Що вам не подобається за кордоном?

Ви тимчасово чи постійно проживаєте за межами України. Розкажіть, до чого не можете звикнути? Що не подобається? За чим в Україні сумуєте?

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному2
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Много лет все было хорошо. А сейчас тёща приехала...

Велика кількість емігрантів з рашки, які будуть кричати, що їх треба визволяти, рано чи піздно

Сумую за чоловіком, заняттям коханням та його кавою. Все інше — дрібниці.

Не подобається бути біженцем. В Італії класно бути Італійцем, або багатим туристом. Але треба було пожити за кордоном, щоб зрозуміти, яка Україна крута

Есть ощущение, что местные недостатки — это продолжение местных достоинств.

То есть магазины закрываются в 8-9 и не работают на выходных, но это мотивируется защитой прав работников. Вы в Украине видели, чтоб кого-то волновало благополучие кассиров? Меня это удивляет в хорошем смысле.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Рашкинские СМИ пишут что 80% ИТшников уехавшие с момента начала войны вернулись назад в рашку. Что это?
— Пропаганда что на западе все плохо?
— Психологическая неготовность к трактору?
— Нереализованные ожидания от запада?
— Не выдержали «русофобию»?

Це звісно малоймовірно, але можливо росзмі... пиздять? :)

Ніколи такого не було і от знову

Не подобаються такі питання, менше сумую за Україною після них.

Хто апелював за мінуси податків за кордоном, мовляв, в Україні тут залишитеся королем:

Затягування війни призведе Україну до різкого зростання податків та націоналізації, — міністр фінансів Марченко

delo.ua/...​finansiv-marcenko-397858

При затягуванні війни Україні жопа однозначно. При іншому результаті можливі варіанти.

Но ведь Дия.Сити все ИТ спасет! На 25 лет низкие налоги обещали — и менять нельзя.

На 25 лет низкие налоги обещали

5% куда еще ниже

Чтобы корова меньше ела и больше давала молока ее надо меньше кормить и чаще доить

Хто апелював за мінуси податків за кордоном, мовляв, в Україні тут залишитеся королем

Так це до війни було. І взагалі кожній розумній людині були зрозуміло, що за низькі айтішні податки в Україні платиш набагато більшою нестабільністю в країні: будь то жопоблок при владі, дія сіті чи от як зараз війна з рашкою.

А те, що в економіці і так жопа небачених масштабів через війну видно і так. І якщо айтішник просто буде їсти менше сирів (і то не факт), то комусь і на їжу не буде вистачати.

І взагалі кожній розумній людині були зрозуміло, що за низькі айтішні податки в Україні платиш набагато більшою нестабільністю в країні

Це ти зараз взяв і більшість українських айтішників принизив, хіба так можна

Ну вот, а все гнали на небезызвестного Максика

«Максик» оказался во многом прав. Пусть его и блочат постоянно.

оказался во многом прав

Задним умом все мы... :(

Естонія.
Головне, що не подобається — раптово стати мамою-одиначкою та будувати купу речей з нуля. Життя мене до цього не готувало :)

Є певні проблеми з медициною — складно знайти сімейного лікаря (без нього — нікуди, і ця проблема є й у локалів також), ліки за рецептами всі, окрім парацетамолу та льодяників від кашлю (але ніхто не п’є антибіотики для профілактики, тож це, напевно, правильно). Приватні клініки дорогі (прийом у терапевта — 50-75 євро).
Але знову ж таки, дитина мала ургентну проблему — поїхали до лікарні, у відділення швидкої — прийняли, допомогли, рецепт виписали без питань.

Все решта — просто інше або працює по-іншому, треба звикнути. Це ж, зрештою, інша країна :)
Від відсутності 150 видів кави в кафешках не страждаю, бо значно краща екологія, транспорт, класні державні сервіси та підходи до шкільної освіти все компенсують.

Мені в Європі все подобається.
Але це не дім, дім — це Україна 😢

соромлюсь запитати, в кордонах якого року

Дезінсекція русні. Час настав, вже.

Я сумую за хорошими руськими. Хороших руських має бути багато!

ЄС — це не Україна і це все.

Коментарі залишають бажати кращого.

Ми в Польщі. Моя 5річна дочка адаптувалась швидко, не знаючи польської — тусить з місцевими і йде знайомитись до дорослих поляків, хто з собакою 😄 Скоро вивчила пару фраз, слів.
Житло дороге для оренди, записатися до лікаря — чекай місяцями, стоматологія і бюті-сфера — надзвичайно дорогі і , порівняно з укр.спеціалістами, гірші по якості.... Проїзд в міському транспорті, мобільний зв’язок дорогі. Ціни на продукти в магазі ± як в Україні, кафе
дорогі.
Робота. Навіть класним спеціалістам в якій-небудь сфері не легко знайти роботу. Якщо ти не маєш досвіду в багато років в чому-небудь — для тебе відкриті прибирання, склади, поля, догляд за людьми похилого віку. По 10-12 год, 5-6 днів. Ок, а дитину куди дівати, якщо з садочку треба забрати не пізніше 16? Таке....)

Як для першого знайомства з Європою — Польща сподобалась) Особливо не важко з мовою: трохи укр+англ+пару слів польської 👍 і контакт є)
Мене зараз тільки мучає питання — що буде з освітою в Україні через рік? Потрібні серйозні реформи.
Читаю коменти мамів, чиї діти в інших країнах пішли в школу. Основна думка:
_за кордоном вчать дітей бути особистостями, в Україні — відповідати вподобанням і вимогам батьків/родичів/суспільства.
_там слабкіша початкова база знань, але в Україні «впихують» в мозок дітей все, що треба і не треба ще з років 3х
_діти з радістю біжать в школу, є цікавість до навч.процесу, в Україні все через крики, сльози і нерви...
І ще багато чого.

Хочеться чогось подібного в рідній країні...)))
Я з дочкою вертаємося додому. Все буде Україна 🇺🇦

що буде з освітою в Україні через рік?

З нею вже майже повний швах.
І це останні роки три :(

А що там з нею ?

Та пічалько з нею.

А що там з нею ?

Ну, наприклад, я вчився в одному з найбільших вузів України. Отримав абсолютно непотрібні знання на обладнанні 60-70-років. Реальних і корисних технічних знань було 10%, ми вчили трохи самий базовий паскаль та html, але, на щастя, їх вистачило, щоб увійти в айті. На старших курсах освіта перетворилася на цирк, доходило до того, що я пішов працювати і навіть не ходив на навчання. І нікого це не цікавило, як таке можливо, ау? Ні про яку практику або працевлаштування не йшло і мови.

Для порівняння, рік тому мені дали хлопця в Німеччині. Пройшов практику у нас. Після вузу знає бази даних, мови програмування, зараз працює у мене, початкова зарплатня 55k, у 23 роки.

вуз вчитись вчитися, дає методологію.... в тебе невірне розуміння

вуз вчитись вчитися, дає методологію.... в тебе невірне розуміння

Методологію чого? Що диплом не будуть приймати без накритого столу? Або, щоб здати релігієзнавство (!?!), технічному спеціалісту і ярому атеїсту, треба принести 5 товстих книжок у бібліотеку вузу?

А атеист ярый потому, что он верит в то, что бога нет или потому, что он в курсе содержимого как минимум распространенных религий? Потому что если второе, то релігієзнавство можно сдать вообще без проблем, а если первое... то тут да, нужно и стол накрывать и книжки носить, то тогда это уже не атеизм называется :)

А атеист ярый потому, что он верит в то, что бога нет

Атеист верит в то, что Бога нет и верит в науку.
Что в сущности та же религия, только немного по-другому. :-)

Если техническому специалисту достаточно только веры, то это уже не совсем технический специалист :)
Потому что потом начинается: «я верю, что сервер не упадет, поэтому бекапы не нужны», «я верю, что это приложение сможет держать 1кк RPS, поэтому нагрузочные тесты не нужны» :)

А что касается веры в науку... правильно, та же доказательная медицина не нужна — а зачем, если достаточно веры, что лекарство поможет? :)

А что касается веры в науку..

Я понял пойнт, но не понял какое отношение к моему описанию атеизма :)

Я к тому, что атеизм подразумевает отсутствие веры в связи с отсутствием доказательств, а не веру в что-то другое... тогда это получается просто еще одна религия, которую верующие почему-то называют атеизмом :)

значить, там є канон, ритуали, артефакти, символи та власні святі?

канон

— «Моральный кодекс строителя коммунизма»

ритуали

— піонерсько-комсомольські.

власні святі

— див. ікони Джугашвілі.

артефакти

— в зіккураті на центральній площі.

йой, хтось сплутав радянський комунізм з атеїзмом

Не-а, це хтось сплутав віруючу людину з релігійною.

а, ну, та, згоден. В цьому сенсі ми всі віруючі люди, бо за дуже рідким виключенням складних когнітивних розладів, покладаємось на минулий досвід, не перевіряючі всі вхідні данні з нуля. Переходимо зазвичай на зелене світло, а не виключно на блимаюче червоне. Платимо за їжу в кафе, а не втікаємо з безумним реготом. Кажемо, що 2×2=4, не перевіряючи, чи воно так і лишилось актуальним.

Але тоді категорія «віруючий» якась беззмістовна, якщо до неї відноситься 99,9999999% населення.

какую ещё методологию простите ? что за совковая ахинея ?
нахрена я трачу 5 лет, чтобы научится что простите ?
сказать что я за 5 лет научился ? держите:
— забивать болт
— пить кофе
— крутится
— давать деньги
— договариваться

на 5м курсе я посещал курсы по cisco ccna. удивительно, но за 3 месяца в меня втолкнули в 4 раза больше чем за 5 лет института в той же области

нахрена я трачу 5 лет, чтобы научится что простите ?

Вас научили тому, что всему полезному нужно учиться самому!
В компьютерном ВУЗе Харькова все так же учат религиеведению и охране труда. И не учат Питону или Хаскелю.
Зато студенты с мозгами после первой же сессии сами учат все нужное и начиная со 2 курса уже работают в ИТ компаниях, а в ВУЗ приходят только откупиться от бесполезных предметов.
Зато ВУЗ дал мне то, что я нигде больше найти бы не смог: библиотеку с книгой Страуструпа и компьютерное время на ВЦ. Для обучения ИТ ничего кроме книг и компа не надо по-факту.

Вас научили тому, что всему полезному нужно учиться самому

трудно поспорить

Зато студенты с мозгами после первой же сессии

увы, но у меня момент мозгов пришел к началу 4го курса :(
после первой сессии нет наверное, но к средине 2го курса — точно. Хотя у нас таких на поток было ну от силы 5 человек

И не учат Питону или Хаскелю.
Зато студенты с мозгами после первой же сессии сами учат все нужное и начиная со 2 курса уже работают в ИТ компаниях, а в ВУЗ приходят только откупиться от бесполезных предметов.

Ну вот и пример «какой же ппц у нас с образованием»
Надеюсь на медицинском хоть не так 🤣

Надеюсь на медицинском хоть не так

Не сподівайся. Все таке ж — хабарі, старе обладнання, якщо взагалі воно є, і т.і.

Не сподівайся.

Це в мене сарказм був🙄

Вибач, не второпав.

Зато ВУЗ дал мне то, что я нигде больше найти бы не смог: библиотеку с книгой Страуструпа и компьютерное время на ВЦ.

Это было актуально максимум в начале нулевых...

Ну да. Поэтому сейчас, когда ноут себе может купить даже дворник и все обучающие материалы в инете бесплатно — мне странно слышать что человеку нужны еще какие-то курсы от волонтеров что бы научиться ИТ.
Вот почему нету платных курсов играть в ВОТ, ВОВ или ДОТу? Научите меня геймать, дайте мне ментора, я сам осилить не могу ... Да те, кто хотят — сами все находят: и гайды и стримеров, и практику в командах.
А если человеку не интересно, не хочется этим заниматься, не хватает скорости на 100500 мышкликов в секунду — то он и не освоит, пошлет подальше и займется чем-то другим.
Точно так же и с ИТ: когда мне было интересно я в 12 лет брал толстый бумажный словарь и переводил мануал к Спектруму. И не надо было никакого ментора что бы меня уговаривал!

Вот почему нету платных курсов играть в ВОТ, ВОВ или ДОТу?

Є, звичайно. Є сервіси «прокачки» персонажів чи рейтингу, там можна замовити на певний час послуги гравця високого класу. І він буде робити, що скажете — хочете грати на вашому акаунті, хочете — допомагати вам своїм персонажем, хочете — давати поради по грі. Будь-яка забаганка за ваші гроші.

Тому що багато інфи, але якість різна.
і багато часу іде, щоб зрозуміти що треба вивичити.

библиотеку с книгой Страуструпа

політех? :)

Вы научилися САМОСТОЯТЕЛЬНО забивать болт, понимать, что в мире взрослых таких дятлов дофига, разбираться, где искать информацию. Да и договариваться тоже, да.

Вы научилися САМОСТОЯТЕЛЬНО

это не заслуга ВУЗа, а моя собственная

Ну почемуто статистика с вами не соглашается. Без вуза процент таких людей в разы меньше.

Ну почемуто статистика с вами не соглашается. Без вуза процент таких людей в разы меньше.

Это только в Украине все дрочат на вышку, мол без неё нельзя дальше пробиться в жизни. В развитых странах процент людей с высшим образованием 40-45%. И где, при этом, развивается наука и технологии?

Можно пробиться. Можно вообще пробиться даже сидя в бункере и общаясь через телефон только, не имея в бункере ни книг, ни видеосвязи, ничего.
Вопрос в сложности.

1. Відстрочка від армії.
2. ПТУ мають дуже сумнівну репутацію.
3. Вимога вищої освіти практично у кожній вакансії.

Наприклад в команду Дії не беруть без ВО.

Не ну ВУЗ я тут згоден, я так розумію мова йде про школу

Мене базам даних та двом мовам программування навчили в ХНУ ім Каразіна. На перших 3х курсах. Але було і немало фігні.

Так універ це не ПТУ, це дещо більше. Він дає універсальні знання, а не технології, які щороку змінюються — немає сенсу викладати це в універі. Звісно, зараз будь-який заклад можуть назвати універом, але в моєму кейсі це був саме універ, де викладали фундаментальні науки (математика, інша математика, ще якась математика, трошки алгоритмів, фізики, БД та мереж). Програмування це взагалі ремесло, яке можна опанувати за півроку. А універ дає дещо інше. Після нього у мене було відчуття, що я зможу опанувати будь-що, бо ніщо вже не лякало)) Ну і якщо ви запитаєте, чи знадобилась мені ця теорія, то так. Одного разу, на першій роботі. За допомогою алгебри 1 курсу та чисельних методів з 2-го, я вигадав як розв’язати технічну проблему, яку багато років ніхто не вирішував. Це було із галузі вимірювань за допомогою цифрових датчиків. На жаль, потім я технікою не займався, а для формошльопства математики не треба. Хіба що БД.

наприклад, я вчився в одному з найбільших вузів України. Отримав абсолютно непотрібні знання на обладнанні 60-70-років
рік тому мені дали хлопця в Німеччині. Пройшов практику у нас. Після вузу знає бази даних, мови програмування

Може проблема не в Україні/Німеччині а в тому що ти вчився 15 років тому?
В нас толкові студенти після вузу вже мають не менше бо працють 2-4 роки на той час

В нас толкові студенти після вузу вже мають не менше бо працють 2-4 роки на той час

Вот именно! У нас ходят в ВУЗ только пока не найдут работу. До 2-3 курса. А потом уже только откупаются от ВУЗа.

+1. В моё студенческое время никто и не мечтал о стажировке в яблоках и мордокнигах

Вы не в курсе что с начала Ковида дети в основном не ходят в школу? Теоретически они «учатся» удаленно. Практически учителя пенсионного возраста в компьютер толком не умеют. В итоге по факту никакого обучения и никакого контроля. Оценки не ставят, что бы не делать деткам стресс, ЕГЭ отменили ... По моим наблюдениям над детьми родственников — они уже забыли почти все, чему учили а школе! Без телефона не могут умножить. Деградация полнейшая :(

Та не ну дети вот все время, до войны ходили в школу, а частные школы не плохо ходили и во время ковида насколько я знаю, та и множат все очень не плохо )

НО другой вопрос а причем здесь реформа ?)

НО другой вопрос а причем здесь реформа ?)

Какая реформа? Я про реформу ничего не знаю — я про актуальный статус образования.
Если бы у меня были дети — то же скорее всего отдал бы в частную школу закрытого типа с розгами. В будущем места для дебилов все меньше — только сдохнуть на войне.

У меня учительница дочки пенсионного возраста. Удаленно вполне неплохо учит. Да, вместо присылания скриншота показывает в камеру фотку на телефоне. Но учит же.

ЕГЭ отменили

ЗНО в нас не відмінили, а змінили формат. Хоча купа батьків/вчителів/викладачів досі кричать, що треба взяти всіх на бюджет, а розбиратися зі знаннями потім.

Бобёр, у тебя дети есть? Да, на практике с ребёнком нужно сидеть чтобы он учился, но проблема, что это в любом случае нужно. Средняя обычная школа по большей части нужна для того, чтобы родители могли мелких куда-то сплавить и пойти на работу — никаких знаний она не даёт. Но образование дорого стоит в любой стране

Бобёр, у тебя дети есть?

К счастью — нет. Иначе скорее всего я бы их воспитывал по своему примеру — страхом. Очень действенно: я в школе за один урок решал 6 вариантов контрольной — иначе потом получал бы от тех, кому не успел решить. Но, с сожалению, страх убивает любую инициативу! Получается что человек все может, но боится что-либо делать.
Думаю для этого и нужны хорошие учителя — что бы учить детей без палки.

я в школе за один урок решал 6 вариантов контрольной

То есть в школе ты был лучший.
Возможно и в ВУЗЕ.
Но почему же в DOU жизни ты паникер? :/

Он лучший в рамках замкнутой иерархической системы, где есть старшОй (учитель в школе/погонщик на галере), узкая задача (решать задачек ) и наказание ударами плети / моральное унижение за плохое выполнение заданий. Идеальный работяга.
За рамками такой системы никто его плетью не лупит, не оценивает положительно или отрицательно его зарплату или пассивность в плане переезда подальше от линии фронта. Он знает как нужно лучше, но боится принимать эти важные решения. Выученная беспомощность.
——
Но это не точно

Но почему же в DOU жизни ты паникер?

Не дочитал или не понял про страх? Вся моя жизнь построена именно на страхе и попытках его избежать. Это последствия психической травмы — пережитого в детстве кошмара. Кто хоть раз в жизни переживал настоящий страх, даже иррациональную панику, то понимает что самое страшное — это именно «страх страха».
Да — страх делал меня лучшим в школе и в ВУЗе. Потому что я боюсь оказаться недостаточно хорошим, и прилагаю намного больше усилий чем другие — для перестраховки. Это же делает меня перфекционистом, заставляет переделывать по многу раз, лишает инициативы — страх ошибки.
И этот же страх лишает меня возможности свободно жить! В жизни нет сохранений, нет возможности ничего исправить — и нет никаких критериев что правильно, а что — нет.
Единственный способ избежать страха когда ты не знаешь к чему приведут твои действия — ничего не делать!
Вернее не так: я прекрасно делаю, когда уверен в результате и уверен что могу все исправить если надо. Например — на компьютере! Вот тут я действительно знаю как и не боюсь ничего.
А в жизни все наоборот: даже если ты все делаешь вроде-де бы правильно — это не отменяет риска нарваться на грубость или агрессию. Страшно прежде всего то, что я не могу контролировать! Чужих людей, незнакомые места ...
Отсюда, например, страх самолетов — я заперт в железной бочке, которая может упасть и никак не могу на это влиять. В то же время путешествуя пешком за городом — я не испытываю никакого страха.

Вся моя жизнь построена именно на страхе и попытках его избежать.

Осознание это первый шаг к избавлению

Бобёр, у тебя дети есть? Да, на практике с ребёнком нужно сидеть чтобы он учился,

А в тебе є?
Бо не потрібно з дитиною сидіти щоб вона вчилась

Бо не потрібно з дитиною сидіти щоб вона вчилась

Не видел ни одного ребенка, который бы что-то делал добровольно вместо смотреть телепузиков лежа на диване.

Зависит от того, какого возраста ребёнок и какой пример ему показывало окружение.

ЕГЭ отменили

Какой *****й ЕГЭ, ты откуда пишешь, скотиняка?

Дочка заканчивает первый класс, обычная школа под Киевом.
Школьная программа вызывает недоумение:
Три физкультуры в неделю. В холодное, сырое время года и с ковидом просто кайф, пока пол класса чихает и кашляет, вторая половина уже лечится дома.
Урок рисования + урок еще какой-то творческой резки\лепки + пение.
Плюс два урока основ окружающего-чего-то-там, просто ни о чём.
Итого почти примерно половина школьной недели уходит на какую-то бесполезную херню.
Крайне странные (на мой взгляд) уроки английского с околонулевым результатом.

Математика, письмо, чтение — наверное ок для первого класса, но если бы я не занимался с дочерью каждый день дома, то скорее всего она бы ничего этого не умела. Программа просто недостаточная, рабочие тетради перенасыщены какими-то раскрасками и пунктирными рисунками.

Моя персональная боль — контент учебника по украинскому языку. С одной стороны автор явно компенсировал свои адские комплексы по поводу деревенского происхождения, ибо тематика огорода, бабушкиной хаты и т.п. на каждой второй странице, с другой — еще более адские стишки, кровавой бороздой вонзившиеся теперь и в моё сознание: «ги ги ги — з грибами пироги». Это учебник будущих батраков-собирателей клубники, увы.

Ну я открою секрет , зарубежом б ыло так же,
вы бы знали какое образование в Латвии, хотя реформы проходят там регулярно

Ну я открою секрет , зарубежом б ыло так же

За рубежом

Три физкультуры в неделю. В холодное, сырое время года и с ковидом просто кайф, пока пол класса чихает и кашляет

?

Сырое холодное время ?
Или за рубежом физкультуры нету ?
Или пол класса чихает ?
Что из этого реформировать ?))

Три физкультуры в неделю. В холодное, сырое время года и с ковидом просто кайф, пока пол класса чихает и кашляет, вторая половина уже лечится дома.

Нас через это перемололи, но в конечно итоге стало намного лучше. Началось всё с pre-school, 4 года, ребёнок должен ументь полностью одеть себя для выхода на улицу в любую погоду. Если не может — учи одеваться и сиди дома, учителям помогать запрещено. Если классом запланирована прогулка в лес, то она будет rain or shine. Если промок, ребёнок должен переодеться в сменную одежду, которую ты должен положить. Кашель, сопли — никому нет дела, это не является предлогом для непосещения школы, температура до 38 тоже, это нормальная температура. Если температура выше 38 меньше 3 дней, врач может и не принять. Ковид немного сбил требования, но уже сейчас всё вернулось как и было до ковида, хотя реально пол школы в ковиде, мелкий принёс его домой всей семье, сам вообще безсимптомно переболел, как и большинство школьников — покашлял пару дней и всё. По началу болел 7-8 раз в год после переезда, после уже 0-1 раз в год.

У нас тоже такое и если сравнивать со старшим, которого в Киеве гнали палками по утрам в школу, то младший бежит туда ещё до открытия. Единственный момент который упускают родители по этим программам, в школе дают базу и не задают домашних заданий, но нужно делать и языковые и math drills дома, благо тулзов онлайн сейчас выше крыши, как и распечатками workbook для работы дома.

В нашем случае примерно с ноября, при малейших признаках простуды, просили не приводить ребёнка в школу. Некоторые родители на это забивали, само собой. Прогулки в холодную погоду, по личным наблюдениям, усугубляли проблему. Было время, когда в класс приходило 4-5 детей из ~28. Такое положение дел сохранялось до конца февраля. Я морально готовился к тому, что дочка будет регулярно болеть в школе и ждал когда ситуация улучшится, но реальность превзошла все ожидания. Сейчас все кто не уехал на удалёнке, и вообще наступили проблемы совсем иного характера.

У нас тоже нет дз, подразумевается что ученик должен доделывать дома то, что не успел сделать в классе, но даже это не обязательно. В итоге буквально за первые пол года обучения дети в классе уже делятся на тех с кем родители занимаются и на тех с кем нет.

Я порекомендовал бы почитать какую-то современную научно-популярную литературу про периоды психо-эмоционального и физического развития детей по возрастам. Да и основы педагогики тоже лишними не будут.
В первом классе три раза физкультура, прогулки на свежем воздухе, тренировка иммунитета и лепка-рисование гораздо более эффективное, нужное и главное подходящее для возраста занятие нежели сидеть 5 уроков подряд смирно за партой, решая задачи со звездочками и изучая джаваскрипт для первоклассников. И главное, что занятия подходящие под возраст дают лучше долгосрочный результат, развитие и не отбивает интерес к учебе.

Три физкультуры в неделю

В садку взагалі кожного дня прогулянка, і що роблять з нашими дітьми...це ж 3 рази на тиждень порухатись а не за партою сидіти.

Ну та, в першому класі тригонометрію треба вчити?

Математика, письмо, чтение — наверное ок для первого класса, но если бы я не занимался с дочерью каждый день дома, то скорее всего она бы ничего этого не умела.

Так ти оприділись, забагато чи замало вчать (в першому! класі)

Программа просто недостаточная, рабочие тетради перенасыщены какими-то раскрасками и пунктирными рисунками.
Моя персональная боль — контент учебника по украинскому языку.

Так попроси путіна щоб прислав війська тебе спасти, а то мучать тут. Бо проблема точно не в контенті)

А вот тут бабушка надвое сказала. Бо таким же контентом кормили деток в Крыму и на Донбассе в 90-е. Детки выросли и что сделали? Другой вопрос, как сделать такой контент, который бы не сегрегировал общество и не настраивал одну его часть против другой?

Мене зараз тільки мучає питання — що буде з освітою в Україні через рік? Потрібні серйозні реформи.

31 рік потрібні були реформуи, а її тільки сьогодні мучає, пизно пити Боржомі

вертайтесь, рехвормуйте, хіба я проті?

А я щось не зрозумів, про освіту і реформи і чому термін через рік ? Типа освіта тухне коли довго їй реформи не проводять?

Людина буде здавати дитину в школу через рік (якщо зараз їй 5), тому, мабуть, і термін такий.

Чому саме через рік? Бо дитині через рік в школу буде час іти. Мені потрібно щось вирішувати: державна? збирати гроші на приватну? чи взагалі — на індивідуальних репетиторів? Ось..

державна? збирати гроші на приватну?

А хіба приватна школа дає аттестат (читати «бумажку»), що її визнають?
Чесно не знаю.

державна? збирати гроші на приватну?

Дивитися рейтинги, читати відгуки про школу в цілому і про вчителів окремо.
Приватна може бути просто дорогим дітсадком-пансіонатом, де буде комфортно, але вчити не будуть взагалі (колись в один приватний ліцей в Києві проходив співбесіду — директор сказала: «і щоб не навантажували дітей програмуванням, хай блоги роблять»), а в державній просто не будуть вчити, бо в класі на 40+ учнів (райони новобудов) це практично неможливо.

Мені потрібно щось вирішувати: державна? збирати гроші на приватну?

Залежить від фінансів, є приватні дорогі (і тоді є смисл) і дешеві(де умови як в державній але все за ваші гроші). Ну і якщо дитина буде бідніша середнього по класі то однозначно краще в державну.

Я б рекомендовал государственную школу по крайней мере начальную. Репетиторы — это больше по части старших классов, а в начальной школе учат читать, писать, основы арифметики. Что бы это не освоить, нужно быть или дурачком, или гением, как говорил мой учитель физики. В сторону частной школы имеет смысл смотреть, если нужна школа с углублённым изучением каких-либо предметов, что актуально разве что с класса 6-7 и при наличии средств. Ну и жизнь меня научила, что если хочешь, чтобы что-то было сделано хорошо, то сделай это сам. К обучению детей это тоже относится.

Та гріх на щось жалітися. Раю тут очікувано немає, проте безпечно і це головне, але все рівно хочеться додому. Люди дуже(!) допомагають.
— У моїх дітей в польській школі «ніяке» навчання порівняно з українським, але вони ж вчаться в зведених різновікових українських класах, а не разом з поляками. Взагалі за результатами PISA польська система освіти вважається одніє з кращих в світі.
— В садочку у сина дітей дуже рідко виводять на вулицю, може раз на пару днів при чудовому парку і спортивним майданчикам поруч.
— Ями на дорогах, парковка на газонах, бо теж немає місць, перевищення швидкості поляками і їзда по тротуару, ну, то таке, після Києва не дивує.
— Трохи довелося для дітей купляти на OLX, то поляки чомусь патологічно бояться повідомляти свою адресу, коли ти вже до них їдеш забирати річ. Максимум вулицю і телефон, і потім ти ходиш їх визвонюєш і шукаєш. Спочатку було дико, потім звик. А, ну і ніхто не погодився відправити товар поштою. Може тому, що тут державна пошта теж займається купою всього, а не лише посилками і листами і щось відправляти реально довго.
— Смог взимку
— Мова зрозуміла відсотків так на 70% тому мало мотивації її вчити нормально ;)

Сумую, і я, і сім’я за друзями, за живим спілкуванням. Воно виявлося важливішим за всі ті онлайни і дистанційки. Хто тут десь поруч — провідали, але відстані не ті, і коли всі живуть більш-менш поруч — це зробити легше.
За тим що немалі витрати нашої родини ми лишаємо не в Україні.

Мені подобаеться, в Варшаві, в новостроечках дитячі майданчик підключик

Що вам не подобається за кордоном?

Access denied

скажи мені хто я і я скажу хто твої друзі

Нарешті на ДОУ з’явилися справді екзистенційні запитання.

Польша.

З виду наче все ок: і парки, і дороги, і транспорт — все чистенько і класно.
Але нюанси починаються усюди, які самі по собі «та фігня», але сумарно їх «та блін задовбало».

Їжа:
— курятини немає, на вид дохла
— пельмені з м’ясом поки не знайдені (кладуть сміття замість м’яса)
— супи поки не знайдені (або журеки/квашнікі, або азіатські без овочей)
— суші типу філадельфія/дракон знайти майже нереально

Транспорт:
— у громадському іноді неможливо купити квиток без монет, але штраф випишуть
— інтерфейс сайту з ЖД квитками просто в рази гірший за наш УЗ
— на платних парковках можна інстант отримати штраф, безкоштовних 15хв немає (оплата карткою — не завжди)
— фізичний пластик водійського/машини треба возити, ніяких «дій» немає

Сервіси:
— записатися на СТО вдалося на +1.5 тижні о_О
— записатися до лікаря в приватну клініку вдалося на +2 дні
— записатися на мийку авто поки не вдалося ні які бабки
— мийки самообслуговування в рази гірші за наші (знову картки не завжди)
— перекинути бабки швидко вони не можуть, тільки IBAN PL* -> IBAN PL*, займає добу-дві
— в кассах банку немає POS-терміналів -_-
— ніхто курва не знає міжнародну англійську мову (навіть касири макдака)
— продуктові магазини банально можуть закритися на 3 дні підряд і робіть що хочте

супи поки не знайдені

По ідеї можна зварити самому. В УА готові супи, з пачки(?) то таке собі.
Чи мова про харчевні?

IBAN PL* -> IBAN PL*, займає добу-дві

Вони SEPA всередині не використовують? Диваки

Чи мова про харчевні?

Мова про доставки (аля глово) і рестики щоб сісти

Вони SEPA всередині не використовують?

Там є якісь екстренні дофіга платні приколи, в банку мені сказали щось типу 45зл (~10 євро), але це жесть. Тобто банально по 16-цифрам з карт вони перекидатись не можуть, поповнити банківській рахунок онлайн теж неможливо (або з іншого IBAN PL, або ЗП знову ж з нього)

Мова про доставки (аля глово) і рестики щоб сісти

Самое смешное, но когда «Олег Суворов» приезжает на отдых куда-нибудь в Испанию или Италию, он вообще не переживает, что в ресторане нет борща или супа с фрикадельками. У него даже мыслей не возникает искать нечто подобное в меню, и уж тем более жаловаться на отсутствие чего-то в стране с другой культурой. Но вот если он там начинает жить, то сразу обиженка на форуме «неееету супааа».

курятини немає, на вид дохла

Я мало был в Польше, но гугл говорит, что Польша один из мировых лидеров по курятине, намного впереди той же Украины
www.worldstopexports.com/...​icken-exports-by-country

это не отменяет факта, что нет супа

Чушь полная. Пару месяцев назад обедал в этом ресторанчике, есть там супы
www.makrestauracja.pl/...​tauracja#menu-zupy-350-ml

Самое смешное

Скучная у вас жизнь, если это есть в ней «самое смешное».

Отдых в какой-нибудь Испании/Италии почти всегда это 1 неделя времени. В Польше я уже 10 недель я хз сколько еще пробуду. Вы удивитесь, но таки да, 10 недель есть журеки с квашниками поднадоело.

Я мало был в Польше, но гугл говорит

А я не мало был. Мне в отделе мяса в Ашане нужно было не упаковки выбирать, а стату в гугле смотреть?

Вы удивитесь, но таки да, 10 недель есть журеки с квашниками поднадоело.

Это просто шикарно. Ты приезжаешь в другую страну, с другой культурой и кухней, и жалуешься на отсутствие борща и супа с фрикадельками? Вот интересно, а если бы ты жил в Испании, США или Японии, то тоже жаловался бы?

Щас открою секрет, только никому не рассказывай:

В Польше можно купить:
— американские бургеры
— итальянские пиццы
— японские суши
— тайскую лапшу
и дофига еще чего.

Интересный географический нюанс: у Польши нет общей границы с Японией или Америкой, а их кухня есть. А вот с Украиной есть общая граница и огромная туча людей оттуда, но кухня только в 1 месте в городе есть, и то без доставки.

Щас открою секрет, только никому не рассказывай:

В Польше можно купить:
— американские бургеры
— итальянские пиццы
— японские суши
— тайскую лапшу
и дофига еще чего.

Щас открою секрет, только никому не рассказывай

В любой европейской стране можно купить
— американские бургеры
— итальянские пиццы
— японские суши
— тайскую лапшу
и дофига еще чего.

А вот борщ и суп с фрикадельками нельзя. Точнее можно, но в пару мест. Ты реально об этом не знал? Хватит вести себя, как маменькин айтишник, которого от сиси оторвали.

Хочешь борща, свари. Не умеешь, могу научить по видео связи.

Хочешь борща, свари

Хочешь курей — построй ферму и вырасти их
Хочешь суши — накрути
Хочешь пельмени — налепи

Из всех кейсов больше интересна «видео связь как построить ферму», борщ то загуглить могу.

Хочешь гуглпей — напрограммируй себе, чо.

вас подкалывает то, что кому-то может что-то не нравится. увы всем всегда много не нравится, не уверен кто тут ребенок

Щас открою тебе секрет — не обязательно каждый день есть суп. Я уже много лет как уехал и ни разу за это время супа не ел, кроме мисо-супа в сушериях. И никто из коллег не ест. Язва от этого не развивается и кишечник не перестает работать. Мама с бабушкой тебя обманули. И да, если выйти в холодное время на улицу с мокрыми волосами менингита не будет!

Кстати с мисо супами тут тоже не просто.
Даже если и есть в меню — то приезжает нечто сильно хуже, чем то что приезжало в Украине.
Суп — это чисто один из кейсов.

Капуста вперемешку с луком тут считается норм салатом, а привычного цезаря/греческого можно внезапно не найти.
Положить кусок лосося на картошку фри — тоже норм тема. Да и вообще положить что угодно на гору картошки фри (я думал такое только в США бывает).

Я ж говорю, по отдельности вроде фигня, а совокупно когда из 10 доставок каждый раз приезжает «ну такое, на грани» (и каждая с рейтом 4.8+ / 5 по отзывам), то напрягает.

Забыл про хлеб. Оказывается его тоже не обязательно поедать тоннами вприкуску к супам)))

Мама с бабушкой тебя обманули

Так, мама знает как лучше.
Первое, второе и компот — обязательно.

И греть только на плите, ни в коем случае ни в микроволновке — там волны и от них диабет.

Первое, второе и компот — обязательно.

И полдник ещё

И греть только на плите, ни в коем случае ни в микроволновке — там волны и от них диабет.

Мне объясняли что микроволны по другому греют молекулы, неправильно, не так как сковородка, и после выключения микроволновки — они ещё некоторое время остаются «дёрганые» и с другой структурой :-)

они ещё некоторое время остаются «дёрганые» и с другой структурой

Вот теперь я понял почему мой коллега часто несет дичь.
Обеды он греет именно в ней :/

некоторое время остаются «дёрганые» и с другой структурой :-)

вот! молекула-истеричка дерганая. а если их миллионы? какого качества будет тот суп?!

вот! молекула-истеричка дерганая. а если их миллионы? какого качества будет тот суп?!

Та суп то всё понятно, а какого качества будет потребитель супа? =)

ни в коем случае ни в микроволновке — там волны

от ніх пістча становіцца мьортвой, только вінтажна газова пліта, только харкор!

только вінтажна газова пліта

самое лучшее — это настоящая руззькая печь (из говна и палок само собой)

от ніх пістча становіцца мьортвой

Та лиш би піча лишалась живою 😁

У Варшаві є декілька місць лише з українською кухнею і це те, що я не шукала, а випадково трапилося на очі.

Например, в Канаде, возьмём east coast — антлантические провинции, Квебек, Онтарио — иммигрантов из Украины из разных времён много, украинских ресторанов — 0, по крайней мере Оттава, Монреаль. Не заходит украинская кухня канадцам. Да и украинцы не хотят покупать украинскую кухню при наличии кухонь всего мира. Как-то так.

А вот супов тут очень много есть даже много borscht, но он не украинский, как и по названию, так и по виду со вкусом :) Меня когда-то угощали тут кошерным борщём, чтобы спросить моё мнение, как оно. Полный Пэздец — это самое мягкое что можно выдавить из себя. Что-то вот такое: thejewishkitchen.com/borscht , только в нём ещё плавала рыба, как в ухе.

Если про Польшу говорить, то не может там не быть супов, если у них в словаре есть такое слово как włoszczyzna.

10 буряков и без щавеля по рецету не способствует озеленению борща %)

10 буряков и без щавеля по рецету не способствует озеленению борща %)

10 даже не влезут в большую кастрюлю, двух хватит с головой для самого насыщенного цвета. Рецепт писал тот, кто никогда его не готовил

10 канадских буряков могут влезть в спичечный коробок :) их тут в основном выращивают чтобы есть зелень, а не корни %)

Главное в Польше не разбайтиться на Barszcz. Звучит тоже похоже, а по факту — постная жидкость, только не в рот.

ну якби зміг погуглити то пішов би може туди де продають, а не туди де не продають. є така приказка «із-за дурної голови ногам горе»

він би ще написав «нєт щєй со свьокли»

Тема топіку що не подобається. Майте повагу до людей які по темі висловлюються. Хочете щось додати, напишіть по темі

банально по 16-цифрам з карт вони перекидатись не можуть, поповнити банківській рахунок онлайн теж неможливо

Якась в них система тупа.
Кажись з Приват24 можна по «16 цифрам» перевести хоч куди за кордон 🤔
Ну, хіба що Польські банки відфутболять.

а что в Украине можно перевести с какого нибудь условного ПУМБ на условный Райфайзен только по 16 номеру карточки бесплатно?

В Украине можно IBAN медленно и по номеру карты быстро. Здесь вторая фича нет и есть какая-то платная магия, которую люди в основном даже не пробуют юзать

В Украине можно IBAN медленно и по номеру карты быстро. Здесь вторая фича нет и есть какая-то платная магия, которую люди в основном даже не пробуют юзать

п**ц якщо правда :)

Перекидувать с карти на карту це не європейська тема, правда в Латвії переводи по АЙБАНУ займали 2 — 5 хв

Фигня. Даже Украина-Польша и Польша-Украина по ибан идет час-два.

п**ц якщо правда :)

та нє, він навіть не пробував розібратись

А в Украине можно взять 1 млн грн в кредит онлайн? На завтра, с маленьким процентом и только по паспорту, без каких либо других документов. Нельзя? Как же так, ведь Украина такая продвинутая страна, есть переводы с карты на карту, чтобы избежать уплаты налогов :)

В ЕС другая система, тут никому и в голову не придет переводить с карты на карту. Есть IBAN, есть пейпал и куча других платежных систем. Я уже не помню, когда вводил номер карты при покупке онлайн, только в Украине.

А в Украине можно взять 1 млн грн в кредит онлайн, на завтра с маленьким процентом? Только по паспорту, без каких либо других документов. Нельзя? Как же так, ведь Украина такая продвинутая страна, есть переводы с карты на карту, чтобы избежать уплаты налогов :)

Юрія трохи на початку війни було відпустило, тепер знову гірше :) :)

Йому ж бананом пригрозили, а тут його тєма, порівнювати асоціація країн з Україною, як же ж оминути

Наздоганяє упущене.
Хоча люди наші тоже хороші, посміли жалітись що їм щось не подобається за кордоном...

А в Украине можно взять 1 млн грн в кредит онлайн?

Без понятия, я привык сначала зарабатывать деньги, а потом их тратить (а не наоборот)

Я уже не помню, когда вводил номер карты при покупке онлайн

Тупо каждый раз, когда не завезли Gpay (а его тут не завозят в 60% кейсов, если не больше)

Я уже не помню, когда вводил номер карты при покупке онлайн

Тупо каждый раз, когда не завезли Gpay (а его тут не завозят в 60% кейсов, если не больше)

И какой смысл использовать карту, когда можно всё оплатить через пейпал в 2 клика, а не в 15, как в приват24?

Потому что на большинстве тех сайтов paypal тоже не завезли.
Плюс не дай Бог поставить ему галочку «запомнить метод оплаты» — то он начнет списывать в гривнах с конской комиссией по пути, а не в оригинальной валюте

Потому что на большинстве тех сайтов paypal тоже не завезли.

Покажи мне сайт, которым ты регулярно пользуешься, я гляну там методы оплаты.

Регулярный только с доставки еды — там paypal есть и gpay.

Шторы заказывал с www.eurofirany.com.pl — i.imgur.com/PIyk9qE.png
Вчера с www.leroymerlin.pl заказ собирал — i.imgur.com/7nBXfDy.png
и т.д.

Вчера с www.leroymerlin.pl заказ собирал — i.imgur.com/7nBXfDy.png
и т.д.

ЛОЛ, ну дык там же везде есть Blik, польская система мгновенных платежей, аналог пейпала.

Рад за них, но речь шла за международные системы, к которым можно привязать любую карту планеты.

А не за польскую системы только под польские карты/счета.

Рад за них, но речь шла за международные системы, к которым можно привязать любую карту планеты.
А не за польскую системы только под польские карты/счета.

То есть, Приват24 в Украине тебя полностью устраивает, хотя это никакая не международная платежная система. Просто ты к ней привык. Но, когда ты попал в Польшу, то местная платежная система тебя уже не устраивает? Где логика.

Я договор с приветбанком разорвал в 2011 году (когда закончились стипендии) и был счастлив.

Меня устраивает что большая часть магазинов в Украине поддерживает ни разу не украинский Google Pay, а здесь нифига — логика здесь.

Во-первых там есть BLIK, во-вторых там есть опция выбрать быстрый перевод, а основные системы быстрых переводов типа Przelewy24 или PayU поддеживают Google Pay.

В Сантандер безкоштовно миттєві перекази до 5к злотих.
Про курятину — та наче норм, не знаю.
Пельмені — так, їх взагалі нема в магазинах. Треба купувати у наших ресторанів (Хуторок, Калейдоскоп, Український смак) або просто у людей хто сам готує.
Супи чaсто фігня, це правда. Суші теж, кав`ярні теж. Випічка теж. Але вже є наші люди, які відкривають ці бізнеси. Наприклад «наші» кальянні норм. Вже є наші кав`ярні (Knitted Coffee здається). Хотілося б якихось норм чіабатт, різного хліба ще, як в Україні.

ЖД — спробуйте Koleo. Але підтримуються не всі оператори.

Фізичний пластик машини та водійського возити не треба наче, якщо машина на польських номерах. Поліцейські мають змогу пробити по базі.

Про тупі черги і записи всюди на +N днів це щира правда.

Нас уже самих тіпає відкрити свої суші з філадельфіями і драконами та продавати через сервіси доставки. Ніколи не думав що це може бути проблемою.

Кальянні так — усі 3 що знайшли російсько-мовні, тобто їх наші приблизно відкривали.

те що в нас називається сушами це не суші

Але в контексті розмови філадельфія й дракон — то теж суші. Роли в Японії називаються макідзуші (巻き寿司) чи кручені суші.

Вот выпечка здесь на голову лучше чем в Украине.

все везде ± одно и то же. И шоколад в Швейцарии не лучше

И шоколад в Швейцарии не лучше

Львівська майстерня шоколаду.
Їх мені набагато більше подобається ніж Swiss

Їх мені набагато більше подобається ніж Swiss

а які швейцарські бренди пан коштував?

Давно було.
Не пригадаю.
Білий шоколад то був

квітки на транспорт можна купувати у мобільній аплікації банку та якдояде(jakdojade)
паркінг — тож у банку
суші — у інтернеті завалитися: pyszne.pl
pierogi z mięsem то вареники з м’ясом, пєлємені тількі у русні
автомийка — завжди доступна, тількі треба ручками-ручками самому))
СТО — тут нічого не пораджу, то як до стоматолога, шукати-падати й знову шукати
банківські переводи то ясно що не секунда, але доба якнайдовш/ Blik то взагалі моментально
ну документи товарише треба носити з собою)))

суші — у інтернеті завалитися: pyszne.pl

3/3 гівно

автомийка — завжди доступна, тількі треба ручками-ручками самому))

От де ж ви такий розумний були, так? Так би і не знав про них х_х

pierogi z mięsem то вареники з м’ясом, пєлємені тількі у русні

У нас продаются польские uszka — те, которые варят, вполне себе пєлємені. Поляки, конечно, делают полное непотребство и кидают их в боршчт, но ничего не мешает кинуть их в воду и сварить наголую :)
pl.wikipedia.org/...​tkirmes_2014_in_Sanok.jpg

Скорее, микропельмени с крошкой мяса, чем полноценные пельмени. В равиолях и то больше мяса.

У нас они разные, то, что ты описал, есть такое:

grandmasperogies.com/...​s-CAN-Label-1lb-Uzska.jpg

А есть и переростки :) (как пример, именно таких у нас нет, но есть другие, не помню производителя сейчас):
www.unclessmallgoods.com/...​ierogi-Uszka-mushroom.jpg

Так жить нельзя! Пора назад домой в Мариуполь.

інтерфейс сайту з ЖД квитками просто в рази гірший за наш УЗ

В европках руководствуются принципом «работает — не трожь». Поэтому пока критичных проблем нет никто тратиться на красивую мордочку не будет. Се ля ви. А интерфейс не настолько плох чтобы разобраться нельзя было. Не хочешь кстати сравнить всю инфраструктуру ж/д, а не только морду продажи билетов? :)

на платних парковках можна інстант отримати штраф, безкоштовних 15хв немає (оплата карткою — не завжди)

Это исключение, а не правило. Большинство парковок имеют бесплатные минуты. Возможно, речь шла о платных парковках в городе? — ну там да, какие в сраку бесплатные минуты, кто и как их отслеживать будет. При этом в реале я не помню когда последний раз подходил к паркомату — плачу за парковки в банковской апке, на торпеду просто кладу замусоленную бумажку «Parkuje z mobilet» или как оно там зовется... Хотя да, единичные паркоматы с монетами онли очень бесят когда попадаются — это факт.

фізичний пластик водійського/машини треба возити, ніяких «дій» немає

Звиздеж. С 2018 года не обязательно возить техпаспорт на машину и полис страховки, с 2020 года уже не обязательно иметь даже права — копы обязаны сами пробить по базе по данным из удостоверения личности. Очевидно, работает эта клаусула только в случае польских прав и возможно только в случае польского удостоверения личности (я лично не проверял)... «Дий» никаких нет, это правда, а вот порешать хуллиард вопросов онлайн очень даже можно — ты просто не в теме (гугли ePUAP, откроешь для себя много интересного).

перекинути бабки швидко вони не можуть, тільки IBAN PL* -> IBAN PL*, займає добу-дві

Кто «они»? Эликсир (местная система мгновенных межбанковских платежей переводит за пару секунд между разными банками, стоит фикс 10 злотых емнип), револют, вайз, палка, ... — переводи не хочу. «Переводы на карту» к которым вы привыкли — это забавный атавизм и очень порочная практика (потому что пластиковые карты — это pull-метод оплаты, и шарить номер карты кому попало есть очень нездоровой привычкой)

Про суши и пельмени даже комментировать влом, настолько это смищно...

Не хочешь кстати сравнить всю инфраструктуру ж/д, а не только морду продажи билетов? :)

Хочу, но до покупки билета так и не дошло и словами «а в жопу, поеду машиной» закрыл тот сайт.

плачу за парковки в банковской апке

Я близок к этому, счет таки сходил открыл. Правда пополнить его ни одним цивилизованным способом невозможно

копы обязаны сами пробить по базе по данным

Хорошая стори для местных поляков, кто с польским паспортом, польскими правами и польским знаком на авто. Остальные должны возить и все права ездить на тачке можно легко потерять потеряв 8×5 пластик.

порешать хуллиард вопросов онлайн очень даже можно

У меня есть этот аналог ЕЦП, как прикрепить к себе свою же тачку (чтобы банально глянуть штрафы) я там не нашел, хотя раздел Driver вскопал пару раз в упор.

Кто «они»? Эликсир (местная система мгновенных межбанковских платежей переводит за пару секунд между разными банками, стоит фикс 10 злотых емнип), револют, вайз, палка

Они — местные жители (кто корнями отсюда, кто понаехи пару лет как).
Поспрашиваю за сервисы у них, но пока делают круглые глаза и даже не знают что их пачка цифр — это на самом деле IBAN PL* (говоришь про IBAN — опять круглые глаза)

Про суши и пельмени даже комментировать влом, настолько это смищно...

Ну рад что повеселил, не знаю. Когда уже раза 3 круг пытался обычные пельмени с мясом купить (даже в модных упаковках, самые дорогие) — а внутри все равно какое-то говно вместо мяса — это грустно и не вкусно.

Они — местные жители (кто корнями отсюда, кто понаехи пару лет как).
Поспрашиваю за сервисы у них, но пока делают круглые глаза и даже не знают что их пачка цифр — это на самом деле IBAN PL* (говоришь про IBAN — опять круглые глаза)

То что ты написал — некорректно. Местные счета мапятся в IBAN один в один добавлением префикса PL, но это все-таки разные вещи и если человек вдруг никогда никуда за границу не платил ваером, то он об этом может даже не догадываться — для переводов внутри страны полные IBAN счета не используются...

Местные счета мапятся в IBAN один в один добавлением префикса PL

Я это знаю, а местные — не знают

для переводов внутри страны полные IBAN счета не используются

Ровно эти же счета они и используют для переводов между собой, просто без префикса

Я это знаю, а местные — не знают

Вряд ли секрет в том, что множество Украинцев так же не знает как перевести деньги кроме как по 16-цифрам😎
Это я на личном опыте 😁
Как пример — оплатить коммунальный счет без готового шаблона в П24

для переводов внутри страны полные IBAN счета не используются
Ровно эти же счета они и используют для переводов между собой, просто без префикса

Осспади, кодерку на ДОУ нужно объяснять что «тот же счет но с префиксом» — это даже формально не тот же счет. Формально польские счета — это формат в нормативке называемый NRB. Лет 17-18 тому назад они этот стандарт гармонизировали с IBAN, и только после этого внутренние счета стали «IBAN без префикса». Но во внутренних переводах пипл оперирует только NRB счетами, так что знать о том что это почти IBAN вроде как и незачем на практике... Те, кто получает трансферы из-за границы, конечно же это знают, а остальным зачем?

Тогда вам бы стоило знать, что тот самый

даже формально не тот же счет

— чекается IBAN валидатором как true
— на него успешно можно посадить через IBAN переводом
но вы можете упорно продолжать долбиться в «вы не понимаете, это другое» не смотря на то, что работает оно так как я написал

чекается IBAN валидатором как true

Звиздеж. Любой вменяемый валидатор обязан ругнуться на номер счета без префикса. Пруфы на Iban.com, openiban etc.

Дописать два символа самостоятельно — не судьба?
Можете у своего украинского убрать «UA» в начале и рассказывать как там валидаторы ругаются.

А... тут у нас терминальный случай похоже. Задам два наводящих вопроса:

— Можно ли сделать международный перевод на польский внутренний счет без префикса PL?
— Можно ли внутри страны сделать перевод используя полный IBAN (PL...)?

Правильные ответы «нет» и «в общем случае нет». Надо дальше что-то объяснять или хватит?

Не, точно «хватит».

Если вы не можете внутри страны делать переводы по IBAN то остается только сочувствовать.

Общался с другом из Будапешта.
Он говорит, что IBAN у них только для платежей за границу.
Внутри используют какие-то другие счета.
ХЗ зачем, но видимо «здесь так заведено»

Я за эти пару дней компьюнити поспрашивал (Краков, 800 человек, большая часть тут живет несколько лет, а не 2.5 месяца), саммари:
— почти всегда перевод друг другу — это по длинному номеру без «PL», занимает почти всегда 1 сутки
— можно тоже самое с добавлением PL (выбрать отправку по IBAN), но ничего не поменяется
— BLIK’ом почти всегда только платят, в теории можно и друг-другу кидать, но этим почему-то не пользуются
— как пополнить свой банковский счет онлайн (через тот же GPay или просто с карты как покупку) — никто не в курсе

по длинному номеру без «PL»

Тот же Monobank префикс сам подставляет.
Реально не понятно, почему в Польше реализовано иначе.
Ну да в чужой монастырь... :-)

как пополнить свой банковский счет онлайн (через тот же GPay

Кстати вот через GPay я знаю как это сделать только в Monobank
В П24 например не нашел как.
И еще пара банков — тоже в приложении нет фичи.

Тот же Monobank префикс сам подставляет.
Реально не понятно, почему в Польше реализовано иначе.

Decoupling же (например). Внутренний стандарт номера счета — это то, что контролируется нац. регулятором а не какими-то дядями. Иметь его отдельным (но полностью гармонизированным с международным стандартом) это по сути иметь best of both worlds — с одной стороны интероперабельность из коробки, с другой полный контроль...

нутренний стандарт номера счета

Так как в Украине от этого отказались в пользу IBAN (???), то я не в теме...

Например потому, что в Украине их ввели лет на 15 позже и было время поизучать чужой опыт и сделать работу над ошибками? Я даже согласен с тем, что и тут было бы удобнее иметь их полностью идентичными (по крайней мере для меня — так как я получаю деньги чаще всего извне страны). Но во-первых я не репрезентативное меньшинство (даже кодерки чаще в штате веслают чем на битуби, а уж за остальной рынок труда и речи не идет), а во-вторых это ортогональный вопрос к тому, о котором изначально спор вышел — что вопреки уверенности Олега в Польше внутненние счета на сегодня не являются IBAN счетами ни формально, ни (что важнее) с точки зрения юзер экспириенса.

в Польше внутненние счета на сегодня не являются IBAN счетами

Но отличаются внутренние лишь отсутствием PL вначале?

Наши же, сколько-там-лет-назад-не-помню (6?), отличались от теперешних весьма.

Ну просто IBAN — одна сущность.
А IBAN и внутренний счет — две сущности.
Выполняют одну функцию.
Казалось бы — унификация упрощает.
Но лезть у ним со своим пониманием смысла нет.

Казалось бы — унификация упрощает.

Польский стандарт нумерации внутренних счетов датирован 2000 годом — то есть на 20 лет раньше украинского писался. Возможно, тогда такое разделение было рациональнее, возможно, влияние на разработку оказали какие-то директивы ЕС — я хз если честно, это нужно поднимать историю вопроса, мне если честно очень лень это делать :) Не сказал бы что с этой не-унифицированностью есть какие-то реальные осязаемые проблемы на практике.

— как пополнить свой банковский счет онлайн (через тот же GPay или просто с карты как покупку) — никто не в курсе

TBH, в Украине я тоже хз как такое провернуть, без регистрации всякого рода ликпеев.

Монобанк прилинковал кнопку GPay прямо в свое приложение.

www.ipay.ua/ru/p2r — тут можно с реквизитов карты кому-то деньги загнать на IBAN

В кассе любого банка можно пополнить любую украинскую карту и вместо просовывания бумажек в щелку приложить телефон к POS-терминалу (откуда спишутся деньги)

Если вы не можете внутри страны делать переводы по IBAN то остается только сочувствовать.

Ну разумеется, чем это могло еще закончиться. Мне только интересно зачем ты с самого начала взялся мне доказывать что польские NRB-счета это «то же самое что IBAN» если ты не владеешь матчастью? Понятно что сейчас остается только слиться и «посочувствовать»...

Можно ли сделать международный перевод на польский внутренний счет без префикса PL?

Так, можна, сам так зробив

Так, можна, сам так зробив

В общем случае нельзя. А если где-то можно, то значит какие-то очень творческие люди скучно живут и в поисках приключений дописывают под капотом префиксы к вводимым пользователями счетам чтобы они стали валидным IBANом...

В общем случае нельзя. А если где-то можно, то значит какие-то очень творческие люди скучно живут и в поисках приключений дописывают под капотом префиксы

Чувак, признай що ти неправий.
Чи то до тебе відноситься?

А... тут у нас терминальный случай похоже
Чувак, признай що ти неправий.

Стандарт IBAN сам нагуглишь или помочь?

И тебе не кашлять, неизвестный сказочник.

А интерфейс не настолько плох чтобы разобраться нельзя было

:) :) бляць, це в меморіз

бляць, це в меморіз

В меморіз треба скаргу ІТшника про малозрозумілий інтерфейс.
😎

Мені щас не повірять, но я маю фотку А4 зі списком зі 100 кодів підтвердження банк операцій, який друг отримав на пошту в німеччині, коли в Україні вже був приват-24 :)

коли в Україні вже був приват-24 :)

При этом, в Германии 20 лет назад уже был www.bahn.de, где можно найти расписание или купить билеты на всё, в любом селе, вплоть до микроавтобусов-такси, которые ездят по спецзаказу. И не только по Германии. Тогда как в Украине, в 2022 году существует сайт УЗ с «современным интерфейсом» и вот это чудо bus.com.ua

А ну, посмотрим на сайт УЗ на английском языке uz.gov.ua/en По мне, так это какой-то позор, с надписью на украинском Тестова версія, а не дизайн. Но выше его хвалят, очевидно из-за того, что не пользовались ничем нормальным.

Я не знаю як з тобою дискутувати. Доросла людина з мозком дитини, або просто троль.

Сидят два бегемота на берегу Нила,вяжут шапочки для купания.К ним подходит
крокодил и спрашивает:
-Здесь какое дно,каменистое или илистое?
Первый отвечает:
-Илистое.
Крокодил прыгает и разбивает себе голову о каменистое дно.
Второй спрашивает:
-Ты зачем ему сказал, что здесь дно илистое?
Первый:
-А зачем ты мне вчера шапочку распустил?

Я не знаю як з тобою дискутувати.

Ну, например, не выставлять своего друга идиотом. Потому что он еще и платит за эти бумажки, автоматически, со счета :)

Мені щас не повірять, но я маю фотку А4 зі списком зі 100 кодів підтвердження банк операцій, який друг отримав на пошту в німеччині, коли в Україні вже був приват-24 :)

Бумажные выписки приходят к нему потому, что, он, очевидно, не знает немецкого либо не знает, как переключить всё в электронный формат. Это делается через онлайн банкинг, если что.

Бумажные выписки приходят к нему потому, что, он, очевидно, не знает немецкого либо не знает, как переключить всё в электронный формат. Это делается через онлайн банкинг, если

Це давно було, 7 років тому. Я ніде не сказав що не було іншого шляху, може й був. Я кажу що на той момент це виглядало по моїм міркам просто диким архаізмом.
Щодо неможливості дискутувати то я говорив про притягування сайту УЗ в тему про банк перекази :)

А зачем ты мне вчера шапочку распустил?

Бляха, не треба так 🤣🤣🤣

-А зачем ты мне вчера шапочку распустил?

🤣🤣🤣🤣🤣🤣 перестань )))))

зводити на івно сервіси по заказу квитків потягів в Польщі ... ну ізвєнітє... УЗ лутшє всєх ... а журек не борщ.

Пиздишь ты как троцкий. Бан начал в демо режиме продавать билеты в 2006, в реальности запустил только в 2007. До 2011 продавалось через нет *** да нихуя. Вася, это ты на свет недавно вылупился, а тут есть люди, которые честно подчищали факапы будущего систеля в 2009 году. Так что пиздеть надо с аккуратностью.

Бан начал в демо режиме продавать билеты в 2006

А это что тогда?
web.archive.org/...​74821/http://www.bahn.de
На сайте УЗ в 2022 году висит позорная плашка «тестовый режим», если что :)

УЗ унылое говно. А то, что ты кинул называлось одним из PoC товарищами из Бана, начали они еще в 90-х, если не ошибаюсь то она была сделана на некоторые поезда малой дальности или наоборот дальние. Полноценная интернет-тикет система начала разрабатываться в 2004 году (сбор требований) и начала работать в 2006. Там был лютый треш и бек-енд переписывался в 2008-2009 чуть более чем полностью, потом и фронт заменили. До пальцефонов проект считался не очень удачным. Приход апла и ведройда все изменил, но это уже совсем другая история.

Це ми про якийсь там сайт, а якщо будівництво одного аеропорта згадати... :)

інтерфейс сайту з ЖД квитками просто в рази гірший за наш УЗ

Я даже не буду открывать польский сайт, потому что хуже этого разве что-то может быть?
uz.gov.ua/en

Хуже этого только не знать, где в Украине покупаются ЖД билеты: booking.uz.gov.ua/ru

где в Украине покупаются ЖД билеты:

Мне могут не поверить , но лет 6 назад я там покупал билеты.
И как же я Охренел, когда обнаружил, что в кассе цена билета гривен на 50 меньше 😬 (это при цене билета около 200грн)

Та с нашей УЗ я во что угодно поверю. Одно я знаю точно, что билеты на их сайте я успешно покупал за пару минут, а билеты в Польше я тыкался минут 20 и забил.

може проблеми з тобою, а не з Польщею?
в мене все тикалося і замовлялося ще до того як появився букінк.узі

— перекинути бабки швидко вони не можуть, тільки IBAN PL* -> IBAN PL*, займає добу-дві

BLIK

— в кассах банку немає POS-терміналів -_-

хз, в РКО є. іншими банками не користувавсь.

йой, я хз що за місто таке. у Вроцлаві багато говорять англійською, навіть у маленькій Нисі знаходив англомовних(але складніше)

— інтерфейс сайту з ЖД квитками просто в рази гірший за наш УЗ

спробуй апку Koleo. правда, на потяги, де треба обрати місце, через нього не придбати — тоді «рідний» сайт перевізника, тут згоден.

BLIK

Вживую ни разу не видел, все гоняют только через IBAN.
Щас выясню у местных че они так

хз, в РКО є. іншими банками не користувавсь.

Лол, в нем как раз нет. По состоянию на среду этой недели, когда я там был %)
И отделение весьма огромное, аналог укрпочты на майдане.

йой, я хз що за місто таке

Самое популярное туристическое со всей Польши — Краков (куда очевидно слетаются туристы со всей Европы без знания польского языка)

правда, на потяги, де треба обрати місце

Ээ, так всегда нужно выбирать место в поезде, это ж не блаблакар о_О

В познані також кожен другий знає англійську. Бляха навіть вусатий пенсіонер-охоронець в Карфурі.

Питаю виключно з цікавості. А гроші через цей BLIK перераховуються прямо через офіційний додаток банку? І щоб перерахувати достатньо знати 16 цифр картки?

треба подумати. через додаток я пересилал за номером телефона отримувача, і, якщо я вірно розумію, саме система БЛІК була відповідальна, щоб знайти активного користувача з номером телефону, який для карти якогось банку контактний. Проте не певен на 100%. Також точно не знаю, що відбувається при намаганні переказати за номером, який вказано для акаунтів в різних банках. Також є якісь «BLIK voucher» щось на кшталт чеків в Штатах, але я тільки чув, ніколи не користувавсь. А ось за номером телефону з додатку РКО переказував(карта іншого банку, та я навіть номера карти не вводив, тільки номер телефону).

Дякую. Дивна система, а якщо у меня 3 або 4 картки і один номер телефону, хай навіть у одному банку, то куди придуть гроші? А якщо картка іноземна та/або якщо прив’язана до закордонного номеру?
Звісно, мабуть у більшості випадків всередини країни працює, але здається що це трохи не те у порівнянні з тим коли у офіційному додатку вводиш будь який номер картки.
Щось схоже я бачив в Італії у тих у кого є картка-рахунок Hype, ті хто мають Hype прив’язані к номеру, і можуть перераховувати грожі через номер між собою. Але система замкнена на користувачів Hype.

Дивна система, а якщо у меня 3 або 4 картки і один номер телефону, хай навіть у одному банку, то куди придуть гроші? А якщо картка іноземна та/або якщо прив’язана до закордонного номеру?

гадки не маю. може, хтось підкаже. чи можна в банку запитати.

але здається що це трохи не те у порівнянні з тим коли у офіційному додатку вводиш будь який номер картки

не згоден, що номер карти простіше, ніж телефон чи емейл, як у Paypal.
що, якщо в мене наразі немає карти з собою? або заекспайрилась, а нову не випустив(при тому рахунок в банку все ще діє)?

простіше так, коли система 100% функціонує але треба знати відповіді на питання що я навів. Я впевнений що тут багато внутрішніх лімітів (я не бачу звідки польські банки можуть мати доступ к усім номерам хай лише Євросоюзу через privacy).
Ну і картки зазвичай перевипускаються автоматом, але то таке.
Дякую.

або заекспайрилась

У приватбанку на стару картку кажись можна перевести було.
Приходило на активну.
Але то давно було

До сих пір так — картка вже протухла (є нова) — то перекази на стару редіректяться на нову..

щоб перерахувати достатньо знати 16 цифр картки?

Дался вам этот номер карты... Чтобы бликом переслать деньги о счета на счёт нужно знать только номер телефона адресата. Чтобы бликом оплатить покупку нужно ввести одноразовый код который генерит апка (а-ля Google auth и иже с ними) и потом подтвердить 2FA в апке же. Всё секьюрно, никакого маразма вроде необходимости светить кому попало номер карты.

да я уже понял что сравнение притянуто, и что это не одно и тоже.
кому-то может нравится но функционал урезанный.
Я специально слетал в Украину что бы открыть Монобанк прошлой осенью. В Италии ничего и близко не валялось, в Польше чуток дальше пошли, но не особо.

В Италии ничего и близко не валялось

N26?

ну для начала N26 прикрывают
Dal 28 marzo però Banca d’Italia ne ha sospeso l’attività; in particolare ha imposto alla succursale italiana di N26 Bank (una banca tedesca) il divieto di fare operazioni con nuova clientela (attraverso l’apertura di nuovi rapporti continuativi o l’effettuazione di altre operazioni con nuova clientela) e il divieto di offerta di nuovi prodotti e servizi anche alla clientela esistente (ad es. criptovalute). La Banca d’Italia ha adottato tale provvedimento a seguito di ispezioni condotte dal 25 ottobre al 17 dicembre 2021, dalle quali sono emerse gravi carenze nel rispetto della normativa in materia di antiriciclaggio. N26 Bank ha avviato alcune iniziative per rimediare a tali carenze. La Banca d’Italia se la banca risolverà le anomalie potrà revocare il provvedimento.

ну и с N26 на украинскую карточку не перевести напрямую либо SEPA либо TransferWise.
вобще на выходит чисто переводы между счётами
n26.com/...​rire-denaro-fuori-dall-ue

мультивалюта тоже через Wise.

Суть в чём, мне надо что-то купить в Украине для своих, чаще всего оплата или передоплата это перевод на карточке (кстати когда в Украине зарабатываю бывает и обратное).
Напрямую из апки моего итальянского банка можно только сделать только банковский перевод (максимум пополнить итальянские специальные «пополняшки»). N26 тоже самое в принципе.

Кстати, N26 как и Hype имеют дурную славу в Италии, карты-банковские счёта как-то тупо висят в системе, иногда ибаны на них не проходят.

Суть в чём, мне надо что-то купить в Украине для своих, чаще всего оплата или передоплата это перевод на карточке

Вот поэтому Украина и в лидерах по карточному фроду. Приучили пипл шарить карты направо и налево — жулье только руки довольно потирает.

жулье только руки довольно потирает.

дилетантське питання — а як можна потерти руки, маючи номер карти монобанку?

дилетантське питання — а як можна потерти руки, маючи номер карти монобанку?

Социальная инженерия — метод воздействия на человека через различные варианты средств коммуникации, например, очно, по телефону или через e-mail, с целью совершения им требуемых злоумышленником действий или разглашения конфиденциальной информации.

Во всех подобных случаях злоумышленники преследуют одну цель — войти к жертве в доверие и получить ее платежные данные для последующего хищения денег: номер и срок действия банковской карты, cvv-код, код подтверждения из SMS от банка и другие недостающие данные

Широко распространены схемы звонков клиентам банка под видом службы безопасности, где клиентам сообщают о якобы проводимых переводах или взятых кредитах и о необходимости срочно перевести деньги на «безопасный» счёт или продиктовать код отмены операции.

І до чого тут ця копіпаста? Я питаю як можна нагріти руки маючи номер карти монобанка.

Никак. Но вы же шарите не только карты, а ещё и имя владельца чаще всего. А это уже половина информации которая нужна для того, чтобы скоимуниздить деньги. Дальше социальный инжиниринг (или кейлоггер) ... Суть в том, что имея номер банковского счета к деньгам доступ получить никак нельзя, даже если знать все о его владельце (да, есть директ дебит, но он явно авторизуется на конкретные лица) . Карта же бай дизайн вытягивающий платёжный метод, их нельзя шарить на все 4 стороны (кроме кейса виртуальных карт специально для этого предназначенных)

их нельзя шарить на все 4 стороны

іноземці направо-наліво карти офіціантам в руки дають.

А мне пару лет назад надо было деньги скинуть своей бывшей учительницы по физике на рак так хоть вой и через Вестерн Юнион посылай. Инструмент это инструмент, а как он используется это уже дело другое. И в Италии с жильем этого плана тоже все прекрасно.

так хоть вой и через Вестерн Юнион посылай

А что мешало ваером послать?

Дорого. (везде рекомендуется никогда не использовать карточку карточку через то что заносят в cash advances).
Использование третьей платежной системы, хотя все равно пришлось хоть и не вайер.

Сейчас у меня SEPA/IBAN с аппки моего банка на карточку в евро монобанка, дальше не выходя из приложения монобанка перевод в гривны и опять таки не выходя из приложения монобанка оплата где надо. Всё бесплатно. Кстати карточки владельцы монобанка через номера телефонов подтягиваются.

Молчу вообще про такие вещи как оплата коммуналки напрямую из аппки или пополнение мобильных на любую сумму (в Италии у меня минимум 15 евро).

Приучили пипл шарить карты направо и налево — жулье только руки довольно потирает.

Так только номера жулью недостаточно.
А все остальное это уже глупость власника карти

краще — потрібно знати one-time token на 6 або 9 цифр та однаразовий пін (або миттєве підтверждення з іншої сторони). Це набагато безпечніше ніж світити номером своєї картки.

PS: Або за номером телефону.

Краще кожно своє. Мені не цікаво урізати функціонал через параної безпеки

Щось я не розумію вашу логіку — А чим додатковий сервіс урізає ваш функціонал?

Чи це у вас як було в IT crowd — «as soon as you start learning such new things you start forgetting something important to you»?

Мені здавалось що розмова була про те що в Польші не вистачає сучасних методів переводів грошей. А з’ясувалось що навпаки люди просто не хочуть ідти зі старих звиклих їм шаблонів та не хочуть вивчати щось нове в технологіях. І ми точно все ще на ДОУ?

Ні. Суть у тому що це виключно внутрішня система і не зрозуміло що робити якщо отримувач має більше ніж одну картку прив’язана до одного рахунку або ще гірше як у моєму випадку — більше ніж одна картка та більше ніж один рахунок прив’язані до одного телефону.
І як переводити гроші на іноземні картки, які не мають номерів зареєстрованих у Польщі.

Мені, знаючи усі ці проблеми в Італії, було цікаво чи дійсно у Польщі повністю вирішили цю проблему. Ні, здається не вирішили.

Наївність мене як завжди губить. А я було повірив вам що «Питаю виключно з цікавості.». щось по вашим відповідям виглядає що ви радчей намагаєтесь щось довести, аніж з’ясувати.

Щодо переводів — мені здається конфуз виходить з того що стандартна банківська послуга це перш за все переводи з рахунка на рахунок, а картка є побочним продуктом (навіть якщо і зрозуміліша широкому спектру населення, адже картку можна в руках потримати, а рахунок то щось віртуальне і меньш зрозуміле).

Якщо ви заміните питання з як перевсти з «картку на картку» на «як перевести гроші від однієї особи до іншої» то питання почнуть вирішуватись набагато простіше і різноманітніше.

Більш того — основний юз кейс платіжних карток — це оплата ними, а не зарахування на них. Якщо люди звикли користуватися інструментом не за його призначенням —
це норм, але якось дивно чути комплейни що інші не роблять так само.

Наївність мене як завжди губить. А я було повірив вам що «Питаю виключно з цікавості.». щось по вашим відповідям виглядає що ви радчей намагаєтесь щось довести, аніж з’ясувати.

це зря.

Більш того — основний юз кейс платіжних карток — це оплата ними, а не зарахування на них. Якщо люди звикли користуватися інструментом не за його призначенням —
це норм, але якось дивно чути комплейни що інші не роблять так само.

основний чи єдиний? функціонал поповнення (особливо якщо кредитка проста, тобто з тих що поповнюється) здається має бути, і здається ма
є бути одним з основних.
якщо так то те що я бачу це як урізаний функціонал правильно.
якщо ні, то вибачаюсь.

Якщо ви заміните питання з як перевсти з «картку на картку» на «як перевести гроші від однієї особи до іншої» то питання почнуть вирішуватись набагато простіше і різноманітніше.

я з 2001 року живу в ЄС і до цього часу, через офіційний банковський додаток або офіційний банковський сайт є лише один повноціний механізм передачи грошей — перевід рахунку через iban/sepa.
Можливість переводу на картку у будь який куточок світу я бачу як альтернативний функціонал.
В обох випадках мова йде якійсь набір цифер (або букв) що вводяться в офіційному додатку (або вебсайті) банку.
Стандартний iban-iban в Італії 24 години по будням, швидкий за додаткову плату (здається 8 евро за перевід). Деякі банки дають можливість переводу між своїми клієнтами по телефону у системі, але таких мало. З того що я зрозумів масимум Польща змогла об’єданати різні банки у цю внутрішню телефонну систему (хоча і залишаються питання щодо додаткових рахунків/карток прив’язані до одного номеру).

Якщо комусь польська система подобається у мене проблем немає.

основний чи єдиний? функціонал поповнення (особливо якщо кредитка проста, тобто з тих що поповнюється) здається має бути, і здається має бути одним з основних.

А можете з точки зору банковських термінів пояснити що таке є процедура «поповнення картки» (це скоріше натяк).
Сама по собі картка не містить грошей. Це лише свого ряду маппінг до певного рахунку. Тому «прямим» варіантом є власне внесення гроршей на сам рахунок. Але певні фін установи перевернули з ніг на голову і дозволили внесення коштів через інформацію про картку. Але це зовсім не стандартний юз кейс, скоріше «збочення» з точки зору класичного банкінгу — тому ви й не часто побачите таку можливість по світу (не лише в Польші).

Ну окрім sepa є ще swift, якщо вже по зовсім стандартним. Але так вже сталось, що в Польші є ще декілька локальних платіжних та клірінгових систем (хоча той же БЛІК вже вийшов за межі Польші, тому в певному сенсі — не зовсім локальний, або ж Елексір — про який, мабуть, казали стартеру цієї гілки). Це не «Польща змогла об’єданати різні банки у цю внутрішню телефонну систему» — а скоріше більшість банків Польші долучились до цієї Польскої системи через її більшу сучасність, безпечність і вигідність для банку.

Це не «Польща змогла об’єданати різні банки у цю внутрішню телефонну систему» — а скоріше більшість банків Польші долучились до цієї Польскої системи через її більшу сучасність, безпечність і вигідність для банку.

ок, хай буде навпаки, це не принципіально.

я не знаю хто «перевернув» і наскільки це не по християнські, але карти без рахунку існують.
Ну от наприклад лінійка Postepay
postepay.poste.it/...​gamma/carte-postepay.html
Postepay Standart без ібан і не мають можливості отримувати банківські перекази.
www.cartaricaricabile.net/...​are, nè ricevere bonifici.
є ряд опцій по «поповненню» цієї картки. Наприклад у поштовому відділі або у пунктах Sisal (зазвичай там не продаються цигарки в Італії) готівкою.
Найцікавіше те що в банкоматах Postamat цієї мережі можна поповнити цю картку з будь якої іншої картки Visa, Visa Electron, Vpay, Mastercard e Maestro. Онлайн цієї можливості немає.
numeroverdeassistenza.it/ricarica-postepay
я не можу сказати що картка не містить грошей у цьому випадку.
І прямого варіанту грошового переказу на рахунок тут взагалі немає.

Visa Electron, Maestro.

Ще існують у Европі?

Звісно (якщо Італію вважати Європою).

Тут індичатина популярна)

фізичний пластик водійського/машини треба возити, ніяких «дій» немає

Аналог Дії є, ті хто заїжали після 24 лютого мають право юзати.

ніхто курва не знає міжнародну англійську мову

Є таке, але мені зустрівся шиномонтажник який знав))
З трьох ріелторів двоє говорили майже вільно.

продуктові магазини банально можуть закритися на 3 дні підряд

Є Жабка яка працює майже цілодобово. Я туди посилки з Амазону замовляю.
Багато що залежить від міста.
Відносно їжі, мені після Львова теж не вистачає ресторанів. Але думаю що це тому що я не місцевий і ще не знаю місць.

Аналог Дії

ePUAP
тільки суворим пацанм хочєццо аналог дирявої дії

Мне кажется вы еще не освоились и не разобрались как всё работает потому что подавляющее число описанных вами проблем мне, как человеку уже давно живущему в Польше, абсолютно незнакомы. По пунктам:

Вообще не понял где нет курятины... В супермаркетах курятины полно, на любой вкус и кошелек.

пельмені з м’ясом поки не знайдені (кладуть сміття замість м’яса)

Не покупаю полуфабрикаты ни в Польше, ни в Украине, но вот в кафешке да иногда хочется именно пельмешек хороших — тут с этим проблемы, поляки предпочитают пИроги (вареники с мясом). Если же вы ищете именно полуфабрикаты то найти пельмени в Кракове не проблема — начиная от украинского магазина в М1 и заканчивая кучей предложений homemade от местной украинской диаспоры.

суші типу філадельфія/дракон знайти майже нереально

www.dozoasia.pl/menu — рекомендую, нам понравилось.
Ну и глянул для интереса доставку на pyszne.pl — на мой адрес например можно заказать суши из 75 ресторанов...

Поставьте себе SkyCash не телефон и забудьте о покупке билетов на ОТ за наличку, это же апка кстати решит и ваши проблемы с покупкой жд билетов и оплатой за парковку.

— фізичний пластик водійського/машини треба возити

Нет такой обязанности.

ніяких «дій» немає

есть ePUAP, а для граждан есть mObywatel

— записатися до лікаря в приватну клініку вдалося на +2 дні

так это еше считается быстро, к некоторым специалистам и месяц ждать можно. С другой стороны если что-то ургентное, но надо идти в SOR и примут сразу.

перекинути бабки швидко вони не можуть, тільки IBAN PL* -> IBAN PL*, займає добу-дві

Это неправда, во-первых можно сделать зкспресс платеж и средства будут у получателя через 5 мин, а во вторых в случае платежа физлицу можно воспользоваться BLIK и перекинуть деньги на счет получателя мгновенно по номеру телефона.

ніхто курва не знає міжнародну англійську мову (навіть касири макдака)

у меня прямо противоположное впечатление, особенно в сравнении с Украиной

я походу майже 4 роки жив в іншому Кракові

Не нравится, что ко мне, тру-эмигранту, приезжают вот такие Суворовы:
— ищут борщ с пельменями,
— не могут разобраться с элементарными ИБАНами,
— хвалят дырявый Приватбанк с его нулевой безопасностью,
— ставят в пример дырявую ДИЮ, где персональные данные целой страны вытекают со всех щелей,
— требуют знания английского от людей, не живущих в Англии (при этом в Украине они не пробовали получить какой-нибудь сервис на английском, вот бы они удивились),
— лезут в приватные клиники (спрашивается, нахрена? Элитность никак не отпускает?)
— привозят с собой свое корыто и не могут без него никак обойтись (сто, моечки, парковка).

@баное прийшло на ДОУ.

Так сравнивают приватные клиники по причине реальных очередей в «бесплатное» от НФЗ.
Дают от работы страховку частную = буржуй/элита. Хд

Со статьей в большинстве не согласен, но комментарий вообще жесть

Вот прям сходу попал 8 из 8 в моих знакомых которые сюда едут, еще не могут найти квартиру полностью меблированную со свежим ремонтом за 800 евро на сегодня, про английский это прям в точку.

Когда наркотики отпустят — перечитайте мой коммент.
Если не захочется удалить свой — значит еще не отпустило и попробуйте позже.

Про знание английского очень удивилась. Была в Польше раз 6 в разных городах, и даже на местном базаре легко люди старше 40 общались на английском.
Поляки вроде норм знают английский. Ну и польский не китайский, можно быстро разобраться

Так а шо заважає повернутись? Боїшся що в армію заберуть?

— курятини немає, на вид дохла

— беру прямо у Ашані (але я без претензій, цена вирішує)

Їжа

— вирішується українськими господинями яких тут зараз самизнаєте, приготують вам дома усе-усе

— перекидав з української VISA на VISA у польскому банку, миттєво — але то є масакра (особливо у сенсі «а скільки злотих фактично дойде»), ну і курс...

— так, треба завжди мати запаси (та нормальний холодильник)

— англійська + пальці = розуміють навіть ті хто її не вчив)) якщо пальці розумні та Вас намагються зрозуміти :) Ну і Гугл (з картинками) дуже допомогає (не кажучи вже за транслейтер). Але то так — польску треба вивчати) А вона є складна))

Живу тут почти 7 лет, и большинство из этого полная фигня, а часть не правда.

Но думаю самый большой шок, для наших, то что люди здесь уважают себя, со всеми вытекающими последствиями.

просто не абориген, тому не знаєш і на вид погано
, про «дію» — це серйозно? тобі не вистачає «дія», в шоці

я был в Польше неделю за всю жизнь и нашел както почти все, что вы не нашли.
Как так то?
СТО в Киеве последний раз тоже мне давало на 2 недели вперед(официалы КИА).
И как то английский тоже много кто понимал(Варшава).

Хехе. Италия тоже только бесплатно Iban-Iban 24 часа по будням. Или моментально но за дополнительную плату.

ааа, ясно ще один теоретик. усі інші думки можна не читати

Так, я ще по Німеччині пам’ятаю це середньовіччя. Там у автобуах потрібно було або монетками, або заздалегідь проїзний купувати.
У нас давно вже термінали у тролейбусах є — приклав телефон та їдеш. Не сильно вони в діджіталізацію вміють)

Зачем монеты?

Я покупаю монетами или картой в автомате, мне так удобнее. И, очевидно, многим людям тоже. Жена, только через аппку.

Так, я ще по Німеччині пам’ятаю це середньовіччя. Там у автобуах потрібно було або монетками, або заздалегідь проїзний купувати.

Ти, типу хотів випендритися? А ну от приїду я у свій рідний Канів, сяду на автобус (www.kaniv.net/news.php?p=103932), як мені там квиток купити у 2022 році?

про монети взагалі не правда, зараз в Кракові монетних терміналів мало, в основному на приміських маршрутах(і то вже там краще), або хіба на рейс старий автобус піде, в багатьох випадках якраз тільки карткою можна, ну і якщо щось, то ставиш якдояде підключаєш гугл пей і не паришся, купляєш за паро кліків все що потрібно

Summary. прочитав я ваші скарги. 90% з них для мене звучать як «за кордоном все не так як у мене вдома та ще й незнайомою мовою — я не зміг розібратися як це все працює — країна погана»

по пунктам:
— курятини навалом. Просто не варто закупатися в проросійському ашані.
— пельмені такі до яких ви звикли є, наприклад, в лєКлєрку. Та у Українок які роблять такі як вам звичніше. Але тут здебільшего звикли до «пєрогів» — трохи інша, але різномаїтніша смакова палітра.
— супів — навалом на різні смаки — і по кафешках і заморожені півфабрікати в магазах і свіжі набори для приготування
— Суші — так, біда. Але наче б то і не в Японії знаходимось :)

Транспорт.
— у громадському транспорті набагато зручніше купувати білети через аппку. Дивно що на ДОУ це треба пояснувати. Апллікух різних просто купа. Банківскі, СкайКеш, ЯкДояде та інші.
Якщо не можете з апплікації — то купіть запас квитків завчасно якщо ви мешкаєте у тих містах де не приймають оплату карткою в транспорті. А штраф за безквитковий проїзд — це правильно «ібо нєфіг».
— ЖД квитки знову таки можно купувати на цілій купі сайтів. Проблем з 2-ма державними теж не бачу. Але мені дуже подобається що я можу навіть вже будучі на платформі просто швидко в 3 кліка купити білет на потяг в тому ж скайКеші і поїхати — доводилось пару раз так.
— За 7+ років жодного разе не отримав штрафу на платних парковках. І знову таки — в 90% (якщо це не приватні паркінги, а державні) можна сплачувати в апплікухах — банки / той же СкайКеш, тощо.
Ну і знову таки — штраф за несплату — це нормально «а я швидко повирішую свої справи, нічого не станеться» — зло.
— «Всякі дії» — тут теж є. Називається мОбиватель. Але так — то стосується місцевих. Так само в Україні немає доступу до баз даних мешканців інших країн — це нормально. Персональні дані і оце усе.

Сервіси — тут, мабуть найбільш правди. Хоча вона знову таки виходить з нерозуміння суті життя в іншій країні. Європа зазвичай живе плануючи наперед і без метушні «мені з сьогодні на сьогодні». Хоча після України це трохи бісить — знаю по собі.

— так, на якісні СТО зазвичай черга на кілька днів вперед. Хоча, якщо знати місця і треба щось невелике зробити (наприклад заміна гуми), то можливі варіанти.
— +2 дні черги до лікаря для не критичного випадку — так, досить стандартно — факт.
— щодо мийки — ви мене дуже дивуєте. Більшість мийок стоять порожні — не знаю як у вас так вийшло. Більшість Поляків користується мийками самообслуговування.
І так, вони зазвичай вже відносно старі — і коли їх встановлювали оплата карткою ще не існувала — тому вони й справді на монетоприйомниках. Але я не мав з цим жодних проблем. Закидаєш 5 зл — і цього зазвичай вистачає збити бруд. Може ще 2 зл на кінці.
— про «перекинути бабки» взагалі смішно читати, адже як на мене банківська система в Польші одна з найбільш розвинених в Європі, те що вам незвичні деякі речі і те що вони в Україні робляться інакше — це вже інша справа.
Наприклад — навіщо вам Point of Sale terminal в банку — що ви в них купувати зібралися?
— Міжнародність англійської досить відносна — в Польші державна мова — Польська — і це нормально (особливо дивно чути закиди про національну мову інших держав від Українців зараз). Але по моєму досвіду шанс зустріти, наприклад, в держустанові особу що розмовляє англійською набагато вище аніж в Українскьому ЖЕКу, пошті чи то податковій.
— «продуктові магазини банально можуть закритися на 3 дні підряд і робіть що хочте» — з одного боку мене це теж бісить. З іншого — поставте себе на місце працівників магазинів, які теж хочуть можливість на свята та вихідні дні бути з родиною, а не бути зобов’язанними працювати, адже на святах найбільша виручка і працьодавець вимагає щоб ви вийшли на роботу. Особливість Європейского суспільства в тому що тут намагаються вважати на інтереси різних (по можливості — всіх) слоїв населення.

Хоча, якщо знати місця і треба щось невелике зробити (наприклад заміна гуми), то можливі варіанти.

Не знаю, як у Польші, але в Німеччині, коли було щось невелике, але термінове, то я просто приїхав вранці, на відкриття. Мені зразу, за 20 хвилин все зробили. Ніяких записів не робив. Підозрюю, що так можна скрізь робити.

По секрету — так само як і в Німеччині — після обіцянки що оплата буде кешом і якщо там роботи на 30-60 хвилин, а не перебір всієї ходової — є чималий шанс що знайдеться «вікно».
Але все ж так — здебільшого на якісних СТО черга на кілька днів.
Доречі, в Україні — теж так було, 10 років тому принамі. Може останні роки стало так мало клієнтів що приймають прямо наживу з вулиці і без черги і якісні специ сидять без роботи — чекають постійно, але я щось сумніваюсь.

Я розумію що можна кожен пункт упорото гуглити і заводити собі список пародії на «лайфхаки» щоб життя було менш бентежним, але мова була не про це.

Вибірково прокомментую:

— Суші — так, біда. Але наче б то і не в Японії знаходимось :)

Україна теж не в Японії, але погані суші важко знайти (ну якщо не гнатися за «акція — відро суші за 300грн»)

Просто не варто закупатися в проросійському ашані.

Не тільки ашан, а ще лідл, карефур, селгрос — усюди вони якісь дохлі. Беремо качок, з трьох одна норм попалась. І я не хочу заради курей їздити в якийсь один магазин, я хочу все одразу загребти в телегу в першому ж супермаркеті з парковкою.

користується мийками самообслуговування

Мова не про них, вони зараз абсолютно безкорисні і ніяка піна на них не відмиває бруд. Мова про нормальну мийку, де машину будуть драяти годину-дві (з цінником в сотні злотих), а не де з пістолета за 5хв водою попісяти самому треба. Зараз з одним детейлінг центром переписуюсь — намагаюсь їх заставити дати мені дату/час що пригнати машину -_-

Наприклад — навіщо вам Point of Sale terminal в банку — що ви в них купувати зібралися?

Поповнити PL нахунок притуливши телефон з GPay

шанс зустріти, наприклад, в держустанові особу що розмовляє англійською

Поліцейські не вміють, у інших не питав. Знання англійської мені треба у продавців/офіціантів/отель’єрів, тим більше що я шарюсь між двома найпопулярнішими туристичними місцями Польші.

Вибачте, але я можу тільки посміхатись від цього.

«Суші не такі, кури в магазині дохлі, мийки миють недостатньо якісно, продавці в іншій країні розмовляють державною мовою і не розмовляють англійською з вами, перекинути гроші на Польский рахунок в обхід обмеженням України не виходить, гуглити як працюють процеси і речі в іншій країні — вище нашої гідності...»

Можливо варто перегянути свої стандарти життя?

А може вам треба читати нормально, замість перекручування у голові?

мийки миють недостатньо якісно

Я намагаюсь записатися на мийку де робітники мийки миють чужі машини (не самообслуговування). Ви можете прийняти цей факт не доказуючи те, що мені треба їхати навпаки на мийку самообслуговування?

Все інше можна коментувати аналогічно, але лінь.

Не тільки ашан, а ще лідл, карефур, селгрос — усюди вони якісь дохлі.

Ну вот неправда, постоянно закупаемся мясом в краковском селгрос, там всегда есть отличная курятина марки Zagrodowy zagrodowy.pl
В Лидле хорошая курятина под брендом «Kurczak z Zielonych Ferm»
В Ашане тоже есть Zagrodowy и Farmio

Апки то круто. Понаєх який вперше в Польщі знайде їх без проблем? Реклама вГТ розклеєна з куар-кодами?

Ну наскільки я можу судити — десятки тисяч «понаїхів» розібралися — хто по наліпках на кожному кутку, хто через гугл, хтось запитав знайомих чи місцевих. Було б бажання розібратися.

Интеллектуальная илита нации не может нагуглить апки(

Пейрдоліш друже, усе є й усе можливо. Принаймі у Кракові та Катовіцах. З громад транспортом, сервісами та їжею все ок.

Все подобається :)

Только сегодня узнал что оказывается тем, кого галера вывезла в Европу продолжают начислять ту же зарплату в гривне по оффициальному курсу! И это при том, что аренда сарая в Европе сейчас стоит как люкс в центре Киева до войны. А цены на еду в Европе такие же, как в Украине, но вместо гривен — евро.
То есть мидл, который в Харькове получал пускай 2000 баксов до войны сейчас получает гривны по до-военному курсу, потом покупает на них евро по рыночному курсу и ему в Европе хватает только на жилье в лагере беженцев и бесплатную баланду.
И, разумеется, все рейзы и пересмотры зарплат заморожены еще с началом Ковида и до конца света уже похоже не разморозятся.
Но теперь стал вопрос что сотрудники больше не смогут быть ФОП в Украине, а жить и работать в Европе. А это значит от смешной для Европы зарплаты отнимут еще 50% налогов.

а сколько сейчас стоит аренда сарая во Львове?

В місцевих телеграм-канальчиках ріелтори просять (якщо не в центрі) десь 400$ за гарну однокімнатну і стільки ж за підубиту двокімнатну. За 500-600$ можна знайти гарну двокімнатну або підубиту трикімнатну. Якщо щось гарне, велике і в центрі — десь від 1k$.

Наче не дуже й піднялися ціни на не в центрі

Так зараз вже більше людей їде зі Львову, ніж у Львів. Попит падає.

Киев уехал, цены постепенно спускаются с небес. Сараи не смотрел, но трешку со свежим ремонтом, техникой и не в совкострое можно найти долларов за 800. Хз, шо тут было до войны, но как по мне вполне нормальная цена.

А потом как начнут ещё и евро-налоги по 40-50% платить через 183 дня после приезда...

начислять ту же зарплату

— это еще неплохо,бывает и меньше

1)

вывезла в Европу

В Какую страну? По ценам есть большая разница между Польшей, Португалией, Германией
2) С чего бы конторе начать платить больше? Это временное перемещение, а не полноценная релокация
3)

цены на еду в Европе такие же, как в Украине, но вместо гривен — евро

В супермаркетах цены примерно те же, а вот рестораны дороже минимум в 2 раза
4)

заморожены еще с началом Ковида

Это долго, в таком случае надо было уволится, если текущая зарплата или позиция не устраивала.

Просто все стимулы налицо, в чем проблема?

А цены на еду в Европе такие же, как в Украине, но вместо гривен — евро.

хуета хует
Хіба ти привик огризки жерти, бобер, в Україні.

аренда сарая в Европе сейчас стоит как люкс в центре Киева
цены на еду в Европе такие же, как в Украине, но вместо гривен — евро.
2000 баксов до войны сейчас получает гривны по до-военному курсу, потом покупает на них евро по рыночному курсу и ему в Европе хватает только на жилье в лагере беженцев и бесплатную баланду.

Ржу, якось дуже жирно навіть для бобра.
Ти де цього набрався, переставай читати російський брєд про загниваючий захід))

Який ж маразм ти пишеш. Втрата між офіційним курсом і курсом, щоб купити валюту 10%. Їжа в Європі ( не в ресторанах) коштує так само, як в Україні. З 2000 дол в умовні Польщі можна зняти дуже хороше житло і чудово харчуватись. Про 50% податків черговий вброс.

Про заморожені рейти ще з ковіду — ну хто винен, якщо гребець працює в клоаці? В нормальних компаніях такого не було.

З 2000 дол в умовні Польщі можна зняти дуже хороше житло і чудово харчуватись.

Что?! Разве на ДОУ не писали что меньше 60 000 евро в год в Европе — это жить в коробке под мостом?
Что уехать в Европку могут только синьоры, а мидлу с его 3К баксов в Европе не выжить.
Я был уверен что та еда, которая в Украине 100 гривен — в Европе 100 евро! Аналогично и с проездом и с коммуналкой.

Там це про Європу говорили, а не про Польщу :)

Виходить Польща така ж «Європа» як і Україна.

Разве на ДОУ не писали что меньше 60 000 евро в год

На ДОУ много чего писали.
Нужно ли всему верить?

Типовий приклад для Польщі: садочок для малечі. Приватний. Ціна 1000 зл = 7000 грн на місяць. Ставлення, їжа, забавки — кращі за те, що можна отримати в Києві за 12 к грн. Держава покриває з них 400 (яслі), ще частину покриває роботодавець, плюс державна допомога на дитину в місяць 500 зл. Ітого, за садочок ми тут фактично не платимо.

Европа має багато соціальних програм, і вони реально працюють та ви бачите, куди йдуть ваші податки. Навіть коли після сплати рахунків, залишається менше на руках, рівень життя всодно вищий. І це дуже помітно.

Ну в Варшваві ціни більше звісно на садочок ))
І не сказав би що там супер пупер

Це ж вроді Маламен писав, в якого вимоги до житла це робоча кімната, кімната для відпочинку, кімната для відпочинку від відпочинку, більярдна, спортзал, аудіостудія, кальянна, кімната з зеленню, басейн і в кожної дитини по такому ж набору кімнат

У меня вимоги — отдельная комната для работы, последний этаж(ибо аллергии), бриз с моря, 100+квадратов, не меньше двух спален. И то получается порядка 2к. На Канарах. В малых городах Европы можно найти и за 1к, причем в Киеве — фиг такое найдешь и будет тоже не меньше.

Бобёр, ты терпила. Я несколько лет назад предлагал пойти на бокс

Ну и помог тебе сейчас этот бокс?

Конечно. Во первых, я здоров. Во вторых работаю меньше тебя и зарабатываю больше.
В третьих, я могу принести домой больше еды, быстрее убежать а если повернуться ко мне спиной и бежать не нужно будет.

Тебе больше помогает бокс или ножевой бой?

:)
Это уже расширение вопроса. Для чего тебе сейчас больше помогает бокс, а для чего — ножевой бой?

Бокс чтобы не бояться удара, нож чтоб спокойно ходить по улицам

ну щоб піцу ділити більше помагає ніж. а щоб відбивні робити — бокс.

Але ще краще для піци буде піцерізка, а для відбивних — бучарда.

интересный заголовок получился бы «пойди на бокс, привавь Х% к зп».
осталось найти сколько будет Х в этом случае
еще интересно измерить отрицательный эффект, например излишняя самоуверенность может привести к обратному результату

пойди на бокс, привавь Х% к зп

Пара спаррингов с получением в голову возможно подорвет уровень кодинга .

Нет, травмы до определённого предела полезны — посмотри в книжках как мышцы растут, от чего

ага, а щоб мозг ріс треба в голову регулярно получати?

травмы до определённого предела полезны — посмотри в книжках как мышцы растут, от чего

Я ж про травмы головы :)

предлагал пойти на бокс

С тобой можно диссонанс поиметь.
Бокс, ножевой бой.
Здоровый парень то есть.
Но в армию не взяли из-за состояния здоровья (вроде так говорил?)

Та там на медкомісії психіатр був, валив піпєц

валив піпєц

Питав ім’я Фрейда? :)

А ещё бег, миксфайт и гири. У меня гормона альдостерон в два раза выше нормы, тестостерона аналогично и нужно либо таблетки сильно вредные, либо спорт

Так в ВСУ по слухам это не будет причиной негодности ж.

Будет, рабочее давление 170 на 115 и это на фоне спорта. Без за 200

Так это ты нифига не здоровый получается 🙄

Так это ты нифига не здоровый получается 🙄

Він здоровий але здоровіший ніж треба, таких у військо не беруть. Лавров сказав Блінкену що призов Вови буде розцінено як застосування зброї масового ураження, і відповідь буде симетричною. Дали відстрочку. Кажуть що навіть лендліз не голосують, бо сенатори кажуть що нам непотрібна зброя, в нас є...

Лавров сказав

Нормально так курнув :)

там очень странная разновидность заболевания, все врачи мира бессильны. Перед субтильными коллегами задротами — Кожаев рембо мастер кунфу, ножеметания и боксодобивания. только переступает порог военкомата — необъяснимое повышение давления овер. Над разгадкой диагноза ещё не одно поколение врачей будет биться

там очень странная разновидность заболевания,

Ну то такое.
Но я лично троих знаю, у кого давление под 200, и их в ТРО даже не взяли.
И Только один из них зрадофил и боягуз.
Так что вполне вероятно, что и врачи и военкомы все же с головой дружат.
Может не везде конечно.

ну значить треба двойну норму копання окопів видавати, щоб ще більше понизився.

Мне надо спать в тепле, таскать гири и бегать, а потом драться — тогда давление низкое

значить бігати і снаряди підносити. корисно для армії і для здоров’я.

Ты ж знаешь, что норма по тостероны для 18л и для 40 отличается в 4+раз, правда? так на какой возраст у тебя «больше нормы»?

В 40 возможные отличия весьма широки.
Тогда это вообще ерунда, поскольку до 20летнего твой уровень никак не дотянет. А они как-то справляются.

Ну кстати это спорно, с другой стороны анализ общего тестестерона мало о чем говорит надо смотреть свободный тестестерон

надо смотреть свободный тестестерон

вільний частково гасить ДОУ, інакше було б 3х норми, не менше

укроІТ суворе ... ти ще забув про курс 29.25

Треба ще згадати якусь цікаву схему «правильних людей» з обміном валют яка діє на державному рівні і кришується нбу. Недавно треба було купити 2 тисячі долларів і віддати товаришу волонтеру. Обміняв з фоп рахунку 3200 по курсу 29.25 отримав 93600, ну і перекинувся парою слів з касиршею про тяжке життя, неможливість купити доллари в банку, а кассирка і каже «У нас долларів повно, просто через мараторій ми можемо продавати тільки те що купили у населення. Так як курс 29.25 + 10% і це значно менше ніж в обмінках тому нам нічого не несуть, відповідно взагалі нічого продати не можемо.». Виходжу йду по хрещатику працюють обмінки тільки одніє фірми «Фінансовая ****», де повно долларів, купити можна хоч 10к, тільки по курсу 35. От мені цікаво кому йдуть ці 16.5%? Тобто державні банки повістю викинуті з валютного ринку, але залучена якась одна прокладка яка зараз лутає напевно 16.5% від експорту? Звичайно припущення таке собі, але якось дивно.

на 31й рік після розвалу СССР не дивно (ніколи так не було і о5), як і почесті усопшому колишньому секратарю КПСС

Про еду фигня.
Даже на Канарах еда в целом дешевле, чем в Киеве.
Дороже мелкие конфеты(округляют вверх до 1 евро), мороженое и т.д.
Сильно дешевле и сильно качественее всякие колбасы, хамон, сыры, фрукты(кроме помидор — никакие).
В целом на еду уходит процентов на 20% больше, чем в мелком городе в Украине. И процентов на 30% меньше, чем в Киеве.
Ну блин, в Испании средний доход порядка 1500, что вы рассказываете про баланду за 2к.

Даже на Канарах еда в целом дешевле, чем в Киеве.

:)
пригадую що там лише креветки були в конкурентну ціну, як зараз не скажу.

Та ну. Да, тут нет уж совсем мусорных продуктов. Но те, что есть лучше качеством и дешевле.
Канарцы говорят, что стало сильно дороже.
Ну так и в Киеве стало. Нереально просто дороже, если не совсем говно кушать.
У меня дома уходило гдето 800баксов на продукты, на канарах — гдето 1100-1200(на четверых без ограничения в видах продуктов).
да, конечно, тут не найти сырный продукт(маргарина, кстати, полно). Но зато самый дешевый сыр за 5 евро кило(200грн?) по качеству как тот, что у нас по 300-400 и в любом самом задрыпаном магазинчике. С другой стороны, попробуйте в Украине найти хомон по 6-7 или свежий тунец по 4-5.
Короче, если бюджет на продукты есть, то тут как-то дешевле.

Я как раз сейчас в Тенерифе и сначала просто не верилось что некотрые продукты реально дешевле чем у нас в Одессе. Самая большая разница в качественых сырах, хамоне, вине и некоторых фруктах и овощах которые более сезонные.

Деякі продукти дешевші, в основному думаю ні. Там ще паски на штани дешевші :)

Деякі продукти дешевші, в основному думаю ні.

На Канарах дуже дешево. Ми були на Ланцароте у минулому році і бюджет був смішний, при тому, що ми орендували дві вілли, з бассейнами, в унікальних місцях. Ось ціни в ресторані

ibb.co/PTnnqZQ
ibb.co/WpGHSjs
ibb.co/wC8JJWB

Ти можешь відкрити меню київського ресторану і порівняти ціни, вони будуть або такі самі, або, що більш вірогідно, вищі.

З тих ресторанів що відвідував я — вони тягнуть максимум на кафешки. Їжа звичайна. Але мій досвід невеликий — 1 відпустка.

Двухполосные немецкие автобаны без ограничения, когда в правом ряду едут 100 вместе с фурами, а в левом все остальные летят 150-170 :-)

тіпа не хватає 3 полоси для 220-300?

Хватает
Я про 2 полосы в одном направлении
Проблема что 150-170 ехать все время — утомляет, а среднюю скорость такой режим поднимает слабо
Мне больше нравится 120-130 ехать, но справа я упираюсь в фуры, а слева — меня постоянно сгоняют назад в правый ряд.

3 полосы норм, еду в середине, слева свободно для летчиков

Мне больше нравится 120-130 ехать, но справа я упираюсь в фуры, а слева — меня постоянно сгоняют назад в правый ряд.

Прямо як на трасі Київ-Чоп в довоєнні роки :)

траса в Німеччині не має пішохідних переходів (неосвітлених), світлофорів, лівих розворотів...

А наявність цього всього не заважало всіляким довбням ганяти по Київ-Чоп зі швидкістю 170 км/год, так що ти на своїх 100-110 заважав їм в лівому ряду, а тобі в правому заважали фури з їх 90. Тільки от нещодавно камери почали трохи міняти ситуацію.

Немецкие автобаны совсем без ограничений существуют вероятно только в литературе :) А так то участками втыкают 130, то ремонты... Я на прошлых выходных был вынужден катнуть в Швейцарию и обратно за рулем, надежды на прокатиться с ветерком по Германии (ну а точнее отыграть немножко времени) с треском провалились — постоянно дергаешься (а самая ровная езда оказалась внезапно по Чехии — воткнул 130 на круизе и практически всю страну проехал кроме небольшого куска перед польской границей где автобаны пока не «сошлись»).

Ремонтов много, да, но не так что б «без ограничений только на картинках»
Я недавно вез беженцев к себе домой из Берлина в Хильдесхайм
Примерно половину дороги без ограничений дорога была, это 150км
На Брауншвайг тоже дорога бОльшая часть без ограничений, да и вообще до Границы с Польшей. Доехал до границы и уже задолбался, в Польше можно ехать и отдыхать по сравнению с Германией, мне там больше понравилось управлять авто.

в Польше можно ехать и отдыхать по сравнению с Германией,

Плюсую. І дороги там кращі

в Польше можно ехать и отдыхать по сравнению с Германией

но с ограничением 140

А нафіга більше? Більше стомлюєшся, більше ймовірність кудись велтіти, більший шум, не кажучи вже про підвищення витрати пального.

А нафіга більше?

На тазике до 30k евро, больше чем 140, действительно ездить неудобно. Сам страдаю.

та ну ладно, навіть на октавії 140 нудно.

но с ограничением 140

Но только на всех трёх автобанах :)

Не подобається що мене туди не пускають :(

Восімь лет кордони були відкриті!!!11

із них два ковідних, пускали, вірю

із них два ковідних

Вколовся двічі і вперед.
Сам знаєш 🤣

Бустер не потребуєм поки дві перші діють 😎🤣

У всіх так.
Дві дози == сертифікат.
Їхай ріхле

папір-ножниці-камінь.... війна перебиває ковід

Війна не перебила ковід там де війни нема 🙄
Друг у США перехворіли всією сім’єю, це як приклад.

Необхідність вивчати чужу мову. Необхідність, щоб дитина теж вивчила чужу мову, і дуже швидко, щоб потрапити в школу. Взагалі важка психологічна адаптація для дитини, яка і так в стресі від війни і не була готова до різких змін. Дороге житло, яке ще й складно орендувати (тільки букінг, інакше ніяк). Зарплати стронг-джуніора ледь-ледь вистачає на двох осіб, а шукати нову роботу на +500 зараз ой як не на часі, особливо коли ти мати-одиначка в чужій країні.
Тому ми повернемося до України, як тільки перестануть літати ракети. А може і раніше. Бо щось дуже важко.

Ви в якій країні?

Зараз в Польщі, але скоро їдемо в Болгарію. Там житло дешевше, як не дивно, навіть незважаючи на наближння сезону. Та й море дитині не завадить, хоч якось стрес зняти.

Эстония/Литва/Латвия могут пофиксить все эти проблемы. Есть, конечно, местные особенности, но в плане языка и жизни для стронг джуна вполне нормально.

Тобто шпрехати російською не вивчаючи місцеву мову? Я би на місці жителів цих країн таких іммігрантів у себе надовго не залишав.

Такі мігранти завжди ходять під ризиком все ж вивчити місцеву мову) Особливо якщо хочуть отримати громадянство

А смысл учить если не собираешься оставаться? Ребёнок может спокойно ходить в русскоговорящую школу и нормально учиться пока всё не закончится. Ну или англоговорящую, если финансы позволяют. В начале ветки явно указали что собираются возвращаться обратно в Украину.

Я не хочу, щоб моя дитина ходила в російськомовну школу. З такими намірами треба їхати не у Латвію, а в Ростов.

Люди прожили в Україні 30 років і не хочуть хоча б відповідати українською, і це айтівці тобто з інтелектом проблем немає. «Мне трудна гаварить, мазги плавятся, да
мнє на англійском лєгчє, да ви і так понімаєтє». Я це не раз чув від колег східніше чи південіше Вінниці.

Ви очікуєте що ті всі хххОВ, ххххОВА будуть вчити польську/німецьку?))

Таких меншість, але враховуючи що я таких зустрічав вживу в своєму обмеженому ІТ-світі, рахунок йде як мінімум на сотні тисяч ( і я тут не про прихильників русского міра чи двірників в 3 поколінні а про людей з вищою освітою)

і це айтівці тобто з інтелектом проблем немає

Там пропущено слово «напевно» :-)

Люди прожили в Україні 30 років і не хочуть хоча б відповідати українською, і це айтівці тобто з інтелектом проблем немає. «Мне трудна гаварить, мазги плавятся, да
мнє на англійском лєгчє, да ви і так понімаєтє». Я це не раз чув від колег східніше чи південіше Вінниці.

На блокпостах такі українською співають, аж гай шумить. І «паляниця» і «укрзалізниця» у них без акценту)

інтелектом проблем немає.

На галєрє інтеллект не потрібен.

Не ображайте кіровоградську область )

Для цього дитині потрібно вивчити російську.

поляки косо дивляться на руськоязичних, але тобі можна руській

Та пусть хоть до косоглазия смотрят, с чего бы мне было не пофиг на их мнение?
Через пару месяцев всем надоест, будут новые инфоповоды и украиноцентризм быстро закончится.

Вони косо дивляться ще після першого поділу Польщі, а може і раніше, але ти сподівайся що швидко за...

Ну, пока их в школе не начали обучать гипнозу то я как-то переживу.

С джунскими зарплатами в Латвии беда, хотя цены та очень даже не джунские, лучше в Польшу с таким раскладом

Ничего в этом негативного нет! Ребенок имеет шанс выучить язык в его родной среде, попробовать учится как студент по обмену — это бесценный опыт.
Нехватает зарплаты одного на двоих джуниора ?! Да многие украинцы работают в клининге, на полях по 6 дней в неделю. В условиях конкуренции со своими же ибо работы нет а желающих полно.
Вы серьезно?
Вам в условиях войны «недокладывают» ?!

Соглашусь с вами. Лично я раньше не понимал к чему этот язык и тд, но сейчас понимаю... без него никуда, сижу учу, пока ребенок маленький пускай он будет учить его раньше, в будущем будет проще жить.. и в среде где все иностранцы в разы проще выучить и ребенку проще адаптироваться, тут реально опыт бесценный

Я так розумію, ви теж одинока мати, що раптово опинилась з дитиною в чужій країні, абсолютно не будучи до цього морально готовою? То, може, поділитесь власним досвідом подолання таких ситуацій? Чомусь думаю, що ні. А ваша безпідставна агресія до незнайомої людини вас не прикрашає.

Я так розумію, ви теж одинока мати, що раптово опинилась з дитиною в чужій країні, абсолютно не будучи до цього морально готовою?

Нет, конечно же нет. Не могу быть мамой, а вот отцом да. Возможно вас это удивит, но да, у меня есть такой опыт. Ведь мы же не знакомы, а значит и ваша попытка уличить меня в некомпетентности может провалится.

Моя старшая дочь выехала из Украины. Ей помогли добраться к Мексике. Летела дальше сама из мехико к тихуане, просидела на границе с мексикой, без родителей, прошла в сша, чудом не попав в детеншн (распределитель для детей до 18) и пошла в школу на третий день. Другая страна, в которой никогда не была, другой язык и культура. Ну и да сразу в 11 класс. Для подростка это серьезное испытание.
Готовился ли ребенок к такому повороту ? Был ли тут стресс или моральная готовность сторон ?
Наверное вопрос риторический.

А представьте, как это было объяснять своему родному ребенку, что ее могут посадить на месяц -другой в refugee settlement service center, без права посещения... мы все готовились к разным исходам. Я лично общался с отцом у которого сына завернули на бордере. Был ли стресс? Стресс даже слово неподходящее здесь, да и вопрос уже риторический.

Есть и другой случай в нашей семье, на самом деле еще более драматичный, и мы ждем исхода, благополучного.

Хотят ли беженцы вернутся в Украину — дело лично каждого. Мой поинт был вот в чем — странам которые дают приют беженцам, здесь и сейчас, пока идет война — нужно быть благодарным.
Посмотрите на проблему со стороны этих государств, вы думаете им интеграция беженцев Украинцев дается легко и непринужденно, согласно плану ?

Де у моїх словах ви побачили претензії до країн, що надають прихисток біженцям? Я жодної копійки в польської держави не взяла. Хіба чаю халявного на кордоні випила. Квартиру на себе, дочку та мою стареньку маму зняла за власні джунські кошти. Харчуємось втрьох теж на мої джунські кошти. І так, джунських коштів на це у Європі мало, а в Україні вистачало, бо там своє житло. І я аніяк не звинувачую ані державу, у якій опинилась, ані мою компанію, яка мені як джуну платить цілком пристойно, та ще й бонус видала через війну у розмірі двох зарплат. Але мені все одно важко у чужій країні — фізично, фінансово, морально. Я пояснила, чому, у коментарі до теми, де прямо запитують — що саме вам на чужині не так. Мені важко, я не хочу бути біженцем чи емігрантом, я хочу повернутись. Це моє життя і мій вибір. І ви, пане, не маєте права засуджувати мене за нього і давати мені поради в такому тоні, бо ажніяк не були у моїй шкурі, незважаючи на ваш допис.

Я не пытаюсь осудить, да и не вправе.
Мы по разному видим ситуацию и вправе об этом говорить.
Удачи

Сравнивать любую англо страну с Польшей или не дай бог Швецией? Это мощно, это по принципальному. Ведь все так или иначе сталкиваются с польским, весь мировой шоу бизнес польский и даже все игры на польском, да?

Я польский бы выучил только за то, что им разговаривал Геральт!

Внимательный читатель заметит что ответ адресован этому моменту

Я так розумію, ви теж одинока мати, що раптово опинилась з дитиною в чужій країн

У моего брата, жена с тремя детьми в польше. Сам он в плену. Она на тяжелой работе, и живет в приюте. Дети в школах. Я могу провести паралели в языке культуре и работе.
Не старайся даже.

Людина написала про свої проблеми, доу-яструби налетіли з криками «х*ли ти ноєш». Класичний доу.

Дороге житло, яке ще й складно орендувати (тільки букінг, інакше ніяк).

А як ви хочете орендувати подобове житло крім як букінгу?
Зі свого досвіду, зняв на 1 тиждень через букінг, в перший день побачив що норм і написав власнику напряму в букінг чаті що хочу на 1.5 місяці зняти. Дали знижку 30%, вийшло в 1к$/місяць за однокімнатну квартиру. (букінг дає і телефон тому можна вотсап)

А хочете дешево то беріть довгострокову оренду, підписуючи договір і т.п.

А хочете дешево то беріть довгострокову оренду, підписуючи договір і т.п.

і буде дешево? :)
і неподобові хати здають немісцевим?

і неподобові хати здають немісцевим?

а де не здають?

у Польщі інша проблема — за законом виселити людину з неповнолітньою дитиною — це той ще квест; певен, що в цьому джерело головняка. А хто без дітей і з грошима приїхав — ті вже давно знайшли собі житло. Не подобове.

і буде дешево? :)

Подобово 1000$ за місяць, довгостроково 500$.
ІМХО, це не дорого і ціни рівня Києва.

і неподобові хати здають немісцевим

Так, здають, перевірено тисячами людей в Польщі)
«не здаю українцям» — це швидше винятки 1 з 50.

З договором на рік? Це скільки вийде?) Пару к баксів.

З договором на рік? Це скільки вийде?) Пару к баксів.

це ж + ріелтеру + страховий_платіж + це все буде без меблів якщо в європі. Кароч так собі план.

це ж + ріелтеру + страховий_платіж + це все буде без меблів якщо в європі. Кароч так собі план.

В Польщі здають і з меблями. Зазвичай немає дитячих ліжок, все решта є.
Ну і треба рахувати перед тим як казати що фіговий план.
Нехай очікуваний термін за кордоном 6 місяців а далі додому.
6 * платіж + ріелтору (максимум 1 платіж) + страховий платіж (1 платіж).
500$*8=4000$
Подобова оренда, 1000$*6=6000$

в польщі можна зняти квартиру без внж або подібного?

Можна навіть у Німеччині, ми так зняли. Все залежить тільки від того, хто здає. Якщо він щиро хоче допомогти, то можна.

Якщо він щиро хоче допомогти, то можна.

Якщо. Ну і я не про зараз, зараз можна все, можна закордон без паспорта. Я про взагалі.

Я про взагалі.

Можна і взагалі. ВНЖ не потрібне для аренди. Якщо ти можешь офіційно бути в країні 3 місяці, то ти можеш арендувати житло на три місяці. Звичайно, якщо хтось здасть.

Офіційно — це з анмельдунгом, хіба його можна отримати без внж?

Я теж думаю що це неможливо. Ну і так, думаю що ніхто туристу житло не здасть.

Ну на рахунок того, що не здасть я не згоден. Домовитись навіть якщо «неофіційно» можна всюди, в Німеччині в тому числі.

Один із варіантів — зняти на Airbnb на пару тижнів, потім поговорити з хазяїном щодо того, щоб платити йому напряму без комісії. Якщо бачать, що перед ними людина серйозна, то думаю багато хто піде назустріч.

Один із варіантів — зняти на Airbnb на пару тижнів, потім поговорити з хазяїном щодо того, щоб платити йому напряму без комісії.

Ну це інакше, без контракту ясно що можна все, але з величезним Якщо. Я про офіційний контракт.

Та ну, чого. Навіть тут, на форумі, є приклади, когли люди орендували в airbnb на місяць, а потім просто продовжували жити в тому ж помешканні. Без реєстрації. Мої інші родичі так і живуть зараз, вже 45 днів.

Юджин аро Німечинну говорить, я хз як там. В Польщі на це пофіг. Я перший раз чую що для того щоб зняти квартиру треба внж чи ще щось.
Говорю зі свого досвіду і десятків колег які зняли квартири на 6+ місяців.

Говорю зі свого досвіду і десятків колег які зняли квартири на 6+ місяців.

Зараз під час війни? Під час війни з України можна в’їхати в німеччину взагалі не маючи паспорта, це форсмажорна обставина.

Зараз під час війни?

І до війни теж.
В Польщі завжди було багато українців тому здавати їм квартиру це норма.
Я ще не чув щоб хтось питався «а доки у вас віза» чи щось таке.

Ти напевно не повіриш, але тут навіть іпотеку можна взяти іноземцю (але треба мати внж, для цього 9+ місяців жити в Польщі і мати роботу/дохід)

Оппа каламбурчик. Юджин пише про Польщу, тому що Юджин це не Юра, а той кому ти пишеш

Офіційно — це з анмельдунгом, хіба його можна отримати без внж?

Мої родичі уже місяць живуть в арендованому житлі, без анмельдунга. Я не знаю, чи можливо таке у звичайні часи, але зараз це можливо, як бачимо.

Зараз можливо все. Деякі в будинку Камбербетча на шару живуть :)

це з анмельдунгом, хіба його можна отримати без внж?

можно
я своих родителей без ВНЖ заанмельдила

можно

Кстати да, прописка же идет самой первой, еще до ВНЖ. Я сам удивлялся, как это возможно.

ага, моих прописали вообще по укр. внутренним паспортам. у нас за это отвечает Flüchtlingsbürgeramt.

Кстати да, прописка же идет самой первой, еще до ВНЖ.

Логично, ведь пропиской определяется, ABH какого города или района Берлина должна рассматривать заявление на внж.

Можливо, контракт на Вас, а Ви — з ВНЖ? Ну і знову ж таки — зараз не рахується, зараз люди в палацах безкоштовно живуть і їм зранку каву носять. І паспорт а не треба.

контракт вообще не смотрели. я просто сказала, что родители будут жить у меня и предоставила заполненный бланк, где я «разрешаю» жить им у меня. мои документы тоже не смотрели. наверное дейсвтительно сейчас такая ситуация, что чиновники смотрят сквозь пальцы.

зараз люди в палацах безкоштовно живуть і їм зранку каву носять.

да, кому то вот так «повезло», если можно назвать везением причину почему украинцы оказались в этом дворце ((

я просто сказала, что родители будут жить у меня и предоставила заполненный бланк, где я «разрешаю» жить им у меня.

Ну напевне в цьому причина. Плюс часи такі, це думаю основне. Я думаю що якби я отако приїхав до 2402 в Німеччину, і пішов знімати квартиру, маючи лиш паспорт України, мене б послали за кораблем.

Можливо, контракт на Вас, а Ви — з ВНЖ? Ну і знову ж таки — зараз не рахується,

Та ніде внж не треба для оренди.
В Польщі(до 24 лютого і зараз теж) щоб податись на внж треба мати прописку. прописку роблять якщо є угода про оренду.

щоб податись на внж треба мати прописку

вже якийсь час не треба. я минулого травня робив ВНЖ без мельдунка, вказав адресу проживання — але просто як «фактична адреса для контакту в разі потреби»

В Лейпциге все организовали в спортзале некой школы — анмельдунг, фикцьонсбешайнигунг, социальамт (бабло). Полдня минимум на это уходит. Нужен Wohnungsgeberbestätigung от собственника жилья. Которым являлся я сам, так что это без проблем. Теперь ждем налоговый номер. Счет теперь открывать надо, но лучше сначала симку местную.

Ляйпциг классный город. В Берлин уже больше 60 000 беженцев из Украины понаехало, к тому же тут традиционно все очень долго. На днях звонила в Джобцентр своего района, они до сих пор не в курсе, что с 1.06 они будут заниматься украинскими беженцами.

Так, і це повністю норма а не виняткові ситуації.

А как по твоему вообще снимают свежепонаехи, когда в наличии только виза класса Д?

це що означає? договорір на рік — це не про передплату на весь рік наперед. Це стосовно залогової суми — яка зазвичай дорівнює місячному платежу. Виїзджаєш раніше — не маєш права отримати його назад.

Только учтите, что в Украине больше нет школы! Дети моих родственников никуда не уезжали — на 3 год «удаленки» разучились делить и умножать (это в 5-7 классе)! Про уровень учителей (еще совковых), которые не умеют пользоваться компьюрером и говорить нечего.
Единственный способ спасти в Украине поколение детей, пострадавшиее от ковида и войны — это школа до 23 лет, запрет на гаджеты и обучение розгами. Иначе получим поколение дебилов похуже чем в Парашке.
И конечно, если есть шанс обучать детей в европейских школах — то это спасение для их будущего!

на 3 год «удаленки» разучились делить и умножать

И при чем здесь школа, спрашивается. Конечно, качество образования подупало от удаленки, но дети родственников скатились не из-за плохих учителей а из-за того, что не делали абсолютно ничего, а родителям біло не до этого

К счастью у меня нет детей — но я понимаю так: если школа берется обучать — значит это их забота, если не берется — то я в праве вдалбливать детям знания как сочту нужным. Я бы лучше доверился опытным педагогам, но если они не работают — то поколениями проверенный ремень всегда действует!

Ну понятно. Но это все в вакууме, а на деле... маємо що маємо)) Хотя вроде как есть какие-то механизмы, как обучать ребенка самостоятельно и что б не доставал никто, но я не в курсе что там и как.

Оптима план «экстернат Базис». 2500 грн в месяц, делайте что хотите, в конце года сдайте экзамены и получите табель.
У меня по нему дочка учится. Но учить ребенка — очень сложно по времени, мою два учителя удаленно учат и обходится порядка 1к USD такой финт. Мама пробывала — мне обходилося еще дороже ;)

Не, частную школу возить с собой сложно.
Нигде, где мы жили за последние 4 года частной школы в радиусе 5км не было. В Украине — тоже. Не все ж в милионниках хотят жить.

Хмм ну ладно, у меня 4 частные школы )

Можно я не буду посылать вас в жопу?

З чого ви взяли, що у Європі на голову краща освіта ніж в Україні? Це ваше відчуття? Щодо наших вчителів, то згоден, але тут системна проблема. Не треба робити міф із Європи там, де її немає. Проте у деяких країнах Скандинавії є чому повчитися

Последние 2 года я вижу что школы просто нет! Надеюсь в Европе по-другому.

Тут вірно. Це пов’язано із аферою — Ковід19. Із початком війни, він магічним чином зник!

З чого ви взяли, що у Європі на голову краща освіта ніж в Україні?

Образование — это не только сухие знания, это паттерны коллективного взаимодействия и поведения, уважение к другим людям. В сухом остатке тут даже сравнивать нечего.

ой как тру, прям лучшего аргумента не найти!

Ви говорете про імпотенську позицію та дії Європи? Повага до інших людей — це толерантність, а далі гляньте на Берлін та Париж на купу осіб із Азії та Африки та чим вони зайняті. Далі, поведінка. Ви бачили п’яних німців та англійців? Дуже схоже на наших людей. Не треба робити міф, де його немає. Позитиву там багато, але все копіювати і казати, що тільки так — це хибний шлях.

але все копіювати і казати, що тільки так — це хибний шлях.

Поки що «тільки так» (або схоже), бо то, що з нашою освітою сталось, то вже ніяк :-(

p.s. Реальний випадок — профессори на, УВАГА, технічному факультеті де я навчався, не знають як провести Google meet lesson.

То вже лінь і не бажання вчитися новому

От немолоді преподи лінуються, або нездатні.
А молодих нема, бо навіщо йти на якісь там 10-12кгрн викладати (писати плани, перевіряти роботи, слухати маразм професорів радянської закалки) , якщо в ІТ і простіше і більше платять.
Замкнене коло.

Толерантності до ксенофобів і расистів в Європі і дійсно немає. Навіть якщо вони — українці. Таким особям не місце в цивілізованому світі.

Толерантності нажаль більше аніж потрібно, «поспілкуйтеся» з афро-європейцями у вечірній час десь біля вокзалу чи автовокзалу у Бергамо)))) а ще краще — спробуйте знайти когось не афро-європейця там у той час))))

Вони чимось відрізняються від пацанчиків у дарницького вокзала чи на Троєщині?

Швидше за все мовою, кольором шкіри і кількістю дурі що продають і безнаказанністю за останню бо усе одно свободних місць у тюрьмах немає.

Wait a second... це ж те саме «універсітет учіт учіцца» тільки іншими словами!

И разве это плохо?

Щодо наших вчителів, то згоден, але тут системна проблема

Ти ж сам собі протирічиш.
Якщо проблема система, то вона розповсюджується на всю систему освіти і окремий самий класний препод невзмозі щось реально покращити. То ж освіта на низькому рівні.

разучились делить и умножать

Это точно не из за 3 лет удаленки )) Не которые, еще в мои года не ходили в школу потому что наооборот медленно программа идет

Дети моих родственников никуда не уезжали — на 3 год «удаленки» разучились делить и умножать (это в 5-7 классе)!

Проблеми з інтелектом то спадкове, дивно чому ти дивуєшся)

подивись на це з іншого боку: конкуренція на ринку праці тобі не грозить поки не прийде деменція

Про уровень учителей (еще совковых), которые не умеют пользоваться компьюрером и говорить нечего

Потому, что в большинстве школ скинули эту проблему на конкретного учителя — сам закупай себе технику, сам ищи платформы обучающие и подбирай ПО и т.д. И желательно «на вчера». Сложно было ожидать иной результат.

Зарплати стронг-джуніора ледь-ледь вистачає на двох осіб, а шукати нову роботу на +500 зараз ой як не на часі

Так может как раз время начать продавать себя как мидла? Присылайте мне свое CV, в моем проекте есть несколько открытых позиций Java Dev, QA Automation, DevOps, Front-end — на лычки никто смотреть не будет, если на интервью покажите себя норм и есть хотя бы пару лет коммерческого опыта, то и зарплата будет не как у джуниора. Команда поляки/украинцы 50/50, менеджер британец, стабильный проект, локация Краков.

если на интервью покажите себя норм и есть хотя бы пару лет коммерческого опыта

То це вже не джун за визначенням)

Австралия. В целом мне здесь все нравится, страна очень располагает к спокойной расслабленной жизни, красивая природа и комфортный климат. Но есть несколько нюансов:
-Жилье. Оно здесь дорогое и в целом плохого качества (особенно в плане теплоизоляции).
-Города. Ужасно растянутые и огромные, состоящие на 90% из скучной одноэтажной застройки.
-Девушки. Описывать можно долго, но вкратце — все очень печально. Вспоминаю свою dating life в Киеве до трактора и аж плакать и возвращаться хочется. Переезжать сюда молодому single парню крайне не советую.

-Девушки. Описывать можно долго, но вкратце — все очень печально. Вспоминаю свою dating life в Киеве до трактора и аж плакать и возвращаться хочется. Переезжать сюда молодому single парню крайне не советую.

Жиза. И даже азиатки не особо клюют. Если свайпить в каком-нибудь Тайланде, не успеваешь отвечать на сообщения, и те же азиатки переезжая в АУ на тебя уже не посмотрят — запросы сильно вырастают так как выбор для них огромен по сравнению с родной страной.

АУ на тебя уже не посмотрят

Разве по лицу видно кто ты? 🤔
Неужели на местных Crocodile Dundee засматриваются?

Проблема в том что их много и девушки могут выбирать а не бросаться на первого попавшегося, даже если ты ей подходишь. Если соотношение в Украине 1:1 (между симпатичной девушкой и симпатичным парнем), то в Австралии 1:10 (в смысле 10 парней на одну девушку).

то в Австралии 1:10 (в смысле 10 парней на одну девушку).

Там больше мужчин то есть?

1 симпатичная девушка на 10 симпатичных парней

Пары со страшненькой или полненькой девушкой и подтянутым, высоким, симпатичным парнем — обычное явление. Иногда смотришь на чувака и думаешь боже мой, в Украине на порядок лучше нашел бы с твоими данными.

Я такое и в дойчлянде вижу, где проблем с симпатичными девушками нет. Тоже задавался вопросом.

Симпатную нужно завоевать, что возможно просто лениво.
А менее симпатная — ее по проще.
Ну... таая логика имеет право на жизнь?

Я такое и в дойчлянде вижу, где проблем с симпатичными девушками нет. Тоже задавался вопросом.

ты просто не знаешь
может несимпатичная она юрист или врач, пусть даже потенциально, в будущем, ну или родители влиятельные. а это очень хорошо и перспективно начиная от отпусков, где она оплачивает все сама и заканчивая в будущем ипотекой. симпатичная если с теми же исходными данными, то там запросы на красавца с доходом 250к+ минимум. а если просто симпатичная, то, ну хз, вам мужчинам виднее зачем оно надо 😝🙈

А разве такое в природе бывает, что женщина оплачивала бы сама ипотеки и отпуск?

А разве такое в природе бывает, что женщина оплачивала бы сама ипотеки и отпуск?

не знаю как там в природе и в мире животных, по биологии был тройбас

Ну, я отпуска сама выбираю на семью и оплачиваю, ибо отдохнуть хочется нормально, а муж так и норовит где-то сэкономить))) За ипотеку хз, не связывались)

Пары со страшненькой или полненькой девушкой и подтянутым, высоким, симпатичным парнем — обычное явление.

Ну, видимо на вкус и цвет.

Хотя с другой стороны такой коммент может навести на мысль, что автору симпатичные парни больше по душе.
Шутка если что :-)

Большинство ищут mother-like girlfriend, поэтому в этом нет ничего удивительного, как пример успешного подражания.

в Украине на порядок лучше нашел бы с твоими данными.

И да и нет. Многие боятся экзотики, а славянские черты для многих — это такая же экзотика, как азиатские черты. Разница в майндсете также огромная, далеко не все готовы с ним уживаться. Пораспрашивай как нибудь за пивом, но для этого нужно перестать бояться телефонных звонков для начала :)

Основна проблема — це якраз майндсет, а не зовнішність, як тут багато хто пише. Якщо зовнішність ще можна поправити якщо є бажання, то традиційно український майнсет з чітким розділенням гендерних ролей вибити майже неможливо. До речі, багато кому з наших дівчат це теж заважає при дейтінгу з іноземцями.

то традиційно український майнсет з чітким розділенням гендерних ролей вибити майже неможливо.

Типа это что-то плохое. Главное на принцессу не нарваться майндсет которой «мужчина должен/обязан всё а она только секс».

А разделения ролей где мужик работает, девушка глядит за домом и сидит с детьми вполне устраивает. При этом девушкам не запрещается иногда подрабатывать, а мужику готовить завтрак или ужин. Главное чтобы это было добровольно и без обязательств что он всегда делает это, а она всегда делает то.

По крайней мере это лучше чем когда девушка как мужик. Когда девушка в 30 лет не умеет готовить это треш. Я не говорю что она должна готовить, но по крайней мере она должна уметь. Собственно как и мужику стыдно не уметь готовить.

По крайней мере это лучше чем когда девушка как мужик

как мужик, то ещё ладно
шкаф передвинуть или забившийся водопровод почистить — навыки полезные и мало ли что

стрёмно это когда девушка для мужика как мама — приготовь, убери, носки-трусы купи и «а ты сегодня кушал?»

Гендерное распределение ролей в семье чаще всего и скатывается к авторитаризму вида мамаша-сыночек или господин-безвольная прислуга. Взрослые сформированные самостоятельные личности естественным образом приходят к определенной форме равноправия, которое абсолютно не отменяет женственности или мужественности, если они у людей в паре изначально есть.

Взрослые сформированные самостоятельные личности естественным образом приходят к определенной форме равноправия, которое абсолютно не отменяет женственности или мужественности

да, традиционное распределение ролей работает нормально только там, где социум, законы и культура заточены под такую конструкцию, а иначе это симбиотические отношения, где на уровне социума двое выступают как одно целое.

а мужественность и женственность — это вообще про приватную сферу и там уже кому что нравится.

как и наоборот. Врядли возможен равноправный брак в Саудовской Аравии или Афганистане.

шкаф передвинуть

Шкафчик, соразмерно уровню ОФП дамы

или забившийся водопровод почистить — навыки полезные и мало ли что

Это единственный и расово верный результат воспитания как мальчиков, так и девочек :-) в семье где нет разделения на «лампочка» и «котлеты» — из детей независимо от пола вырастает универсальный (преимущественно мужской) тип психики, и таким людям в будущем намного проще коммуницировать и находить себу пару :-)

как мужик, то ещё ладно
шкаф передвинуть или забившийся водопровод почистить — навыки полезные и мало ли что

Да я больше об внешности, характере, манерах. Нет той женственности, которая еще осталась у украинских девушек.

стрёмно это когда девушка для мужика как мама — приготовь, убери, носки-трусы купи и «а ты сегодня кушал?»

Да, это тоже треш, другая крайность.

До речі, багато кому з наших дівчат це теж заважає при дейтінгу з іноземцями.

У значительной части в майндсете есть нормальные мужчины, а есть «пополамщики» (это такое ругательное слово).

Куда же там девушки исчезли, откуда такой демографический кризис?

Речь была о соотношении _симпатичных_

значит нужно сделать всех парней несимпатичными, тогда выровняется все

Австралия последний раз воевала вроде бы только во Вьетнаме, соответственно убыли парней нет. А рождается их естественным путём больше. Ну и почти нет убыли от пьянства и связанных с ним несчастных случаев, как я понимаю.

Вспоминаю свою dating life в Киеве до трактора и аж плакать и возвращаться хочется.

В плане личной жизни при возвращении в Киев (отпуск и непродолжительная работа удаленно) чувствовал себя как в сериале Lost. Как тот тип на инвалидной коляске, который внезапно начал ходить

Выбирай более «красные» страны по этой инфографике:

en.m.wikipedia.org/...​of_countries_by_sex_ratio

видел статистику, что 40+% женщин в европе не были в отношения (не занимались соответственно разными сопутствующими активностями) в течении последнего года. Думаю проблема где-то здесь.

Когда у людей состояние «у меня нет отношений» не ведет к решению «надо найти человека для отношений», а ведет к «надо просто не быть в отношениях дальше»

Від Австралії до Індонезії, Таїланду, Малайзії і Філіпін рукою подати. Це звичайно не Україна і на любителя, але якщо зовсім глухо, то хоч так. Треба зауважити, що я зараз про саме дейтінг, а не про платний секс.

Решает проблему только, если оставаться жить в

Індонезії, Таїланду, Малайзії і Філіпін

Так и есть, легко можно уламать девушку на секс и отношения в первый же день

Другой вопрос сколько до тебя у нее было партнеров и не занималась ли она проституцией до тебя

Я пробовал раньше свайпить в разных странах (менять локацию в приложении). Филипинки, Индонезийки — на любителя. Малайзики куда не шло, Тайки, Вьетнамки норм. Китаянки тоже норм но на контакт не особо идут.

От тому я і раджу самотнім гетеросексуальним айтішникам, що треба десять разів подумати перш ніж емігрувати назавжди. Не скажу, що все безнадійно, але для успішного дейтінгу доведеться або прикласти х10 зусиль у порівнянні з нашою країною, або починати мутити з немісцевими азіатками.

З іншого боку LGBTQ+ особи матимуть в десятки разів кращі можливості наладити своє особисте життя.

Не скажу, що все безнадійно, але для успішного дейтінгу доведеться або прикласти х10 зусиль у порівнянні з нашою країною, або починати мутити з немісцевими азіатками.

Именно, в этом то и проблема. Видишь девушку на 3-4 бала, прикидываешь что если приложить усилия то можно замутить, а потому думаешь: «а оно мне надо если при тех же усилиях в Украине можно с девушкой на 5 балов замутить».

То же самое с азиатками, в своих странах они в разы проще идут на контакт чем те, что приехали сюда. И при тех же усилиях, там, у них на родине можно найти намного симпатичнее девушку чем тут.

На півдні, через погану якість цих паперових будинків, взимку холодно (зранку легко може бути +10 всередині). Через це люди часто їдуть на північ країни.

Насчет неработающих в воскресенье магазинов... Причина тут не столько в заботе о кассирах, сколько в поддержке малого бизнеса. Для крупных цепочек типа Лидла не составило бы проблемы организовать рабочую силу в воскресенье. Но это ударило бы по мелким частным магазинчикам, для которых открыться в воскресенье проблема. Люди потянутся в лидлы, привыкнут туда ходить. Клиент он такой — нашел где лежит спагетти и жареные шампиньоны в альди, и ходить искать в другой магазин ему лениво.
В Баварии и время работы магазинов ограничено до 20.00. В Хессене и Заксене можно до 22.00.

В Польщі Лідли в неділю працюють, на відміну від Бедронок, Керфора🤷‍♂️

Ні, не працюють. Од лютого прикрили цю лавочку

Цілий березень був в Польщі, працювали🤷‍♂️

США

Що не подобається?

иммиграция в США: долго, дорого, нервно и негарантированно.

За чим в Україні сумуєте?

За родными, за своей улицей, в меньшей степени за городом. Пройдусь в гугл стрит и отпускает. С годами все меньше однако....

можете звикнути?

К постоянному нытью на DOU.

У меня уже нет родной улицы давно... 5й город, ннадцатое жилье....) В этом свой кайф.. Были бы люди рядом хорошие ;) И как пел Цой место для шага вперед...

1. Немає рідної землі та духу.
2. Більше витрачаю грошей у місяць, менше заощаджую.
3. Дороге житло.
Ніколи не проміняю Україну на будь-яку країну на довгострокове проживання.

Вывод — надо больше зарабатывать)

краще бути багатим і здоровим, чим бідним і хворим

Заробляти можна скільки завгодно, а рідну землю і дух ні за які гроші не купиш. При їх навіть при переїзді по Україні бракує.

Ну це вже кому як. Не кажучи уже про те, що спроби пояснити хоча б самому собі, що то за такий дух і почуття рідності землі, майже напевне приречені на провал

На провал приречені спроби пояснити це людині, яка сама цього не відчуває. Тому що це чуттєві речі. Проте, як можна бачити далеко не всі його відчувають. Я б сказав це скоріше плюс конкретно для цієї людини, тому що таким на чужині живеться значно легше.

значит надо еще больше зарабатывать

Податки знов таки ростуть пропорційно)
А може навіть у геометричній прогресії

Топік пронизаний думкою, що якщо в Європі чогось немає у порівнянні з Україною, то ти дурень і воно тобі насправді й не потрібно.

Не засмучуйтесь, шановні, половина України вже живе як у європі: магазини, торгові центри та інші заклади або закриваються рано, або взагалі не працюють ;)

Пример того, что можно писать на украинском языке и при этом одновременно писать совсем неуместную херню.

І нах_я ти це сказав?

Ти написав ще менше російською

Ты считаешь, что уместно в топике про заграницу глумиться с того факта, что в Украине закрыты магазины из-за комендантских часов? Тогда можешь в том же направлении отправляться.

А ти зажди на те що тобі щось не подобається в інтернеті, расстєгаєш свій шовінізм про мову? Посилатєль хуєв

деградація освіти і суспільства, особливо останні 2 роки, таки дає себе знати

Магазины — то еще мелочь.
Тут один персонаж глумился с сирен и воздушных тревог.

Сучасний гумор в стані війни, уже стендапи виходять.

Польша

2 месяца спустя все нравится, единственное что непривычно что море на севере, а не на юге.
Не хватает мужа и его авто для большей свободы передвижения. Пока в запасе много идей куда можно доехать общественным транспортом, но растет список мест, куда только на машине.
Скучаю за теми днями когда можно было планировать свою жизнь на полгода-год вперёд.
.
Поляки очень помогают во всем и в подавляющем большинстве доброжелательно относятся. Бесплатный проезд в транспорте это вообще лучший подарок для нас, отличная возможность узнать страну. В школе для детей организуют дополнительные уроки польского языка и истории, 6 часов каждую неделю.
Жизни тут более расслабленная и приятная, меньше стресса. Намного выше уровень безопасности. Много классных мест куда сходить по выходным. Очень хорошо что в воскресенье не работают магазины — пример всем людям что это выходной, надо проводить время с семье, гулять, отдыхать, а не шопиться , готовить и тд. Мы быстро перестроились и теперь по воскресеньям даже стиралку не запускаем. Выходной!

Не хватает мужа и его авто для большей свободы передвижения

Як багато сенсів у цих словах

Мне кажется мужа тут можно опустить. Просто не хватает авто для передвижения и водителя.

Немає онлайн банкінгу, онлайн запису до лікаря, на сайтах клінік немає цін і немає месенджерів, лише дзвінки. Немає кави на виніс. Немає такої кількості кулінарії в супермаркетах як у нас, немає цукерок. Кур’єри не питають коли мені зручно, просто при’їздять в будь-який час.

с конхветами у немцев действительно не очень. остальное перечисленное все имеется.

А что вас удивляет? Краски немного сгущены, но вполне распространённые проблемы на западе.

По собственному опыту в Австралии

Интернет банкинг и мобильные приложения конечно есть но оцтой. Такое впечатление что прожект менеджером выступала 50+ тетка и пилили 50+ летние программисты на каком-нибудь КОБОЛе с купой легаси кода. И в то же время, украинские друзья не нарадуются монобанком и банкингом от Приват Банка. К самим продуктам банка, ценам и качеству обслуживания не придерёшься, но вот ИТ составляющая сосет.

Последствие вышесказанного, многие вопросы решаются по телефону. Никаких мессенжеров, в лучшем случае будет онлайн чат. Везде очень любят по телефону говорить. Неужели держать штат из телефонисток вам дешевле, чем добавить парочку кнопок в банкинг?

Всякие концерты, кино, транспорт, жилье можно забронировать онлайн, тут проблем нет. Но вот что-то нестандартное или несетевое, или нестандартная просьба — надо звонить. Подавляющее число клиник и стоматологов принимают бронь лишь по телефону. У топовых, конечно, все хорошо, но там и ценны топовые. У меня уже челендж такой, ищу что-то, если предлагается бронь по телефону закрываю вкладку и ищу дальше. Пусть будет чуть дороже но если есть возможность забронировать онлайн или хотя бы через мессенжер то делаю это тут. Вот взять тот же Groupon, сотни разных сервисов и развлечений, но в 90% случаях чтобы использовать купон ты должен звонить и бронировать, у многих сервисов не то что онлайн букинга нет, у них и сайта нет.

С кофе вообще никаких проблем нет. Наоборот, страна гордится своими кофейнями так как много иммигрантов из кофейных стран которые привезли сюда свою культуру кофе.

Ассортимент в магазинах действительно меньше, но не сказал бы что это проблема. Большой выбор это тоже проблема. Да нет 100 видов чая, кофе или колбасы, зато есть разные итальянские и азиатские соусы которые в Украине пол Киева надо обойти чтобы найти. Выбор сладостей, тортов, и их качество, тут наверное только Германия и Швейцария будут лучше Украины.

Да курьеры не звонят, но это плюс. Приходишь домой а у тебя посылка под дверьми. Не надо под курьера подстраиваться. Да воруют посылки, но это очень редкие случае и обычно магазины это компенсируют.

Германия и Швейцария будут лучше Украины

о_0 ні перша, ні друга країна взагалі не по солодощам. Я б ще зрозумів порівняння з Іспанією та Францією

Испания, Франция, Италия это в плане кондитерки и десертов в целом, ну там кафешечки с тортиками, мороженками и пироженками разными, а вот в плане магазинного ассортимента, всякие шоколадки, конфетки — это Германия и Швейцария.

А, мене шоколад не цікавить, я само по випічці. А по ній сумно

Ви правда нічого не чули про всесвітньовідомий швейцарський шоколад?

Шоколад — це ще не всі солодощі. Окрім шоколаду у Швейцарії нічого нема у порівнянні з країнами що я вказав

всесвітньовідомий швейцарський шоколад?

Пробував, але Лвівський мені сподобався більше.

У нас он в почти два раза дешевле бельгийского.

Франция и Бельгия :)

Интернет банкинг и мобильные приложения конечно есть но оцтой.

А вот в Германии не отстой и на оплату чего-либо или перевод денег другу, мне нужно не 15 действий / кликов, как в Привате, а 5, что я уже показывал.

Последствие вышесказанного, многие вопросы решаются по телефону.

Бедные австралийцы, как же вам сочувствуют немцы. Ведь вам приходится решать вопросы по телефону на английском! В Германии, кстати, в связи с короной, практически все сервисы перевели в онлайн. По телефону сейчас решаются вопросы, которые по другому просто не решить, например договориться на завтра о времени просмотра садика, куда хотим отдать ребенка.

в 90% случаях чтобы использовать купон ты должен звонить и бронировать, у многих сервисов не то что онлайн букинга нет, у них и сайта нет

Какой ужас, айтишнику не дают жить по купонам :) А как, насчет заполнить и подать годовую налоговую декларацию. В Германии у меня на это уходит 7-10 минут, без надобности куда-то ходить. Что будет в Австралии или в Украине?

Ассортимент в магазинах действительно меньше, но не сказал бы что это проблема.

Родственники сейчас живут в Германии в городке на 60 тыс. У них в радиусе 2 км от дома 10 супермаркетов, включая 2 гипермаркета такого размера и асортимента, что даже в Киеве есть от силы штук 5. Они в шоке с этого.

Выбор сладостей, тортов, и их качество, тут наверное только Германия и Швейцария будут лучше Украины.

Германия в плане выпечки впереди Украины на очень много лет, особенно по пирожным и тортикам. Про разные круассаны я вообще молчу. Во время последней поездки в Киев, я специально сделал сотни фотографий всего. Вот одно из фото — выпечка в самом новом Новусе на левом берегу. Это, кстати, праздничный, новогодний ассортимент.
ibb.co/g6Wwhws
Количество булочных в Украине и Германии несоизмеримо, у меня в радиусе 2 км от дома их десяток и в каждой разный ассортимент. В супермаркеты в Германии за выпечкой я хожу редко, так как там она гораздо хуже, чем в булочных. А по цене даже нечего сравнивать. Вот то, что навалено на фото из Новуса, оно, конечно, дешевле в Украине. Но, если взять любую хорошую выпечку, которая в Украине тоже есть, пусть и редко встречается, то ее цена минимум в 2-3 раза дороже, чем в Германии, я уже показывал скриншоты чеков, что для меня просто нонсенс.

нужно не 15 действий / кликов, как в Привате

Там точно больше кликов.
Ведь номер карты это уже 16 кликов 😂

оце полихнуло. і це від Австралії, таке враження було що знов ліси зайнялись :)

Ведь вам приходится решать вопросы по телефону на английском

Ага, или индус с традиционным акцентом, или нейтив который тараболит 5 слов в секунду. И это при обычно усратой телефонной связи в mono качестве где все шумит, скрипит и пердит. А верификация личности это отдельная песня. Надо адрес называть, имя, фамилию, иногда имейл адрес, называть по буквам, а потом в конце еще может сказать: «Знаете, приходите лучше к нам в бранч лично с документами». Рабочие часы — пн-пт, 9:00-16:00, ну спасибо. Это пздец в 21 веке.

Какой ужас, айтишнику не дают жить по купонам :)

Так не ради купонов то ). Он используется как агрегатор и катализатор сервисов и развлечений, с фоточками и отзывами. А купоны уже как бонус ). Просто привел как пример что 90% сервисов которые обычно есть на группоне, будут требовать букинг по телефону, от тайского масажа до полета на самолете. Хотя, думаю, в Украине тоже так будет.

А как, насчет заполнить и подать годовую налоговую декларацию. В Германии у меня на это уходит 7-10 минут, без надобности куда-то ходить. Что будет в Австралии или в Украине?

Все норм, государственные сервисы уже лет 5 как все ушли в онлайн и привязываются к одному аккаунту. Что-то типа украинской Дия. Декларация там же легко подается, несколько страниц визарда, большинство информации автоматом подтягивается с налоговой, банков и пейролов всяких. Тут больше проблема посчитать capital gain со своих инвестиций.

Це куди ж вас занесло-то?

Це в якій країні? В Польщі є банкінг, кава навиніс, цукерок дофіга видів, онлайн рецепти навіть є в додатку типу нашої Дії.

немає цукерок

И как следствие, не так много стоматологий на квадратный километр как в Киеве

Что хорошо, на самом деле

Не знаю, яка це країна, але дуже схоже на Італію :D

Доплатите за доставку «по расписанию»)

Вы не замечали корреляцию между высокими налогами и уровнем жизни? Разумеется correlation does not mean causation, но связь точно есть

В Швейцарии, Дубаях, Монако и некоторых других странах низкие налоги, но уровень жизни высокий.

В Швейцарії income tax 30+%, де ж це низькі?

Это очень низкие налоги, если сравнивать с остальными странами мира. Просто в Украине непуганные фопы налогов не платят вообще, можно сказать.

30% то ще мана небесная)) зазвичай 50+ у високому бакеті

Вот здесь со 100 тысяч в год 23 процента. Учитывая уровень инфраструктуры вокруг это низкий ch.talent.com/...​0&from=year&region=Zürich

Ну треба розуміти, що в тій самій Німеччині мед. страхування в податки включено, а в Швейцарії ні. То й вийде одне на одне

ну треба розуміти. Ціна мед старховки в швайці фіксована і не залежить від зп, а в Німеччині прогресивна, а тепер подумай де краще більше заробляти.

Вот здесь со 100 тысяч в год 23 процента

из которых налогов аж 12%
дальше 0,6 — церковный налог, можно не платить
и 2,6 — накопительная пенсия
остальное страховки.

WAAAT? Ніт
income 30% буде при зп від 100К в місяць(sic!)

От дідько, я думав в калькуляторі то за рік. Вибачте

Вважаю, що високі податки це наслідок високого рівня життя, а не причина.
Вони вже були багаті і норм судами, коли ввели високі податки.

Низькі податки стимулюють розвиток малого бізнесу і інвестиції, а великі — «стрижуть бабки» коли в країні багаті люди і безпечно інвестувати

Заружебом не нравится только то что нужно начинать все сначала и привыкать к новым порядкам
В остальном всяко лучше чем в Украине(даже в мирное время), а уж тем более во время войны

Не подобається бути біженцем. В Італії класно бути Італійцем, або багатим туристом. Але треба було пожити за кордоном, щоб зрозуміти, яка Україна крута

Сегодня в Харькове ночью было +4 градуса. Как там погодка в Италии?

схожа на нашу, я на Півночі. тут дощить часто, плюс холодний будинок. весь час ходимо в теплих речах

саме так, раніше мені багато хто не вірив....а якщо жити на півдні нормальним життям(

щоб зрозуміти, яка Україна крута

Вы не знаете многочисленные истории как мажоры сбивают людей и отмазанные родителями уезжают безнаказанно?

В Украине просто не работают законы и опасно, даже в мирное время

«Крута» ага

всього найкращого! сподіваюсь, ніколи не побачити вас в Україні

Все вірно. Якщо закрити очі руками та сказати «Я у будиночку» то звісно всі ці історії про мажорів що збивають людей та мусорів які підкидають наркоту виявляться неправдою.

Ви ще як Аліса скажіть «Да ви ж усі просто карти» і дмухніть на них. Вони полетять шо то листя восени, це я вам точно кажу!

Цікаво що за історії про підкидання наркоти ?

Цікаво що за історії про підкидання наркоти ?

Сразу видно, из какой страны новости он смотрит и читает :)

Мой товарищ — следователь в райотделе в Киеве может вагон подобных историй рассказать. По его словам почти любого можно на ровном месте закрыть, было бы желание. И че-то я ему верю больше, чем людям в розовых очках.

Но, всё же, подброс наркотиков — это визитная карточка оркостана, у нас подобных новостей практически нет.

Ну шо, ти вже сказав «Я у доміку»? Допомогло?)

у нас подібних історій валом, просто вони не потрапляють в новини. Навіть відносно недавно бачив історію, власний досвід ветерана-блогера, забув як його звати, але його лице часто на очі потрапляло, так шо не безвідома людина. Підкинули наркоту, чувак побачив і все викинув, через пару кварталів зупинили копи, почали обшукувати)) класика. Це все в фейсбучіку. В новинах, ясно шо, не було такого

Оркостан, ага. А навіть якшо і так, у нас мало мажорів-вбивць на свободі, чи шо

В новинах, ясно шо, не було такого

На что ты намекаешь, в Украине тоталитаризм и диктатура? Даже в раше все эти случаи в прессу попадают, с какого фига в Украине не будут?

Отец 35 лет за рулем, много в такси работал ,сотни друзей знакомых в такси, в перевозках, разные бывали ситуации, ни разу не слышал про подкидывания полицией наркоты

Так новости есть или нету ?
У меня есть истории знакомых как нарики сидит ширяются в Франфурте полиция за углом стоит и если им подойти сказать они ничего не делают по этому поводу,
Это истории друзей которые живут там уже 10 лет
Так что теперь ?

Франкфурт — сомнительное место для жизни, это я точно могу сказать. Левацтво не ведет ни к чему хорошему.

тю, полицейские тоже люди
зачем себя переутруждать лишний раз?

в Берлине полицейские бывают контролируют парки — заезжают на авто и медленно проезжают по территории в том числе и мимо точек продажи наркоты. особенно красиво это выглядит зимой, когда холодно, темнеет рано и эти темнокожие ребята сидят возле костра (костры кстати тоже запрещено палить).

Ну темнокожие тоже люди, ко всем надо иметь уважение ))

именно!

работают люди, не зачем их тревожить ))))

не нам судить какой сервис нужен людям, раз сидят значит нужен

У цього є причина.
У Німеччині наркомани вважаються хворими. І відношення до них, якщо вони не скоюють злочинів, відповідне.
Ну і звісно поліція не дурні щоб лізти до упоротих, як власне і інші громадяни.
Це називається компроміс )

все нравится

раньше не нравились какие то вещи в Дойчланде — бюрократия, левачье, сдвиг в зелёную сторону. теперь стало пофигу. скучаю за мирной Одессой, Николаевом.

Не подобається зсув в зелену сторону? А стихійні звалища в Україні подобаються?

причем тут свалки? политика «зелёных» в Германии это вообще не про мусор 🤦

к тому же как показали события последних 1.5 месяцев предвыборные обещания «зелёных» осенью 2021 в плане перехода всего производства Германии на возобновляемые источники энергии отечественного производства втечение 5 лет оказались популизмом. сейчас — что «зелёные», что Шольц подзабыли про осенние планы срочно покрыть 4 процента территории Германии ветряками и солнечными панелями чтобы стать независимыми от нефти и газа.

Я не знав, що ви про політичні партії і їхні внутрішні передвиборні обіцянки.
Та і досі не розумію, як під

сдвиг в зелёную сторону

розшифровується в усе це.

та у нас здесь партия и народ живут в обнимку, если говорить о зелёных. даже понятие такое появилось как «зелёный коммунизм». это когда партия рассказывает как надо жить, на чем ездить, сколько квадратных метров снимать, что есть, как выращивать с/х культуры и все это прикрывается заботой о климате и окружающей среде. даже если это откровенный бред. как например недавний коррупционный скандал с Tarn-Stiftung «Klimastiftung MV». — фонд который финансировался Газпромом, прикрывался защитой климата и развитием возобновляемых источников энергии, а по факту позволил достроить рашкин «Северный поток 2». Фонд кстати до сих пор не прикрыли, они работают и дальше.

У Німеччині з дітьми 2 місяці. Дуже-дуже погано, що тут нема чоловіка та батьків. Це не подобається і до цього просто неможливо звикнути. В цілому зрозуміла, що із зовсім малими дітьми (1 та 4) мені значно краще у Харкові, хоча німці у цьому не винні 100%. Із незвичного тут: нема цілодобових магазинів, у неділю майже нічого не працює, на великих станціях С та У бану нема (чи може ще не знайши) нормальних вказівок, як потрапити до того чи іншого потяга. Гречки нема, а у «русіш» магазині вона дійсно російська, тому не купую принципово. Із житлом у великих містах важко, у Харкові було значно простіше зняти двокімнатну хату. І хати здаються зазвичай без меблів, це також незвично. А ще тут все спокійно та повільно — черги за бланками, у магазинах, документи та картки приходять поштою... Знаю, що раніше було краще, бо зараз дуже багато людей приїхало і система не витримує, але все одно контраст великий із Харковом, де якось вдавалося все дуже швидко зробити, іноді навіть не виходячи з дому. І податки та соц відрахування — вони великі, тому на руки грошей лишається менше, ніж вдома. Приватний садок малій знайшла за 7 зупинок с-бану від нас, а комунальний перевантажений — це також незвично, бо у нас усіляких дитячих клубів, садочків, розвивашок на кожному перехресті по 2 штуки. Це все не недоліки, а просто особливості, з якими люди щасливо живуть тут, а нам помітно, бо ми жили у іншому темпі.

Гречки нема, а у «русіш» магазині вона дійсно російська, тому не купую принципово

Передивився свою гречку з «русіш магазину»: Литва та Польша. З російских товарів тут цукерки та ікра, все інше виготовляється в ЄС.

у Харкові було значно простіше зняти двокімнатну хату

Якщо до війни сирійський біженець шукав би квартиру у Харкові, то легко зняв би?

З російских товарів тут цукерки та ікра, все інше виготовляється в ЄС.

Ще водка.

у нас тут гречка с Алтая в «руссиш» магазине

Видимо разные магазины есть, я про MixMarkt, у них поставшик monolith-gruppe.net, они производят в ЕС

Гречка у найближчому до мене русіш магазину із рашкі. Перевірено. А щодо сирійського біженця: я на його місці не була, не знаю. Але у Франкфурті і німцям важко щось знайти, тут просто небагато доступного житла і великий попит.

Харків місто студентів, може ви в своїх Німеччинах й звикли здавати житло тільки представникам арійської раси, хехе, проте в Харкові до іноземців всі давно звикли, банально, в моєму ЖК на ХТЗ (район з не найкращою славою, аля Троєщина в Києві) жили студенти-сирійці, заробітчанин-індус, пенс-американець, іранець, туркмени, якісь африканці і якихось особих проблем в них не було.

Харків місто студентів, може ви в своїх Німеччинах й звикли здавати житло тільки представникам арійської раси, хехе, проте в Харкові до іноземців всі давно звикли

У Німеччині в 3 рази більше іноземних студентів на душу населення, ніж в Україні. І всі вони десь живуть, як не дивно. Тому це ніяк не відміняє факту, що сім’я сирійських біженців не зніме легко житло у Харкові, тим більше за ті ж гроші, що і українець.

Не знайшов статистику по окремим містам Німеччини, проте по всій Німеччині іноземних студентів приблизно 1 на 320 осіб, в той час як в Харкові 1 на 70 осіб. Що перетворює ваш факт на аргумент рівня «а вот в Харькове негров линчуют»

по всій Німеччині іноземних студентів приблизно 1 на 320 осіб

Порахуй ще раз, 416.000 в Німеччині, 71.000 в Україні
de.statista.com/...​d-nach-herkunftslaendern

Каюсь, грішний, старі дані по Німеччині використовував, 1 на 200 там й 1 на 563 в Україні. Проте, окремо по Харкову, цифри усе одно вище аніж в цілому по німцям, через велику концентрацію ВНЗ в місті.
osvita.ua/vnz/82347

Я теж у Німеччині, у маленькому містечку, тут тільки з машиною(а вона в Києві). Малій мені видали Тагесмуттер(3 роки їй), я писала сльозливого електронного(!) листа на Ратушу, приватних тут просто нема, а старший в мене «особливий» і в школі попросили почекати... І ще англійської тут ніхто не знає...
І все одно, тут чистіше, скрізь парки, є тупо все для життя, навіть кінотеатр. Але без машини нікуди, звичайно.

Гречку можно у турков еще поискать

Сумую за чоловіком, заняттям коханням та його кавою. Все інше — дрібниці.

Нас тут (в Польщі) прийняли майже як рідних, в безлічі місць висять українські прапори, присутня українська мова в банкоматах і на багатьох польських сайтах, люди дуже привітні, з песелем зі статусом UKR є всі права (крім голосування) —> яке взагалі можуть бути «не подобається»...
Є _відмінності_. Кому не кайф — завжди можна повернутися.

Про відмінності, без «не подобається»:

— на звичайній пошті нема такого поняття як «до запитання» — доставка лише за адресою, в поштомат або в абонентську скриньку (є багато відділень де таких абонентських скриньок нема)

— із ввімкненими фарами потрібно їздити цілий рік, а не лише від осені до весни, як у нас

— знак «обережно, олені» буквально означає «обережно — на дорогу можуть вибігти олені» (я про тварин), бо тут їх не відстрілюють браконьєри в такому режимі що їх взагалі не видно, як у нас...

— антибіотики в аптеці продаються лише за рецептом, за рахунок чого, з одного боку, самолікування всім доступним в аптеці виключене; в аптеках нема такого поняття як «зараз нема в наявності, давайте ми для вас замовимо і зателефонуємо коли привезуть»; місцевий аналог сайту «tabletki» програє нашому у функціоналі

— мобільний інтернет суттєво дорожчий ніж у нас

— сміттєві баки не загальнодоступні, кожен повинен платити за вивезення свого сміття; на природі хоч і буває де-не-де сміття, але ніколи не бачив ще цілі яри / рови / імпровізовані смітники серед лісу чи поля як це практикується масово в нас...

— погана дорога через ліс (зі слів місцевих) — це просто асфальтована дорога на одну машину і без ніякої розмітки, а не ґрунтова колія де проїде лише трактор як у нас...

— в місцевому аналозі olx не підходить будь-яка платіжна картка, а потрібна обов’язково місцева з підтримкою blik

— кукурудзяна каша, яку люблять мої діти, тут не продається в стандартній «бєдронці», може десь є але треба шукати деінде.

(щось згадаю — допишу)

в аптеках нема такого поняття як «зараз нема в наявності, давайте ми для вас замовимо і зателефонуємо коли привезуть»

Взагалі є. Я замовляла так ліки від алергії, вони зазвичай під замовлення, чекала тиждень. Не телефонували, я прийшла сама і викупила. І ще таке саме було, коли за рецептом треба було 4 упаковки пігулок, а в аптеці було тільки 3. Вони замовляли ще одну пачку, і через пару днів я прийшла викупити всі 4 одразу за одним рецептом.

Безуспішно пробував замовити в декількох аптеках банальний інгалятор — не електричний, пластиковий з «горлом», куди наливається кип’яток і капається олійка для інгаляції. Дуже допомогло б у холодний період, однак нарешті прийшло тепло і вже непотрібно.

А, зрозуміло. Я замовляла ліки за рецептом, тому можна було замовити. Інгалятор не шукала, тому не знаю. Може, вони десь в інтернет-магазинах продаються?

Якщо ви у Польщі, це можна замовити на Амазоні або Алегро. Буде значно швидше та зручніше.

Кипятишь воду в кастрюле, капаешь туда маслецо, дальше голову над кастрюлей, накрываешь голову полотенцем и балдеешь.

інгалятор — не електричний, пластиковий з «горлом», куди наливається кип’яток і капається олійка для інгаляції

отримав з доставкою кур’єром від zyjlatwiej.pl

інглалятор простіше буде замовити на якомусь аллєгро. А от з ліками я вже зустрічався коли в найближчий до мене аптеці не знайшлось виписанного для мене і фармацевт пропонувала замовити — обіцяла що наступного дня буде. Але перевірила по системі і з’ясували що потрібний засіб був в кілометрі в сторону.

Кукурудзяна каша є в магазинах делікатесів або в Ашані можна пошукати)

Кукурузную кашу покупали во многих магазинах, есть в Польше. С кашами непривычно, что сложно найти не фасованые по 100гр пакетикам, а просто одним пакетом. Но таки находятся🙂

не фасованые по 100гр пакетикам

Ну да по 100 это мужчине не еда (если только не жидкость 😊) .
Но для леди вроде ок

антибіотики в аптеці продаються лише за рецептом

И слава богу

В магазинах, на заправках і т.д. майже завжди перепитують що потрібне — faktura (рахунок для юридичної особи) чи paragon (звичайний у нашому розумінні чек).

це через те що багато хто тут працює по В2В і витрати такі як паливо списує в «кошти узискання приходу» — такі собі матзатрати за термінологією нашої бухгалтерії.

ніколи не бачив ще цілі яри / рови / імпровізовані смітники серед лісу чи поля як це практикується масово в нас...

Відбій, сьогодні побачив і тут таке в лісі. Яма 3×2 метри, глибина невідома, закидана сміттям і зверху накрита старим килимом. Але за два місяці таке тут вперше, при тому що активно і регулярно прогулююся лісами. Навіть не беруся припускати, скільки таких імпровізованих смітників і якого розміру я б знайшов в Україні за цей час...

Вживані телефони за оголошенням тут можна знайти суттєво дешевше і в дуже хорошому стані.

Дуже добре розвинені мережі заміни бутлів з побутовим газом для кухонної плити. Це можна зробити на заправках, а також у безлічі віддалених сіл в магазинах та інших точках продажу. Причому балони вже стоять заправлені, а свій порожній можна просто залишити на обмін.

Для порівняння, в Україні такий сервіс хоч й існує в принципі, але знаходиться на етапі зародження (і не видно прогресу вже десятки років). На __деяких__ заправках можна звернутися і якщо є потрібний перехідник, то балон, можливо, заправлять. А якщо хочеться не кататися даремно, а дізнатися перелік точок наперед, то ґуґл для мого рідного обласного центру на пошук «заправка балонів побутовим газом» дає аж одну таку торгову точку. При цьому балон повинен бути свій власний, заміну на повний не роблять.

Для порівняння, в Україні такий сервіс хоч й існує в принципі, але знаходиться на етапі зародження (і не видно прогресу вже десятки років).

А? Що? Ще років 25 назад по далекому негазифікованому селу моєї бабусі регулярно їздила машина з газовими балонами, яка доставляла їх «під ключ» прямо з підключенням до плити. Це «на етапі зародження»?

В Україні це вже атрофувалось )) Цією діяльністю раніше займались як ГорГази, чиї машини і їздили, так і приватні компанії, до яких треба було їхати зі своїм балоном і які його при тобі заправляли.

по далекому негазифікованому селу

Можливо, не маю такої інформації саме про далекі негазифіковані села. А от в моєму недалекому і «з одного боку» газифікованому селі такої опції нема. І на найближчій заправці балонів нема, і з власним балоном мене там пошлють лісом. Тож в мене залишаються такі варіанти: віддати 60 тисяч грн (довоєнна ціна) за газопровід (бо доволі далеко тягнути) і опісля віддавати 1500 грн щомісяця за доставку, незалежно чи користуюся чи ні, а так як йдеться про дачу то це невигідно; або ж їздити з власним балоном по ближніх заправках і грати в лотерею — пошлють лісом чи ні, або ж їхати через цілий обласний центр на інший край де точно не пошлють лісом (однак зважаючи на війну газу там може не бути, але це інша історія). Тож масова послуга обміну балонів сильно стала б у пригоді.

Після життя в Україні дуже непросто визначити на око, в якому типі населеного пункту в Польщі зараз перебуваєш — в місті чи в селі. Бо в селі є магазини з POS-терміналами, бруківка в центрі, само собою асфальтовані дороги з тротуарами збоку і часто з відблискуючими елементами, поштове відділення, триповерхова школа, пожежна частина, медпункт, багатоповерхові квартирні будинки, величезна будівля храму, часом декілька банкоматів і навіть окремі банківські відділення. Лише у вікіпедії можна для цього населеного пункту прочитати, що це саме село. А от на село в українському розумінні тут схожі лише населені пункти із словом «Huta» (хутір) в назві, наприклад Stara Huta, Nowa Huta і т.д., але при цьому все одно в хуторі буде якісна асфальтована дорога, часто краща ніж деякі бічні вулиці в українському обласному центрі...

В селах на Закарпатті бували?

В селах на Закарпатті бували?

А що там?
Заробітки все життя 🤔🙄

Чистота, порядок, стрижені газони, декоративні зелені огорожі, бруківка на подвір’ї. Виглядає гарно, не як середньостатистичне село

Чистота, порядок, стрижені газони, декоративні зелені огорожі

І це завдяки заробіткам довжиною у півжиття.
І зовсім не усюди

Бував. В туристичних селах на Закарпатті все гарно, хоча місто з селом не сплутаєш. В нетуристичних селах там — все як в середньому по Україні.

В туристичних селах на Закарпатті все гарно

Хм, відпочивав у селі під Боржавою.
Гарно, бо природа, але щоб дороги по селу були класні, нема такого 🤔

Так, бували. Проїдьте вздовж кордону від Львова і донизу. Там не те що дорог і інфрастуктури немає, люди там живуть у 18 столітті. Зустріти там автомобіль чи взутих дітей — то неймовірна вдача.

Зустріти там ... взутих дітей — то неймовірна вдача

Будете сміятися. Тут в Польщі, як тільки трошечки потеплішало (хоча як на мене, ще доволі дубак), бачу що на дитячому майданчику діти роззуваються аби босими ногами побігати по піску. Звісно, діти одягнені дуже гарно, не йдеться про циганят чи щось таке. Будуть здоровішими, ось мій висновок. Хоча своїх дітей до такого ж не заохочую, таке загартовування треба було робити від віку немовляти, а зараз натомість заробимо лише соплі.

Да да.
Девочка, а где тут асфальт, как проехать?
" а що це таке?"
(реальная история из моей жизни, свернули не туда).

Існує спеціальний депарамент побічних ефектів ліків та лікувальних засобів, куди можна надіслати інформацію щодо особливості перебігу хвороби внаслідок вживання будь-якого лікувального засобу.

Нетворкінг тут дає такі результати, від яких спершу з незвички були сльози на очах (далі звикли, як звикаєш до всього хорошого). Отже, після того як взнали що ми з України, місцеві почали нести цілі коробки допомоги, це були іграшки для дітей, малі велосипеди, одяг, їжу, побутові і гігієнічні засоби, шкільні приладдя... Запрошували в гості, пригощали, приносили нам додому готові страви приготовані власноруч. Звісно що я пояснював, що я програміст і робота є, до того ж добре оплачувана. Це ніяк не допомагало. Коли їхав по замовлені нові шини на літо, поцікавилися куди їду і тут же зателефонували кудись в інше місце щоб мені зробили суттєву знижку.

Я ніколи такого не бачив в себе вдома.