Українська конртпропаганда. Що може зробити спільнота

Пропоную спільноті обговорити наші можливості в плані контрпропаганди в світі проти російської брехні.

Ми знаємо що ворог вкладаї значні ресурси в свою пропаганду в світі. В результаті ми маємо проблему з підтримкою нашої оборони проти агресора.

Контрпропагандою мала б займатися влада. Але якось воно туго в них виходить.

Свіжий приклад був в дописі Олександра Сича (НВ), коли канал Франс24 розповідав про «звільнення Маріуполя» росіянами.

Проблема. В мене є значний нетворк в німеччині, сотні друзів у фейсбуці з німеччини, австрії. Я міг би регулярно, раз чи двічі на день закидати якесь посилання на статтю на німецькій мові з спростуванням російсткий фейків чи доказами їх звірств. Але де брати такі матеріали? декілька раз я закидав щось типу «Російські солдати вбили вже 210 дітей в Україні» (на нім мові). Це викликало певне обговорення. Є потреба в системному постачанні матеріалів на німецькій мові.

Я думаю, що в кожній європейській країні (і в інших країнах) є українці які мають нетворк серед місцевих і можуть робити поширення матеріалів на локальних мовах.

Але де брати ці матеріали?

Питання. Чи є такі ресурси де можна знайти матеріали для поширення різними мовами?

Я поки не знайшов такого ресурсу. Тому є ідея його створити. Пропоную обговорити можливий функціонал.

Можливе рішення.

  • Веб сайт (чи канал в месенджері чи сторінка в соціальній мережі) де публікуються матеріали для поширення
  • Спільнота авторів, редакторів та перекладачів. А також спільнота «поширювачів» інформації.
  • Матеріали являють собою «емоційну правду». Тобто, факти, але такі що реально можуть викликати емоційну реакцію в людей різних народів, та спонукати їх прониктися питанням, дізнатися більше.
  • Максимальна автоматизація роботи «поширювачів». Налаштував свою мову і заходиш раз на день щоб взяти один з матеріалів та опублікувати чи поширити, бачиш лише те що актуально для вибраної мови на сьогодні.

Участь в такій спільноті не вимагає багато часу чи фінансових витрат.

Що ви про це думаєте? Може вже щось таке є? Чи зможемо ми таке створити?

👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Звіти osce?

REPORT ON VIOLATIONS OF INTERNATIONAL
HUMANITARIAN AND HUMAN RIGHTS LAW, WAR CRIMES
AND CRIMES AGAINST HUMANITY
COMMITTED IN UKRAINE SINCE 24 FEBRUARY 2022

www.osce.org/...​/documents/f/a/515868.pdf

Та й взагалі, матеріалів багато. ІнформНапалм, UaCrisis, UkraineNow, тощо...
На мою думку, проблеми більше з консолідацією таких волонтерських матеріалів, а також і статей від «звичайних» СМІ...

Ну, поки-що, можете брати матеріали німецькою та англійською, наприклад, отут:
www.facebook.com/Ukraine.Heute

Пропаганда є потужною зброєю у війні; використовується для дегуманізації та створення ненависті до відповідного ворога як зовнішнього, так і внутрішнього, створенням хибного образу у свідомості. Це може відбуватися з використанням принизливою або расистської термінології, униканням деяких слів або з використанням непідтверджених заяв про ворожі звірства. Більшість пропагандистських війн вимагають, щоб власне населення відчувало, що ворог приніс несправедливість, що може бути тільки уявним, а може і базуватись на фактах. Власне населення має вирішити, що їхня нація захищає справедливість. © из вики.

Хотя понятие «пропаганда» изначально вроде и было нейтральным, но в наше время его нужно употреблять очень аккуратно, если вообще стоит..

Можно начать с поиска способов оздоровления нынешнего общества. Тогда любая пропаганда безполезна.

Можна для початку зменшити таку кількість зради на ДОУ. Подивіться судідні топіки, прям вирізки російського ІПСО.

Я згоден що скрізь триндець, але багато коментів неконструктивне ниття та істерика.

Я маю на увазі боротьбу закордоном . Тобто, на інших мовах, там де росіяни мають тотальну перевагу. Наприклад в італії чи болгарії.
В російськомовному і україномовному серидовищі є кому працювати.

Я по-можливості роблю комменти на medium. Там є багато прихильників Чомскі та іншого сміття.
А так: Twitter, Facebook, Youtube, Tiktok в англомовному сегменті.

З Італією та Європою згоден, роботи з контрпропагандою непочатий край.

Так у вас в твиттере всего 18 сообщений, и аккаунт под замком. Причём сразу видно даже ничего не читая, что опыта каментить у вас маловато. Как вы выкручиваетесь из этой ситуации?

Я в твіттері не сиджу майже, хоча треба. Не доходять руки банально.

Насправді є непогані статті в Шпігель та Більд, які розвінчують міфи з рос пропаганди. Можна моніторити їх та шарити їх матеріали.

Так. Саме це я маю на увазі. Добре було б мати спільноту яка підбирає такі матеріали і масово шерить серед своїх нетворків

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Підписатись на коментарі