Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Втримати робочий ритм під час війни. Поради волонтерам-новачкам

Привіт, мене звати Сергій, я Employer Brand Manager в компанії Binariks. І я один із десятків тисяч людей в Україні, які від початку війни почали волонтерити та стали надійним тилом для наших захисників та захисниць.

Я хочу розповісти як за період війни ми організували роботу волонтерського фонду у Binariks. Я думаю, що добрими справами потрібно ділитись, щоб інші надихались і ефект був більший. Серед наших працівників є дуже багато класних історій допомоги, але люди не говорять про це. Якщо ви хвилюєтесь — надсилайте гроші на армію, це хороша антитривожка та великий вклад в нашу перемогу.

Кожен із днів війни змінив наше сприйняття світу та зробив нас сильнішими та згуртованішими. Ще до війни ми розпочали збір коштів на допомогу 24 бригаді імені короля Данила. А після 24 лютого запустили наш внутрішній фонд, який за період війни зібрав 1 400 000 гривень. На ці кошти ми закупили: генератори, дрони, каски, бронежилети, медикаменти, рації й т.д.

Також ми перераховували гроші та кооперувались із волонтерами та офіційними фондами.

Ми постійно знаходимось в комунікації з хлопцями з 24 бригади. Завжди приємно отримувати грамоти та відео від захисників

Багато наших колег намагаються активно волонтерити на різних фронтах: хтось здає кров, хтось проводить DDos-атаки по ворогу, в’яже сітки, допомагає притулкам тварин. Також в нашій компанії є працівники, які захищають країну зі зброєю в руках й одним із пріоритетів нашого фонду є повністю забезпечити їх та їхніх побратимів всім необхідним.

Декілька історій та напрямків допомоги наших колег

Одна із колег допомагає із закупами для полку «Азов» та ЗСУ. Також вона займається збором ліків та коштів на дрони (квадрокоптери) — для аеророзвідки. Вони летять вперед і рятують життя нашим захисникам! Один дрон може за 20 хвилин зробити набагато ефективнішою розвідку й допомогти нашим хлопцям на передовій.

Декілька квадрокоптерів EVO II, які працюють на передовій

Інша колега допомагає людям та організаціям через волонтерські штаби, чати або «Пласт». Брала участь у допомозі нашим воєнним з амуніцією. Здебільшого допомагає грошима та різного роду покупками.

Також вона є активним учасником нашого ІТ-війська.

Ще у нас є колега, яка старається допомагати ‘’Домівці Врятованих Тварин’’. Зараз вони збирають і надсилають корм для різних притулків по Україні, куди ще можна дістатись. І також зробили штаб для переселенських тварин. Гроші для допомоги зібрала завдяки нашим колегам-бінарівцям.

Зараз тисячі живих істот потребують допомоги

Опанування нового напрямку діяльності

Більшість із нас раніше волонтерством не займались, але зараз поринули у нього, допомагаємо нашому фонду у пошуку бронежилетів та амуніції. Також допомагаємо із логістикою провізії та медикаментів у зону бойових дій. Дуже класно бачити, що стільки людей об’єднались заради однієї цілі й працюють як один механізм.

Одна із партій бронежилетів, які ми закупляли

Також після початку війни ми отримали безліч повідомлень зі словами підтримки від наших клієнтів. Всі вони поділяють нашу позицію і підтримують Україну не тільки морально, інформаційно, а й фінансово. Зокрема наші клієнти перерахували на підтримку України понад 50 тисяч євро, за що ми їм дуже вдячні.

Тримаємо тил

Ми розуміємо, що IT-сфера станом на сьогодні виявилася однією із найбільших робочих галузей української економіки. Тому Binariks продовжує працювати в повному темпі сил та займатись активним волонтерством. Наше завдання це підтримувати економічний фронт України та максимально забезпечувати тил. Ми продовжуємо працювати над нашою спільною перемогою та пишаємось українським народом.

Наші працівники можуть коригувати свій графік, щоб залишатись продуктивними в умовах війни

З волонтерами початківцями можу поділитись такими порадами

  • Оберіть ваш основний напрямок волонтерства. Не потрібно брати надміру кількість завдань які між собою неподібні оскільки це буде зменшувати вашу продуктивність.
  • Якщо ти не можеш чи не знаєш, як допомогти людині з її запитом, скажи одразу «ні», або дізнайся про можливості компетентної допомоги у своїх знайомих. Краще люди знайдуть волонтера, який компетентний у напрямку їх запиту, ніж ти витратиш час й не зможеш допомогти. Це буде двосторонній втрата часу і ресурсів.
  • Виконуйте запит згідно з озвученими характеристиками, і водночас не бійтесь перепитувати, уточнювати чи зміна, яку ви хочете зробити, не є критичною. До прикладу, якщо вас просять дістати взуття 43 розміру, не потрібно брати 42 чи 44, а продовжувати шукати згідно із запитом.
  • Після більш як двох місяців війни ми починаємо розуміти, що війна, можливо, буде з нами довго, тому потрібно вчитись розраховувати свої сили. Тому не забувайте про свій фізичний та психологічний стан.
  • Також перед початком волонтерської діяльності рекомендую ознайомитись з добіркою корисних порад «Як не нашкодити військовим».
  • Якщо ви готові допомогти та не знаєте, з чого почати заходьте у волонтерський чат свого міста або на місцеву волонтерську платформу та допомагайте.

Діліться в коментарях порадами волонтерам, як допомагати максимально ефективно. Кожен із нас робить багато всього й ми впевнені, що зробимо ще більше заради нашої перемоги та захисту України!

Що у вас по волонтерству?

15%
58%
28%
👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Підписатись на коментарі