Перетин кордону для студента (чоловіка). Цікавлять практичні кейси

Усім добрий день!

Подав документи на магістратуру за ІТ-шною спеціальністю до одного з вишів Польші. Пройшов співбесіду, й отримав позитивний фідбек до зарахування. Зараз починаю думати над тим, як телепортуватися до Польші.
У мирний час я б просто спакував б валізи, купив білет на потяг/літак до Варшави, оформив студентську ВІЗу, й поїхав.

Зараз як я розумію чоловік після отримання студентської ВІЗи, маєш сходити до військомата, отримати дозвіл на виїзд та зіграти у лотерею з перетином кордону.

Мене цікавлять реальні практичні кейси (власний досвід) тих, хто зміг перейті кордон (з студентів — чоловіків) після початку війни?

P.S. Будь ласка давайте без «ЗРАДИ» у коментарях щодо топіка. Не всі чоловіки воїни-патріоти з великим досвідом, які рвуться на фронт. Хтось може й не служив з медичних показать, й розуміє усю свою нікчемність на фронті. Хтось у час війни є єдиним годувальником для дитини, жінки, та ще батьків з обох сторін. І просто хоче миру і робити все для своєї сім’ї.

👍ПодобаєтьсяСподобалось5
До обраногоВ обраному5
LinkedIn

7 коментарів

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Сьогодні був у військоматі (старший син вступив до Чехії, є підтвердження зарахування) — довідок не дають, кличуть на медогляд, погрожують штрафами... кажуть їдьте до свого районого військомату, там й беріть все.
А так все просто, дивіться інфографіку: minre.gov.ua/...​-v-umovah-voyennogo-stanu
1) нотаріально завірене підтвердження від вишу,
2) штам в приписному про відстрочку від строкової ТА мобілізації
3) довідка затвердженного зразку про те що вони не проти щоб ви віїхали

Маю два приклади, та різниці між ними не знаю. 2 чоловіка 30+ отримали студентські білети , один в Чехії , інший в Польщі, обидва після 24 лютого, проходили кордон Польщі у квітні. Того, що вступив до Чехії пропустили, того,що до Польщі — ні. Чесно, різниці наразі не знаю, може є якась частка удачі. Той, що до Чехії мав переклад студ білету на укр мову, нотаріально завірений + відстрочку з воєнкомату на основі цього студ білету на час навчання.

Вам на слово ніхто вірити не буде. Виключно документальне підтвердження, але в Польщі наврядчи знають про такі документи.
Можете тут вступити до магістратури (очної), якщо не хочете бути мобілізованим.

чув таку штуку, що випустять тільки якщо це перша вища освіта, тобто якщо ви не маєте вже освіти. Але не можна на 100% довіряти цьому. Можливо вам треба шукати серед знайомих хто у військоматі працює, як воно насправді, бо якщо просто прийдете до військомату, можуть просто послати

Якщо ти не студент саме зараз, то без шансів. За кордон лише за програмою обміну студентами, тобто ти вже вчишся і в твого Вуза є така програма

В чому прикол?
Там навіть на брифінгу ДПСУ чувак розповідав, що немає різниці, коли ти вступив (до 24.02 чи після), сам факт що ти студент іноземного на денній формі дає право виїзду.

www.youtube.com/watch?v=OxLEmmv6jPI

Чувак хоче виїхати, а потім поступити. Не плутай

Підписатись на коментарі