Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

NVIDIA випустила open-source Linux драйвер для своїх відеокарт

Підписуйтеся на Telegram-канал «DOU #tech», щоб не пропустити нові технічні статті

Новина, яку довги роки чекали, мабуть, всі лінуксоїди світу.

NVIDIA. ВИПУСТИЛА. СВІЙ GPU КЕРНЕЛ-МОДУЛЬ. ПІД ВІДКРИТОЮ ЛІЦЕНЗІЄЮ.

Боротьба Linux-суспільстіва з nVidia за відкриття коду їх драйверів тривала більше 20 років. І ось — перемога!

Наразі варіант драйвера з відкритим кодом доступний в версіях драйверів починаючи з R515. Зараз ця версія — в стадії бети. По-замовчуванню ставиться старий варіант драйверів, щоб встановити варіант open-source треба інсталятору вказати опцію -m=kernel-open:

Детальніше про новину можна почитати у Phoronix

Новина на сайті nVidia

Репозитарій із кодом драйвера

👍ПодобаєтьсяСподобалось3
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

А я думав, що то я такий ... Блендеру ніяк відюху показати не можу.)

Комусь на лінуксі ще цікава nvidia? Багато років воно чи не працювало зовсім, чи з костилями, всі кого я знав, навіть в машинах для роботи з документами, перейшли на AMD в лінуксі, і вертатись не думають

Лол. Еще как нужна. CUDA, ML и всё такое.
И кстати всё работало с проприетарными дровами

в большинстве случаев уже давно все нормально работает, и cuda в том числе. Могут быть проблемы с гибридной графикой. С АМД как повезет, могут вылазить проблемы на новейших чипах, т.к. там в дровах добавляют костыли для глючных амд чипов

Какие подводные? Там точно должен быть какой-то прикол

Супер! нарешті. Хоча, в мене ще свіжий ноут на AMD, взяв щоб не було проблем з відеокартою на linux. Але це гарний початок на шляху Linux до захоплення суттєвої частини desktop ринку

ніяка це не перемога — CUDA, OpenGL і Vulkan всі закриті, а ще є великий gsp.bin куди все цікаве прибрали з драйверів. Борються за те, щоб у лінуксі не було теоретичних закладок, тому все залишилось по старому. Єдине що покращилось — nvidia драйвера не будуть падати коли виходить нове ядро лінукса, а nvidia не робить під нього бінарник

не только нвидия таким страдает, есть куча производителей железок, которые работают только если им блоб фирмвари загрузить, бороться и просить открыть вендора код бесполезно, либо , например, сидеть без вайфая в ноуте

-1 зашквар, лишилось ще 100499

Наскільки я пам’ятаю правильно було писати не NVIDIA, а NoVideo =)

Підписатись на коментарі