на конкурентів.

Не может, если обратное не определено условиями договора. По законам Украины он тебе вообще не работодатель, потому что ты ФОП. Но судя по ситуации, это даже работодатель, это рабовладелец.

Так, якщо ти підписав відповідний договір, де чітко вказано:
— назва компанії, на яку ти зобов′язуєся не працювати;
— термін, на який;
— винагорода за це.

Якщо такої конкретики нема, будь-які розмиті формулювання можеш зі 100% гарантією трактувати на свою користь та посилати пред′яви вслід за російським кораблем. Якщо бажають припинити твої відносини із собою — так, мають право, звісно оплативши по вже виконаним зобов′язанням. Але не більше.

PS. Ти ж у ДіяСіті не вліз, тому нехай обтікають.

Треба читати договір між X та Y.
Якщо там прописана заборона для субконтракторів (яким «технічно», ви були для Y) — то так, у Y можуть виникнути проблеми.
Наразі, зараз ніякої заборони нема — є ризик, що X піде до суду, який вже щось заборонить, та створить вам та Y проблеми.

Чи може компанія Х якось завадити моєму працевлаштуванню на У?

X створює ризики для Y, які залежать від договору (між X та Y) та законодавства країн X та Y.

Не може. Виконавець не може і не повинен бути частиною договору. Тим більше виконавець позаштатний, підприємець.

Ну уяви собі, як би на ці пред′яви відреагували таксисти. Що клієнт Вольдемар колись їздив із Уклоном, а тому тепер його (і ще 500 000 клієнтів у Києві) ти не маєш возити.

моїм кінцевим клієнтом компанія У ніколи не була

1. автор працював на іншого клієнта. ніяких відносин до Y він не мав, та не знав що Х та Y співпрацюють.

2. сумніваюсь що колишньому гребцю будуть давати доступ до контрактів X з Y, він до них відношення не має так як не працював в Х з Y

є ризик, що X піде до суду, який вже щось заборонить, та створить вам та Y проблеми.

То все фігня на постному маслі. Жоден контрактор не наважиться через таку дурню судитись з клієнтом. Тим більше з поточним клієнтом.

Ви йдіть краще до юриста. А до того контракти перечитайте ще раз, що там написано. ФОП — це мале підприємство, а не працевлаштування. Тобто завадити «наданню послуг з програмування» двом і більше компаніям вам можуть завадити тільки договори із цими компаніями. Там можуть бути пункти, що доки діє цей контракт то ваші послуги є ексклюзивними, і далі принципи розриву такого контракта, де можуть бути, мінімальні терміни, сплатити неустойки тощо. 2. Дуже сподіваюсь що монопольних, антиконкурентних законів, які дозволяють будь кому робити із людини власність тобто раба, забороняти укладати із кимось контракти якщо їм так кортить, не дозволяти праце-влаштовуватись, відчужувати авторське право на будь яку інтелектуальну власність включно з тим що зроблено не в рамках робочого завдання, чи ще щось таке в Україні ніколи не будуть прийняті. Бо держава із такими законами, де людина є чиєюсь власністю — народу не треба, таку державу треба не захищати зі зброєю, а навпаки зносити зі зброєю.

Окрім цих пунктів контракту є ще судова практика, яка в Україні не на стороні компаній, зазвичай. Та і загалом в світі то так собі працює 50 на 50.

Дякую, обов’язково відвідаю юриста. Повністю згоден що ІТ рабство це якась дивна забаганка багатьох роботодавців. Схоже на кріпосне право(

Не знаю чи тобі варто взагалі до нього йти. З чим взагалі ти туди підеш, якщо контракт на який вони посилаються то контракт між Х та У? 99% твій любий менеджер просто не хоче розстатись про хорошому і просто копостує тобі мізки на прощання. То поширена практика в укро-ІТ. Взагілі то за таке можна було б і неанонімний відгук залишити. Є велика імовірність що після того офіційний представник копанії прибіжить вибачатись зі словами «Ви нє так нас понялі, а менеджер взагалі перевищив свої повноваження»

Підписатись на коментарі