Що буде з IT-індустрією після перемоги. Львівський ІТ Кластер запускає опитування ІТ-спеціалістів
Львівський ІТ Кластер адаптовує до нових реалій дослідницький проєкт IT Research, який з 2015 року ґрунтовно вивчає та аналізує ІТ-ринок Львова. Повномасштабний наступ росії вплинув на ІТ-сферу. Тому мета проєкту IT Research Resilience сфокусована на комплексному дослідженні змін, які відбуваються в тех-індустрії України після 24 лютого та аналізі розвитку подій і трансформації ландшафту ІТ-сфери після перемоги України.
IT Research Resilience проведуть за верифікованою протягом шести років методологією та адаптованою на час війни. Через вторгнення росії приблизно
Зараз з’являються результати «точкових» опитувань. Проте, вони не у повній мірі можуть забезпечити системність чи строго науковий підхід. Львівський ІТ Кластер має шестирічний досвід у проведенні галузевих досліджень. У 2021 році у межах проєкту IT Research Кластер вперше дослідив технологічну сферу Івано-Франківська. Тепер проєкт націлений на грунтовний аналіз ІТ-індустрії під час війни. Результати IT Research Resilience сформують у звіт, який міститиме інформацію, зокрема про:
- те, як війна змінює ландшафт ІТ-ринку та аналіз де в Україні потенційно можуть з’явитися нові тех-хаби;
- репрезентативні дані про міграційні настрої та плани IT-працівників, зважаючи на кілька можливих сценаріїв завершення війни: чи залишаться вони в Україні, чи готові повертатися до своїх міст або ж готуються до виїзду за кордон;
- соціально-демографічний профіль спеціалістів, який серед іншого, дозволить простежити як війна вплинула на рівень доходів;
- як трансформувалася структура компаній за розміром людського капіталу під час війни;
- зміни, які відбулися на ринку праці після 24 лютого та що його чекає у майбутньому;
- тимчасовий економічний ефект у регіонах, куди під час або на час війни переїхали ІТ-спеціалісти.
Особливістю IT Research Resilience є залучення футурологів та команди аналітиків, економістів і експертів галузі. На основі результатів дослідження вони підготують аналітичний прогноз для ІТ-індустрії України з урахуванням різних сценаріїв розвитку подій. Адже думати про те, що буде після перемоги треба вже зараз. Розуміння того, як може виглядати ІТ-ринок, які плани в компаній та працівників, однозначно полегшить адаптацію сфери до нових реалій. Та дозволить, зокрема органам влади, побудувати стратегію роботи під час та після війни.
«Війна сколихнула нашу індустрію, як і будь-яку іншу. Попри це, ІТ-галузь зараз одна з опорних для економіки країни. Ми бачимо, що компанії активно відновлюють довоєнну активність. Тому важливо мати цілісну картину того, що відбувається в індустрії зараз, куди нам рухатися, розуміти які настрої в ІТ-спеціалістів. Важливо, аби люди залишалися та працювали в Україні. Для цього потрібно виробити певну стратегію. Результати IT Research Resilience якраз стануть дорожньою картою саме для такої стратегії розвитку ІТ-індустрії в Україні після перемоги», — зазначає Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластера.
Проєкт IT Research Resilience підтримують Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та Western NIS Enterprise Fund.
Якщо ви представник ІТ-індустрії, долучіться до дослідження IT Research Resilience та пройдіть опитування за посиланням.
IT Research Resilience — це дослідницький проєкт Львівського ІТ Кластера. Він трансформувався із проєкту IT Research Ukraine, який Кластер анонсував на початку 2022 року. Через повномасштабний наступ росії, дослідження адаптували під нові реалії. У межах підготовки IT Research Ukraine Кластер залучився підтримкою та партнерством Міністерства цифрової трансформації, програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та Western NIS Enterprise Fund. Усі партнерства чинні і під час реалізації проєкту IT Research Resilience.
3 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів