Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Травень на війні. Звіт від капелана

Вступ

Привіт ком’юніті. Мене звати Віктор. Я співпрацюю як програміст з американською продуктовою компанією. Також з 28 Лютого я служу військовим капеланом в місті Київ.

Про все, з чим я стикаюся на фронті, включаючи обстріли та бойову роботу, я пишу в свій tg-канал — <a href="t.me/gideon_it«>Gideon_IT</a>. Завітайте. Якщо не сподобається контент — відпишетесь.

Вже три місяці пройшло, як рашисти зробили найбільшу помилку у своєму житті, розпочав повномасштабну війну з Україною.

Якщо вам сподабається стаття і ви бажаєте пітримати мене, нижче я розповім, як можна це зробити та дам декілька лінків на мої інші статті про війну з РФ.

Є серед вас люди котрі підтримують мене кожен місяць. Величезна Вам дяка за це!

Звіт за Травень

  • Збір на бус для Вадима — 153 000грн
  • Пікап для ССО — 14 600грн
  • Допомога цивільним та волонтерам — 12 600грн
  • Допомога ЗСУ — 11 розгрузок, 2 броника та 4 375грн
  • Тактичний одяг та шеврони — 6 675грн
  • Капелани — 8 200грн
  • Ремонт розбитого авто — 23 400грн
  • Їжа, пальне, медицина та інші поточні нужди 31 500грн

В свій телеграм канал я викладаю відео, та інші матеріали, котрі неможливо запостити на ДОУ, а також ділюся пережитим за минуле і в теперішньому.

Доречі я видалив російську клавіатуру з телефону та лептопа і намагаюсь спілкуватись тільки українською.

Сам по собі Травень був дуже насиченим на події в моєму житті.

На початку місяця я пройшов дводенний тренінг, де навчився оказувати першу домедичну допомогу. Також ми тренувались робити евакуацію поранених з червоної та жовтої зон поля бою. Я оплатив витрати на цей тренінг Вадиму та Дмитру, які займаються евакуацією цивільних, та допомогою військовим на Сході України.

колаж з тренінга

Я мав змогу бути на стрельбах, де отримав практику в роботі з АКС-74У

Емоції

В Травні мене все більше почали накривати спогади, яке чудове життя у нас було до війни. Та як би хотілося його повернути. Всім би нам хотілося. Скільки вже життів наших воїнів, та цівільних,було покладено в жерло цієї війни, котрі ніхто нам не зможе повернути.

Моя втіха в тому, що ми маємо прожити наше життя гідно, бо ми щасливі, що ми живі.

25 Лютого 2022 року на кордоні з Польщею я віддав дружині свою обручку та годинник, щоб вона мала змогу їх продати при необхідності. Я мав мало надії, що залишусь цілим в Березні 2022 року в Києві. Але Бог милував і я навіть повернув свої речі собі.

16 Травня моєму сину виповнилось 9 років. І це був перший його день народження без мене.

Але моя сім’я мала змогу приїхати до мене в Україну вже після ДР.

Ми піднялися на гору Хом’як де мій син обернувшись прапором заспівав свою улюблену пісню: «Ой у лузі червона калина зажурилася...»

Габріель з прапором

Колись ми знову будемо разом. Колись ми знову будемо працювати разом, ходити на конференції та мітапи разом. Але ми ніколи не будемо колишніми людьми. Війна розділила дуже боляче на до і після життя кожного нас з вами.

Ми разом 2021 рік

Одного разу, нажаль в мене немає лінка, один журналіст-іноземець, котрий воює на нашому боці, сказав:"Я брав участь як представник преси в близько 20 військових конфліктах. І в кожному була частина правди у кожній з сторін. Були так звані сірі зони сприйняття того, що відбувається. В Україні все по іншому. Тут немає сірого. Тут тільки біле та чорне. Добро воює зі злом.«

Тріп до Миколаєва

В середині Травня в мене була поїздка в Миколаїв з підрозділом, котрому я допомагав тут у Києві.

Ситуація з пальним в Кропивницькій, Черкаській, Одеській та Миколаївській області набагато гірша ніж на Київщіні. Чим ближче до бойових дій, тим менше ти зустрічаєш цивільного транспорта на дорогах. На Миколаївщині його рахуй, що нема. Тільки військові. Жоден готель на працює. З крана л’ється вода з річки. Хочеш нормально прийняти душ — забудь, бо вона жовто-коричневого кольору.

Коли в Миколаєві волає сирена, це сприймається по іншому, ніж у Києві чи Львові.

Собаки починають збігатися і скулячи тулитися до тебе, шукаючи прихисток. Тої ночі окупанти накрили Миколаїв РСЗВ «Ураган». Поспати мені не дали. Все рівно наступного ранку, я допоміг виїхати з Миколаєва в Київ на нове місце діслокації, начальнику штаба того батальону.

Це був чудовий час, з цікавою людиною з величезним досвідом служби, починаючи з розвідки в Афганистані. Його батальйон був одним з перших, хто став на захист саме Києва в Лютому 2022 року.

Один з підрозділів котрий ми опікуємо

Пригоди Вадима

В Квітні Вадим, котрого ми також підтримуєм, підірвався на іншому бусі під Лисичанськом. Вони вціліли, але їм прийшлося тікати, як є. Вадим не простий хлопець. Він багато чого вже бачив і пережив. Коли Вадим почав зі мною прощатись, я зрозумів, що зараз іде найсильніша за весь час боротьба за його життя. Слава Богу вони вирвалися. Я спитав Дмитра, котрий був поряд з Вадимом, що він думав у той час. Дмитро відповів цитую: «Я зняв шолом. Щоб якщо вмирати, то швидко....»

Хлопці повернулись до Києва і виникла потреба в новому бусі. Я попросив мого друга Вову Рожкова зробити збір для хлопців на його Телеграм каналі і ми назбирали 4400 доларів на новий бус Вадиму. Ви можете подивитись відео передачі грошей для Вадима тут. Вадим назбирав ще грошей, вже встиг з’їздити на позиції ЗСУ своїм старим бусом та зламатись там. Повернувся в Київ і зараз займається покупкою нормального транспорту. Здається він вирішив всеж таки пригнати його з Європи.

Епілог

Моя дружина продовжує координувати гуманітарні фури з Польщі до України. За що велика дяка їй, Лукасікам Ярославу та Наталії, їх організації Eastern European Reformation, та всім хто їх саппортить.

Дуже багато робить роботи Християнська Служба Порятунку. Я підтримую їх чим можу.

Майже два місяці тому я побачив нужду в транспорті і віддав в користування бус, котрий мені дали в Eastern European Reformation. Це мабуть була одна з моїх найкращіх інвестицій в наближення нашої Перемоги.

Тріп капеланів на Схід

В нас є постійний потік нужд.

Крім поточних — є специфічні.

Саме зараз ми плануємо відправити на Південь та видвезти на Схід декілька генераторів, 74 аптечки, турнікети, медікаменти та інші речі.

Підтримати нас можна декількома шляхами:

  • Monobank 5375411500926550
  • Patreon
  • PayPal (по запиту)
  • IBAN UA123220010000026207312567578

Мій LinkedIn.

Нижче цикл моїх статтів про війну та мій полон

  • Стаття про причини, чому я став капеланом
  • Стаття про героїзм людей під час війни
  • Стаття про мій полон в 2014
  • Стаття про евакуацію. Від 23 Лютого 2022
👍ПодобаєтьсяСподобалось6
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Бережи себе друже!

Підписатись на коментарі