Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Переваги та недоліки релокейту до Іспанії під час війни. Власний досвід

Привіт, мене звати Юля, я Head of HR Department в AdTech компанії Paxle. Вже пройшло майже три місяці з того дня, коли я була змушена покинути свій дім у Києві та переїхати до Іспанії. В цій статті я хочу поділитися своїм досвідом вимушеного релокейту, нюансами проживання у Валенсії, а також розповім, що допомагає мені не зійти з розуму, триматися і продовжувати жити в такий час.

Як мене застала війна

Я вдома в Києві, на годиннику приблизно п’ята година ранку, крізь сон почула вибухи і тупіт сусідів, які почали бігати сходами. Через декілька хвилин мене розбудив хлопець зі словами «Погані новини, на нас напали». Я запам’ятаю цей день на все життя, мабуть, як і більшість українців.

За тиждень до війни в нас була зустріч з командою, на якій ми обговорювали як діяти, якщо почнеться війна (про те, що варто зібрати тривожну валізу, продумати план евакуації у безпечне місце, подбати про рідних та ін.). Але все одно підготуватися до цього морально неможливо.

Було страшно від того, що ти не знаєш чого чекати кожну наступну хвилину. Залишилося тільки взяти себе в руки, подзвонити рідним, та слідкувати за новинами.

Перші півтора тижні війни я залишалася вдома, адже не було зрозуміло, як будуть розгортатися події. Пізніше прийняла рішення, що в Києві може бути небезпечно і доцільно виїхати закордон, щоб влаштовувати свій побут, продовжувати працювати та підтримувати нашу країну в тилу.

Довелося скласти все своє життя в один рюкзак — мінімальна кількість одягу на перший час, ноутбук, документи (внутрішній та закордонний паспорти), трохи готівки і телефон.

Київ — Варшава

Мені пощастило сісти на безплатний потяг Київ-Варшава. Це була найскладніша поїздка в моєму житті. Жінки та діти набивалися по 12 осіб в тримісному купе, їхали, стоячи у коридорах, спали в тамбурі. По дорозі ми попали під обстріли біля Житомира, на щастя, все обійшлося.

Купе потягу «Київ — Варшава» та перші фото на вулицях Варшави

Перша зупинка у Польщі

Коли ми перетнули кордон, потяг зупинився у місті Холм (Chełm). Через те, що нас не випускали з вагонів було трохи ніяково, але через кілька хвилин після зупинки до нашого потягу позбігалися волонтери та намагалися через маленькі щілини у вікнах передавати воду, солодкі батончики, бутерброди, цукерки дітям. Втриматись від сліз було дуже важко.

Так ми простояли 8 годин, після чого потяг рушив далі.

Коли ми вже вийшли на вокзал у Варшаві, я дуже гостро відчула ті емоції й переживання, з якими зіткнулися українці — ти просто стоїш на вулиці та до тебе починають підбігати чужі люди, обіймати як рідну і питати безупинно, чим можна допомогти. Волонтери зібрали нас в одному місці, пригостили чаєм, щоб трохи зігрітись та видихнути. Допомагали всім необхідним: було дуже багато коробок з памперсами, зубними щітками, пастами, кремами, пледами та іншим. Я взяла лише безплатну сім-карту з інтернетом.

Далі, нам видали анкети, де потрібно було вказати свої дані та місце, куди я хочу прямувати далі. Після цього нас почали збирати в групки, розсаджувати по автобусах і розвозити в різні локації: когось в готель (якщо є можливість проживати за власний рахунок), когось до знайомих, когось в місця прихистку, де можна було залишитись на перший час безплатно. Я поїхала в готель, щоб відпочити від важкої дороги, заспокоїтись і зібратись з думками, що робити далі.

Так, дорога від Києва до Варшави зайняла 28 годин.

На цьому етапі хочу дати кілька порад:

  1. Якщо ви плануєте їхати до Польщі, є сенс добиратися прямим потягом. Хоч ми простояли на кордоні 8 годин, але були в потязі, в той час, як інші люди, які їхали з пересадкою, чекали на вулиці по 10 годин, а деякі навіть довше.
  2. Не брати багато речей (!), лише першої необхідності. Трохи одягу, документи, їжу і воду. Майже нереально знати наперед, скільки людей буде в потязі/ автобусі, та чи зможете ви взагалі помістити весь свій багаж. Були випадки, коли люди залишали валізи просто на вокзалах.
  3. Зберігати максимальний спокій і лояльність, адже кожен, хто виїжджає під час війни, знаходиться у стресі і не контролює свої емоції. А нам треба бути сильними, наскільки це можливо і підтримувати тих, хто поряд.

Варшава — Італія — Іспанія

У Варшаві я прожила 3 дні. Стільки я дала собі часу, щоб скласти план на найближчі кілька тижнів. Зустрілася з колегами, які ще до війни опинилися в Польщі. Почала трохи повертатися до роботи і вирішила переїжджати до Іспанії. На це було декілька причин.

По-перше, моя подруга була у відпустці в Аліканте і через початок війни продовжила оренду квартири на місяць. По-друге, в Іспанії працює частина нашої команди — хоч і з жахливої причини війни, але декілька працівників також зробили релокейт, який відкладали раніше.

Я вирішила зупинитися у подруги, але зараз компанія допомагає нашим співробітникам з пошуком житла, надає фінансову підтримку та допомагає адаптуватися, щоб перебування в чужій країні було максимально комфортним. Така підтримка є надзвичайно важливою сьогодні.

Перша робоча зустріч з командою після початку війни, Катовіце (на фото зі мною Андрій, СЕО Paxle)

Декілька слів про білети. Краще витратити трохи часу на пошук, щоб заощадити кошти. Під час війни різні авіакомпанії почали надавати знижки, або створювати спеціальні програми для українців.

Наприклад, компанія WizzAir на той час виділила 10 000 безкоштовних квитків. На жаль вони всі були заброньовані на 2 місяці вперед, але варто стежити за такими пропозиціями на офіційних сайтах.

Мені вдалося знайти недорогий квиток на літак (55 євро) з пересадкою в Італії. Був лише один мінус — я спала на залізному стільчику в аеропорті, поки чекала на пересадку.

Дорога до іспанського міста Аліканте та ночівля в аеропорту Болоньї, Італія

Важливий момент, про який ви можете забути: ковід у світі ніхто не скасовував. Правила в’їзду можуть змінюватись, тому перевіряйте актуальну інформацію щодо країни, в яку ви прямуєте або відвідуєте транзитом. Підготуйте необхідні документи.

Оскільки до Іспанії я прямувала через Італію, і в мене була вакцина Коронавак, яка в Італії не діяла, я зробила безплатний ПЦР-тест у Варшаві. Попередньо зареєструвалася на сайті для громадян України, вказала про необхідність зробити тест і згодом мені зателефонував оператор та скоординував щодо подальших дій.

Зараз дійсно є багато можливостей отримати допомогу з таких питань, потрібно тільки шукати актуальні дані або звертатись у відповідні місцеві організації.

Хочеться додати, що та підтримка від волонтерів яка була в Польщі, дала мені змогу зробити цей вимушений релокейт більш «м’яким», тому прямувати до Іспанії через Польщу було дійсно правильним рішенням.

Кінцева точка — Валенсія

Зараз я проживаю у Валенсії, саме тут перебуває частина нашої команди. Крім того, що компанія допомагає облаштовуватись, ми підтримуємо один одного морально, часто зустрічаємося та почали частіше ходити в коворкінги. Взагалі хочу сказати, що сьогодні можна знайти своїх людей майже всюди. Це неймовірно.

Робочий день в коворкінгу Валенсії. Праворуч я, ліворуч — Марина, Account manager Paxle

Про життя в Іспанії

Витрати на місяць

Якщо ви все ж вирішили прямувати до Іспанії та хочете вберегти свій бюджет, обирайте менш популярні міста. Адже Барселона та й вся Каталонія або Мадрид значно дорожчі, ніж, наприклад Аліканте і Валенсія. Сьогодні для більш-менш комфортного життя у Валенсії я витрачаю приблизно 1000 євро на місяць: квартира ≈ 600 євро, харчування ≈ 200 євро, кав’ярні, проїзд та інше ≈ 100 євро.

Житло

Щодо пошуку житла, є декілька варіантів:

  • звернутися в Червоний Хрест, організація підбирає тимчасове житло, зазвичай це гуртожитки;
  • скористатися сервісами «Прихисток», «EU4UA», «Shelter for Ukraine»;
  • звернутися в соц. служби міста, де ви перебуваєте. Умови та можливості можуть відрізнятися, тому обов’язково перевіряйте актуальну інформацію (що є у вашому місті).

Далі, якщо ви готові платити:

  • шукати житло за допомогою сервісів «Airbnb», «Idealista» та інших;
  • через рієлторів. Тут важливо врахувати, що рієлтору потрібно буде заплатити за перший і останній місяць, і зазвичай житло здають мінімум на пів року (помісячно знайти майже нереально). Також, можуть бути складнощі, якщо ви приїжджаєте з неповнолітніми дітьми, тому що за законодавством з дитиною вас не можуть виселити просто так).

Якщо ви плануєте переїзд до червня, я рекомендую звернути увагу на курортні містечка — оскільки ще не сезон, власники знижують ціни на оренду. До прикладу, наша з подругою двокімнатна квартира у Валенсії зараз коштує 1200 євро, але з червня буде 2400. Вона досить простора: 2 спальні, 2 ванні кімнати та вітальня, і розташована одразу біля моря. Тому щоб заощадити, можна кооперуватися зі знайомими, друзями, або іншими вимушеними переселенцями.

Краєвиди Валенсії та моє нове робоче місце

Оформлення тимчасового прихистку

Тимчасовий прихисток дозволяє перебувати в Іспанії від 1 до 3 років, а також дає право на проживання, доступ до ринку праці, соціальну і медичну допомогу. Оформити статус в Іспанії можна у центрі прийому біженців (OAR), центрах для інтернованих осіб (CIE), або звернутися в поліцію (в цьому разі процедура може затягнутися надовго).

Оскільки перебувати в країні за закордонним паспортом можна до 90 днів, я оформлювала тимчасовий прихисток. До речі, довелося їхати до міста Аліканте, тому що не у всіх містах є такі пункти, тож важливо перевіряти цю інформацію також.

Будьте готові, що доведеться чекати. Мене записали в чергу через півтора місяця.

Сієста та місцевий ритм життя

Зараз тут немає такого напливу переселенців як у Польщі, і українців одразу видно. Ми постійно метушимося, кудись поспішаємо, а в іспанців сієста :) Наприклад у Валенсії вона триває з 14 до 17:00, і в цей час зачинені майже всі кафе, магазини, та державні установи, люди відпочивають.

Вулиці містечка Аліканте

В Іспанії можна безплатно оформити банківський рахунок, але процедура забирає багато часу. Рекомендую завчасно придбати сім-карту з іспанським номером, вона знадобиться для оформлення рахунку, доступу до інтернету та подальшого використання на різних сайтах.

Далі, впевнитися, що ви прямуєте до банку в робочий час (не з 14 до 17:00) і запастися терпінням. Англійською мовою тут практично ніхто не розмовляє, ми спілкувалися виключно за допомогою перекладача. На жаль, це стосується як місцевих жителів, так і будь-яких державних установ. Коли я говорила з одним місцевим хлопцем стосовно цього, він відповів, що іспанська мова є другою у світі, тож вчити англійську іспанцям не має сенсу.

Я провела в банку 3,5 години, а отримати картку зможу лише через півтора тижні. Словом, потрібно звикати і підлаштовуватися під місцевий ритм життя.

Ще один цікавий факт: для того, щоб звернутися в будь-який державний, медичний чи приватний заклад в Іспанії, необхідно отримати сіту («Cita previa»), що означає «попередній запис». Його можна оформити на сайті потрібної вам установи.

Що я роблю, щоб триматися морально

Прийняти рішення покинути Україну було непросто. Важко перебувати далеко від рідних, від своєї домівки, відчувати себе безсилою. І навіть переїхавши до іншої країни, війна не покидає думки ні на секунду.

Зараз багато психологів говорять про синдром «провини вцілілого», який відчувають на собі й ті, хто залишилися вдома, перебуваючи у відносній безпеці, і ті, хто покинув Україну. Мені допомагає наступне: направити фокус на те, що тут, у Валенсії, я можу бути більш корисною своїй Батьківщині.

Повернувшись до повноцінної роботи, в мене є фінансова можливість регулярно підтримувати наших волонтерів, армію та економіку України — а значить, це і є мій внесок у нашу перемогу сьогодні.

Це допомагає кожного дня вставати з ліжка і жити далі. Я розумію заради чого намагаюсь відновити нормальне життя і чим я корисна своїй країні зараз.

Ще один спосіб тримати себе під контролем — чітко планувати свій день. Сніданок — робота — обід — перегляд новин — робота — онлайн-зустріч з рідними — прогулянка — новини — вечеря — сон. Приблизно так виглядає моя буденність сьогодні, а вихідні залишаються днями для відпочинку, як і раніше, в «минулому житті». Це допомагає триматись психологічно і бути ефективною в усіх сферах життя.

Спочатку я працювала вдома, але зараз ми збираємося з командою в коворкінгах. Це справді допомагає сфокусуватися та підвищити продуктивність (пам’ятаю, так само ми робили ще за часів карантинів, щоб не здуріти вдома на самоті). Тож раджу інколи виходити працювати в кафе, ресторани, та будь-які інші людні місця, наскільки це можливо і безпечно для вас.

Перші два фото — вулиці Валенсії. Третє фото — теж Валенсія, але Місто мистецтв і наук (Ciudad de las Artes y las Ciencias)

Валенсія — спортивне місто. Тут є великий парк, в якому місцеві і переселенці займаються спортом. Декілька разів я помічала на футболках людей українські стрічки, це дуже зігріває.

А якщо ви не любите бігати, як і я, можна займатися йогою на березі моря, їздити в сусідні містечка, ходити в музеї. Я, наприклад, приєдналася до Telegram-чату, де люди анонсують актуальні події в Іспанії, збираються разом на виставки тощо.

Тож природа, активні вихідні та можливість поспілкуватися з іншими українцями закриває мій топ-список речей, які зараз допомагають відволіктись і триматися морально.

Чи варто їхати в Іспанію зараз

Це складне питання і звісно, кожен має вирішувати самостійно. Але я спробую допомогти вам, спираючись на власний досвід.

Переваги проживання у Валенсії зараз

  • Відносно дешевше, ніж у більших містах (Барселона, Мадрид ін.).
  • Природа та клімат. Тут тепло і надзвичайно гарно, є місця для відпочинку, занять спортом, прогулянок з дітьми. Багато курортних містечок.
  • Щирі та відверті люди.
  • Смачна їжа.
  • Велика українська діаспора.
  • Спрощені умови для в’їзду в країну.
  • Внутрішній челлендж для тих, хто хотів пожити кілька місяців в іншій країні.

Околиці міста та пляж Port Saplaya, Валенсія


Мінуси

  • Немає виплат для тимчасового прихистку.
  • Інший менталітет, а відповідно інший спосіб життя, до якого потрібно звикати.
  • Мовний бар’єр. Але в цьому є і плюс — можливість вивчити іспанську мову, що на мою думку, не завадить у майбутньому.
  • Бюрократія. Будь-які документи довго і важко отримати. Але якщо ви перебуваєте в країні як турист, скоріше за все, будете зіштовхуватися з цим мінімально.
  • Важко знайти хорошу офіційну роботу (через мовний бар’єр в тому числі).

Висновок

Якщо у вас є можливість проживати в Іспанії, або ж ви можете працювати віддалено, щоб забезпечувати собі комфортне життя, ця країна може підійти для релокейту. А якщо більше розраховуєте на фінансові виплати та пільги для переселенців, доречно взяти до уваги інші країни, де такі умови передбачаються.

Сподіваюсь, моя розповідь була для вас корисною, і хочу сказати — як би не було складно, важливо пам’ятати, заради чого ми рухаємось далі. Кожного дня я хочу повернутися додому і думаю: «а може завтра стане краще і я нарешті зможу обійняти батьків, спати в рідному ліжку, гуляти знайомими вулицями?».

І щоб пришвидшити цей день, кожного дня намагаюсь багато працювати та насичувати своє життя «дією», щоб вже скоро взяти квиток Іспанія — Італія — Варшава, а потім на потяг до рідного Києва.

Бережіть себе. Все буде Україна!

👍ПодобаєтьсяСподобалось26
До обраногоВ обраному2
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Итого:
1. Разбудил парень, война.
2. Пригодился, отвез на вокзал.
3. Прилетела в Испанию, тут морько, солнышко, с ИТ-шной зп вообще норм.
4. Вы там держитесь.

Боже, якщо ти існуєш — звільни ДОУ від мільйону статей/секунду від дівчат з їх тревел влогами про ЄС/США тощо до кінця воєнного стану. Дякую

а також розповім, що допомагає мені не зійти з розуму

Ох бідняжечка, як ти там в іспанії на пляжику(( тримайся, ми за тебе всі молимось, дєржись! сорі, не можу писати, сирена, щось бахкає

Ох девчонки, как же я вас понимаю, что вам нелегко загорать на испанском пляже и одновременно болеть за нашу страну. Снимайте стресс хамоном и паэльей, и не забывайте за горячими испанскими парнями наших бойцов, которые валят орков из грязных окопов, обделенные женской заботой

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Хочу спитати за отримання TPS в Португалії ( ця тема про Іспанію, але в Португальській коменти тільки для підтверджених)
В формі на sefforukraine треба зазначати Португальську адресу, що робити якщо ще не там і адреси нема? Можна зазначити яку небудь, чи на неї відразу щось присилатимуть?
Треба резервувати зустріч на здачу відбитків/документів?
І взагалі яка процедура повністю в на якому етапі треба вже їхати в Португалію особисто? І чи вони ще приймають, бо інфи про продовження до 2025 не знайшов.
Португальці морозяться і по мейлу і по телефону, тому запитати напряму немає можливості)

Дякую за розповідь, сам колись дивився у бік Іспанії

Спочатку також дратували ці щасливі фото на пляжику. У нас тут ВІЙНА — не до відпочинку, «усе — для фронта, усе — для перемоги!».
Але минув рік військового життя, за ним почався другий, Арестович пішов і ніхто вже не каже навіть про 2-3 роки, а частіше згадують першу світову, Верден, а там вже і до сторічної війни недалеко.
Рік без моря, відпочинку і взагалі будь-якого позитиву у житті — витримати ще можливо. Ціною сивих волос, депресії і першої стадії алкоголізму. Але якого дідька?
Хіба нас мати народила аби ми загинули за Вітчизну, як орки? Чи може вона мріяла що хоч діти будуть жити спокійно та щасливо? Чому багато людей у світі живуть і можуть собі дозволити і пляж, і кафе, і полуницю, і подорожі по світу. Так чим я завинив що повинен страждати через війну? Тільки тим, що народився в Україні і не встиг поїхати?
Чому коли землетрус чи якесь стихійне лихо — усі рятують і допомагають потерпілим? Борються аби врятувати кожне життя. Хіба війна — це не така ж катастрофа? Отже треба рятувати людей із зони війни! Вивозити до безпечних країн, забезпечувати прихистком, надавати психологічну допомогу. На війні немає переможців — бо усі учасники втрачають більше, ніж отримують. Це безглузде заняття — бо найбільшу вигоду від війни отримає той, хто не воював!
Саме цим я і збираюся займатися цього року: рятувати себе від війни, евакуювати у теплу країну де можна врятувати своє психічне здоров’я і нарешті жити щасливо.
P.S. Фотки з пляжу обіцяю не постити.
НІ ВІЙНІ !

Якось у кредитну квартиру Бобра, за яку він платив 7 років (і платити ще 5) ввалився бомж зі своїми друзями: нахабно відчинили двері та розташувалися. Друзів виявилося багато, силою виставити їх не вийшло. Реєстри не працюють, а бомж роздрукував на дешманському принтері свою конститу... своє право власності. Поліція — не експерти, де липа, а де ні — не розуміють, шось робити відмовляються, шлють до суду.

Бобер йде у суд, але суди тягнуться роками: засідання підготовчі, клопотання про експертизу, експертиза, засідання по суті, апеляція, можливо касація, місяць на те, щоб рішення вступило у силу і ще потрібно це рішення виконати через ВДВС... Тим часом друзі бомжа роблять Бобру гарні пропозиції: їм вся квартира не потрібна, вони згодні на її частину: 1 кімнату та половину кухні, санвузол хай буде спільний. За іпотеку так і бути Бобер заплатить.

Так минає місяць, два, три. Суди загружені, через 3 місяці призначена дата першого підготовчого засідання суду ще через 1 місяць. Жити з бомжем важко. Бруд, сморід, алкоголь. Бомж сситься під себе, його друзі б’ють меблі і якось підозріло дивляться на мати Бобра, котра мешкає у той самой хаті.

«А чи потрібні мені ці бетонометри і ця мати?» думає Бобер, адже людина народжена для свободи та комфорту! «Чи варто мені так морочитися?». Махає рукою і їде в іншу країну на арендоване житло. Наприклад в Іспанію, як топікстартер із поста. І живе там місяць... поки до нього не приходять вже іспанські окупаси...

spain-residence.com/...​boyatsya-vladelcy-zhilya

«А чи потрібні мені ці бетонометри і ця мати?» думає Бобер, адже людина народжена для свободи та комфорту! «Чи варто мені так морочитися?». Махає рукою і їде в іншу країну на арендоване житло.

Саме так я і зробив би (мати тут ні до чого — вона померла від раку ще до війни)! Притому з самого початку втік би (навчений гірким досвідом). А потім, з безпеки, вже наймав би адвоката аби той вів суди і усю замороку.
Хто не має проблем з нервами — той не зрозуміє. Краще віддати хату бомжу і купити іншу — ніж усі ці нерви з судами, погрозами, залякуванням. Психосоматичні симптоми вкрай неприємні — іноді гірші за побиття.
Мені не так вже багато для щастя — розкіш точно не потрібна. А от спокій — життєво важливий. Інакше від страху починає шкіра злазити — у прямому сенсі.

Щоб аналогія чіпляла прийшлось зманіпулювати, чи не так? Маму то він міг забрати, а бетонометри — нові купить там де бомжі не можуть захопити. І от як забираєш з рівняння маму, то і пох на ті бетонометри зразу і аналогія перестає працювати.

Чому багато людей у світі живуть і можуть собі дозволити і пляж, і кафе, і полуницю, і подорожі по світу. Так чим я завинив що повинен страждати через війну? Тільки тим, що народився в Україні і не встиг поїхати?

Ти і не хотів їхати, ти вибрав ризики, 5% і відносно дешеве житло.

Хоч би фото з полуничкою совісті вистачило не викладати.

коли постів в інстаграмі виявилось мало...

Маю зізнатися — якби я зустрів 24 лютого в Україні і не пішов до цього дня служити, а просто намагався б працювати як раніше, мені б від таких статей про дівочі мандри напевно бомбило б...

Але мене і так намагаються дістати, питаннями а ля «кордони закриті?».

Ох девчонки, как же я вас понимаю, что вам нелегко загорать на испанском пляже и одновременно болеть за нашу страну. Снимайте стресс хамоном и паэльей, и не забывайте за горячими испанскими парнями наших бойцов, которые валят орков из грязных окопов, обделенные женской заботой

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Мені допомагає наступне: направити фокус на те, що тут, у Валенсії, я можу бути більш корисною своїй Батьківщині

А с парнями так работает? Мы бы тоже могли б направлять фокус на то, что в Валенсии/Бали/Тайланде можем быть более полезные Родине.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Завжди весело, можна опанувати нову військову спеціальність, можна вже не піклуватись про «завтра», є багато нових автівок по гарній ціні, тепер не треба планувати відпустки. Переваг достатньо!

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Боже, якщо ти існуєш — звільни ДОУ від мільйону статей/секунду від дівчат з їх тревел влогами про ЄС/США тощо до кінця воєнного стану. Дякую

Ви не розумієте, в незнайомій країни, з незнайомою мовою, там важко орендувати квартиру і можна зняти всього 50к з однієї карти по курсу 31!

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

а також розповім, що допомагає мені не зійти з розуму

Ох бідняжечка, як ти там в іспанії на пляжику(( тримайся, ми за тебе всі молимось, дєржись! сорі, не можу писати, сирена, щось бахкає

и хорошее испанское пиво в 2 раза дешевле чем у нас www.elcorteingles.es/...​beers/beer/spanish-lager а не тот шмурдяк по 30 грн, которым завалены наши магазы

estrella самый обычный лагер, не более не менее.

не, ну есть, даже в Украине мне попадались всякие необычные испанцы бельгийского стиля.
но не эстрелла же)

А в африці діти голодають©
Складно всім, переживають війну всі по різному, зате ви прийшли поображати людину бо шоб шо? Хочете довести, що у вас емпатія на рівні табуретки і вас всі мають жаліти?

По кількості носіїв іспанська перша в світі, тому що китайська має два зовсім різних діалекти, а у індусів більше 60-ти мов.

Кажись континентальна Castellano не така, як Spanish in Argentina, Mexico etc.
Хоча напевно не різняться ак як Cantonese vs. Mandarin :-)

Так, відрізняється, деякі слова інші, але загалом ви зрозумієте і вас зрозуміють.

А що стосовно податкового резидента, яким становишся через 180 днів пееребування в Іспанії, і оплати податків в Іспанії?

В Испании вы должны доплатить разницу между 5% и налогом для физлица. В испании даже налоги нерезидента есть.

а в договорі і немає 5%, там про інше. Якщо сплачений податок в одній країні (наприклад Україні) нижчий ніж в іншій (Іспанія) ви маєте доплатити різницю. Якби в Україні ви сплатили більше — то так, нічого доплачувати не потрібно.

UPDATE.
Цей договір між Україною та Іспанією такий старий, що хз.

Вы можете заплатить за границей сколько угодно.
Дальше в Испании вы должны заплатить налог как резидент или НЕ-резидент, закон о избежании говорит о том, что если вы должны заплатить в Испании 20000евро налога и заплатили уже украине 5000, то вы показываете испании документ про уплату и платите 15000. А не то, что вы НЕ платите в Испании. Не платите вы только в том случае, если в другой стране заплатили БОЛЬШЕ.
а особенность еще именно Испании — вы платите налог по ставке 19% сразу(поквартально), а потмо в конце года показываете правительству бумажки, что вы где-то еще заплатили 5% и доплачиваете разницу до 30,37% и так далее(ну или государство вам что-то возвращает).

Добрий день. А ви на практиці перевіряли, як система працює? Що означає «доплачуєте різницю до 30,37%?» Це ви маєте на увазі податок на дохід фізичної особи, за умови доходу від 20 до 30 тис євро? А якщо аутономо оформити?

В обоих случаях вы платите сразу 19 процентов(поквартально) и в конце года — рассчет.
37% при 120+тысячах в год.
При малых сумах имеет смысл автономо, при больших — имеет смысл корпорацию открывать.
Разница в том, что физ особа не может делать вычеты на рабочие нужды, а автономо- может. потому как-то бессмысленно просто как физособа.

Зачем вообще платить?)
Получай себе деньги на счётчик и тихонько живи.
Все вопросы — деньги из накоплений.
Пусть себе делают запросы в банк — только пусть сначала угадают в какой)

Запитують у податкової в Україні. А там і декларації є.

Ну это когда ещё будет)
Сейчас то 2022

В общем никто точно не знает.

Получай себе деньги на счётчик и тихонько живи.

В этом нет смысла, иметь деньги и жить «тихонько», разве что ты дауншифтер какой-то

Все вопросы — деньги из накоплений.

Проблема в том, что из накоплений можно купить покушать, постричься, короче всё по мелочам. Но даже интернет уже не подключишь с украинской картой.

Но даже интернет уже не подключишь с украинской картой.

это у вас в тоталитарной прорашистской Германии только так )

Итого:
1. Разбудил парень, война.
2. Пригодился, отвез на вокзал.
3. Прилетела в Испанию, тут морько, солнышко, с ИТ-шной зп вообще норм.
4. Вы там держитесь.

Напомнило анекдот:
’Вопрос на кулинарном форуме: «А нужно ли добавлять масло в тарталетки с
черной икрой?»
Комментарий: "Да будьте вы прокляты!"’

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Я прочитав усю п’єсу саме щоб дізнатися що трапилося з хлопцем, але він таємниче зник після першого акту

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Тут важливо врахувати, що рієлтору потрібно буде заплатити за перший і останній місяць,

Тут напевно маєте на увазі власнику треба заплатити за перший і останній місяць
Не знаю, як саме в Іспанії,але в інших місцях рієлтору зазвичай платять 50% від місячної орендної плати, або 100% або фікс. Але точно не 2 суми.

в Іспанії комісія агенту зазвичай складає або місячну оплату або 10% від річної суми + 21% пдв

А чому на фото «Місто мистецтв і наук (Ciudad de las Artes y las Ciencias)» — голова з Кракова?

Юля, привіт, дякую за статтю, буду рада спілкуванню у Валенсії! ІT, Project Manager:) Погоджуюсь з усім описаним, також у Валенсії, з собою діти, додається питання школи — якщо діти маленькі, можна віддавати в місцеві, якщо вже дорослі, як мої (буде 16 в вересні) — можна розглянути приватні англомовні

Іспанія — не та країна, куди їдуть за грошима, але млявий ІТ риночок останнім часом оживився і тут. Іспанську, ні каталанську для ІТ знати не треба, англійської вистачить. Іншим професіям так, складно, а деякім ще й треба підтверджувати дипломи (і це дооовго) і рівень мови, як наприклад медикам.
1200 за двушку в Валенсії — це дорого. Але без іспанського контракту на роботу вибір дуже обмежується. Я би навпаки не рекомендувала курортні містечка біля моря: влітку дорого, а взимку вітер, вологість і холод. Великий мінус маленьких містечок — це мова. З англійською в Іспанії взагалі поганенько, а в малих містах ще гірше. Щойно знадобиться піти до полікліники або робити якусь бюрократію — буде мовна біль.
Фінансових виплат конкретно для програми тимчасового захисту дійсно немає, але в Іспанії дуже багато різних допомог — варто звернутися до соціального асистента за місцем прописки, якщо є необхідність. Також є великі благодійні організації як Червоний Хрест та Caritas.

Щось ви якось самі соби протиречите:

Іспанську, ні каталанську для ІТ знати не треба, англійської вистачить.

та

З англійською в Іспанії взагалі поганенько, а в малих містах ще гірше. Щойно знадобиться піти до полікліники або робити якусь бюрократію — буде мовна біль.

Робота у Іспанії відв’язана від побуту? Який сенс у тому, що на роботі можна обійтися англійською, якщо при виході за стіни офісу чи квартири ви двох слів зв’язати не зможете?

Якби ми говорили про нормальну релокацію в мирні часи, я би радила спочатку вивчити мову, а потім їхати. Але маємо те, що маємо. І так, для того, щоб знайти роботу на місцевому ІТ-ринку англійської достатньо. У мене в команді є колеги іноземці, які живуть в Іспанії кілька років і обходяться лише англійською і на роботі, і в побуті, але живуть вони в Барселоні, де англійською так-сяк ще можна порозумітися, і іспанську все одно повільно, але вчать. В маленькому місті так, без мови боляче, але не неможливо. Це ІТшники може і можуть вибирати куди їм в біженство податися, а багато людей приїжджають куди вдасться і все одно якось дають собі раду.

і іспанську все одно повільно, але вчать.

Повільно через брак часу?
Чи там просто нема якісних та більш-менш інтенсивних курсів/занять?

через лінь :) ну звісно, що у Барселоні, як у будь-якому великому місті, багато і курсів, і оффлайн і онлайн репетиторів з будь-якої мови на будь-яку.

оформлювала тимчасовий прихисток. До речі, довелося їхати до міста Аліканте

Не треба нікуди їхати, є телефон гарячої лінії 34 91 047 44 44 для запису в чергу.

visitukraine.today/...​i-podderzke-dlya-bezencev

Рієлтору за один місяць платить орендар і за один місяць платить орендодавець. Перевіряйте інформацію, ставтесь до всього з обережністю, тим більш з тим що пов’язано з грошима.

залежить від агенції, деякі беруть з обох, деякі лише з орендаря

Як домовляться, але якщо ріелтор намагається взяти з орендаря більше одного місяця то це просто обман.

Плата ріелтору зазвичай — це вартість одного місяця+ПДВ, також треба заплатити за перший місяць і заставу: за квартиру без меблів просять заставу у розмірі 1 місяця, з меблями — 2. Тому нормальна практика готуватися викласти 3-4 місячних плати. Але, знову ж таки, це якщо є іспанський контракт. Можуть (і часто просять) заплатити навіть за півроку наперед, якщо його немає

Пів року? Тут всі лякають що треба за рік передплату вносить o_O

рік — це пограбування. Простіше знайти кімнату, орендодавці не такі прискіпливі до документів

орендував квартиру у Валенсiї, район Petxina бiля парку Turia, 4 спальнi + 2 ваннi + велика вiтальня з балконом. 1100eur оренда на мiсяць. депозит за квартиру за 2 мiсяцi — 2200eur + 1350eur ріелтору + 1326eur за мicяць i 7 днiв (заїзджали за недiлю до кiнця мiсяця) наперед, загалом щось бiля 4900eur за квартиру з контрактом на 12 мiсяцiв. документи: показав справку з мiсця роботи i виписку з ФОПа за останнi 6 мiсяцiв, цього виявилося достатньо. якщо поїду з квартири ранiше нiж 6 мiсяцiв — депозит залишиться у арендодавця. Якщо пiзнiше — сказала все вiддасть)
До речi сьогоднi з’явилась iнформацiя, що Icпанiя надає грошовi виплати тимчасово захищенним особам у розмiрi 376 € / mes. на оплату квартири та 350 € / mes. на харчування, комунальнi тощо. Треба тiльки мати договiр оренди. Наскiльки я знаю — це навiть бiльше нiж в Нiмеччинi.

Орендовал квартиру в Ель Медано, две спальни, 2100 евро.
Такшо извините, квартиры как бы в разных местах по разному стоят.
В Испании мне лично подходят только последний этаж и где-то на отшибе. Ибо моя аллергия не любит их готовку и вентиляцию через улицу(или внутренний колодец — вообще жесть).
Я не вижу откуда Испания возьмет на всех по 370 евро, у нее один из самых низких бюджетов в ЕС и дефицит.

На канарах — от трех месяцев, первый, последний, один риелтору.
И куча бумаг, ибо даже бумаги не гарантируют отсутвия окупасов.

Привіт з SantaPola!
Ми тут з листопаду (другий раз зимуємо тут), у квітні мали повертатися...

Додам ще:
Аліканте, Валенсія — то для нас вже великі міста )
Маленькі містечка поряд — найкращі! Менше народу взагалі, русні особливо.
Особливо варто триматись осторонь міста Торревьеха — це розсадник рузьке.
Якщо потрібна підтримка діаспори — вам до Малагі, але там дорожче все та це велике місто

По продуктах — у сумі так само як в Україні.
Орендувати краще у європейців, яких тут багато. По-перше — це спілкування англійською, друге — з ними простіше. (Іспанці класні, але з недовірою відносяться до східноєвропейців що до оформлення оренди)
Одяг у Primark дешевше ніж у нас секонд
Якщо є плани бути тут узимку — купіть теплу піжаму )

Для мене головний плюс Іспанії — сонце. Українська зима — то є суцільна депресія (в Черкасах так)

upd: що до податків
Якщо по-чесному, то у випадку, коли знаходишся в Іспанії більше ніж 181 день — ти вже повинен подавати декларації (тут краще знайти хестора). Не важливо, звідки в тебе дохід.
Сума податків тут дуже прогресивна, залежить від доходів та типу платника.

Іспанці з недовірою ставляться не тільки до східноєвропейців, але до всіх, у кого немає іспанського контракту на роботу. Вони хочуть гарантувати стабільність оплат, бо через деякі нюанси законодавства виселити орендаря досить важко

У вас несколько ошибок в слове «невозможно». В группе описывали случай, когда все документы оформили, оплатили только первые два месяца, потом жильцы смылися от полиции в процессе унесли с дома все и даже сняли штукатурку(хз зачем). А дом был в кредите и его забрал банк.

Це звичайно екстремальні випадки, але вони є, тому і так тяжко орендувати житло.

Фигня в том, что не просто есть, а постоянно.
Я снимал все квартиры(уже три раза) через airbnb, и то меня два раза заставляли подписать контракт вида «я точно, ну вот точно точно через месяц сьезжаю». Причем там из двух страниц полторы было про выезд и обязательство сьехать.
Предел по airbnb — 1.5 месяца, если больше — отказ в букинге.
Также есть много людей, которые на курорте!!! отказывают семьям с детьми до 12. Ибо там еще какие-то заморочки с детьми.

Якщо простого арендаря можна якось виселити, то якщо там є дитина, то майже неможливо.
Закон не дозволяє, навіть якщо вони не платять.
Здається, останнім часом щось рухається у біг пом’якшення законів, але все одно для іспанців то є ризик.

Якщо є знайомі які можуть поручитись за вас і в них є контракти на роботу, то в принципі за 1-2 місяці житло знаходиться. Я з сімʼєю так і винаймали квартиру. Ми самі в Іспанії з початку зими, але до війни знімали в Салоу через букінг. Коли виїжджали, гарно прибрали квартиру, оплачували на перед. Спитали в хазяйки чи є знайомі в неї що на постійній основі здають в оренду. Виявилось що вона сама має ще кілька квартир і є на постійній. Сказала що ми вже співпрацювали й вона нам довіряє і пропонувала вже квартиру без всяких там контрактів на роботу і поручителів. Але ми знайшли кращий і дешевший варіант. Якщо будете виїжджати з тимчасового житла в інше, то не забудьте спитати в них так само. Раптом пощастить.

В доковідні часи їздив на моря у Санта Полу :)
Не показник, звісно, але практично без слова іспанською нормально все купується у магазинах, власники менших магазинчиків розмовляють англійською (ну як мінімум я парочку таких надибав), з місцевими ловили покемонів у pokemon go — теж ніяких проблем не було з порозумінням.
PS
Іспанці чомусь вважали що я з Британії і постійно розказували яка погана ідея брекзіт і що за цим стоїть рашка О_о

Привіт з Мурсії!
Аренда двоповерхового таунхауса в 10 км від Мурсії (Молина де Сегура) десь 750
До Мурсії 10хв. Люди дуже добрі та велика Українська діспора. Місто дуже красиве, але не має моря, що дратує. Треба їхати до Картохени — десь 80 км або 40хв. Ціни на продукти ± як в Україні. Можно працювати до 180 днів по ФОП. Далі маєшь зарееструватись в Іспанії. Теж саме з автівкою. Повинен або виїхати, або розмитнити через 180 днів.
Якщо маєшь роботу (будь то ФОП чи локальна компанія), то не маєш права претендувати на будь які пільги та виплати по тимчасовому захисту. Аренда біля моря підіймається в 2-4 рази с червня по серпень, тому або треба пратити або арендувати десь за 50-100км від

180 днів з авто легко Обходиться. Авто могло бути в іншій краіні ЄС.
183 дні по початках- пані може оформити прихисток у іншій краіні на 182 день. Відмовитись від Іспанського.
Жити далі там

А по якій візі ви там зимуєте? Бо це вдвічі більше ніж дозволяє безвіз.

Так, минулого разу ми були лише 3 місяці, бо обмеження безвізу
Але влітку минулого року ми отримали карту ВНЖ Словаччини

ВНЖ Словаччини дозволяє знаходитись необмежено в інших країнах ЄС?
По якій програмі отримали внж? Якщо не секрет. І щоб не втратити внж треба ж наче всеодно знаходитися мінімумом півроку Словаччині

Не дозволяє )
Звичайно, є таки ж обмеження. Та є ризик втратити.
Але я сподіваюся на режим ЧП що до ковіду, що допоможе мені (взагалі, на початку квітня мали повертатися в Україну на якийсь час..)

ВНЖ — по відкриттю ІП (контакт фірми-помогатора можу дати)

Так, будь ласка, в особисті. Знаю в Польщі є Moja Firma. Я так розумію, тут щось схоже.

Звалив в Валенсію ще до війни, думаю тут залишитись. Дуже круте забалансоване місто. Нерухомість дешева, в порівнянні з іншою Європою. Є величезний парк, море, купа велодоріжок. Є експатське ком’юніті, завжди можна знайти чим та з ким зайнятись.
Недоліки правильно зазначені — смішний ринок роботи з смішними зарплатами, а ще абсолютно кончена повільна бюрократія і низька кваліфікація «адвокатів» що її допомогають її розрулювать. Тому без удальонки та здорової нервової системи сюди їхати не варто :-)

Там шкала від 19 до 47%, в середньому виходить ~30%, можна дедактить всякі речі

Це, якщо не оформлювати аутономо,а просто лишатись фізичною особою?

Ну там є свої податки для нерезидентів, але це нюанси. Для резидентів шкала одна — хоч це фіз особа хоч працівник.

Схоже ці відносини (як і тисячі інших) тримаються тільки коли все добре

Війна це форс-мажор, буде добра перевірка на міцність відносин, якщо після війни пари знову возз’єднаються, то це значить це було справжнє кохання

за час війни в Україні зареєстровано на 8000! шлюбів більше ніж торік. + зменшилася кількість розлученнь.

хтось дуже чекає на 15 000 000 гривень за труп чоловіка.

Он свою функцию выполнил, сообщил, что на нас напали, и, наверное, с чемоданами помог и на вокзал проводил.

Авторка мала вивезти його у валізі? Чи доповідати на весь ДОУ як часто вона телефонує хлопцю і родичам? Приватне життя на те й приватне.

Чи доповідати на весь ДОУ як часто вона телефонує хлопцю і родичам?

this
про командний дух же було
а яка ж це команда

наприклад так:
хлопець розбудив і провів мене на вокзал
і пішоф у до теорборони
я ж перездаю частину квартири в іспаніі задорого подружці і всі гроші йому
а ще вчора привезла батьків

Ну особисто я, заздрю, дуже, що хтось може виїхати в не тільки в безпечне мцсце але й ще в красиве, там коло моря, так собі велики відпустка, де всі ці жахи тільки з єкранів. Бо чоловікам тре сидіти вдома.

ні. піти добровольчинею в окопи.

бо до війни всі ви волали про скляну стелю.

Недоречна стаття на фоні останніх заяв Шмигаля .

Тим що чоловікам заборонений виїзд закордон до закінчення війни.

А в айті жінок та багатодітних чоловіків не працює?

Наверное, просто у многих недовольных ситуацией подпекает в районе седалища от статей, фото и инфы о том, что кому-то позволено спокойно выдыхать возле моря и нормально планировать своё будущее, пока они сами чувствуют себя «закрытыми» на неизвестный срок с невнятными перспективами (никого не осуждаю, у всех своё мнение)

Можна подумати, спонтанна еміграція це просто для більшості людей. Вони ж теж стресують, да так що оці красоти відходять на другий план. Нема роботи, якщо не айтішник (і то не факт якщо працює в айті). В Україні залишились їх рідні. Дім можуть розбомбити. Хтось з близьких може воює чи когось можуть призвати. Да і в принципі новини з бучі чи Маріуполя не найбільш мотивують.

Виїхала з дітьми, уся родина в Україні, друзі, дім — так, Валенсія чудова, море, люди, Іспанія сонячна та тут красиво і смачно, але щоб усім цим вдавалося насолоджуватися — ну не знаю, який потрібен рівень дзену, якщо все одно і ти, і діти хочуть лише додому. Цінуємо безпеку, працюємо, допомагаємо країні, родині та друзям, які в Україні без роботи, про «видихнути» і «планувати» життя — важко говорити

Особливо якщо про хлопця заявлено а потім від першої особи а решта в минулому.
Зате

була зустріч з командою,

О так, IT-шники ж це виключно чоловіки xD
Нагадало мені дуже бородатий анекдот.
Чувак (Ч) місця собі не знаходить під пологовим будинком, дружина народжує.
Виходить медсестра (М):
М: Вітаю, ваша дружина народила.
Ч: Хто там, хлопчик??!
М: Ні...
Ч: А ХТО???!!!!

ще є кукол, ммм, жіночі підлабузники

Одна надежда на Арестовича, обещал Шмыгалю джихад устроить)

Получить NIE по TP(от месяца), получить TIE(пока не делал), зарегистрировать autonomo. Помощник-бухгалтер от 100 евро в месяц, соц налог 63(первый год). а потом — НДС в 21%....

а потом — НДС в 21%....

Income tax 19%-47% забув додати

Для автономо там все не так грустно.

Хотілось би посилань
www.expatica.com/...​eelance-tax-spain-471615

Tax for self-employed sole traders and freelancers in Spain
Tax for freelancers — autónomos — in Spain is charged at a progressive rate. As such it varies between 19–47%, according to income earned.

Я еще не разбирался.
У меня все осложняется еще тем, что я на Канарах(в особой эконом зоне) и у меня доход выше 60к евро.
Но для низких доходов не особо отличается от Украины(где вы на самом деле платите НДС). Еше и вычеты на все, включая обеды и квартиру(30%)
НДСа на Канарах нету, вместо него 9% вроде с другим названием.

НДС на удальонку не платиться.
IPRF прогресивний, виходить порядку ~30, можно робить податкові відрахування.

НДС на удальонку не платиться.

Proof?
Інет каже, що тільки деякі послуги/товари (медицина, освіта) є виключенням, а не загалом ремоут
www.andalucia-lawyers.com/...​vices or medical supplies.

Або ось повний перелік, ні слова про ремоут
www.selfemployedspain.com/...​empt-activities-in-spain

НДС на експорт в принципі не платиться. Удальонка — скоріше за все за межі Іспанії.
Якщо з місцевими — то так, треба платить.

TIE не обязательно. Можно с бумажкой NIE зарегистрировать аутономо.

Теоретически да. Практически — они начинают рассказывать что не вкурсе как. Учитывая, что tie стоит 16 евро имхо не стоит того.

Я пошел к хестору и он зарегистрировал мне автономо по бужажке ние. На ТИЕ пока возьмешь ситу + 30-40 дней ждать самого пластика, то выходит два месяца. Если позволяет время столько ждать, то можно подождать привычного для всех тие.

Ну пока я вообще не уверен, открываю я его или нет.
Ибо я как бы пока меньше 180 дней и не факт, что столько буду.

Привет!
1. TIE — это карточка, которая имеет всего одно преимущество перед NIE — дает разрешение на выезд за пределы Испании. Для открытия ЧП (автономо) она не нужна.

2. Хорошего бухгалтера можно найти и за 55 евро + IVA = порядка 66 евро в месяц. Собственно я так и нашел, хотя пришлось перед этим перебрать не мало вариантов (могу поделится, если нужно). Плюс мой хестор (бухгалтер) еще и специалист по легализации в Испании, что будет тоже полезно, если вы захотите остаться тут дальше.

3. Если у вас заказчик не с Европы — то не нужно заморачиваться с НДС и его возмещением. Если работаете без НДС, основным налогом для вас будет IRPF — это прогрессивный налог. Выглядит он приблизительно вот так:
При сумме годового дохода от 0,00 до 17.707,20 евро — 24,75%;
При сумме годового дохода от 17.707,20 до 33.007,20 евро — 30,00%;
При сумме годового дохода от 33.007,20 до 53.407,20 евро — 40,00%;
При сумме годового дохода от 53.407,20 до 120.000,20 евро — 47,00%;
При сумме годового дохода от 120.000,20 до 175.000,20 евро — 49,00%;
При сумме годового дохода от 175.000,20 до 300.000,20 евро — 51,00%;
При сумме годового дохода свыше 300.000,20 евро — 52,00%.
Что означает этот прогрессивный налог? Вы со своего дохода за год платите 24,75% — с суммы заработанной до 17.707,20 евро, а с суммы от 17.707,20 до 33.007,20 евро уже 30% и т.д.
Еще первый год как тут правильно написали 63 евро в месяц будет платится в социальное страхование, и потом каждый год эта сумма будет увеличиваться и через 3 года будете платить фиксированную сумму в соц страх — 300 евро в месяц. Это ваша пенсия, медицина, и другие социальные штуки, которые очень приятные в Испании.
Кроме налогов, тут есть еще и налоговые вычиты. Это сумма с которой не нужно платить годовой налог. Если у вас на иждивении есть супруга\супруг, родители, которым уже больше (60? лет), то за каждого взрослого иждивенца вы можете получить порядка 7000 евро в год налогового вычита. Для детей — это порядка 3500 евро в год за каждого ребенка.

Испания — очень классная страна для удаленщиков. Наши айтишные зарплаты хорошо так выше, средней зарплаты по стране. За счет этого перекоса можно тут весьма приятно себя чувствовать. И да, везде в Европе высокие налоги. Там где они низкие, обычно страны менее развиты.

Я постараюсь в ближайшее время написать большой пост по переезду в Испанию. Я готовился к этому переезду порядка 2-ух лет, но война заставила резко ускориться. Надеюсь мой опыт будет полезен. Например, как тут правильно заметили, не мало девушек из айти выехали заграницу, вывезли своих детей и родителей и вернутся обратно порой не у всех уже есть даже куда.

Сам я сейчас живу в Аликанте. Хочу напомнить, что если вы даже переехали в другую страну — помогайте нашей армии бороться с оккупантами. Если не налогами, то — щедрыми донатами как минимум соизмеримыми с вашими налогами.

Привіт, а можеш скинути контакти бухгалтер (так як писав вище) що можещ поділитись)

Не бачу як тут у приват скинути:
Вотсап та телеграм: +34 675916004
elenasaval.com
Ще я сподіваюся в найближчі пару днів допишу пост про всі місцеві нюанси. Ще там буде чимало відповідей від Олени на мої запитання до неї.

Насколько я понимаю платишь поквартально, а вычеты — в конце года.
Не особо меня радует 40+% дохода выплачивать.

це не 40+%, це як написав Олексій

Что означает этот прогрессивный налог? Вы со своего дохода за год платите 24,75% — с суммы заработанной до 17.707,20 евро, а с суммы от 17.707,20 до 33.007,20 евро уже 30% и т.д.

Ну я ж со своих доходов считаю. 17тыс евро явно не хватит. Там с 30к же 40%. До 49, может, я и не дотягиваю, но до 47% точно.

Ні, з сумми до 17 700 ви заплатите 24,75 %, з наступних 16 000 — 30% і т.д. 47% з вас візьмуть за ті сумми, що перевищують 53 400, а не за все. Тобто, умовно, якщо у вас 60 000 брутто, ви заплатите 17700*24,75%+16300*30%+20400*40%+6400*47% = 20440, а не 60000*0,47=28200

Ну а актуальні ставки такі:
First tranche: tax base from €0 to €12,450, the withholding will be 19%.
Second tranche: from €12,451 to €20,200, the withholding will be 24%.
Third tranche: from €20,201 to €35,200, the withholding will be 30%.
Fourth tranche: from €35,201 to €60,000, the withholding will be 37%.
Fifth tranche: from €60,001 to €300,000, the withholding will be 45%.
Sixth tranche (incorporated in 2021): of more than €301,000, the withholding will be 47%.

блин. Еще раз. Почти вся моя зарплата попадает в категорию 4-5.
Ну какая мне разница, по какой ставке будут первые 20к облагаться?
В категории 4 уже 15к.

Тут ІТшники з 3 категорії зразу після універу стартують, і насправді коли наприкінці місяця та навіть року дивишся в платіжку, то там немає 47% ніде, не треба лякатися. Сума, з якої нараховується IRPF, як уже було в коментарях сказано, залежить також від сімейної ситуації, наявності дітей і інших родичів на утриманні, видатків на транспорт, їжу, квартиру(для автономо) і т.д. Не все так страшно з податками тут, але звичайно і не 6% українських

Ага. А еще автономо — это пенсия через 20 лет минимум и сильно меньше средней по Испании.
Хотя с другой стороны, в Украине мне пенсия вообще ни при каких условиях не светит.

Автономо — це біль не тільки ІТшників. Пенсія маленька, іпотеку і кредити банки не люблять давати. Якщо вирішите залишатися в Іспанії, то краще мати перманентний контракт з компанією зареєстрованою в Іспанії, IRPF той же самий, хоча ще 5-6% ідуть на соцстрах, головняка менше, і пенсія нормальна. Але якщо будете повертатися до України чи їхати десь далі, то мабуть автономо на якийсь час це простіше і теж легально

Якщо вирішите залишатися в Іспанії, то краще мати перманентний контракт з компанією зареєстрованою в Іспанії,

Так если бы испанские компании платили что-то вменяемое...

Останнім часов в Іспанію зайшли компанії які пропонують на 20-30 відсотків вищі зарплати і трошки пожвавили риночок. Все ж в Іспанію не їдуть за великими грошима, їдуть за культурою та кліматом. І хоча це все ще досить дешева та бідна країна, але ціни ростуть на все.

Отримав на 80, думаю чи прийнятм. Але фірма сама зUK, в Іспанії шукають на ремоут.

це чистими десь 4500 буде залишатися, тут це суперзарплата при середній ~1400

На 80 можно жить на Канарах без проблем(но не в первой линии, да). Во всех остальных регионах тем более.

А чи можна, наприклад, оформитись у якусь місцеву фірму і тд
І платити просто як найманий працівник

АЛЕ
При цьому мати контракт оформлений через аутономо?

Можно. Смысл только в чем? Вы с контракта на автономо заплатите все то же самое.

Я думаю, якщо працюєте не на Іспанію, можна зробить хак з (іноземною) компанією. Платить собі лише те, що реально витрачаєш на життя, решту виводить через дивіденди раз в рік чи інвестувать (не знаю як для компаній працює).

Можно. Но Испания требует декларировать все доходы, включая иностранные и иностранные счета.

Так всі податки декларуються та платяться. Але:
— Можна уникнуть соцподатку, який збираються неадекватно підвищити незабаром
— Платить менший податок на доходи, бо самих доходів переводиться менше, частина залишається у фірми і виводиться як дівіденди.
— (??) Теоретично можна інвестувати в акції як компанія, тим самим забезпечуючи собі пенсійний фонд.

Так там с девидендов вы тоже должны налог на прибыль заплатить, Испания классная страна.
Соцналог автономо 60 евро, куда меньше.
В пенсионный вы вроде и при автономо можете перевести. Будет вычет.
соцналог автономо тоже можно платить больше, 100% вычет ;) Но 20 лет — минимум в Испании надо проработать для пенсии.

Так на дівіденди платиться порядку ~23% окремого податку, а не загального подоходного у якого відсотки більше.

На рік виплати дивідендів можна стати поляком чи естонцем, заплатити 12% і мати спокій.

— У естонців 20%, не сильно менше.
— На пів року переїзжати в Естонію — ні, дякую, ні за які гроші :-)

Тоді вже в Дубай, де 0%. Але мені особисто не впадлу 20-30% заплатить за чудову європейську країну.

У мене такі самі думки. До 80 нема що комбінувати, а якщо дадуть більше, то вже буду думати.
Офер не приймаю з інших причин, там фірма UK, можливо треба буде працювати по англійські, 10 годин на день.

Хто вам сказав, що в Англії працюють по 10 годин? О 18 зазвичай всі додому, деякі вже о 17, особливо в п’ятницю. Але в робочий час працюють, без сієсти.

Соцналог автономо 60 евро

Це ж лише перший рік, потім зростає до 283

Плюс є нюанси з податковою резиденцією. Треба шукати бухгалтера і питати.

Податкова резиденція — іспанська, без питань.
Там з резиденцією компанії більше нюанси.

(??) Теоретично можна інвестувати в акції як компанія, тим самим забезпечуючи собі пенсійний фонд.

У Іспанії wealth tax на всесвітні асети, окрім Канар та Мадрід. І дуже болячий

А якщо ти громадян іншої країни ЕС, то приміняється правило 183+ днів на рік. Я уточняв у бухгалтера. На 2022 я лишаюся польським податковим резидентом.

Правило 183+ днів працює для всіх же?

Украине мне пенсия вообще ни при каких условиях не светит.

ИТшник же соберет себе на пенсию и оформит страховку пенсионную до пары?

Чисто в теории. На практике пока не особо получается, 40 уже в этом месяце.
Но да, для пенсии «как в Украине» можно за год собрать, в принципе.

Мова, мабуть, про державну пенсію. Так-то звісно, шо в Україні пенсія взагалі не проблема для айтішника

Я знаю, що про державну.
Проте вона не світить багато кому.
Маю на увазі таку, на яку прожити можна.

Да она теперь никому не светит.
Даже если прямо вот завтра Россия анигилируется, Украина будет лет 20 восстанавливаться до уровня «2020го». А учитывая текущую демографию, даже если вы всю жизнь работали стоит рассчитывать.. ну баксов на 20 может. У меня не получится до пенсии нужный стаж набрать ну вот просто никак. Потому смысла нету. У жены получалося, а потом — раз — все льготы университетской професуре отменили и теперь тоже врядли.

Как-то слышал, что при нехватке стажа его можно «докупить».
То есть доплатить взносов в пенсионный.
Работает ли это — без понятия.
В любом случае госпенсия это мизер 🙄
Печально.

О профессуре.
Кузен профессор и пенсионер.
Пенсия около 8к грн.
Лучше чем ничего, но ведь и не так, чтоб много :(
Может конечно зависит еще от ВУЗА, или еще чего-то.

Он просто вышел на пенсию до отмены привилегий.
Вообще значительное количество преподователей в университетах терпели десятилетиями зарплаты на уровне дворников за дополнительный отпуск и ранний выход на пенсию. А потом взяли и отменили. Плюс началися всякие «люстрации» о студентов, типа заяв про взятки вообще без доказательств. В 14м году очень много людей на этом закончило карьеру преподователей в Украине. Потом были разговоры, что надо опять вернуть, но вернули или нет я не вкурсе, не знаю никого, кто вернулся.

Он просто вышел на пенсию до отмены привилегий.

Получается 8000 грн пенсия — это привилегия?
Печально это
(Он два года вроде или три, как пенсионер)

Не, привилегия — коефициент 1.5-2 к пенсии и раньше выход на пенсию.

Маю на увазі таку, на яку прожити можна.

Державна — ні, власноручна — без проблем для айтівця. Якщо той же відсоток, що в Європі забирють на пенсію, самому відкладати, можно ого-го пенсію створити

Якщо той же відсоток, що в Європі забирють на пенсію, самому відкладати, можно ого-го пенсію створити

Якщо не помилаюсь, то таке невеликий відсоток айтівців робить.
Живуть теперішнім, про майбутнє, поки молодий, не думають :-(

Угу, если доллар или пенсионный фонд не обонкротится.

ну так, треба трохи фінансової грамотності, щоб так не писати

Вряд ли он имел в виду отдавать деньги частным пенсионным фондам (хотя часть в качестве диверсификации — может и да), и уж точно речь не шла о том чтобы держать в кэше...

Следить и формировать инвестиционный портфель это отдельная работа.

Хизуватися тим, що можеш дозволити собі платити 30% податків, і при цьому не можеш дозволити заплатити за консультацию тому ж Любомиру? Не кажучи вже про те, що для пенсії ніякі портфели не потрібні, як і слідкування за ними. В цьому ПДФ на 16 сторінок вже все написано www.etf.com/docs/IfYouCan.pdf, але якщо в тебе попереду 27 років, як ти пишеш, до достатньо просто кожен місяць купувати світовий індекс VWRA

Откуда 30%? Первые 6 лет 24% согласно Beckham Law

Basically, any foreigner who moves to Spain and is under the following rules can apply:

Foreign workers who have just moved to Spain.
Wealthy expats who hold management or positions.
Administrators that come to work for a company

balcellsgroup.com/beckham-law-spain

Beckham’s law не поширюється на іспанський ФОП

Его имеет смысл открывать только если ты не хочешь работать с компаниями, у которых офис в Испании. Правильно понимаю?

47%-49% на сеньорску зп?!?!?! Кек, спасибо, вычеркиваю.

30% где=то. до 30% от уплаченных налогов можно вычиты делать. Включая неработающую жену, обеды, треть квартиры и так далее.
Но вообще да, штаты меньше.

Аааа, ну тогда еще по божески.

Можно податься на особый tax режим, согласно Beckham Law и платить 24% первые 6 лет

Наскільки я розумію, там повинні бути нюанси з отриманням ПМЖ з використанням цього режиму

Це ставки податку саме для аутономо? Якщо замовник в Іспанії, то ще + ПДВ 21%?

А для яких цілей необхідний ФОП в Іспанії, якщо маєш в Україні?

Наприклад, щоб мати легальний дохід і винаймати квартиру

Можно получить ВНЖ на основе этого ФОПа (автономо) в Испании.

Можна, але кажуть що стало складно. Екстранхерія посилає нафіг, бо не контриб’ютиш в економіку.

Сейчас вроде как проще с этим. Раньше было сложно именно открыть автономо. Сейчас же — получаешь временную защиту в Испании, открываешь автономо, дальше через год показав сумму в размере 1*IPREM на каждого взрослого + 0.5IPREM на каждого ребенка, можно преобразовать временную защиту в ВНЖ для самозанятых. Этот ВНЖ выдается на 2 года, через два года с теми же условиями нужно продлится и после уже можно получит ПМЖ.
По крайней мере об этом мне говорили разные хесторы, так же слышал это от тех кто оформлял временную защиту.

Пока непонятно, включат ли временную защиту в срок ВНЖ.
К тому же именно в данный момент чтоб получить визу по бизнесу(автономо), надо выехать в страну проживания(в Украину). Ее вроде как нельзя получить находясь на территории.
>>Иностранец лично должен подать заявление на получение ВНЖ НА ОСНОВАНИИ AUTONOMO в органы дипломатического представительства или консульского учреждения Испании, соответствующие его месту жительства.
Даже если допустимо то же сделать, к примеру, из Португалии — у вас прерывается стаж на ВНЖ по оседлости.

Так контрибьтить надо. Тоесть показать налоги выше среднего по провинции.

Дякую за деталі щодо перебування в Іспанії
корисний матеріал!

Підписатись на коментарі