Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Цікавить чому багато хто мріє про переїзд у Великобританію

Час від часу бачу то тут то там на dou, що люди бачать для себе як мрію — UK/London.

Не можу зрозуміти — чому?

Припустимо, роботу тут можна найти на 120к gbp на рік. В Лондоні.

З них після податків на руки залишиться близко 5.5к на руки.

Віднімаємо 2к в місяць на квартиру, 1к-1.5к на проживання. Залишиться 2к відкласти.

Будинок чи квартиру, щоб придбати, тут треба дивитися від 500к.

25 років щоб оплатити нерухомість — життя закінчилось.

То може хтось пояснить, що я упускаю?

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному6
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

1. За тут краща ніж в Європі, 120 то база, до неї ще бонус іде. 120 фунтів це 150 доларів. І це актуально перші 5 років далі зовсім інші можливості
2. Аеропорти з прямим сполученням от прям усюди, крім Рашки :)
3. В Лондоні хед офіси компаній, тобто саме тут пишуть ядро і вирішують який аутсорсерів наймати з України чи Польщі
4. Мова одна для всіх
5. Купа цікавих людей на роботі і на вулиці
6. Кіно, театри, боулінг, картинг, лєголенд і т.д.

Якщо вас треба переконувати — то НЕ їдьте, обирайте те місце куди самі хочете їхати, навіть якщо це село під Харковом, воно може бути миліше і ближче до серця

— Багато роботи, дуже багато роботи. Багато стартапів, майже всі фаанги.
— Абсолютні цифри без врахування вартості життя виглядають більш привабливо ніж в іншій Європі.
— Треба вчити тільки англійську, без ще однієї локальної мови як в інших країнах.
— Діти відразу виростають англомовними нейтівами, що дуже великий плюс для їх майбутнього.
Ну і ще інші плюшки вже якості життя — багата культура, різномаітне соціальне життя, івенти, красиве цікаве місто.

Ви так кажете ніби платити іпотеку багато років то кінець світу. Взагалі то весь світ так живе. Якщо для вас єдиний прийнятний варіант — то купити за готівку через 2 роки роботи, то напевно Англія не для вас. А для вас буде якась країна не межі (або за межою) третього світу, де дім біля моря коштує 150к, digital nomad віза й робота віддалено на компанію в США. Питання чи ви готові прожити там все життя й виховувати дітей.

Скажу за себе. Жив в Англії більше року. Не в Лондоні, в Кембріджі. У Лондоні був з десяток разів, він мені не дуже подобається. Перший раз було прикольно, подивитися усі ті місця які з дитинства знаєш із підручників з англійської. Але потім розумієш що це величезні кам’яні джунглі, не дуже чисті, з помпезною архітектурою яка давить на мозок, із купою забіганих та втомлених людей, з запахом каррі на кожному кутку, та з сумнівним рівнем безпеки. Але кожен обирає сам.

Якщо виїхати з Лондона хоча б на 40 миль, то це рай. Містечка які зійшли з поштових карток. В центрі Кембріджа (світового центру освіти, принаймні одного з) біля річки можна побачити корів та коней. До нашого дому підходила лисиця, а негайно за межами міста бачив козулю. Це вже не кажучи про численних білок. Погода комусь може не сподобатись, мені було ок (ще й Кембрідж — одне з найсонячніших міст UK).

При цьому якість життя загалом, в економічному та повсякденному плані — дуже висока. Не буду вдаватися до деталей, бо їх можно прочитати де завгодно... просто, дуже висока. Особливо на зарплату програміста, навіть суттєво меншу ніж ви вказали. Я можу продовжувати й розповідати про якісь інші плюси життя, особливо з точки зору як для сім’ї з дітьми, але то радше особисте, тому не буду.

Тепер зробіть рекап усього що я написав, з точки зору середньої сім’ї, особливо (хоча не обов’язково) іммігрантів. Так, нерухомість в Англії — не найдешевіша, навіть якщо ми не говоримо про Лондон, але реально де у першому світі дешеве житло? Якщо обрати місце, яке подобається (варіантів буде купа), то чому б не жити, спокійно сплачувати за своє житло, а не за оренду, та знати що на дітей очікує непогане майбутнє й наявність свого житла в пасиві, а на вас — спокійний та передбачуваний третій вік.

Люди хочуть в Лондон, щоб жити в Лондоні. З певним рівнем комфорту, суспільного простору, безпеки, естетики, освіти, перспектив, медицини, і так далі. Це не зовсім про заробітчанство.

25 років щоб оплатити нерухомість — життя закінчилось.

Ну как бы у кое кого жизнь закончилась с прилетом ракеты
Но даже после войны мыслить бетонометрами трудно перестать, правда?)

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Тим хто не бачив нормальних зп в Лондоні — стукайте в банки. На зп 120+ треба знати літкод середнього рівня за 15-20хв і сістем дизайн.

Візу дають всі великі контори (500+ людей) на позиції сіньор і вище.

В банки ще SC треба пройти, що для біженців з України не досяжне.
Ну і 120к в рік в Лондоні з візитами в офіс якесь сумнівне досягнення.....

Ох без купи-купи бабла, я би там не жив. Краще інші англійські міста — Ліверпуль, Манчестер, Саусгемптон особливо мені сподобався Кембрідж. В Лондоні супер класно бути туристом. Коли їздити на роботу, то вже воно не так все весело, то вже велетенській мегаполіс де мало часу та багато суєти і людей як в мурашнику, здебільшого індійської національності. Mind the gap.

То може хтось пояснить, що я упускаю?

1. Зі 120К буде не 5.5 а 6.2
2. 120К це ще не максимум
3. Економіки європейських країн разраховані на те, що працюють обидва члени сім’ї

На 120к по скілам це еквівалент нашого спеціаліста який такі ж самі гроші нетто має в Украіні.ну і оренда 3к зелених норм квартира + комуналка.

нашого спеціаліста

тут чекає хіба що 70-90К і ще треба буде напрягтись, квартири тут рідкість, а якщо не Лондон то взагалі виключення.

має в Украіні

Мав до війни.

тут чекає хіба що 70-90К і ще треба буде напрягтись, квартири тут рідкість, а якщо не Лондон то взагалі виключення.

Підтверджую
До того ж 90 це гібрид в Лондоні, а ще краще фуллтайм.
На ремоут ціна в базарний день 60-65. Ну якщо повезе чи добре поторгуватися то може десь до 80.
Калькулятор зп після податків тут
listentotaxman.com
Ціни на житло тут
www.rightmove.co.uk
до тієї ціни ще треба докинута кансіл так (фунтів 150-200) та комуналку (ну якщо за будинок то до 500ф)

І ще одне: Для мене було несподіванкою що ФААНГів тут нема. В Польщі є, а тут нема. Ну точніше трошки є, але то залишки після масової їхньої втечі через Брексіт.

знаю декількох людей, що працюють на лондонські контори на ремоуті, живуть в маленьких містечках і жоден з них не заробляє менше 80к
про таку комуналку не чув. може і існують окремі випадки, але зазвичай в рази дешевше.

А скільки конкретно у тебе була комуналка? Бо я думав, це у нас ціни лютують)
А зараз вже відкочується трохи на рівень до 2022.

Фанги є, а ще багато інших котор що платять так само, або навіть більше, але понаєхам таке не світить.
Канусіл може і вище 300 бути якщо будинок, в мене трохи менше.
Комуналка за будинок в 3 бедруми в мене 50+50 газ та електрика,і вода десь 30. Навтіь в зимку 500 треба вміти накртутити.
Щодо зп по ремоуту так і є, правда зараз більше вже вакансій на 75К на фуллі ремоут попадається, зима 22-23 зовсім невдала для пошуку робти була.

2. 120К це ще не максимум

Так, це не максимум, це рожеві мрії або якийсь дикий фарт)))))

Економіки європейських країн разраховані на те, що працюють обидва члени сім’ї

Це стосується тільки перегрітих міст. У середніх містах зарплати одного сіньйора вистачить з головою.

Тільки якщо це 0.5л
Інакше це 1 євро буде

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Це хороша країна щоб приїхати, заробити, відкласти і звалити нафіг

Мальчик — хочу жить круто! В крутом месте, иметь крутые возможности и т.д.
Мужчина — хочу жить комфортно.

25 років щоб оплатити нерухомість — життя закінчилось.

Іпотека вже на 35 років, 25 років не вистачить.

25 років щоб оплатити нерухомість — життя закінчилось.

набридло платити — продав нерухомість, повернув гроші банку, різницю в кишеню і балдєй далі. шо за...

далі знімаєш за 2к і платиш дяді/тьоті, якщо так більше подобаеться. тут же питання в тому, що людина думає, що іпотека на заході Європи на 25 років то є в/язниця, а не інвестиція з високою прибутковістю

Нерухомість для прімарі резиденс то така собі інвестиція, на мою думку.

ну є більш хитрожопі люди які самі житло знімають і беруть іпотеку на житло під здачу. Теж варіант. кому що. я наприклад плачу за іпотекою суттєво менше аніж платив би лендлорду за аналогічне житло. За ті 4 роки з часу коли я житло купив, воно подорожчало десь на >30%. Тобто воно вже коштує дорожче ніж я виплачу по іпотеці.

ну є більш хитрожопі люди які самі житло знімають і беруть іпотеку на житло під здачу.

а можна так? десь тут писали що наче в США на це є обмеження в могріджах.

я в Європі. є знайомі з двома хатами під здачу і самі орендують. Це можливо.

так так і треба нічого тутт такого не має, гнучкість при виборі житлової площі та де що простіше с податками колу свою хату в кредиті комусь здаєшь це норма насьогодні

Second house треба жити самому місяць на рік
Investment house сабж

тут же питання в тому, що людина думає, що іпотека на заході Європи на 25 років то є в/язниця, а не інвестиція з високою прибутковістю

Людина все правильно думає.
Податок на спадщину складає 40-60% від ринкової вартісті на день смерті володаря нерухомості.
www.dixcart.com/...​-uk-and-non-uk-residents

Податок на спадщину складає 40-60% від ринкової вартісті на день смерті володаря нерухомості.

Срана гебельсовщина, коли ніби й майже правду написав, але викрутив так що гірше брехні вийшо. Кеп просив переказати, що
---
...
There’s normally no Inheritance Tax to pay if either:

* the value of your estate is below the £325,000 threshold
* you leave everything above the £325,000 threshold to your spouse, civil partner, a charity or a community amateur sports club

If you give away your home to your children (including adopted, foster or stepchildren) or grandchildren your threshold can increase to £500,000.
...
The standard Inheritance Tax rate is 40%. It’s only charged on the part of your estate that’s above the threshold.
---

Так, загуглив.
Визнаю, помилився.
Дякую!

Але там присутнi i iншi моменти, мов якщо подарував щось меньше нiж за 7 рокiв до смертi, то може буди податок.

Дуже лорди переживають, щоб хтось зненацька не разбагатiв через спадщину.

Глянув, в нас ще гiрше, без податкiв хiба що на пракомiсце пропетляти можна www.iamexpat.nl/...​heritance-tax-netherlands

The general gift tax rates are:
— Children and partners: 10 percent up to 128.750 euros and 20 percent on the surplus
— A parent can grant an amount of 26.881 euros under the higher gift tax exemption once in a lifetime
— Any person can grant a relative or non-relative between the ages of 18 and 40 an amount of 105.302 euros free of gift tax, under the condition that the gift will be used for the purchase of a home that will become a primary residence

Це типу, якщо я своїй дочці куплю авто дорожче за 27k або житло дорожче за 105k, то вона буде платити податок?

Так. Найкращий вариант подарувати аж 100к на придбання житла без податку.

Якщо своïх достатнiх заощаджень нема, спадкований бабушатник доведеться продати, щоб сплатити податки.

Ну я про те, що є ж люди з грошима. Типу вони дітям купляють житло, за умовний мільйон, і при цьому платять податки, хоча вже платили податки з цих грошей раніше.

Безперечно, комусь це буде вiдчутно, але не критично. А якщо трохи вилiз та нашкрябав щось, «цепкие лапы родины» вкажуть твоє місце

Ви тут тільки один кейс порахували: людина без пари чи сім’ї...

На острове никому не нужна «SEO analyst»)

поэтому на твой необитаемый остров никто и не едет к тебе

На жаль, за останній рік-два Лондон трохи відстав у розмірі компенсації і вже не є лідером в Європі. Так можна отримувати більше в Цюриху або навіть Амстердамі. Роботи дійсно багато, але добре платять лише фаанги та трейдинг, все інше так собі. Також важливо розуміти, що є Лондон/Кембрідж, а є вся інша Британія, де зарплати набагато нижче.
З плюсів Британії я би назвав англійську, природу, непогану медицину (імхо, якщо порівнювати з Нідерландами), паспорт за 5-6 років без необхідності здавати український. Ну і конкретно в Лондоні є абсолютно все, будь-які розваги, на будь-який смак.

Плюсую на Нідерланди! Кому Німеччина та Швайц не підходять по якимось причинам, але нідерландську вчити треба бути.

Швайц не підходять по якимось причинам

 В ту Швайц би спочатку попасти.

Так зараз же без проблем

Непогана медицина? Черга до лора 2 роки, до педіатра 14 місяців. У швидкій середній час очікування 12 годин. А що тоді погана медицина?

це якісь екстрім кейси у вас. Через NHS потрапляв до спеціалістів типу генетика та нефролога (профессора) за 2 місяці. Ну і завжди є можливість приватно звернутися — через страховку (всі більш менщ нормальні роботодавці її дають) або навіть за свої гроші. Наприклад в Нідерландах такої можливості в принципі не існує.

-

А чи є зміст їхати, якщо до пенсії вже менше ніж 25 років?

Смотря какую финальную цель преследовать.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Чисто из любопытства: в Великобритании бывает лето? Ну так что бы теплое море, пляж, жара?
И сколько дней в году знаменитые туманы?

Море холодное всегда. Есть 2-3 недели, когда на улице жарко, загорать норм, но пляжи на мой вкус только в Cornwall красивые.

Море холодное всегда.

Понятно — вычеркиваем.

Чисто из любопытства: в Великобритании бывает лето? Ну так что бы теплое море, пляж, жара?
И сколько дней в году знаменитые туманы?

Багато разів бував в серпні і на травневі. В серпні на півночі Британії казкова погода — в районі +20, сонце або змінна хмарність — на відміну від нашої спеки — кайф. Море дуже холодне, але дуже гарне. Я купався, доречі :)
На травневі бувало гут бувало нііпеческі холодно.
На різдво Британія абсолютна казкова, погода в тч. Лондлон не зайшов, а от маленька британія — казка.

p.s.
Приклад моря влітку: 4.bp.blogspot.com/...​3gCLcB/s1600/DSC03662.JPG

Приклад моря влітку
4.bp.blogspot.com/...​3gCLcB/s1600/DSC03662.JPG

Приклад моря у Німеччині у звичайні вихідні.
www.ln-online.de/...​CENRTRCYUCNKEZWMNLL4A.jpg
Приблизно так, як на фото, було 9 вересня! цього року. Про літо взагалі мовчу

я так розумію море дубак

Було 19 градусів минулого тижня, ми купалися, літом тепліше, звичайно (23-24 градуси в найкращі дні). Я навіть фоток зробив, спеціально для Святослава, він таке не винесе :)

А вiдповiв чомусь Юджину, котрий вже рiк нiчого не пише)

Це типу балтийське море? Жестяк якийсь, як шпроти.

Після безлюдних пляжів Шотландії дивлюсь з жахом на таке, а за Шотландією навіть трохи сумую, краса, гори, пляжі, в котрих вода не пдідіймається до 26 градусів круглий рік :-)

Знаменитые туманы скорее миф, за пол года в Англии видел туман пару раз. Но возможно от локации зависит и в других частях UK иначе.

Погода очень сильно поменялась. Несколько лет назад мы купались в Ла-Манше в конце июня. Зимой бывает снег. Туманы — больше отсылка к временам, когда уголь активно использовали.

Бывает, недели 2 максимум в году. Вода в ламанше по ощущениям градусов 19-20 бывает, так что купаться можно

Магадан, веселая планета «9 месяцев зима — 2 недели лето»

Тёплое море в Северном море бывает не каждый год

Також

из любопытства

Ти на Кіпрі живеш?
Чи десь на Карибах?

Який сенс увесь час мати біля себе

теплое море, пляж, жара

?

Можливість не сичувати в чотирьох стінах по пів року+. Так можна трохи не кожен вечір з сім’єю-друзями проводити на свіжому повітрі, а вихідні кудись лазити на природу.
Також, за моїм емпіричним досвідом, в країнах з таким кліматом люди проживають все життя, а не скурвлюються до тридцяти років в потухших робота-дім униліків.

можна трохи не кожен вечір з сім’єю-друзями проводити на свіжому повітрі, а вихідні кудись лазити на природу

на мій смак для цього краще підходить ліс та гори — більш різноманітна природа

Теплий клімат та море не відміняють наявності поруч лісу та гір :-)
Але в гори треба виїзжати, а парк чи лавочка — вони біля дому, бери користуйся цілий рік.

Теплий клімат

це взагалі добре — звичайно, я ж не проти;

А наявність моря постійно — як на мене — не дуже важлива річ. Я просто жив півроку навіть не біля моря, а саме у морі :) - на круізному кораблі (працював там) і от переконався, що це дууууже на любителя :)

А стосовно гір — зараз живу саме серед невеличких гір — у Закарпатті. Тут така краса! Мені дістатися до найближчої гірки — приблизно мінут 20, але цього майже не потрібно — достатьно просто дивитись на них і вже приходить душевний спокій :) і задоволення життям.

Мабуть це теж на любителя, яким я й виявився.

Это южное побережье в июле ковидного 2020, когда ограничения ослабили, а выехать за границу было сложно:
www.alamy.com/...​-news-image367284858.html

в Великобритании бывает лето? Ну так что бы теплое море, пляж, жара

Если говорить о Европе, то в тех странах, где есть пляж и тёплое море — как правило, плоховато с высокооплачиваемой ИТ работой. Если хочется именно такого — то, как писали выше, надо смотреть в сторону стран, дружественных к digital nomad, и работу на полной удалёнке.

Ви так кажете ніби платити іпотеку багато років то кінець світу. Взагалі то весь світ так живе. Якщо для вас єдиний прийнятний варіант — то купити за готівку через 2 роки роботи, то напевно Англія не для вас. А для вас буде якась країна не межі (або за межою) третього світу, де дім біля моря коштує 150к, digital nomad віза й робота віддалено на компанію в США. Питання чи ви готові прожити там все життя й виховувати дітей.

Скажу за себе. Жив в Англії більше року. Не в Лондоні, в Кембріджі. У Лондоні був з десяток разів, він мені не дуже подобається. Перший раз було прикольно, подивитися усі ті місця які з дитинства знаєш із підручників з англійської. Але потім розумієш що це величезні кам’яні джунглі, не дуже чисті, з помпезною архітектурою яка давить на мозок, із купою забіганих та втомлених людей, з запахом каррі на кожному кутку, та з сумнівним рівнем безпеки. Але кожен обирає сам.

Якщо виїхати з Лондона хоча б на 40 миль, то це рай. Містечка які зійшли з поштових карток. В центрі Кембріджа (світового центру освіти, принаймні одного з) біля річки можна побачити корів та коней. До нашого дому підходила лисиця, а негайно за межами міста бачив козулю. Це вже не кажучи про численних білок. Погода комусь може не сподобатись, мені було ок (ще й Кембрідж — одне з найсонячніших міст UK).

При цьому якість життя загалом, в економічному та повсякденному плані — дуже висока. Не буду вдаватися до деталей, бо їх можно прочитати де завгодно... просто, дуже висока. Особливо на зарплату програміста, навіть суттєво меншу ніж ви вказали. Я можу продовжувати й розповідати про якісь інші плюси життя, особливо з точки зору як для сім’ї з дітьми, але то радше особисте, тому не буду.

Тепер зробіть рекап усього що я написав, з точки зору середньої сім’ї, особливо (хоча не обов’язково) іммігрантів. Так, нерухомість в Англії — не найдешевіша, навіть якщо ми не говоримо про Лондон, але реально де у першому світі дешеве житло? Якщо обрати місце, яке подобається (варіантів буде купа), то чому б не жити, спокійно сплачувати за своє житло, а не за оренду, та знати що на дітей очікує непогане майбутнє й наявність свого житла в пасиві, а на вас — спокійний та передбачуваний третій вік.

Не можу зрозуміти — чому?

Потому что вопросы неправильные :)

Припустимо, роботу тут можна найти на 120к gbp на рік. В Лондоні.

Потолка нет. Оферы для Senior SWE 250K£+. 120К это скорее медиана для среднего гребца. Для примера: FB E5 ~220K£

З них після податків на руки залишиться близко 5.5к на руки.

Для 120К£ take home будет 6108£. Посчитать можно тут www.moneysavingexpert.com/tax-calculator

Віднімаємо 2к в місяць на квартиру, 1к-1.5к на проживання. Залишиться 2к відкласти.

Очень грубый подсчет. Проживание не смогу для каждого посчитать, но квартира для контекста:
2K£ будет стоить 2 bedroom в хорошей локации (даже сейчас, в пик колоссального роста цен)

25 років щоб оплатити нерухомість — життя закінчилось.

При ставке ипотеки(2-3%) квартиру невыгодно выплачивать быстрее, даже если у тебя есть вся сумма сразу. Знаю, это сложно принять, имея мировоззрение единственной инвестиции в бетометры. Условно (это пример!), вкладывая в индекс S&P500, деньги будут работать на тебя, а не превращаться в кирпич.

То може хтось пояснить, що я упускаю?

Да даже по вопросам в топике видно что нет базового представления как тут люди живут :) Без обид

И что, много мест в Лондоне, где платят больше, чем в FB?

Stripe, Reddit, Snap, Apple, Binance, Jane Street, финтех, трейдинг. Список большой :)

Спасибо, учту для следующей работы. В финтехе вроде Revolut и Monzo платят меньше, чем в FB, насколько я знаю. Трейдинг и Jane Street да.

Apple, Reddit не факт, що більше. Binance також навряд. В майбутнє snap не дуже віриться. От тік-ток має платити не гірше.

От тік-ток має платити не гірше.

Тик-ток — там сумасшедшие китайцы с культурой работы 996. Может, 6 дней в неделю сотрудник в Европе не будет работать, как в Китае, но work-life баланс будет не самый хороший.

так, але в HFT також wlb буде фіговий

Чому? (де кореляція між hft та поганим wlb? )

з того що чув у всіх HFT погано з work-life balance

Не лишено истины, но даже там где 24 на 7 дежурства обычно нормально организовано. Проблемы вбл обычно у тех кто на говне сметану собирают, наймут 2,5 анонимуса и хотят чтобы тех гтм модели с тестированием было 1 час.

В банках, но это вопрос случая. А так финтех

Не знаю мест, где в банках платили бы программистам больше, чем в Facebook, то есть больше 200к.

Если ты в коре, то вряд ли. А вот всякие инновейшн лабы отного Сити банка, диджитал солюшенс Берклейса и т.п., то там очень хорошие зп. Тоже самое со всякими Виллисами или Аонами.

Я хз де ви бачили в хорошей локации 2 бедрум за 2к.
Плачу 3100 + 200 кансіл такса та + коммуналка ще десь на 150-200.
Хороша локація це де? 7-ма зона? чи зразу Брістоль?

Ось наприклад за 1600. З комуналкою та council tax буде 2000. 3я зона, гарний сімейний район Blackheath Ihttps://www.rightmove.co.uk/properties/123392579 І там таких варіантів с десяток.

якщо Blackheath то є для вас гарний сімейний район, то питань не маю.

А що не так з Blackheath? І які район гарні на вашу думку?

Та ну на. Еще не пекхем, но не далеко. Плохое сообщение, школы говно, свои загорелые друзи и набегающие из льюсхема. Лучше уж запад эссекса.

Мы дальше живём, но часто бываем. Не видел там особо друзив. Льюишем все же не там. Школы хз, все равно в итоге платить.

Я не граманаци, но вы выдаетесь, что не коренной лондонец :) Я знаю, что 70 процентов говорят льюишем, но правильно льюисхем, что значит пастбище/галявына Льюиса :)

Півнично-західний Лондон. Тихий, зелений, гарні школи, мало кріміналу.

А скільки bedrooms? Думаю виходячи з ціни 3-4, так? Щось все таки дорого для north west . Хоча може якщо Хайгейт )

Якщо в тебе 220k на Е5 одразу, то поздоровляю, це дуже круто! Стандартні офери скромніші — 105-110к бейз, 15% бонус, 260-300к баксів RSU, 0-30k sign-on. Але з рефрешерами за кілька років вийти на 220 реально.

Можеш розшифрувати, будь ласка?

бейз — базова зарплатня, бонус — це процент від зарплатні який виплачується раз на рік (процент залежить від твого перфорансу), гроші на RSU — це сума грошей на яку при твоєму старті компанія видає своїх акцій, зазвичай ці акції ти отримуєш частинами протягом 4 років. sign-on — початковий одноразовий бонус. Рефрешери — це знову ж таки сума грошей на яку компанія видає своїх акцій кожен рік по результатам твого (і свого) перформансу. Початкові акції та акції від рефершерів стекаються, тому з часом твій тотал компенсейшен росте. Але це перші 4 роки так поки є початковий грант.

это сложно принять, имея мировоззрение единственной инвестиции в бетометры

Так для більшості з нас — совків (які собі не зізнаются в цьому) — низька плата за іпотеку і багато можливостей використати вільні гроші більш ефективно — це сильний «вивіх мозку» :)

120k это больше 6к после налогов. И 2 тысячи в месяц это квартира на семью, не на одного. Но да, Лондон дорогой город, и за 500к это не будет что-то невероятное, обычная недвижимость.

В калькуляторе выставлен взнос в пенсию 6%

что за мухлеж? Пенсия всегда сверху идет.

Додатково до твоїх відрахувань.

Ні, пенсія завжди йде додатково і її покриває роботодавець. У мене наприклад 10 відсотків. Коли називають зарплату, приватна пенсія йде додатково.

Зрозумів. Читав, що ти повинен відраховувати стільки ж, скільки й роботодавець. Тому і поле це є окремо на сайті шо я вище кидав.

не йде, пенсію платите ви і роботодавець (роботодавець може платити мінімалку або платити з вами на рівних, але не більше оговоренного відсотка)

Вчора отримав форму P60 і є запал розказать про податкі :)
120 це поганий варіант, краще або 100 + стокі, пенсіі та що загодно крім прямих грошей.
бо в проміжку 100-150 фактичній податок 60% хоча це явно на гов порталі не написано. Або 100 + бонус, або 150+

Ну, при 100+ в пенсію багато без податків теж не вкладеш, хіба ні?

60% на 100-125

ого, ото у вас там обдирають. Навіть в соціальній Німеччині такого нема.

ну там насправді не зовсім так. Просто якщо ти отримуєш менше 100к в рік, перші 12570 фунтів взагалі податком не обкладаються. Але якщо більше 100к то ця сума поступово зменшується. При 125к+ у тебе всі гроші обкладаються податком. Ну так тіпа кажуть що з 100 до 125 податок виходить 60%. Багато хто намагається різними способами зробити, щоб дохід був менше 100к (наприклад вкладають багато в пенсію)

до того ж до 99К в рік можна розраховувати на 30 годин в неділю у садочку для дітей (2-3років), а після 99К вже ні, а садочок це 1К+ в місяць після податків :-) якщо жінка не працює то ще складніше... правильно було би рахувати дохід в родині, а потім податки

Є ресурс де можна почитати докладно про податки більш менш доступною мовою?

Щось не сходяться розрахунки

Gross Income   Tax	        National Insurance	% of taxes
100 000,00	   27 432,00	5 518,60	        32,95
110 000,00	   33 432,00	5 718,60	        35,59
120 000,00	   39 432,00	5 918,60	        37,79
130 000,00	   44 703,00	6 118,60	        39,09
140 000,00	   49 203,00	6 318,60	        39,66
150 000,00	   53 703,00	6 518,60	        40,15

ви про effective tax rate. а я про marginal. мається на увазі що рейндж 100-125 таксується по 60% а не все.

На стоки податок ніби 50 відсотків, а 60 відсотків то лише 100-120. Так що гроші все одно краще. Але стоки можуть рости.

Для 125К, фактичний податок 41%: listentotaxman.com/...​&age=0&time=1&ingr=125000

Лондон дорогой город, и за 500к это не будет что-то невероятное, обычная

однушка?

1 bedroom все ж таки. Думаю студію (що є однушка в нашому розумінні) все ж таки дешевше. Але в Лондоні ціни в залежності від района різніться в рази.

Смотря где. В пригороде таунхаус. В хороших районах города 1-bedroom.

Теж не розумію. Бриташка поруч Європи де буде Третя Світова. Краще валити в США/Австралію/Канаду.

Там південно-атлантична магнітна аномалія, причому постійно збільшується, тому перспективи теж не дуже.

Латиньська америка щоб пересидіти

Гондурас?

Бриташка поруч Європи де буде Третя Світова. Краще валити

мабуть на Марс, якщо боятися 3-ї, бо дістане на всій кулі

Уже описали багато плюсів.
Додам від себе: в Англії і тільки в Англії є можливість майже кожні вихідні відвідувати матчи АПЛ і вживу зі стадіону дивитись на ігри мого улюбленого футбольного клубу

тим більше Лондон, звідки половина клубів АПЛ і щотижня топові матчі

Лучший вариант интеграции кстати. У меня дружба со всеми англичанами начиналась на почве футбола.

А якщо не люблю футбол, як інтегруватися?
Стоп, якщо підтримуєш неправильний клуб, можуть побити.

Анличане снобы. Особенно не дай бог если из оксбриджа. Футбол наиболее массовая тема для разговоров, даже если не правильный клуб :) У меня начальник был болельщик Арсенала, биг босс Челси, я Вест Хема, 3 моих подчиненных Тотенхема и четверо Вест Хема, и красивые подъебки только создавали отличное настроение в коллективе.

А якщо не люблю футбол, як інтегруватися?

Полюбить регби и крикет:)

Зараз Лондон вже не такий аттректів як років 10 назад й в першу чергу через курс фунта. Зп 120 не така щоб захмарна, але одразу з України скоріш за все її не отримати.
Плюси Лондона:
1. Англійська культура.
2. Зп необмежені (фаанг говно по зп)
3. Двіж 24-7
4. Стабільність до усрачки, навіть в 2008 майже не трусило.
Мінуси:
1. Ціни на все
2. Якість освіти (при доході 120 в добру школу ви не зможете попасти)
3. Англійска перші роки 2
4. Податки на спадщину :)

Жити зараз в Лондоні не має змісту. Лідс або Брістоль більш цікаві по якість-вартість, але звичайно це поки ремоут в дії.

Забули про Брексит, що водіїв не вистачало для бензовозів.

До мінусів ще б добавив NHS та і в цілому мед систему. Ну так, дикі ціни і податки.

А що не так? Наче ж безкоштовно.

А що не так? Наче ж безкоштовно.

Там є нюанси. Маю там родичів, наслухався — бувають і довгі черги, і необхідність платити, і така собі якість, і неможливість добратись до спеціаліста, і неприїзд швидкої там де вона потрібна, і всяке таке.

Фигню не вылечат, а от п****цомы спасут. Общий уровень врачей НХС достаточно низкий. Основная разница с частниками это время и возможность лечения по ситуации, а не по протоколу. Хорошая страховка решает.

1. За тут краща ніж в Європі, 120 то база, до неї ще бонус іде. 120 фунтів це 150 доларів. І це актуально перші 5 років далі зовсім інші можливості
2. Аеропорти з прямим сполученням от прям усюди, крім Рашки :)
3. В Лондоні хед офіси компаній, тобто саме тут пишуть ядро і вирішують який аутсорсерів наймати з України чи Польщі
4. Мова одна для всіх
5. Купа цікавих людей на роботі і на вулиці
6. Кіно, театри, боулінг, картинг, лєголенд і т.д.

Якщо вас треба переконувати — то НЕ їдьте, обирайте те місце куди самі хочете їхати, навіть якщо це село під Харковом, воно може бути миліше і ближче до серця

де ви берете ці цифри, в публічних даних усюди 55к середня, у фангах середня 95k (www.levels.fyi/...​Software-Engineer/London)

скільки у вас знайомих з 120к + ?

Перейшов по посиланню, вибрав Engineering Manager, це тімлід по нашому і бачу першу зп в теско — 102к, поряд фейсбук з 400к. Логічно обрати щось посередині

так, але перша робота в реальності буде на 75-80 для сіньора

Levels fyi там вполне правдивые цифры

55k тут дають відразу після універу і не в faang.

Лайк) Ситуація трохи краще, ніж в Канаді з житлом, але з Канади після отримання паспорта є доступ до США)

Майже такий самий як і з паспортом ЮК — туристичний.

Та нема тут бази в 120. 75-85 це то шо дадуть зразу, а там вже як піде. Та і то, апають зп тут не так як ми звикли.
Житло люто дороге, життя дороге, не дай боже заболить зуб.
Жити можно, але є купа нюансів

Та нема тут бази в 120. 75-85 це то шо дадуть зразу, а там вже як піде

 є, але в топ компаніях, тут в темі їх вже перелічили. Середня десь посередині між цими цифрами, наскільки я знаю.

о божечкі, ну ок. прийзжайте до нас і потім розкажите про базу в 120к :) І про податок на зп в діапазоні 100-150.

120 не база никак, даже для синьора на фе. Контрактник да, но тогда я бы увеличил до 150.

Флетмейт отримав офер від Цитаделі на 300к£. На позицію джуна. Хороші зарплати в Лондоні можна знайти.

Ми ж з вами про загальний ринок ведемо мову, може десь хтось і плате джуну 300к, але це не типово для цього ринка. Як вже зазначили вишче, то контрактники отримують більше, та не мають соц пакету та стоків.

Тут пишуть що 300к платять в citadel далеко не джуніорам www.levels.fyi/...​laries/Software-Engineer

Це вже як сторгуєшся. У нього були офери від інших hft компаній.

А жити знайомий встигати буде? Як там з wlv у всіх цих hft?

Він в результаті прийняв офер від компанії в Амстердамі, яка платить трішки менше, але після податків й ренти виходить майже те саме. Плюс ворк-лайф баланс кращий.

Ех, підкажіть що треба вчити на 300к? Літкод?

Мій друг підготувався за 2 місяці (С++ з нуля :)). Питають задачі аля літкод хард, систем дизайн, трохи по С++, архітектура процесора, кеші, ітд.

Джуниор? Ситадель страшное гнездо индусов и москалей. Хорошие зп такого уровня были 2 года назад только для ядерников-пхадистов. Спасибо за инфу.

що в вас з ринком вакансій зараз? довго в середньму шукають роботу?

Читав цей пост рік тому — вірив що це так і є.
Читаю зараз — мені смішно.
Чомусь згадується поїздка в парк з американськими гірками під Лондоном, де ми простояли три години в черзі, а потім атракціон закрився через дощ.
Або оте бидло в поїзді яке жбурляється картоплею фрі.
А, ще медицина є, де мрт треба чекати півроку, аналіз крові до місяця.
А сколіоз то взагалі невиліковна хвороба.
Чи чорні пломби на зубах.
Або два сусіда, які палять сміття, бо ніхто ж не бачить.
Чи то опалення мазутою, але ж усюди пишуть про зменшення викидів со2.
І якісь дикі ціни абсолютно на все.
Така собі херня та ваша Англія.

Блєт, чувак де ти жив? :-) Правда, це просто жесть якась, навіть і близько такого не бачив.

Опалення мазутою я в Бельгiï бачив. Ну норм працює.

А зменьшення викидiв, прикольно коли заради чергових умовних 5% iзоляцiï приймаються новi стандарти, цiна улітає вдвiчi, що за 30 рокiв рiзницю не вiдiб’єш, а потiм жалiються, що нове житло супер дороге. Ну не дебiли?

Та і він і я, обидва з ХХ в Англію переїхали, та обидва в курсі, але в мене ну абсолютно протилежний єкспірієнс і я питаю де саме в Англії він жив.

Спочатку треба питати як довго 🙂

А що це поміняє? Грошей більше платити почнуть чи може ціни в магазині менші стануть?

Та да, я тебе як почитаю да подивлюся навколо то у тебе якась друга Англія.

Ну я дивлюсь що перший єкспірієнс багато впливає, яка робота та житло. Тут лоторея, як не крути, бо країну не знаеш, не знаеш що відсіювати одразу, а вона велика дуже, і як повезе.
Взагалі по багатьом відгукам як тут так і по знайомим чи коллегам бачу що в кожного своя удача, і комусь не зашло, а комусь все добре чи посередньо, це дуже індивідуально навіть якщо це одне місто.

Північний Йоркшир.
Хата посеред поля біля невеличкого міста.
Бо іншого чогось зняти не вийшло. Мордою не вийшов. Тут відхватили дивом, бо воно далеко від усього та місцеві жити не хочуть.
Зате на природі та баранячим лайном постійно тхне.

Хоча, якщо казати про якість життя, то лондон не набагато краще в цьому плані, але ще й оверпрайснутий.

Ох, ну про північ багато не гарного чув, що кримінал, що чистота і це як від людей і на форумах часто натикався на таке (редіт не наші форуми). Я на півдні, тут краще, це навіть від чувака що приймав нас, та жив на півдні довго чув таке.
Особливо багто жфлоб читав що там дуже багато відбитих пакистаніців та інших, кодло, що кримінал що срач розводять.
Лондон я там був, лише як турист, в перший же день повернулись з дружиной і перехрестились зі словами «дякую тобі боже ще не треба там жити».
В цілому оці південні містечка мені дуже довподоби, і мені реально подобається багато чого, хоч і не все але це як би очікувано.
Ти вже в Польщі?

Можно задать пару вопросов в приват?

Так звісно, ви тільки потім відпишіть тут, що написали щось, бо в мене на цьому імейлі треба розгрібати багато спаму.
Приватні повідомлення приходять тільки поштою.

Написала вчора орієнтовно опівночі за Europe/London.

Там є ядерна зброя, і путін на UK/London не нападе.

Але ж на роісії гуляє думка, що одним Сарматом можна всю UK відправити під воду :D

сармат — казка для лохтората, як і та «керована» ракета, яка може розігнатись до 27 махів

Вже тут, але ніколи не було мрією, ми приїхали по Ukraine family scheme меньш ніж 2 місяці тому. Працюю і далі віддалено, сплачую податки в Україні. Діти пішли до школи і садочка, хочу щоб вони вивчили англійську до рівня нейтів, а далі подивимось. Дуже хочеться додому.

Хмм, может потому что 120к это далеко не потолок в Лондоне, может еще потому что может в семье работать два человека. Не давайте как всегда считать какую то абстрактную ситуацию в ваакуме — например как 60к в Берлине или 80к в Лондоне с неработающей женой и двумя детьми жить. Безусловно на мой взгляд переезжать на что то меньшее 120к сейчас не очень хорошо, но на рынке есть компании которые готовы платить скажем так побольше но и порог входа туда зачастую повыше

більшість єкономік розраховані що в сім"є працюють обидва
оце і увесь секрет

2 по 100 в одну посуду © (ТМ)

1. Я скорее видел ценники 45....65к GBP чем озвученные 120к
2. Если зимой скатать в Египет, то можно увидеть много англичан, которые там зимуют, потому что Египет дешевле коммуналки дома
3. Топовые MBA далеко не только в Англии
4. В интервью Сева Новгородцев рассказывал, что ушел на пенсию не выплатив ипотеку, поэтому переехал

Это мой личный ассоциативный ряд на тему Великобритании.
Английское право, например, работает в бывших колониях Англии, из которых еще и сделали интересную с точки зрения налогов и климата зону — Кипр, Гибралтар.

Заметил, что будучи тут примерить «как там» не так уж легко. Система нелинейна и не одномерна — не все измеряется логикой. Тем более ощущения комфорта, счастья, мировозрения окружения, толерантности и свободы в широком его смысле.

В интервью Сева Новгородцев

це якийсь «правільний рузькій» який ватан лише на 46% ?
тоді да вірити варто))

Право комментировать комментирующих уже за Арестовичем

Люди хочуть в Лондон, щоб жити в Лондоні. З певним рівнем комфорту, суспільного простору, безпеки, естетики, освіти, перспектив, медицини, і так далі. Це не зовсім про заробітчанство.

Доки не перестанете міряти життя мірилом «скіко залишиться на руки» — не зрозумієте )

— Багато роботи, дуже багато роботи. Багато стартапів, майже всі фаанги.
— Абсолютні цифри без врахування вартості життя виглядають більш привабливо ніж в іншій Європі.
— Треба вчити тільки англійську, без ще однієї локальної мови як в інших країнах.
— Діти відразу виростають англомовними нейтівами, що дуже великий плюс для їх майбутнього.
Ну і ще інші плюшки вже якості життя — багата культура, різномаітне соціальне життя, івенти, красиве цікаве місто.

Вот тебе статья — dou.ua/...​developer-drone-operator
Там есть блок «Про Україну після перемоги та зміну суспільства»

Ні. Я чесний із собою щодо того, що ніколи не повернуся в Україну. І, на жаль, мої діти також. Я дуже люблю Україну і вже довів це тим, що повернувся сюди у важкі часи і взяв зброю до рук, ризикую життям.

Україна — моя Батьківщина. Проте, на жаль, я не бачу передумов до того, що найближчим часом вона стане такою країною, до якої я повернусь. Я вже казав, що місяць на війні — це ціле маленьке життя. Нині відбуваються зміни, люди починають розуміти вартість свободи; те, що за неї варто боротися. Розуміти, що не можна брати хабарі, не можна корумпувати. Тому що ти зараз виграв, але в майбутньому — програв.

І, на жаль, аби одні люди це зрозуміли, інші мають загинути — причому гинуть найкращі. Це в жодному разі не в докір тим, хто вижив. Здебільшого люди — як малі діти. Я як єврейський хлопчик негарної зовнішності мусив вмикати свій мозок трохи більше й частіше. Свого часу я захотів виїхати з країни, тому що відчував, що насувається щось небезпечне, ось просто на фізичному рівні. Якщо мене зіб’є депутат в Україні — я не можу нічого гарантувати. В мене був класний будинок у Києві, все шикарно, чудова дружина, але на те, що відбувається поза межами мого будинку, я не можу впливати — ні на якість надання медичних послуг, ні на поліцію тощо. Я прагну безпеки своїм дітям і близьким, саме тому відчував, що мушу поїхати.

Хз, гуманітарку пилять, хабарі беруть.

Ну да)
Только есть тонкая разница между берут взятки и все построено на взятках.
Но тогда не получится вброса

Ой, всюди є свій вид взяток.

25 років щоб оплатити нерухомість — життя закінчилось.

Ну как бы у кое кого жизнь закончилась с прилетом ракеты
Но даже после войны мыслить бетонометрами трудно перестать, правда?)

згоден, що бетонометри не головне
але все ж таки важко звикнути, що власником квартири я стану десь ближче до пенсії, якось так не повинно бути, а до цього моменту жити і знати, що я не можу не працювати, бо кредити

Смотри)
Задача прожить в кайф и детей научить ловить рыбу, а не складировать бабки тоннами и чтобы детям осталось.

Об этом также пример из интервью Тинькова как рядом с ним в раковом отделении лежал садовник и получал точно такое же лечение(пардон за пример из русского мира).

Станешь ты владельцем бетонометров сейчас или через 30 лет не важно, важно что тылы прикрыты.

Кому-то комфортнее надеяться что его пронесет, а кому-то комфортнее с бэкапом)

Но в целом да — перестраивать свое мышление — трудно)

як дізнатися що росіянин бреше? він відкриває рота
садівник не може отримувати таке ж лікування хоча б через те, що у нього буде зовсім інша страховка

Ну да, тебе то виднее что ему говорили?)
Или ты может можешь раздуплить какие опции по страховке от рака в Германии?
Или может не будешь вбрасывать ради покричать «русский врет» и приведёшь пример «зачем ему врать»?)

Серйозно, якогось росіянина виправдовувати? Ще й такого, який ненавидить Україну

Я тебе написал три тезиса
— врядли ты знаешь что ему говорили
— врядли у тебя есть инфа об опциях страховки от рака в Германии
— врядли у тебя есть адекватное обяснение(основываясь на знаниях из предыдущего пункта) какой смысл ему врать

Но ты опять пришёл не поделиться знаниями, переубедить собеседника аргументами.
Ты пришёл покричать «смотрите он оправдывает русского»

Если есть что сказать по делу — скажи.
Нет — иди поужинай, там гляди уже остыло ;-)

Дякую за пораду, анонімний поціновувач хороших руських.

Коль нечего сказать то приходится вот так выкручиваться, да?)

А нашо?
Ти приніс слова якогось лайна і ними розмахуєш як аргументом. І вперто намагаєшся втягнути інших в обговорення лайна. Дивні дії

Что один Новгородцева тянет, что второй Тинькова. А нельзя без этого российского г#вна? Один считает, что на украинском нельзя физику изучать, второй предлагал х#йло императором сделать...

Когда ты зрадойоб то все в одном цвете)

У тебя ж нету альтернативного примера или аргумента. Просто ты пришёл вбросить что «русские зло».

По сути я согласен. У самого ипотека и сам живу в Лондоне. Просто удивляет, что даже во время войны люди не перестают воспринимать россиян как авторитет. Куча отличных людей по всему миру, нет тащят всегда этих любителей империи.

Та блин, какой авторитет.
Ты как ГоловаИнжигиринга(а по факту нет) чуть выше в каментах.
Преподнеси свой авторитет, поделись инфой, может то и правда п****ж был.
Но нет — «русские говно, а по делу сказать не могу ничего»

По делу я ответил, что согласен.

росияне говно, если ты росиянин, то ты говно
нехай щастить

Ок)
Россияне говно, если ты росиянин, то ты говно
По делу есть что сказать?

в який момент ми якісь про якісь справи розмовляли ?
де почитати про критерії по дєлу чи не по дєлу ?

Нигде, нигде. Ты все в масть. Пиши ещё)

второй предлагал х#йло императором сделать...

Так он же троллил 🤔

Ну ща тебе накидают

1 — это привычное дело на ДОУ
2 — Whatever :-)

я смотрел то интервью и мне так не показалось. Сейчас он естественно будет это утверждать, но тогда казалось, что он серьезно.

но тогда казалось, что он серьезно

Я не смотрел, только прочел.
Ну, вот я не знаю, по идее такую х-ню на полном серьезе кроме как трололо я не воспринимаю.
Но конечно все может быть.

Ну де-факто он и так делает то хочет. Разница только в формальном титуле.

Ну так накласть на него :-)

Будем справедливы, за императора он извинился у дудя

Да, да, после того, как против него ввели санкции. Когда теряешь деньги, резко проснулась совесть.

Не защищаю, но для контекста лучше использовать последние факты. Не у всех совесть, даже в конце появляется, так что тиньков не самое дно

так что тиньков не самое дно

Він не просто не дно, він крутий мен. Він відверто говорить на хуйло хуйло, вивів активи, і постраждав. Можна звісно говорити — а чому він не вмер за Україну, і всяке таке, але 99% присутніх такі самі пристосуванці, і як дійде до діла — за долар продадуть маму рідну.

а чому він не вмер за Україну

Тінькофф?
Йому мало б бути байдуже.

Він живе і лікується в Лондоні. Тут проти нього ввели санкції, тому він був змушений продати свої активи. Нічого геройського тут нема, просто бізнес. Про пристосуванців — судіть по собі.

Про пристосуванців — судіть по собі.

Та ладно. Почитайте форум доу — там 90% людей цікавить одне — коли відкриють кордони. Моралізатори х-ви :)

форум доу

Ми всі пристосуванці.
Просто війна — то каталізатор.
Хоча читати реально прикро

p.s. Я от жорстко проти корупції, але не можу напевно сказати, чи не піддався б спокусі «взяти на лапу» якби був шанс і мені за те нічого не було :-)))

Люди є люди. Головне не вважати себе дартаньяном. От мені, після читання доу останній місяць, щоразу хочеться помити руки і очі з милом :)

за императора он извинился у дудя

і сказав що дружбан пєскова :)
ну працює чувак адміністратором концтабору, головне щоб людина хороша була!

в целом да — перестраивать свое мышление — трудно
пример из интервью Тинькова

Наче про себе сказав, бо все ніяк не перелаштуєш мислення з «метрополія в паРашці» на нормальну.

у нас можна купувати ті квартири хоч кожні пів року, накупляти 30-50 штук і не працювати зовсім.
але є одне але — ти можеш цього всього лишитися в мить.
як не рашисти, так наші заберуть. у нас не має нормальної правової системи і все твоє майно в Україні — твоє в лапках по суті, до наступного п****ця, а він бува кожні кільканадцять років гарантовано.

Уровень жизни
Если вы создаете такую тему то вам не понять)

Не все измеряется в «отложенных деньгах»

Так поясніть. «Кто не понял тот поймет» якийсь.

Смертность на дорогах ниже раза в два судя по быстрому гуглению

www.gov.uk/...​f,the same period in 2020.

focus.ua/...​elichilos-kolichestvo-dtp

Что-то мне подсказывает, что она имеет шанс вырасти пропорционально понаехавшим с континента. Тяжело перестроиться на левосторонее движение :-(

Возможно, но не факт
Сейфти рулз планируются с тем учетом что даже в случае ДТП увечия были не смертельны.

Вы сами когда-нибудь с правым рулем ездили?

Да никаких проблем перестроиться на левостороннее движение.

Тут скорее «я не гуглил, хочу чтобы мне все рассказали»

Работают законы
Уровень медицины и ее доступность для пересичнага грамадянина

це зі школи нам якось вбили, що лондон із зе кєпітал ов грейт британ
тому багато хто туди і квапиться, але не бере до уваги те, що там досить закрите суспільство, є соціальні класи і наврядчи доведеться сидіти у своєму будинку і писати гаррі поттера, як мінімум у цьому житті

англійська мова це радше мінус, бо в іспанії чи в польщі ти з твоїм рівнем огого, а в Лондоні в тебе не такий акцент, до якого звикло суспільство

немає відчуття, що ти належиш до суспільства, «не свій»

Вообще пох)
Есть семья для принадлежности

це смішно, просто в голос. Тут, коли тимчасово виїхали подалі від фронту у франківську обл., якось зайшов в місцеву групу фб. О, скільки там «любові» від місцевих до тимчасово переміщених. Ненависть до тих, хто російською щось сказав. В реалі мою дружину вже якась тітка на війну усно послала. Мене б теж мабуть раз сто, якби я на маршрутці а не на авто їздив. Стільки випадків «любові» до співгромадян від зоотєчєствєнніков, лінь вже згадувати. І це в рідній країні. Тому коли я читаю «ви там будете чужі» — згадую багато випадків від «рідних зоотєчєствєнніков» і посміхаюсь.

Так есть же не малое кол-во дыбилов которые считают что именно руцкий язык причина войны)

дыбилы это те, кто живут на востоке от украины
знову прокинулись боти, подивіться на його історію коментів доу мобілізуємось )

дыбилы это те, кто живут на востоке от украины

Но Земля же круглая

Я приблизно там же.
Часто, дуже часто зустрічаю refugees які нагло «Вы нам должны!»
Через таких вельми високе неприйняття буває :-(

Живу зараз у батьків, 60 км від Харкова. У них свій невеликий магазин, основними відвідувачами якого зараз є переселенці-харків’яни. «Гості» поводять себе зверхньо (вони ж з великого міста приїхали, куди тут до них місцевим), понтів вище голови, поводять себе як вища раса. Впевнено заходять за прилавок до робочих місць продавців, хапають і самостійно розпаковують товар прямо з вітрини (нагадую, звичайний магазин, не супермаркет). Ну і екземплярів, яким всі винні-зобов’язані, ніхто не відміняв. І це навіть не протистояння «захід — схід України», це 60 км між населеними пунктами. Чи варто говорити, що таким гостям тут, м’яко кажучи, не дуже раді?

Це мені нагадати чому я лишив Харків та вирушив з сім*єю у західну Європу. Це нонсенс людей навіть війна невзмозі перевиховувати... болісно від цього

От ще один яскравий приклад як «зоотєчєствєннікі» поважають своїх співгромадян, а інші громадяни ділять на «хозяєва» і «понаєхі».
Тому, особисто в мене не буде рефлексій щодо чужинності в інших країнах, наприклад Британії. Тільки б випустили)) В будь якій спільноті є ксенофоби, шовіністи і т.д. і щось мені підказує, що в тій же Британії не більше ніж в нас)

Там серед цих переселенців великий відсоток етнічних росіян.Тому вони себе всюди так і поводять,генетика,знаєте

якось зайшов в місцеву групу фб

Это отрицательный черри-пикинг. В фб явно не интеллектуалы срутся.
Я пробыл почти месяц в Надворной и второй месяц уже в ИФ и встретил негатив 0 раз за всё время. Между собой с девушкой общаемся большую часть времени на русском (в т.ч. на улицах, в заведениях), но с местными исключительно на украинском. Все вокруг — доброжелательные и вежливые лапушки.

в Надворной

бл-ть, тамбовская деревня тобі «Надворная»...

Ну, як на мене, то правильно використовувати назви з мови, якою ти в цей момент розмовляєш. Звісно, Надвірна звучить краще :)

На «Синевор» поїдь ще як на закарпаття доберешся :)

На «Синевор»

А то хто так вимовляє назву озера? 🤣

Той хто каже Надворная на Надвірну :)

правильно використовувати назви з мови, якою ти в цей момент розмовляєш

Наче ж не зламається язик сказати «Надвирная». Погана це практика — перекладати іншомовні власні назви.

Ти податків дофіга платиш, вони повинні підлаштовуватися під твій акцент.

а в Лондоні в тебе не такий акцент, до якого звикло суспільство

Це не головне.
Сокласник з 90-х років у Лондоні.
Розповідає.
Сиджу у пабі з ПАР-івцем (ПАР — Південно Африканська...).
Той ніби-то нейтів.
Поряд розмова Лондонців.
Питаю у ПАР-івця.
— Про що це вони?
— А я що розумію чи що? :-)))

Мова? Хахаха, ось з мовою тут особлива тема. Якщо стандартний «адвансед» зі Львову, то просто подумають що ви з Бірмінгема або Дербі. Культура й жарти це єдине що вас буде реально відрізняти.

Всем пох на акцент в Лондоне, если вы не набиваетесь в друзья к аристократам.

Вибачте, а до якого акценту тут звикло суспільство? :)

Тут скільки людей — стільки акцентів...

У кожній державі є локальні акценти, у нас їх багато і ми звикли до них. Але коли акцент не локальний, то це чутно.

В ЮК є оксфордський наприклад та ще багато інших різних, а є менш привабливі, найчастіше якісь іноземні.

Я кажу про сам факт того, що за нашою вимовою, якщо ви не геній, який втратив акцент за декілька років, то буде чутно, жо ви там не народились. І це ок, але ж це якби на вас була завжди футболка, увага, я не звідси

Коли я писав свій коментар, я під словом «тут» мав на увазі саме UK. Тут акцент у кожного другого, якщо починати воротити носа від усіх, у кого нема RP, нікого не залишиться :) На акцент не звертає увагу рішуче ніхто. На словниковий запас чи граматику — може, у фатальних випадках, але на акцент — ні. Бо акцент — це норма.

у кого нема RP

Я от читав, що RP в UK то відсотків 10.
P.S. Вааще прикол.
Питаю у приятеля з Cardiff
— Did you hear RP somewhere?
— RP? What`s that?
— Received pronunciation, the accent.
— Don`t even know what is it.
— Queen English.
— Ah, yes, on the TV

Згоден, що акцент це норма, це круто, якщо в Лондоні з цим краще ніж десь у Мюнхені чи інших країнах ЄС.
Але чомусь у представників ЮК на телебаченні та на євробаченні і тп завжди більш менш однакова вимова, та яку вчать у школі і тп

більш менш однакова вимова, та яку вчать у школі

 — вибачте, але оця одна фраза видає тотальну необізнаність як з питанням uk акцентів, так і з питанням uk школ :)

Мабуть все забула у старшій школі:
youtu.be/wtBrs03PV8c

Цьому музиканту теж мабуть не пощастило зі школою:
youtu.be/qlNGh6YWbrY

А ось школяр прямо під школою:
youtu.be/pj705DvCSxg

І тд і тп

Я неправильно сказав, я більше про місцеву вимову, яка передається і без навчання. От як в Україні українська, ми ж не вчимо як вимовляти, а просто повторюємо те, що бачимо у школі, на тв і тд, це формується здебільшого у дитинстві.

А так я не жив у ЮК, тож я точно не маю достовірної інформації.

Тут так само, але через те, що батьки теж з акцентами, вони передаются та зберігаються/перетворюються, і тому тут не тільки регіональні акценти, а і етичні, і соціальні, і їх мікси, і тд і тп. Дуже показове відео, зауважте, що він показує британські акценти, а не акценти тих, хто «понаїхав». З будь яким з цих акцентів зійдете за свого:
youtu.be/dABo_DCIdpM

Навіть суто регіональні акценти дуже схожі на велику кількість іноземних :
youtu.be/u_BDG9JtGw8

І тд і тп

Це бімба 🤣

youtu.be/1jHfY0dDZxA

Але Global Engineer мабудь мав на увазі RP на телебаченні.
Якщо там RP використовують 🤔

P. S. Я Скоттіша у парламенті не розумію вааще.

P. P. S. Antipodean English, ото новина, не знав що NZ ландці так то звуть

Sorry mate can’t wag, gotta get a crack on things, innit?

Вот посмотри на картинку, как менялась цена на недвигу в Лондоне за последние 25 лет: www.home.co.uk/...​htm?location=london&all=1

Покупая недвигу, практически никто не решает себе жилищную проблему: для этого есть миллион вариантов аренды. Опять же, скорее всего ты не сможешь купить то что арендуется за 3к в месяц.

Недвижимость — это в первую очередь инвестиция. Другой майндсет.

Да, это не квартира в Одессе, цена которой за 20 лет прыгала от 5к до 40к и до войны была 30к. У нас покупаешь квартиру, чтобы на старости гарантированно иметь «свой угол» или N дол прибавки к пенсии (сложно даже спрогнозировать сколько можно будет получить с аренды через 20 лет).
А там ты выходишь на пенсию, продаешь свой дом, который за 25 лет точно вырос в цене, покупаешь квартирку в Малаге и чилишь на дивиденды с оставшихся денег.

А там ты чилишь на пенсию, которая не 100$, наверное

То може хтось пояснить, що я упускаю?

Упускаешь целеполагание — кто за чем едет. Упускаешь 25 лет жизни («25 років щоб оплатити нерухомість — життя закінчилось»). Ну и по мелочи всякое — не обязательно пхаться в Лондон, вторая зарплата (даже если около минималки) осязаемо подправляет «семейную экономику» и все такое...

1. Англійська мова.
2. Добра освіта для дітей.
3.

Віднімаємо 2к в місяць на квартиру

Зараз же епоха ремоуту, можна знайти місця набагато дешевші.
4. Клімат багатьом подобається.
5. Оточення.

Нет, вы не понимаете
Надо именно в Мейфэр поселиться, иначе «зрада» не складывается)

Может потому что не у всех цели жизни это вкинуть $$ в бетон.

Так що тоді там такого класного, щоб жити?

Шэрлок Холмс, Мерри Поппинс и Гарри Поттер

В первую очередь — перспективы для детей. Образование, карьерные возможности и т.д.
Для взрослого — з/п, которая позволит тянуть детей.

выходит жизнь ради детей. а для себя что ?

Ну.. у каждого свои приоритеты... кому-то бетонометры, а кому-то дети...

Да и для себя тоже остаётся... жизнь в состоявшейся стране, без большого количества любителей «русского мира» (в отличат от Германии). Разнообразие работы (а не одни галеры). Да хоть Англ язык, который упрощает интеграцию.

Для себя премьер лига, яхтинг или вообще лицензия пилота. Ну и пабы некоторые любят. В целом в Лондоне есть все и на любой вкус.

В Україні можна (було) зароблят навіть більше.

в украине дети могут зарабатывать больше, а могут быть сбиты депутатом
тонкая грань, как бы)

И не только в Украине, и не только депутатом. Вроде в США со статистикой ДТП тоже всё нормально.

В США можуть бути застрелені в школі.

Тема — про Лондон, ау.
Тема — про Лондон, как слышно?

а что в Лондоне с огнестрелом у населения?

Его практически нет. Даже у части полицейских только шокеры.

типу в лондоні людей не збивають
так, в лондоні така людина напевне присяде, але якщо дитина загинула — це нічого не змінить

лондоні така людина напевне присяде

Молодец, понял к чему уклон)
Плюс действия направленные на снижение Смертности на дорогах.

Ключевое слово «было». И то что это «можно» не на всегда — это было очевидно. Ну не могло быть все так гладко. Как-то в том слоганом Лондоне чувствуешь себя более уверено чем в Киеве.

Я думал что после наступления войны как-то пыл любителей бетонометров спадёт... оказывается есть люди для кого и сейчас они в приоритете :)

А де жити тим, хто не планує виїхати з України? Правильно, бетонометри.

Хорошие школы в Англии как правило частные, 1500 фунтов в месяц на одного в среднем.

Ну так діти хай самі собі дорогу пробивають.

Ну... с таким раскладом детей лучше вообще не заводить... зачем тратиться на них (а обходятся они ох как не дешево, вон одним каментом выше примерную цену только школы назвали) если можно все на себя любимого ;)

Кстати, если детей не иметь, то жить заграницей можно как-минимум не хуже чем дома (я в плане $$), а скорее всего даже и лучше. А если еще и жену найти что бы «кнопки нажимала», то приличный бетон можно лет за 10 заиметь.

Зачем тебе, скирдуй в бетон)

А на що ти витрачаєш зароблене?

Вопрос не понятен)
Что требуется то и покупаю. Вот недавно понадобилась пляжная мебель

Излишки инвестирую

В крипту інвестуєш? Чи в акції? Багато втратив за останній час dou.ua/forums/topic/38101 ?

Я думаю нічого не упускаєте.
Тому краще південніше країни дивитися — ні там ні там уже багатим не стати, різниця в тому, що при цьому у Лондоні на вулиці в обличчя холодний мокрий вітер, а на півдi — теплий бриз, фрукти та неквапливий спосіб життя.
Звичайно є питання безпеки, але яки для українця вимоги до безпеки: ракети біля будинку не вибухають — вже добре

Ймовірність отримати ракету на голову рівна бути збитим машиною.

Ймовірність отримати ракету на голову рівна бути збитим машиною.

тільки ймовірність бути збитим від тебе залежить, а отримати ракету — ні.

Там снаряды реже падают.

Ви шось не дуже слідкуєте за новинами...
www.pravda.com.ua/news/2022/05/4/7344011
Біля Воловця не мало туристів, водоспад, підйомники на хребет, парапланеристи, ганяють на велосипедах згори і т.д.

Так везде в Европе. Но зато рашко-ракеты над головами не летают.

Підписатись на коментарі