Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Rust Ukraine. Розповідаємо про наше ком’юніті

Хто ми?

Ми українська гілка Раст спільноти. Нашою метою є популяризація Rust в Україні та розвиток ком’юніті навколо нього, запуск або сприяння розвитку всеукраїнських менторських та освітніх програм, залучення проєктів на Rust та пов’язаних з ними інвестицій в Україну.

Чому Раст?

Rust — мультипарадигмова мова, головними перевагами якої є висока продуктивність та безпека. Мова — яка є ефективним інструментом для співпраці великих команд розробників з різним рівнем знань системного програмування. Rust була визнана як «найулюбленіша мова розробників» за версією Stack Overflow декілька років поспіль. Rust community традиційно вирізняється своєю дружністю.

Чому ми це робимо?

Ми прагнемо надати усім охочим простір для побудови довірчих професійних стосунків неформального характеру, спрямованих на підтримку та розвиток одне одного. Головними для нас цінностями є:

  • любов до навчання та бажання ділитися знаннями
  • відкритість до альтернативних точок зору
  • культивація Open Source культури
  • дружнє ставлення один до одного
  • просування Расту в Україні

Як учасник нашого ком’юніті ти зможеш:

  • брати участь у воркшопах по реалізації проектів на Rust
  • дискутувати у чаті з іншими Rust-ентузіастами
  • ділитись ідеями та досвідом на щотижневих онлайн зустрічах «Weekly Rust»
  • знаходити однодумців та спільно розвиватись
  • дізнаватись найактуальніші новини про Rust
  • з користю проводити час на неформальних зустрічах для членів нашої спільноти

FAQ

— Чи це ком’юніті для початківців?
Ні. Багато учасників нашого ком’юніті мають роки професійного досвіду, дехто з Rust з початків.

— Що якщо я не розумію української?
Спільнота українська і переписка ведеться переважно українською, хоча вживання інших мов не заборонено. Якщо це проблема то вам мабуть ліпше пошукати спільноту на вашій мові.

— Чи можу я взяти участь, якщо я розробляю на іншій мові програмування?
Так. Більшість учасників розробляють на декількох мовах. Багато учасників пишуть програми на Scala, Haskell, Idris, C# і навіть на Java та C++.

— Чи я можу тут найняти розробників?
Так, проте обмежитися, будь ласка, коротким описом і обговорення перенесіть в особисте спілкування.

— За що можна потрапити у бан?
За не чемне ставлення до інших членів спільноти, за пропаганду агресії проти України чи систематичне порушення правил.

— Чи є ви у інших соціальних мережах?
Так, ми є у Twitter, Facebook, Discord, Patreon, Reddit, LinkedIn. Посилання на всі наші соцмережі тут

— Чи є зустрічі офлайн?
Так. Проте під час війни стало проводити такі зустріч складніше.

— Чи можу я знайти тут ментора?
Так. Напишіть в чаті, що вам потрібен ментор і з якою метою і обов’язково хтось відгукнуться.

— Які освітні заходи можна відвідати?
Періодично ми проводимо місцеві та всеукраїнські вебінари, воркшопи та конференції по Rust. Слідкуйте за календарем та оголошеннями на каналі.

— Як отримати ревю мого коду?
Просто висловіть прохання в чаті і хтось обов’язково відгукнеться!

— Як поставити питання по Rust?
Ліпше якщо у вас є код в плейграунді. В цьому разі нам не доводиться витрачати додатковий час на те щоб відтворити проблему.

— З чого ліпше почати вивчення?
Зверніть увагу на добірку курсів та матеріалів для освоєння Rust, котру ми вибирали вручну. Почніть з розділу «General-purpose courses». Особливу увагу приділити тим матеріалам, котрі позначені зірочкою.

— До кого звертатися стосовно співпраці?
Якщо маєте бажання допомогти із модерацією, провести свій захід, дати фідбек чи внести будь-який інший внесок у популяризацію Rust в Україні, то пишіть, будь ласка, kos у Телеграм.

Долучитися

Чекаємо тебе у нашому дружньому ком’юніті «Вивчаємо Rust Разом».

💬 Долучайся до Телеграм-Чату та Телеграм-Каналу.

📖 Наша добірка матеріали для освоєння Rust тут.

Також шукай нас на платформах: Twitter | Facebook | Linkedin | GitHub | Discord | Reddit | Telegram |

Let’s Learn Rust 🦀 Together

👍ПодобаєтьсяСподобалось17
До обраногоВ обраному10
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Чем ты провинился? Попытался сделать трансмьют & в &mut?

Вот серьезно, какой поинт в техническом комьюнити в Телеграме? Я подключился, за день тут 800 сообщений, которые я, разумеется, читать не буду, потому что банально не проследить даже одну нить разговора. Если я даже найду вопрос, на который могу ответить, я не знаю, ответили ли на него внизу, и найдет ли мой ответ в горе мусора автор вопроса.

Така специфіку чатів. Окрім чата, у нас є ще канал. Слідкуйте за каналом: t.me/learn_rust_ukr

Я в курсе про специфику, я спрашиваю какой поинт в этом чате? Ни у одного работающего профессионала Rust, который бы мог быть полезным ассетом для комьюнити, нет времени следить за таким потоком сообщений.

С момента моего комента до этого момента появилось 150 новых сообщений. Спрашиваю не ради троллинга, это серьезная проблема для комьюнити.

На том же реддите можно пару раз в день зайти, полистать новые топики, понять в какие интересно заходить, посмотреть что там обсуждалось и принять участие в обсуждении. В этом чатике если ты не сидишь условно говоря круглосуточно и не держишь в голове содержание последних нескольких часов, написать что-то полезное для комьюнити мне не представляется возможным.

Чат створений для спілкування. Якщо ваш пост має підвищену цінність для учасників то напишіть одному із модераторів і ми скоріше всього опублікуємо його в каналі, де він не загубиться.

Reddit ми саме сьогодні планували запустити:

www.reddit.com/...​branch_of_rust_community

Якщо бажаєте модерувати reddit то стукайте адміністратору t.me/wandalen_me

Это уже лучше. Сори, модерировать не буду, но поучаствую.

Воу, круто , що у нас є своє українське Rust ком’юніті. Респект!

Доброго дня. Я поки що не вивчав Rust, а сам розробляю на Java, чи можу я в такому випадку відвідувати ваші заходи?

Привіт, звичайно можеш!
У нашому ком’юніті багато розробників, які пишуть на інших мовах і цікавляться Растом, тому можна з легкістю знайти однодумців! Слідкуй за нашим календарем, щоб не пропустити цікаві івенти.

Для HR додатково запускаємо канал для розміщення вакансій по Rust, щоб знайти роботу учасникам нашого ком’юніті було легше. Для розміщення інфомрації про вакансію звертайтеся до адміністратора. Безкоштовно.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Підписатись на коментарі