Як рекрутери будуть сприймати на співбесідах військово-службовців після закінчення війни і нашої Перемоги?

Цікава тема на розсуд. По аналогії з військовими, котрі повернулись після 2014 з АТО, і яких переодично банили на скрінінгах і навіть пропонували не згадувати про своє минуле....

Підписуйтесь на мій телеграм канал.

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

З ЗСУ вже близько місяця звільняються ті, хто мають законні підстави. Пишіть про свій досвід співбесід, ставлення рекрутерів. В мене були лише переписки на djinni.
Звільнятись будуть різні категорії, і цей процес вже триває. Хоч до перемоги і закінчення війни ще далеко.

після АТО були неприємні ситуаціі з рекрутерами

Надо же, кто-то до сих пор верит, что ИТ и рекрутеры будут существовать в Украине после всего этого.

Ботятиной завоняло...

Ой, нормально все будет, не нужно нагнитать. Если человек токсичный и агрессивный, то он токсичный и агрессивный. Одно с другим не связано.
Человек, у кого развито чувство справедливость за копеешную зарплату сидеть работать за 3-х не будет, да и все. Потому что он ценет себя, свое время и знает оценку своим способностям.

У каждого человека свои увлечения. На собеседовании хоть раз у кого-то спросили об охоте, к примеру? Может кто-то на охоту ездит каждые выходные, или в ТИРе зависает.

В ИТ важно качество, в первую очередь. Тут скорее сами разработчики, кто служил, просто не захотят сидеть на скучных проэктах. Будут стремиться разрабатывать что-то интересное и полезное. К примеру, ПО для дронов, или еще что-то в этом роде. Мне кажется, что таких заказов появиться больше после войны. :)

Все будет отлично!:) Для всех найдеться свое место и проэкт.

P.S. Неважно чем ты занимался до, нанимают по стеку, опыту и способности находить решения той, или иной проблемы. Служба в военное время — тоже решение той, или иной проблемы (в нашем случае военной агрессии соседа). Не бегство от проблемы — как по мне это даже «+». :)

столько текста, и ни о чем. Расскажите это атошникам, которым назад было сложно интегрироваться, и которым в этом вашем хваленом айти отказывали на собесах если узнавали, где они были

Работайте на фриланс биржах, ищите клиентов напрямую через linkedin, или инностранные площадки поиска работы. Вакансий в IT много, подходящих лично под тебя — не очень, поэтому все в ваших руках. :)

Работайте на фриланс биржах

по одній цій фразі одразу видно хто з фріланс біржами не мав справ ))

Я за 4 роки в основному на фрілансі (фріланс біржах) і працюю. Так, важко знайти клієнта, у клієнтів бувають свої загони, інколи прилітають негативні відгуки (десь я напартачу, десь клієнт), часто виступаєш як менеджер проекту, в тому числі, але якось знаходжу ж. )

Інколи деклайнили по гендерним ознакам.))

За весь цей час у офісі (стартапі) працювала аж 2 міс і мене звільнили, я не була в АТО і не прив’язую це до чогось особливого, після того просто зрозуміла, що офіс то скоріше всього не моє, але може просто проект/контора не зайшла.))

Було б бажання, а проект, на якому можна себе реалізувати — знайдеться. Головне — не опускати руки і все буде тіп-топ. :)

ну тоді ви перша у кого позитивний досвід чи світогляд на фріланс
у мене є знайомі колеги які роками сиділи там і з великим задоволенням повернулись в офіс, а потім на класичний ремоут

Фріланс — інколи проблема, бо дохід хвилями, то є замовлення, то нема. Але якийсь досвід можна здобути і вже з портфоліо пробувати на фултайм в офіс влаштовуватись.)

Але, я думаю, що проект можна знайти, важко на початку, дуже, бо в основному всі деклайнять (в мене перші 2 роки ще була проблема з тим, що я жіночої статі, і коли казала, що тільки починаю, але хочу навчитись — були насмішки іноді і в серйоз ніхто не сприймав, у кожного свій шлях, але це закаляє), є кіпа курсів, які можна проходити, намагатись щось робити, вдосконалювати свої навички. Знову ж таки, було б бажання. :)

Так у будь-якій професії, хочеш знайти найкраще для себе — треба попотіти. І про англійську не треба забувати. В мене англійська не дуже, але я на нетфлікс включаю фільм/серіал на англ мові на задньому фоні, поки готую і щось навіть запам’ятовується. На початку, я по 14 годин в день працювала, брала кіпу проектів (що давали, аби досвід отримати), щоб навчитись, були проблеми з дедлайнами, але то все досвід. 2 рази навіть не заплатили, хоча роботу я зробила.

Для досвіду, наприклад, можна стати на біржу праці, тобі знайдуть якусь роботу у держ секторі, пов’язану з ІТ. Паралельно проходити курси, вдосконалюватись і з часом можна змінювати роботу.

🌼🚀❤️🌺🌻🌸🎈💙💛🇺🇦

«делайте что хотите, только не надоедайте мне своими проблемами» , так?

З власного досвіду можу сказати що при виборі між кандидатом з досвідом бойових дій та без роботодавець надасть перевагу останньому просто тому що переважна більшість роботодавців не бажає ризикувати і мати справу з людьми в яких сильно загострене відчуття справедливості

Розкажіть детальніше про досвід

Яким чином «відчуття справедливості» впливає на роботу? (з вашого досвіду)

На стендапах будуть крики і хамство, бо хтось попивав смузі, а хтось воював і відповідно перший не може мати якоїсь думки на топіки, котрі зачіпають другого. Це вже всі проходили після 2014-го.

человек з відчуттям справедливості не будет молчать, когда эффективные менеджеры будут валить свои косяки на других. например

Цікаво б було побачити думки саміх рекрутерів. Можна анонімно.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

-

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Працював з людьми котрі воювали в АТО, бувало досить важко з спонтанними приступами люті. Видно що держава забиває на інтеграціє назад таких людей, птср ніхто не відміняв. Але в більшості випадків було ок.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Да никак, иначе тоже у нас начнутся наборы по квотам, повесточка и тд
Какая разница что у человека было в прошлом? А то что контужен может быть, так и мирных хватает с загонами — алкоголизм, наркотики, дикий токсик и неадекватность и без военных действий

наборы по квотам, повесточка

уже начались

В нормальной стране (Израиле) те кто НЕ служил моют пол а фронтовики руководят. В попуасии будет как всегда.

Полный бред. Во первых, израилю очень далеко до нормальной страны по всем показателям Во вторых, военное прошлое является личной информацией, которую никто не имеет права выпытывать. Знаю огромное количество людей, закосивших от израильской армии, в том числе по 21 профилю (проблемы с головой), которые руководят нехилыми IT стартапами, страховыми компаниями и занимают высокий пост в электро компании

в США норм відношення до служивших

контужені теж є
знаю 3 контужених і штук 10 мега адекватних (здебільш офіцери)
але тут ще й рівень інтелекту

Швидш за все, ніяк. Те, що ти був військовим і врятував державу від русні, то держава (тобто ми, як платники податків) зобов’язані надати тобі і твоїй родині достойний рівень життя, в бізнесу інші задачі — працювати для своїх клієнтів.Переважно всім байдуже на твій бекграунд, головне, щоб ти був компетентним спеціалістом і не токсичним колегою.

1. Рекрутёры это только первичный этап. Если его убрать то легче найти работу не станет — просто отказ будет от человека с другой должностью

2. По человеческим качествам поблажек быть не может, иначе команды их принимающие просто развалятся. Например, от того что токсичный человек побывал на фронте, менее токсичным он не станет

3. Поблажки на базовому уровню технических знаний в продуктовой компании, если создания впечатление что человек способный, мне кажется вполне допустимы. К сожалению в аутстафе/аутсорсе это решение будет на стороне заказчика, который по умолчанию ничего не должен, так что уже как повезет

А як будуть сприймати медиків, які повернуться з передової?
На мою думку головне це навички (hardskills and softskills). Якщо кандидат відповідає заявленим вимогам, то його минуле впливає доволі опосередкованим чином.
Інша справа коли ми говоримо про «соціально відповідальний» бізнес. Тут мені видається розумним відкривати IT academy при великих/середніх компаніях і набирати бажаючих (це буде корисно тим хто втратив роботу на тимчасово окупованих територіях).
Тобто потрібно працювати. Кандидатам, щоб отримати омріяну роботу. Рекрутерам, щоб отримати свій бонус. Компаніям, щоб показати «людське обличчя» в ці непрості часи.

наверное первое время будет хайп, а потом все всё забудут. То, что сейчас страна объединилась, то это всё быстро закончится, когда война закончится. Мы опять вернемся к тем же проблемам. А людям с боевым опытом часто надо идти к психологу, потому что тяжело вернуться в мирную жизнь.

Вангую, будет именно так, как Вы и написали.
Официальная позиция, конечно же будет: «Ой молодцы, что тогда защищали нас всех», но в закулисье вполне может проскакивать: «Он людей убивал месяцами, в команде может не прижиться да и если что его снова призовут».

Еще через несколько лет после войны, опять в ИТ-компаниях будут общие команды с россиянами, и рекрутеры опять будут думать «как же он сможет работать с разработчиками из раиссии», «никакой палитики в слэке», «зачем спрашивать про чей крым» и так далее.

У людей будет память как у рыбок, времена после 2014 это показали. Вплоть до следующей войны с рашей они будут считать моветоном вопросы про политику в общении с гражданами рф, хотя такие наводящие вопросы — это способ определить, какой человек перед тобой и стоит ли с ним работать.

Не так багато компаній працює з росіянами, можна їх просто занести в стоп-лист на джині. В принципі я це давно зробив і не відчував жодних проблем.
А зараз таких компаній стане ще менше.

я бы вообще парашников забанил на джине, и пусть текут желчью

принципово не буду працювати з парашкою і людьми звідти, та і на білорусів зуб маю — якщо почнеться шось типу «ета Алєксей новий дев із Свіногорья» — буду токсити на гниду і не приживеться воно. Не місце їм серед людей.

людей убивал

Русня не люди

Я не спорю, что большинство против нас это неадекваты полные.
Но если Вы поинтересуетесь деталями, кто же за них «воюет», то узнаете, что многих туда бросают насильно — в ДНР/ЛНР хватают на улицах и снимают с поездов, в том числе гребут и инвалидов.
Потом этих людей, которые НЕ ХОТЯТ ВОЕВАТЬ, бросают как пушечное мясо рыть окопы или проверять, где «безопасно».
Так недавно был убит музыкант Николай Звягинцев, можете сами загуглить.

так хай стріляють собі.. в кудась і не воюють а краще в тих хто заставляє — які проблеми? видали автомат- пристрелив фсбшника чи хто там заставляє та й по тому. все ж краще ніж просто здохнути.

Тоді вам прийдеться занести в чорний список не тільки 0.5млн убд, а ще і всіх зі зв’язками в Бучі, напевно всієї Київської області, Маріуполі і тд.

Это с каких пор меня в рекрутёры записали? xD

Підписатись на коментарі