«Здається, щось не те з цими обмеженнями». Олег Гороховський з Monobank — про скасування обмеження на валютний курс

Олег Гороховський, засновник Monobank, висловився про скасування НБУ обмеження на встановлення курсу, за яким банки купують і продають готівкову валюту.

«Як я „люблю“ таке...
У нас завжди у застосунку був єдиний курс — для операцій з картами, для обміну всередині застосунку та для ФОП.
Чому? Тому що це правильно. Наявність різних курсів — це складно.
Сьогоднішні обмеження змушують нас зробити різні курси — за операціями у застосунку та операціями ФОП курс не може відрізнятись більше ніж на 1% від курсу НБУ, а за картковими транзакціями та обміном у відділеннях (яких у нас немає) може.
Ну і виходить „красиво“ — продавати валюту ФОПам ми не можемо, а купувати у них валюту можна лише за курсом НБУ+1%. ФОПи „щасливі“.
Продаж валюти клієнтам під транзакції за кордоном — величезні обсяги, які раніше були обмежені +10% від курсу НБУ тепер втратили обмеження і тут виходить „дилема ув’язненого“ — всі чекають хто з банків перший поставить ринковий курс за картами (~36-37) і від кого втекуть усі клієнти в банки, які поки що курс не поставили.
А нам ще, крім іншого, потрібно цю „красу“ запрограмувати(
Ми хочемо дати клієнтам ФОП валютну картку, щоб вони не продавали валюту за неринковим курсом.
Але я все ж таки прошу НБУ подивитися на цю ситуацію очима клієнтів та обговорити з банками як зробити так, щоб були і вовки ситі та вівці цілі.
Здається, щось не те з цими обмеженнями.
Ось, правда(»

Як ви оцінюєте дії НБУ щодо скасування обмеження на курс валют?

5%
75%
16%
3%
1349 голосів  ·  показати результати
👍ПодобаєтьсяСподобалось8
До обраногоВ обраному2
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Поточна валютна політика НБУ створює загрозу катастрофічного падіння експортних надходжень від ІТ галузі до кінця 2022 року.
А також, на жаль, створює стимули ІТ спеціалістам працювати і платити податки в інших країнах.

Ми закликаємо НБУ провести фахову дискусію, і повернутись до плаваючого валютного курсу
Або на час воєнного стану як тимчасовий варіант застосовувати покрокові зміни офіційного фіксованого курсу з наближенням до ринкового, мінімалізуючи різницю між курсами продажу та покупки валюти.

www.change.org/NurtureTechFOPinUkraine

В четвер побачив новину, що США надають Україні $40 млрд
В п’ятницю побачив новину, що НБУ знімє валютні обмеження. Зрадів, бо вирішив, що це означає, що ФОПи будут продавати $ по 35, а не по 29,25
В суботу зрозумів, що ніфіга воно то не означає! Просто біженці тепер будуть купляти $ за кордоном з гривневих карток по 36, замість 32. Оце і всі «покращення» від НБУ

Мне как-то предлагали получать зп на карту payoneer, и вместо 5% ЕН платить всего 1% за снятие в банкомате, думаю это схема станет массовой, особенно для тех, кто живет за границей.
Те, кто выехали, снимают жилье на airbnb за конскими ценами либо платят арендатору за год вперед, т.к. у них европейской справки о доходах. Теперь выгодно устроится в европейскую компанию, платить налоги там и снимать квартиру по ценам для местных.
И вообще я помогаю государству/волонтерам финансово как могу, но когда государство начинает держать меня за лоха, я автоматически начинаю придумывать схемы, как не быть лохом. А желание поддерживать государство пропадает.

Додатковий налог 25%, вітаю «ми в Європі»

Свинарчуки по всей видимости переехали работать в НБУ на фулл тайм. Поэтому и происходит такое кидалово ФОПов по полной программе. И скажем, к примеру, спец получает 10к$ на ФОП, меняет их по 29.25 и получает 292 500 грн, вместо того, чтобы поменять по 40 и получить 400 000 грн. Тебе считаем разницу, на которую происходит кидалово, а это 107 500 грн. Це Европа детка )

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
«Здається, щось не те з цими обмеженнями». Олег Гороховський

Згоден, Олеже. Тому сьогодні отримав першу оплату по контракту на Wise.

— заборона виїзду за кордон,
— фікосований курс,
— ІТ колгосп
Бл*дь, де тобі, Тимур, реформи не вистачає? © (тм)

Валютная картка ФОП дійсно з’явилась у додатку Монобанк. Також є старий курс обміну і трохи кращий курс оплати. Запитав у підтримки щоб це означало і чи можу платити $ карткою ФОП в магазинах і кажуть, що звісно можна, але якщо я за кордоном.

Круто звісно. Тільки не зрозумів яка з неї користь в Україні...

Ні.
Там є перелік дозволених операцій. Точніше за що саме можно сплачувати (таксі, АЗС, продукти, подорожі, готівка з лімітами, інше). Помітка щодо використання лише за кордоном, бо це картка «для витрат на відрядження ФОП».

Окремо є перелік заборонених операцій:
— Квазі кеш
— Перекази на картку (вхідні / вихідні).

Тому якщо хтось виїхав до ЄС, то можете спропувати не конвертувати у грн і потім вести розрахунки з грн карти фіз особи, а безпосередньо з карти ФОП.

Зараз такі курси:
— обмін у додатку 29.54
— оплата карткою 31.60/32.70 (хз нащо покупка продаж, якщо ця картка дозволяє лише витрачати, тобто банк буде купувати валюту).

п.с. Я хз чи це та сама картка, яку анонсував пан Гороховський, але якщо це вона, то його допис у FB створив в мене помилкове очікування.

А на скільки така схема роботи через валютну фоп картку ризикована? І чи не випливе якось боком? Бо фоп всю свою валютну виручку має продавати...?

Номінально це завжди було дозволено але через «закордонну командіровку», можна навіть добові собі виписувати і знімати в валюті.
Більше того, є не стільки обов’язок її продавати (який був... колись, зараз його вже немає) скільки заборона на зняття готівкової валюти.

Когда несколько лет назад была похожая тема, что реальный курс USD ушёл в отрыв от межбанка, я оформлял сам себе командировку, выписывал суточные, пошёл в кассу банка и получил пачку долларов. Ну и за границу пришлось съездить. Так что «закородонне відрядження» всегда работало, просто мало кто про это знал, да и практики особо не было.
Сейчас же монобанк решил «широко» трактовать этот закон, и упростить задачу через валютну карту.

Так і я про те — варіант з відрядженням і пачкою доларів був завжди, навіть зараз він є. Єдине що потім можуть бути питання на тему «і що і як виїхалось», особливо враховуючи закриті кордони.

Покупка і прожаж — дуже просто, якщо оплатити щось за 100 баксів то їх спишуть по курсу 32.70, а якщо потім продавець вибачиться і зробить повернення коштів — то повернуться вже по курсу 31.60 :)

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Монобанк сегодня нарисовал в своем приложении курс покупки доллара 31.5 вместо прежнего 29.54, но доллары с долларовых карт в гривны конвертирует по прежнему курсу 29.54. Отличный ход, так держать.

Вивчить різницю між доларом на карте фіз особи та на рахунку фоп, ось ті хто має я фіз особа бакси може продати по 31.5, а у фопов все забере нбу по 29.25 і монобанк тут ні до чого

Я и говорю о карте физического лица. По карте физического лица курс покупки — 29,54, хотя в приложении нарисовано 31.5. Где в моем посте вообще упоминание о ФОП?

i.imgur.com/uN3AR5C.jpg
i.imgur.com/XCM8JhF.jpg

Треба Гороховському написати: Щось не те з тим курсом

Они уже добавили в приложение информацию о том, что этот курс используется только при оплате картой.

00:00 Вступ
01:25 Податкове резиденство ФОПа, який знаходиться в ЄС
04:56 Чи легальні закордонні рахунки ФОП?
07:53 Валютний контроль і зобов’язання заводити валюту в Україну
11:47 Wise, Revolut, Payoneer business accounts
20:35 CSRS стандарти, автоматичний обмін інформацією з 2022, можливості ДПС
youtu.be/KvrSvbLdYhU

Посмотрел первые 2 минуты — и хватило...

Разумеется, сидя в стране ЕС — не получится легально работать через украинский ФОП. Т.е. так работать (сидя в ЕС) можно — но это будет нелегально и такие доходы в странах Европы лучше не светить.

Почему нелегально? Для понимания этого нужно курить договора об избежании двойного налогообложения между Украиной и конкретными странами — там везде самозанятые «физики» должны платить подоходные по месту работы (т.е. где физически выполняется работа).
Более того, западные страны понятия не имеют, кто такой украинский ФОП — такого варианта самозанятого физлица в странах ЕС не фигурирует. Соответственно, права на работу украинский ФОП в странах ЕС не имеет.

Украинские физлиза имеют право на работу/предпринимательство в ЕС (в рамках 24-го параграфа) — но для этого, нужно регистрироваться местным предпринимателем. В соответствующей директиве ЕС на это ясно указывается («The Member States shall authorise, for a period not exceeding that of temporary protection, persons enjoying temporary protection to engage in employed or self-employed activities») — при этом, украинцы по параграфу 24 являются налоговыми резидентами соответствующей страны ЕС, с первого же дня возникновения права на работу.

Примерно так...

українці за кордоном можуть не ставати податковими резидентами ЄС, якщо наприклад людина як ФОП в Польщі і не працює на польску компанію.
є директтива ЄС по статус біженців, я зробив відео на цю тему з юристами, буде на каналі в суботу.

є директтива ЄС по статус біженців

Директива есть, но в ней нет ни слова о разрешении работать в странах Европы через украинский ФОП и какие-либо иные зарубежные (для конкретной страны ЕС) формы самозанятости.

Есть лишь указание на то, что украинские беженцы должны быть допущены до местного рынка труда (включая, возможность быть самозанятым). С уплатой налогов по месту работы, разумеется — как это вытекает из местной регистрации + из договоров об избежании двойного налогообложения.

П.С. Украинцы зарубежом становятся местными налоговыми резидентами — с первого же дня наличия местного разрешения на работу (т.е. местного ВНЖ с разрешением на работу).

як буде відео в суботу я дам тут лінк
ось директива
ec.europa.eu/...​m/temporary-protection_en

українець оскільки не може повернутися в Україну через війну, то може залишитись у 2022 податковим резидентом України, сплачуючт податки в Україні і перебуваючи на тимчасовому захисті в ЄС.

ось директива
ec.europa.eu/...​m/temporary-protection_en

Это не директива, а общие сведения. Впрочем, процитируйте из этих общих сведений — о разрешении работать в ЕС через украинский ФОП. Где вы такое выискали?

Что же касается самой директивы — она здесь:
eur-lex.europa.eu/...​2PC0091&qid=1646384923837

Попробуйте найти хоть слово, о возможности работать через украинский ФОП там...

За принципом Quod licet Iovi, non licet bovi дозволено все, що не заборонено законом.

Спробуйте знайти хоч слово про неможливість працювати через український ФОП там.

Спробуйте знайти хоч слово про неможливість працювати через український ФОП там.

В законах любой страны перечислены легальные формы трудо-занятости в этих странах + у кого есть на них право. Украинских ФОПов среди таких форм нет нигде.

И возможности работать сидя в стране ЕС, а платить налоги в Украине — нет тоже (за исключением временных командировочных от украинского юрлица).

та не може, скільки вже можна що не може?
ти навіть мене переконав, що не може та все таке і 7 кар небесних прийде

Насправді наше законодавство не забороняє нашим клієнтам змінити валюту оплати за ЗЕД договорами, та виконувати оплати на наші ФОП рахунки у гривні прицьому винести питання конвертації валюти в гривню на свій бік і робити це не за курсом НБУ, а за курсом свого банку, тому це вже наша свідомість, чи хочемо ми підтримати економіку своєї держави в період війни і заводити свій дохід як дешеву валюту для НБУ чи ми хочемо підтримати свої фінансові надходження тому заводимо сюди гривню яка сконвертована за реальним курсом. Так що кожен має вирішувати сам!

І шо, таки багато банків за кордоном продають гривню? Є позитивний досвід?

Мабуть у країнах типу Польщі, Румунії, Болгарії гривню можна десь купити, а от у країнах типу Нідерландів, Германії, Великобританії — шось я сумніваюсь.

а що таке, стригуть овець? а як ви думали. Дякуйте, що у вас є доларові надходження і ви не в окопі. Поки що

думать можно что угодно, что бы себя успокоить). но экспортёры, с таким курсом, так думать не будут. они задействуют все имеющиеся у них финансовые что бы не нести валютную выручку в Украину. аграрии говорят уже имеют возможности снимать доллары налом и продавать их на чёрном рынке.

На фоне новости от Приватбанка что курс безналичного доллара менять не будут — продублирую и немного дополню свой комментарий который там написал.

Думаю что манипуляция, хотелось бы сказать дешевая, да только за мои деньги она...
В общем на мой взгляд есть три основных момента.
1. Если любой из банков поменяет курс первый — есть высокая возможность оттока клиентов, но далеко не 100%. Представим что курс безналичного доллара сейчас все равно больше всех волнует тех экспортеров кто в Европе и/или их семьи. Это число не такое большое (я в это число людей вхожу, так что прекрасно понимаю весь масштаб трагедии). Но опять же в тот же самый момент безналичный доллар больше никому и ненужен сейчас. Купить его вы не можете, криптовалютные операции НБУ запретил, квази-кеш операции запретил и т.д.
2. Тот кто последний поднимет — попадёт сам на проблему с соседним обменником. Очередь выстроится быстро, но я вас умоляю, закрыть на обед и сменить курс дело нехитрое.
3. Если не поднимут — основная проблема, которую они решали — карточный туризм и получение дополнительной валюты на критический импорт. Решена не будет от слова совсем.
В общем плавно переходим к размышлению.
•Зачем надо было давать возможность банкам продавать валюту по любой цене?
Если предположить что действительно не поднимут. Ну вот верим мы государственному банку, которым владеет НБУ что оно не будет зарабатывать на законе изданном НБУ сверх обычных кассовых обменов... Получается просто напугали кучу экспортеров. Просто чтобы они помнили что в любой момент государство готово их заставить лежать-соса..
Значит все было чтобы просто начали паниковать? Если действительно так — задача выполнена отлично, скорее всего какая-то важная новость потеряна в бесконечном списке новостей с пятницы (ну представим что все таки пугают нас хотя бы для чего-то, например чтобы фокус сместить, пока где-то какая-то зрада происходит).
В конце концов приходим к ответу — если курс безналичного доллара не изменится — незачем. Ну кроме как обогащение банков в счёт касс, но там загвоздка — продать можно только то, что вчера купил, а кто сейчас доллар наличный пойдёт в кассу сдавать то? Инфляцию это не остановит, на спрэде никто не заработает (ну на самой переоценке может и да, но кто знает в какой момент курс станет уже не переоцененым по 37, вполне реальным по 40). Херня какая-то в общем. Слабо верю в эту историю.
• Тогда получается поднимут, но все сразу и скоро?
Да, думаю что так и случится, большинство экспортеров получает деньги в первой половине месяца, а не второй, тогда получается что именно в первой и надо вводить невыгодный курс, когда деньги уже осели у людей, но они не знаю что с ними делать, ведь и с банка особо не купить валюту, кроме как по 37 и то если есть и гривна не всем нужна, в общем осядет большое количество на валютных счетах. Вот этот момент мне кажется наиболее благоприятным для курса по 40 (конечно для банка), ведь что делать беженцу? Беженец не может жить на накопления долго, даже у айтишников не так много денег чтобы в Европе жить на заначку долго. А они в Европе => могут сменить налоговое резидентство и забыть про этот мрак. Успокаиваем их. Иначе просто не зайдёт валюта (ну кто-то же точно успеет все подготовить до зарплаты).
В этом случае получается логичным заявлять самому большому банку — все в порядке, не парьтесь (но если так — опять же, вся эта часть закона юзлес, не так ли?). Вот и надеются что большинство поверит, заведёт валюту, а они — херак, «Приносим извинения, единственный выход сохранить вклады — подъем валют. Слава Украине!». В общем после того как государство решило нас, экспортеров, побрить на треть ЗП — я бы сильно подумал прежде чем доверять ему сразу.
• Получается не может курс не стать по 37 и выше для всех?
Конечно не может. На мой взгляд тут все к этому вело:
1. Запрет на покупку валюты внутри банка (почему — непонятно, за нал могу, а за безнал нет???)
2. Запрет на пополнение криптобирж
3. Запрет на получение валюты резидентом Украины как зарплаты, но не вводом ее в страну (раньше можно было получить куда-нибудь евро, поменять на гривну по нормальному курсу и внести на фоп счёт, теперь незаконно)
4. Запрет на квази Кеш операции
5. Разрешение банкам поднять курс выше 10% от НБУ
6. Отсутствие повышения этого курса, хотя все время держали на границе. Если все хорошо — почему курс был все время максимальный?
7. Заявление крупнейшего банка о том что все в порядке
В общем на мой взгляд — херня все это.
Не верю я им теперь. Единственное что теперь думаю сделать чтобы «поддержать экономику» — так закрыть кредиты гривневые, как только придумаю как это сделать по нормальному курсу. Ведь только сегодня звонили и просили «Внести по возможности платежи. Это очень поможет экономике.». Без проблем... Внесу.

Дальше просто теория:
А если вспомнить тот факт что при желании НБУ — он может быть единственным кто покупает валюту на Межбанке, ведь он даёт разрешение другим покупателям — можно предположить ещё одну таки зраду. В РНБ сидят — 4 Узбекистанца и 1 Туркменистанец. Правления банка — Узбекистанцы и Казах. Наблюдательный совет история такая же. Нет там украинцев. Вообще нет. А теперь просто предположим что они взяли кредит (просто сперли, зачем кредит если ты главная финансовая система страны) на любую сумму (кто ж откажет самому себе) в гривне, купили валюту у экспортеров (опять же кто откажет, НБУ сам решает покупать или нет валюту) и теперь хотят продать ее уже банкам (курс выбирает НБУ). Только заработав на каждом 3-м долларе ещё один.
В теории схема прекрасна, проверить невозможно, даже количество денег не изменилось в НБУ, только обокрали немного население.

Ещё раз: я не говорю что это правда, но так много ужасных решений в последнее время именно со стороны финансового сектора, что предположить можно что угодно.

1. Запрет на покупку валюты внутри банка

Логика тут простая — безнала столько же, сколько нала. Следовательно 2x нагрузка на валюту.

напишу моє розуміння:
все це робиться для утримання валюти в безналі і розрахунків імпортерів. Іншими словами кейс «жінка зняла готівку в ЄС і передала автобусем» це перетікання валюти з безнала в готівку. НБУ хоче залишити більше валюти в банках для імпортерів. Обрали найпростіший підхід: підняти курс до рівня щоб було невигідно знімати готівку. Чи можливі інші опції — думаю так, але НБУ вирішили перевірити цей. Зароблять на цьому скоріше всього банки, в яких достатньо валюти. Цікаво, що роблять банки у яких не вистачає валюти під розрахунки по картках — купують її на міжбанку?
що ми можемо зробити — спостерігати, думаю в найближчий місяць щось буде більш зрозуміло.
ну а в кого валютний рахунок, можна частину коштів притримати до більш адекватної різниці курсів.

да, да, притримуйте. Когда будет курс уже по 50 скажем, то потом введут принудительную продажу в гривну, вот тогда будет весело прям кратно. Советчики которых история ничему не учит, ну была же уже такая ситуация в 14ом.

такого не было в 14, вообще принудительной продажи, кроме при разрушении банков.

Конвертировалось же поступления, а не то что на счете.

Де там написано про то що на рахунку?

Я просто в то время не заводил через ФОП.
Не думал что они принудительно конвертировали.

так, тоді була автоматична конвертація при зарахуванні. Але в той же час не був фіксований курс міжбанку. Тобто не було такої різниці опт/роздр курса.

взагалі-то 50% надходжень у валюті на рахунку фоп/юр особи автоматично конвертувалось в гривню за курсом НБУ. З 2014 то до 2018 чи то до 2019 року. Тому, так, примусова продажа була.

ну только вот IT сектору какбы безнал на валютном счету фоп бесполезен, тоесть по сути легальное прямое воровство, и поверьте точно не в пользу ЗСУ. с такими приколами айтишники действительно поменяют резеденсво и будут платить налоги вообще в других странах. Вот Украина от этого выиграет конечно...

напишу моє розуміння:

шаріко-совок: отнять і подєліть © (тм)

Цікаво, а НБУ встрачає при продажі валюти на міжбанку?

звичайно втрачає, бо валютні запаси зменшуються. Але математично заробляє, тому що купували доллар по 24-25 а зараз продають по 29

Коли сам Топ банку просить НБУ дозволити банку купувати у ФОПів валюту по ринковому курсу (тобто пропонує їм більше гривень за один долар давати), а це ігнорують, то стає дуже складно не відчувати себе заручником у власній країні.

Судячи по дискусіям на форумах ІТ-шників, багато з них (особливо ті, що вже виїхали) налаштовані на зміну країни податкового резидентства. Буде дуже сумно, якщо держава так тупо втратить чи не єдине значне джерело валютної виручки.

Они не поэтому думают менять страну налогового резидентства, а потому, что перманентное пребывание в одной и той же стране натолкнет местную налоговую на то, что человек тайком работает и вроде как налоги ей должен, но не платит.

не тільки ІТ, а ще 5-10 млн населення звалить від ньюсовка який тут будують

У большинства айтишников есть заначка в матраце. Самым оптимальным решением сейчас будет — попросить клиента/работодателя приостановить выплаты и начать проедать валютную заначку, продавая её в гривну в обменниках по чёрному курсу. Потом, когда наконец удалось свалить и открыть счёт в европейском банке — просишь клиента выплатить долг уже на свой зарубежный счёт. Profit.

А якщо наступні роки не вдастся звалити?

Есть конечно вероятность, что эти упоротые продержат запрет на выезд ещё несколько лет, я уже ничему не удивлюсь. Но в любом случае этот план сейчас самый оптимальный.

Есть конечно вероятность, что эти упоротые продержат запрет на выезд ещё несколько лет, я уже ничему не удивлюсь.

Здається треба вже шукати можливсті відкрити рахунок за кордоном

А якщо наступні роки не вдастся звалити?

Конечно откроют скоро выезд. Если запрет продержится больше года, то тут даже у самых ярых свидетелей секты «5%» бомбанет, и они свалят сразу после открытия. Причем все и безвозвратно.

сразу после открытия

Это если открытие будет при нашей жизни. Война может продолжаться долго — вон в Сирии конфликт идёт уже 11 лет и до сих пор неизвестно, когда закончится. Что-то мне кажется, что и здесь так будет.

Секрет Полишинеля — у нас он тоже идет с 2014.

А че в Сирии?
Вон, с Японией мира нет с 40х годов прошлого века

А че в Сирии?

Видимо намек на то, ято Сирия с Израилем воюет еще с 70-х

навіть, якщо відмінять хоч завтра: осадочєк останеться, не думаю, що багато буде бажаючих ще раз походити по граблям, хоча хто зна

А якщо наступні роки не вдастся звалити?

Петицію президент проігнорував, треба шукати інші важелі...

Може пікетувати ВР?

ну тут тоже есть риски. А если заказчик окажется не таким уж и совестным и решит вдруг не выплатить тебе зп за последние пол года таких вот удержек? Будете судиться в американской(европейской) судовой системой? на какие деньги? Даже если всё ок, то при открытии счёта в европейском банке, тут уже придётся платить и налог там. И скорей всего это будет значительно выше налогов в Украине.

А если заказчик окажется не таким уж и совестным

Если заказчик — не какое-то левое частное лицо, а нормальный бизнес из Европы, то такой кейс — это из области фантастики. И такой риск уж точно меньше, чем держать сейчас деньги в Украине.

тут уже придётся платить и налог там. И скорей всего это будет значительно выше налогов в Украине

Ради такого не жалко.

Як щодо плану попросити клієнта кидати гроші на бінанс? Виводити їх через гривневий ФОП , курс на бінансі вищий ніж 29,25 (чи це технічно можна реалізувати , можливо хтось знає)

я пробовал делать перевод с валютного счета через swift на wise, а оттуда криптой в гривну назад. Схема практически сработала, но завалилась на этапе бана валютного платежа через swift. Направление wise > крипта > гривневая карта точно работает, и по очень приятному курсу в почти 36.

Тобто на wise можно завести грн і потім купити кріпту? То чисто грн в евро wise не дає переводити

Тут є один-єдиний нюанс, вас можуть попросити заплатити податок з тієї суми ;) і там може бути навіть більше 25%

Самым оптимальным решением сейчас будет — попросить клиента/работодателя приостановить выплаты

WAT?
хай платить на рахунок, куди не дістане держава

«Оподаткування ― це мистецтво общипувати гусака так, щоб він не кричав». Данило Гетманцев

Все что нужно понимать.
Полное интервью тут: dou.ua/forums/topic/38275

Щось в нього не виходить, на доу кричать, ще й як)

Щось в нього не виходить, на доу кричать, ще й як

Мабуть це не достатьно голосно (не вагоме для нього ДОУ), тому він продовжує

«В космосе твой крик никто не услышит...»

можна робити вигляд, що не чутно

Удивляет еще какой-момент.
Есть импорт критический и не-критический.
Критический импорт покупается по 31 условно, не-критический по 38.
Но интересно что экспорт не делиться никак, он весь критический выходит.

У фінансистів теж є костилі і велосипеди, походу.

Таке враження що більшість коментарів писав колективний Вова Кожаєв.
У нас повномасштабна війна, в багатьох людей «незручності» і ойтішники тут далеко не найвразливіша категорія.
1. Мені теж не подобається штучний курс і зменшення зп, але знову ж таки мало кому зараз добре
2. Мій добробут саме від цього регулювання не зменшився, тому навіть на думку не спадає бігти в обмінник чи скуповувати техніку. Витрати на себе і сім’ю трохи зменшив, замість складання доларів під матрасом доначу більшість зп на ЗСУ, великим і малим волонтерам. Тобто особисте споживанн = Х, донати = ЗП — Х. Від зменшення ЗП через регулювання міжбанку зменшуються мої донати, але не особистий добробут
3. Регуляція на міжбанку не спрямована тільки проти ойтішників, страждають усі експортери. І саме ойтішники мають найменше причин скаржитись
4. Різниця між штучним і реальним курсом не йде вся в кишені комерційних банків. По факту виходить що експортери спонсорують дешевший бакс для «критичного імпорту». Звичайно там гандонів вистачає і крім їжі і пального цим вигідним курсом користуються гівнюки.

Ті хто пишуть «от відкриють кордон і поїду звідси», їдьте вже. Це ж наскільки треба не поважати себе щоб роками хотіти виїхати в «ельфію» але залишатись в Україні і страждати тільки заради 5% і дешевого житла

Цей коментар написано твінком Кожаєва? З якого біса треба мовчати? Ми вже в Росії?

Вам поплакати чи результат? Якщо просто поскаржитись в коментах щоб отримати емоційну розгрузку то ок. Якщо результат то навряд воно допоможе.
Звичайно це паршива ситуація. Мені теж хочеться не втрачати $ з своєї зп і щоб гривневі надходження зросли. Але зараз війна, мінфін і НБУ ввели жорсткі обмеження не просто так. Було вже схоже в 14-16 роках, з кожного бакса зп ми втрачали 1-2 гривні. Зараз ситуація гірша, але ойтішники повинні скаржитись в останню чергу. Тупо усім (крім хабарників) зараз важче ніж нам
Я усвідомлюю що на ± 6 місяців треба забути про подорожі, дорогі покупки, відкладання баксів під матрас і стараюсь допомагати своїм близьким, воїнам, волонтерам, переселенцям

Я усвідомлюю що на ± 6 місяців треба забути про подорожі, дорогі покупки, відкладання баксів під матрас і стараюсь допомагати своїм близьким, воїнам, волонтерам, переселенцям

в тому-то й проблема, що ті 30% з кожного бакса підуть не близьким або волонтерам, а банку. а відкласти бакси під матрас можна й так: постав виплати на холд або відправ гроші на пейонір.

Ви впевнені? Які 1-2 грн різниці? Коли примусово міняли 100% виручки по «індикативному» курсу 16-18, а на налі був 26-28 в банку і 32 на міняйлі.

Якого дідька айтішники повинні скаржитись в останню чергу і чому це всім краще ніж нам? Ресурсів у всіх однаково по 24 години на добу, кожен розпоряджається, як хочеш, а оце ваше розкуркулення и радянський фашизм залиште при собі, коли заглядаєте до чужих кишень. Невже айтішники нахаляву щось отримали???? Невже вони не навчалися і не працювали по вечорам, ночам та на вихідних???

Проблемка в том что делает это топорно)

різниця в 8 гривень

залишається на міжбанківському валютному ринку. По курсу ± 30 грн бакси купляють імпортери «критичного імпорту». По факту це податок на експортерів.
Погоджуюсь що це несправедливо.
Саме зараз казати про «різницю 8 грн» некоректно. Така різниця сьогодні. В кінці лютого, березня, квітня (коли більшості заходить зп) різниця була 2-4 грн. Тому кричати про 8 грн це демагогія
Подивимось що буде з наступними надходженнями ЗП, влітку вже будуть послаблювати регулювання

Стосовно цін «по курсу 38», все складно. Більшість продуктів українські, багато речей завезено ще до вторгнення по старому курсу. Факторів дуже багато, одним з них є пальне. Тобто якби трейдери не купляли пальне по курсу 29 (за наш рахунок) то все було б ще дорожче.
п.с. в мене якраз економічна освіта

Більшість продуктів українські,

Це не має великого значення, бо коли трапляються великі коливання курсу, навіть бабулька, що продає цибулю на ринку, враховує цей курс і відповідно підвищує ціну.

багато речей завезено ще до вторгнення по старому курсу

Їх намагаються продавати з урахуванням того, що купувати будуть вже по новому курсу.

ну так я й писав що подорожчання всього не тому що продукти завезли по курсу 38
чинників багато

Ті хто пишуть «от відкриють кордон і поїду звідси», їдьте вже

Есть одна небольшая проблема

обто особисте споживанн = Х, донати = ЗП — Х. Від зменшення ЗП через регулювання міжбанку зменшуються мої донати, але не особистий добробут

Виходить, що банки додаково отримують за рахунок ЗСУ

Не розумію чому люди не хочуть трохи напружитись і спробувати зрозуміти зміст написаного
Так, ситуація погана, дуже. Але твердження яке тут кожен третій каже «банки багатіють за рахунок ойтішників» неправильне. Це дуже спрощений, дилетантський висновок.
1. Банки зараз теж в мінусах, великі кошти витрачають на поповнення резервів.
2. Через ці дикі курси страждають усі експортери, ойтішники серед них точно не найбільші жертви.
3. Різниця в курсах йде в плюс тим хто купує «критичний імпорт». Тут пальне, їжа, ліки, хімія, мабуть ще якісь держ закупівлі. Звичайно є підараси які під цією схемою завозять одяг і т.д.

Ще раз. Ситуація погана, таке не може нікому подобатись. Але усім зараз важко і плач ойтішників які не можуть зараз покласти під матрас достатньо баксів відразливий. Як жити в дешевій країні і платити 5% то бажаючих багато, як складнощі то вони тут ні до чого і хочуть моментально виїхати.
Щодо людей за кордоном які втрачають значні кошти при знятті готівки закордоном..... Їх шкода, але треба розуміти що винити треба гівнюків які користувались цією схемою. Чоловік клав гривні на рахунок, жінка в європі знімала готівку по 31 і передавала чоловіку автобусом. Він тут продавав їх по 34 і знову клав гривні на рахунок. На ціх схемі збитки лягали на банки тому ввели ліміти і курс зняття в банкоматах

Короче складно все. Висновки 2
1. Фраза «банки багатіють за рахунок ойтішників» некоректна
2. Усім складно, в нас є набагато менше причин скаржитись в порівнянні з 90% населення

Сподіваюсь курси вирівняються влітку

А в Африке негры голодают, что ж теперь — не есть?

На критичний імпорт нацбанк палить резерви. А не цю різницю курсів

плач ойтішників

Это не плач, а предупреждение. Не только НБУ может влиять на айтишников, но и наоборот тоже. В конечном итоге НБУ вообще ничего не получат, если продолжат в том же духе

Ще раз, люди тут скаржаться не через те, що не хочуть залишати гроші державі, а через якусь мутну і несправедливу схему. Якщо державі треба гроші, то нехай піднімуть податки, в чому проблема?

если бы эта разница офциально шла ЗСУ, то нема питань. А так как она идет хз куда, то какого хрена молчать?

Опитування вводить в оману, адже скасування як такого не відбулось — у експортерів відбирають валюту по 29.

Може треба вимагати вільного обігу євро в Україні? Не потрібно буде валюту продавати, а просто вільно знімати її з ФОП рахунків і користуватися

Давно об этом думал. Взять и ввести евро. Постепенно, параллельно гривне. В Черногории же сделали так, хоть страна и не в евро зоне.

В Черногории сделали как-то полулегально это. Или по договоренности.
Страна ни в EU ни в EEA.
Хз как они между собой порешали

Когда оказался в знаменитом анектоде.
«Вот на эти два процента, я и живу!»

за операціями у застосунку та операціями ФОП курс не може відрізнятись більше ніж на 1% від курсу НБУ, а за картковими транзакціями та обміном у відділеннях (яких у нас немає) може.

То есть на долларовые карты этот маразм все-таки не распространяется?

Свинарчуки по всей видимости переехали работать в НБУ на фулл тайм. Поэтому и происходит такое кидалово ФОПов по полной программе. И скажем, к примеру, спец получает 10к$ на ФОП, меняет их по 29.25 и получает 292 500 грн, вместо того, чтобы поменять по 40 и получить 400 000 грн. Тебе считаем разницу, на которую происходит кидалово, а это 107 500 грн. Це Европа детка )

пробували працювати в Європі і платити європейські податки?

Пробував, все одно не таке наїбалово

А до чого тут податки? Різниця в курсі йде не державі а банкам

Скорее всего идет НБУ, то есть государству.

Ось приклад — www.stockworld.com.ua/...​iuti-bilshe-nizh-kupuvati

НБУ сам собі продає? Хоча ні, не схоже
«За минулий тиждень Нацбанк купив загалом 1,5 млн доларів і 5,5 млн євро, а продав 448,1 млн доларів і 108,3 млн євро.»

при чем тут податки дорогуша, отдай мне 30% инкама если такой богатый

отдай мне 30% инкама

Если ты — не ЗСУ, то общеизвестный маршрут знаешь сам))

банк — це також не ЗСУ, але чомусь деякі захищають рішення НБУ віддавати 30% банкам

А вы в курсе, что из Евро-налогов есть вычеты и еще за них что-то предоставляется.
Ну та же медицина и армия, к примеру?
А тут максимально непрозрачно хотят денег, вычеты вообще незя, вы же ФОП, еще и не факт, что эти деньги вообще остануться в Украине а не уйдут в очередной офшор.
А потом вам, ФОП, будет минимальная пенсия. А не, не будет. У вас стажа не хватит.

Свинарчуки

У вас забагато помилок в слові «Гетьманцев».

тут он закон хочуть протащити, який дозволить командирам розстрілювати провинившихся підлеглих, а ти ниєш, що з твоїх сотен тисяч одна піде на підтримку банків, бггг. це тільки початок

Мне как-то предлагали получать зп на карту payoneer, и вместо 5% ЕН платить всего 1% за снятие в банкомате, думаю это схема станет массовой, особенно для тех, кто живет за границей.
Те, кто выехали, снимают жилье на airbnb за конскими ценами либо платят арендатору за год вперед, т.к. у них европейской справки о доходах. Теперь выгодно устроится в европейскую компанию, платить налоги там и снимать квартиру по ценам для местных.
И вообще я помогаю государству/волонтерам финансово как могу, но когда государство начинает держать меня за лоха, я автоматически начинаю придумывать схемы, как не быть лохом. А желание поддерживать государство пропадает.

ну ребятки, государство это инструмент обслуживания правящего класса, везде и всегда

Податкова рано чи пізно прийде та спитає завідки гроші, і чи не треба податки сплатити.

А куди прийде, якщо людина закордоном, припустимо? Я також жодного разу не читала про реальний кейс, коли к людинi прийшла податкова. Тож цiкаво, чи реальний це кейс?

Заарештують рахунок, і чи можно буде відкрити новий це питання. Хоча зараз фінмоніторінг починається з 400к, хто зна

Payoneer счет не закроют, у них нет к нему доступа. Могут заблокировать другие счета, открытые в украинских банках. И когда схема станет массовой, то вообще закрыть возможность снимать с карты payoneer в Украине.

Згоден, але у питання було

Payoneer -> USDT -> MonoUAH

Сама схема не описує кількість валюти яка потрібна на українській краточці)

100к гривень вже може викликати питання, я думаю

якщо річний обіг на карточці більше 500к. гривень, — починають моніторити.

Payoneer счет не закроют, у них нет к нему доступа

Тут топик крутится на тему «Payoneer заблокировал мне карту, бодаюсь с саппортом...»

Кто сможет обменять по такой схеме, отпишитесь о результатах, пожалуйста.

Робоча схема, люди так заробляли. Тому продаж й відпустили

С payoneer будет не 1%. А где-то 3.5%. Собственно потому все 5% и платили.
2% в любой стране, кроме США плюс курсовые разницы.

Ми хочемо дати клієнтам ФОП валютну картку, щоб вони не продавали валюту за неринковим курсом.

Идея неплохая. Чтобы заманить побольше жирненьких (в финансовом плане) ФОПов в «Монобанк».

Но открывать счета и оставлять на них денюжки в банке, созданном людьми которые уже 1 раз спионерили кучу баблоса вкладчиков (будучи топами «Приватбанка» времён Коломойского) и открывшими на спионеренное очередной банк («Монобанк») для привлечения баблоса доверчивых лохов — лично я бы поостерёгся. + просто противно иметь дело с ворами.

Вообще, странно что этот самый Олег Гороховський — вещает не с нар тюремнoй камеры.

Зато мы воюем на экономическом фронте и заводим валюту в страну, помогаем стране с максимальной эффективностью!

А вобще, учитывая что сейчас куча женщин с детьми сидит за рубежом и многим мужья деньги присылают отсюда пересылая гривну на их карточку то...... ну так доить надо все же уметь.

Мені от що цікаво
Чи обов’язково заводити валюту на ФОП рахунок? Чи можна просто свіфтом на фіз особу і далі чесно платити 19,5% податків?
Бо зараз виходить вигідніше 2й варіант. Коли я зніму валюту з рахунку фіз особи, продам її про нормальному курсу і заплачу податки як фіз особа. Бо при курсі 37,25 у мене виходить «податок» 26% (5% ЄП + 21% втрата на курсі)

А от я непевен, що ЄСВ потрібно платити в разі оформлення доходу через декларацію фізичної особи

Потрібно, на жаль..

taxer.ua/uk/blog/200
На час воєнного стану можна не платити єсв.

єдине що пенсійний «стаж» не нараховується тоді

ти ще сподіваєшся на так звану пенсію?

я ні, але може хтось розраховує)

при середній тривалості життя чоловіків 62р± у 2021 і виходу на пенсію в 60+ до пенсійної реформи
хіхі
блажен хто вірує

при середній тривалості життя чоловіків 62р

Та не вірю, що ти не плануєш прожити років на надцять довше.

Іванов тут живе?
Ні.
А ви хіба не Іванов?
А хіба то життя!

дійсно, в ІТ тут життя як в олігархів, ну майже

Максимальна величина бази нарахування ЄСВ (грн.) 100 500,0

22110 грн макс ЕСВ, так что на 10 000 долларов это 5.8%

Ну и можно не платить.

Згідно банківських правил (в договорі при відкритті фіз рахунків написано) — забороняється вести підприємницьку діяльність.

Ще думаю про алгоритм: приймати дохід на Wise, платити їх віртуальною карткою і далі

чесно платити 19,5% податків

.

ФОПу не забороняється мати рахунок в іноземному банку.

Але все одно треба заводити всі отримані кошти на рухунки в Україні (180 днів)..

Я таку норму шукав і не знайшов: в законі є право НБУ на встановлення відповідних вимог, НБУ цим правом скористалось і встановило такі вимоги для платежів на суму понад 400 тисяч гривень (за курсом НБУ). Якщо ти той легендарний девопс на 15к — то виставляй інвойси що 2 тижні і правила виконано.

— (бачу, що є виключення на 400 тис. — не знав)

все одно треба заводити всі отримані кошти на рухунки в Україні (180 днів)

Та де ви цю інформацію берете?)

zakon.rada.gov.ua/...​aws/show/v0005500-19#Text

21. Граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів становлять 365 календарних днів.

22. Граничні строки розрахунків, зазначені в пункті 21 розділу II цього Положення:

1) не поширюються на операцію з експорту, імпорту товарів (уключаючи незавершені розрахунки за операцією), сума якої (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на дату здійснення операції) є меншою, ніж розмір, передбачений статтею 20 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі — незначна сума), крім дроблення операцій з експорту товарів або дроблення валютних операцій;

...

Фінансові операції є пороговими, якщо сума, на яку здійснюється кожна із них, дорівнює чи перевищує 400 тисяч гривень

zakon.rada.gov.ua/laws/show/959-12#Text

Товар — будь-яка продукція, послуги, роботи, права інтелектуальної власності та інші немайнові права, призначені для продажу (оплатної передачі);

Цікаво, не помітив про правило 400 тис.. От тільки бентежить трохи шо наші податківці будуть вважать

операцією з експорту

(можуть почати рахувать наростаючим підсумком)

Мені здається цілком очевидним, що один інвойс — це одна операція з експорту.

Але навіть якщо не так, то поки отримав на Wise виплату по одному інвойсу. З моєю ЗП можна ще один місяць вмістити в ліміт 400к грн. А далі можна і подивитися що з курсом, чи не відпустять часом :)

Физ особа вроде не может ВЭД вести в данный момент. Тоесть получать доллары.

Прiтча вiд пана Корчиньского youtu.be/ZyYVS2_z6jk?t=1253 Це зворотьня сторона ура патрiотизму. З одного боку крутилки-пердiлки дозволили швидко зiбрати мiльйон доларрiв, це побачили ботнети СВР яких тут повний форум, i через шпигунiв взяли 300 мiльйонiв. I поставили роботу фондiв тобто iнтендантiв пiд питання взагалi. I що краще, по трошку але довго чи багато але один раз? P.S. Не забуваймо, що агентура була прямо в переговрнiй групi, тобто оточеннi президента. P.P.S. Тепер з 8 мiльярдiв баксiв, що надали американцi на пiдтримку економiки доведеться загасити гiганьску сумму в пiдтримку курсу i проценти з вiйскових облiгацiй, якi якийсь розумний чоловiчок вже навухо нашептав надрукувати. А такими папiрцями Чубайс довiв Росiю до дефолту в 1998, пiсля чого там перемогла нова ГКЧП начолi с Примаковим i його протеже путiним.

Доречі забув тут запостити цікаву www.youtube.com/watch?v=-W0bFemDpGw

Василь Фурман заступник голови ради НБУ.

6:43(Ведуча) — «Тут ще пане Василю така історія, що айтішники починають бити на сполох, так би мовити, тому що вони як фОП-и отримують зарплату в долларах, а потім знімають її за ці от офіційним курсом і їм не подобається.»

6:59 (Василь Фурман) — «Дійсно, сьогодні юридичні особи, ну вони там продають свою експорт, тобто вони можуть, ну коли заходить експортна виручка, чи наприклда там айтішники, чи ти люди які дійсно мають кошти умовно там в валюті, то вони можуть зняти, можуть зняти лише в гривні. Зрозуміло шо курс гривні він, ну він фіксований курс 29.25 плюс, ааа ну плюс єєє та маржа яку отримує банк, тому комерційний банк який здійснює цю операцію вони відрізняються від єєєєє того курсу який ми сьогодні бачимо наприклад так в обмінниках, аааааа тут можна лише сказати, що національний банк поступово, єєєє знімає валютні обмеження на ринку. Сьогодні на першому плані треба буть відвертими, це фінансова оборона нашої держави, тобто це недозволення непродуктивного відтоку уєєєєєє, валюти заааааа кордон коли ми спостерігаємо на ти чи інші чинники, тому я думаю що згодом уааааааа, буду зніматися згодом, питання коли (7:57 Вираз обличчя все каже за нього, тобто ніколи ) важко сьогодні сказати, тому що коли ми говоримо про повернення до політик плаваючого курсуутвоерння єєєє до монетарної режиму (нерозбірливо кров з вух ) ну ми чітко розуміємо нам потрібно наша економіка працювала, нам потрібно шоб там працював український експорт там на повну, а не було зараз обмежень і блокад, те що робить зараз агрессор ..., нам потрібна значна фінансова допомога ленд лиз, зрозуміло шо і багато багато багато інших тобто і тоді ми зрозуміло зможемо ну скажем так поступово відмовлятися від валютних обмежень які є на ринках, кожен має з розумінням відноситися, ми живемо в період війни. Доречі знову ж таки. Завдяки ефективним діям національного банку, правильним діям я як єкономіст аналізував аааа 22 рік і 415(напевно йде мова про 2014-2015) рік і для мене було дуже цікаво, чому наприклад тоді ми мали....»

Мало «єєє» і «аааа», багато втрачено контексту.

сьогодні юридичні особи, ну вони там

мда,

Додатковий налог 25%, вітаю «ми в Європі»

Додатковий податок, який не йде державі — а йде як маржа комерційним банкам чи «мінялам». А державі як платили 5%, так й платять. А дехто — 2% (бо можна ж).

Ніт. Ви забули ПДВ 20%. Чому взагалі його всюди ігнорують, хоча ми його платимо аж бігом?
25% додаткового, +5% старого (да, я як лох ще на 5%, типу підтримую державу), +20% ПДВ
Мені здається чи ми конкуруємо з топ-країнами Європи, і так скоро станемо лідерами?
І то ще не пораховані обіцяні Гетьманцевим додаткові підвищення податків.

ПДВ 20%. Чому взагалі його всюди ігнорують, хоча ми його платимо аж бігом?

Тому що не платити його не вийде, аж як би я не хотів?
Ну, принаймні я не бачу кейсу не заплатити ті 20%
Виняток — купувати все на базарі у бабусь :-)

Жить в стране где пдв нулевой или очень низкий

Кардинально :-)
Нулевого наверное нет нигде, или скрытый он там.

Ну хоть бы кто-то из НБУ сделал публичное заявление! Может там и есть какой-то сакральный смысл и мы его просто не видим/ не понимаем...

Все всё поняли
Сдаем по 29, покупаем по 40
И всё абсолютно официально
bank.gov.ua/...​kovoyi-grivni-za-kordonom

„Because f*ck you, that’s why!”, — повідомив голова НБУ.

С долларом, как с бензином — или его нет или по спекулятивной цене. Причем, спекулятивная цена всегда больше рыночной Социализм он такой. («Зато посмеемся»)

На скільки зрозумів, то обмеження зняли на продаж валюти в банках. Купляють вони по ціні НБУ+10%. Курс НБУ може бути фіксованим, але має поступово повищуватись, хоча би по 20 коп на тиждень, щоб не «відтягувати рогатку». Інакше вдарить потім боляче

По моему он сожалеет по поводу того что приходится ещё ждать чтобы какой-то другой банк лупанул курс 40, а хотелось бы сделать это уже вчера

Поточна валютна політика НБУ створює загрозу катастрофічного падіння експортних надходжень від ІТ галузі до кінця 2022 року.
А також, на жаль, створює стимули ІТ спеціалістам працювати і платити податки в інших країнах.

Ми закликаємо НБУ провести фахову дискусію, і повернутись до плаваючого валютного курсу
Або на час воєнного стану як тимчасовий варіант застосовувати покрокові зміни офіційного фіксованого курсу з наближенням до ринкового, мінімалізуючи різницю між курсами продажу та покупки валюти.

www.change.org/NurtureTechFOPinUkraine

Які на Вашу думку шанси повернення до плаваючого валютного курсу?

будьмо відвертими, шансів під час воєнного стану мало.
маємо тримати фінансову оборону України.

Дуже низькі. Для плаваючого курсу потрібен баланс гравців на МБВБ, а зараз його нема, а через це і нема розуміння який же плаваючий курс потрібно підтримувати, тому НБУ все одно який встановлювати ) bank.gov.ua/...​ash-fx-market-volume-year (зверни увагу на показник операції між банками)

ну для цього айті спеціаліст має виїхати з країни, а тут якраз заборона ни виїзд стає в нагоді НБУ

стимули ІТ спеціалістам працювати і платити податки в інших країнах.

— для цього спеціаліст повинен мати змогу виїхати в іншу країну, що зараз мождиво тільки для жінок, тобто лише для частини (меншої) айтішників

Во-первых продавать валюту можно даже во время запрета, детали были раскрыты в кейсе unkd.com.ua/...​/ukrsybbank-ne-dlya-vsih
Во-вторых, никто не мешает банку оформить некий «бонус лояльности» и досыпать на счет разницу от того самого курса. Ну — кроме неосновательного обогащения банков, которое происходят благодаря явной коррупционной составляющей постановления НБУ, которое пытается победить «карточную миграцию», но при этом старательно замалчивает отмывание крипты с наркотрафика (www.capital.ua/...​shego-pod-sanktsii-v-ssha), вывод коррупционных средств, связи с россией (www.stopcor.org/...​u-veresni-14-09-2021.html)

Вопросов к НБУ больше чем ответов...

Бензин тоже можно было купить во время ограничения его цены. Но есть ньюансы.

Как банк возместит разницу в курсе? Если мы продаем валюту НБУ, а когда снимаем деньги с карты наш банк покупает ее у того же НБУ, но уже по завышенному курсу?

А банкам чому не вигідно? Купив по 29, продав по 40, профіт. А от всім іншим лажа

Бо він зрозумів що люди просто перестануть заводити грощі, або будуть тримати «до кращіх часів». А у банку де велика кількість айті фопів то не дуже добре мягко кажучі🤷‍♂️... Хоч хтось це розуміє🙂

працює конкуренція, тепер курс піде вниз. і цієї розбіжності не буде

як саме? щоб курс пішов вниз — треба надлишок валюти. і щось я не розумію, звідки він візьметься через те, що тепер готівкою за ринковою ціною будуть торгувати не тільки обмінники, а й банки.

більше точок продажу != більша пропозиція

а от ФОПи закордоном, з таким прихованим податком та додатковими обмеженнями на користування своїми грошами, цілком можуть перейти на оподаткування тих стран, де вони зараз тимчасово перебувають.

Хоч хтось у нас це розуміє. Не всі ліваки. Пишу як особа яка живе 2 роки за межами Украхни, але працює як ФОП. + знаю мінімум 2х таких же. Хоча без проблем відкриємо щось подібне до ФОПа в країні перебування і взагалі не буде гемору з тими валютами.

А як Ви оподатковуєте доходи за свій укр.фоп у країні перебування? Чи Ви у Португалії?))

Знаю багато кого, хто користується такою схемою. Європа не чіпляється до ваших українських банківських рахунків. А той факт, що ви сидите з ноутом і щось там «клацаєте», не дає права нікому у Європі запідозрити чи тим більше звинуватити вас у тому, що ви працюєте нелегально і не сплачуєте податки до місцевого бюджету.

ви були б праві, якби вони всі працювали з одного пулу валюти. але чорний ринок має свій об’єм валюти, банки свій.
почитайте, що пише Гороховський: клієнти підуть в той банк, який не поставить ’ринковий курс’. для мене це виглядає якраз як класична боротьба за клієнта.
ну і те, що зробив НБУ стосується тільки роботи з готівкою. погляньте на роз’яснення НБУ отут: twitter.com/...​X78gJMsOYvA_HNLiNsqw&s=19

Якщо пул різний, то в чому конкуренція з обмінниками? Продавати готівку всі так само підуть в обмінники. Покупати на безготівці так само будуть в банках.

Чи це виключно проблема карткового туризму? Тоді є інші способи з цим боротись.

Ок, якщо товари карткою можна купляти по курсу НБУ. Але ж не за все можна заплатити карткою. Певен, за житло всі платять готівкою. А це найбільша стаття витрат закордоном.

За житло або банківський переказ, якщо довгостроково, або карткою якщо короткостроково на якомусь букінгу.

банківський переказ з українського рахунку на іноземний? це ж наче свіфт, а свіфт-перекази заборонені на час воєнного стану.

Підтримую Кирила, це якась фантастика, свіфт зараз не працює з українських рахунків.

а от ФОПи закордоном, з таким прихованим податком та додатковими обмеженнями на користування своїми грошами, цілком можуть перейти на оподаткування тих стран, де вони зараз тимчасово перебувають.

Цього точно не станется, зараз в Україні кращий податковий режим запустили, до тогож максимально лібералізували банківський ринок , гавань стабільності зробили — очікуємо на відкриття нових офісів і приїзду массового айтівців з інщих країн і росту айті на половину з Федоровим якраз.. короче вони втратят дуже багато, якщо так зроблять... Oh, wait.

До речі в тему гороховського і моно — ріст курсу на 3 гривні з суботи фактично здешевшав на 10% доходи айтівців за кордоном, і в загалу це 10+5 =15% вже, на фоні польского фопу( b2b ) який зараз українцю, що може виїхати відкрити взагалі без проблем з 11 % податку і необмежними можливостями працювати на будь якого іншого закордонного замовника з будь якої країни, це виглядає дуже привабливо залишати отримання доходів в Україні після цього.

Гетьманцев, перелогинься. И не пались гугл-транслейтом

В четвер побачив новину, що США надають Україні $40 млрд
В п’ятницю побачив новину, що НБУ знімє валютні обмеження. Зрадів, бо вирішив, що це означає, що ФОПи будут продавати $ по 35, а не по 29,25
В суботу зрозумів, що ніфіга воно то не означає! Просто біженці тепер будуть купляти $ за кордоном з гривневих карток по 36, замість 32. Оце і всі «покращення» від НБУ

якщо почитати коментарі від НБУ, то курс банку буде застосовано тільки до зняття валюти в банкоматах (конвертація гривні в валюту), якщо мова йтиме про оплату послуг і товарів, то курс повинен бути таким же, як був до того

Ніт, шановний, вибачайте, але Ви неправі: Національний банк України також із 21 травня 2022 року зняв обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном або знімають з карток готівкову валюту.
www.facebook.com/...​ine/posts/372357971601522

в мене тут є посилання на той же нбу в твітері, який підтримує мою попередню тезу.
кумедна ситуація :)
twitter.com/...​X78gJMsOYvA_HNLiNsqw&s=19

Той коментар стосується тези «Тимчасово зменшено щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, до 50 тис. грн в еквіваленті.», а не зміни курсів, на жаль.

Підписатись на коментарі