Чи модно в Україні нині платити податки та хто допомагає вам общипувати «гусака»? Проводжу опитування

В такий непростий час для країни хотів би підняти не менш важливе питання, а саме сплата податків серед ФОПів та й не тільки. Стало цікавим, чи змінилися думка IT-спільноти щодо податків та чи позиціонують вони себе «гусаками»?

Вже майже місяць, як ми вперше могли почути за спецгрепу Єдиного Податку в 2%. Хотілося б дізнатися, чи дійсно так багато людей перейшли на спецгрупу та чи не вважаєте ви, що влада досі забагато вимагає? Та чи є тут прихильники збільшення Єдиного Податку, оскільки ні для кого не секрет, що держава саме зараз потребує найбільших надходжень до її бюджету.

Буду дуже радий вашій активності під своїм першим питанням на DOU. Разом з тим, користуючись можливістю, хотів би запитати хто і яким чином обслуговує сплату ваших податків? Я додам невелике опитування, буду вам вдячний за 1-3 хв вашого часу.

Опитування також доступне за посиланням!

P. S. Обрав DOU, щоб провести своє міні-дослідження — бо вірю, що спільнота, яка може накидати мільйон баксів на БПЛА є найбльш репрезентативною щодо мого питання. Слава Україні!

👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

1. На 2% не переходив. Який сенс, якщо я і так зараз віддаю на воєнні-волонтерські-гуманітарні потреби більше 5%
2. Будь які податки під час воєнного часу піднімати вважаю недоцільним. У мирний час Україні потрібна найкраща в ЄС система оподаткування технологічних компаній і спеціалістів, на мою думку ДІЯ Сіті є такою
3. Не платити Україні зараз єдиний податки це фінансове мародерство.
4. На жаль крім податків драконівське валютне регулювання, обмеження виїзду за кордон і т.д душать розвиток галузі, і Україна втрачає таланти і бізнеси.

дуже дякую за Ваш коментар! Підтримую вашу думку. А що думаєте на рахунок курсу? Чи відпустить його НБУ?

поки вони заявляють що не готові до ринкового плаваючого курсу.
Але маємо постійно їм нагадати, що варто до ного йти і можиливо поступово посаблювати обмеження. Ситуація динамічна, діють великі макро чинники, оікрім війни це наприклад розмір і час фін допомоги від Заходу

1. на 2% не переходив і не планую
2. теоретично до введення тимчасового військового податку 10% або навіть 20% віднесусь «с поніманієм» ©
3. прошу не плутати п.2 з курсовим пограбунком на приблизно ті самі 20%
4. донатив у перші місяці повномасштабної війни, трохи менше але донатив би у випадку введення військового податку (п.2), але зараз через курсовий пограбунок можливість донатити зменшилась на порядок (бо для цього потрібно «вивести» гроші, а банк взяв їх у заручники та вимагає викуп 20%)
5. якщо додумаються вводити війсковий податок, то важливо спершу привести курси до ладу, бо від нуля хоч 5%, хоч 20%, хоч навіть 100% — це все ще нуль

як думаєте, можливо немає іншого шляху утримати курс, як не «тримати» курс продажу валюти? на вашу думку їм на даний момент можна зрозуміти?

Для того щоб утримати курс потрібно лише дві речі — не фінансувати фіскальний розрив шляхом друку гривні, друге виробляти в країні товари та послуги для власного споживання і на експорт принаймі стількі же як і споживається. Якщо 60% економіки усе ще стоїть через війну, експорт аграрної продукції заблоковано чорноморським флотом, а п’ята колонна ще і бажає «общіпати гуся» — то економічна зброя федерації працює, як висловився вже у відкриту російський пропагандист за кличкою подоляка — «Старая стратегия экономического удушения Украины, сейчас работает как никогда хорошо». Друк гривні провокує гіпер інфляцію. Який інструмент є у держави — скоротити видатки з усіх не критичних статей. Зробити державні оборонні замовлення українським підприємствам. Контролювати усі потоки виходу валюти за кордон особливо усілякі схеми по типу крипти чи onlyfans. Залишити лише критично необхідний імпорт. Схоже, що уряд щось почав робити.

Як на мене, то дивний спосіб «утримати курс» :)
По-перше, це спонукає експортерів зменшувати надходження валюти (а нахіба її сюди заводити, якщо скористатись всеодно не можливо?), отже маємо ще більший дефіцит, що штовхає реальний курс вгору.
По-друге, будь-які такі обмеження створюють дуже погану атмосферу, а для українців це означає що в будь-якій незрозумілій ситуації потрібно купляти долар, а якщо нема чого їсти, зовсім нема чого їсти, вже тиждень зовсім нема чого їсти, то навіть не думай дивитись на долар щоб його продати — землю їж, а долар не чіпай. А такі настрої в свою чергу штовхають реальний курс ще вище.
Немає в мене віри в той «курс для критичного імпорту». Зате більшість споживання, там де воно зав’язано на долар, зав’язано на долар за реальним курсом (хай буде умовно 36), а не віртуальні 29. А якби не було цього цирку (а отже і тих двох факторів, які я описав вище), то може реальний курс був би наприклад 33. Це звичайно не 29, але вже й не 36.
Та й взагалі. Наприклад мені потрібно купити шафу (навряд чи це буде 100% українське виробництво, але більш українське ніж наприклад айфон). Отже якийсь українець заробить гроші, дасть зарплатню комусь, піде в магазин і та сам собі щось купить чим продовжить цей ланцюжок. Але нічого він насправді не продовжить. Бо він не отримає свою зарплатню, бо я не куплю в нього шафу, бо в мене самого немає грошей, бо на російському воєнному кораблі я бачив міняти бакси по 29 на щось більше ніж їжа. Ось так економіка й вбивається. Зате по 29...

На мою думку ви враховуєте аргументи лиш однієї сторони, тобто аргументи «проти». Можливо існують вагомі аргументи, щоб НБУ штучно стримував курс. Я впевнений, що це відбувається не просто так, і неодноразово чув, що європейські банкіри захоплюються стратегією Національного Банку України. Я насправді не маю чітких аргументів, що так має бути, але допускаю, що рішення «відпустити» гривню мало б свої наслідки.

А позитивних аргументів в мене немає. Мені держава їх не пояснила, і навіть не намагалась. А варто було б хоча б спробувати.
Якщо курс 29 це насправді для критичного імпорту, а я — лише побічний ефект, то дайте мені просто перевести валюту з ФОП рахунку на валютну карту фізика.
Нє? То може це зрозблено саме для того щоб я продав валюту по 29? Ну так тоді варто було б хоча б спробувати пояснити мені, чому я маю робити таку дурницю, бо я ж дурний гусак — або не заводжу валюту в країну, або заводжу та не продаю (тут «я» — збиральний образ) — не працює схемка :)

Так було ж інтерв’ю з нацбанком де офіційна позиція — «в банків впали доходи, а гусаки бігають жирні і необщипані».
Різниця між курсами йде не державі, не на війну, не НБУ а в дохід банків.

Так отож і воно, що не державі. Ось тому це і бісить. Може в мене також впали доходи — то продайте мені долар по 8 😁

Ну це лише правильним пацанам з особливого списку. Список секретний бо війна, йди звідси холоп.

Ну та воно мало б. Ніхто ж не бухтів перший місяць. І другий місяць. І третій місяць майже ніхто не бухтів. Але треба і міру знати — в мене особисто валютні надходження це єдине джерело доходу.
Мало того, так ще й по SWIFT я оплатити нічого не можу.
І оце сидиш без грошей, без бензину, без можливості виїхати на кілька днів по роботі (ну бо ти не в блатному списку), без можливості купити потрібні штуки по свіфту, читаєш про те як гусаків правильно щипати і думаєш на тему того що 15% податку в нормальній юрисдикції не так багато як здавалось раніше і що пора вчити мову.

Там в сусідній темі були списки «критичного імпорту» — там всілякі дуже цікаві речі які виглядають так ніби в міністерстві хтось кинув клич по френдах «ей, пацани, вам що хотілось би купити по курсу 29?» і вписав абсолютно все що йому прислали.

Ти не купиш шафу,бо її ціна виросте на умовні 20-30%. І стільки ти вже не готовий платити. Бо ще учора вона коштувала 500$, а вже сьогодні 600$. Це морально важко прийняти.
Тож не прикривайся благодєтєлю, це огидно

Огидно — це коли ти намагаєшся мені казати, що мені робити, та ще й настільки недолуго 😁 Ти думаєш я кожного дня покупаю шафу? Чи ти думаєш я кожного дня перевіряю ціни на шафу? Я просто побачу ціну 600, а про то що вона ще вчора коштувала 500 — я навіть не знаю. А ось то, що я маю ще 20% зверх тих 600 віддати банку просто так за красиві очі — ось це не помітити важко.
Психолог знайшовся шлєк би його трафив 🤣 Ти думаєш я чому сказав саме про шафу? Бо це реальний кейс, мені дійсно потрібна шафа, і ціни я на них знаю ну дууууууже приблизно (а також знаю що вони ну дуууууже різні за на перший погляд дуже схожі варіанти). І прийняте рішення почекати, поки я зможу дістати свої гроші без «відкату» банку — теж реальний кейс. А ти мені тут щось розказуеш 🤷‍♂️

можливо немає іншого шляху утримати курс, як не «тримати» курс продажу валюти?

А воно так не працює, хороший приклад з бензиною. Через регулювання ціни зявився дефіцит.

Ріст курсу долара це стимулювання експорту і зменшення імпорту. Якраз те що і треба.

Не перейшов на 2% і не збираюсь. На мій погляд, це жлобство в наш час перейти на занижені податки при спокійній можливості сплачувати свої чесні 5%.

Не факт. Скажімо, зекономлені 3% могли б йти не на суддів із середньої пенсією у 91k uah (проти 4k грн середньої вікової), а на донати волонтерам.

Донати від цього не постраждали. 3% — це фігня. Так же само, як фігня — про «пенсії суддям». ЄП — місцевий податок, на 60% він наповнює бюджет того міста, де я живу.

а враховуєте 20% прихованого податку на курсовій різниці? продаж фоп по 29.25 купівля 36+

вот це дуже боляче насправді, як ставитесь до резервування коштів на закордонних рахунках компанії?

як ставитесь до резервування коштів на закордонних рахунках компанії?

Таке було і в 14 році, і починаючи з січня поточного.
От всі компанії (де в мене є знайомі) готувались до війни, виаозили людей за кордон та/або на західну Україну, частину ЗП дозволяли залишити на рахунках фірми.

Підписатись на коментарі