Світч з рекрутера в розробники — погляд на роботу з обох сторін

Змінювати свою спеціалізацію інколи буває страшно, але в наш час це повністю реально та навіть необхідно, якщо ви відчуваєте у цьому потребу. І зовнішні фактори, навіть ті, що здаються перешкодами, можуть слугувати сильним каталізатором, який пришвидшує хід ваших думок.

Мене звати Іван і я junior iOS-розробник, а в минулому — IT-рекрутер. У цій статті я розповім про свій шлях в ІТ від рекрутера до розробника, поділюся секретами проходження співбесід, розкажу про досвід на новій позиції і трішки про те, як мені пощастило з місцем роботи у NERDZ LAB.

Початок

Як і більшість студентів, що прагнуть свободи, незалежності та поїсти, я підпрацьовував влітку на різних роботах. Тож маю досвід і в будівництві, і в продажах електроніки. Якось після 5 років навчання у КПІ я зрозумів, що перед захистом диплома в мене з’явилося багато вільного часу. Будьмо реалістами: я знав, що роботу все одно писатиму в останній тиждень перед здачею. Тому шукав черговий підробіток.

Я ходив на курси англійської, а моя одногрупниця з цих курсів працювала бухгалтеркою в ІТ-компанії. Від неї я й дізнався, що в ІТ працюють не тільки розробники, а й багато суміжних, часто віддалених від девелоперства спеціалістів. Тоді сфера ІТ для мене була далекою і невідомою: як туди потрапляють, чим саме займаються? Я щось чув від друзів, але й гадки не мав, що це за професія.

Мабуть, мені пощастило. Надворі був 2016 рік і ІТ-галузь розвивалася шаленими темпами. Тоді розробників в Україні було не так багато, відповідну освіту мали далеко не всі, конкуренція тільки починалася і потрапити у сферу було простіше. Було багато вакансій і курсів для початківців. Купа народу рвалася потрапити на посади QA, front-end, PM. А я вирішив спробувати себе у рекрутингу — достатньо було мінімального рівня володіння англійською і комунікабельності. З плюсів, які я одразу для себе відзначив, — відносно вільний графік роботи й хороші бонуси за закриту вакансію.

Рекрутинг мені сподобався. Це відповідальність, але й радість за людей, яким допомагаєш знайти роботу чи проєкт, у якому вони хочуть працювати. Робота мене влаштовувала, більшість кандидатів готувалися до співбесід і ставилися до спілкування з рекрутером серйозно.

Перші думки про зміну фаху

Так тривало якийсь час, але ринок почав змінюватися, кількість замовлень збільшувалася, компанії стали ганятися за талантами й переманювати людей: розробникам пропонували вищі зарплати, кращі офіси, ширші соцпакети.

Для компанії стало важливішим швидко закрити вакансію і взяти більше проєктів, ніж збудувати команду. Рекрутеру тепер потрібно було працювати більше в кілька разів, але якість і результати бажали кращого. Знайти розробника на LinkedIn, домовитися про дзвінок і поспілкуватися стало замало. Я не почувався на рівних з кандидатами, бо моя задача була відштовхуватися від їхніх бажань і всіляко переконувати працювати з нами.

Змінилося і ставлення розробників до рекрутерів: вони почали отримувати більше листів з пропозиціями співпраці. Розробники розслабилися, бо мали відчуття своєї затребуваності, стали безтурботними, ніби вже не потрібно готуватись до співбесід, бо ти все одно не залишишся без роботи. Linkedln пропонував їм щодня по 5 заявок з часто більшою зарплатою.

Я вирішив щось змінювати.

Моє навчання розробляти на iOS

Поки під час першого локдауну хтось дивився серіали та скролив Tik-Tok, я почав цікавитися розробкою програмного забезпечення на iOS. Рекрутинг тоді не працював, маленькі компанії закривалися, а великі завмерли та чекали, що буде далі. Багато в кого тоді не було роботи та вони змінили фах. Під скорочення потрапив і я. Вільного часу суттєво побільшало, тому я теж зробив крок назустріч новій професії. Тим більше, що раніше я вже мав досвід у програмуванні на java script ще до того, як задумався йти у розробники.

Знайшов декілька курсів на YouTube і на Udemi. Поки вчив базу, вже придивлявся вакансії Junior iOS Developer на DOU, вивчав вимоги до розробників, порівнював ці вимоги з тим, що знаю і вмію.

У якийсь момент я набрався теорії, але зрозумів, що курси це ок, але треба практикувати. Відчув потребу у менторстві аби структурувати інформацію та навчитись її застосовувати у практиці.

Я почав шукати професійні курси з підтримкою ментора, але через пандемію початок навчання постійно відкладали. Тому продовжував навчатися самостійно.

У січні 2021 року мій друг, який тоді вже тривалий час працював розробником, сказав, що його компанія шукає junior iOS Developer і порадив спробувати пройти співбесіду. Оце джекпот! Я прийняв це як виклик і розумів, що це мій шанс отримати практичний досвід, ментора і роботу.

На щастя, я мав досвід рекрутера і почав готуватися з козирями в рукавах.

Мам, тепер я розробник

На тій співбесіді мене оцінили як trainee, а компанії потрібен був junior, і спочатку розробником мене не взяли. Але досвід у рекрутингу став у пригоді: в NERDZ LAB саме була відкрита вакансія рекрутера. Я зміг показати, що готовий і вмію швидко вчитися, а поки навчаюся розробки, можу бути корисним як рекрутер. Мене взяли з можливістю навчатися й розвиватися, і коли я набрався навичок, то закрив поточні вакансії та перевівся у розробники.

Я працюю в компанії вже пів року. Розробляю софт для iOS та пишу на Swift. А мій диплом інженера-будівельника став символом того, що незалежно від основної спеціальності та з достатнім бажанням можна змінити професію та побудувати кар’єру, яку тільки захочеш.

Зараз я розвиваюся як iOS-developer і кайфую від роботи та результатів, які бачу. Мені все ще треба багато вивчити та зрозуміти, але це драйвить. Далі розвивати технічну сторону, бо планую розробляти додатки не тільки під iOS, а й під WatchOS, TVOS MacOS.

Секрети розтоплення сердець рекрутерів

Я успішно пройшов співбесіду на посаду рекрутера саме завдяки своїм знанням з цієї професії. І цей крок дозволив вирости в компанії до розробника. Тому ось кілька порад від мене — рекрутера в минулому і розробника сьогодні.

  • Готуйся до співбесіди по опису вакансії

Багато хто уважно читає умови, але не дуже уважно читає вимоги. Опис вакансії — це як трейлер до фільму. Там часто коротко описано те, про що інтерв’юер запитає тебе на співбесіді. Якщо серед вимог є технологія, в якій ти не шариш, опанувати її точно не встигнеш. Але почитати та трохи ознайомитись з її суттю ти зможеш. Це не дасть тобі переваги над розробниками, які знають цю технологію, але точно додасть плюсиків в очах інтервʼюера за обізнаність і бажання розвиватися та вчитися. А ще — зекономить твій час, бо на співбесіді може виявитися, що ви з цією посадою просто не пара.

  • Склади резюме

Пиши все, що маєш за плечима, якщо це хоч трохи стосується роботи в ІТ. Звичайно, досвід роботи слюсарем тут навряд допоможе, але якщо обіграєш це з гумором і з точки зору вигоди для компанії, то чому б і ні? От, наприклад, що зможеш відкрити двері, в яких заклинило замок, і ніхто не нервуватиме, як тоді, коли працівники Facebook не могли потрапити в офіс. Жартую, звісно. Але мені мій досвід зіграв на руку під час тієї співбесіди. Згадай усі навчання, досвід у сфері, технології, з якими працював. Структуруй усе так, щоб рекрутер міг зачепитися оком за ключову інформацію, а не вишукував її, як картоплю у вінегреті. Пункти, списки, виділення ключових слів жирним — найкращі друзі твого резюме.

  • Дай почитати резюме людині, якій довіряєш

Коли читаєш сам, то може здатися, що ти недостатньо класний. Або навпаки — такий крутий, як варене яйце. Але погляд зі сторони допоможе посилити текст, звернути увагу на недоліки чи помилки, згадати те, що упустив, додати впевненості, а десь прибрати зайве. Якщо маєш можливість звернутися до знайомого HR або розробника — користуйся цією перевагою.

  • Keep calm

Ти зробив усе, що від тебе залежало. Зараз головне зберігати спокій та впевненість у собі, думати, що говориш, і говорити, що думаєш. Нерви точно не допоможуть. А от щирість завжди цінують. Навіть якщо розгубишся чи щось забудеш, скажи про це чесно. Рекрутери теж люди. А якщо відчуваєш, що в тебе поганий настрій і тобі геть не до співбесіди, перенеси її. Це краще, ніж проявляти пасивну агресію до рекрутера.

  • Став запитання

Для інтервʼюера це дзвіночок про те, що ти цікавишся вакансією, обізнаний у темі й хочеш зрозуміти, чи буде тобі та компанії ок. Лайфхак: чим глибші та небанальніші запитання, тим краще. Це демонструє, що твій інтерес не поверхневий.

  • Не все одразу

Не розраховуй на моментальний результат у вигляді оферу. Рекрутер може зв’язатися з тобою пізніше й запропонувати вакансію, а може відмовити. Це твій досвід і він у будь-якому випадку тобі на користь.

Висновки

Сподіваюсь своєю історією я надихнув тебе не боятися змін у своєму житті, а навпаки, іти їм назустріч. Обирати компанії, які підкріплять твою віру в себе. Та не опускати рук через невдачі (вони бувають у всіх).

І як висновок хочу додати, так, ринок змінився, але щоб працювати у класній компанії, достойно заробляти та професійно розвиватися — достатньо працювати над собою.

Все буде Україна!

👍ПодобаєтьсяСподобалось12
До обраногоВ обраному4
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Надихаюча стаття, якраз довгий час думаю свічнутися з рекрутингу у девелопмент)
+до впевненості та мотивації

Дякую за статтю. Зараз якраз йду із редакторів у Python-розробники — вже проходжу перші співбесіди. Сподіваюсь, все вийде, як у автора)

Підписатись на коментарі