Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Чи може мобілізований ФОП продовжувати отримувати гроші за роботу?

Є ймовірність, що незабаром мене мобілізують як офіцера запасу.
Я ФОП 2 групи, працюю віддаленно, маю пару постійних клієнтів.
Скоріш за все, зможу час від часу виконувати деякі роботи і під час мобілізації.
Питання, чи законно буде отримувати виплати на фопівський рахунок під час служби?
Якщо така тема вже обговорювалась, дайте, будь ласка, лінк на відповідний топік.
Дякую.

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

zakon.rada.gov.ua/laws/show/1700-18#Text

ст.3-1.1 — «посадові особи ЗСУ»
ст.25-1 — заборона підприємницької діяльності.

Тож, з точки зору антикорупційного законодавіства — заборона залежить від того, чи обійматимете в и будь-яку посаду в ЗСУ.

3. За громадянами України, які призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, не припиняється державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб — підприємців. У разі непровадження ними підприємницької діяльності у період проведення мобілізації нарахування податків і зборів таким фізичним особам — підприємцям не здійснюється.
zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

Не допускається заняття підприємницькою діяльністю таких категорій громадян: військовослужбовців, службових осіб органів прокуратури, суду, державної безпеки, внутрішніх справ, державного нотаріату, а також органів державної влади і управління, які покликані здійснювати контроль за діяльністю підприємств.

zakon.rada.gov.ua/laws/show/698-12#Text
Стаття 2

Ця частина закону вже не є чинною.
«Закон втрачає чинність з 01.01.2004 року, крім статті 4».

Для выплат вам нужны будут акты, заказчики готовы липовые акты предоставлять? Вообще я себе слабо представляю, как это и служить и получать деньги (как обещают наши киты аутсорсинга). Одно дело когда место за вами остаётся, но выплаты...

Акти будуть реальними. Я можу виконувати замовлення у вільний від служби час. Питання у тому, чи законно ФОПу працювати під час мобілізації?

Працювати ФОПу законно, проблема в тому, що військова служба це не зовсім робота в юридичному плані

Одне іншому ніяк не заважає, служба в армії це не держслужба

До чого тут відпустка? Я можу виконувати замовлення у вільний від служби час.

а силы на это будут? после службы только отдохнуть захочется, не понятно мне какого качества будут такие работы

Я приблизно знаю, де і як буде проходити моя служба. Можливість іноді паралельно працювати в мене буде, хоч і зі значними обмеженнями. Питання, чи законно отрімувати гроші за актами виконаних робіт під час мобілізації.

а почему бы не погуглить? зачем заводить левый аккаунт, создавать топик, читать кучу ненужных комментов если первая же выдача в гугле (ФОП мобилизация) отвечает на вопрос или редакция такими вбросами снова повышает посещаемость? ну репутация то страдает, не злоупотребляйте такими финтами

Ви уважно прочитали моє питання та першу статтю у видачі гугла (як я розумію, ви про статтю на доу)? Де у тій статті на нього відповідь? І який лівий акаунт, про що ви?

надо наверно почитать zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text если там прямо не запрещено то значит разрешено

Здається, можна займатись.

«За громадянами України, які призвані на ... військову службу за призовом під час мобілізації, не припиняється державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб — підприємців. У разі непровадження ними підприємницької діяльності у період проведення мобілізації нарахування податків і зборів таким фізичним особам — підприємцям не здійснюється».

Ще дивився закон про запобігання корупції, згідно до нього підприємницькою діяльністю заборонено займатись посадовим особам ЗСУ. Тобто, залежить від посади, на яку мене буде призначено. Але посадові особи ЗСУ — це досить обмежений перелік посад, а саме «військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків». Фінансисти, постачальники, ревізори і високопосадові особи, якшо простою мовою.

Дякую.

Я б задав інакше питання: чому незаконно буде отримувати виплати на фопівський рахунок під час військової служби?

Все що. не заборонено, є дозволеним.

Мабуть мається на увазі, що ви не можете поєднувати військову службу з іншим видом діяльності. тож ві не можете щось робити за гроші -> ви не маєте отримувати гроші на рахунок.

Але це можуть бути гроші за минулу роботу, за яку замовник розрахувався пізніше

Хочу зауважити, що я не юрист та не бухгалтер. Мабуть, щоб дискусія була більш змістовною, треба мати текст закону чи постановлення, чи якими там документами це регулюється.

Я вважаю, що поодинокі переводи, що мають підтвердження відповідними документами проблеми не створять (хоча бігати і щось доводити нашім державним органам — вже проблема, так).

Підписатись на коментарі