Навіщо ІТ компанії юрист? Причини чому варто долучати юриста до повсякденної діяльності ІТ компанії
Частенько спілкуючись з ІТшниками зустрічаю непорозуміння, що виливається в питання «а навіщо ІТ компанії юрист?»
Вирішила розкласти по поличкам, навіщо долучати юриста до повсякденної діяльності ІТ компанії.
1. Права інтелектуальної власності.
Під час розробки будь-якого ІТ продукту, будь то мобільний додаток, веб-сайт або лише дизайн того чи іншого ІТ продукту, використовуються вже існуючі об’єкти інтелектуальної власності. Ви можете використати фото з інтернету безкоштовно, а можете купити на фотостоці. В обидвох випадках є ймовірність порушення прав авторів, що під час випуску ІТ продукту в промислову експлуатацію може стати проблемою. Наприклад, якщо ви купите фото на стоці з не тією ліцензією. Те ж саме стосується шрифтів. Часто їх купуєте? Ні? А мали б.
2. Персональні дані.
Уявімо, ви розробили сайт, а до нього необхідно прикрутити термзи та прайвесі полісі. Можна зекономити, зайти на сайт конкурентів, скопіпастити їх політики та завантажити на ваш ресурс. Але чи зможете ви спати спокійно, знаючи, що у випадку порушеннями цими політиками GDPR до вас може у будь-який момент прилетіти претензія з вимогою сплатити штраф у розмірі 2 000 000 євро? Я би не змогла...
3. Договори з клієнтами.
Звичайно, ви можете знайти в інтернеті стандартний Договір про надання послуг та прописати у предметі послуги з комп’ютерного програмування. Але чи буде цей договір захищати ваші інтереси та попереджати ризики? Чи містяться в ньому умови, що застосовуються у випадку, якщо клієнт не погоджує проміжні результати надання послуг, внаслідок чого ви, будучи виконавцем, порушуєте строки надання послуг? Чи встановлені справедливі санкції за порушення строків оплати послуг? Чи передаєте ви створені права інтелектуальної власності клієнту на умовах відчуження з моменту повної оплати? А таких суттєвих умов для договорів про надання послуг з комп’ютерного програмування існує незліченна кількість.
4. Договори з підрядниками.
Чи містять ваші стандартні договори між ІТ компанією та розробником умови про момент передачі прав інтелектуальної власності на користь замовника? Виходячи з моєї практики — частенько не містять. Якщо у вашої ІТ компанії так само — то в мене погані новини: ви порушуєте домовленості з клієнтом і це може дуже дорого коштувати, адже в момент передачі ви не є правовласником тих об’єктів, що гарантуєте передати клієнту за результатами розробки.
5. Податки та пільги.
Чи відомо вам, що послуги з розробки, постачання та тестування не є об’єктами оподаткування на території України? Якщо Ви ТОВ на загальній системі — це досить корисний інструмент податкової оптимізації. І не просто опція, а обов’язок. Крім іншого, для ТОВ на загальній системі зараз відкрилось вікно можливостей перейти на спрощену систему, сплачуючи від 2 до 5% єдиного податку від виручки, адже ліміт доходу для спрощенців нещодавно було підвищено до 10 мільярдів гривень на рік.
Котики, звертайтесь до юристів, аби не вляпатися в халепу, бо попереджувати халепи простіше, ніж розгрібати їх наслідки 😉
2 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів