Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Допоможіть з вибором дрона для військових

Слава Україні!

В попередньому моєму топіку я написав шо збираю кошти на дрон для взводу де служить мій брат. В цьому хотів би дізнатись від експертів, який саме дрон ви могли б порекомендувати. Я ніколи не займався нічим із цієї сфери, тож складно зорієтуватись. Можливо відповіді в цьому топіку будуть цікаві тим хто також шукає амуніцію для військових.
Критерії вибору наступні:

— по можливості менше шуму

— гарна камера з можливістю передачі відео live

— висота польоту від 500м хоча б

— живуча батарея

— такий шоб його можна було дістати в Україні чи є ЄС швидше ніж за 2 тижні


Всім дякую за допомогу і донати!

P.S.: можливо в когось є знайомі або особисто має такого дрона. Я би купив і б/у, то не суттєво

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Всім дякую за рекомендації. В результаті купили Autel Evo Lite+ Premium Bundle. Вже на фронті у хлопців!

Autel EVO II Pro в деяких українських інтернет магазинах є під заказ (інколи ще питають фото документів військових кому цей дрон потрібен)
Autel lite+ (в наявності у деяких магазинах, під більшість завдань підходить, але здатності камери гірші ніж у EVO II Pro)
AUTEL EVO Nano Plus (найлегше дістати) на короткі дистанціі теж норм, але для сінергії арти і дронів недостатньо
Ми купляли і за кордоном і інтернет магазинах різних міст України. Якщо треба можу сказати де, але і гуглиться легко. Інші моделі координатор волонтерського штабу не радив брати.

Привіт, якщо ще потрібно, то я проконсультую тебе — який вибрати / як захистити.

Всі наші знайомі військові запросили Autel EVO II Pro Rugged Bundle V2.

Знаю що дехто користується більш дешевими альтернативами типу Nano\Light. Також актуальні потреби це додаткові аккуми для них і хаби для зарядки тих аккумів.

Але якщо у вас немає конкретних контактів конкретних військових, які потребують той чи інший коптер... ну може просто донати фондам типа Притули чи ПЖ? 🤔
Бо навіть якщо ви купите того дрона, якщо у людей в підрозділі немає досвіду керування саме ним, користь буде під питанням. Не кажучи про те, що дехто ще якось їх перепрошиває, дехто доставляє системи скидання від наших умільців і т.і.

Дякую за рекомендацію.
З приволу донатів, я як раз і збираю кошти як раз для військових отут dou.ua/forums/topic/38344

Знаю шо потребують бо то є мій брат що там служить. Він командир взводу що потребує таку штуку.
По організаціям шо ви назвали, воно все звучить дуже добре на папері, але на практиці ситуація така. Батальйон де він служить добровольчий і з штабом їм не пощастило. І от всі ці доброчинні організації требують підтвердження з штабу. Але саме дістати те підтвердження з печаткою є великою проблемою бо зазвичай люди шл ті підтвердження видають просто кажуть «одїбіться, нам не до того». Отож і виходить ситуація коли все увпирається в бюрократію тоді коли гинуть звичайні люди.

Я хочу зробити максимум для того щоб вони всі повернулись живі, і хлопці кажуть шо дрон дуже треба

Дякую вашому брату за службу! 💪

Так, добровольці потерпають, знаю, на жаль.

Дрони бережуть життя, це факт, якщо є гроші на щось гарне типу Evo 2 Pro, беріть його, але це 105К+ грн і ще треба знайти (з цим можу допомогти, пишіть @gothy у TG\Twitter).

В нас є вже запити на дрон з теплаком, але це зовсім інші гроші, типу AUTEL EVO II Dual за 450К грн... поки що не тягнемо своїми силами :(

Якщо ж просто ДРГ русняві виявляти, то один знайомий військовий каже вони накупили по одному AUTEL EVO Nano Plus на рівні взводу, які значно дешевші(і легше дістати) і цього їм наче достатньо.

Дуже дякую. Я теж їх бачив. Думав шо може проти вітру важкувато буде з таким. Подивимось скільки вдасться зібрати і тоді буде видніше

Вам скоріш не сюди, а до фонду Повернись живим.
Вони напряму спілкуються з військовими і купують дрони тисячами.
Можете взяти таку ж модель, що вони купують.
Що б бути більше в темі про дрони рекомендую відео від голови фонду Повернись живим Тараса Чмута
www.youtube.com/...​8tc&ab_channel=Мілітарний

Важливе відео як керувати дроном
https://fb.watch/dgBEoS4D6j/

Дякую за відео. До фондів звертались, але як завжди все це упирається в бюрократію або довгі черги очікування

Відео на цей привід від хлопців на передовій www.youtube.com/watch?v=cDRuILM8RQI

под заявленные характеристики подпадает даже мой дешманский fimi x8 mini (от сяоми). частота 5.8. реально летает 20 минут и можно на 5 км залететь. камера 4k. увы, тоже китаец и может иметь аналог аэроскопа, но гугл про это не в курсе

В невмілих руках, дрон дуже небезпечна штука на передовій. Знаю кілька випадків, коли хлопців дуже точно накривала арта зі всіма наслідками.
Тому, я б радив цього не робити. А якщо дуже треба, то знайти волонтерів, які займаються дронами і задати це питання їм, плюс вони скажуть, які дрони треба перепрошивати і чим, перш ніж давати на передову.
Ну і це точно не має бути дрон дорожчий за 50-70к грн. Для аматорів.

Not a DJI (because of the backdoor for Dji aeroscope)

Вже є варіанти як його обходити.

Вони є, але я б все одно не рекомендував. Тому що зміна прошивки та конфігу може злітати. Тобто це «ок» як workaround для існуючих дронів. Але я б не купував нові.

можеш поділитись робочим варіантом? цікавить для mavic 2

Спитав у людини, яка зараз літає на моєму Air 2. Будемо чекати.

Наразі в НГУ то виглядає так :(

ніяк не вирішили
вже ніби зробили спеціальну систему і прошивку, але то коштує грошей і йде лише на передок
є протокол безпеки, взлітаєш далеко від позицій, на місці не сидищ, сідаєш в іншому місці і зразу уйоб..ш, бо можливий приліт.

Цивiльний Дрон за 5 к — це не серйозно i суiцидно.
З тепло-камерою та прокачкою треба 10к баксiв, але довго той дрон не проживе.

Успiшна тактика його використання базована на швидкому пройобi, поки не вбило оператора.
На запеленгований дрон *винособаки видають пакет градiв без коливань.

Тре брати «Лелека 100» та шукати\навчати оператора.
(цифра 100 — це цiна, кiлобаксiв . Але воно того варте, якщо нормальний оператор )

Дякую, візьму до уваги

Не пишіть фігні, на рівні менше роти не потрібна вундервафля. Лелека це батальйонний рівень, мінімум.

А чого б не зробити якусь обманку, яка буде видавати сигнали як стая дронів? хай в поле гатять своїми градами.

а з тим шо якщо в тебе праворуч побратими, ліворуч побратими, позаду свої, а попереду орки — то звідки оператору злітати? На кого вогонь викликати? :)

Ми командою замовляли хлопцям — Autel EVO Lite+ Premium Bundle. Бо отримали коментар від військових, щодо дронів Mavic, русня має прогу («дякуючи» китайцям), яка може відслідковувати координати звідки був виліт, куди прилетів, тобто це пряма угроза для хлопців, котрі не шарять цю інфу.
Не рекомендую роздивлятись Mavic будь яких моделей, а там на ваш розсуд.

І ще порада, обирайте відразу КОМБО, де в комплекті є декілька аккамуляторів, бо окремо їх складно придбати, а один дуже мало для розвідки, там хватає його на 40 хвилин.

Дуже дякую, слушно

Є гайд як оминати ці проблеми t.co/DG2cF8JQj1

Ознайомтеся з цим відео youtu.be/fNq4qIT28tc
В ньому Тарас Чмут виводить просту формулу — немає особливого сенсу в розвідці, суттєво глибшій за наявні засоби ураження. На рівні механізованого взводу це не далі 4-5 км, залежно від бойових модулів техніки. Відтак і дрон підійде навіть аматорський, просто якщо це DJI, треба додатково подбати про безпеку.
Тоді є доступний засіб, з доступними комплектуючими, який не страшно втратити.

Не пойми меня неправильно, такие вопросы нужно задавать тем, кто этими дронами будет пользоваться. А если они не знают каким именно им дроны нужны, то кому-то другому, кто имеет дроны, имеет опыт их использования в похожих ситуациях, т.е. каким-то военным, кто сможет научить как им пользоваться и т.п.

Набрав советов по рандомным форумам типа этого ты можешь купить какую-то хрень, которая в лучшем случае будет бесполезна и куда-то улетит и потеряется, а вхудшем — которую сразу обнаружат и по которой прилетит снаряд и заденет «пилотов».

Звучить логічно. В будь-якій іншій ситуації я мабуть погодився би. Проте ситуація така що є взвод з двома БМП, яким потрібна розвідка перед тим як рухатись на позицію. Люди які там є зможуть навчитись користуватись будь якою технікою. В цьому я впевнений абсолютно бо знаю свого брата. Хоч з дронами він ще не працював, проте та наука не є чимось недосяжним.
Те що з допомогою дрона можна їх засікти звісно є ризик, проте більший ризик йти на противника без розвідки на місцевості взагалі.
Тому, думаю шо вони додумаються проводити рлзвідку не прямо з машини а з іншого місця і зможуть трохи нівелювати ризики.
Нажаль не скрізь на передовій є люди які шарять які дрони мають бути для розвідки і як саме ними правильно користуватись, тож маємо шо маємо.

тоді спочатку висилають свого навчатись аеророзвідці на курси. потім людина повертається і вже знає шо їй потрібно. навпаки погано працює.

Підписатись на коментарі