Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

росія може втратити $4 млрд від ІТ-експорту, а Україна ще й заробити з цього — Forbes

У матеріалі Андрія Яворського, контриб’ютора на Forbes, йдеться про те, що бойкот російських постачальників може допомогти українській ІТ-індустрії додатково принести до $600 млн експортних надходжень.

У той час як українські телекомунікаційні, продуктові та сервісні ІТ-компанії, що працюють на внутрішній ринок, постраждали від війни, аутсорсери, що експортують послуги за кордон, тримаються стабільно.

«Сьогодні рівень робочого завантаження експортного сегменту ІТ-ринку залишається на рівні 90% від довоєнного. Водночас внутрішній ринок цифрових продуктів та сервісів впав на понад 50%, а телекомунікації втратили не менше 15–20%, здебільшого через інфраструктуру, що знаходиться на території активних бойових дій», — йдеться у статті.

Прогнозується новий вибух на ринку ІТ-кадрів через санкції та агресію росії й Білорусі. Ці країни забезпечували світове ІТ понад мільйоном спеціалістів. Через відмову більшості компаній працювати на цих ринках і наймати інженерів там, світова ІТ-спільнота відчує ще більшу нестачу кадрів.

Чи заповнять цю нестачу українські ІТ-спеціалісти? Чи відкусять шматок з пирога російського ІТ-експорту?

👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

стаття за 6 травня,
гдє дєнгі, Зін?

тільки для цього потрібно дозволити виїзд чоловікам 18..60 та вернути ринковий курс на міжбанк

Март побил рекорды по числу уволенных белорусских айтишников

По сравнению с мартом прошлого года число уволенных выросло на 85%.

«Прогнозується новий вибух на ринку ІТ-кадрів»

Це коли частина чкурнула, а інша, як я, тільки чекають відкритих кордонів, бо розуміють що ще раз пережити клітку, та жити в наводненій зброєю, та дуже збіднілим населенням, — не кращий варіант...
Нє, ну залишаться патріоти-трейні, джуни. Але на них буде менше роботи ніж раніше.
Хочеться звичайно вірити в краще...

як я, тільки чекають відкритих кордонів, бо розуміють що ще раз пережити клітку

Згоден, закрити виїзд — був один з найбезглуздіших вчинків

От так завжди, люди які знають як керувати країною вже працюють в таксі, перукарнях або «PHP tractorist в IT Segment»)

От так завжди, люди які знають як керувати країною вже працюють в

...

Дотепно :)

Хіба не ти сам тут багато разів критикував владу за її тупі та підчас підлі вчинки у відношенні до різних верств населення? Насамперед до ІТшників.

Дякую, що оцінили)

Хіба не ти сам тут багато разів критикував владу за ...

Щось не згадаю такого

І в критиці немає нічого поганого, якщо вона обгрунтованна. Тоді це робить світ кращим.
У вашому ж випадку критика більше схожа на емоційний порив, який багато чого не враховує. Не сприйміть як камінь у свій город, всі ми так деколи робимо. Головне прагнути уникати цього.

Щось не згадаю такого

Вибач, якщо я помилився.

У вашому ж випадку критика більше схожа на емоційний порив

Так, емоційний додано, як без нього — ми ж люди.

який багато чого не враховує.

Але дещо враховує. І воно досить важливе.
Тут на ДОУ я бачив багато коментів, що люди від цієї заборони отримали останню краплю в переконанні, що треба з країни виїхати назавжди.
Вважаю, що такі є і не тільки в ІТ. Також ті, хто виїхали з сім’ями, можуть також боятись повернутись, бо в даному випадку задіяли доволі жорсткий метод, та ще й після того з’являвся законопроект про покарання всіх(!), хто не повернувся з закордону з початку мобілізації.
Такі комуняцькі схильності

дещо враховує

Цього недостатньо і ось чому:

отримали останню краплю

Ті, хто хочуть поїхати, і так поїдуть

люди можуть також боятись повернутись

Це немає відношення до реальності. Всі прекрасно розуміють, що обмеження викликане війною. Не буде війни — не будет обмеження.

з’являвся законопроект про покарання всіх(!), хто не повернувся

І як закінчилась історія з тим проектом, знаєте? (прочитайте повністю будь ласка)

Виявляється, що аргументи на корись «чому це погано» дуже шаткі.

У рішення обмежити перетин кордону є причина і наслідки. Мені вбачається, що ви не зробили зусиль аби вникнути в причину. Одночасно з тим, створили свої уявлення про наслідки, які, як виявилось, трохи розходяться з фактами. Саме так діють люди, коли емоції беруть гору над раціональним.

Цього недостатньо

кому як; мені достатьно і думаю, що я не 1 такий

Ті, хто хочуть поїхати, і так поїдуть

Такі — звісно, але хотіти можуть почати більше людей.

Це немає відношення до реальності. Всі прекрасно розуміють, що обмеження викликане війною. Не буде війни — не будет обмеження.

це твоя ососбиста думка, а моя особиста, що має — велике, бо якщо в державі є такі методи, вони можуть і у післявоєнний час вживатися, невідомо скільки довго

Насамперед до ІТшників

Їх якимось особливим методом образили? 🤔

Їх якимось особливим методом образили?

Так і не раз.
Я наголосив на ІТшників, тому що це ІТ профільний форум. Звісно влада намагається тиснути і на інші верства населення.

Але такі спроби, як:
— виділити айтівців у відокремлену групу ФОП
— створення ДІЯ-сіті
— пограбування за допомогою маски-шоу
— можна ще пригадувати...

Це саме ІТшні історії

виділити айтівців у відокремлену групу ФОП

Та податки більші ніхто не хоче платити.

створення ДІЯ-сіті

Це ж для галер, не? Тут пишуть, ща на галери працювати це вже не айс

пограбування за допомогою маски-шоу

Це ж для галер, не?

створення ДІЯ-сіті
Це ж для галер, не? Тут пишуть, ща на галери працювати це вже не айс
пограбування за допомогою маски-шоу
Це ж для галер, не?

Так, для галер, але в галері працюють хіба не ІТшники і хіба не стають вони «крайніми» в усяких негараздах?

І коли маски-шоу приходять — вони на підлогу кладуть не якусь абстрактну галеру, а реальних живих наших колег

люди які знають як керувати країною вже працюють в таксі, перукарнях або «PHP tractorist в IT Segment»)

Нє, вони працюють коміками. xD

Підписатись на коментарі