ФОП на окупованій території. Як спалачувати податки?

Було би чудово якщо би хтось написав як діяти таким людям, я вже проплатив 1 квартал через дію, в діі все висить як переплата. Якась людина має то вручну перевіряти, чи не підуть моі гроші окупантам?

Тут пишуть що треба змінювати реєстрацію фопа і потім вже сплачувати.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Маю аналогічну ситуацію. ФОП зареєстрований у херсонській обл. Ось що сьогодні мені відповіли з податкової:

Рахунки залишилися незмінними. У окупантів немає до них доступу. Тож змінювати реєстрацію не обов’язково.

За бажанням ви можете змінити місце реєстрації.
Для цього подайте заяву онлайн через програму податкової Єдине вікно (код форми — F/J 0102003) або надішліть скановану заяву онлайн через програму податкової Єдине вікно (код форми — F/J 0102003) або надішліть скановану заяву через Електронний кабінет платника податків (розділ — Листування з ДПС).
Це можна зробити в Електронному кабінеті або на порталі ДІЯ.

Из Телеграма t.me/bip_net_ua

Не встигаєте подати звіти? Яка відповідальність!

Верховна рада прийняла зміни щодо оподаткування під час воєнного стану для допомоги підприємцям, які фізично не можуть подати звіти.

Покарання за несвоєчасну подачу звітності не буде до скасування воєнного стану.

‼️Однак, податковий обов’язок має бути виконаний платником протягом трьох місяців після скасування воєнного стану в Україні.

👉Платники податків, які безпосередньо беруть участь у воєнних діях, звільняються від відповідальності за невиконання податкових обов’язків. Тобто можуть порушити тримісячний термін подання звітності, за умови виконання таких обов’язків протягом місяця з дня закінчення наслідків, які унеможливили виконання податкових обов’язків.

🤔За інформацією, контролери обіцяють списати штрафні санкції та пеню, яка буде автоматично відображатися в ІКП.

Також вважаємо, що таке відтермінування поширюється на всіх підприємців України.

Спочатку треба правильно визначитись що ви маєте на увазі коли кажете «На окупованій території»? Якщо — Тимчасово окупована територія, (дивитесь Статтю 3 закону, що скинув Віктор), якщо терииторія, на якій йдуть бойові дії зараз, то не треба міняти реестрацію, платіть як платили, ваші грощі все одно підуть до гос та місцевого бюджету і ніхто з окупантів їх не отримає, ви ж не пачками їх передаєте.

Ну ось в тому і проблема як знати якій статус має Херсон. Мій інспектор щось робить, може його нема вже і тд, мені не тяжко сплачувати, але та стаття трохи збентежила.

Дивись які території мают такий статус — це окупований АР Крим, частина Донецької та Луганської області. Те що Харсон тамчасово окупований (дужа жаль, та сподіваюсь скоро ми його відіб’ємо), та твій інспектор не на роботі ніяк не заважає твоїм податкам надходити до держ бюджету або місцевого бюджету на держ рахунках в Українських банках. От якщо б ти приносив їх до обл ради наліком, тоді да, питання було б валідне. Знайди собі бухгалтера знайомого, який би тебе консультував. Як варіаант — найманого — це або разово не великі грощі, або 200 грн в місяц, та він допоможе з питаннями та звітністю. Як станеш більш впевнений в собі — сам можешь вести.
Зараз через ДІЮ можна податки спрачувати та звітність подавати.
Ще є сайт — Taxer.ua, допоможе розібратись, та там є податковий календар та інше.

По закону про тимчасово окуповані території, стаття 13 zakon.rada.gov.ua/laws/show/1207-18#Text Потрібно змінити місце реестрації, інакше економічна діяльність не дозволяється.

РФ может оккупировать всю юго-восточную часть, и что делать в таком случае предлагают? Половине Украины менять место регистрации? Ну ок, сменили один раз, завтра РФ приходит на новое место, дальше что? Кроме того, вариант смены регистрации может быть недоступен физически в принципе.

Підписатись на коментарі