Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Як обживатися у Швеції. Гайд для переселенців

Всім привіт. Мене звати Євгенія, я Senior Test Engineer у Sigma Software. За фахом я юрист, але так вдало склалося життя, що я познайомилась із тестуванням. Я люблю уявляти себе кінцевим користувачем та вигадувати кейси, які б могли статися з ним. Мені подобаються важкі проєкти зі складною логікою, в яких завжди можна знайти місце для розвитку. Також, я обожнюю ділитися своїми знаннями з іншими, тому що в цьому я розвиваюсь сама і надихаю інших.

Я жила у Харкові. Часто працювала з офісу. Кожної п’ятниці ми з колегами разом обідали. Зустрічалася з друзями та любила це місто. Не менш я люблю мандрувати. Тож я виїхала з Харкова на два тижні (я так думала). 23 лютого я перший раз познайомилась з офісом у Києві та планувала там попрацювати ще декілька днів. Але... 24 лютого приблизно о 5 ранку почалась війна.

Я виїхала закордон, у Швецію. Тут хочу поділитися з вами інформацією, яка може стати у пригоді, якщо ви плануєте приїхати в цю країну.

Чому я обрала Швецію

Я займаюсь спортом з 11 років. У 2016-му почала займатись спортивним орієнтуванням. А з наступного року вже бігала за шведський клуб OK Denseln. Тому Швеція для мене — не нова країна. Лише в 2019 році я була тут 5 разів для участі в змаганнях. Та потім на декілька років країна була закрита через COVID19.

Мені подобається Швеція, тому що це спортивна країна, де популярне орієнтування. Тут дуже привітні люди, вони добрі та завжди готові прийти на допомогу. Тут ти можеш без проблем майже з усіма спілкуватись англійською, навіть у селі.

Що потрібно зробити, якщо ви тільки приїхали

Якщо ви тільки виїхали з України і приїхали у Швецію за закордонним паспортом, то ви маєте можливість перебувати в ЄС (у Швеції) протягом 90 днів в статусі туриста.

Ви маєте право подати заяву на тимчасовий притулок за Директивою ЄС, що дає вам можливість перебувати у Швеції більше ніж 90 днів (до 04.03.2023) та мати право на роботу.

Для цього вам потрібно звернутися до Міграційної служби. З собою потрібно мати паспорт. Зараз є можливість заповнити заяву онлайн на сайті міграційної та чекати відповіді від них про час, коли можна прийти, щоб вони взяли відбитки пальців та зробили ваше фото для міграційної картки.

Я подавала документи до міграційної 8 березня та через декілька тижнів отримала відповідь з міграційною карткою поштою.

Валюта

У Швеції діє власна валюта крона (SEK). 1 Шведська крона дорівнює приблизно 0,095 Євро. Можна розраховуватись українськими картками (курс 3.18).

Шведи майже не мають готівки, вони скрізь розраховуються карткою або платіжну систему SWISH.

Житло для переселенців

Під час подачі документів до міграційної ви можете запросити житло, але де саме вам його нададуть — ніхто не знає.

Також, є багато сервісів, де можна знайти безкоштовне житло від людей, які хочуть допомогти українцям. Наприклад, цей сайт розробила наша компанія.

Крім цього, ви можете орендувати житло, але є нюанси з оплатою українськими картками. Вартість житла залежить від міста та його частини, у невеликому містечку ціна за житло починається приблизно з 5000 крон (500 євро) за 1к квартиру.

Але у Стокгольмі ціни будуть вищі та ціна буде різна в залежності від віддаленості від центра та площі. Будьте уважні, адже часто житло здається без меблів.

Одна з площ шведської столиці

Робота для переселенців

Я продовжую працювати за українським ФОП та сплачую українські податки. Але після 6 місяців потрібно буде платити податки у Швеції. Податки у Швеції починаються від 30%. Чим вища у вас зарплатня, тим вищий податок. Більше інформації тут.

Для тих, хто шукає роботу тут у Швеції, ви можете звернутися до центру зайнятості. Вони зможуть допомогти в пошуках роботи за фахом. Проте, самостійно ви також можете шукати компанії та перевіряти вакансії.

Також вам потрібно звернутися до податкової, щоб отримати координаційний номер. Інформацію про ці процедури найкраще читати на офіційному ресурсі.

Дуже багато роботодавців зараз наймають українців, але потрібно, щоб ви відповідали потребам відкритої вакансії. Не забувайте про Телеграм-канали (наприклад, nuf_work), в яких є актуальна інформація для українців у Швеції та вакансії.

Транспорт

Якщо ви живете в невеликому місті, то без машини буде дуже складно. Я приїхала сюди машиною і завдяки цьому я можу їздити на тренування/ змагання/ магазин та інші міста (бо я живу у селі).

Я не була впевнена у тому, що треба робити з автомобілем після в’їзду, адже у звичний, мирний час я б мала переоформлювати машину на шведські номери. Проте, наразі це робити непотрібно, оскільки я тут знаходжусь у тимчасовому притулку.

Поки що невідомо, чи потрібно буде отримувати шведське водійське посвідчення, адже за місцевими правилами через 1 рік перебування у країні ти повинен їздити саме з ним.

Вартість бензину 95 приблизно 21 крона за літр (2 євро). Та у великих містах з транспортом трошки легше. Наприклад, в Стокгольмі транспорт (метро/трамвай/автобус) дуже добре розвинений і зараз безоплатний для українців. З машиною в Стокгольмі буде трохи складніше, тому що в’їзд в місто платний і потрібно платити за паркування. Деталі про вартість паркування описані тут.

Також, ви можете скористатися поїздом, який є безкоштовним. Усі нюанси, які варто знати про розклад і правила поїздок дізнавайтесь на вокзалі за інформаційною стійкою або у провідника поїзда.

Мініпам’ятник у Стокгольмі

Розваги

Дуже багато музеїв зробили безоплатними для українців. Ця інформація може змінюватись кожного дня, тому раджу користуватися офіційними сайтами для її перевірки.

Також є дитячі центри розваг, цирки з безкоштовним входом. Ми ходимо в басейн і я знаю, що в деяких інших містах також є безкоштовні дні для українців.

Я раджу помандрувати країною, якщо у вас є така можливість, та подивитись на природу, архітектуру. Ліс тут виглядає так, наче з казок. Рано вранці ви можете зустріти багато незвичних для нас тварин. Я вже бачила декілька лосів, дуже багато косуль, зайців, маленьких кабанчиків та різних птахів.

Типовий шведський ліс

Навчання для дітей

В мене немає дітей, тому наступна інформація — це те, що чула від знайомих. Якщо вам потрібна школа, то треба писати про це заяву. Спочатку ваша дитина буде в адаптаційній школі (приблизно 2 місяці), а потім її переведуть у звичайну школу.

Навчання безкоштовне. В школі дітей годують. Я раджу бути трішки наполегливими та завітати до школи самостійно. Іноді це прискорює процес та можна дізнатися більше інформації.

Приклади з життя наших переселенців:

  • дівчинка 10 років, ходить до 5 класу адаптаційної школи. Вчителі спілкуються українською, російською та паралельно перекладають на шведську;
  • дівчинка, якій 7 років, ходить до нульового класу у звичайну шведську школу. Все спілкування на шведській, але програма дуже легка. В основному, це ігри, малювання, прогулянки, тому можна зрозуміти інтуїтивно. Якщо щось незрозуміло, то використовують перекладач на планшеті.

В садок приймають з 1,5 року.

Ціни на продукти, одяг

Вартість продуктів вища за українську: помідори — 30 крон/кг, апельсини — 20 крон/кг, кава — 45 крон/500гр, молоко — 10 крон/літр, хліб — 20 крон/900гр, огірок — 29 крон/кг, яйця — 40 крон/10шт, яблука — 20 крон/кг, фарш — 30 крон/500гр.

В супермаркеті

Дуже часто в магазинах бувають акційні ціни на різні продукти, а якість продуктів дуже хороша.

Вартість одягу, навпаки, нижча. В одному з відомих магазинів H&M можна купити дешеві повсякденні речі. В Stadium, XXL можна купити спортивні речі.

Українці у Швеції

Я раджу пошукати групи у Facebook. В цих групах ви можете знайти підтримку, необхідну вам інформацію з різних питань, долучитись до волонтерства та знайти друзів. Приклад груп:

Мовні курси

Наразі стали доступними дуже багато курсів як онлайн, так і офлайн. Я раджу шукати інформацію щодо наборів у інтернеті та, знову ж таким, на Facebook. Я зараз відвідую Vuxenskolan y Norrköping. Та це не єдина школа, яка пропонує безкоштовне навчання шведській, тож шукайте робочий для вас варіант.

Вивчаю не тільки мову, а й місцеву кухню

Найпоширеніші помилки українців у Швеції та як їх уникати

Найпоширенішою помилкою є неуважність. Досить багато людей забувають дивитись на дорожні знаки та отримують штрафи за неправильне паркування, або навіть якщо і паркуються у визначеному місці, то перевищують ліміт безкоштовної стоянки. Будьте уважні, дивіться на дорожні знаки та перекладайте умови паркування на різних парковках.

Також, іноді люди плутають ціни у магазинах. Часто магазини мають спеціальну ціну для членів (власників карток). Тож будьте уважні і звертайте увагу на відповідні написи.

В цілому, розумію, що інформації немало, але я сподіваюсь, що мій досвід та мої вже набуті тут знання будуть корисними. Раджу активно шукати необхідну інформацію в інтернеті та звертати увагу на офіційні джерела інформації та бути трошки наполегливими. Бажаю усім досягати своєї мети.

Якщо у вас виникли запитання та/або зауваження, із задоволенням поспілкуюсь про це у коментарях.

👍ПодобаєтьсяСподобалось12
До обраногоВ обраному3
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Чекаю про огляд влаштування дупи українок на Марсі чи на Місяці. Не робіть з українців циган. Памятайте завдяки кому і чому вас приймають по всьому світі завдяки десяткам тисяч загиблих людей в Україні ви ніякі не особливі, огидно читати це все .

Таким постам тут зараз не час , і не місце.

Дякую за вашу статтю 💚 добре написано, цікаво читати та дійсно багато корисної інформації. Співчуваю щодо критичних коментарів: дивує, скільки людей прийшли повчати, що хто має робити. Наче війна виправдовує втручання в чуже життя. Тримаймося 🇺🇦

напишу по-русски, сорри(. Мне такие посты тоже зраду напоминают. Я живу с 2016 года в Польше, работаю; Когда украинки приехавшие после 24 февраля пишут, что бедные нещасные, недополучили пособий, бесплатного жилья, бесплатных обедов и прочее, начнешь возмущаться, а тебе сразу — ты токс, не можешь помочь — проходи. Я считаю, что у нас реально очень высокий процент людей со шкурными интересами, привыкшими жить за чужой счет. Да, моих знакомых выехало очень мало.

Це реально для когось проблема адаптуватись маючи гроші, знання англійської і роботу ремоут? Навіщо ці статті? Навіщо ви жінок України такими наративами перетворюєте масово на інфантилів та милих подорожуючих?

Людина пише про те, що вона замість вислати гроші армії буде платити податки в Швеції...це фіаско.

Ви громадянка перш за все, а не дівчинка.Особливо під час війни.І постити такі статті...я не знаю, це якесь знущання над тисячами людей в Україні, військовими.І навіть витрачати гроші в Швеції зараз ....ну чесно, це якщо вам пофіг на те, як закінчиться війна.

У нас війна, альо, найкривавіша за десятиліття з наймогутнішим ворогом.І тил не менш важливий ніж фронт.І економіка не менш важлива.Чому не поїхати в Луцьк, витрачати там гроші, вливати в економіку? Волонтерити?Немає рук на плетіння маскувальних сіток у містах.Я живу в Чернівцях, тут блін не вистачає рук для цього.Але ок, мабуть розваги в Щвеції- більш серйозна тема.Більш актуальна ніж те, що військові платять життям за ваше можливе повернення в
Харків.А від вас лише допомога економіці країни, волонтерство...Мінімально, як на мене.

Наратив в IT спільноті...інфантилізм українських жінок.Давайте ще статей, "як я провела вихідні в Швеції?’

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

напишу по-русски, сорри(. Мне такие посты тоже зраду напоминают. Я живу с 2016 года в Польше, работаю; Когда украинки приехавшие после 24 февраля пишут, что бедные нещасные, недополучили пособий, бесплатного жилья, бесплатных обедов и прочее, начнешь возмущаться, а тебе сразу — ты токс, не можешь помочь — проходи. Я считаю, что у нас реально очень высокий процент людей со шкурными интересами, привыкшими жить за чужой счет. Да, моих знакомых выехало очень мало.

Час все одно розставить усе на свої місця. «Голим і босим» прийдеться які і в Україні працювали на некваліфікованій роботі. А більшість тих, хто приїхав на дорогих машинах теж навряд чи зможуть вийти на еквівалентний дохід в найближчі роки (Айтішників тут пропустимо).

У будь-якому випадку, будучи більш менш успішним емігрантом зі стажем у багато років я би не заздрив ні тим, ні іншим.

Так, тимчасова халява, але люди, які дійсно втекли від війни, а не «біженки» зі Львова чи Києва, дійсно заслуговують на те, щоб бути у безпеці деякий час з закритими базовими потребами.

тут заздрити як би так не дуже, але дуже огидно це слухати. Якась нація жебраків, гребуть усе та нічого полякам. Я боюся якщоб сталося щоб нам прийшлося приймати поляків, то була би моя хата зкраю

Я би скоріше сказав «хитрожопих», не всі в Європі так живуть, як деякі наші жебраки. :)

В Європі немалий відсоток населення сидить на соціалі поколіннями і навіть не думає працювати легально. Навіть цілі райони такі є.

Тоді не бачу у чому проблема — «яке їхало, таке й здибало»

В Європі немалий відсоток населення сидить на соціалі поколіннями і навіть не думає працювати легально. Навіть цілі райони такі є.

Так они все наши, ЛОЛ, с постсовка. Или сирийцы-албанцы-афганцы.

Я живу с 2016 года в Польше, работаю

И что, тоже приехала без мужа, без денег, без вещей, и с детьми, которых не на кого оставить?

Стаття норм, це ок що автор надала таку інформацію тут на ДОУ.
З іншої сторони кожен сам може обирати, які статті читати.
І ця стаття думаю знайшла тих, кому ця інформація корисна або просто цікава.

За статью — спасибо! За комментарии тоже спасибо) Не знал, что после 100500 статей от психологов на тему «Перестаньте друг друга чморить» ещё остались те, кто поливает грязью тех, кто выехал из страны.

Очень рад, что у вас все прекрасно вышло и хорошо приняли в Швеции. Но иногда вспоминайте солдата в безымянной могиле где-то на Донбассе, благодаря которому это стало возможным.
В целом статья не на часi

Можливим це стало завдяки нападу РФ і гуманній позиції Швеції — яка, до речі, не ділить біженців зв ознакою статі.

так, мабудь факт того як українські воїни героїчно стримували і продовжують стримувати орків тут ні до чого.

а як ви гадаєте, якщо б оркостан дійсно захопив Київ за 3 дні, ви б зараз у якій державі були ? і ще одне запитання. як думаєте, яка була б риторика про події в Україні і які були б програми підтримки ?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Ох и лицемеры тут в комментах. Не нравится им, видите ли, что выехавшие люди фоточки из Европы выкладывают. А как насчет того, что в Киеве работают развлекательные заведения, даже кинотеатры, фестивали и концерты анонсированы на ближайшие недели, хипстерня сидит по кафешкам, потягивает смузи. Чем это отличается?

Тим що з цього не пишуть статті, і не кажуть що це гайд як треба робити. А ще виїхати можуть далеко не всі, і розказувати як добре живеться за кордоном, в той час коли вся Україна страждає трохи недоречно. До того ж гроші витрачені в Україні все ж корисніше, ніж за кордоном, мабуть для цього і відновили продаж алкоголю, хоч як на мене це дуже тупо випивати в такий час.

А вмирати від самогону, який одразу б погнали ріками, на часі виходить? Моя думка, що з алкоголем зробили достатньо розумно. Щоб менше людей спилося в найкритичніший момент, а потім відновили продаж.

Можна видалити інстаграм і не дивитися, як там добре в Європі, там і раніше добре жилося.

То може треба докладатися до того, абиВСІ могли зробити вільний вибір, що їм робити зі своїм життям, а не шеймити тих, хто його зробив і розповідає правду? Тобто застосувати ту ж саму логіку, як до тих, хто ненавидить айтішніків, які багато заробляють, замість увійти в айті. Гроші всередені важливі, але ж ви, чомусь, не знизили свій рівень життя до пенсіонерського, аби віддавати кожну копійку — хоча могли це зробити.

Отличается тем, что эти деньги поддерживают экономику Украины а не Швеции.

А ви вже знизили свій рівень життя до пенсіонерського, аби віддавати кожну можливу копійку?

ну у мене 2 людини знайомі з ВСУ загинуло, 2 людей в Маріуполі знайомих загинуло, батьки втратили дім в окупації, брат- роботу, бо його робоче місце зруйноване ракетою. Тому, не повірити, але я намагаюсь весь свій дохід віддавати знайомим особисто волонтерам, окрім того, на що живу. Бо для мене і десятків знайомих з окупації рідних і друзів -це питання, чи матимуть вони взагалі дім і чи будуть їх рідні військові живі.І скоро можуть піти служити ще більш близькі люди, бо вінйа, як ви бачите, не зупиняється. І я дуже багато людей знайомих знаю, які роблять так само. Наприклад, мій волонтерсьский центр в Чернівцях менеджить дівчина, яка кинула роботу в Одесі і з 10 до 6 управляє цим центром, без зарплатні, і майже без вихідних. Але чомусь жінки айті спільноти в цей час постять фото з Іспанії і Швеції, і найгірше, що вони вважають, що це нормально.

Але ж живете ви не як пенсіонерка, правда?

Досить багато людей забувають дивитись на дорожні знаки та отримують штрафи за неправильне паркування

Судя по быдлопарковщикам в Амстердаме с номерами Киева и области на наглухо тонированных авто, с невнимательностью это имеет мало общего.

Можно записку оставлять что в следуюший раз зетку на машину наклеешь.

Дякую за вашу статтю 💚 добре написано, цікаво читати та дійсно багато корисної інформації. Співчуваю щодо критичних коментарів: дивує, скільки людей прийшли повчати, що хто має робити. Наче війна виправдовує втручання в чуже життя. Тримаймося 🇺🇦

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Це приємно мати такі ціни, як ви описали в статті давайте порівняємо з Україною зараз:

Вартість продуктів вища за українську: помідори — 30 крон/кг, апельсини — 20 крон/кг, кава — 45 крон/500гр, молоко — 10 крон/літр, хліб — 20 крон/900гр, огірок — 29 крон/кг, яйця — 40 крон/10шт, яблука — 20 крон/кг, фарш — 30 крон/500гр.

України:
помідори: 1кг — 90 грн (30 крон)
апельсини: просто немає
кава: 1кг — 768 грн (258 крон)
молоко: 1 літр 35 грн (12 крон)
хліб: 1кг 27 грн (9 крон)
огірки: 1кг — 69 грн (23 крон) це по акції
яйця 30 штук 45 грн (15 крон)

Цікаво так ми уже майже порівнялися зі швецією)))))

Формошльоп — знавець ціни помідорів номер 1 на ДОУ:)

Таким постам тут зараз не час , і не місце.

Автору. Хорошая статья! Довольно кратко и по делу )) Не слушайте диванных критиков о том, что сейчас не время для подобных статей и так далее )) Такие люди в любое время цепляются ко всему, потому что мы не соответствуем их стандартам о том как нужно переживать за свою страну, любить ее)) О том что они там сетки плетут — значит все должны так делать, они волонтерят, значит все должны так делать, а не писать статьи, которые могут оказаться полезными многим переселенцам!

Живу более 10 лет в Швеции, добавлю свое

1. Лупить детей нельзя, социал может отобрать детей по щелчку пальцев. У работников детсадов, школ есть инструкция распрашивать у детей, что в семье, кто что делает, что говорит. Это тоже может стать поводом для сигнала в социал.
2. Орать, хамить работникам, если что-то не так получается как вы хотите. Здесь не Украина и в 99.9% вы сделаете ситуацию только хуже.
3. Хватит хватать, что «плохо» лежит.
4. Обочины дорог это не мусорка.
5. Превышение скорости более 5 км/ч это уже штраф. Более 20 км/ч — штраф и отбирают права.
6. Наличными деньгами тут очень трудно, почти все завязано на электронные платежи.
7. Многие украинцы не привыкли говорить спасибо/пожалуйста. Тут даже если тебе и должны(а вам тут в 99.9% никто тут ничего не должен) то принято говорить для приличия.
8. Не идите пешком по выделенной велополосе.

Орать, хамить работникам, если что-то не так получается как вы хотите. Здесь не Украина и в 99.9% вы сделаете ситуацию только хуже.

А в Украине, если орать, то ситуация станет лучше? :)

Нажаль, в більшості державних установ це працює :(

Хаха)) приходить в гос структуру в Украине и орать нуну )

Надіюся що це ви зрівнюєте із оркостаном скоріше ніж із українцями

1. Лупить детей нельзя
2. Орать, хамить работникам, если что-то не так получается как вы хотите.
3. Хватит хватать, что «плохо» лежит.
4. Обочины дорог это не мусорка.

Даже как-то рад за вас, что вы релоцировались из Украины

З одної сторони високий рівень життя — з іншої дороговизна, бюрократія, і ще орендні лачуги за овербагато грошей.

Це реально для когось проблема адаптуватись маючи гроші, знання англійської і роботу ремоут? Навіщо ці статті? Навіщо ви жінок України такими наративами перетворюєте масово на інфантилів та милих подорожуючих?

Людина пише про те, що вона замість вислати гроші армії буде платити податки в Швеції...це фіаско.

Ви громадянка перш за все, а не дівчинка.Особливо під час війни.І постити такі статті...я не знаю, це якесь знущання над тисячами людей в Україні, військовими.І навіть витрачати гроші в Швеції зараз ....ну чесно, це якщо вам пофіг на те, як закінчиться війна.

У нас війна, альо, найкривавіша за десятиліття з наймогутнішим ворогом.І тил не менш важливий ніж фронт.І економіка не менш важлива.Чому не поїхати в Луцьк, витрачати там гроші, вливати в економіку? Волонтерити?Немає рук на плетіння маскувальних сіток у містах.Я живу в Чернівцях, тут блін не вистачає рук для цього.Але ок, мабуть розваги в Щвеції- більш серйозна тема.Більш актуальна ніж те, що військові платять життям за ваше можливе повернення в
Харків.А від вас лише допомога економіці країни, волонтерство...Мінімально, як на мене.

Наратив в IT спільноті...інфантилізм українських жінок.Давайте ще статей, "як я провела вихідні в Швеції?’

підтримую, ще додав би, що непогано включити в розмірковування подібних авторів питання «а що такого сталось, що українців приймають в різних країнах?»

ну, треба все ж відмитити, що кваліфікованих спеціалістів приймали за кордоном непогано й раніше.

Але чомусь всі їдуть по візі для біженців, і не для спеціалістів

Знущання — це коли одні можуть самостійно вирішувати свою долю, а інших позбавили свободи пересування, ще й полюють на них по кафе і готелях. Також знущання, це коли ті, хто виїхав чи має таке право, вважають що позбавляти інших цього права за статевою ознакою — природньо.

А тому, що дуже зручно платити 5% і почуватися в Україні «царьком», закриваючи очі на очевидні речі.

А может просто люди сдесь родились? Гражданство не выбирают, поменять гражданство не такая простая задача особенно гражданство страны 3го мира ( визовые и миграционные ограничения). И вообще кроме айтишников на фопе в Украине людей нет ?

И вообще кроме айтишников на фопе в Украине людей нет ?

Есть, но им свалить — куда сложнее, чем ИТшникам.

Айтишнику у которого есть семья тоже свалить не просто

Часто ИТшники валят исключительно ради семей (не ИТшного супруга и детей).

Но если не хотеть валить — можно напридумывать себе много оправданий. Только на кого тогда жаловаться, что не сумел свалить вовремя?

Только на кого тогда жаловаться, что не сумел свалить вовремя?

Хорошо когда знаешь будущее и можешь просчитать оптимальную стратегию кто же спорит

Часто ИТшники валят исключительно ради семей (не ИТшного супруга и детей).

Не каждый готов бросать родителей, не каждый способен вообще на релокейт (достаточно востребован), многие были как раз в процессе и не успели, да разные ситуации у людей

Хорошо когда знаешь будущее и можешь просчитать оптимальную стратегию кто же спорит

О начале нападения предупреждали чуть ли не с точностью до недели. Все мои родственники, включая мужчин, выехали за четыре дня до нападения. Поэтому, не надо рассказывать сказки про «знание будущего».

Только на кого тогда жаловаться, что не сумел свалить вовремя?

На владу звичайно.
Це ж очевидно

На владу звичайно.
Це ж очевидно

Кстати, да. Если бы зе-команда честно рассказала, что высока вероятностъ нападения рашки в ближайшие месяцы — многие из гражданского населения выехали бы на переждать.

Но зе-комнда до самого начала войны строила дороги и рассказывала о майских шашлыках.

Впрочем, людям следящим за событиями — всё было ясно ещё с начала/середины февраля — когда запад выводил посольства из Киева, а рашка устраивала показную эвакуацию жителей «лугандона» (как в своё время, за неделю до нападения на Грузию в «ю-осетии»).

многие из гражданского населения выехали бы на переждать.

Только те, у кого есть средства и возможность. Ну минус антиваксы еще и минус те, кто не верит, а это много народу.

Но зе-комнда до самого начала войны строила дороги и рассказывала о майских шашлыках.

Живу в Украине. ТВ не смотрю.
Вероятно DW.ru об этом рассказывало, но и не слышал.
А дороги это хорошо, херово, что за 50 лет их никто не строил.
Но не дорогами едиными....

А дороги это хорошо, херово, что за 50 лет их никто не строил.

Отлично да. Воюй теперь дорогами.

Не пались так откровенно

Это не я палюсь. Скажем, сейчас рашка обустраивает 3-ю линию обороны вдоль «наземного коридора».

Полные идиоты, правда? Ведь могли бы вместо обороны — строить дороги...

П.С. А где украинские ракеты? Ах да, стране нужны дороги ведь...

Отмазка же. Когда на голову начали падать бомбы многие сумели собраться за 2 часа и выехать с одним рюкзаком на нос. Так что с 2014 года с семьей можно было неспешно и планово выхать 10 раз — причем любому человеку, не только кодерку (кодерку можно было выехать 20 раз).

Если следовать вашей логике то должны были выехать где то 60% трудоспособного населения. Что вы пытаетесь донести?

Я пытаюсь донести что нефиг искать крайних за свои действия (или бездействие), тем более оправдывая это какими-то 60% населения. То, где и в каком состоянии оказался каждый украинец 24 февраля 2022 — это следствие решений этого самого каждого конкретного украинца за последние 8 лет. В 2014 году стало предельно понятно к чему все идет (к сожалению, должно было стать понятно еще раньше, не позднее 2008 года, но увы — лично я оказался тормозом и понял только в 14-м). Нужно было что-то делать (вариант «уехать» был только одной из опций), но большинство сначала выбрало вариант «ни хера не делать», а потом еще и проголосовали за «просто перестать стрелять».

То, где и в каком состоянии оказался каждый украинец 24 февраля 2022 — это следствие решений этого самого каждого конкретного украинца за последние 8 лет.

Единственное решение было уехать соответственно большая часть украинцев должна была бы уехать а это милионы людей куда и на каком основании они должны были ехать до 24 февраля?

Детский сад какой-то. Уехать — это не единственное решение (хотя на мой взгляд оно самое простое, хотя возможно и не самое достойное). Можно было:
— пойти воевать
— не пойти воевать, но упереться в волонтерский движ
— пойти в политику (Демсокира — прекрасный современный проект партии здорового человека)
— не пойти в политику, но объединиться и плешь проесть власти заставив их шевелиться на тему подготовки убежищ, ТРО, ...
— просто самому неспешно готовиться к неизбежному (заняться физухой, учиться обращению с оружием и такмеду, ..), да хотя-бы просто иметь «план Б» — собранный и систематически ревизируемый тревожный чемодан и понимание что ты будешь делать с семьей если/когда начнется

Что из этого лично ты сделал, решив остаться? Судя по реакции ничего. Ты просто продолжал жить как будто ничего не происходит. Ну и вот.

Что из этого лично ты сделал, решив остаться? Судя по реакции ничего. Ты просто продолжал жить как будто ничего не происходит. Ну и вот.

Переход на личности? Ну ок. Лично я получил офер и рабочую визу в стране ес но имел неосторожность приехать в Украину 20 числа. В чем я обвинишь в таком случае? В неосторожности?) Постоянно обвинять других людей, навязывать им «правильную» точку зрения, давать им оценку это характеристики "совка"и большинство населения Украины все так и остаются совками

В неосторожности не я тебя обвиняю, а ты себя. И проецируешь на собеседников собственную рефлексию. А я только говорю о решениях и их последствиях.

Ты просто говришь всем что они «сами виноваты»

Я ни разу не говорил о вине, я говорил об ответственности. Если не понимешь разницу, то мы зря тратим время. Но попробую еще раз.

Виновные в просходящем звиздеце — исключительно сраная русня. И только они. Но войну русня начала в 2014 году. Логично предположить, что к 2022 году все дееспособные украинцы должны были осознавать статус кво и принимать решения исходя из этого. Но из моего окружения единственные, кто осознавал происходящее, были беженцы первой волны видевшие что к чему еще в 2014 году (у меня киевскую квартиру купили люди чем дом орки в 14-м расхерачили — у них тревожный чемодан был готов всегда, и они бросили насиженное место второй раз моментально и без рефлексий) и люди, там же тогда повоевавшие. Абсолютное большинство остальных старательно закрывало глаза. Виноваты ли они в происходящем сейчас? Разумеется нет. Отвечают ли они за то, где лично они оказались 24 февраля 2022? Да.

Отвечают ли они за то, где лично они оказались 24 февраля 2022? Да

А что это меняет в ситуации? Я потерял нить

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

что они «сами виноваты»

Ну это так и есть.
Каждый из нас сам за себя ответственен.
Переносить это на кого-то, кто возможно должен был «за меня подумать и решить» — это неверно.
Хота конечно было бы супер, но увы....

Переносить это на кого-то, кто возможно должен был «за меня подумать и решить» — это неверно.

А кто предлагал перенести ответственность ? Вопрос какие действия вы предлагаете?

Никто ничего не предлагает.
Есть констатация факта, которая «что она есть, что ее нет».
Просто поерничать и все.

Никто ничего не предлагает.

Ну я лично сделал вывод из действий властей что все гораздо хуже чем я думал раньше и ним поделился с целью узнать а что думают другие по поводу ситуации что сложилась?

что все гораздо хуже

Это из-за того, что уехать сейчас нельзя такой вывод?
Мое мнение — все сложно, но пока не смертельно

Это из-за того, что уехать сейчас нельзя такой вывод?

Да нет не только, в основном поражает уровень коррупции и популизма на фоне войны и на все один ответ «неначасі»

соответственно большая часть украинцев должна была бы уехать а это милионы людей

Незачем оглядываться на окружающих. В Украине 73% жителей голосуют за персонажа сериала «голобородька» — ты на них собрался ориентироваться?

Потому, заботься о себе. И принимай решения за себя. A если миллионы лемингов считают что на шашлыки в мае — это должны быть не твои, а их проблемы.

Якщо щось не сподобалося — йдеш на мітинг, створюєш в суспільстві запит на якісь зміни і на цьому проходять політики, які зрештою щось з цим роблять.

Смешная шутка, у основной массы общества нет запросов, а решает большинство ( 73%)

А так напрошується аналогія з руснявим «а что случилось, я вне политики, я не интересуюсь» і потім винні всі: Зеленський, росія і тд.

А это уже просто аналог закона Годвина ( упоминание РФ)

Так, ти не обираєш громадянство, але тільки на совісті людини

Тупо victim blaming. Не смог свалить или поменять совковые законы и коррумпированные власти ? Сам виноват страдай молча!

пасивна більшість, я нічого не можу змінити

Тут оратор прав. После 2010 я в Украину не ездил аж до марта 2014. Потом начал ездить снова — но идей с переездом напостоянно (такие были после «оранжевой революции») не возникало. Т.к. вполне осознавал наличиe «пассивного большинства» совков.

Может, идеи возникли бы снова после 2019 — если бы у совков не случился рецидив желания всего хорошего и бесплатного...

Найлегше з себе зняти відповідальність і бурмотіти собі «пасивна більшість, я нічого не можу змінити» і сперечатися тут не доводиться.

А эти обсуждения проблем которыми заполнен доу это не попытки поднять в обществе вопросы об изменениях?
Что конкретно ты предлагаешь сделать? Почему ты всех людей ставишь под свой шаблон и в чем обвиняешь?

поменять гражданство не такая простая задача особенно гражданство страны 3го мира

Не сложно, если ты в ИТ.
Но лень напрягаться :-/

Не сложно, если ты в ИТ

Сложно, ценность ИТ специалистов сильно приувеличена ( хоть и проще намного чем другим специалистам)

Чому ви так накинулися на неї, це звичайний пост і мабуть комусь буде цікаво прочитати або дізнатися як воно у Швеції...

Пояснюю чому.
1) я намагаюсь як жінка вибити у всіх інших зі свідомості наратив «українська жінка — слабка і нещасна жертва.» Ми дуже зручно взяли цю модель, і мільйони жінок просто поїхало.... Хоча вони не інваліди, вони потрібні в тилу, в волонтерстві, в приготуавнні їжі, в пошитті одягу, просто як люди, які витрачають тут гроші. Потрібні, щоб підтримувати економіку. На заході країни безпечно, чому їхати в Швецію І ВИТРАЧАТИ ГРОШІ ТАМ В ТАКИЙ ЧАС? Єдині, хто жертвують ЖИТТЯМ- військові, і за їх жертву ми всі можемо сплатити хоч чимось, хоча б не таким відвертим зухвальством.

2) ITспільнота- цвіт націїї, креативний середній клас, ядро, інтелектуали. Так от це не просто про привілегеї, а й про обовязки нашого статусу також. Обовязки, наприклад, перед менш захищенними співвітчизниками, дітьми-сиротами, інвалідами, старими. І якщо, ПІД ЧАС ВІЙНИ, в найбільш популярній групі IT публікують статті, де людина свідомо описує РОЗВАГИ ЗАКОРДОНОМ, то або зі спільнотою щось не так, або з людиною. Це як ніби у мене сусіди за стінкою гвалтують дитину, а я записую фуд блог під крики.

3) Автор, як і будь яка людина вибрала свій спокій. Свою безпеку, окей. Але блін писати в такий час про це статті? Ну камон? НІ СЛОВА В СТАТТІ ПРО ВІЙНУ, про волонтерство, допомогу армії, плани по поверненню, допомогу біженцям...я не знаю, чогось адекватного і тверезого. Нагадую, якщо хтось забув, зараз, в цю саму хвилину, наші військові ризикують життям і помирають, щоб у нас взагалі була країна. Може якось співідносити історії, наративи, сенси, що стоять за цими історіями З РЕАЛЬНІСТЮ?

Дякую за відповідь, я зрозумів. Я вважаю просто що, не має сенсу змушувати когось йти волонтери, допомагати, бо мало хто буде слухати, має сенс коли людина робе це освідомуючи . Ну а що їй казати про війну?Вона поділилася своїми так скажемо враженнями. Під час війни потрібно відволікатися, знаходити розваги, хобі і так далі. Та і як це не витрачати гроші у іншій країні, треба їсти як мінімум. Кожен робе свій вибір даже у такий час.

Хочете голосувати за інфантильне суспільство ... ну ок. Я думала, тут спільнота трохи більш відповідальних людей, розумних. Так можна це у себе на сторінці викладати... а не на порталі для itшників, частина з яких пішла на фронт, частина волонтерить. У мене колега з минулої роботи, ITшник загинув, і всі розуміють ( або ні) ступінь ризику для країни.... А милі дівчата пишуть, як ж блін адаптуватись в Швеції? Як же ж це зробити? Я думаю сенсу ЗМУШУВАТИ когось волонтерити нема, або лишатись в країні.... у кожного свій вибір. Але це вже якийсь цинізм... робити вигляд, що війни нема, що ти не громадянка України, що військові не вмирають і у цей час писати статті... про те, як же ж адаптуватись в одній з найзаможніших країн світу. Вибачте, для мене це цинізм. Я не ображала автора жодним чином, я виразила свою думку... Я бачу ці історії серед жінок і бачу як волонтерять пенсіонерки, плетуть сітки наосліп. І мені шкода.І я бачу, як ми всі разом ідемо не туди з такими історіями.

я намагаюсь як жінка вибити у всіх інших зі свідомості наратив «українська жінка — слабка і нещасна жертва.»

Никакого нарратива про слабых украинских женщин нет и никогда не было.

Хоча вони не інваліди, вони потрібні в тилу, в волонтерстві, в приготуавнні їжі, в пошитті одягу, просто як люди, які витрачають тут гроші

Часть женщин оставили своих мужей в Украине (забыв про «в радости и невзгодах»). Часть уже нашла новых мужчин в новых странах. Вы что, серьезно этим женщинам про сеточки и патриотизм будете рассказывать? Для них даже семья не представляет высокой ценности.
И это не инфантилизм. Это вполне осознанный, взрослый, целенаправленный выбор шкурных интересов.

Часть женщин оставили своих мужей в Украине (забыв про «в радости и невзгодах»).

Серед моїх знайомих виїхали або ІТшниці феміністки та/або foreveralone зі своєю компанією ще до вторгнення, або дружини з неповнолітніми дітьми, котрих відправили самі ж чоловіки. Ітшників чоловіків виїхало з компаніями теж немало

котрих відправили самі ж чоловіки

Среди моих знакомых есть и те, кто оставил своих мужей, и те, кто остался со своими мужьями.
И в первом и во втором случае мужья мотивировали жен с детьми уехать.
Одни — согласились, бодренько собрали чемоданы и уехали.
Другие — отказались, мотивируя тем, что не оставят своего любимого мужчину одного.

Не у всіх сім’ях ідеальні стосунки. Я впевнений і серед чоловіків багато хто тільки радий, що його нелюбима дружина звалила, та ще і дітей з собою забрала. До того ж нічого не заважає чоловікам, які залишились і самим собі нову пару шукати. В спокійних регіонах зараз на вулицях натовпи молодих привабливих дівчат.

Интересная аналогия выходит:
«Не у всех граждан к государству хорошее отношение, да и ничего не мешает государству искать или трейнить себе новых QA, тем более в спокойных регионах много незанятых лиц».

Другие — отказались, мотивируя тем, что не оставят своего любимого мужчину одного.

І поставили життя своїх дітей під загрозу. Наприклад, я залишилась із чоловіком, але в нас дітей нема. Якщо б були — поїхала б

А чому ці айтішниці не стали на військовий облік — адже згідно до закону 313, програмування — це спеціальність зі списку блізькіх до військово-облікових? Чому іх взагалі випустили? Адже тут люблять розповідати, що справа не в статевій дискримінації, не випускають лише військово-заобов’язаних. Логіка так собі, бо сама ця зобов’язаність завжди була дискримінаційна, але закон 313 не залишає для неї шансів. Жінок, які підлгають взяттю на військовий облік, вільно випускають. Тож маємо дискримінацію на ознакою статі в чистому вигляді.

jurliga.ligazakon.net/...​-spetsalnostey-ta-profesy

ці айтішниці

Вони виїхали разом із компанією ще до війни, так само як і велика кількість ітшників чоловічої статі

А як щодо тих айтівчинь хто виїздив вже під час заборони?

Не можу їх засуджувати, бо в них малі діти на руках

По-перше, Вам потрібно сходити до лікаря, полікувати голову.
По-друге, треба уважно читати статтю, в ній говориться що вона платить налоги в Україну, а не як деякі жіночки засмагають на пляжі.
По-трете, якщо ви не плануєте виїжджати за кордон, то не забивайте собі голову непотрібной інформацією.

дякую, я голову лікую у психолга, щотижнево. Я не про її податки, а про те що такі статті... вони просто не на часі, вони вчать жінок з it.... інфантилізму! ( я втечу ввід проблем, нехай дорослі вирішують)

Ви в трьох з чотирьох своїх коментів використали похідні від «інфантил». Просто поцікавлюсь, слово нове вивчили?

Тримайте в курсі. Тільки будь ласка, якщо ще якісь нові слова для себе відкриєте, не спамьте їх на форумі більше

це не вам вирішувати що кому потрібно казати, або не казати

Але ж коли якась особа пише, що такі топіки це жах-жах-жах і не треба їх створювати, ви мовчки цей комент лайкаєте. Що ж таке сталося? Подвійні стандарти?
«Вы или крестик снимите, или трусы наденьте»

Я не бачив повідомлень, де б казали, що наступного разу не пишіть таке. Люди просто кажуть свою думку, без наказів як робити, чи ні.

Мені здається будь-яка людина достатньо розвинена, щоб вирішити якими словами користуватись.

дякую, я голову лікую у психолга, щотижнево. Я не про її податки, а про те що такі статті... вони просто не на часі, вони вчать жінок з it.... інфантилізму! ( я втечу ввід проблем, нехай дорослі вирішують)

Какой инфантилизм? Это целенаправленный взрослый осознанный выбор шкурных интересов. И учат ему не такие статьи, а другие девушки, женщины и, в первую, очередь, мамы.

такі статті НОРМАЛІЗУЮТЬ таку поведінку. Тобто всі читають,не критикують, думають, «Ну а шо, написла дівчина про те, що музеї безкоштовні, а ліси красиві в Швеції, і добре. Вона ж жінка, ну поїхала, бо небезпека. Ну а що?» А в той час тягар економічний, волонтерства взяли інші жінки в тому числі пенсіонерки, не такі успішні в професії, з дітьми, без роботи в IT. І навіть пішли служити. І якщо вона не розуміє через моральну незрілість, що це не ОК писати про таке під час кривавої війни,коли гвалтують дітей і зносять міста ракетами в цій групі, то нехай хоча б пише у себе на сторінці.... А то dou теж нормалізує такі наративи публікуючи це. Ми так дійдемо, що війни нема, і це все розвага. Спецоперация

Ольга, таких девушек как вы, к сожалению, в Украине мало.
Приятно это вам или нет, но много девушек (и парней тоже) придерживается шкурных интересов.
Это украинская реальность. С ней нужно считаться.

Автор статьи не видит причин, почему должна плести сетки вместе с вами, если может не плести? Почему должна себя в чем-то ограничивать, если может не ограничивать? Почему должна думать о чувствах других, если может не думать? Почему расписывать Швецию с т.з. туриста, а не беженца (соц. выплаты, помощь, временное жилье, базовые наборы) — является цинизмом?
Ответы на эти вопросы — сложны. Для тех ответов, которые вы ждете — нужно интеллектуальное и духовное развитие (самостоятельное и предшествующее семейное).

Ваша проблема — это проблема развитых людей. Они всех вокруг считают тоже развитыми. И впадают в печаль, когда реальность не совпадает с их ожиданиями.
Люди с порогом ценностей ниже — о мотивах и мыслях других не думают. Им проще.

ну в мене немає друзів чи знайомих, які б писали про розваги Швеції під час війни. Люди віддають час, гроші, сили, щоб прискорити перемогу. Може таких мало, може ви і праві. Але на мій пост вже 17 лайкв, тому може комусь теж зрезонувало, що це неправильно.

Головне питання — це чому держва одним лишає право на вільний вибір, а інших його позбавляє.

Дякую за ваш коментар. У вас така гарна уява з приводу того, скільки в мене грошей, на що я їх витрачаю, чого досягла і що я взагалі роблю в цьому житті. Я можу тільки уявити, як вам прикро, що в вас немає можливості чогось досягти і через те ви такі неуважні та думаєте лише про себе. Навіть в своїх коментарях ви суперечити самій собі.
Ця стаття має чітко визначену тему. Якщо ви бажаєте побачити мою статтю на якусь іншу тему, ви можете зробити запит до редакції.
Я вам бажаю бути трошки уважнішою та проявляти емпатію.

Вам людина про інше каже, якось дивно читати ’як обживатись у Швеції’ під час війни.

Прочитавши статтю таке враження ніби
— почалась війна
— але змінимо тему, ось дивіться я у Швеції

Не вистачило чогось на тему
— як при цьому бути корисним для держави

Слушне зауваження щодо «бути корисним для держави». Я вирішила, що це очевидне. Я знаю, що кожен допомагає як може і сам для себе вирішує, як він може допомогти. І навіть ті, котрі виїхали закордон.
Для тих, хто хоче долучитися до волонтерства, в своїй статті я порекомендувала звернутися до групи у Фейбуці.
Якщо ви досі не знаєте як можете бути корисним, то можете запитати це в наступному коментарі і я спробую вам допомогти.
Я вирішила недоречним плакатись, або виставляти себе героїнею. Кожен сам відповідає за свої вчинки.
Спробуйте уявити таку ситуацію, що деяки люди опинились тут не через гарне життя. В когось вже немає домівки, або чоловіка, або усієї родини, в когось дитина кожен день питає чи живий тато. Я запропонувала інформацію, яка допоможе людям продовжити жити. І неважливо чи то айтішник, чи того його сім’я, чи хтось інший.
Якщо ви думаєте, що можливо забути про війну, то глибоко помиляєтесь.

при чому тут інші, я питаю вас, це ваша стаття? «Навіщо ви привчаєте жінок до інфантилізму? Ви вважаєте норм їхати і платити податки закордоном, коли економіка в біді і робити вигляд, що нічого не відбуається замість того, щоб діяти?ЧОМУ ВИ ПИШЕТЕ ПРО ЦЕ СТАТТІ, НОРМАЛІЗУЮЧИ ЦЕ?» Я не зайшла до вас на сторінку в фейсбук і не почала зодовбувати, ви опублікували статтю на порталі, де наступна новина " Загинув в бою розробник" Я от і питаю, це нормально, що ваша статті поруч з цією новиною? Тобто хтось має гинути, а ви будете писати про безкоштовні музеї?У вас немає обовязків перед країною?

Підкажіть, будь ласка, де саме ви побачили інфантилізм?
Де ви побачили, що я сплачую податки в іншій країні? Чи то може трошки уважніше прочитати і побачити, що я попереджаю, що це потрібно буде робити, якщо хтось буде тут перебувати довше. Та мені здається, що я написала, що сплачую податки в Україні.
Про свої обов’язки я знаю і я їх виконую. Я не повинна перед вами звітувати, як я допомагаю країні. Моя стаття не про це.
А ви мабудь просто марнуєте тут час, пишучи такі великі коментарі про те, яка ви героїня. А могли б ще одну сітку сплести. Можете ще завітати до Львова, там багато людей відвідують кафе та, судячи з усього, можуть вам домогти.
Ця стаття не про мене, а про те, що можуть робити люди тут. І сюди приїжджають навіть ті, в кого вмирають родичі. І якщо ви вважаєте, що вони повинні сидіти і плести сітки, то в мене інша думка. Я про це і написала.
А якщо ви думаєте, що українці тут тільки розважаються, то мені прикро, що ви так думаєте. Намагайтесь дивитись трошки ширше. Саме з Європи відправляється дуже багато гуманітарної допомоги, грошей, речей для армії, які неможливо купити в Україні та багато іншого.
Мені здається, що ви відчуваєте себе безсильною, тому так агресивно себе поводите. Я закликаю вас бути добрішою. Ви не одна, хто допомагає країні. І всі допомагають так, як можуть.

Інфантилізм- не розуміти, що ваш від’їзд б’є по нашій економіці, не розуміти, що в тилу потрібна поміч, не розуміти, що такі статті вчать такій самій інфантильний поведінці, писати про розваги в той час, коли гинуть люди.Інфантилізм в тому, що навіть не ставити собі більш складних питань, типу " в моїй країні війна, як я можу допомогти, окрім таких статей( податки це блін мінімум)." з вашою сторони допомога була б хоча б таке не писати в не розповсюджувати.Інфантилізм- не відповідальність за себе, ви кожен мій коментар переводите на інших людей( то на тих хто в кафе у Львові, то на тих , хто теж приїхав в Швецію), хоча АВТОР статті ви.І ви маєте розуміти, навіщо ви її писали.Який меседж за статею, для кого ви її писали( виходить,лише. для жінок), чи розумієте ви контекст, в якому її читають в Україні( ви ж на доу її публікуєте?).Я вас питаю,чи розумієте ви меседж,чи розумієте, що він цинічний ( тут типу все ок, якщо хочете приїжджайте, ви там сидите в Україні, хоча можна ж в музеї БЕЗКОШТОВНО, жіночки)? Чи розумієте ви, що писати про розваги Швеції не на часі? Про 30 відсотків в Швеції після 6 місяців, які треба платити? ( Ок,а чи думали ви, що війна може не закінчитись через 6 місяців( чи ви звідти поїдете і напишите нам з Балі)? Може про це теж треба писати? Чи думати хоча б про більш серйозні речі, типу сенс тексту( меседж), контекст( кривава жорстока війна), читачів( тільки жінки). Але боюсь, ви не розумієте, бо ви " просто написали".А коли я, як читач, почала задавати питання, ви починаєте або переводити на інших розмову, або обурюватися, або жалітися.Я ж і кажу, що це інфантилізм ( в такий час для країни), ви несвідомо його такими текстами пропагуєте.Пишіть таке в фейсбук у себе, і нема проблем.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

А ви не розмієте, що найперший пріоритет — це власне життя, право на життя невід’ємне? Саме тому в Європі відмовились від смертної кари навіть для найлютіших відморозків на кшталт Брейвіка. А в нас досі вважають що уряд/суспільство може розпоряджатися чиїмость життіями.

Це був ваш вільний вибір щодо власного життя, і ніхто не має права вас за нього засуджувати. Єдине питання до авторів таких статей — це чому вони, які скористалися свободою пересування, ніяк не згадують про колег, яких такої можливості позбавили, бо й навіть вважають такий стан речей нормою.

Бла бла, шкурний інтерес понад усе, далі можна не пояснювати. Соромно за таких.

Саме так.Контекст дуже дивний.півроку тому я б не звернула увагу на такі статті.Але зараз.Це просто відразливо таке читати.

То навіщо ви читаєте і вже добу строчите повідомлення?

Може тому що ситуація дуже змінилась з півроку назад? Ви ж помітили, що війна?А автор ніби ні.І може тому що я вважаю, що автор не правий і аргументую це? Може тому, що вважаю такі наратив в час війни дуже руйнівними для суспільства?Може тому що якби таку статтю написав чоловік, на нього б напали,а жінці типу можна?Я так не вважаю, я вважаю, що жінки не інваліди не мають права тікати, а якщо вже тікають, то хоча б могли проявити трохи емпатії і моральної зрілості, не писати про розваги в Швеції.

Авторка написала статтю керуючись тим, що це може стати у нагоді тому, хто або перебуває у Швеції, або може там опинитись, додавши в статтю елементарні посилання для корисності. Я особисто знаю людину яка з початком війни переїхала до Швеції з двома дітьми і як ви здогадуєтесь, мати дітей — це не тільки сидіти вдома. Тому референс на те, що можуть бути скидки на відвідування музеїв або безкоштовні дні у бассейні, виглядає цілком нормально, особливо якщо опинився в чужій країні з дітьми і окрім роботи (якщо залишилась) не знаєшь чим розважити дітей.

Чому ви так змінюєте тему? Автор- не мати двох дітей) я пишу до цього конкретного автора, під статею автора.Навіть якщо мати, то давайте без «яжемать» моделі також під час війни.Більшість військових мають дітей і ідуть на смерть.Ми тут всі в одних умовах.Чоловіки в топіках пишуть, як вони всі зайві гроші на армію.А жінки- про прогулянки в лісі в Швеції, і навіть не соромляться цього.

Змінюю тему? Я намагаюсь пояснити, що всі люди різні і важко зрозіміти мотиви чи потреби інших людей, не перебуваючи на їхньому місті: хтось біжить до Швеції, а хтось ховається в Черніцях.

Всі люди різні: тисячі чоловіків пішли на фронт воювати. Так я про те, що всі ми, ті хто не пішли на фронт, і у кого є ремоут робота, ну мають якось теж якусь ціну платити? Ви так не вважаєте?А не писати статті про музеї?

Здається писати про музеї != не платити якусь ціну. На мою думку, коректним буде взагалі не писати про кількість донатів на ЗСУ чи площу сплетіних маскувальних сіток — бо за добрі справи нахвалятися на форумах якось неправильно. Але у вас своя правда, тож не буду більше намагаюся дискутувати.

Дивлюсь на вас та дивуюсь: ви настільки токсічна, що аж очі пече. Біле пальто ще не замале? Завдяки цій інформації наприклад, я змогла допогти інформацією друзям да далеким знайомим які наразі перебувають у Швеції. І так, в мене там опинились и родини без дітей, але їм дуже потрібне якесь дозвілля, яке допоможе своє ментальне здоровья берегти.
Ви дуже активно заперечуєте право кожного на своє життя та активно розказуєте де та що кожен повинен робити. Якщо людина поїхала — це ок, якщо залишилася — це теж ок, в кожного свій вибір та не вам судити їх. Та якщо ви не розумієте, що для кожного поняття «безпеки» різне — в мене для вас погані новини, вам тре навчитися жити з тим, що всі різні и можуть робити все що захочуть.

Ага, тільки чоловіки не можуть просто поїхати, їх змушують іти на смерть.Справедливо? Тільки сіток не вистачає, і їх загалом плетуть пенсіонерки наосліп, бо вже не бачать.Справедливо? А сильні молоді жінки в безпеці закордоном? Тільки маленьким бізнесами погано через відтік фінансів, бо всі закордоном.Справедливо? Всі різні, у всіх права на свою безпеку.Тільки одні обирають себе, а інші країну.А комусь не дають вибору зовсім.У кожного свій вибір, без проблем.Я лише проти того, щоб ті, хто обирають себе не описували це так, ніби це норма...А задумувались....а може вони теж можуть допомогти країні...Може варто, якщо пощастило бути на ремоуті, жити на західній і підтримувати локальний бізнес?Волонтерити?

Вам треба не на доу строчити злі коментарі, а працювати з психологом, бо ходити по коментарях та доказувати свою «білопальтність» ви можете, а приймати іншу точку зору — ні. Вам вже кілька раз сказали інші, але я повторюю: більшість вихованих людей ніколи не буде пишатись та розповідати усюди який він молодець та як волонтерить.

Дякую, я працюю з психологом.Волонтериьи — це норма, не кидати свою країну в біді- норма, підтримувати власну економіку- норма дорослої людини, а ось виїхати закордон будучи не інвалідом і писати про це тексти з усміхненими фото під час 3 місяця війни- це моральна деградація жінок у нашому суспільстві.Я навіть не проти того, що хтось виїжджає, індивідуальне рішення.Але писати і публікувати про це статті- це моральна не зрілість.Ви різницю розумієте між я виїхала в живу закордоном( поки інші воюють, волонтерять, тягнуть економіку) і я виїхала і гордо про це всім розказав і мотивую теж їхати на порталі доу( натяк, можна хоча б не пишатися останнім або писати у власному інстаграмі?)?

Я вам бажаю гарного дня та нарешті знайти собі спеціаліста психолога, який пояснить вам чому ви порушуєте будь-які етичні норми своїми агресивними висловлюваннями з приводу поводження іншіх людей під час війни. Не бачу сенсу обговорювати ваше бачення, бо ви не хочете навіть спробувати подивитися на життя очами інших людей. Чомусь ніхто з моїх друзів та знайомих, кого війна вже зачепила і хто її бачив на власні очі, не розповідає іншим «не інвалідам» як жити, де жити и що робити.

я так розумію ви теж виїхали, і вас тригерять мої коменти, і ви готуєте статтю «Як вижити у Франції у цей складний час ( яка ціна на одяг і круасани)?» Бо вже була дівчина з Іспанії( почитайте і їй коментарі від інших людей, там те ж саме, всі вважають, що це не на часі). Я вам про текст, меседж, ситуацію, війну, економіку... а. ви про мене. Може будете з аргументами сперчатись а не зі мною? Я не проти, що вони їдуть, якщо їм легше. Я проти такого роду публікацій тут і зараз.

Ми з чоловіком не виїхали, та живемо як і раніше у передмісті Києва в орендованому житлі. Ми на три тиждні виїзджали у Львів, але 19го березня повернулися. Біля нас збивали ракети, так що вікна в домівках вилітали, ппо працювало з артою постійно. Я відмінно знаю як що звучить та як ловлять диверсантів та збивають дрони російські.

шкода, що такий досвід, дуже схоже у мене + батьки з окупації . так а чому ви так захищаєте тих, хто, ще раз, почуйте мою думку " пропагує, що це нормально виїхати з країни під час війни і ділитись фото з ресторанів, витрачаючи там кошти?" ( мона хоча б не ділитися цими історіями, ми всі в курсі)

Мені все ок тому що всі ми, хто залишився, хто виїхав, повинні жити далі. Як жити та що робити — це вже залежить від моральних норм, але життя іде далі. І так буде завжди. Стадія образи на тих, хто міг поїхати в мене пройшла дуже давно. В мене є знайомі які всі виїхали разом, бо в них діти інваліди наприклад, тому чоловіків випускали. Живемо далі, працюємо, допомогаємо.

мені теж окей, хто виїхав, хто лишився. Не окей- це статті такого плану, почитайте уважно цю статтю, подивіться на фото, подумайте над «темою і головною ідеєю статті». І подумайте, чи час таке писати. Я не про виїхати, а про пропагувати всім, що це ок. Знаєте, дуже схоже на блогерів з Росіїї які гардероб свій розбирають 25 лютого. Не ок- наратив у суспільстві. Данте писав, що люди які в часи моральних зламів обирають нейтралітет мають окреме місце в пеклі.

Вас несет в какие-то настолько далекие степи, а вы в своем мире, в котором все должны делать то же самое, что и вы делаете, саживо себя едите. Выдохните. От того, как вы агритесь на других людей, вы не делаете никому лучше и никак не помогаете другим.

Это называется жить в социуме, иметь социальную ответственность, понимать социальные тренды и нарративы, критиковать их вовремя. А ваше " моя хата с края, каждому свое" уже не работает, это не демократия,и не для этого созданы сообщества.Каждый не сам по себе давно.

Удачи вам. И хорошей ночи.

Ага, тільки чоловіки не можуть просто поїхати, їх змушують іти на смерть.Справедливо?

Звичайно що не справедливо. І треба докладатися до того, аби усунути несправедливість, а не множити її.

А хто дав вам право вирішувати хто правий, а хто винуватий? Ви господь Бог, чи хто ви? Чому ви вирішили що кожен має робити те, що в області вашого розуміння? І з чого ви вирішили, що виховувати чужу для вас людину і читати їй моралі — це моральна зрілість з вашого боку? Перестаньте сіяти ненависть. Не подобається стаття — просто не читайте.

Бути дорослою людиною це ще про обов’язки, моральні перед усім.Про розуміння, що таке економіка, що значить чиїсь жертви, що таке війна.Що таке тил.Що таке малий бізнес.

Я не вирішую, що конкретно має робити автор.Але ж автор вирішила написати статтю і опублікувати її на загальній площадці замість того, щоб публікувати на власній?
Я вважаю, що такі історії дуже шкодять суспільству зараз, вони створюють потворне відчуття, що хтось інший має вирішувати проблеми.Що жінки можуть бути ПОЗА війною.При чому тут бог, залиште релігійні роздуми поза цим.Ми громадяни, у нас є обов’язки.

Чекаємо на статті " Як обжитись на Балі"( з фото коктейлів і пляжу " Як вижити в Америці?" «Дейтінг у Франції» Ну раптом комусь буде корисно?

вважаю, що це право людей робити що їм заманеться, так само як і всі мають право критикувати статті, які не подобаються, критика та суспільна думка це єдине, що працює.

тож я продовжу вважати, що розповідати про те, як людина налагоджує життя без згадки про щось корисне, що ти можеш зробити для держави, це не на часі. хочеться бачити Україну, в якій люди бажають і роблять щось для її процвітання, а не просто користуються.

Також потрібні статті «Мій чоловік втратив здоров’я на війні, де шукати допомоги?»

То ви ще в інстаграм до багатьох не заглядали. Життя продовжується і війни там немає і натяку. З одного боку можна порадіти, що люди себе змогли знайти, з іншого це сумно

Абсолютна більшість тих, хто постить в інстаграмі лайфстайл краще хай цим і далі займаються і не лізуть в політичні теми, зважаючи на в більшій масі нерозумність цих персонажів.

А то потім з’являються всякі теорії змов, репостяться рашиські фейки, все пропало і т.д.

Че її вибір. Питання тільки в тому, чому хтось вважає що може розпоряджатися життями чоловіків. Нам дуже далеко до ЄС, де навіть злодіїв не страчують — саме тому, що право на життя сакральне і невід’ємне.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

«Чогось досягти» — це виїхати в Швецію під час війни? Велике досягнення)

Я живу в Чернівцях

може якщо б ви жили в Харкові, чи в Маріуполі, чи в Чернигові, ви б по іншому «запєлі»?
Я до того, що щоб судити інших, треба пройти їх шлях?

Я з Києва, переїхала в Чернівці.Бо біля мого будинку падають ракети.І з 24 лютого всі вихідні я і група людей волонтерять.Наприклад, не вистачає рук плести сітки, не вистачає сіток для армії.Не вистачає речей для мам з дітьми.Нема кому сортувати волонтерку.Але хтось пише статті про розваги в Швеції.Окей, їх вибір.

Я з Києва, переїхала в Чернівці.Бо біля мого будинку падають ракети.

Це дійсно прикро чути. Але ви не забувайте, що багато хто виїхав, або не повернувся із закордону. То вони зараз шукають де знайти себе, та будь яка інформація буде корисна для них.
Про то, як допомагати ВСУ, волонтерити багато топіків, то не обов’язково в кожній статті про це згадувати. Ба більше, я впевнений, що і без окремих статей більшість і так допомагає.
Ваші же коменти сповнені негативу та агресії. Це не добре

Я все це розумію.Але публікація на доу, я не зайшла на сторінку автора і не почала її критикувати.Я не ображала її.Я сказала, що сенс за такого роду статтями він хибний, якщо коротко" жінки нещасні жертви війни, головне щоб їм закордоном було комфортно".Я особисто вважаю,що це контрпродуктивно і хибно під час війни писати таке, робити такі фото, робити вигляд, що нічого не відбувається , особливо якщо ти в IT спільноті.

Тому що в Україні тебе Зеленський просто так як з Гуся пір’я зіскубе до посліднього. Те саме з паливом і продуктами, заклали свою монополію и стрижуть. Я так розумію що у ЗЕ із Бенею пішли жнива повним ходом. Поводження влади в Україні не зрозуміле нікому. Відчуття що в нього задача знищення України з середини. Кожна людина це як бізнес, якщо він не потрібен своїй країні то потрібно бути де ти потрібен. Влада повинна боротись за людей які її кормлять а не навпаки.

зрада прийшла... держава повинна боротись за людей, а може люди мають якось допомагати державі? а не тікати при першій нагоді?хоча б під час війни

Вітаю що в вас це ПЕРША нагода. От у мене війна вже 8 років. І щось держава мені не допомогла ані копійкою, коли я кілька років намагався виїхати з окупації.

Боже, хоч хтось притомний. Дякую, хочеться вас обійняти.

Дякую за корисну інформацію, податки там все ж досить високі..

Так, не малі. Але зрозуміло куди вони йдуть.

Топова стаття, теж планував про релокейт написати колись, але зараз не до того 😀

Чекаю про огляд влаштування дупи українок на Марсі чи на Місяці. Не робіть з українців циган. Памятайте завдяки кому і чому вас приймають по всьому світі завдяки десяткам тисяч загиблих людей в Україні ви ніякі не особливі, огидно читати це все .

А коли це Україна стала тоталітарної країною з залізною завісою. Я прихильник того що коли вже ввели заборони так для всих.

ну я от теж не розумію, чому жінки, дієздатні, не інваліди, яким потрібно лікування, якого тут немає, можуть вільно виїхати ( і писати потім отакі от статті) а чоловіки мають тут бути? У мене з широкого кола знайомих, виїхало 2 людини, 2 молоді безробітні дівчини, що отримують соц виплати, епік фейл. Хоча тут вони могли б працювати, допомагати.

Про діловий етикет не чули на «ви» з незнайомцями потрібно розмовляти .

Дякую за коментар. Якщо вам так огидно, то ви можете не читати. Та, мабуть ви і не читали, якщо не побачили того, що у Швеції я була ще до війни. Ця стаття розрахована на відповідну цільову аудиторію. Тобто, запропонована тим людям, яким вона стане в нагоді.

Так можна сказати і про вашу відповідь, не подобається, що людині огидно, не читайте. Але де конструктив

остання фраза статті " Якщо у вас виникли запитання та/або зауваження, із задоволенням поспілкуюсь про це у коментарях." Спілкування: «Огидно-не читайте) »

Що значить приймають? Вони самі знаходять житло та способи заробітку, ви не плутайте емігрантів із біженцями.

яке ж у нас токсичне комьюніті, мені огидно читати Ваш коментар. Я так розумію підгорає дупка, бо хочеться щоб Вас теж приймали по всьому світі ? Я в свою чергу дуже радий, що у такої токсичної людини немає можливості віїхати. З таким настроєм Ви і у мирний час нікому не будете потрібні закордоном :)

яке ж у нас токсичне комьюніті, мені огидно читати Ваш коментар. Я так розумію підгорає дупка, бо хочеться щоб Вас теж приймали по всьому світі ?

Вы свою токсичность не замечаете вообще? Или это другое?

Підписатись на коментарі