Ілон Маск скорочує штат Tesla на 10% через «суперпогані відчуття» щодо економіки

Не встигли ми вдосталь обговорити повернення співробітників Tesla в офіси, як в Reuters заговорили про скорочення 10% штату виробника електрокарів.

Посилаючись на внутрішній лист Маска, говорять, що засновник компанії розпорядився «Призупинити всім найм в усьому світі». Також він говорить про «суперпогані відчуття» щодо економіки.

Проте Tesla ще не надала офіційний коментар.

Чи вірите в занепад ІТ-ринку?

32%
27%
18%
20%
3%
👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Ілон Маск, роботи та жінки — ось яке майбутнє ;)

Скоріше путлер — робот ) Схоже, що він відкинувся ще від корони, і замість нього зробили роботизовану версію по такій технології www.youtube.com/watch?v=bC_DZlweviI (дуже дивний та неприродний вигляд він має на відеозаписах). Всі ті операції — перепрошивка чіпа

Тау поверніть доггкоін по 10

Маск медійна персона, його вислови в деякій мірі впливають на ціну акцій його компаній (або чого завгодно, згадаємо той самий догекоїн), чим він і користується. Все що він говорить я б сприймав with grain of salt.
З іншого боку, в мене особисто зараз передчуття, що ми «на порозі грандіозного шухєру», тому що події в Україні — це лише початок чогось більш масштабного.
А «занепад ІТ» може статися в єдиному випадку: якоїсь глобальної економічної п****цоми типу Третьої Світової. Бо інакше я не можу уявити як у сучасному глобалізованому суспільстві де майже в усі сфери проникли ІТ, а інтернет є навіть у кавоварках, може настати криза в цій галузі «просто сама по собі». Інакше кажучи, якшо сирним сіньорам стане хріново, то усім навколи, скоріш за все, буде ще гірше.

Інакше кажучи, якшо сирним сіньорам стане хріново, то усім навколи, скоріш за все, буде ще гірше.

А я вот прогнозирую глобальный п****ц по всем направлениям. Покупайте продукты длительного пользования, недвигу, землю и т.д.

Если ты прогнозируешь глобальный п***ц, то покупать недвигу — это из области выстрелить себе в ногу...

Думаешь смузихлёбы смогут потянуть аренду коробки в калифорнии, когда их уволят?

Если увольнения пойдут то везде.
Кто не затарился недвигой в прошлом году под 2.5% сам виноват

Дешевле таки недвигу, или самому копать

3 червня 2022 року: Ілон Маск скорочує штат Tesla на 10%
dou.ua/forums/topic/38471

Теж 3 червня 2022 року: Tesla покаже функціонального робота-гуманоїда вже за кілька місяців
mezha.media/...​-vzhe-za-kilka-misiatsiv

Tesla Bot «має потенціал стати більш важливим за автомобільний бізнес», — говорить очільник компанії. За його словами, в майбутньому фізична праця буде вибором.

Якщо Маск знає щось таке в глобальному плані, чого не знаємо ми, то все можливо.
Якщо у нього ± такі ж дані яку і більшості експертів та аналітиків, то все буде норм.

Той факт, що підняли ставку і що стартапам та неприбутковим конторам почали давати менше грошей, ще не означає чогось «суперпоганого».

Бізнеси все так само йдуть в онлайн, світ так само глобалізований, всі так само споживають цифровий контент в інтернеті через електронні гаджети із софтом, їздять в тачках із софтом, воюють зброєю із софтом, лікуються в лікарнях де обладнання із софтом і т.д.

Дуже навряд, все це стане непотрібним чи хтось відмовиться апдейтити свої гаджети чи відмовиться від цифрового контенту.

Ну так собі аргумент. В 1929 всі також споживали, і їздили, і воювали, і світ був глобалізований, як ніколи до того. Але ж потім настала срака, а потім ще більша срака. І мало кому здавалося, що мало.

Як я написав, все може бути.
Єдине що мене дещо заспокоює, так це те, що з часів великої депресії та ряда менших криз, були зроблені певні висновки і ухвалено ряд законів які б мали зменшити масштаб ймовірної кризи.
Окрім того, без софту зараз нікуди, що також вселяє певний оптимізм.

Дякую. Шортанув трохи :-)

Тобі може пізно. А я свої кілька процентів підзаробив. І то ще поспішив. Міг довше шорт потримати

Я не шорчу і короткими спекулятивными сделками не занимаюсь

Все
Як і прогнозували форумні експерти, ІТ-бульбашка луснула.
Стрибаймо з вікон.

П.С. а Кожаев вже в Грузії?

Ха, ще подивимось хто там кого занизить, може лада буде більш тренованою ніж Кожаєв )

З одного боку криза можлива, з іншого боку IT почне відновлюватися швидше за інші індустрії, тому що воно стало невід’ємною частиною будь-якого ефективного виробництва.

Криза вже є і її погіршення неминуче. Насправді вона тягнеться з 2008 року, і як із Великою Депресією усе вилилось врешті решт у другу холодну війну з локальними конфліктами в Сирії і Україні. Далі справа за діверсіфікацією бо буде більше виробництва і меньше вживання. Тобто сфера кредитування споживання і споживчих продажів в кредит просяде. А от сфера виробництва, прямі продажі, продажі виробничіх обладнань тощо — навпаки піднімиться. Тобто ІТ буде іньшим, більше вакансій буде на іньщі спеціальності скажімо системне програмування, embedded тощо. Доля Frontend буде поступово зменшуватись до відповідності справжніх потреб ринку.

прчитаєш доу, останні 5 років:
фронте енд от от помре
подивишся на кількість вакансій що приходять: а ні все норм, як було дофіга так і є

Він не може померти, він буде іньшим. А ось домінування на ринку коли frontend вакансій мало не стільки як і усіх іньших, це вже під питанням. Вангую, що Gamdev і embedded, automotive доля ринку буде більше. Ентерпрайсу і фронтенду буде меньше.

Погоджуюсь, що із вакансіями на фронтенд зараз все гаразд. Мені довелося зараз змінювати роботу, мав 4 різні варіанти — 3 на middle React developer і 1 на Vue — причому 2 з них мене самі знайшли на linkedin. Буквально вчора я отримав і відразу ж прийняв дуже хороший офер від великої продуктової компанії — варіант, який був в пріоритеті. Жодних проблем не помітив: те ж саме враження, що ринок і надалі перегрітий, попит на фронтендерів перевищує пропозицію.

Все інше піде туди ж, бо не буде продукту :D

Таке відчуття що наші голосування стосовно прогнозів на щось впливають?

Фінансову подушку на півроку треба мати у будь-якому разі, підтримувати ЗСУ треба в будь-якому разі, гарно відпочивати щоб бути продуктивним відповідно.

Ти як, в Туреччині через договір-аренди вже отримав вид на проживання?

Я переїхав в Туреччину 23 січня на постійне проживання.
Встиг подати документи ще до повномасштабної війни Московії проти України.
Оформлював на два роки ~ $500, оформлював через агенцію ~ $30, без договору оренди, щось інше.

Насправді так, це маркетингове дослідження — скільки народу зараз усвідомлює, що потрібно перенавчатись на іньщі технологічні стеки і опоновувати іньщі ІТ спеціальності у відповідності до нових потреб ринку. Скільки буде відповідно до цього спеціалістів і на який ринок можна розраховувати. Так само які технічні і мотиваційні статті і матеріали відповідно треба писати та публікувати. Бо як на сайті будуть відповідні матеріали то буде і рейтинг через який прийдуть люди і рекламодавці. Не просто же так зробили Gamedev DOU — бо стало ясно, що це зараз затребувано ринком тобто тут є грощі, які з цього ринку можна заробити.

Вайтішніки нехай перевчаються. Ми будемо далі саппортати кривавий ентерпрайз на джаві :-)

Ентерпрайсу все меньше вже доволі довгий проміжок часу, так само і тех стек особливо по девопсії і базам данних повністю змінився. Якщо ще п’ять років назад всюду була база Oracle або MySQL то сьогодні вже Postgress + якийсь NoSQL та мікросервісна архітектура, контейнерізація Kubernetes розгорнутий в хмарних сервісах тощо. Хто не встиг у власний час перенавчитись — у 40-50 років стане підмастеррям в 23 літнього джуна з надсіньйорістою личкою мега-клауд-архітекта. Жодний проект вічно сапортити не будуть, усі легасі рано чи пізно або змінюють і ті хто їх супортять легасі зовсім не обов’язково приймають в цьому участь. Або компанії які продовжують жити на легасі нічого не змінюючи не витримують конкуренції і коллапсують.

Всі 20 років поки працюю боявся що прийдеться вчити щось кардинально нове. Але досвід показує що джава як була так і залишилась. З’явились хіба різні примочки непотрібні

MySQL то сьогодні вже Postgress

Кардинальной разницы между ними нет для прикладного девелопера

Підписатись на коментарі