Резюме продакт-менеджера. Краш-тест #01

Привіт! Я — Артур Федоренко. IT-рекрутер з 9-річним досвідом, власник курсу «IT-рекрутер» в Проджекторі, та засновник платформи «Робота в тилу» — біржі волонтерства, допомоги і пошуку роботи. За весь час сформував 5 команд 50+ спеціалістів, переважно усі з нуля.

У цьому краш-тесті розбираю резюме учасника спільноти DOU, розробника і менеджера з досвідом понад 10 років на різних посадах — від системного адміністратора до продакт і sales-менеджера. Він зараз шукає роботу. Розповім, як з погляду рекрутера виглядає такий формат представлення себе та що у ньому можна покращити.

Початок

❌ Незрозуміло, на кого кандидат готовий подаватися. Куди хоче рухатися, в якому напрямку — чи то Продакт менеджер, чи девелопер, чи сисадмін, чи й взагалі СЕО.

❌ Нема контактних даних. Взагалі. Мовчу, що вони не вгорі резюме.

❌ На першому екрані сертифікат від Cisco який застарілий. Навіщо це давати, ще й на початку резюме — не потрібно так.

✅ Сертифікати варто додавати після досвіду роботи. Блок — додаткове навчання краще, щоб передував основному (воно свіжіше і, часто, більш релевантне досвіду).

✅ На початку резюме необхідно вказувати найважливішу базову інформацію:

  • хто ти;
  • на яку посаду подаєшся / яку роль очікуєш;
  • контакти;
  • ваша ключова експертиза.

✅ Англійська мова резюме — ок.

Наповнення загальної частини

❌ Взагалі, якщо вже є досвід роботи, вставляти одразу освіту і курси в головній частині резюме — не варто.

❌ В тексті зустрічаються помилки: Automatisation -> Automation.

❌ Все описано сукупно і читається важко — текст, текст, текст. І, при тому, хештеги. Не розумію актуальності їх тут, це ж не соцмережа.

❌ Майже усюди в описі діяльності написано про процес, не про результат.

✅ Роботодавцю важливо що ти ЗРОБИВ, а не робив. Приклади більш вдалих формулювань:

Досвід роботи

2021-2022

❌ Якщо вказані тільки роки, без місяців, роботодавець може подумати, що кандидат ховає малу тривалість роботи. Вірогідно, робота тривала декілька місяців, а то й менше аніж випробний термін.

✅Потрібно вказувати з місяцями, не боятися. І якщо реально була якась лажа в співпраці — відкрито про це написати. Теоретично, це може виглядати так: «Роботодавець не закрив офіс у росії, а я не хочу працювати в компанії, яка має стосунок до країни-агресора.»

2011-2021

❌ Цей пункт вказаний як основне місце роботи аж протягом 10 років. Проте за той же період кандидат працював в інших проєктах. Роботодавець може подумати, що тут або було багато фейлів, або просто кандидат працював по пару місяців. Якщо не розписує людина про це — рекрутер це сприймає як той факт, що є що приховувати.

❌Незрозуміло, скільки часу в якій ролі він працював. 9 років сисадміном і по пів року на двох інших ролях — чи навпаки.

✅ Потрібна чітка хронологія місць роботи.

Nov. 2019 — Dec. 2020

✅Тут добре, що вказані результати роботи. Написано це в такій манері, що зрозуміло, які є дороблені проєкти.

В цілому по опису досвіду роботи:

❌ Дуже багато перетинів між роботами/ проєктами в один момент часу. Важко простежити хронологію подій і діяльності кандидата.

❌ Складно все написано, ніби і є структура, проте вона погано організована.

❌ Здається, що кандидат багато парт-таймить. Якщо майбутній роботодавець шукає людину на фултайм, може подумати, що цей кандидат вестиме ще 3-4 паралельних проєкти.

✅ Показати УСІ роботи у зворотній хронологічній послідовності. Є деякі проєкти, які в хронології знаходяться не у своєму порядку. Додати місяці, щоб ясніше прослідкувати хронологію, навіть якщо просто для зручності додати місяці в дужках.

✅ Якщо в компанії працюєш в декількох ролях, писати тривалість роботи на кожній ролі окремо.

✅ Типи діяльностей (робота на компанію, чи фриланс), якщо вже розбивати, то розбивати усі повністю. (В нашому випадку є частина фрилансу в блоці «Фриланс» і при цьому в роботі на компанії. Не очевидна логіка, навіщо тоді розбивати) Хоча я б у такому випадку не розбивав взагалі. Це ще більше подрібнює досвід і заплутує. Потрібно постійно повертатися і зіставляти дати.

✅ Як варіант, можна на часовій шкалі візуалізувати свій досвід та його перетини. Якщо він настільки різноманітний, то це можна пояснити здатністю до мультитаскінгу — і виставити цю навичку перевагою кандидата.

Хобі

❌ Написав, коли останній раз ходив у гори. Це роботодавцю неважливо. Важливо, коли востаннє кандидат проходив якийсь новий курс, пов’язаний з робочими навичками.

✅ Хобі вказувати варто, бо компанії наймають не тільки, орієнтуючись на досвід і результати, а й орієнтуються на спільні цінності та часто спільні вподобання.

Висновок

❌ Резюме в стилі: «Я тут вам все понаписував, що робив за своє життя. А ви вже розгрібайте та знаходьте для себе щось корисне».

✅ Якщо маєте досвід дуже різноманітний, то залишати в резюме лише те, що найбільше стосується до конкретної вакансії.

✅ В ідеалі під кожний напрям, який цікавить кандидата, створити своє резюме.

Щоб долучитись до розбору можна надсилати резюме тут

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Незрозуміло, на кого кандидат готовий подаватися

Хіба таке не пишеться у супровідному листі/просто листі/чатику в лінкедині? Навіщо вписувати це саме в резюме?

Незрозуміло, на кого кандидат готовий подаватися

Але ж резюме відправляють на конкретну вакансію. Хіба ні?

Це не завжди пов‘язані речі. Я можу відправляти резюме на сисадміна, а хотіти бути продактом

За час ревью резюме та

❌ Резюме в стилі: «Я тут вам все понаписував, що робив за своє життя. А ви вже розгрібайте та знаходьте для себе щось корисне».

Кандидат пройшов пґять співбесід, отримав чотири офери та вже влаштувався у дві компанії на фул тайм :)

Нема контактних даних. Взагалі

А ви б їх також виставили на загал як фото і ім’я/прізвище?) Заблюрити ж можна було. Як і назви компаній.

Ви або взагалі не в темі інформаційної безпеки, або свідомо даєте базу для соціальної інженерії.

ХэшТэги в резюме это просто ор)

Підписатись на коментарі