×

Допоможіть розібратися з американськими податками для компаній

Постало питання відкриття компанії в Штатах. Про КІК я чув, але зараз його упустимо.

На доу вже були статті про відкриття компанії dou.ua/forums/topic/35256 , але мене саме цікавить податкова частина в Штатах.

Розглянемо два види компаній:

1. LLC має pass-through оподаткування по дефолту, тобто власник платить податок на прибуток з LLC, як фізична особа за своїм місцем проживання (в Україні або деінде). Але є нюанс, доходи non-resident LLC отримані від Американських фірм обкладаються 30% податком який йде в IRS. Якщо дохід з інших країн, то податок з фірми 0%.

2. C-corp має корпоративний податок 21% Тобто з усіх прибутків (дохід мінус видатки) платиться 21% в IRS в кінці року. Можна виводити дидіденти і вони напевно мали б оподатковуватися за місцем проживання власника.

Кейс: Я хочу надавати ІТ послуги клієнтам з США, Європи і оплату отримувати на фірму. Зараз так виглядає що це C-corp краще під це підходить. Напевно можна буде частвоко на видатки списувати деякі суми, як от наприклад на Український ФОП.

Будь ласка поділіться досвідом:
— Поправте якщо щось не так зрозумів
— Як часто подавати звітність для c-corp? Раз в рік чи місяць?
— Як дорого коштує CPA (бухгалтер) і де його знайти?
— Які можуть бути нюанси у ведені фірми?

Поділіться, будь ласка, контактами ексертів, які б могли проконсультувати з цього питання.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Привіт. Все що тут коментуватимуть — це в кращому разі окремий випадок.

Я самостійно відкривав та закривав US LLC elected as S-Corp у статусі LPR (Lawful permanent resident), тому ділюся своїм досвідом.

З ваших питань:

1. «Як часто подавати звітність для c-corp? Раз в рік чи місяць?»

Вам потрібно освідомити різницю між estimated та annual taxes. Також не плутайте з tax return, це різні речі. Якщо дуже просто, коли є прибуток, ви спочатку платите estimated tax, а наприкінці року або наступного — annual tax. Період cплати estimated податків обирається самостійно, це може бути monthly, quarterly, etc. Багато нюансів, тому потрібен CPA.

2. «Як дорого коштує CPA (бухгалтер) і де його знайти?»

Послуги CPA залежать від напрямку співпраці та можуть бути:
— пакетними, коли компанія продає пакет послуг на рік з мережею своїх СPA (порядок цін від $1.5k — $2k на рік)
— SaaS, наприклад, Gusto subscription
— традиційні на конкурсній основі, наприклад, через Thumbtack iOS app

Я обирав Gusto subscription та людину CPA через Thumbtack app для перевірки звітів з метою зменшення спільної комісії з обслуговування legal entity, але я витратив багато часу на оподаткування юридичних осіб США.
Додатково звітуються особисті податки з урахуванням долі legal entity.

3. «Які можуть бути нюанси у ведені фірми?»

Їх дуже багато. У вашому описі бракує такої інформації:
— US residence status of legal entity owner(s) and future employee(s). Від цього залежить вибір конфігурації, складність та кількість звітів.
— наявність business bank account

Власник буде нерезидентом (non-resident, non-citizen). Рахунок буде відкриватися у Wise. Реєструвати планується у Wyoming і самому робити EIN.

Маєте на увазі Естонську OU або Британську LLC?

Так, додайте ще Канаду. Ці країни мають схожі принципи ведення бізнесу та оподаткування.

Скажіть ви для себе розглядали ці країни теж? Чому відкрили саме в США?

Я працюю на ринку США.

Вам слід розуміти, що в США контракти переважно віддають корпораціям із численним штатом або найманцям (1099), яким не потрібні LLC, Corp, але найманці з візою перебувають у США та не залишають країну більш ніж на 6 місяців.

Вам відмовлятимуть у контрактах з 2 причин:
1. Відсутність payroll і legal процесів на боці клієнта для співпраці з будь-яким контрактором.
2. Відсутність у вас імміграційної візи та місце перебування поза США. Це дуже важливо внаслідок внутрішньої cyber security. Доступ до ресурсів компанії клієнта через їх VPN, а не ваш.
Ще додайте різницю в часі. Для багатьох навіть три години це дуже багато.

Тобто питання не тільки в тому, чи зможете ви відкрити legal entity, тому що візи у вас немає. Є купа корпоративних обмежень на боці клієнтів.

До того ж, наголосіть на вашому кейсі. Це найважливіше з опису, але чомусь у підвалі. Не витрачайте час читачів.

Я так розумію gusto для payroll, якщо когось наймати або самому собі платити зарплату?

Payroll with all sort of benefits, estimated tax report filling, and some more.
Gusto має свої обмеження. Треба дивитися, чи підходить вам.
Сплата fee починається з першого звіту. Рекомендую безшкотовно відкрити облікову, та погратися з налаштуваннями.

а бухгалтера потім наймаєте щоб все перевірив?

так, якщо є користь від Gusto для вас, СPA може перевірити налаштування та підказати, що ще треба обов’язково зробити

Підписатись на коментарі