×

Планую релокуватися до Львова. Допоможіть розібратися чи варто

Всім привіт.

9 років до війни я прожив у Харкові, і зараз прийняв рішення не повертатися через наступні причини:

1. Я не дуже вірю в розпад росії протягом найближчих 2-3 років, відповідно, Харків увесь час буде під загрозою арт ударів. Не дуже хочеться знову бути одним із перших, хто зустріне чергове загострення у шизоїдного карлика.

2. Совковий менеджмент міста після смерті Кернеса не тільки не прогресував, а й деградував. І навідміну від спокійних ситих років, після війни це буде не просто надважливо, це буде КРИТИЧНО важливо. Навіть коли ми переможемо і якщо все буде спокійно, зараз робиться все для того, щоб все місто стояло в суцільних заторах через 5-10 років.

3. У мене немає нерухомості та дітей, тож я — вільний (майже), як орел.

Серед інших великих українських міст (бо хочеться всіх благ цивілізації і, що важливо, конкуренції серед їх пропозиції) наразі думаю щодо Львова.

Так, попсово, так, думаю, багато людей зі сходу зараз думають так само, так, туристи в історичному центрі.

Але мені сподобалось місто за межами цього історичного центру (навідміну від барижного Франківська), подобається вектор його розвитку, і що в голові його мера не павутиння совка. Сподобались ціни на нерухомість та її вищий рівень за аналогічні Харкову гроші.

Думаю найближчим часом, коли більшість внутрішніх переселенців повернеться і ціни на оренду стануть більш адекватними, спробувати пожити там 3-6 місяців.

Що думаєте про місто? Особливо цінна думка тих, хто окрім Львова жив в іншому українському місті з населенням >500к. Для мене досить важлива транспортна інфраструктура (особливо авто за межами історичного центру, наскільки все погано з заторами?), наявність вищезгаданих благ цивілізації типу ТРЦ та Макдональдсів за межами центру, клімат та люди (просто ті рандомні, що будуть жити зі мною в під‘їзді, в Харкові з цим було не дуже).

Це все на найближчі 3-5 років, протягом яких я буду посилено моніторити антикорупційні розслідування та діяльність активістів.

Бо якщо Україна після війни не стане другим Ізраїлем (в багатьох сенсах), то, боюся, ні варварська росія, ні ЄС не дадуть нам ще один шанс. І тоді я з болем скажу Ненці «прощавай» і почну будувати своє життя в іншому місці. Сподіваюсь, в такому разі я встигну до чергової війни.

👍ПодобаєтьсяСподобалось6
До обраногоВ обраному2
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Для мене досить важлива транспортна інфраструктура (особливо авто за межами історичного центру, наскільки все погано з заторами?), наявність вищезгаданих благ цивілізації типу ТРЦ та Макдональдсів за межами центру, клімат та люди (просто ті рандомні, що будуть жити зі мною в під‘їзді, в Харкові з цим було не дуже).

Я б сказав: не їдьте тоді у Львів. Громадського транспорту тут, вважайте, що нема. Можливо пощастить жити десь на прямому трамвайному маршруті від дому до центру та роботи — тоді ще нічого. Але якщо взяти дві рандомні точки в місті і поставити задачу добратися від однієї до другої громадським транспортом — ну, ласкаво просимо до пекла. Те саме з авто — якщо маєте парковку під хатою і роботою, а ваші основні маршрути проходять по магістральним вулицям, то ще нічого. Але якщо, наприклад, жити з одного боку центру, а працювати з іншого — вам гайки.

Макдональдси є, але ж вони зараз зачинені. ТРЦ є, але це не київські і не американські ТРЦ, де можна добу провести безвилазно розважаючись. Тут ТРЦ — це продуктовий, десяток шмоточних магазинів, пару кав’ярень, кінотеатр та і все.

Клімат — ну, дощить частенько.

Загалом, Львів — це не про транспортну інфраструктуру, не про ТРЦ і не про клімат. Це про запашну каву за літнім столиком кав’ярні. Це про прогулянки центром вихідними. Це про мотнутися в Карпати чи Польщу от просто вирішивши, в суботу вранці, що сьогодні було б непогано. Це про тематичні фестивальчики. Трохи про ІТ. Це про лоукостери в Європу. Про «давайте після свят». Про футбол і концерти на Львів Арені. Про парки, що нагадують ліс, просто посеред міста.

Не шукайте у Львові Харків, бо все одно не знайдете. Але можете знайти у Львові Львів.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Треба спочатку переїхати і пожити самому перед тим,як приймати рішення про релокацію.Місто не просте,може ’зайти’,а може й ні.Мені Львів не подобається зовсім,а син у захваті від нього і спеціально вступив у Львівську політехніку і хоче там залишитись.Так що нікого не слухайте,треба самому спробувати Львів на «смак».

Жил во Львове несколько месяцев. Довольно сильно ощущается неприязнь к приезжим, причем дело не в мове, а в самом факте, что ты приехал. Так же сложилось впечатление, что местные, особенно кто постарше, считают себя «особенными» в сравнении с украинцами из других областей. До этого был уверен что в Украине нет ущемлений и разделений по каким либо признакам (языковым/место рождения/прописка и тд.), теперь буду менее категоричен в этом вопросе. После возвращения в Киев почувствовал себя намного свободнее.
А кто захочет что-то написать под этим комментом про мову и русский язык — можете проследовать в известном направлении прямо за москвой

Львов все таки большой город. Можно найти себе бульбашку без предрасутков и с «местными» не пересекаться.

В западной Украине всяко жизнь разумнее. Во Львове/Львовской области, особенно.

Скажем, на памятных выборах 2019 — за зе-кандидата с «договориться посерединке» проголосовали:
— на юго-воcтоке = порядка 85+% (примерно, как за дваждынесудимого в 2010). Теперь у них «освободители».
— в Киеве = порядка 60%
— во Львовской области = порядка 40% (60% за Порошенко)

Похожая история сейчас с НАТО:
— в западноукраинских областях порядка 50% населения предпочитает НАТО, а порядка 35% «нейтральный статус с гарантиями»
— в юго-восточных — обратная ситуация

— на юго-воcтоке = порядка 85+%

В Харькове за Бойко голосовали, я смотрел. А за Зе больше всего проголосовали в Одессе, более 90%.

А за Зе больше всего проголосовали в Одессе, более 90%.

Как же тогда пояснить здешнего Одессита, который топит за «всепропало, и я не мотоцикле не сообразил уехать» :-(

Шутка

Переїхала задовго до війни з Києва. Для мене самі плюси, окрім одного — менше різних івентів на кшталт концертів чи виставок. Щодо ваших питань — заторів в порівнянні з Києвом менше (але я в основному пішки пересуваюсь), ТРЦ повно та на будь-який смак, клімат трохи вологіший за київський, люди набагато вихованіші та культурніші.

Можно попробовать в Днепре пожить ) похож на Харьков, но не такой совковый, меньше пробок

но попозже, сейчас город центр, откуда все дорожки идут на фронт...
собственно, поэтому никаких городских проектов, ямочного ремонта нет, даже нормально не обновили разметку. и в этом сезоне нет лесов и нет навигации (а река большой плюс города).

Неправда. Ямочный ремонт, как минимум, есть.

ну моему району тотально не везет, значит. а остальное в Днепре вполне как в обычное время. людей только по вечерам поменьше на улицах (и то, смотря где).

В Днепре кроме центра и Победы вообще мало какому району везет ...

внезапно — косиора. из дыры в приличный район благодаря депутату.

Переехали во Львов из Днепра в первые дни войны. Из минусов — дикие пробки почти всегда, кроме раннего утра и позднего вечера. Дороги — «уставшие», но без откровенных ям. Много брусчатки, по которой не очень приятно ездить. Проблемы с парковкой. На удивление мало зелёных зон. В центре с этим вообще печаль. Общественный транспорт есть, но довольно переполненный. Мне здесь не хватает Варусов или Новусов: мегамаркетов с огромным выбором продуктов. Местная сеть до них не дотягивает по ассортименту.
Из плюсов — мягкий климат, много достопримечательностей, рядом Польша. Очень вкусная еда, причем даже кулинария в супермаркете. И да, найти квартиру с двумя котами — это был тот ещё квест...

«на удивление мало зелёных зон» по сравнению с Днепром?

в Днепре как раз зелени дофига, в черте города несколько уголков нетронутой природы (тоннельная балка, долгая балка, ленинского лесничество или как оно там, лесопарк, коса на Победе, диевские плавни и т.д.).
другой вопрос что многое из них в плохом состоянии (та же долгая балка — по сути не используется).

Сам с Днепра и ваш список честно говоря удивляет, меня наоборот порадовало огромное количество зелёных мест во Львове, за три месяца ещё не всё объездили . Состояние этих местах конечно желает лучшего. Откройте карту в режиме спутника и сами все увидите.

чем удивляет? ощущение что вы по сути и в Днепре нигде не были. посмотрите по спутнику на те же Диевские плавни, Самарские плавни. если брать немного «за» городом, то там и леса, и Обуховка, и новоселовка, и орловщина, и приднепровский лес, и фрунзенский канал, и всякие степные зоны недалеко от города. Просто Львов больше лесной наверное, Днепр больше степной. но много воды зато. Посмотрите зону впадения Самары в Днепр — отгромные площади леса и воды.
Сейчас, безусловно, есть проблема- закрыто все для посещения. но в невоенное время точно проблем нет. В городе тоже масса диких мест. В центре Днепра главная улица — это бульвар с деревьями на всем протяжении.

Быстро вы перемещается из городской зоны, речь же изначально шла о сравнение зелёных зон в городской черте. Я так понимаю для вас самое важное наличие огромных территорий дикой местности, может посоветуете как можно отдохнуть в диевских плавнях?

каяк напрокат берете и отдыхаете. ок, пока запрет, но это такая ситуация только сейчас.
так практически все озвученное выше в городской черте (кроме самарских разливов).

Усі ці формати відпочинку не працюють з дітьми

в радиусе 10 км от города десятки турбаз, там и детские аквапарки и все что хочешь. просто бесит, что принято ругать Днепр «за все оптом», но если разобраться, то несправедливо на самом деле. на деле — много диких мест отдыха, много воды, есть всякие частные парки и т.д. Пока не очень много обустроенных парков, но вот зелени хоть отбавляй.

Варусов или Новусов: мегамаркетов с огромным выбором продуктов. Местная сеть до них не дотягивает по ассортименту.

Це яка мережа не дотягує? Що у вас там такого у варусах і новусах екзотичного?

Мне здесь не хватает Варусов или Новусов

Есть Сильпо. Как раз с продуктами и выбором проблем нет.

І вибір там кращий ніж у Сільпо?

на каждый день достаточно. деликатесов мало, зато ежедневные товары реально дешевле. ну и сильпо сильно отличаются друг от друга — есть как нормальные, новые, так старые уродские магазины.

Якщо працюєш ремоут і тіма не знаходиться у Львові, обирай ІФ (Франківськ). Прожив там 4-ри роки, місто супер, можна без машини жити. Ресторани/кафе/кінотеатри все є) Ну і по ціні там приємніше ніж у Львові на % так 20-30

Переехал в ИФ до войны. Хотел даже купить квартиру в новострое возле озера в центре.
Но передумал.
Если Львов со свой спецификой, но при этом достаточно мультикультурный город, то ИФ нет. Это галичанский город.
Тут всегда ищут врагов, иностранные студенты, переселенцы, люди с номерами Донецк, Луганск, Харьков. За русский язык молчу, но тут в отличие номеров легче, просто переходишь на украинский и все.
В ИФ только как турист. Жить там вообще на любителя.

Так а українізоване, націоналістичне місто — це хіба погано?
Щодо, ворогів посперечався б, я там зустрів дуже багато переселенців-студентів з Донбасу, а студент-Іранець взагалі відкрив один з найкращих бар-бершопів в ІФ. Щодо номер, не можу сказати, я на них уваги не звертаю, але думаю, якщо не паркуватись «по русскі» , то все буде ок

Так а українізоване, націоналістичне місто — це хіба погано?

хароший горад ивано-франковск только украинцев очень многа
© :)

а «німствующі» німці в німеччині — це Вам як? :)

плохо. и росиянствующие тоже. это ж всё ксенофобия разной запущенности

это ж всё ксенофобия разной запущенности

Это элементарные правила интеграции. Нафига Германии гражданин, не умеющий в немецкий?

плохо. и росиянствующие тоже. это ж всё ксенофобия разной запущенности

а що Ви вважаєте «німствуванням» в німеччині?

всё что относится к ксенофобии. Если немец гордится чем-то своим это ок, патриотизм уважаю

всё что относится к ксенофобии. Если немец гордится чем-то своим это ок

Роки тому я переїхав до Львова з Великої України, і думав як Ви. Потім я почав вивчати історію, і зрозумів, що в Україні існують мільйони людей і кілька регіонів, для яких срср == гітлерівська німеччина, і все російське апріорі вороже. І що вони мають на це повне право, оскільки пережили це історичне згвалтування не як Ви чи я 350 років тому, а 70 років тому. Наприклад, в родині моєї дружини купа людей було просто убито іі виселено, в тч і тесть. Тому в них ще не настільки глибоко сидить ген рабства, як в мешканцях Великої України. Коли почалась війна 2014 я зрозумів, що все що вони говорили про все російське — це була правда, а я, який мислив як Ви — був неправий. Тепер я впевнений — питання відрази до всього російського для нашого народу це питання виживання, не більше і не менше. Отаку трансформацію пройшов особисто я. Висновки зробите самі.

и че теперь, евреям навсегда быть ксенофобами немцев? это всё тупиковая история

и че теперь, евреям навсегда быть ксенофобами немцев? это всё тупиковая история

Німці вибачились. І заплатили за це страшну ціну. А хуйлостан не змінився взагалі, що зараз чітко видно.

немцев разгромили в труху и поставили в условия принятия, да и сейчас война идет из-за их интересов, что говорит о том что они фашиками остались математически
так шо тут выводы неоднозначные

да и сейчас война идет из-за их интересов,

В смысле, «из-за их интересов»? Германии, как раз, нынешняя войнушка вообще никаким боком неинтересна.

евреям навсегда быть ксенофобами немцев?

Немцы признали пригрешения, принесли извинения, устроили евреям режим наибольшего благоприятствования (с целью возрождения еврейских общин).

Рашка в отношении украинцев, не сделала ничего похожего — лишь устроила очередную войну, с целью полного уничтожения Украины и украинцев.

Потому, у Германии всё будет в порядке. А рашка и всё россиянское — должно быть уничтожено. А уж в Украине, и подавно.

В мене сестра жила в німеччині, то казала що німцям прямо вбивають в голову почуття провини перед світом. З малечку. А що вбивають в голови кацапам?

то что им вбивают никак не должно на нас влиять, суверенная политика так и ведется, а не так «спасите помогите дайте самолеты, MLRS, дайте гарпун, дайте гаубицы и снаряды, дайте стингеры, дайте джавелины, шлемы, броники, продайте байрактары etc»
это всё по детски наивно и даже стыдно, как бояться индюков который в детстве поклевал

то что им вбивают никак не должно на нас влиять

Але впливає. Якби Ви особисто не мали в голові руського міра, можливо і не ховались би зараз.

ниче не понял, но очень интересно

ниче не понял, но очень интересно

Можливо якби у Вас в голові не було руського міра, Ви б не тікали з дому...

Німці до другої світової, одразу після (2-3 десятиліття) і нині — усе це різні німці.

По суті, можна виділити лише три нації, які стояли до кінця: британці, поляки і фіни. Решта на національному рівні не мають тієї стійкості, що мають вони. Власне, для України такими є УПА, які боролися за незалежність у Речі Посполитій, після із німцями, а потім з Радянським союзом.

Євреї ж не воювали у ДС2 як окрема нація. Тому не варто порівнювати непорівнюване.

По суті, можна виділити лише три нації, які стояли до кінця: британці, поляки і фіни.

Поляки более 100 лет прожили под рашкой (+ потом ещё 45 лет под совком). Фины более 100 лет под рашкой тоже.

Ну посперечайся))
А я знаю кучу людей, которые уехали с ИФ обратно. Потому что комфортней жить с рисками обстрелов, чем тут. У каждого свой опыт.
Но это нормально. Везде есть свои региональные особенности. Со своими плюсами и минусами.
Что бы понять, что заходит надо пожить какое-то время не как турист.

Потому что комфортней жить с рисками обстрелов, чем тут.

Думаю вони виїхали назад щоб не отримати «флаер» на заправці чи в магазині чи в ресторані.

Я згідний 100% що містечковість є, але якщо людина поважає культуру міста куди приїхав — ніяких проблем 100% не буде ніколи.

Повестки это отдельный мем. Но сейчас такое начали практиковать не только на западе Украины. Видел посты, что и в Киеве начали.
Но это не реформирования совковые военкоматы. Работают как умеют.
А вот если говорить о локальном контексте, то на западе это отлично зашло местным. Потому что очень много людей прям уверены что Украину защищают галичане, а остальная Украина приехала спасаться за их спины в Буковель.
Это похоже на «Донбасс кормит всю Украину». Примерно с той же правдоподобностью. Без наездов, просто наблюдение.
Так вот насчёт уважение к культуре, отличное замечание. В Киев ты просто приезжаешь и живёшь. В ИФ ты как на минном поле из локальных традиций и правил.

Так вот насчёт уважение к культуре, отличное замечание. В Киев ты просто приезжаешь и живёшь. В ИФ ты как на минном поле из локальных традиций и правил.

Так ясно, Київ це мегаполіс з відповідною культурою і стилем життя. Я й сам люблю в ньому саме цю рису — всім на тебе пофіг. Те саме стосуватиметься будь-якого нестоличного міста в будь-якій частині світу, навіть напевне в США.

А вот если говорить о локальном контексте, то на западе это отлично зашло местным.

Ага, зайшло, їх же і своїм роздають :)

Так ясно, Київ це мегаполіс з відповідною культурою і стилем життя. Я й сам люблю в ньому саме цю рису — всім на тебе пофіг. Те саме стосуватиметься будь-якого нестоличного міста в будь-якій частині світу, навіть напевне в США.

Саме про це я і кажу. Треба спробувати місцеву специфіку.
Хіба що не тільки столичні. Просто велики мультікультурні міста. У кожной країні іх може бути багато.

тобі не кажуть за проблеми, в мене їх зовсім не було. Але коли я таке помічав, коли дружині розказували, що треба хреститись, відповідати на великодні не добридень а славайсу і т.д. То це виглядає як відсталість, і комфорту в житті не додає. Контраст з тим же Київом великий, де всім пофіг, на якій мові, віруючий чи ні і т.д.

відповідати на великодні не добридень а славайсу і т.д.

це правда.

комфорту в житті не додає. Контраст з тим же Київом великий, де всім пофіг, на якій мові, віруючий чи ні і т.д.

абсолютно вірно, так і є.

а славайсу

Саме ковтаючи слово? 🙃

На великодні вітаються «Христос Воскрес» і відповідають «Воїстину Воскрес». Слава Іссу — то не на свята.

Читаю і офігііваю які в вас проблеми... Україна різна, всюди є свої традиції. Тут так прийнято вітатися сотні років. А ви замість того, шоб поцікавитися про звичаї, прийшли і возмущаєтеся, шо ви з Києва приїхали, але довкола не Київ...

ну якби не дой.....лись — то моїй жінці і було б пофіг. Чомусь в Києві ніхто до них не домахується. Це все прояв містечковості. Такі, як ви, перші б вопили як скажені, якби вам в Канаді (судячи по ніку) дояб...лись що ви не похрестились, допустили русизм(замінити на потрібне) в мові і т.д.

Так я і не виправдовую це. Це не є чимось добрим, але це традиції.
Але я памятаю, як Притула кілька років тому написав пост, шо не зміг сходити до церкви в Києві, бо отак бабки до нього чіпалися, шо він шось не так робить.

відповідати на великодні не добридень а славайсу і т.д.

Насправді не дуже росповсюджено, але якщо комусь цікаво — правильний відгук «Вічна слава». В цілому це вітання не схоже, що відноситься до великодня і може використовуватись рандомно.

правильний відгук «Вічна слава»

Насправді нема однозначно правильної відповіді.
Бо я от іншу чув.
Зміст той же, але по іншому.
Там само як і «Славайсу» не чув ніколи.
Хіба що людина з дефектом мовлення говорить.

От антихристи, хоч на доу навчитесь)
— Слава Ісусу Христу
— Слава навіки Богу святому

Слава навіки Богу святому

В нас (там де я живу) останнє слово не кажуть.
Принаймні я аніраз не чув.

на Великдень:
— Христос Воскрес!
— Воістину Воскрес!
на Різдво:
— Христос народився/рождається!
— Славімо його!
на Водохреща:
— Христос хрещається!
— В ріці Йордан(і)!
зазвичай до людини, яка працює на городі або біля дому:
— Дай, Боже, щастя/здоров’я!
— Дякую, дай Боже!/Дай Боже й Вам!

Ну, коли тебе будуть робити зауваження, що ти не хрестишься, проїзджаючи капличку в маршрутці, коли ти не дай бог перейдешь на російську, і ще півдесятка прикладів специфічного прояву «галицького» націоналізму — то ну цого найфік, тільки Київ або цивілізована країна Заходу

Ну, такого я ніколи не чув і не бачив.
Зауваження роблять за роботу на вихідні в громадських місцях — це правда.

Ну, спробуй релокейтнутись в Польщу/Францію/ЮК і спілкуватись там лише російською чи Українською і не вчити державну мову країни куди приїхав.
Я, звісно, невідкидаю того факту, що серед україномовних людей є «фанатики» та неадеквати, але така проблема у кожному сусіпільстві.
Якщо ти житимеш в якомусь ІТ селі на Галичині, таких випадків практично не зустрінеш))

Тут не всі хрестяться, то просто якась «бабка» до тебе вирішила придратись, бо нудно. Взагалі жив в Одеській області, в Києві, от тепер у Львові, концентрація таких людей в цілому однакова.

Взагалі жив в Одеській області, в Києві, от тепер у Львові, концентрація таких людей в цілому однакова.

Ну ні, релігійність західної України незрівнянно вища.

Так а українізоване, націоналістичне місто — це хіба погано?

Да, это плохо. Казалось-бы, идёт человек — никого не трогает, но нужно додолбаться, почему-то люди думают, что у них есть запасной нос, или челюсть

Да, это плохо. Казалось-бы, идёт человек — никого не трогает, но нужно додолбаться, почему-то люди думают, что у них есть запасной нос, или челюсть

Пригадую був випадок коли один т-щ так дови%обувався... :)

Чет вы круто так перегнули. Я много раз ездил во Франык и сейчас тут живу и что то я не заметил поиска врагов и каких либо проблем с русским. Машина у меня не на номерах Запорожья — ни раз никто не покосился . А вот в плане магазинов вот действительно печаль.

А вот в плане магазинов вот действительно печаль.

навіть після запоріжжя??

Не зовсім зрозуміло що ви маєте на увазі, Запоріжжя в 3 раза більше по населленю и в 4 по площі то ж так — в Запоріжжі набагато більше магазинів і усіх інших сервісів + набагато кращі дороги(маю на увазі більш сучасне планування міста). Але є один суттєвий мінус — заводи, ну і війна.

если сравнивать с Киевом, то ощущается отсутствие денег и меньший размер города, но плюс что очень быстро добираться до центра на трамвае или автобусе. Мало торговых центров, но много магазинчиков.
Из больших плюсов для меня: транспорт, он все же получше чем в Киеве, ездит чаще и точнее. Еда очень вкусная, свежая выпечка. Много товаров с Польши, того же Lidl хорошего качества.
Из минусов и печали, детских площадок практически нет, много не реставрированных домов, все-таки это не Европа.
Урбанизм — больше пиара чем есть на самом деле. Но нет высоток, что плюс.
Много парков, зеленый город, даже зеленее Киева. Парки живые с множеством птиц. Но парки никак не обустроены. Если есть плитка или тротуар то это повезло. Есть красивые фонтаны. Много холмов, то в гору то вниз идти, много обрывов. Нет речек и озер, вместо них заброшенные болота не чищенные. Зато для хайкинга (походов по лесистым горам) хорошие условия ( в Киеве вообще их нет)
Город живой, культурный, центр я бы сказал сплошной общепит.
Узкие улочки красивые, но не очень практичные. На машине в центр не сунешся. Хотя трамвай отличный вариант.
Еще заведения закрываются раньше времени)

По сравнению с Киевом, пробок нет. Как они могут быть на одной полосе?)
Погода достаточно прохладная и дождливая. В Киеве теплее на 1-2 градуса
Не привычно, что окружная уже не город.
От себя я бы добавил, что город не вычурный а более практичный. Вело и самокаты развиты больше чем в Киеве.

Можно ли там жить? Конечно да.

Ви так хвалите трамваї, що аж здивувався :) Може то карантин, чи все дійсно так покращилося за кілька років...
Памятаю, як я почав їздити в трамваї і дуже тішився, що зручно. Поки не почався навчальний рік і в них стало не просунутися.

а тебе там до військомату не призовуть?

тут такого немає, хіба якщо попадешся сам напр. через порушення комендантської години чи п’яне ДТП

Ви забуваєте про «добрих сусідів».
Бачив, як в чатику будинку дві «активістки» возмущалися, що голова осбб їх проігнорив, коли ті питали, чи він офіційно повідомив про переселенців в будинку. Хтось з приїжджих їм вже встиг нахамити

Я переехал из Киева во Львов в конце 2020 и это было лучшее решение.
Львов за пределами центрального района (Галицкий) сильно отличается и если вы уверены что он весь в узких улицах и пробках — то вы просто не видели этот город вообще.

Своих родителей переселил туда чуть ранее и выбрал им Франковский район.
Себе для выбрал Сыховский район и даже успел там квартиру купить.
Эти два района с широкими улицами, всеми необходимыми супермаркетами/ТЦ и пр.
Сыховский район — это вообще почти как город-в-городе, покидать его смысла особого нет (разве что в центре выгулять туристов-друзей во всяких Крыивках).
Ах да, МкДаки/КФС со всеми драйвами есть и стоят очень удачно.

Пробки после Киева вообще не чувствуются, только 2 часа вечером и то в центре.

І за півтора роки не зміг вивчити українську?

А почему Вы так считаете?

Ну и чем вы лучше ваты? С одной стороны родственникам/друзьям в рашке доказываете что никакого притеснения русского языка нет, что никто не запрещает говорить, а на деле: «так, а чому це ви українську ще не вивчили?», «А чому це ви співаєте російську пісню?» (на днях во Львове уличному музыканту лицо начистили, тем самым порадовав Соловьева и Скабееву что в Украине все так как они рассказывают, потом доказываешь что-то людям в рашке, а они тебе видео кидают, и ты ничего не можешь сказать в ответ, из-за вот такой вышиваты), «А чому це ви в Крим в 2017 до родичів їздили?», і т.д. і т.п..

Русский язык это лишь инструмент, и рашка не имеет никакой монополии или прав собственности на него. Не надо гнобить человека лишь за язык. За взгляды да, можно, когда человек в военное время поддерживает страну агрессора.

Русский язык это лишь инструмент, и рашка не имеет никакой монополии или прав собственности на него. Не надо гнобить человека лишь за язык

А тобі з америки краще видно?

В росії є закон про захист «русскіх» за кордоном, тобто для москальні говориш російською => ти русскій => можна вводити війська тебе " захищати".

Хороших прикладом як не треба робити є білорусь, де своєї мови вже майже не знають => країна без бою здала суверенітет.

Хорошим прикладом як треба робити є країни балтії, де без знань мови і культури ти є не громадянином.

Это был не львов, а ивано-франковск.

Правильне питання йому задав Ігор!
А «притиснения» української мови в ращці нема? Хоч одну українізовану школу в москві покажи!
Щодо музиканта , правильно зробили, і у Львові і в ІФ, якби вникнув в тему трішки глибше — б замітив, що перед побиттям їх просили піти, або перестати пропагувати «язик» в публічних місцях, проте до них не доходило, чомусь розуміють лише варіант грубої сили...
А ти спробуй гімн України заспівати біля кремля , з бандурою, саб-буфером і підсилювачем — цікаво, що з тобою станеться

А «притиснения» української мови в ращці нема?
А ти спробуй гімн України заспівати біля кремля

А чому в тебе такий культ рашкі?) Ти вважаєш це та країна з якої варто брати приклад?)
Схоже на якісь латентний комплкс меншовартості)

Щось дивне у тебе предствалення про проукраїнську позицію, з твоєї логіки, якщо ти підтримуєш рашку у тебе культ України? А ти вважаєш, що не треба дивитись на «сусіда», який тебе б’є, ламає?
Це схоже у тебе латнетний комплекс прорашиської позиції, бо якщо було б навпаки, глянув би на тих, з кого на твою думку варто брати приклад і побачив би те , про що я писав вище)

дивитись на «сусіда», який тебе б’є,

дивитись то таке, а от бездумно повторювати, ні.

Можна ж піти далі і казати шо гвалтувати російськіих жінок і дітей то правильно бо «а вони шо в бучі не гавлтували?»

Можна піти далі і казати, що наступ на адміністративну теориторію рф і обстріл їхніх міст це нормально бо «вони обстріляли наші міста» і «вони ДОСІ обстрілюють наші міста»
Кожен «йде далі» базуючись на своєму світогляді

Можна піти далі і казати, що наступ на адміністративну теориторію рф і о

А це не нормально?

це нормально, малось на увазі, що кожна людина «йде далі по своєму», хтось думає про гвалтування російських жінок, а хтось про наступ на рф для того, щоб їхні війська перегрупувались і покинули Україну)))

а на деле: «так, а чому це ви українську ще не вивчили?»

Та нема такої справи.
Наткнулся на неадеквата = Ну не повезло.

До року 2014 я б може і розглянув ваші тези, але зараз 22 — Буча і тд...
Взагалі найпалкіші націоналісти, яких я знаю, це ті хто колись переїхали в Україну, з території саме рашки або мав купу родичів там.

Доречі, в вас там в львові зараз взагалі реально двушку зняти з тваринами, не в зал**і до 30К грн?))

Учитывая рост курса, навряд :D Смотрите в диапазон $900-1200. Ну и все здесь естественно хотят плату наличным долларом, так что смотрите именно на курс черного рынка.

30к то овердох%% бюджет, вистачить не лише на двушку

та м зараз аврал вроді, я так глянув на olx то напевно дійсьно треба на 1К usd розраховувати) правда ще активно не шукав нічього

ага, а ще ріелтору 100% :) якщо одну літеру в olx переставити то вийде «лох»,
свою 4к в австрійському будинку біля центра планую за 550-600 здавати наступного тижня як тільки дешо по вентиляціі поремонтують.

Відписав вам в особисті повідомлення)
p.s. Якщо ви шукаєте орендарів тільки без тварин, то ми зможемо вирішити це питання на вигідних для вас умовах)

ага, а ще ріелтору 100% :)

Ну тут навіть діло не в 100%, а часто вони неадекватні непрофесіонали)

До речі в перший місяць війни олх не працював. Там була купа оголошень, на дзвінки ніхто не відповідав, а якщо написати в вайбер, то пропонували внести задаток до перегляду і віддати квартиру саме вам. Реальні ціни були десь в два рази більше + 100% ріелтору. Можливо, зараз ситуація змінилася.

Окраїна міста з котом 20к грн + комуналка, трикімнатна і в доброму стані. З власного і знайомих досвіду за тварину хочуть +$100 до ціни квартири.

Сними квартиру попробуй пожить.
Галичане очень специфичны, есть большая вероятность что вам не зайдет.

У Львові галичан як в Криму татарів))

угу, особливо, якщо хтось до них приїздить, щоб доказати щось в стилі «да какая разница», або ше з якимись претензіями...

Не обязательно вообще что-то делать. Достаточно быть чужаком.
Но как правильно выше написали во Львове это меньше чувствуется, потому что не такая концетрация галичан. Хотя как попадешь.
В общем, я бы советовал прежде чем принимать решение, пожить не как турист. И принимать решения после пары месяцев.

Климат говно, а так жить можно.

Кстати, водители львовських трамваев заняли 5-е место (из 24 городов) на только закончившемся чемпионате Европы, а говорят ОТ нету :)
www.facebook.com/...​BMfnp9W46i9Wehl?__tn__=-R

они из моей детской мечты. мне казалось лучшей работы нет — едешь себе на трамвае, куча времени, куча мыслей. (в 6 лет).

Туди ж прилітає періодично. Краще Ужгород та й усе Закарпаття.

Нещодавно прилетіло і по Закарпатській області теж, якщо що.

1 раз проти кулько по Львівщині прилітало?

Та бо ракети досягають і туди, просто поки що нашим «браттям» не було цікаво там бомбити (чого бажаю Закарпаттю і надалі).

Тобто безпечніше у Закарпатті аніж на Львівщині

Учитывая закарпатские приколы с повестками, все же Львов безопаснее будет.

Для мене досить важлива транспортна інфраструктура (особливо авто за межами історичного центру, наскільки все погано з заторами?), наявність вищезгаданих благ цивілізації типу ТРЦ та Макдональдсів за межами центру, клімат та люди (просто ті рандомні, що будуть жити зі мною в під‘їзді, в Харкові з цим було не дуже).

Я б сказав: не їдьте тоді у Львів. Громадського транспорту тут, вважайте, що нема. Можливо пощастить жити десь на прямому трамвайному маршруті від дому до центру та роботи — тоді ще нічого. Але якщо взяти дві рандомні точки в місті і поставити задачу добратися від однієї до другої громадським транспортом — ну, ласкаво просимо до пекла. Те саме з авто — якщо маєте парковку під хатою і роботою, а ваші основні маршрути проходять по магістральним вулицям, то ще нічого. Але якщо, наприклад, жити з одного боку центру, а працювати з іншого — вам гайки.

Макдональдси є, але ж вони зараз зачинені. ТРЦ є, але це не київські і не американські ТРЦ, де можна добу провести безвилазно розважаючись. Тут ТРЦ — це продуктовий, десяток шмоточних магазинів, пару кав’ярень, кінотеатр та і все.

Клімат — ну, дощить частенько.

Загалом, Львів — це не про транспортну інфраструктуру, не про ТРЦ і не про клімат. Це про запашну каву за літнім столиком кав’ярні. Це про прогулянки центром вихідними. Це про мотнутися в Карпати чи Польщу от просто вирішивши, в суботу вранці, що сьогодні було б непогано. Це про тематичні фестивальчики. Трохи про ІТ. Це про лоукостери в Європу. Про «давайте після свят». Про футбол і концерти на Львів Арені. Про парки, що нагадують ліс, просто посеред міста.

Не шукайте у Львові Харків, бо все одно не знайдете. Але можете знайти у Львові Львів.

Тут ТРЦ — це продуктовий, десяток шмоточних магазинів, пару кав’ярень, кінотеатр та і все.

кінотеатр, боулінг, ковзанка, дитячі майданчики, фудкорт...
масштаб не київський, наповнення ± те саме.

В Виктории Гарденс(который, как я поняла, в постах ниже позиционируют как топовый ТРЦ Львова), для примера, только среднего размера кинотеатр на 6 залов и бильярд с боулингом.
В киевских некоторых ТРЦ помимо этого ещё аттракционы есть, квест комнаты, 9д кинотеатр и т.д.
Возможно, я зажралась, но как-то после киевских ТРЦ совсем не впечатляет.

з києвом порівняння не витримує, в києві масштаб інший.

Честно говоря, если смотреть именно на такие развлечения как описала Alla, то Львов даже с Полтавой (я родом оттуда) не сравнится, хотя Полтава это то еще дно.

Львов даже с Полтавой (я родом оттуда) не сравнится

:) :) авжеж. не їдьте сюди

Угу конечно, может все же прочитаете весь комментарий? :)

боулінг

От до речі, за 10 років ні я ні жоден з моїх знайомих не був у боулінгу з власної ініціативи, я був один раз і то тому що компанія влаштовувала там евент

мотнутися в ... Польщу от просто вирішивши, в суботу вранці, що сьогодні було б непогано

... і застрягти в черзі на кордоні на годин 8 — цілком життєздатний варіант (наразі величезні черги лише на в’їзд бо повертається багато біженців, але і «туди» теж буває часто).

Ну ми ж не про «наразі», а в принципі. Більшість написаного мною відноситься до довоєнного періоду. А там і літаки літали, і поїзди їздили досить непогано.

Добре, тоді «в принципі». Ви там до війни їздили взагалі? То страйкують поляки бо в них мала зарплата, то перекривають дороги євробляхери, то «мрувки» (бабусі з однією пляшкою горілки і блоком цигарок) заполонили весь піший перехід, то глючить якась комп’ютерна система і нікого взагалі не пускають. Це звичайно все неодночасно і не щодня, але ну нема ніякої гарантії що сів в машину у Львові, подивився по навігатору що до Пшемишля їхати 2 години і в такий термін доїхав, нема ніякої гарантії що це не займе навіть менше доби. Вебкамери на переходах якось так цікаво встановлені, що не показують реальної картини, тому обрати найменш завантажений перехід вдома — теж ніяка не гарантія. І так виходить в результаті, як в Одесі — одесити не купаються в морі, так і львів’яни хоч живуть на кордоні, а за кордон масово не їздять, мало кому хочеться витрачати час аби покататися в Бєдронку.

Та їздив, звичайно. Через пішоходні переходи, правда, не ходив ніколи. Але і на авто, і на поїзді, і на літаку все проходило багато разів цілком нормально.

та яких біженців! Розмитнення безкоштовно, от всі місцеві і ламанулись заробляти. Особисто знаю дівчину 20 років з франківщини яка тим займається зараз. туда-сюда ганяє

Це про мотнутися в Карпати чи Польщу
лоукостери в Європу

Не смешно... Ясное дело, что ни поездок в Польшу, ни авиасообщения теперь в Украине не будет как минимум лет 5-10 (если от Украины вообще что-то останется).

Но даже если взять довоенный период, то вот это «смотаться в Польшу» — всегда было огромным гемороем на 8 часов стояния на границе.

А що не так з поїздками до Польщі?
Їдемо на авто до Любліну чи Варшави — і звідти куди завгодно.

Бо війна у нас до 2035, тож поїздки в Польшу будуть одразу після

Дякую за відповідь.

ТРЦ для мене — це не місце зависнути на добу, а точка, де можна взяти все необхідне для життя: продукти, щось по господарству, масмаркетний шмот, торт з рошену, свіжовіджатий гранатовий сік, новий ніштяк для тваринок або їжу з собою. Навідміну від об’їздити все місто та витратити 2 години на цей квест (як зараз в моєму містечку), при тому, що половини тупо може не бути, а з одягу тут тільки «фабричний китай» та секонд.

благ цивілізації типу ТРЦ та Макдональдсів

макдональдси є, велкам :) :)

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Поживи кілька місяців в Франківському районі (Наукова, Володимира Великого, Кульпарківська).
Тут і коворкінги, і ТЦ Вікторія Гарденс, ТЦ Південний(з басейном) багато новобудов, париватні школи/садочки (+ ясно що державні). На
В центрі фігово жити, шумно, з паркінгом проблема, немає парків.

Відносно пробок, у Львові треба селитись так щоб все потрібне було в пішій доступності бо пробки всюди в час пік. І це цілком реально бо місто маленьке (в мене самого машина є).

Ну і добавлю, так як

3. У мене немає нерухомості та дітей, тож я — вільний (майже), як орел.

якщо вже знайшов другу половинку то може за кордон краще?

В центрі фігово жити, шумно, з паркінгом проблема, немає парків.

Тут тре сказати що у Львові є різні центри. Є туристичний пішохідний центр, там машин просто немає. І є дофігіща довколацентральних р-нів, які всі різні.

ХЗ, для мене центр то круг радіусом 1км з простпектом свободи в центрі)

Всі оті «ближні центри» в кожного різні і зазвичай там де людина живе))

Може й за кордон коли-небудь.
Останніми тижнями мій своєрідний «барометр» міцно хитнувся в сторону релокейту після війни.
Але до «після війни» ще треба дожити, і наразі розмірковуємо, де саме.
Щодо Луцька ще є думки.

Щодо Луцька ще є думки.

Такий собі варік, доволі нудне місто, новобудов не багато нормальних, один ТЦ)

Для ІТшника, що не виходить з дому — норм

луцьк до кордону близько

Поживи кілька місяців в Франківському районі (Наукова, Володимира Великого, Кульпарківська).

Це в принципі єдиний район, де є сенс знімати квартиру, якщо не тисне сильно бюджет.

З мінусів щодо Львова клімат не кожному підійде, зазвичай дуже холодно, а транспортна інфраструктура не дуже розвинена.
Люди є приємні, але залежить в якому районі будете, якщо старі панельні будинки, скажу то не окей із сусідами кращий варіант із новобудовами
Порівнюючи Львів із Києвом, то є відносно спокійне для життя місто, є IT Village, також будується IT Park на стрийській
Якщо хочеться комфорту то Львів не раджу на постійне проживання

У каждого свои плюсы и минусы в отношении Львова, так как приоритеты разные.
Тут лучше поехать самому и понять, зашло или нет.

що барижного у Франківську? (я не звідти)

Довелося кілька разів по роботі об’їздити все місто, і за межами істор. центру воно здалося якимось Калушем на максималках.
Невеличкі ТЦ з середини нульових з АТБ та секондом, як в типовому райцентрі, погані дороги, «палатки» (чи як це називається, де всякий хлам продають) прямо посеред тротуару, купа радянських (в тому числі обшарпаних) панельок.
Загалом, маленький красивий центр і великий райцентр навколо.

З такими настроями щодо міст не варто сюди їхати.
Мабуть, ви не зовсім розумієте значення цього слова. І наслідки його вживання.

Мабуть не розумію, якщо вже ви так пишете.
Але в маленькому місті з 20к населення, де я зараз, досить таки затишно і не барижно. Єдиний мінус: слабка конкуренція бізнесу і все витікаюче від цього.

Точно так моя подруга, которая родилась во Львове о нём и отзывается: «Небольшой красивый исторический центр, но как только отъедешь — сплошные спальники и ничего интересного»

Точно так моя подруга, которая родилась во Львове о нём и отзывается: «Небольшой красивый исторический центр, но как только отъедешь — сплошные спальники и ничего интересного»

ну ні.
у Львові насправді величезний «центр». Високий Замок, кайзервальд, шевч гай, парк франка, р-н політеху, церкви Юра, коновальця, чупринки, все що до цього прилягає, і ще десяток районів — все це надзвичайно цікавий і унікальний по міркам України «центр». Туристичний пішохідний анклав дійсно досить невеликий, але також дуже цікавий.

про франик згідний. ну це маленьке провінційне місто.

маленький красивий центр

І не кажи. Один «Амазон» чого вартий. )))

Я сам харків’янин, у Львів переїхав після 4 років в Ризі (Латвія), вже 5 років тут живу, міста ці в дечому схожі.
З плюсів (IMHO):
— гори поряд
— клімат (не спекотно влітку, не люто холодно взимку, сонця тут достатньо, хто б Вам шо не казав, повірте, після Латвії сонця дуже багато), вологим повітрям простіше дихати, й воно чистіше
— відсутність промисловості — чистіше повітря
— менше людей ніж в Харкові й Києві, хоча туристи влітку в центрі це компенсують, якщо дуже хочеться багато людей (жив 2 роки у Києві, не витримав той мурашник, після повернення з Риги в Харків, не витримав й півроку)
— багато парків з дикою природою
— історичний центр, архітектура
— приємні люди
— українська майже усюди лунає
— далеко від раші, й спокійніше (власне одна з головних причин чому я переїхав, жити на пороховій бочці або поряд — таке собі задоволення)
— ціни оренди, в Харкові щось елітне в центрі буде коштувати х3 від Львову
— невеличке місто по розмірам
— Польща поряд

Мінуси: (у порівнянні з Харковом)
— тротуари, не всюди вони є, іноді замість асфальту напівзакопана бруківка
— дороги, їх стан жалхвий, окрім головних артерій
— велоструктура, за останні роки краще, але досі знайти окремі велодоріжки можна не всюди, в центрі їх взагалі нема, в парках їх немає, тільки головні напрямки ще якось
— парки дикі, недоглянуті, стан — більшість це ліс посеред міста, до парку Горького в Харкові — мільйони світлових років
— місто бідніше ніж Харків й це видно по спальним районам — дитячі майданчики лише в новобудовах й в парках же інде, спортивні майданчики також складно знайти в робочому стані
— графіті, це проблема, з цим треба боротися, вважаю що це спеціально (російська операція), робить вигляд міста більш брудним (в Ризі те саме було допоки не почали боротися)
— брудно, але місцями, але до центра Харкову далеко усюди у Львові, хіба що площа біля ратуші вдень чистіша
— затори на дорогах, до побудови кільцевих доріг, а зараз це неначасі вже — буде ставати лише гірше. Годину дві з кінця в кінець на авто в час пік без проблем. Але все одне не такий дурдом на дорогах як в Харкові чи Києві (хоча я їздив по Львову лише у часи карантину, й в центр не заїзжав). Краще на велосипеді чи скутері, буде швидше
— менше розваг, окрім закладів харчування — особливо а центрі. Де більярдні, де боулінги, де ковзанки льодові, де кімнати з VR, де лазертаги, де покататися спокійно на роликах й інші різновиди дозвілля? Хіба що більш менше розваг для дітей. Навіть картингу раз два на усе місто, й то винайняти їх на довго під велику компанію не вийде, тільки в живій черзі.... Тири приховані, квести в підвалах радянського спального будівництва, й т.д. Навіть басейнів мало. Й це в місті без моря, річки...
— ціни на окремі категорії продуктів, в Польщі дешевше якщо таритись серйозно на місяці вперед
— медичні закладів нормальних немає, навіть Св. Параскеви це трохи помита радянська лікарня з косметичним ремонтом, про ставлення лікарів до тебе я мовчу, то як повезе, а от рівень обслуговування — фе. В Оксфорд Медікал взагалі не ходіть. А от зі стоматології Рікота найкращі. Але це я вже перебираю після Європи, а а Харкові останні роки не стикався, тому нічого сказати не можу

— клімат (не спекотно влітку, не люто холодно взимку, сонця тут достатньо, хто б Вам шо не казав, повірте, після Латвії сонця дуже багато), вологим повітрям простіше дихати, й воно чистіше

Всё относительно, по-моему там холодно. Ещё часто пасмурно и дожди. Вот еслиб находился южнее, вроде как в Италии, цены бы не было.

тут все ще від людини дуже залежить, й її окліматизації
я коли приїхав в Латвію вже в серпні коли температура починала падати нижче +14°С починав вдягати не просто кофту, а осінню куртку
через 4 роки я впіймав себе на думці — що я стою в футболці, а поряд стоять туристи в куртках, на вулиці жовтень та всього +10°С — окліматизація дуже сильно впливає, ти вже не сприймаєш то як холод.
в перше літо як я повернувся з Латвії я помирав від спеки у Харкові з +33°С в затінку й не міг дихати (бо повітря занадто сухе — водоймищ в Харкові бракує)
й тому коли перебрався до Львову — мені стало набагато краще
думаю в кліматі Іспанії влітку майже будь який пересічний українець не зможе комфортно себе відчувати (хіба що кримчане), але звісно що якщо переїхати й попожити — то можливо й окліматизується. Пар кісток не ломе.

Раніше в квартирі комфортно себе відчував десь 22-23°, тепер для мене це задуха й вже «жарко», максимум 19-20° вдень, 16-17° вночі — самі комфортні температури (що підтверджує дитина, яка в таких температурах носить одну майку й спить без ковдри, й не хворіє)
а от дружина все одне мерзне й вдягає кофту, бо як я кажу не «теплокровна» )

вважаю що це спеціально (російська операція), робить вигляд міста більш брудним

:)) полюбому, в нас то всі люди культурні, 100% робота ДРГ рюзгого)

Ви не зрозуміли.
По перше завдяки інтернету й банківським карткам — зараз легко купити малювання херні на стінах в інших містах й країнах, навіть не будучі фізично там. Кидаєш рекламу канала, в якому даєш об’яву намалювати щось — оплата на картку. Підлітки так підзаробляють — це факт. Виконав завдання, сфоткав, фотку закинув — гроші отримав. В ТГ зараз є такі канали.

По друге — навіть сам факт насаджування цієї «культури», про яку ви кажете: просування серед молоді «культури малювати на стінах» оті свої закорючки пафосні, які від стріт арта дуже далекі, й популярізація цієї культури «графіті» серед молоді — якраз це й є спецоперація. Нічим особливим від росповсюдження фейків не відрізняється (тим паче що в більшості підлітків критичне мислення відсутнє). Тільки текст трохи інакше сформувати, механізми росповсюдження ті самі. Пошукайте ще також ютуб канали чи тіктокерів які то роблять «в прямому ефірі» — це все російськомовні «інфлюенсери».

Я наприклад взагалі не розумів й не зрозумів би мабуть ніколи — як це взяти балончик й намалювати х**ню відверту будь де, де її побачать. Ну тобто якщо б я вмів дійсно щось круте створити — то можливо. А от якщо не можу — то я пішов би тренуватися десь, в закинутих будівлях, а не виставляти свої криві каракулі.
А потім став шукати як ці думки потрапляють в голову підлітків, що б піти й написати свою закорючку. Ну тобто це ж треба створити в дитини в голові мотивацію, знайти гроші, піти купити балон фарби, вибратися вночі, що б ніхто не побачив (й я зараз не про свій під’їзд в спальному районі, а про центральні вулиці міста). Й в інеті повно такого матеріалу. Й саме цікаво тільки російською мовою.
Звісно що писати «вася п**дор», «тут був вася» чи «х*й» у під’їзді чи ліфті — мотивацію створювати не треба, це якраз дійсно ота «культура» про яку ви кажете, точніше її відсутність.

P.S. Про нормальний стрітарт чи то якийсь соціальні графіті (з якимось сенсом) — то окрема розмова. Як й про графіті-рекламу тг-каналів з забороненими речовинами та чи іншим.

Просто риторика шо це рюзьге розмальовують дуже схоже на ці меми старі коли типу обамка ссить в підїзди рускіх, а не вони самі)

Я лише до того що бачив ці погані «графіті» лише в країнах де присутня російська мова. Виводи можете робити самі.

Ммм, значить США і купа західних країн — зросійщені, он як

Так, висновок можна зробити. Російська мова тут особливо ролі не грає але людині важче нищити те що їй подобається, наприклад вбити молоду красиву дівчину морально складніше ніж мужика чи бабку, і так само з речима, якщо людині подобається автомобіль/будинок/архітектурний об’єкт, а вона повинна це знищити то до неї починає доходити що гівно це вони («Ганс, мы что злодеи?»), а не воїни добра які боряться з нацизмом. Тому якщо орки вже бачуть розруху і срач то це заглушує совість. Якось так

Я в Мілані бачив цілі вулиці (і авто в тому числі) в «поганих» графіті.
Підозрюю, що в інших містах Італії не без цього.

Теорія розбитих вікон в зворотню сторону

такая «культура» говнотегов среди подростков по всей европе. Разве что может где-то ее быстрее закрашивают и смывают. Рузьге тут не при чем.

Также как и многие уехал из Ха и оказался во Львове.
Не в обиду местным, но есть объективные минусы у города:
— если вы с авто, здесь с этим все ужасно: начиная от состояния дорог, заканчивая лютейшими пробками из-за узеньких дорог и огромного кол-ва машин;
— довольно-таки грязно и если сравнивать с Ха, то каких-то элементарных мусорок и подобного по городу оч мало;
— не для того, чтобы создать какие-то прения на полит.темы, но временами явно сталкиваешься с теми самыми ущемлениями в языке. Большинство людей адекватны и не обращают внимания, но некоторые исправляют твою еще корявую мову дабы показать, что русский не пройдет;
— неоправданно дорогое жилье;
— ценник на все немного выше, чем в Ха.

В остальном прикольно, но не более.
Друзья очень лестно отзываются о Тернополе в контексте цен, удобства жизни и расположения.

Виправляють й правильно роблять. Це я тобі як харків’янин кажу. А ти ще дякувати маєш за те що виправляють. Коли усвідомиш це, тоді й перестанеш бути російськомовним бидлом.

Виправляють й правильно роблять.

Бред же. Человек пытается говорить на украинском языке («исправляют твою еще корявую мову»), и такое нужно поощрять, а не критиковать. Везде в мире если ты пытаешься говорить на их языке, даже если полу-жестами, пипл радуется, делает комплименты твоему скиллу (даже если все понимают что это просто вежливость) и все такое — вот это единственно правильный паттерн, который нужно перенимать.

Виправляти автоматично не кенселить заохочення, заохочувати теж дуже сильно потрібно. Я виправляю тих хто чую вже 5 раз каже то слово неправильно, те саме з інглішом в колег наприклад, просто з часом дратує неправильна вимова якогось слова.

просто з часом дратує неправильна вимова якогось слова.

Неправильное с твоей точки зрения произношение может быть региональной спецификой (человек тупо с детства так говорил, там все так говорят) или следствием того, что родной язык человека фонетиески очень отличается, и ему физически сложно «правильно губки сложить» (условный японец «бридж» произносит ближе к «буридзе» не потому что ему лень, а потому что в его языке таких звуков как ты хочешь услышать тупо нет)... Если человек не твой ученик на уроке языка, то исправлять ему произношение — это весьма невежливо, практически на одном уровне с советами как людям (не) одеваться...

Ну деколи таке буває, а деколи людям властиво просто помилятись, або весь час юзати русизми або конкретно російські слова у своїй мові, і декілька виправлень допомагають мову покращити. Світ не чорно білий

Я зараз на Прикарпатті, і тут носії й самі використовують досить багато русизмів, на відміну від мене, з народження російськомовного, лол)

Везде в мире если ты пытаешься говорить на их языке, даже если полу-жестами

Ну мене справжні друзі виправляють, коли англійською бовкну чи напишу щось не те.
А просто за кордоном.. Ну так, не виправляють, бо їм напевно похер, що там той «понаїхало туристів» белькоче :-)

Виправляти й критикувати — це різні речі.
Вибачайте, але якщо Вам російську хтось виправить — це вже теж канселити?
В чому проблема — ти неправильно кажеш, тебе поправили — запам’ятовуй, дякуй й не повторюй помилок.
Чи ви хочете 100500 діалектів української? Бо ви «навчитесь» неправильно, потім навчите своїх дітей, й пішло поїхало.
Й не бачив що б хтось не радів навіть куцим спробам будь якої російськомовної людини почати говорити — ви вже взагалі малюєте якийсь власний всесвіт де злі українці не дають слова сказати українською російськомовним не виправивши їх й не хитаючи головою й цокаючи язиком... бідне недолуге кацапча, щелепа не дозволяє...

я сам проходив увесь цей процес — я сам з Харкова й російськомовний всі 35 років свого життя, перейшов на українську десь 3-4 роки тому, й можу сказати що тут у Львові мене ніхто аж прямо Отак як я вище написав не принижував, іноді питали чому я так кажу, а не отак, чому наголос отут а не отам, й іноді, ми йшли разом до словника й дивилися — як воно правильно офіційно, й іноді навіть виходило що то я «виправляв» їх. Бо вони все життя неправильно кажуть. Чергові місцеві діалекти, які 100500 років тому ніхто не захотів виправляти. Але по факту, саме завдяки виправленням моя мова стала набагато чистіше й правлиьніше, бо деякі слова не там вживав, деякі русизми сам би ніколи не помітив. Й я дякував, бо саме завдяки отим паленьким корекціям я досить швидко опанував українську на такому рівні, що львів’яни часто не вірять що я зі сходу.
Ми з дружиною проходили це — в 90% випадків це були виправлення з її сторони, й я теж чув в неї помилки й виправляв її. А 9% це виправлення від друзів чи знайомих. Й 1% це взагалі від незнайомих людей. Але всі були дуже ввічливі, й ніхто не насміхався. Насміхалися якраз в більшості російськомовні знайомі, які казали — та ти не навчишся, можеш не намагатися. А зараз частина з них після 24 лютого теж пішла моїм шляхом.

Ну от ви стійкі духом, а хтось хто щиро хоче говорити українською але лише починає, на грубу різку критику образиться, закриється і перейде в прихильники руського міра. І ніхто в результаті не виграє.

Одно дело когда близкий/друг исправляет и совсем другое — когда ноунейм, его хочется послать за русским кораблём.

Україномовне бидло то краще?

Україномовне бидло то краще?

Хз чи краще. Одного разу потрапив в Коломию на день міста, такого трешу я 100 років не бачив. Абсолютна жуть. Бидло своє є, і є воно в товарних кількостях.

каких-то элементарных мусорок и подобного по городу оч мало;

після сміттєвої кризи яка була ще давно, мусорки як прибрали усі (бо тупо не було куди його викидати) так і не вернули після того як стало ОК з ситуацією, на жаль. Навіть маленькі мусорники біля магазів щоб чек і якусь малу упаковку викинути. Ось такий от довготерміновий поганий вплив

некоторые исправляют твою еще корявую мову дабы показать, что русский не пройдет;

виправляють щей для того щоб ви гарно говорили, це не обовязково негатив за цим стоїть. А загалом я тут радив би їх зрозуміти — це рускі нас зараз бомблять, і по рускі говорять лаврови, путєни і інше біосміття, тому це зрозуміло що деяких людей ця мова дійсто стала трігерити (не виправдовую цього, але це не так ніби зовсім на то причини нема...)

— ценник на все немного выше, чем в Ха.

так, львів дорощає і буде ще дорожчати, з тим нічого не зробиш

из-за узеньких дорог и огромного кол-ва машин;

так, з тим теж нічого не зробиш, крім налагодження класного громадського транспорту і виділених смуг, нема іншого рішення.

Друзья очень лестно отзываются о Тернополе в контексте цен, удобства жизни и расположения.

так, є таке. Принаймі поки що, але я думаю процес вже теж почався)) тим хто «заходить» зараз ціна ОК, як з біткоїном :)

На самом деле решение — строить подземные паркинги. В Польше (Вроцлав) пару раз ездил, и там просто в центре съезд с дороги сразу в паркинг в центре города. И о чудо, там нету автомобилей припаркованных на обочинах. А на самом деле все проблемы Львова именно из-за авто на обочинах — по факту это минус две полосы + создание ботлнеков.

Не тільки. Ще на мою думку проблемами є різні всраті розв’язки, коли автомобілі з трьох-чотирьох полос мають заїхати в одну. Не розумію чому не можна відрегулювати світлофори щоб червоне світло було з 5 секунд в кожної сторони і ті хто проїхав світлофор на мигаюче зелене закінчили маневр, а не зупинялись посеред перехрестя бо в перпендикудярного ряду вже також загорілось зелене

Всецело плюсую :) Самый дешевый и эффективный способ. Может если додумаются, то и повторяющие светлофоры поставят. А то если стоишь первым на светлофоре, то хрен когда узнаешь что тебе пора ехать.

Да и на самом деле качество дорог тоже решает. На многих перекрестках я еду со скоростью 10 км в час, ибо тупо стремно быстрее (ямы, огромные рельсы). В итоге за зеленый свет проезжает не в два, но в полтора раза меньше машин так точно. Но это конечно куда более дорогой вариант

Ні, це не дасть абсолютно нічого. Місто не розраховане на таку кількість машин які є зараз, а їх кількість постійно буде лише збільшуватись, вузькі вулички не розшириш, це ботл неки які не прибереш. Просто пробки будуть на виїзд і на вїзд в підземні паркінги.

Ні, це не дасть абсолютно нічого. Місто не розраховане на таку кількість машин які є зараз, а їх кількість постійно буде лише збільшуватись, вузькі вулички не розшириш, це ботл неки які не прибереш. Просто пробки будуть на виїзд і на вїзд в підземні паркінги.

Вы в Европу приезжаете, там половина городов с такими же маленькими и узкими улочками. А во многих городах, особенно в Испании, Италии, улочки гораздо уже. И, о чудо, там нет таких пробок, как во Львове. Не в последнюю очередь из-за огромных подземных или наземных паркингов вокруг исторического центра.

Если в центре пробки, просто сделайте центр не привлекательным для автомобилей и туда никто не поедет, вот и всё.

Главное при этом дать возможность объехать :) Я с удовольствием проеду на 10км больше, но без пробок. Но ведь нет, Львов, это буквально «все дороги ведут через центр»*

* - или по убитым проулкам

На самом деле решение — строить подземные паркинги

При здачі новобудови з розрахунку 2 квартири на одне підземне паркомісце більша половина паркомісць була не продана.
Нічого не зміниться поки в нас не будуть штрафувати в 90% випадків. Бо навіщо платити більше?

Полностью согласен. Просто делается парковка максимум на час в день. Стоишь больше часа — авто на штрафстоянку. Или по цене не в 5-20 гривен в час, а 50-100, или даже больше, в зависимости от спроса. А лучше сразу два способа :)

В итоге кто имеет возможность покупать паркинг, тот и пользуется авто. Кто не имеет, вперед продавать авто из-за невозможности содержать. Или переезжай в другой район, где этого нету. Насколько я знаю, в Японии в принципе авто не продают если у тебя нету закрепленного паркоместа для него.

Вот реально, это все упирается только в нежелание властей. Я вижу буквально НОЛЬ проблем в том чтобы начать это внедрять, хотя бы начиная с нескольких районов. Общественный трансорт худо-бедно есть, такси есть, самокаты есть, уберут авто — можно и велодорожки втулить, пешком в принципе обычно всё есть в доступности — добраться без авто всегда можно, вопрос личного комфорта. Но личный комфорт заканчивается там где начинается комфорт общества. Сорян что расписал тут так, я думаю вы это и так понимаете :)

Ой вей, просто продавати квартири потрібно лише з паркомісцем!

Це ДУЖЕ дорого.
Якщо, як пишуть в цьому треді, видно, що Львів — не саме багате місто, то підзмені парковки йому поки точно не по кишені.

Я конечно не знаю сколько это стоит, но в моем понимании, вырыть пару ям, укрепить их бетоном с арматурой, сделать туда заезд, провести электричество и вентиляцию — ну не то чтоб прям дорого. Опять же, на уровне города мэр может реализовать это привлечением инвестиций. Паркоместа будут не бесплатными, а значит инвестиция будет приносить некую прибыль. Но понятно что прибыли не хватит чтоб отбить постройку и сделать это привлекательным проектом для инвестирования. Потому можно сделать некоторые льготы инвесторам, аля более приоритетным доступ к тендерам, либо льготы по налогам, либо еще что-то. Но, я в этом не разбираюсь — возможно это работает не так и реализовать это и вправду нереально.

Укріплена «яма» площею в гектар хоча б?)

Ну, если сделать многоуровневый паркинг (вниз можно без проблем копать, здась не горная порода и нету метро), то хватит я думаю и половины гектара :) Условно если сделать 4 уровня по 500м2, то машин 100-150 можно всунуть. А вы посчитайте сколько это 100-150 машин в масштабе парковки вдоль улицы. Это получается хватит одного паркинга на 3-4 львовских квартала, или на 1-2 советских.

Я считаю это стоит того, чтоб на улице было свободнее. Можно в итоге еще и половину улиц сделать пешеходными или только для общественного транспорта, что сделает город банально удобнее, и много людей просто откажутся от авто.

Мечтать не вредно, увы :с

Друзья очень лестно отзываются о Тернополе в контексте цен, удобства жизни и расположения.

Расположения относительно чего? Расположение — это, в первую очередь, автострада и аеропорт. Ни того, ни другого около Тернополя нету. Как мне в Барселону-то на выходные попасть из Тернополя? (естественно, речь про мирное время)

Как мне в Барселону-то на выходные попасть из Тернополя? (естественно, речь про мирное время)

Тернопіль <-> Львівський (Франкіський?) аеропорт <-> Барселона

Наматывать такой дикий километраж до аэропорта(до львовского гугл мне нарисовал маршрут на 180 км и 3 часа езды на машине) ради поездки на выходные имхо слишком напряжно.

Наматывать такой дикий километраж до аэропорта

По двухполосной дороге без отбойника

франківський аеропорт? :)

Там знак питання є — ти не помітив?
Ми літали з нього у Туречину десь у 2011, як зараз — хз
(це не враховуючи, що по ньому кацапи гатили і він може бути у неробочому стані взагалі)

Колись обговорювали, шо основний стопер розвитку ІТ в Франківську — відсутність чи то аеропорту, чи то рейсів в Європу і США, щоб кастомерам було зручно прилетіти...

Може бути, що не було рейсів у Європу/Штати
Але маю 2 кейси — (1) у 1998 році, коли була пошесть «на навчання в Англію», наші летіли у Лондон якраз із Франика і (2) ми літали на море у Туреччину у 2011 році (хоча може це не рахується, бо чартер)
Звичайно, що різниця у десяток років — це смішно, тим не менше, ніхто нічого спеціально не підстроював

Ми літали з нього у Туречину десь у 2011

то ж чартер. аеропорт у франику дико уйобочний, вважай відсутній.

Помню 3-4 года тому, катались с Киева на Буковель и гугл повел через Тернополь. Ощущения, что попали на 20 лет в прошлое, ни дорог, ни инфрастуктуры, крайне уныло все было. Разруха в селах. Сейчас дороги подлатали, но впечатления остались.

Харьков был очень хорош в период 2012-2014
Кернеса можно обозвать «антигероем» своего времени www.youtube.com/watch?v=22×8p-KSCNM

По аналогии уехал во Львов на стажировку в 2015.
Район Гетьмана Мазепи можна рекомендовать студентам и начинающим разработчикам.

Через 2 года и несколько командировок захотелось в Киев.
Попробуйте пообщатся с несколькими львовянками «за філіжанкою кави». Это как минимум интересно и позволит оценить cultural fit до переезда. Удачи)

Попробуйте пообщатся с несколькими львовянками «за філіжанкою кави». Это как минимум интересно и позволит оценить cultural fit до переезда.

Это можно порекомендовать осуществить лучше всего через сайт знакомств.

Район Гетьмана Мазепи

Ох, зря ви той район хвалите, тим більше, що ви там жили тільки 2 роки... Там такий собі стан з криміналом.

Рекомендую орендувати квартиру в когось, хто або переїхав у Львів, або живе за Львовом і не в айтішника.

Піди в тероборону. Хоч в Харкові залишишся Зі львова куди пошлють невідомо

Навіть якщо ми переможемо

КОЛИ, а не якщо.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Навіть якщо війна закінчиться сьогодні, нас чекають дуже цікаві часи, і дуже багато питань на які потрібно буде знайти відповіді.
Тому ви вирішили правильно

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

категория платиновые треды

Одразу вибачаюсь за лонгрід.
Переїхав тимчасово до Львова з Харкова ще на першому тижні війни, якщо порівнювати ці два міста, для себе виділив такі плюси та мінуси.

Плюси:
— Дуже привітні люди, якщо підійти до когось щось запитати, або ті ж касири в магазинах — всі дуже привітні, посміхаються, у всіх зазвичай гарний настрій — в Харкові такого немає, або я не помітив.
— Історичний центр дуже красивий, багато старовинних будинків, що створює свій калорит, але коли йдеш по центру десь 5-тий раз, вже нічого не дивує.
— Багато цікавих зон відпочинку за містом, точно знайдеться куди з’їздити відпочити на вихідних.
— Шаурма смачніша ніж в Харкові.

Мінуси:
— Дуже погано налагоджений міський транспорт та маршрути, щоб дістатися з одного кінця містя до іншого потрібно будет їхати автобусами\трамваями з пересадками, інколи навіть з двума. Наприклад у мене був офіс у 6км від дома, але щоб туди добратися потрібно було їхати на трамваї або автобусі до центру, а звідти робити пересадку на інший трамвай. І шлях в 6км займав десь 40-50 хвилин. Також міський транспорт незрозуміло як їздить в плані розкладу, заходиш в гугл, дивишься що має бути автобус за 10 хвилин, але він може приїхати за 20, або не приїхати зовсім. Так знайома їхала по справах у Львові — півтори години, через пересадки, корки, та незрозумілі інтервали транспорту. Метро тут не вистачає)
— Проблема зверху фіксується особовим авто, але так вийшло що я його придбав вже коли був у Львові і тому можу сказати що трафік тут трохи більший ніж в Харькові, може за рахунок переселенців, а може й ні. До того ж тут якийсь дуже складний рух, купи кільцевих перехрестків місцями не зрозуміло взагалі куди та як рухатися по дорозі на авто. Але скоріш за все я просто порівнюю з Харковом, та досвіду вождіння у мене майже немає. Такі відгуки я чув від всіх хто приїхав з Харкова.
— Особисто мені не вистачає якихось парків в центрі, бо в Харкові виходиш — на тобі сквер стрілку, на тобі парк Шевченка, на тобі парк Горького, або парк молоді. А тут з великих тільки Стрийський парк, але він якось необлогороджений в порівнянні за Харківськими, ні тобі нових зручних лавочок, ні тобі гарних заасвальтованих доріг.
— Можливо я не всі знаю але не вистачає великих ТРЦ\ТЦ, якщо порівнюввати з Харковом, то в Харкові тобі и Караван і Дафі і Нікольських і Плаза і купа інших типу классів та ростів, а тут з відомих мені лише три: один в центрі Форум, один за містом КінгКрос та один десь у межах міста ВікторіяГарденс.
— Також був випадок коли дівчина вночі мене разбудила, їй було дуже погано, алергія, навіть дихати майже не могла, я дзвоню в швидку, а мені сказали що поки повітряна тривога ніхто не приїде, на питання «а що мені робити» сказали дати заспокійлеве або ліки від алергіі, коли сказав що їх немає — відповіли що не можуть допомогти. Може це по всій Україні зараз так, але в Харкові я з таким ніразу не стикався. Там взагалі діалог як я викликав карету щвидкої допомоги довгий, якщо цікаво можу розповісти, детальніше.
— Більш дорогі продукти та усілякі доставки піци\суші.

Якщо підвести підсумки, особово моє враження — Львів має свої вади в порівнянні з Харковом, як і навпаки, але при можливості я буду повертатися в Харків, там мені подобається більше.

З приводу парків та тц я можу якихось не знати (скоріш за все так і є), тож висказав своє особове враження

лише три

їх більше ніж три, але у Львові ТРЦ не розглядають як місце проведення часу тому вони не такі поширенні

Їх не розглядають бо вони або мікроскопічні (Форум), або в них нічого немає (Вікторія Гарденс). У Львові взагалі якщо чесно мало чим можна зайнятись, специфіка галицького менталітету, котрим у свій час дісталось європейське місто.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

дуже складний рух, купи кільцевих перехрестків місцями не зрозуміло взагалі куди та як рухатися по дорозі на авто.

Рекомендую курси від Рега. Там є різні види: від покращення навичок для недосвідчених водіїв до екстримального водіння...
І впевненості додасьте собі, і заодно по місто трохи краще вивчите, якщо то курс покрашення навичок...

Наприклад у мене був офіс у 6км від дома, але щоб туди добратися потрібно було їхати на трамваї або автобусі до центру, а звідти робити пересадку на інший трамвай. І шлях в 6км займав десь 40-50 хвилин.

Я зараз від офісу живу на відстані 3км (НЕ Львів!), пішки особисто мені то 25хв без напряга.
Тобто 6км == максимум година.
То ж з пересадками Ви виграєте ну 15хв.
Фіг знає, як там у Львові з «йти пішки», але я б напевно ходив.
Ну, дійсно хіба що там потрібно через кучугури пертись

=

Також міський транспорт незрозуміло як їздить в плані розкладу

=

Тут раджу Eway — дуже зручно підглядати за транспортом онлайн і бачити, чи їздить ще щось, чи затор де і чекати немає сенсу. Після Львову якраз у Києві не зручно, нема GPS на маршрутках і невідомо, чи є сенс чекати, чи ні і таксі вже тре викликати.

Метро не вистачає сильно. Як і виділених смуг громадського транспорту — є лише у парі місць, але на під’їзді до центру потрапляєш у корки і все, часто ліпше вийти і пройти решту шляху пішки (чи обійти і сісти на щось з іншої сторони).

З умовних плюсів — квитки на добу/півторки години, відповідно пересадки стають не такими критичними.

Євей максимально крива багнута апка, дизайн якої застряв в 2010-му. Добре що хоч якось та і працює з другої спроби. Там ще часто російська мова проскакує, коли стоїть англійська.

Підтримка непогано відповідає, в мене теж були баґи, але перейшов на бету, яку мені скинули — і там стало значно приємніше (хоча дизайн було б добре виправити — так)

Шаурма смачніша

...особливо на Привокзальному :-/

Про шаурму неправда, у Львові навіть точок менше на багато, в Харкові вона одна з найкращих, львівська і поруч не валялась.

Переїхв у Львів років з 8 тому. Вибирав Київ чи Львів, ні разу не пожалів що вибрав Львів.
Місто не таке і велике якщо порівнювати з Києвом.
Я не автолюбитель але здається що в Києві затори побільші. Для ІТ недумаю що то взагалі велика проблема, більшість працюють віддалено не знаю чи стане ремоут новою нормою, але коли дуже хочеться зустрітись з командю то можна дістатись більш зручнішим транспором. Тут досить розвинена вело інфраструктура, багато людей їздит на вело та електро самокатах. Як на мене то авто тут потрібно щоб зїздити за місто чи за продуктами.

Громадський транспорт, тут по різному — є сучасні нові трамваї, тролейбуси та маршрутки але також дуже багато старих поламаних маленький маршруток. Не часто користуюсь громадським транспортом але склалось таке враження що чим убитіша маршрутка тим більше шансів що водій там буде грубим ... Якщо чесно то не завидую тим людям яким потрібно кожен день добиратись на тих маршрутках. Памятаю моя дружина часто не могла встигнути доїхати до офісу — водії просто не зупанялись не зупинці — то маршрутка вже забита то не перестроївся і не зміг підїхати до зупинки. І так практично кожного дня.
Водії таких маршрук практично ніколи не зупиняться щоб пропустити тебе на пішохідному переході, навіть якщо ти йдеш з дитиною в колясці.
Зовсім інше враження від новогоо транспорту, завжди пропустять, не сваяться з пасажирами..
Можу помилятись, але я та розумію що на старих вбитих маршутках працюють якісь приватні автоперевізники і там якісь свої правила.
Так що тут як вам повезе — все залежить від маршруту яким вам їхати.
Є одна доисть зручна річ для громадського транспорту — на кожній зупинці є номер — можна відкрити сайт з номером зупинки і побучити через скільки хвилин прибуде наступна маршурутка чи трамвай — все дуже точно, викоривують GPS.

Великі торгові та розважальні центри тут є в більшості районів міста — доїхати не проблема.
Центр — суцільні кафешки та ресторани на будь який смак — все таки туристичне місто.
Звичайно що є гарні заклади не лише в центрі.
Коли переїхав в Львів то дуже кинулось в очі що багато алко магазинів, я довгий час жив в Житомирі — такого там тоді було набагато меньше.

Багато парків, Львів дуже зелене місто, мабуть через часті дощі =)
Я живу на межі Галицького району, це не центр і не край міста — як на мене то досить зручна локація. В пішій доступності 2 парки Погулянка та Снопківський, трохи далі Стрийський та центральний парк культури. Є де погуляти, зайнятись спортом.

Нерухомість, коли купував квартиру то ціни в середньоу були дешевші ніж в Києві.
Також так як Львів не такий великий то навіть купавши квартиру на окраїні міста — до центру буде на так важко дістатись як в Києві.
Тут багато будується (здається навіть зараз продовжуют будувати) новобудов, забудовують території старих заводів — будують цілі квартали. Будинки є різні, є і велииі мурашники — але і багато будують малоповерхових будинків з внурішніми облашованими дворами — що досиь зручно. Тут здається є обмеження на висотну забудівлю — тому тут поки не має хмарочосів.
В центрі кватири звичайно дорого — легко ціна за метр може бути в 3-4 рази більшою, хоча звичйо не за будинок такого самого класу.
Але в більшості будинків в центрі є великий мінус — дуже мала прибудинкова територія, проблеми з парковкою і прично немає місця де діти можуть безпечно гуляти.

ІТ досить добре розвинине — багато компаній, раніше було багато офлайн подій. Знайти робуду думаю навіть зараз не проблема, досі отримую вакансії.
Якогось особливого ставлення що я сам не Львівський до себе не замітив). Люди вільно говорять російською і ніхто їм морду не бє =) Звичайно якщо вони ведуть себе як культурні люди.
Не знаю що ще написати, буду радий відповісти не любі запитання.

Самокатчикам та велосипедистам наплювати на пішоходів, це дуже великий мінус Львова. Абсолютно відсутня культура поведінки. Також пісок, котрий ніхто не прибирає з вулиць. Не дай бог вітерець і летить в очі. Але з садовим нічого путнього тут не буде. В центрі знищуюсь кам’яниці та пам’ятники Юнеско для друзів, як 36РО

Самокатчикам та велосипедистам наплювати на пішоходів, це дуже великий мінус Львова

після києва з цим все супер, там реально страшно

Також пісок, котрий ніхто не прибирає з вулиць.

нє, це не так. до пасхи все забирають, хоч піщані бурі трапляються. більше того, Львів наче єдине місце де деякі райони вже не юзають пісок на тротуарах взимку.

Тобто прибирають? Весь Львів, всі дороги в піску на даний момент. Легкий вітерець і все в очах.

Тобто прибирають? Весь Львів, всі дороги в піску на даний момент. Легкий вітерець і все в очах.

що за район? таке буває після зимових посипань, але не в кінці весни.

Весь Львів, всі дороги в піску на даний момент. Легкий вітерець і все в очах.

Точно песок? В Германии, к примеру, уже две недели все улицы в пыльце деревьев. Она выглядит, как песок

Ви були колись у Львові, локальний жарт про Сахару і Львів через пісок чули? :)

Ви були колись у Львові, локальний жарт про Сахару і Львів через пісок чули? :)

Это обычное февральское явление в Европе, из Сахары прилетает песок. У меня, на севере Германии каждый год происходит. Но это краткосрочное явление, максимум на две недели, особо никто не обращает внимания, разве что машину нужно мыть чаще. Всем больше интересно красное небо.

З сахари пісок в німеччину? це явище десь описано?

Да, в гугле найдешь много ссылок. Обычно в феврале бывает, но в этом году было в марте, в течении недели
www.thelocal.de/...​-across-southern-germany
Вот, сфоткал свою машину утром
ibb.co/989BPLt

Ніт. У нас просто ідіоти дороги і тротуари посипають піском взимку

Ніт. У нас просто ідіоти дороги і тротуари посипають піском взимку

Це не від ідіотизму, а від бідності. Доречі, центр посипають реагентом (крім доріг). Різниця величезна.

Не знаю про який ти центр. Але цієї зими там був пісок

Реагент був, типу солі. На тротуарах. Львівавтодор дороги сипе окремо, там пісок.

Живу у Львові все життя, житло маю власне, тому щодо аренди нічого сказати не можу. Загалом хороше місто, але є дві великі проблеми: клімат (дуже багато дощів, в тому числі в червні, літо коротке та спекотне, слякотна зима з листопада по квітень) і катастрофічна ситуація з заторами, яка буде лише погіршуватись. Причому це стосується як громадського транспорту, так і власного. Якщо ви не працюєте віддалено, або не знімаєте квартиру біля офісу, вам не вдасться оминати центр — це фактично єдиний транспортний вузол між різними кінцями міста. Втім, інфраструктура поза центром досить розвинута, у багатьох спальних районах є ТРЦ, спортзали, басейни, парки тощо. Мені найбільше подобається район на перехресті Княгині Ольги — Володимира Великого, мрію про житло там. Однак ще раз наголошую, що у Львові добре, коли вам не треба багато їздити містом щодня. Інакше це жах.

Дуже поганий совковий район, байкери ганяють по ночам, особливо по Княгині Ольги, що місцеві хотіли дріт натягувати між деревами. Також пролетарський район, відповідно алкашня (багато російськомовної, ну воно не дивно, лапоть завжди буде лаптьом), різанина, вбивства, гопстопи від малолєток, інколи бухих нациків і т.д.

У Львові 3 ТРЦ — Форум, Вікторія Гарденс (пустий ТРЦ) та Кінг Кросс. Решта не ТРЦ, а вигрібні ями.

Але мені сподобалось місто за межами цього історичного центру

Лютий совок, як і усі спальники великих міст. Те, що деякі основні вулиці приведені до ладу, справляє враження, поки ти турист.

авто за межами історичного центру, наскільки все погано з заторами?

Відносно добре, якщо не треба їздити через центр. Оминути центр майже неможливо, якщо їхати з північної частини міста в південну.

спробувати пожити там 3-6 місяців.

Буде цінним досвідом. Врахуйте, що це велике місто з сильними містечковими традиціями.
Місцеві і справді вважають себе білою кісткою, а інших понаїхавшим бидлом. На відміну від Києва, де адекватно сприймають як донецьких, так і західних.

Живу у Львові вже 5 років майже, сам з Харкова. Не помітив нічого про «білу кістку», дуже приємні й дружні люди. Може проблема не в них, а у Вас?

В персональному топі такі міста як

— Львів (просто подобається)
— Вінниця (чув багато гарних відгуків, більш спокійне життя)
— Київ (багато можливостей, більш відктирий майндсет у людей)

які питання щодо міста цікавлять ? загальне враження чи є якісь більш детальні питання?

Власне, в третьому з кінця абзаці написав)
В загальному плані звісно, що враження будуть позитивні.
Але цікавлять ще суб’єктивні мінуси.

з чогось негативного щодо Львова чув про те, що

— інколи у будівлі, де будете жити є якісь локальні правила, про які вам так прямо не скажуть, але якщо будете наприклад шуміти в недозволений час, то з вами не будуть розмовляти. (Не знаю добре це чи ні, але якщо це так, то потрібно адаптуватись до локальних правил, та якось дізнатись які саме ці правила є)
— якщо захочете стати мером міста, то це малоймовірно, бо деінде є таке, що люди розрізняють між виходцями міста, та всіма іншими
— загалом враженя позитивне

п.с. у Львові не жив, тож це те, що бажу здалека
п.с.1. dou.ua/...​3346/?from=similar_topics для квартирних питань

То поки найміфічніший опис Львова в цьому треді)

В моєму топі ще Хмельницький.

— Київ (багато можливостей, більш відктирий майндсет у людей)

Да чет как-то последние новости не внушают оптимизма. Если еще месяц назад всякие Арестовичи говорили: «Повторное нападение на Киев? Ты че, головой долбанулся? Это будет самое тупое решение в мировой военной истории», то сейчас осторожно комментируют. А рашка тем временем вроде как формирует БТГ у границ возле Чернигова, и бацька что-то там опять мутит.

Підписатись на коментарі