Повний огляд WWDC22 | Що представила Apple і що з цим робити?

Усі статті, обговорення, новини про Mobile — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

На #WWDC22 апдейтів було багато, але чи не стає система складнішою за рахунок мінорних оновлень? Чи unsend в iMessage це те, на що ми чекали? Для когось WWDC — свято технологій, а комусь необхідність багато чого вчити та переробляти.

В ніч після WWDC в Києві говорили та розбирали останню конференцію Apple для девелоперів в епізоді інженерного подкасту It’s raining catg & dogs.

Гості епізоду: Сергій Попов, Software Engineer Setapp, Анастасія Сатаренко, Product Designer MacPaw, Сергій Кривоблоцький з R&D, Юра Федоренко з Front-End.

Трохи спройлерів в випуску:

Що ще можна дізнатися з WWDC?

Настя: Для мене презентація була більше про підходи до користувача і його життя. Минулого року тема була більше про пандемію, про те, щоб бути у фокусі або на релаксі, а про тебе подбають. У цьому році акцент був: «Готуйся, виходь у світ! Будеш з усіма усі ділитися. Тепер ти людина світу».

Що в iOS?

• Lockscreen — Hello, Android!
  • Кастомізація на Apple Watch
  • Paralax ефект та домальовування фонів

Сергій К.: Багато було фокусу на iOS. Тепер можна змінювати Lockscreen, у багатьох тут паралель з WatchOS, кастомізацією, анімованими або інтерактивними віджетами. Це як Back-to-Mac-2, коли iOS пішов вперед і класні практики переносили з iOS на Mac. Тепер представили схоже перенесення, але з WatchOS на iOS.

Юра: Я прихильник того, що початок кінця великого продукту — це поява скінів.

• Focus mode — мега фіча, якою хочеться навчитися користуватися
  • Груповані Notifications
  • Активність Focus Mode буде публічною?

Сергій П.: Apple бачать workflow iPhone так, що у користувача завжди буде активним якийсь Focus mode. Тобто навряд чи вже варто буде виходити в турбо-режим, коли доступно все. Можливо вони ще стежитимуть, які сповіщення в якому режимі надходять і самі пропонуватимуть користувачам сховати їх.

Сергій К.: Мене почуття FOMO часто зупиняє від того, щоб сховати якісь спорвіщення — я краще за ті машини знаю, що мені потрібно. Але круто, щро відкрити, Live Activities API для девелоперів і можна свої застосунки сетапити під конкретний фокус.

• Редагування iMessage обігнало Facebook?
  • Соціальні сервіси Apple
Юра: З цікавого, представили вбивцю «Дії». Чи буде це інтегровано в систему без third-party провайдерів? Скоріш за все тепер не потрібні будуть застосунки, а от розробникам Дії треба буде підтримувати ще додаткові API, щоб документи підтримували нову функціональність. Можливо, буде як Wallet.
  • Тепер в Maps до 15 зупинок
  • Панелі CarPlay
  • Що з Catalyst?
  • Нагадування про пігулки від Apple Watch

Сергій К.: Apple Watch стає усе крутішим, особливо для людей похилого віку: нагадування про таблетки, saturation, відхилення від норми, перевірку падіння. Ще й Health має історію, якою можна поділитися з лікарем.

Настя: Класно було б мати окрему лініку годинників для людей похилого віку. Такі собі «emergency watch» для бабусі, які потрібно заряджати усього раз на місяць і користуватися без надлишкових зайвих апок.

Hardware updates

• Вихід M2 — нащо порівнювати з М1?
  • Power Efficience
  • Game Development
  • iPhone замість вебкамери
  • Шеримо все в FreeformApp

Детальний огляд презентації у подкасті на YouTube. Що з презентації запам’яталося вам? І питання з зірочкою, хтоcь вгадав, що macOS буде Ventura?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Підписатись на коментарі