×

Закарпатський ІТ-Кластер хоче стати «долиною, де народжуються стартапи»

За повідомленням офіційного телеграм-каналу Закарпатського IT кластеру, відбулась стратегічна сесія з питань розвитку бізнесу на Закарпатті в умовах війни.

Участь взяли представники місцевої влади, бізнес-спільноти та експерти.

«Разом ми працюватимемо над тим, аби Закарпаття стало найкрутішим технологічним регіоном, „долиною, де народжуються стартапи“. Де комфортно жити, працювати, мандрувати, втілювати нові масштабні ідеї. Краєм з єдиною розвинутою екосистемою, в якій всі будуть працювати злагоджено — бізнес, освіта, влада», — йдеться у повідомленні.

Як гадаєте, вдасться? Як оцінюєте перспективи ІТ-галузі на Закарпатті?

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Увы — Закарпатью не стать долиной, потому что там горы.

Очікування: ІТ-шники вільно живуть і працюють
Реальність: усіх не місцевих в першу чергу відловлюють воєнкомати

Не так: спочатку інтерв`ю в компанію мрії, а якщо відповідного проекту немає, то можна позамітати плац, нема чого на бенчах сидіти!

Реальність: усіх не місцевих в першу чергу відловлюють воєнкомати

Цікаво чи є статистика по кількості ІТшників немісцевих , що їх призвали на Закарпаття vs. Місцевих звичайних жителів?

Да давайте вже відразу новий рід військ ГВ — «галерні війська». Тобто пішов собі в ГВ та й немає проблем ні з роботою, ні з призовом.
І взагалі на ГВ буде триматися вся економіка!

Для цього і створюється кластер аби створити цю бізнес-інфраструктуру, підняти рівень освітніх закладів тощо. Репутація держорганів — окрема тема.

На західній Україні великі проблеми із прозовом та воєнкоматами. Людей регулярно ловлять та «кошмарять». Не вірю в реалізацію цієї ідеї на даний момент. Особисто я, туди зараз б не поїхав.

Що, призивники закінчились?

Закарпатський IT кластер — якщо стартап не вистрілив, стріляти підеш ти!

Закарпаття зараз — долина примусової мобілізації))
Доречі, з’явилась петиція щодо заборони мобілізації айтішників
petition.president.gov.ua/petition/138776

Хіба що після застосування великого нейралайзеру з людей в чорному. Так потоптатися по бренду області ще вміти треба.

Чия то долина, чиї то покоси,
Чия то дівчина розпустила коси? (2)

То моя долина, то мої покоси,
То моя дівчина розпустила коси. (2)

Коси розпустила, плечі застелила —
Ой Боже ж мій, Боже, що я наробила! (2)

Ой Боже ж мій, Боже, що я наробила —
Козак має жінку, а я полюбила. (2)

Козак має жінку, ще й діточок двоє,
А моє серденько крається надвоє. (2)

Ну одна Долина поруч вже є, але вона в Івано-Франківській області)

Як гадаєте, вдасться? Як оцінюєте перспективи ІТ-галузі на Закарпатті?

Немає потужного технічного університету — немає ІТ.

На этом обсуждение этой темы предлагаю завершить

В Києві проживає 3.5 млн, в Харкові проживає 1 млн людей, в Запоріжжі — 700 тис, в Донецькій та Луганській областях (під контролем України) — проживало десь 2.5 млн, населення Херсонської області — десь 1 млн.
Тобто жінки із Закарпаття задають питання, чому чоловіки з Харкова, Донецька та Луганська їдуть в Закарпаття, а чоловіків із Закарпаття відправляють в Харківську, Донецьку та Луганську область? Питання логічне та правильне? Особливо, якщо ми говоримо не про військових за професією та добровольців, а звичайних цивільних.
Тут ще є практичний аспект — новим військовим без досвіду та мінімального навчання потрібно, крім розумного командування, ще і добре знання місцевості. Думаю мешканці Харківщини, Луганщини чи Донеччини куди краще знають свій власний край та уявляють його візуально.

Не для того вони євакуйовувалися ж щоб їх назад посилали!

Вибачте, але питання тупе. Може тому що в нас війна? Навіщо йти в армію, якщо не хочеш воювати? Стосується як переселенців, так і вуйків. В тому ж Києві воєнкомати забиті були, при тому що ще до нього дійти треба було, бо транспорт не ходив. А потім приїздиш такий до Львову, а тебе намагаються загребти, ще й всілякі жіночки виказувати і дивитися косо починають. Про власний край також не згоден, більшість людей знають добре максимум ту частину міста або області, де вони живуть. А воювати будеш де прийдеться. Це не надає абсолютно ніякої переваги.
Для таких жінок з Закарпаття ідеальний план для жителів областей бойових дій(потенційних переселенців-чоловіків) це або залишатися та вмирати під завалами, або йти з голими руками на москалів. Якийсь сюрреалізм: поки десь йдуть активні бойові дії, в іншій частині країни наче хочуть відхреститися від того, що в країні йде повномасштабна війна.

Закон про ТРО ввели меньше ніж за місяць до вторгнення супостата. Командування просто не знає, що з цим ТРО робити, нема в них в доктрині такого роду військ як ТРО. Мотопіхота, бронетанкові війська, артилерія, авіація і флот є — а ТРО нема. Тобто ТРО використовують як звичайні піхотні підрозділи і на цьому все. На те, що мінімальний строк підготовки піхотинця складає три місяці, потрібно настріляти принаймі 200 патронів проходити навчання і злагодження для роботи в групі вирішили закрити очі. Бо це грошей коштує відповідних і навіть більшість з тих хто служив строкову за дідівщиною і побудовою дач не отримував такої підготовки за весь рік служби.

Тобто ви, мажор-початківець, евакуюєтесь до Львова чи Ужгорода в умовах війни і дивуєтесь чому на вас місцеві жінки косо дивляться? І не бачите нічого дивного в цьому?
Якщо ви автомобіліст та мотоцикліст — то ви точно знаєте місцевість свого краю куди краще людей, які ніколи не були у вашому регіоні.

в іншій частині країни наче хочуть відхреститися від того

Та ладно, відхрестився від свого Донбасу — Ахметов, Колєсніков та інші подібні, які маючи величезний вплив на регіон (економічний, силовий, фінансовий), тупо здали його бандитам в 2014 році і зараз. В Донбасі проживало понад 6 млн людей — тому здати його могли лише місцеві еліти.

А воюють за Україну — люди з абсолютно усіх регіонів України, включно із заробітчанами та іноземцями. Лише підняв питання примусового призову.

ростік, тебе воєнком шукав. сказав передати — харе сидіти у мамки і дулі в монітор тикать

Свого місцевого воєнкома, майора К...., знаю особисто з 1 березня, від нього не ховався та і не збираюсь. Чекаю на запрошення в учєбку. Але твій закид зрозумілий та очікуваний.

Ну ось. Воюють зі всієї країни, тоді які можуть бути претензії? Які до тих самих переселенців можуть бути претензії? Чи може всі чоловіки на заході в армію пішли? До того ж, як можна судити людину не знаючи її бекграунду, може в неї взагалі не залишилось нічого і вона тікала з пекла. Питання призову і підготовки дуже важливе, але його треба піднімати не тільки для конкретних областей.

Які до тих самих переселенців можуть бути претензії?

Претензій до переселенців немає. Є претензії до тих хто відстоює свої побажання ігноруючи свої обов’язки, а ще до тих хто використовує зневажливі назви для людей на основі регіону їх походження.

Чи може всі чоловіки на заході в армію пішли?

До чого це питання? Є якесь правило, що хлопці з заходу мають пріоритетно їхати захищати Харків та Луганськ?

Питання до того, що немає чого до людей чіплятись, якщо немає ніяких претензій. Пріорітету у людей з заходу перед іншими ніякого немає(хоча у вас може є пруфи) і не повинно бути.

Питання до того, що немає чого до людей чіплятись, якщо немає ніяких претензій.

А хто до кого чіпляється?

Такое впечатление что до этого вы в жили не в Украине. Сейчас меня будут забрасывать помидорами (типа — сплотиться, забить на всех и тд и тп) — но так было всегда, вот что реально случайно прорвалось мне в фейсбук ленту еще в начале войны www.facebook.com/...​zR2jka2qYnKpFKNw6zMqFHaQl
(ударения мои)
---- quote ----
Ми боремось на своєму освітньому фронті!
І я особисто вважаю, що замість дорікати гостям, котрі приїхали до Західної України, що вони не вміють говорити українською, краще спонукати їх до навчання, показувати можливості.

Психологія людей у будь-якому віці однакова — чи вчитимуться діти гарно, бо їм говорять, що вони дурні? Ніколи. Так і тут — нічого не буде через образи та звинувачення. Тільки через бажання допомогти та сприяння.
---- quote ----

Т.е. все эти говорящие на русском жители восточной украины , это дурные гости что понаехали в «правильную» Украину

Кто тебе сказал, что Ужгородский университет не мощный?

Ужгородский университет не мощный

А он мощный?
В смысле кто сказал обратное?
Я хз, но мелкие ВУЗы == недостаток финансирования, и это халепа, если смотреть со стороны подкотовки кадров :-(

Он неплох был когда-то, даже учёные известные в нем работали

был
когда-то
работали

Вы только что сами сказали.

Я глянул на их сайт.
Его дизайн говорит обо всем 🙄
Если они не сумели качественно наформошлепить, то могут ли они что-то сложней?
Ну... Не знаю, честно.

Маю спостереження. Те, що у людей поганий сайт, говорить лише про те, що люди не вміють в сайти і що їм шкода грошей найняти відповідних фахівців (часто не усвідомлюють необхідності цього). Бачив безліч прикладів серед бізнеса, дійсно класні фахівці у своєї галузі презентовані у мережі як лайно.

говорить лише про те, що люди не вміють в сайти і що їм шкода грошей найняти відповідних фахівців (часто не усвідомлюють необхідності цього)

+500
Проте....
— В університеті є факультет інформаційних технологій, то ж наймати нібито і не потрібно нікого. Потрібно навчити і зробити.
— Неусвідомлення для університета того, що мати аккуратний сайт це просто необхідність, говорить про те, що там керівництву похер.
— Ну і якщо на таке просте начзати, то ймовірно, що і на рівень навчання теж.

Звичайно, що толковий студент сам навчиться, але ж університет не для того, щоб він сам...

— В університеті є факультет інформаційних технологій, то ж наймати нібито і не потрібно нікого. Потрібно навчити і зробити.

Це так не працює :)
Поки люди вчаться, їх робота буде мати недоліки. Тому студенти не зможуть зробити якісний сайт. Аспіранти і викладачі теж безкоштовно робити не будуть. Тому якісне буде мати однаковий бюджет що самі робили, що замовили.

— Неусвідомлення для університета того, що мати аккуратний сайт це просто необхідність, говорить про те, що там керівництву похер.

Я глянув на www.uzhnu.edu.ua дукого трешу не побачив, дизайн не модерновий, але наче норм. Що саме там не так?

Тому студенти не зможуть зробити якісний сайт. Аспіранти і викладачі теж безкоштовно робити не будуть.

Хм.
Навіть для себе?
Навіть як демонстрація хорошого рівня факультету / кафедри? 🤔
Хіба таке твердження не нівелює pet projects взагалі?

Трешу там нема, але сайт нагадує «и так сойдет» + якщо полазити, то деінде таблична інформація виходить за межі.
Ну то просто тяп ляп.
IMHO це неправильно.

Якщо таку нескладну задачу не рішили, то ж можливо і навчання так само «на шару» 🤔

Хм.
Навіть для себе?
Навіть як демонстрація хорошого рівня факультету / кафедри? 🤔
Хіба таке твердження не нівелює pet projects взагалі?
Якщо таку нескладну задачу не рішили, то ж можливо і навчання так само «на шару» 🤔

Емоційно я з вами згоден, але з точки зору практичної логіки, все навпаки :)
Є ряд моментів. Буде дофіга тексту (пишу навіть більше для себе)

Мотивація.
Для себе і для роботодавця (тут універ, це значно далі від викладача ніж кафедра) — це різне. І тут будуть ще й «політичні» моменти, наприклад сайтом займається відділ А і вони за це отримують гроші, а ви показуєте, що вони не дуже й потрібні. Треба бути достатньо вмотивованим не просто «написати сайт», а ще й просунути його через «бізнес стейкхолдерів».

Тут ми підходимо до Трудовитрати.
Зробити сайт — це не чисто програмерська або навіть ІТшна робота. Треба
— дизайн (те до чого зауваження)
— імплементація/кодінг
— розгортання
— бізнес аналіз/робота з зацікавленими особами
— планування строків/менеджмент проекту
— наповнення цього сайту контентом (от дуже цікава робота для ІТ-кафедр :) )
Більшість з цього — це рутинна робота, для пет проекту можна знайти щось цікавіше.
Власне в нормальному виші є багато цікавіших «тем» над якими можна працювати. Наприклад, «проаналізувати залежність прильотів ракет по Україні від погодних умов» (беріть кому цікаво)
Тому сайт універи буде не пріоритетним, навіть як пет проект, для класних викладачів. Бо ми обмежені в ресурсах.

Таких як Час.
Є вибір або зробити сайт універу, або просунути роботу над дісером, написати книгу/посібник/статтю/тощо, виконати цікавий дослідницький проект (див про ракети), попрацювати на ІТшній роботі

Це підводить нас до Грошей (бабла, бабосів, првіт кожаєв).
ЗП в унівреах може бути норм (якщо керівництво норм), але вона все ще менша ніж в ІТшечці. Якщо шарящий аспірант/викладач навіть не зацікавлений в науковій діяльності, то вільний час він може витрачати на роботу в ІТ конторі і працювати над проектами, які нічим не відрізняються від того, що описано в абзаці про Трудовитрати.

Саме тому сайт універу — це просто комерційний проект для комерційної структури, який має робитись за комерційними принципами. Він не показує відношення викладачів до процесу навчання. Він демонструє відношення менеджменту університету до маркетингу своєї компанії (університету) і наявність у цього менеджменту ресурсів на таку розкрутку.

реклама, іноземціна всі 100.

Але от сайт як обличчя і реклама натякає на роздовбайство.
Добре якщо то лише там так, а якщо ні?
Ми не визнаємо, якщо не навчались там

P. S. Про просування через бізнес.... не зрозумів.
То «просунути» його на нараді?

P. P. S. Я бачу, що там деякі кафедри мають свої сайти.
То ж не заборонено їм «взяти і зробити».
А мотивувати вони вже самі якось мають.
Наприклад кафедра, модна реклама, іноземці прийдуть на навчання.

Зверніть увагу на сайт окремої кафедри.
Бог з тим дизайном, тут текст скопіпастили просто на «відвали» 🙄

teib.info/?p=5613

Це бляха ну дуже прикро😢

Не достатньо потужний, як напр. київський, львівський чи харківський політехи та ін. ВНЗ, щоб навколо нього сформувалась такого ж розміру спільнота/школа/осередок технічних фахівців і знань, достатніх для розвитку сфери ІТ на рівень, які є(були) в цих містах.

Підписатись на коментарі