Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Зеленський відповів на петицію щодо виїзду з України чоловіків

Президент Володимир Зеленський у відповідь на петицію про скасування заборони на виїзд за кордон чоловікам призовного віку нагадав, що згідно з законом, захист суверенітету України є обов’язком громадян, і що права і свободи людини можуть бути обмежені під час воєнного стану.

Пряма мова Зеленського:

Як президент України — гарант державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина... зазначаю, що відповідно до статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності держави є справою всього Українського народу.

За статтею 65 Основного закону України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов’язком громадян України.

Президент також зазначив, що, згідно з Конституцією, право громадян вільно залишати територію України може обмежуватися в умовах воєнного або надзвичайного стану.

За словами Зеленського, обмеження, передбачені указом від 24 лютого про введення воєнного стану в Україні, передбачається скасувати після завершення дії воєнного стану.

Президент також нагадав, що правила перетину держкордону України встановлюються Кабміном, зокрема й на період дії воєнного стану.

Щодо порушеного у петиції питання про запровадження пріоритету призову під час мобілізації добровольців Зеленський зазначив, що організаційне керівництво мобілізацією в Україні відповідно до закону здійснює уряд.

Президент повідомив, що звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням комплексно опрацювати порушені в електронній петиції пропозиції.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному2
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Давайте поміркуємо над цим. Уявіть що у комунальному домі сталась пожежа. Частина мешканців загинула зразу. Частина почала гасити полум’я. Кількість ведер, та води обмежена. Воду необхідно брати на вулиці з колодця, ведра теж. Але сторож будівлі (який доречі поклав хєр на протипожежну бепеку) закрив двері і не пускає жильців за водою, через те що вони можуть втекти і не повенутись. Єдине що робить сторож це сам виходить з будинку та благає перехожих принести води.

Як виглядає моральна позиція сторожа
:

  • 1. Він очевидно вважає що жильці будинку — бляді і скоти (як і він сам?), і їм не можна довіряти.
  • 2. Чомусь він довіряє перехожим більше за жильців будинку.
  • 3. Він очевидно вважеє що смерть потенційних втікачів якимось чином має вдовільнити вже померлих жильців.

Чувак, який тікав від повісток у армію, розповідає щось про патріотизм.
Боженька, ти ще той тролляка.

Там де є штучні обмеження там з’являються корупційні схеми.

В Україну повертаються чоловіки які хочуть фізично боронити державу.
З України їдуть чоловіки, які хочуть фінансово підтримувати державу.

Обмеження у перетині кордону заважають бізнесу який віз продавати товари у Європу.
ІТ фахівцям, які відправили сім’ю в Європу, але самі залишились в Україні, доводиться платити дві оренди, для початківців це суттєво.
Чоловіки, які залишились без роботи в Україну, мають щось вигадувати щоб прокормити сім’ю в умовах коли продукти подорожчали.

Пишу з Туреччини.

У відповіді на петицію маніпулятивно згадуються норми Конституції. Зокрема 17 стаття яка говорить: що «захист суверенітету і територіальної
цілісності держави є справою ВСЬОГО Українського народу» та 65 стаття яка говорить: «захист Вітчизни, незалежності
та територіальної цілісності України є обов’язком ГРОМАДЯН України. Маніпулятивність заключається в тому що в Конституції, а особливо у зазначених статтях, не має жодного слова про обов’язок саме для чоловіків! В Конституції вказано лише обов’язок для ВСІХ громадян не залежно від статі. Тому заборона на перетин кордону саме для чоловічої статі є СЕКСИЗМОМ і суперечить Конституції.
Стаття 24 Конституції говорить:
«Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.»
Стаття 64 Конституції говорить:
«В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 цієї Конституції.»
Отже надання сексистьских привілеїв для перетину кордону на основі жіночої статі є грубим порушенням Конституції та СЕКСИЗМОМ.

Посилатися на Конституція для виправдовування статевої дискримінації, забороненої Конституцією.

423 коментарі

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Деньги с валютного фоп счета монобанк можно снять в банкомате за границей, но подонки из власти вас туда не пустят, а дома можешь поменять их по 29.... это даже не курс, просто рекет от наших властей.

Продолжайте верить что они все правильно делают. И что конституция работает.

Що в конституції сказано про принцип «невідворотності покарання» та «верховенство права»?
А про неефективність і розкрадання в керуванні державою?
Так і живи.

Цікаво, а які ще професії, окрім айтішників, опублікували такі петиції?

Для моряків вже навіть законопроект зареєстрували :)

Ну моряки — це особливий випадок. Вони лише за кордоном можуть працювати.

Чому це, в України є і територіальні води і річки придатні для судноплавства.
І от в мене прямий контракт з іноземною компанією — можна мене теж випустити? Вони навіть лист напишуть що я не можу працювати в Україні. І це навіть правда — пусконаладка завжди on-site.

Ні, все-таки різниця є. Ви, навіть якщо знаходитесь в Україні, можете працювати на закордонного замовника і приносити валюту в Україну. Моряки не можуть.
Крім того, хоч я і не моряк, але мені здається, що українських моряків більше, ніж вакансій для них у самій Україні. Тим більше, що багато портів заблоковані, роботи для них немає.

Це якщо знайду роботу. Я не пробував але подейкують що ситуація так собі.
Ну а поточний замовник в упор не розуміє чому я не можу виїхати якщо я не служу в військах і вони напишуть гарантійний лист що я повернусь за тиждень, наївні європейці.

В той же час морякам не лише право виїзду прописали але і «не підлягають мобілізації», тому суть явно не в валютних надходженнях — айтішечка валюту приносить але мобілізації підлягає.

Одна з ключових проблем всіх емоцій, сварок, образ, непорозуміння і фальшивих гасел навколо війни і мобілізації — серед аргументів немає аргументу вигоди. Можна безкінечно говорити про те, як бійцям в окопі важливо, щоб я випив свій раф в кафе і посміхнувся сонечку, «розкручуючись». Але якщо говорити всерйоз, незрозуміло, чому їм повинно бути не пофіг, існую я взагалі чи ні. Я буду платити його психологу роками? Я буду платити за усілякі заходи для відпочинку? Я оплачу навчання його дітей?

Причому річ не лише і можливо не стільки про гроші. Це може бути все, від справжнього престижу, реальних пільг, нульових податків, спрощень, землі, реальних бізнес-няньок, серйозних пільг і можливостей для дітей, до державного податку на пожиттєве утримання усіх ветеранів. Відношення, якого більше ні в кого немає, щоб в фільмах, медіа, щоб вибирали тільки його, ігноруючи інших, і щасливо щебетали — в усіх якесь не тонуче цивільне, а в мене воїн. Щось, чого немає в звичайних людей. Щось, що важливе для певної людини, яка піде на війну, навіть якщо на ДОУ це комусь здасться неважливим. Зрозуміло, що війна надто жорстока, щоб будь-що стало повноцінною компенсацією. Але є певний паритет ризику, патріотизму і вигоди, який уможливлює застосування слова «вигода». Інакше б не існувало контрактних армій в «гарячих» точках світу.

На нас напали, під питанням існування держави як такої і самостійності. Вважаємо, що ми вже не існуємо. Тепер йдемо від неіснування до існування, оплачуючи цей процес. Ми не згодні на пожиттєві +3% податку з усього ВВП для ветеранів? Окей, підписуємо капітуляцію. Усі згодні, але самі не хочемо за +3%? Підписуємо капітуляцію. Комусь не подобається концепція додаткових пожиттєвих витрат, хочеться щоб як зараз? Окей, створюємо окрему групу, яка витіснятиме «корисливих», не отримуючи нічого взамін. Набереться 100% таких добровольців — взагалі відпаде потреба в «стимулах», народу легше, не буде згодом нічого платити. Тільки не смійте питати, а чому я просто так, і виграє лише народ, а не я, а он той чувак за 3%, мені більше всіх треба? Тому що, хехе, це питання власне стоїть на самому початку.

Тому що інакше ця історія не матиме жодного нормального виходу, який не перетворився б в обмін презирства, страху і ненависті. Ніколи. Хтось платить усім. Комусь здається, що з якогось дива він став важливим і незамінним для того, хто платить усім. Так ти не його родич, і не мила дівчина, яка піде з ним на каву, ти йому нащо?

незрозуміло, чому їм повинно бути не пофіг,

Та всім плювать. Не плювати тільки неадекватним людям. А ще всім тим з доу, хто як правило не має відношення ні до армії ні до війни. Нормальним воякам або плювати, або навпаки, раді, що люди собі нормально можуть жити.

На нас напали ...... ...... самому початку

Для того, щоб були люди, які готові без вигоди вигрібати за народ, треба щоб суспільство наше розвинулось. Сильно розвинулось, небо і земля у порівнянні з тим, що зараз. Правда тоді уже не тільки якісь вояки будуть готові вигрібати, такими будуть всі. І ці питання не будуть акутальними))

Тому ніяких «нормальних виходів» з ситуації нема і бути не може. Треба час, інвестиція у освіту і культуру, пара поколінь, тоді і заживемо. А поки що маємо, що маємо. Корупція, часті випадки скотства і тотальна фікція у всіх аспектах суспільних відносин — всі ці проблеми а також тисячі інших, від яких страждає держава і народ, і проблема, яку описуєте ви — мають одне коріння.

які готові без вигоди вигрібати за народ, треба щоб суспільство наше розвинулось.

Я не певний, що вигрібати за народ без вигод — ознака розвинутого суспільства. Що суспільство, яке самовпевнено дивитиметься, як його частина бється без певної віддачі з сторони решти, і взагалі не відчуватиме провини, воно ж розвинуте, є бажаним суспільством.
Кейси, які ми можемо згадати, мовляв там солдати відчувають повагу, захищені і мотивовані, власне про вигоду, про компенсацію. В слові «вигода» немає нічого поганого, принизливого чи обезцінюючого. Наприклад якщо на дім нападає гопник, вигідно йому врізати і далі продовжувати жити в своїй квартирі? Вигідно. Саме вигідно. Вигідніше, чим тікати з дому. І ми не можемо сказати, що така людина мертикальна.
Я не певний, чи в будь-якій повномасштабній кровопролитній війні, в якій не було тотального залучення і безпросвітного воєнного режиму, хоч одній країні вдавалося уникнути розшарування, питань «а я чому» і «а вони чому ні». Тому я не стільки про Україну, як взагалі про концепцію насильного відбору тих, хто захищає, і безплатності захисту для тих, хто не захищає.

У відповіді на петицію маніпулятивно згадуються норми Конституції. Зокрема 17 стаття яка говорить: що «захист суверенітету і територіальної
цілісності держави є справою ВСЬОГО Українського народу» та 65 стаття яка говорить: «захист Вітчизни, незалежності
та територіальної цілісності України є обов’язком ГРОМАДЯН України. Маніпулятивність заключається в тому що в Конституції, а особливо у зазначених статтях, не має жодного слова про обов’язок саме для чоловіків! В Конституції вказано лише обов’язок для ВСІХ громадян не залежно від статі. Тому заборона на перетин кордону саме для чоловічої статі є СЕКСИЗМОМ і суперечить Конституції.
Стаття 24 Конституції говорить:
«Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.»
Стаття 64 Конституції говорить:
«В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 цієї Конституції.»
Отже надання сексистьских привілеїв для перетину кордону на основі жіночої статі є грубим порушенням Конституції та СЕКСИЗМОМ.

Конституція — не математика.

Тому зазвичай і існують:
Констуційні, або Верховні суди
яки й займаються тлумаченням Конституції у конкретних випадках.

щодо сексиму — то це взагалі кумедно читати — україньске суспільство ого яке ще патріархальне.
але ж, ти бач як, коли невигідно стало бути чоловіком, то заволали про сексизм :)

Я прочитав твій каламбур і так не зрозумів що саме не так з Конституцією і що тобі ще потрібно тлумачити?))) Про який патріархат ти говориш у країні де грубо порушуючи Конституцію пригнічують права чоловіків.))

і так не зрозумів що саме не так з Конституцією

з Конституцією — завжди щось не так, інакше не було б потреби у конституційних/верховних судах

і що тобі ще потрібно тлумачити

мені — нічого.

Ніяка конституція не може описати всі ситуації та виключення з неї.
а тому у державах і існують купи інших законів, які те все описують.

де грубо порушуючи Конституцію пригнічують права чоловіків

бо чоловіки зазвичай краще воюють.
а жінки — краще вміють народжувати.

і те що в Конституції це не прописано — ніяк не впливає на дійсність. на об’єктивни обставини, ситуацію.

про який патріархат

о, то ви не в курсі, чи не цікавились ніколи :)
тепер, коли за його правилами — на чоловіків покладенbq обов’язок бути готовими воювати — опа, не подобається :)

тепер, коли за його правилами — на чоловіків покладенbq обов’язок бути готовими воювати — опа, не подобаєтьс

Так — не подобається. Бо обов’язок є — а патріархату нема!
Треба бути послідовними: якщо вже патріархат то дівчат не за кордон випускати, а примусово видавати героям! Хто краще воює — тому кращу жiнку. I щоб була слухняною — як солдат підкорялася наказам.

Так — не подобається.

звісно більшості воюючих зараз — ой як не подобається.
Мріяли ж про інше, інші плани були на 2022ий рік

Треба бути послідовними

Кому — треба?
Світ — завжди не такий як «треба».
Цьому конфлікту наших бажань і невідповідаючий ним дійсності — мабуть стільки часу, як з’вилася перша біологінча особистість.

Хто краще воює — тому кращу жiнку.

ну ця вся демагогія зрозуміла :)

річ ось у чім
є велика різниця між своїми егоістичніми інтересами, та інтересами сім’ї, групи, клану, полісу, класу(за Марксом), народу, і т.і. — і їх інститутів.

ці інтереси частенько — в жорсткій опозиції.

і
демагогія, або інфантильність — пояснювати що твій егоістичний інтерес співпадає с інтересом спільноти, коли очевидно що — він у якоїсь ситуації — протилежні.

так, під свій егоістичний інтерес можна багато придумати аналогій, тлумачень конституції, посилань на загально-людськи цінності і т.і.

але «Треба бути»
то кому — треба?
поставте у тезіс — суб’екта
умовному зеленському чи вам — треба?

і як суб’їектом виявиться — спільнота(тобто не фізчиний, матеріальний суб’їект), то всі оті дитячі, телеоло́гічні увлення і почнуть ламатись під тиском — дійсності.

А тривала війна — то іспит для суспільства більше навіть чим для військових.

Війна — це фейсом об тейбл — всім таким уявленням.
І або ти подорослішаєш, і прийматимеш рішення щодо свого життя — на основі більш адекватних уявленнь. або будеш страждати що якось не так цей всесвіт зроблений.

з посиланням на конституцію, аха. це допомагає :)

Про який патріархат ти говориш у країні де грубо порушуючи Конституцію пригнічують права чоловіків.))

Бо це т. зв. ’пригнічення’ є наслідком male disposability (society’s willingness to sacrifice the health, wellbeing, and lives of males to serve its interests and keep itself safe from outside predation and attack.), що типово якраз для патріархального суспільства, де саме жінки і діти є тим, про кого потрібно дбати, оберігати і захищати ціною в т.ч. і чоловіків, на яких наплювати
Насправді, при нормальній ситуації в певних аспектах життя для чоловіків це навіть в плюс, але якщо почалась війна або ти пливеш на Титаніку — то так, справи твої кепські

На Титанике больше всё-таки классовое неравенство, например женщины и дети 1-2 класса почти все спаслись, но уже 3й класс — погибли больше половины детей и женщин. Выживших мужчин 1го класса 57 / выживших женщин 3го класса 76, почти одинаковое количество.

Ну, а з чоловіків 1 і 2 класу більшість не врятувались, особливо 8% з 2 — щось класова нерівність не сильно їм і допомогла. Безумовно, це теж повпливало, але основна причина що покласової, що загальної диспропорції — «women and children first», що є типово патріархальним конструктом

Я в ТрО. Вже був в воєнному шпиталі після поранення та контузії від авіаудару та був в сірій зоні, де цілий день прилітало ракетами та касетами в лічених метрах від мене, а ще трохи далі там наша рота була в прямій сутичці з орками.
Прийшов добровольцем 25 лютого.

коли невигідно стало бути чоловіком

До цього нічого вигідного в тому, щоб бути чоловіком, не бачив.

Мені все життя нав’язували, що «яжмужик», а тому по дефолту «повинен» бути «слєсарєм-пєкарєм»:
знати будь-який інструментарій будь-де; знати, з чого складається будь-який механізм та вміти ним керувати; знати, як ремонтувати будь-який прилад.
Навіть якщо я ріс без батька та не міг навчитися «тижмужичеству» від нього, як це буває в сім’ях.
Я був їбaним лошарою навіть для своєї матері, тому що син її подруги вміє все, а я «нічого».
І для багатьох маромийок я пожиттєво залишуся їбаним лошарою, тому що в них такі самі погляди на життя і їх не виправить нічого.

То про які, перепрошую, привілегії йде мова?
Що мене половина зустрічних вважає недолюдиною, тому що в душі не єбу, як бути «тижмужиком» — це така привілегія?
І цей погляд навіть серед таких самих добровольців, як і я, часто зустрічається.
Винятки дуже ціную. Або якщо потрібна допомога, але без супутніх дорікань типу «а, так виявляється, що ти цього не вмієш», немов є така дефолтна функція — вміти все, тому що в людини є член, теж роблю все, що в моїх силах, і не проти, якщо ще й спокійно покажуть, як правильно.

О боже, опять эта тема в трендах.

Зате тепер «оставашки» сподіваюся починають розуміти різницю між передовими та відсталими країнами!
І чому у передових країнах люди вважають почесним платити податки 40%+ та бути громадянином. Чому знають хто їхня партія, хто їхній депутат-представник і готові виходити з протестами з будь-якого приводу.
Тому що вільна, цивілізована держава — це держава для людей. Це якісний сервіс, за який треба багато платити. Це як котеджне містечко для заможних: тут поліція на кожному розі та вулицю миють із шампунькою.
А відсталі країни — це гетто для злиднів. Які не можуть і не хочуть платити податки, і які згодні бути рабами держави. Це типові неблагополучні райони: тут і корупція, і бандитизм, і наркоманія. Будь-яка адекватна людина, якщо їй не пощастило народитися в такому районі — насамперед мріє з нього вирватися.
Уявіть програміста, який влаштувався працювати в Долині на зарплату в 300К на рік — але замість Пало-Альто вирішив оселитися десь у чорному кварталі. Ну, що б заощадити на оренді. Коли у нього виникнуть проблеми, то він виявить, що в чорний квартал поліція не заходить. Отже, доведеться відбиватися підручними засобами — або розсувати булки перед «гостями».

Це трошки сарказму я тут бачу)))
Заплатив 40% податку, але поліція до тебе не приїде, бо треба ще викласти нормальну сумму за хату ))

Саме так! Залишився в Українi — НАТО не приїде тебе захищати.
А ти думав багаті люди бовдури що живуть не аби-де i платять за це величезні гроші?

вважають почесним платити податки 40%+ та бути громадянином
але замість Пало-Альто вирішив оселитися десь у чорному кварталі. Ну, що б заощадити на оренді. Коли у нього виникнуть проблеми, то він виявить, що в чорний квартал поліція не заходить.

Я маю надію, що в чорному кварталі не треба платити 40% тоді, а то якось не гарно получається ))

В Украiнi можна платити 5% — хто там переїхав до США розклейте об’яви у чорних кварталах. Хай приїздять — тоді може украiнцiв почнуть випускати ... Хоча про що я кажу: з Харкова втекли навіть Нiгерiйцi, Сирiйцi i В’етнамцi якi звикли до вiйни.

Тому що вільна, цивілізована держава — це держава для людей.

закон про 900 баксів у каліфорнії www.youtube.com/...​lar california shoplifter

не певен що все так ідеально усюди

дореч, якщо є сумніви, можна спитати цього хлопа що він про це думає www.bbc.com/ukrainian/news-55839795

Ти не в Харкові сидиш? Ти не в ту сторону воюєш, бобер! Friendly fire!!

які проблеми? відрізав собі лишнє та їдь на всі чотири сторони...

У вас є success story з цього приводу?
Можете позповісти детальніше?

Ну и нахіба я читал эту статью, когда там нет ни единого случая с отрезанием?
Везде только попытки и нелегальное пересечение границы.

навіть не уявляю, що може бути зайвим в Україні.... голова?

ггг, пicня фтему)
youtu.be/O-yJT3cJUWo?t=78

’..той, що самий головний каже: «всем внимание,
будем делать вскрытие прямо с головы..»
Ой на кого, мамо, я тебе лишив?!
Ой навіщо, тату, ти мене зробив?!’
©Фокстрот Льотчик

petition.president.gov.ua/petition/144600 ще одна петиція, стосовно того, щоб через 6 місяців проводити ротацію військовослужбовців, але кого то хвилює.

Це звісно важливо, але і так очевидно. У зоні ООС постійно були ротації і я впевнений, що і зараз будуть. Навряд чи цим займається президент.
Навіщо створювати петиції з будь-якого приводу?

Я петицію не створював. Я надав посилання для ілюстрації проблеми.

Я не проти. Але з однією умовою — автоматичне позбавлення громадянства і заборона на в’їзд до України, крім випадків, коли людина зобов’язується повернутися упродовж, наприклад, 30 днів.

Ты что, с ума сошёл?© Карлсон
1. Лишение гражданства запрещено конституцией
2. Запрет на въезд для граждан тоже запрещён конституцией. Ты можешь быть хоть Чикатило, но вернуться на территорию Украины имеешь право, безоговорочное! Возможно будут судить, но по украинским законам
3. Понимаешь, в данный момент украинское гражданство не даёт так, чтобы очень много. Я опасаюсь, что многие выедут вполне сознательно и получат статус беженца

Ну выезд, так-то, пока тоже запрещен законом)

Ты что, с ума сошёл?© Карлсон
1. Лишение гражданства запрещено конституцией
2. Запрет на въезд для граждан тоже запрещён конституцией. Ты можешь быть хоть Чикатило, но вернуться на территорию Украины имеешь право, безоговорочное! Возможно будут судить, но по украинским законам
3. Понимаешь, в данный момент украинское гражданство не даёт так, чтобы очень много. Я опасаюсь, что многие выедут вполне сознательно и получат статус беженца

 Це все фікситься дуже просто законом при якому можеш спокійно виїхати якщо ти сам відмовляєшся від громадянства України.

ты с ума сошел©? люди для держави — найцінніший ресурс, ніколи і ні за яких обставин держава не дозволить просто так взяти і відмовитися від свого громадянства, а буде робити цей маршрут максимально складним і довгим. і це стосується будь-якої держави.

Конституцию нужно менять для этого

Все страны: надо создать хорошие условия для специалистов, чтоб они ехали к нам (речь не только об айти)
Боты с форума: запретим въезд, всех выгоним.

1. Всі країни не ведуть широкомасштабну війну. Подивився б я на них на нашому місці.
2. Бот — твій дід, а я — цілком реальна людина, імʼя, прізвище та компанія якої гуглиться буквально в два кліка.

Как думаешь, кто выедет?
Выедут люди с деньгами, специалисты. Депутат не выедет — он, сука такая, деньги только п***ить может. Честный труд то не про них. И не специалисты вряд ли выедут — тут и язык учить не надо и какие-то накопления семьи (квартира от родителей например).
Уверен что среди спецов много патриотов? Сколько людей с твоей компании (мидл+ уровня) пошло на фронт добровольцами? Вот эти останутся и то не все из них. У меня часть из знакомых, кто были на нуле, патриотизм подрастеряли.
Впрочем, мне идея с лишением гражданства и разрешением выезда нравится — посмотрим что смогут со страной сделать воры, не специалисты и патриоты.

У війні є дві складові: військова та економічна. І нам треба перемагати там і там.

Якщо правдивою є інформація про те, що:
а) Мотивованих бажаючих йти до армії більше, ніж потрібно
б) Економіка країни скоротилася (грубо кажучи) на 50%

то мені здається що було б розумно почати з того, щоб давати бронь усім, хто працює і сплачує податки.

Стосовно виїзду — складніше, бо люди будуть їхати та багато хто з них припинить сплачувати податки тут.

Як варіант, дозволяти тимчасовий виїзд при наявності якогось контракту, та й під хорошу заставу (гроші або майно). Щоб збільшити шанс, що людина повернеться. Тому, що особисто я не розумію, чому спортсмен має право поїхати на змагання (від чого економічна користь — майже 0), а підприємець не може поїхати за для ділової зустрічі, щоб підписати контракт та й почати заводити гроші в Україну.

а) Мотивованих бажаючих йти до армії більше, ніж потрібно

це не правдива інформація — з 24 лютого майже не було ротацій, взагалі, на всіх напрямках.

б) Економіка країни скоротилася (грубо кажучи) на 50%

це правдива інформація

з 24 лютого майже не було ротацій, взагалі, на всіх напрямках.

Це тобі проджект на дейліку сказав чи шо? Хто ти такий, шоб розписуватися за внутрішній стан справ в ЗСУ в умовах воєнного часу?

petition.president.gov.ua/petition/144600

Мені це розповідають воїни, з різних напрямків, які до 24-го лютого мали регулярні ротації а тепер ні.

petition.president.gov.ua/petition/144600

Мені це розповідають воїни, з різних напрямків, які до 24-го лютого мали регулярні ротації а тепер ні.

З трьох знайомих на передку (два ЗСУ, один ТРО), двох зараз вивели на ротації.
ТАк що

це не правдива інформація — з 24 лютого майже не було ротацій, взагалі, на всіх напрямках.
це не правдива інформація

ротація на який час — на місяць додому, чи на кілька тижнів у тил?

там неясно. часто не беруть бувалих вояк, причому з спеців. в мене так не брали офіцера артилериста з досвідом 5р війни на донбасі.

У меня знакомый отслужил срочную службу в 2016, пришла повестка, пришел в военкомат, отправили домой.

Значит, появилось оружие :)

Через пару недель вызовут. У меня у знакомых у всех так

 В моїх знайомих ці

пару недель

ще до цих пір тривають, хоча приходили в перший тиждень.

1. Не было ротации

У знайомих були ротації

2. Повестки разносят по отелям, блокпостам

В Хмельницкьому переселенцю з Київа в воєнкоматі казали ідем в ЗСУ, він каже, та тут справ багато, сім’ю тре кормити і т.д. -> його не мобілізували

а) Мотивованих бажаючих йти до армії більше, ніж потрібно

Якщо мобілізація існує, значить неправдива. Ніяка влада не займалася б дією, яка постійно мінісуватиме рейтинг, і притому абсолютно непотрібною.

Давайте поміркуємо над цим. Уявіть що у комунальному домі сталась пожежа. Частина мешканців загинула зразу. Частина почала гасити полум’я. Кількість ведер, та води обмежена. Воду необхідно брати на вулиці з колодця, ведра теж. Але сторож будівлі (який доречі поклав хєр на протипожежну бепеку) закрив двері і не пускає жильців за водою, через те що вони можуть втекти і не повенутись. Єдине що робить сторож це сам виходить з будинку та благає перехожих принести води.

Як виглядає моральна позиція сторожа
:

  • 1. Він очевидно вважає що жильці будинку — бляді і скоти (як і він сам?), і їм не можна довіряти.
  • 2. Чомусь він довіряє перехожим більше за жильців будинку.
  • 3. Він очевидно вважеє що смерть потенційних втікачів якимось чином має вдовільнити вже померлих жильців.
Він очевидно вважає що жильці будинку — бляді і скоти

зустрів на днях новину від польскої влади
по їх підрахунках у Польщу, в порушення україньского законодавства воєнного стану, з 24 лютого виїхало щось там біля пів мільона чоловіків.
Але, польска влада вказує що немає ніякого права їх депортувати, та й вони зазвичай «не світяться».
І може тільки констатувати про рівень корупції в Україні.

Уявіть що у комунальному домі сталась пожежа

На всяку аналогію — можна навести не менш дотепну.

і не треба себе дурити:
виїхало б пару мільонів за перші місяці. саме тих — кого має сенс мобілізувати за віком та станом здоров’я.

іспит на право мати свою державу — українське суспільство ще не здало.

одна ж с причин нападу
данні про
слабкість армії
слабкість держави
аполітичність, «пофігизм» громадян, велика кількість латентно пророрійських — які не будуть чинити опір.

виявилось що й сама раша армія гнилувата.
але питання — а скільки часу витримає держава та суспільство цю війну? коли суспільство почне вимагати перемир’я, «Мінська 3», наприклад масовим дезертирством чоловіків?
— відкриті.

і не треба когось дурити:
вимагають відкрити кордон для чоловіків саме ті що мають на меті — виїхати звідсиля, і «забути Україну як страшний сон»

вимагають відкрити кордон для чоловіків саме ті що мають на меті — виїхати звідсиля, і «забути Україну як страшний сон»

а как насчет правящий класс соберет свои обоссаные манатки и уберется на парашу, а я буду защищать свою страну как этого требует конституция

а как насчет правящий класс соберет свои обоссаные манатки и уберется на парашу

а как насчет
он никогда не уберется?
зачем ему убираться «на парашу»?

не, конечно, если народ откажется защищать такое государство, то правящий класс уберется — кто-то уедет на парашу, кто-то на запад, кто-то новой власти будет служить.

правящий класс в убытке не будет.

а вот народ да. хотя, если народу пофик, какая власть, толи вот своя такая рассякая, толи московская, то да, тоже все ок.

Украина это проходила не раз. когда народу пофик.
ну и ок, приходило другое государство.

потому что без государств пока никак и нигде.
все мечты о будущем без государств — пока про далекое будущее.
и точно не про нас, у которых соседское государство с мировоззрением 19го века. и с территориальными претензиями к Украине.

а правящий класс — каков народ, такой и класс.

ну ты ж видишь какая дилемма выходит, или жить с паразитами или под москвой

а она всегда такая :)

при этом, диллемы в действительности особой нет.
потому что такие же паразиты и при жизни под москвой будут.

причем майданом которых — уже не получится сковырнуть.
потому что разгонять майдан будут все те же «буряты» с «кадыровцами».
и получится у них это куда проще и быстрее, потому что — Вооруженных Сил Украины то уже — не будет

поэтому — диллема не в этом.

а в том, в таких вещах:
я — индивидуальность, со своими потребностями ИЛИ гражданин, с своими обязанностями?
я — человек сам по себе ИЛИ обязан-должен что-то обществу?
и т.п.

это и есть — культура.
какая она — такие и институты, и затем государство.

в том числе и — есть ли в этой культуре, достаточны ли элементы для — формирования такой устойчивой общности, которая способна вести успешную войну с другой культурой-общностью

я вообще насколько сторонник идеализма интеграций, настолько и реалист
если б все были гражданами на деле то и проблем было куда меньше, а так это тягомотина будет вечной

если б все были гражданами на деле то и проблем было куда меньше

такого никогда не будет.
разве что в тоталитарном обществе.

а так это тягомотина будет вечной

да. «фукуямовский конец истории» недостижим.

фукуямовский конец истории

я думаю скандинавские государства к нему приблизились

никуда они не приблизились.
та Швеция с Финляндией — чего в НАТО запросились?

в том и главное в этой войне.
это не локальный конфликт.

Это реально плевок и угроза всей той благостности и инфантилизму европейцев что они что-то такое милое и устойчивое построили — беззубое.

оно то всё так, но их территории уже ничего угрожать не способно благодаря нам. беззубые но явно не тупые

угрожать не способно благодаря нам

именно потому что мы тут — «совки», а не беззубые и благостные.

наши благостные и беззубые правда просятся выехать отсюда, откройте нам границы, мы тута не хотим больше жить!
(когда налоги 5% тута платили, вместо 45% там — то хотели)

явно не тупые

тупые. близорукие. и немало продажные.

не надо идеализировать. нет нигде ничего идеального.

еще посмотрим, когда тамошний обыватель начнет выть — да надоела эта Украина, мы тут сами страдаем от санкций что ввели!
пес с ней, с этой Украиной, хватит уже, давайте назад, как было, с рашей торговать!

к сожалению при создани персонажа «гражданин» не было опций сколько налогов я желаю платить и сколько получать сервисных опций где заложена безопасность, так шо да совок по инерции

не было опций сколько налогов я желаю платить

такого нигде нет

о налогах не один век потому анекдотов полно
все платят их со скрипом, без радостного возбуждения.
везде.

сколько получать сервисных опций где заложена безопасность,

какой народ — такой и сервис он себе построил.

18.02.2022 Зеленский заявил
Мы можем увеличить армию в 2-3 раза. Но тогда мы не сможем строить дороги.

Какой сервис народ заказывал — дороги.
такой и получил — войну.

такого нигде нет

вот должно быть, потому как с ростом глобализации в удаленной работе правительства должны адаптироваться к интересам рабочего класса или отсасывать, и меня бесит идея что я должен адаптироваться к ним

Более того такое было в древних Афинах. Платили налоги в основном богатые граждане и это было частью их пиара.

Древние Афины занимались экспуатацией полисов, явный перекос интересов. Авантюристы и большевики в общем, надрали им задницу в пелопонесской войне.

Не знаю такого закона по которому это должно быть.

А правительства тем более не будут руководствоваться какими-то мечтами.
с каких пор интересы рабочего класса в условиях глобализации — стимул для правительств?
Только дефицит рабочих рук, как во время мора в средневековой Британии может заставить правительства думать про интересы рабочих рук

А в условиях глобализации, их, теоретически пару миллиардов незанятых

Значит ты просто слишком мало зарабатываешь чтобы правительства адаптировались к твоим интересам, либо не предствляешь значимости.

беззубые но явно не тупые

Це не їх заслуга, не заслуга розуму, просто напали на нас, а не на них

а такой сценарий реален когда на них а не нас?

Це не їх заслуга. В світі пройшло десятки воєн, в яких на нас не напали. І ні в одній з них це не було нашої заслугою, розумом, чи чимось іще особливим.

заслуга их что убегая от медведя они не последние, вот как-то так
где-то 2-3 с конца

якби справа була лише в двох крайнощах — було б значно простіше.

на практиці десь посередині між «винен собі» та «винен суслільству» може бути, скажімо, «винен своїм рідним». яких, наприклад, цілком можливо забезпечувати, перебуваючи закордоном. а от забезпечувати їх, сидячи тут без роботи або загинувши на фронті, буде якось складніше.

чи, наприклад, в чому вибір для людини, яка знає, що на фронті від неї не більше користі, ніж від мішка картоплі? бо нема ані навичок, ані природних здібностей, ані фізухи. ще й купка якихось хронічних хвороб, які не дають можливості знятися з обліку, але потенційну боєздатність ставлять під велике питання. вочевидь, якщо виникне необхідність масового призову таких людей — справи надзвичайно кепські.

тож як ту людину не назви (ссиклом, егоїстом або індивідуалістом) та скільки не приводь в приклад тисячи загиблих на фронті, а наявність статевого члену — доволі сумнівний спосіб визначати, хто повинен захищати країну в окопі, а хто — якось інакше.

ну ты ж видишь какая дилемма выходит, или жить с паразитами или под москвой

бачте, Ви вважаєте правящій клас власниками цієї землі. А мали б вважати власником себе, тоді й захищати є що.

ИЛИ обязан-должен что-то обществу?

Якому обществу? Я вважаю, що ті хто мотивовано захищає країну, бачать це інакше, принаймні частина з них. Я, наприклад, вже дуже багато років займаюсь громадською діяльністю, і мене постійно питають — а нафіга ти це робиш? Ти святий і хочеш всім зробити краще — так їм пофіг. А насправді мені на інших пофік, я все роблю для себе — мені некомфортно жити в гамні і я не хочу бачити його довкола себе. Так і з захистом — якщо ти маєш почуття співвласності і це твоє — є мотив захищати. І це не за бабашуру чи Зеленського, це для себе.

І це не за бабашуру чи Зеленського, це для себе.

ну вот и я такого мнения что в любой деятельности которая расчитывает на успех нужен здоровый эгоизм, ну и здоровый альтруизм, т.е. баланс

якщо ти маєш почуття співвласност

А если у меня нет ощущения совладения? Вот не считаю я эту страну своей, просто живу пока выгодно, можно мне уже не защищать? Конституция говорит, что должен и ещё много чего говорит.

Тоді по закону. Тому й закривають кордони і примусово мобілізують.

вимагають відкрити кордон для чоловіків саме ті що мають на меті — виїхати звідсиля, і «забути Україну як страшний сон»

Так який сенс тримати людей які вже хочуть будувати своє майбутнє в іншій країні? Що він буде захищати тут, якщо він навіть знати про Україну не хоче?

Сенс простий — опинившись на війні вибір буде іншим — здатися в полон чи воювати.

Який гарний воїн, без мотивації захищати чужу (морально) для нього країну. Який ненавидить державу за те що відібрала в нього свободу. Така потрібна армія нам, точно. Загороджувальний загін треба ще, а то й дезертирами немотивовані можуть стати :)

Який гарний воїн, без мотивації захищати чужу (морально) для нього країну.

у масових війнах більшість воюючих мобілізовані — і не мають якоїсь там «великої» мотивації.

про це все — можна прочитати багато де, особливо у письменників які самі воювали.

але так, оця маячня про гарних воїнів з супер мотивацією виникає в колах ізніжених миром, які нічого такого і знати ніколи не хтіли, і таких книжок не читали.

на це і розрахували москалі, коли вважали що Європа — не буде лізти у «сімейний конфлікт» (як їх пропагандони кажуть), а самі українці — такі ж самі росіяни і віддадуть все — «аби не було війни».
«треба просто укронациків прибрати» і все, Малоросія наша, разом з холопами.

а то й дезертирами немотивовані можуть стати

не можуть, а чимало і стануть. так завжди було, у масштабних війнах, коли більшість воюючих — не фахові військові.

Загороджувальний загін треба ще

можливо й треба. це вже залежить від культури суспільства, і його, суспільства держави.

Війна прийшла, але чимало людей так і продовжують чиплятися за той примарний світогляд, який вона ломає.
і це ще тільки початок.
кульмінаційний драматизм, особливо для України — ще попереду.

Війна — це норма, а мир — виняток | Велика лекція Ярослава Грицака у Вініл-Клуві на Кривій Липі

эта война или изменит Украину, или уничтожит.
промежуточный, временный вариант можно увидеть на картах итогов «спец операции на Украине» у рашистов.

а куда, в какую сторону изменит, да вопрос.

но, аутсорсовое гетто давно и не живет в Украине, а потому обсуждать это с этими «неместными» мало смысла.

я не припомню правил публичного форума
спрашивать разрешения поместить свой комент как ответ на комент у автора.

Уявіть що у комунальному домі сталась пожежа
закрив двері і не пускає жильців за водою, через те що вони можуть втекти і не повенутись

Маніпулятивна помилкова аналогія, тому що:
Люди (в більшості своїй), що поїдуть не будуть певний час робити більше для країни (в ваших термінах будинку) ще певний час, бо на новому місці ім потрібно буде витрачати ресурси (ту не лише гроші, а і наприклад час) на те щоб осісти, в Україні ці витрати менші, тобто більше ресурсів, які людина могла б витрачати на «гасіння пожежі». Тут ми використовуємо припущення, що людина не «бляді і скоти» (в ваших термінах).
Виключення тут ті хто вже живуть і працюють за кордоном, але з якоїсь причини були 24.02 в Україні, при тому, що весь світ десь місяць до того говорив, що буде війна. Тобто це поодинокі випадки. Чи 25К людей — це ті хто опинився саме в такій ситуації?

Мені здається що в нас просто різні цінності і моральні кодекси, тому не бачу сенсу товкти воду в ступі. Їдьте.

Мені здається що в нас просто різні цінності і моральні кодекси, тому не бачу сенсу товкти воду в ступі. Їдьте.

Я не говорив про мораль взагалі, я не відповідав вам (я не знаю ваші моральні кодекси).
Я вказав на логічну помилку, яку зробив Nicklaus Brain. Якщо є проблема в моєму логічному ланцюжку, то озвучте (можливо, я щось пропустив).

сорі, мабуть не так зрозумів. Месадж не розпарсав, читав тричі. Мій поінт — закрили щоб не розбіглись, в інтересах громади.

Світ казав, але цілий ГАРАНТ конституції та головнокомандувач казав, що на травневі на шашлики. Тобто ті хто йому повірили — це не поодинокі випадки.

А вот есть и другая аналогия. Представь ты идёшь с девушкой по парку и на вас нападает маньяк. Девушка даёт тебе в руки нож и просит ее защитить. А ты ей — дорогая, от меня больше пользы если я убегу и буду продолжать зарабатывать нам на смузи, а ты уж тут как то сама отбейся.

Вічно ці айтішники замість конкретної відповіді на конкретні вигадують чергову тупу нікому не потрібну аналогію і думають які ж вони розумні. 🤮 💩

Неплохая аналогия, давай только важный момент добавим. 90% жильцов дома — инвалиды и не могут спуститься по лестнице до выхода, а лифт из-за пожара отключили.

Варианта два, либо мы таки выпустим 10% которые потенциально могли бы тушить пожар, но тем самым с большой вероятностью обрекаем 90% на смерть либо ожоги (ака аналогия на оккупацию, когда ты вроде и живой, но явно не счастлив от этого)

П.C. я сам смог уехать потому что мама инвалид. И тут классическая «Трагедия общих ресурсов» когда каждому человеку выгодно уезжать с точки зрения эгоизма (это не плохо), но плохо с точки зрения общества

классическая «Трагедия общих ресурсов»

В целом согласен, но есть важный момент: тушить пожар могут все, не только те 10% которые потенциально могут выйти из дома, а вообще все кроме детей и стариков. Даже женщины вполне способны принести воды (пойти стрелять из автомата/артиллерии).
И тогда трагедия общих ресурсов становится интереснее: правильно ли оставить тех кто может оказаться в безопасности наражая их на опасность, но тем самым увеличивая шансы на успешное тушение пожара. (т.е. вопрос уже про вероятности тушения, а не гарантированный факт того что пожар не потушат если некие 10% выедут.

Аналогія абсолютно недолуга і навіть трошки тупувата. Яким чином відра знаходяться на дворі? Це що, ті хто виїхав всі гроші переказують в Україну? Чи працюють на українських підприємствах за кордоном? Відра і вода якраз знаходяться в будинку, а ті хто хочуть вийти на зовні — набрали собі 5л бутилки води по кишенях, і біцяють що всіх треба відпустити, щоб принесли по горняті води.
ПС. Цікаво весь той список тих, хто натиснув підтримати. В ІТ справді так сумно з логічним мисленням?

І все мене не полишає одне питання, що чоловіків треба залишити в країні щоби що? Мета яка?

Всі вісім мільйонів? І далі що з ними робити? )

Якщо в місяць 5 тисяч вбитих і 15 тисяч поранених, то за 10 років війни може й всіх...

А з чим воювати будемо, за десять років війни? Ну і там питання більш прості: берці, форма в т. п. на вісім мільйонів.

з «вісьми мільонів» 20% можуть бути мобілізованими.
і це як раз ті, що поїдуть, бо молоді, активні

Та ні, вісім мільйонів — це формально придатних до військової служби.

воевать с рогатками стенка на стенку

Те кто ушел воевать в феврале через год демобилизуют, на их место мобилизуют новых. Вот и вся история

Те кто ушел воевать в феврале через год демобилизуют

дурень думкою багатіє :) :)

Не тільки мобілізувати! Працювати на перемогу, наприклад бути захищеним від мобілізації, сплачуючи 50% податків.

Так нема у нас 50% податків. Да і не буде ніхто державі стільки платити. І питання не у тому що багато платити (враховуючи добровільні донати волонтерам у декого і понад 50% виходить) мова у тому, що саме ДЕРЖАВІ ніхто платити не буде.

ваші слова ображають гетьманцева!

Не так! Читаючи це десь в світі ображається один Гетьманцев.

За останніми срачами на ДОУ, якщо ти працюєш вбілу то ти уже сплачуєш сумарно з непрямими податками 45%+ податків. Для ФОП це 25%+. Тож ми дуже близькі до 50% податків, тільки чомусь у багатьох розумних людей ще є іллюзія, що ці податки меньші.
cost.ua/calculator

А якщо ти не працюєш взагалі? Скільки тоді платиш податків?

Хіба це не очевидно?
1. Мобілізація.
2. Підтримка економіки.
3. Запобігання ще більшій еміграції і шанс на повернення тих, хто виїхав.
Здавалося б — common knowledge.

Мені здається що п.3 чисто тактичний. Після відкриття кордонів еміграція поновится в значно більшій мірі ніж могла б.
З іншого боку, а хто сказав, що буде вікривати кордони взагалі?

1. Не працює (тому й намагаються додати опцію з обмеженням переміщення по країні). 2. Як ви думаєте, якщо економіка впала на понад 30%, то скільки людей втратили робочі місця і чи допомагає їх присутність економіці? 3. Або шанс на те, що тих кого взяли у заручники накивають п’ятами за першої нагоди.

Там де є штучні обмеження там з’являються корупційні схеми.

В Україну повертаються чоловіки які хочуть фізично боронити державу.
З України їдуть чоловіки, які хочуть фінансово підтримувати державу.

Обмеження у перетині кордону заважають бізнесу який віз продавати товари у Європу.
ІТ фахівцям, які відправили сім’ю в Європу, але самі залишились в Україні, доводиться платити дві оренди, для початківців це суттєво.
Чоловіки, які залишились без роботи в Україну, мають щось вигадувати щоб прокормити сім’ю в умовах коли продукти подорожчали.

Пишу з Туреччини.

Нажаль (і навіть серед освіченого ІТ) замало людей мислить раціонально. Емоції, та стереотипи перемагають. Гірше того, деякі називають противників заборони «сцикунами». Я не розумію за яку країну вони воюють? За країну вільних людей чи за Малосовок? В битві малого совку з великим у малого нема шансів. Ми повинні бути якісно іншими. Свобода переміщення товарів, грошей та людей є необхідною умовою перемоги.

Одразу видно, хто дивиться Балашова :)

Я партієць 5.10 з 2019 року

За країну вільних людей чи за Малосовок? В битві малого совку з великим у малого нема шансів

як на мене це звичайна демагогія.

«вільні люди» частіше тікають від війни, чим добровільно ризикують йти воювати.
саме це одна з головних причин поразки селяньских повстань — віками, усюди.

чергова війна з Московією — ставить ті ж самі кляті питання що й були віками, і не вирішені українським суспільством
Баланс персональної свободи та обов’язків перед державою.

Та й не тільки перед українським.

Ми повинні бути якісно іншими.

це треба було робити до 24 лютого.
Малосовок-олігархат та популізм після Євромайдану — як так сталося?

А армія — як виявилась без достатньої кількості зброї, недоукомплектована — то вже наслідок.
І тому — впевненність ворога що швиденько буде знищена.

І зараз — московія плекає не безпідставну надію:
головна зброя ЗСУ на зараз — радяньска. Де брати до неї БК для багатомісячної війни?

Нажаль (і навіть серед освіченого ІТ) замало людей мислить раціонально

раціональність тут ні до чого.

у таких масштабах як нація, країна, держава — вона нічого не дасть.
у таких масштабах працюють культура та інститути.
і як з ними проблеми — то ніяка особиста раціональність ці проблеми не вирішує.

як на мене це звичайна демагогія.

Ні це принципове питання. Це питання раціонального використання ресурсів як мінімум і перш за все людських. Наразі наша держава воює саме як совок, вкрай не ефективно, використовуючи суто командно-плановий підхід, повністю симетричний до підходу ворога.
1. Воєнкоми «виконують план» призиваючи аби як і не тих кого треба, часто ігноруючи навіть військову спеціальність — наслідок втрати, відоси «нас кинули», падіння моралі.
2. Держава грається у військовий комунизм та регулювання цін ігноруючи закони економіки з єдиним наслідком — дефіцит.
3. При втраті 50% ВВП державний апарат не скорочено на 50%, всі привілеї, пенсії, все в силі.
4. Всі ринкові регуляції на місцях, податкова на місцях, митниція на місцях і всі дружно працюють проти економіки і на ворога. Пропускна здатність кордону — це просто ганьба.
5. Армія має дефіцити спорядження у тому числі через мополію держави на виготовлення та імпорт зброї

Це питання раціонального використання ресурсів як мінімум

ось вам аналогія:
коли сильно ушкодженного пацієнта в політравмі спасають — ніхто не дивиться на пошкодження які ще додаються.
тобто коли питання життя і смерті — то аргументи «косметологів» недоречні.

зараз держава Україна під загорозою бути знищенною.
а раціонально вона використовує ресурси, чи ні, — то вже питання на після війни і як виживе.

Бо впевнено можна сказати — москаль дойде до туди — до скільки його пустять.

Хоть до кордону з Польщею.

Наразі наша держава воює саме як совок

бо вона такою і була — до війни. особливо до її початку, у 2014ому році.

то питання до народу — а чого це у вас така держава, га? 30 років ви її будували — і, тепер дивуєтесь що вона — совок? а може тра в дзеркало подивитись?

але знов такі — ці всі питання — косметологічні.

Воєнкоми «виконують план»

ок. де взяти інших воєнкомів? звідки завести?

Держава грається у військовий комунизм та регулювання цін

бо це народу — зрозуміло.
а ринкові ціни — ой не зрозумілі.

При втраті 50% ВВП державний апарат не скорочено на 50%, всі привілеї, пенсії, все в силі.

ну так у владу йшли за цими привилеями частенько. то чого б це вони їх прибрали з себе?

Всі ринкові регуляції на місцях ...

а звідкі візметься — інше?
народ голосував за популістів — ну то от вони і керують зараз.

Армія має дефіцити спорядження у тому числі через мополію держави на виготовлення та імпорт зброї

ну да.

але знову таки — принципове питання
виживе держава Україна, чи не виживе.

А не в ціх питаннях. її ефективності, і т.і.

Війна така ситуація коли мирні критерії та ідеї не тільки не працюють, але й шкідливі.

Наприклад
пацифізм.

у мирний час — в цілому добра ідея
під час війни — він працює на ворога,

Взагалі, якщо так ставити питання, то тоді можна і спитати — а накуя взагалі воювати з кимось? Людям в принципі пофігу кому платити податки. А не подобається — виїхав і все. Так можна взагалі багато до чого дійти.

виживе держава Україна, чи не виживе.

і щоб вижити треба змінюватись. зараз саме час скидати з себе ворох. adapt or perish. якщо ми приймаємо що свобода ефективніша за рабство, а ринок ефективніший за комунізм.

і щоб вижити треба змінюватись

щоб вижити — треба битися.

зараз саме час скидати з себе ворох

то скидайте, хто-що заважає?

якщо ми приймаємо що свобода ефективніша за рабство

залежить від тлумачення терміна — свобода.

якщо тлумачення інфантильне, як частенько не тільки на доу
то рабство — ефективніше.
і отую суто індивідуалістичну свободу — воно знищить.

а ринок ефективніший за комунізм.

у мирний час.

у воєнний — комунізм ефективніший.

у воєнний час
а не хочу я воювати — піду я собі додому
програє
якє ще додому? ось стоять в тебе за спиною ті що без всякого там «права» — тебе розстріляють.

в тому, вважаю і інфантилізмом, демагогією, нерозуміння несумісності цих станів:

мира та війни

у воєнний — комунізм ефективніший.

Це недоведена теза. Американська революція вдалась без комунізму. Навіть без значного підвищення податків. Як мінімум, комунізм не може бути ефективним апріорі через неможливість планування за відсутності реальних цін.

Доведена. Людство занадто довго воює, щоб не вивести складові перемог.

І американці — не виключення.

І фігню ви якусь написали про реальні ціни під час комунізму.
ось тобі пайка і обов’язок економічної діяльності, або тюрьма чи штрафбат

Які ще ціни?
Талони — ось що з’ являється під час суворих війн. Економіка в воєнний час працює по іншому.
Повно ж наприклад про Британію в часи першої та другої світових війн.

Нема чого вигадувати про війни.

За країну вільних людей чи за Малосовок

Бляха, та поясніть хоч хтось цей аргумент! Назвіть хоч одну країну, котра не у великому військовому альянсі, при війні з противником в 3+ рази більшим (за стратегічними параметрами), яка вільно буде випускати зобов’язаних за кордон ? Хоч одну?

У тій же «вільній Європі», де виконується закон, заборона була б (у такому випадку) набагато жорсткіша, і там би точно заставили! І там би ви не сховалися (бо здадуть свої) , не втікли б і не відкупилися.

Давайте будемо чесними. Не хотіти йти на війну, а навпаки убезпечити (виїхати) себе та сім’ю абсолютно нормально. Але в той самий час уявімо, що вас завтра насильно мобілізують. І за кілька тижнів відправлять на фронт. Які будуть ваші дії:

1) Дезертирство
2) Здача у полон при першій можливості
3) Нанести собі важку травму, щоб потрапити в госпіталь.
4) Чи все ж таки пліч-о-пліч з іншими українцями рити окопи, стріляти, подавити набої, керувати дронами... Одним словом воювати.
5) Можливо ви для себе бачите інший варіант?

Якщо ви обираєте варіант 4) — значить заборона виїзду і примусова мобілізація абсолютно виправдана з точки зору виживання країни.

Уклонитися ще до відправки на фронт не варіант?

Скорiш за все:

1) Дезертирство

Коли виникає панiка людина дуже погано може себе контролювати. Iнодi вона навiть пригадати потiм не може що робила.
Думаю що я буду бiгти куди очi дивляться. Можливо якщо у руках буде зброя — то стріляти на усi боки.
Нажаль тут обираю не я — а підсвідомість.

Пишіть ще загальніші гасла без аргументації. «Свобода всім!». Всі хто проти — совок.

Якщо чоловік залишився без роботи в Україні, він завжди може взяти зброю в руки і вступити до лав тероборони та ЗСУ, там зараз непогано платять. Якщо він не придатний для служби в армії, він може виїхати з країни.

А якщо обмежено придатний, то він і не виїде і в тероборону чи ЗСУ його не візьмуть.

У деяких областях беруть без проблем

Залежить від того, наскільки вiн хоче захищати країну. Я знаю випадок, коли взяли 55-річного чоловіка із двома протезами замість ніг.

Щоб взяли, потрібно самому знайти частину, в яку погодяться прийняти, потрібні якісь зв’язки для цього. З таким успіхом, можна сказати що і виїхати можливо, якщо дуже хочеться, те ж знаємо такі випадки.

Якщо чоловік залишився без роботи в Україні, він завжди може взяти зброю в руки і вступити до лав тероборони та ЗСУ,

пропоную почати звільняти чоловіків з роботи, а то чого це вони, паскуди такі, в армії не служать

Що смішного то?

Про штучні обмеження це звісно так. А от решта — повна ...
Як пов"язаний виїзд чоловіків з фінансовою підтримкою держави?
Як заважає обмеження в перетині кордону бізнесу? Будь ласка конкретні приклади де бізнес постраждав. Назву і обставини.
Ага, то як вони будуть платити і витрачати гроші ЛИШЕ у Європі, українська економіка зразу підтримається?
Чоловіки, які залишилися без роботи в Україні можуть знайти нову роботу в Україні.

У багатьох чоловіків є певні обов’язки по забезпеченню людей на территорії України. Немало з них залишились без роботи і будуть сидіти на шиї держави. З іншого боку вони можуть сидіти на шиї коллективного заходу, а потім адопнутватись та працювати там і виводити частину грошей на армію/підтримку мешканців України.
Закриття робочої діяльності на территорії України під час війни. Почастішали випадки скорочення персоналу на теренах України. Не можливість виїзджати на стажування/навчання/передачу технологічного процессу.
90% хто був у відпустці/відрядженні не повертаються в Україну через заборону виїзду.

Дехто в даному топіку, як на роботі :)

Власне мені досі незрозуміло чому на Dou є коментатори навіть без Linkedin в профілі.

В Израиле военнообязанные и мужчины и женщины. Почему там есть а у других нет? Потому что Израиль — страна находящаяся в постоянном риске войны. Украина очень долго равнялась на страны на которые равняться приятнее, и масса людей очень не хотели верить что мы теперь больше как Израиль. Поэтому если война сильно затянется — вопрос в обществе может и встать — чем здоровая женщина менее способна защищать страну чем те белобилетники которых уже призывают — и находят просто задания которые им по силам.

1prof.by/...​nshhiny-v-armii-izrailya

Вполне представляю себе следующую петицию президенту от страдающих от гендерной дискриминации о введении обязательного призыва для женщин. И назначением им своей мобилизационной очереди — наравне с мужчинами, или после белобилетников или перед ними.

Зеленський, ти мужик!
Такий облом своєму ж електорату влаштував відповіддю на петицію.

Боты расшатывают ситуацию, как и раньше.))

К сожалению, в большинстве своем это не боты. Думаю это и есть срез нашего айти, и он оказался довольно инфантильным.

Тому що це не котик і не собачка. Є досвід і розуміння чому і як це робиться

Підтримую вищенаведені аргументи але конкретно з дітьми — законодавча заборона на всиновлення до кінця воєнного стану, слухав декілька тижнів тому виступ омбудсмена по радіо.
Причини дві:
1.Є якась частина дітей, в тому числі дітей до 3 років які ніякої інформації про себе повідомити не зможуть, так от є частина дітей які були по тій чи іншій причні були розлучені з батьками. Батьки або загинули або в реанімації або дитина загубилася під час евакуації і т.д. Ці діти зараз в притулках або спеціально виділених для цього місцях і перевірити що з їх батьками або найближчими родичами які мають першочергове право на опіку над ними, неможливо.
Будь-який адекватний батько чи матір захоче дізнатись що з його дитиною і якщо виявиться, що хтось дозволив таку дитину швидко всиновити бо айтішніку захотілося звалити в європку... Ну це як мінімум створює моральні дилеми, не кажучи вже про юридичні аспекти.
Частина дитячих притулків були евакуйовані або навіть знищені, часто з документацією, що ускладнює ідентифікацію і пошук дітей та їх родичів, навіть тих дітей, які були в притулках до 24 лютого.
2. Неможливість в умовах війни перевірити куди і кому віддається дитина. Чи буде цей айтішник за нею належним чином доглядати чи здасть в перший же притулок при перетині кордону.

Дітьми прикриватись не варто, особливо в умовах війни.

В мене немає однозначної відповіді навіщо робиться нашими законотворцями те чи інше, але я на 99.9999% впевнений, що вам ніхто дитину із притулку фізично не видасть на всиновлення до кінця воєнного стану, а немає дитини на руках — немає перетину кордону.

Я думаю це просто дешевий популізм. В мене вже декілька знайомих залишали заяви на те, що вони можуть прийняти у себе дітей на деякий час. З ЖОДНОЮ людиною не вийшли на зв’язок для уточнення деталей, не кажучи вже про те щоб взяти дитину.

А чому немає «повісточки» прямо в Дії? Чим це погано? Я думаю повинна бути.

Хiба ще не зробили? Я думав ще до вiйни.

Ні, не зробили. А в такому випадку якби зробили, повістку отримували б в першу чергу ті, хто дійсно буде корисний на фронті, а не випадковий Вася з вулиці. А відсоток Вась з Дії міг би бути прив’язаним до кількості чоловіків 18-60 без встановленої Дії.

Так, і це було абсолютно нереально навіть до війни. Зараз неможливо. Надзвичайно корумпована частина держави, абсолютно аморальна. Успіху досягали або дійсно добрі люди які брали дуже хворих дітей, фактично овочів, або даючи хабарі, даючі хабарі і граючи нечесно, використовуючи знайомства і... це пекло, коротше. І я не впевнений, що у тих кого я знаю досі все толком оформлено.
Думаю, що бувають і виключення. Мають бути. Не в плані корупції — тут без винятків — а в плані відносно легкого усиновлення.

дійсно добрі люди які брали дуже хворих дітей, фактично овочів, або даючи хабарі, даючі хабарі і граючи нечесно, використовуючи знайомства

ми зтикнулись з прайсом — 20k$ за здорову дитину.
безкоштовно — тільки невиліковні(навіть американьска медицина — тільки стабілізує стан), з перспективою що можуть не дожити до 25 років, з таким діагнозом.

і... це пекло, коротше

велика проблема ще й в тому, що поодиноких дітей дуже мало
зазвичай це 3оє, а то й 4ро, яких матуся встигла від різних чоловікив народити, допоки її не позбавили батьківських прав...

тобто — треба ще й квартиру мати достатнього розміру, щоб з такими непростими у психологічному плані, дітьми не сидіти на головах один у одного...

Частково правда, але нема дітей на усиновлення без фізичних/психологічних проблем. Тобто 100% дітей з травмами.

ми зтикнулись з прайсом — 20k$ за здорову дитину.

Ахренеть, вибачте.
Чим зумовлене існування такого «прайсу»? Тобто зрозуміло, що є певні обмеження, які занадто строгі для бажаючих, і для їх обходу потрібний такий «внесок». А для чого це стороні, яка забирає дитину? З чого росте аж настільки великий попит чи потреба в покинутих дітях, що подібні хабарі стали можливими?

Людина тєорєтік, десь частково щось чула бачила , можливо серіалів передивилась.

Чим зумовлене існування такого «прайсу»? Тобто зрозуміло, що є певні обмеження, які занадто строгі для бажаючих, і для їх обходу потрібний такий «внесок». А для чого це стороні, яка забирає дитину? З чого росте аж настільки великий попит чи потреба в покинутих дітях, що подібні хабарі стали можливими?

В большинстве случаев — от финансово обеспеченных пар, которые не могут иметь своих детей из-за каких-то заболеваний.

Чим зумовлене існування такого «прайсу»?

Знизу на цей прайс давить той факт, що опікунам платять. На одній дитині бізнес звичайно не зробиш, а от «дитячий будинок сімейного типу в селі» — це вже нормальний план (і доволі розповсюджена ситуація)
А верхня межа — ціна альтернативи (суррогатного материнства)

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Снаряды продавали в страны третьего мира а потом склады почему-то самовозгорались, будто снаряды сгорели, ага. А теперь обижаются что налогоплательщики США и Европы медленно снаряды подвозят, матерятся в эфирах Фейгина. То есть простой народ ценой своей жизни должен подчищать за чинушами. Один только этот пункт отбивает мотивацию воевать и донатить.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Я добре пам’ятаю як в 90-ті

Ну, дядя, Зеленський, Шмигаль і т. д. точно не мають відношення до економічної кризи чи хабарництва у медичній галузі 90-х років. І ті хабарники з онкодиспансеру, якщо ще живі, також ні воювати у ЗСУ, ні донейтити ЗСУ не будуть, вони також хочуть просто втекти з країни. Хочеш стати такими як вони?

Чувак, який тікав від повісток у армію, розповідає щось про патріотизм.
Боженька, ти ще той тролляка.

Ну це ж маячня — одне діло повісточка на срочку у мирні часи, інше — коли війна повним ходом

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Війна почалась у 2014му році. Це для довідки.
А, я ж забув, війна була вигідна папередникам, мир у очах путіна, ми втомились від війни і тд і тп.

Дякую за довідку, думав повістки раніше приходили, на срочку)) Про це і вказав, але ладно.
Тим не менше — яка різниця. Нагадує мємєс «в 80 році бички на тротуар кидав, а зараз дивіться — пляшечку піднімає, ну ви гляньте!». Зараз це інша людина, з іншими обов"язками і майже напевне з іншими поглядами.
Та і взагалі. Які повістки, ви про що. Я б їх і сам проігнорував на його місці. Медійна особа-гуморист, відома на всю країну та і снг загалом, який фронт, яке зсу. Я за себе не пам"ятаю, коли заглядав у поштовий ящик, а тут...

Я думаю, якщо уже і звинувачувати в ухиляннях, то є сенс закидати за службу і повістки лише тим, хто уже вбирав бути біля керма держави, і членам сімей таких людей, а не тим, хто вибере цей шлях через N років

Це як раз були мобілізаційні повістки. Зеленський чотири рази «відкосив» від захисту батьківщини в 2014-16 роках. А тепер розказує про конституційні обов’язки інших. Дивний жарт.

Как удобно, а в августе снова накинут. Ведь не депутаты в окопе и не их дети.

..ля таке відчуття наче дівки тут ниють, виїдіть та не повертайся ніколи

Фу, блін, хоть би вже мовчали, якщо так страшно. Виправдовувати свій страх в той час, як інші гинуть і стають каліками це верх ницості.

Ну бо діло саме в ньому, тому і видумуються історії про вкрадені четверті зарплати, комєрчіскіє банкі і прочу лабуду. Не ви перші, не ви останні цю парашу пишете. Просто потрібно собі в цьому чесно признатись, допомагати як можеш в тилу, не нити і не розповсюджувати своє нитьйо, бо воно жесть як бісить.

Знаєш в чому різниця між людьми які бояться і ссикунами? Люди які бояться не видумують пацаваті виправдання для себе і не ниють на форумах.

Так от я три дні, як змінився з Сіверодонецька. Тобі фоточки і відео ексклюзивні прислати звідти, чи так повіриш?

Поговорю з начальством, все-таки розвід взвод.

Може спробую щось накалякати поки знову в очко якесь не відправили.

Давай краще тут коротко відповім.

1) Я якось від соцмереж трохи дистанціювався і не так багато їх моніторю як раніше, але всеодно трохи підбішує як зрадой*бство так і шапкозакидатєльство в дусі Арестовича.
Ну з котлами у нас постійно були проблеми в нашому районі, раз нас чуть таки в Рубіжному не відрізали. Але впринципі я просто для себе зрозумів, що західна допомога іде, але потрібно ще багато часу щоб її розвернути, тому морально себе настроїв, що ще місяця два-три нас будуть дрючить артою і головне просто залишитися живим і не розкластись на запчастини.

2) Дуже залежить від підрозділу. У нас підрозділ доволі професійний і добре організований, є старлінк, тому вакуума нема. Командир підрозділу також дуже активний, з усіма налажує зв’язок, тому ситуацію навколо знаємо непогано. Але є куча підрозділів, без зв’язку і толкових командирів, які знаходяться в повному вакуумі і вже здичавіли місцями.

3) Ми працювали в Рубіжному і тепер в Сіверодонецьку, тут постійні контакти були з піхотою, важкі вуличні бої, доходило пару раз навіть до рукопашної у деяких груп. Але зазвичай тактика в них пускати піхоту вперед, піхоту ми їх рубаємо, але тим самим видаємо вогневі точки, після чого вони починають нас розбирати танками і артою. Але це тіки район Рубіжне-СД-Лисичанськ, в інших місцях ситуація може бути абсолютна інша.

4) Місцеві це жесть. Все що було живе звідси виїхало. Те що лишилось реально заганяє в депресію. Місцями дивився на цих людей і не міг зрозуміти чи вони живі, чи вони взагалі колись жили. В мене стійка асоціація з нежиттю. Саме депресивне, що я бачив на даний момент це бомбосховище одного з заводів, битком набите таким контингентом. Повна тьма, запах запрілих людей, старіків і сирості. І серед всього цього п’ятеро маленьких дітей. Я до сих пір під враженням від того місьця.
Що з ними робити я не маю жодної уяви, може виїдуть в Рашку самі, бо ні Рубіжне, ні СД вже для життя не придатні.

Вибачаюсь, можливо трохи сумбурно і з помилками, писав з телефона.

Та не сильно хочу просити, бо на мілкі речі хватає і зарплати, плюс сім’ї-друзі також допомагають. Краще допомагати новоствореним підрозділам, у яких зазвичай повна жопа з усім від звязку до транспорту.

Ще кілька питань якщо не таємниця. Можливо не конкретно з Вашого досвіду, але ж Ви спілкуєтесь в цьому колі.
1. Російська армія це реально дебіли які ні%уя не вміють? Бо зі слів Арестовича і Карася (це Арестович з автоматом) виглядає так, що хуйлова армія воювати не вміє, все старе, все розвалюється, а потім рраз — кажуть здали ще щось. Демотивує п****ц.
2. Яка на Вашу думку перспектива Свд і Лсч? Там по мапі п**ц просто — небезпечний виступ.
3. Як в нас з забезпеченням? По арестовичам і карасям виходить, що в наших нема хіба що бластерів космічного пірата, а в чатах збирають на елементарні речі.

1) По різному. Піхота безтолкова і вже практично закінчилась, в ход в основному іде свіжемобілізоване м’ясо з дири, танкісти досвіду набрались і працюють грамотно в умовах міста, вилазять між домами і розбирають наші позиції. Недавно навіть продовбав був дірку в п’ятиповерхівці навпроти нас і через ту дірку розбирав наш дім. Артилерія дуже грамотно їхня працює, цілі знаходить орлан і дуже швидко віддає інфу на гаубиці. Пара орлан+арта це та основна проблема, яку нам треба вирішити, якщо хочемо перемогти.

2) У СД особливих перспектив не бачу, там один міст лишився і його стан такий, що приходиться хреститись кожний раз, як його переїжджаємо. Тим більше не бачу перспектив відвоювати щось, поки не вирішиться питання з протидією їхній артилерії. Але я всього лише солдат і не бачу загального задуму, можливо ми просто тут відтягуємо на себе сили, а основний удар буде на півдні для прикладу. Тоді це все має смисл. Лисичанськ же сильно залежить від того як ворог буде продвигатись біля Золотого, Попасної і Слов’янська. Якщо там десь прорвуть і візьмуть нас в оточення, то будуть у нас великі проблеми.

3) Ну тут дуже сильно залежить від підрозділу і його командирів. Можу тільки за свій і пару сусідніх сказати, там все окей. Але знову ж таки в інших може бути жопа, тому тут за всіх розписуватися не маю права.

А наші добре відповідають в плані арти і танків? Бо на початках розповідали що в нас танків стало більше ніж було, а тепер всі говорять, що з танками і артою величезна проблема.

І наостанок — бережи себе друже!

п.с.
А орлани глушилками не валять, не в курсі?

Ну на нашому участку арта творить чудеса з того, що в неї є, але все рівно цього за мало. Плюс страшно не хватає нормальних дронів типу лелек, щоб її коректувати, бо ми не можемо як русня просто засипати квадрати в силу недостачі бк і стволів.

Танчики також останнім часом включились в гру, що нам дуже підняло настрій.

Орлани садять час від часу ребами, але знову ж таки відчувається недостача ребів, бо орланів у них судя по всьому ще багато.

Дякую, стараємося максимально бути обережними. Остальне уже від Бога залежить.

При этом видел разбор орланов, а он там чуть ли не кустарный, фотик пришпандеренный изолентой, обрезанная пластиковая бутылка

и, как уже говорят сами наши бойцы
сцуко, их по 3-5 штук одновременно висит, а мы более слепые :(

Важко сказати, бо я не спеціаліст і не сильно шарю в предметній області, особливо в плані виробництва бпла. В масовому виробництві дешевих бпла однозначно є раціональне зерно, але треба тоді враховувати наскільки насичена їхня лінія ребами і наскільки дешеві бпла будуть ефективні в таких умовах. Тут треба питати спеціалістів в цій області, я нажаль більше спеціаліст в лазан’ї по лісам, болотам і руїнам.

Просто следует понимать что у орланов есть модельный ряд с разной электроникой и оптическими системами внутри. Все тут дружно ржали с того экземпляра на видео. Но есть один нюанс. Русня делает крыло, но не потроха. Ну, потроха местами тоже, но тогда ставят фотик. А например поздние/свежие модели с израильской связью и канадской оптикой внутри давятся нашей РЭБ очень плохо.

Через пів години удалю.

вже година пройшла, зміг подивитись фотки.

Тепер не дає видалить.) Може модератор допоможе ссилки прибрати.

Скажіть, вам особисто легше воювати від того, що ваші співгромадяни примусово позбавлені можливості вільно розпоряджатись своїм життям?
Моя позиція наступна: заборона вільного переміщеня людей по-перше аморальна, по-друге не раціональна ні з військової ні з економічної точки зору (я можу пояснити детально). Більше з тим, ця заборона ночно демонструє розрив між суспільством та державою, патологічну недовіру держави до «підданих».

кажіть, вам особисто легше воювати від того, що ваші співгромадяни примусово позбавлені можливості вільно розпоряджатись своїм життям?

Як щодо цієї можливості для багатьох тисяч загиблих і тих, що ще загинуть?

Давайте поміркуємо над цим. Уявіть що у комунальному домі сталась пожежа. Частина мешканців загинула зразу. Частина почала гасити полум’я. Кількість ведер, та води обмежена. Воду необхідно брати на вулиці з колодця, ведра теж. Але сторож будівлі (який доречі поклав хєр на протипожежну бепеку) закрив двері і не пускає жильців за водою, через те що вони можуть втекти і не повенутись. Єдине що робить сторож це сам виходить з будинку та благає перехожих принести води.

Як виглядає моральна позиція сторожа
:

  • 1. Він очевидно вважає що жильці будинку — бляді і скоти (як і він сам?), і їм не можна довіряти.
  • 2. Чомусь він довіряє перехожим більше за жильців будинку.
  • 3. Він очевидно вважеє що смерть потенційних втікачів якимось чином має вдовільнити вже померлих жильців.

Давайте тоді так. Багато мешканців будинку відчувають за своє житло відповідальність, бо розвивали й доглядали його роками. Вони гасять пожежу самі. А є такі, яким по%уй, і тому сторож діє за інструкцією — під час пожежі нікого не випускати, можуть знадобитись для гасіння. Логічно?

Тобто ми робимо узагальнення, що якщо є ті кому «по%уй», то хай горять усі? Нехай ми штучним шляхом зменьшимо потік води тільки б ті кому «по%уй» не втекли? Це раціонально?

Тобто ми робимо узагальнення, що якщо є ті кому «по%уй», то хай горять усі? Нехай ми штучним шляхом зменьшимо потік води тільки б ті кому «по%уй» не втекли? Це раціонально?

Так чому всі горять? Завтра приїде лендліз, люди потрібні? в тч англомовні люди. Де їх брати?
Це я вже мовчу про моральну сторону питання, бо мораль у всіх я так бачу різна.

Розумієте, я вже три місяці в очку, в мене рівень цинізму зашкалює. Все що мене цікавить це виживання моє, моїх друзів і перемога. Обмеження чиєїсь свободи на даний момент для мене це пустий звук, пробачте але так є. Коли ти думаєш з горизонтом в один день, то ці всі поняття не мають значення. Якщо просто почати випускати всіх підряд чоловіків з країни, то в Європі почнеться вакханалія в дусі «сирійські біженці», бо нажаль рівень культури середнього українця не дуже високий. Це одразу буде використовуватись русньою проти нас, тому я це бачу як загрозу для нашої перемоги.
Якщо комусь по бізнес питанням треба виїхати, то це все рішається через відповідне міністерство.

Володимир, як Ви потрапили в армію, як проходили підготовку, і чи воювали раніше? Можете розповісти?

Ну строкову я проходив ще в 2006, в «перерві» між навчанням на ІПСА в КПІ, хехе. Але строкова служба готувала в основному до роботи в общєпітах чи клінінгових компаніях.
Насправді я ніколи не був дуже хоробрим, і не був добровольцем в 14му. Я тільки під кінець 15го зібрав яйця в кулак і пішов на відбір в новостворену бригаду швидкого реагування в Гостомелі. Там мені повезло, я попав в дуже хороший колектив і пройшов довгий вишкіл з суперовими інструкторами. Далі були певні проблеми в бригаді бо її не випускали на передову і я пішов в УДА, де отримав трохи бойового досвіду. Потім повернувся знову до програмування, тільки трохи освоївся і вийшов на нормальну зарплату і наступило 24те.

Якщо просто почати випускати всіх підряд чоловіків з країни, то в Європі почнеться вакханалія в дусі «сирійські біженці», бо нажаль рівень культури середнього українця не дуже високий. Це одразу буде використовуватись русньою проти нас, тому я це бачу як загрозу для нашої перемоги.

Нажаль я можу зараховати це як доречний аргумент. Але те що я бачу зараз в Естонії це дефіцит звичної тут робочої сили яка надходила з України. В Польші ситуація не краще. Все це додатковий мінус для фінансового потоку в Україну.

Так, ви звісно також праві по своєму, але тут треба шукати якісь нові шляхи для вирішення цього питання. Просто всіх випускати це буде вакханалія.

Скажіть, вам особисто легше воювати від того, що ваші співгромадяни примусово позбавлені можливості вільно розпоряджатись своїм життям?

Казочка:
2015-й рік. Сталась побутова сварка між мною і товаришем з однієї сторони і бабкою з іншої. Коли бабка зрозуміла, що на її позицію отримує не потуплені погляди, а аргументацію її направоти, починає використовувати важку зброю:
— А чого це ви такі здорові і не на фронті?
На це товариш повідомляє їй, що він відновлюється після поранення.
Але бабка має ще один аргумент:
— Настаящій патріот умер би за сваю страну!

Учебу в Чехии оформи, 4 тыс и едь и прекрати ныть. Из наших знакомых все, кто хотел уехать — уехали, кто хотел и хочет ныть и ничего не решать — сидят ноют и ничего не решают. :)

а им наплевать на умников которые куда-то поступили.

есть пруфы? Всех у кого есть официальные документы выпускают без проблем

Не знаю, что у тебя п"здят, мне моно наличный доллар со счетов выдает. :)
Вопросы к твоему работодателю, который решил попридержать деньги на счетах. ))

Начинай мыслить шире и перестань ныть.

Я не продаю их банку по курсу 29, я иду и снимаю доллар в банке и продаю в банке, или обменнике мой наличный доллар за 33-35 грн.

Просите повышение заработной платы. Когда курс прийдет в норму, у вас зп будет выше. :)

но большие фирмы выдают ЗП в гривне по курсу Нацбанка и сразу оплачивают налоги со всей суммы. Т.е. если ЗП 1000 у.е., они сразу выплатят 29 330 грн.

Це ніяк не пов’язано з розміром фірми, фрілансер приймає долари на рахунок фоп, але зняти їх звідти неможливо, лише після конвертації в грн. Так воно завжди було.

Я не продаю их банку по курсу 29, я иду и снимаю доллар в банке и продаю в банке, или обменнике мой наличный доллар за 33-35 грн.

Не зрозумів. Знімаєте долари з доларового фоп рахунку монобанка? Чи з доларового рахунку приватної особи? Якщо друге, як долар туди потрапляє?

Він потрапив туди до обмежень, коли була можливість купляти їх в самому додатку. ))

Він потрапив туди до обмежень, коли була можливість купляти їх в самому додатку. ))

причому тут тоді роботодавець?

Як ти можеш «піти в банк і зняти долар», коли він на рахунку ФОП?

Це схоже на троля

Правда зараз монобанк виппустив карту, де ФОП за кордоном може зняти з неї валюту тіпа у відрядження

тобто, гроші йдуть мимо ФОПа? хіба це не ухиляння від податків?

Не зовсім, якщо не жити від зп до зп, то гроші зберігаєш не на рахунку ФОПа. :)
Це дивно зберігати грощі на рахунку ФОПа, хіба що аби класти на депозит в грн, моно ніби підвищив до 18% річних відсоток по депозитам (не впевнена, треба дізнаватись). ))

Не зовсім, якщо не жити від зп до зп, то гроші зберігаєш не на рахунку ФОПа. :)

Про що дискусія? Про те що Ви до війни продали бакси з фопа по нрм курсу, закинули ці гроші на рахунок фізособі, і купили в монобанку на них бакси, а тепер їх забираєте?
Охуєнно релевантна розмові схема.
Ви з таким же успіхом могли в той час купити в канторі пачку баксів і зараз їх тратити :)

Так це вибір кожного. За такою ж логікою можна сказати, що ницість — тратити свою айтішну зп, знаючи, шо в україні стільки бомжів...

Тунеядцев много, кто готов жить на любое пособие, хоть в 500 грн, лишь бы не работать. Работа есть, было бы желание — работа найдеться. Если нет желания, то с этим никто ничего сделать не сможет.

Так а в чому пойнт? Я не допетрав. Немає бажання = вибір зроблено, хіба ні?

У мене знайомі чуваки 3-4 рази на рік до замовників на офіс їздили до Європи вести розмови про зроблену роботу та майбутні задачі по проектам. Демо ідей і тд і тп.

Коли тобі зп перестануть платити через те, що хтось вчасно не зміг з’їздити у командировку — може зрозумієш.

Да мені срати на зп і проекти, в мене зараз проблеми, як живим лишитись і з розуму не зійти, тому ці завивання бісять. Треба вирішувати як вищому менеджменту виїхати на переговори, так вирішуйте через кабмін, ІТ асоціацію і проче, а не створюйте позорні петиції через які мільйони дорослих жлобів повалять в Європу як сірійці.

а що влада сама не розуміє цього? це ж банально, що б платились податки має бути робоча економіка, робоча економіка це не тільки великі бізнеси а і безліч малих.

може не варто наступного разу за колаборантів голосувати на виборах?

Може для початку не варто підтримувати позорні, дибільні петиції і нити на владу, а шукати способи вирішення проблеми виходячи з наявної обстановки? А до наступних виборів ще потрібно дожити.

а чим петиція гірша за похід бізнесу до міністрів з проханням відкрити кордони для тих, кому треба?
Типу з тих, кому треба від бізнесу автоматично не буде тих, хто звалить у европу використавши такий шанс? Будуть, я впевнений на 200%.

Державники як раз самі мають все робити, що б бізнес працював, бо це податки і гроші у країну, кликати бізнес до себе, питати що їх турбує, що можна ще зробити і тд і тп.

Тим що в петиції написано дозволити виїзд всім чоловікам від 18 до 60 закордон, а похід бізнесу до кабміну це вирішення конкретного питання для конкретної групи людей, а не перетворення українських біженців в Європі в аналог сирійців.

Мне сказали, что командировку можно оформить, узнавайте как это сделать и едьте. :)

Якщо тобі сказали, що можна, то поділися з народом, що за полутона?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

розкажи це чувакам, які особисто їздили контролювати виробництво або інтеграцію у бізнес тріпи.

Давно у IT світчнувся?

Платимо за помилки 2019 року, так і має бути.

В світі є одна помилка — існування росії з її бажанням всіх отупити та керувати тупими овочами.
Чи в 2014-м інопланетяни напали на Україну?

Якщо хочете якось пришвидшити перемогу => донатьте. Те, що була домовленість, що всі звалюють за 3 дні (як порох і зробив, і зараз теж саме робить, намагаючись всім пояснити, що з ним легше «домовитись») і Україну потім деребанять на 3 шматки — і так всі знають.

Хочете допомогти армії => відправляйте кошт на підтримку «ЗСУ». Не цікавить жити в Україні => виїзджайте.

Не цікавить жити в Україні =>
виїзджайте.

Для чего это писать, вы же понимаете, что не выпускают, откройте эту опцию и в Украине останетесь только вы и ваши донаты на зсу.

Оформите учебу в Чехии и едьте, если хотите. :)
Ну и ладно. Меньше нытья будет (меньше токсичных людей в командах/компаниях), больше действий и результата. ))

Вот именно, обьясни своему Зелинскому, что ты хочешь родину защищать, а токсичный сеньор не хочет и не умеет воевать, а хочет с семьей отвалить подальше от этого.

я в Киеве, муж в Киеве, в чем проблема, я не понимаю?
хочешь уезжать — едь, все сеньоры давно выехали за деньги, кто хотел, оформи учебу в Чехии (выше тебе написала)
с 1-го октября женщины тоже военнообязанные, но насильно тебя никто туда не затянет, не хочешь воевать — не иди, хочешь уезжать — едь, есть варианты
че ты ноешь, я не пойму?)

с 1-го октября женщины тоже военнообязанные, но насильно тебя никто туда не затянет, не хочешь воевать — не иди, хочешь уезжать — едь, есть варианты

Ні грама не нию, але чи правильно я Вас розумію, що з Вашої тз жінки і чоловіки зараз призиваються на рівних, мають рівні шанси звалити, і мають рівні шанси потрапити на передову? Просто з цікавості питаю.

Люблю самостійних жінок, як ви. Вони не будуть нити про аліменти, аборти, привілеї, нижчі зарплати, скляні стелі, білих мужчин та іншу дичь для слабких.

Я сам вирішу, як розпоряджатися моїми чеснозаробленими коштами. Не вам це вирішувати, я роботу втратив через війну і вся моя команда з 7 чоловік.

Бухгалтеры — счетоводы когда-то тоже работу потеряли, но не из-за войны, а из-за прогресса, потому что появились компьютеры, переучились и дальше работают. :) От этого пока никто не помер. Рассылайте резюме, учите английский, специфические технологии, восстребованные, и будет вам работа. :)
Искусственный интелект будет код писать, вы тоже войну будете в этом винить?

Есть категория людей, которая вечно ноет, ничего не решает и делать ничего не хочет, учиться/менять тоже. Так вот открою Вам огромный секрет, когда команда/проект увольняет/сокращает людей, то оптимизирует затраты на то, что маловосстребованно. Поэтому возникает необходимость что-то менять и переучиваться, доучиваться.

Перемены к лучшему. Посмотрите на все с другой стороны и начните действовать, а не ныть и будет Вам счастье. ))

Ну давай, расскажи мне как и что я должен учить, развивать, если весь мир включает телек/интернет видит что у нас ракеты летают по кд каждый день через всю страну, а ты должен предложить и убедить людей из за границы работать с тобой на дорогущем и важнейшем проекте, хотя я и себя со старлинком убедить не могу что мне под ноги завтра ниче не прилетит, меня не призовут, или ракетами завтра всю энергосистему не развалят. Ох уж эти розовые фантазии о переменах в войне к лучшему.

так шо, помирать, сдаваться, ныть, ваши варианты?:)

Вы главное сами перестаньте ныть про нытье других. Чего ноете, я не пойму? Игнорируйте. Пол дома помойте вместо того чтобы ныть.

Я вважаю що скиглити краще, нiж здаватися i 100% краще, нiж помирати.

В світі є безліч різноманітних помилок. Розповідати не зважати на інші крім тієї що ваш майндсет поставив на перше місце — перший крок до тоталітаризму.

а НАТО вас приглашает?
кто-то выступил с предложением вступа в ЕС для Украины, не украинские — популисты политики, а европейские политики?

порохоботские лозунги «у нас вступление в НАТО прописанное в конституции» — это конечно, хорошо, но кто-то из НАТО, или Америка, или кто-то пригласил нас туда?

в ЕС налоги платят 35-50%, у нас фопы по 5%, как только начали поднимать налоги, вытья и нытья столько было, про Дубаи и тп, что жесть...

а че раньше не уехал, если там все так хорошо?

Ну правильно, хай дурні в окопах під артою сидять, а ми поїдемо в Німеччину біженцями сидіти. Чудова ідея.

Защищать или не защищать родину, это личный выбор каждого

Ну так защищай в тылу. Или тебе кто-то запрещает?

А как призовут не в тыл или даже просто призовут? Многие как раз свалить пытаются не из-за бомб или гуманитарки в Польше, а из-за вполне реальных повесток.
И если при мобилизации в тылу ты просто потеряешь 70% ЗП минимум + будешь терять навыки + получишь повышенный риск прилетевшего снаряда (ибо будешь на военном объекте что априори увелчивает шанс прилёта по сравнению с гражданской инфраструктурой), то в случае мобилизации на линию соприкосновения, вероятность проблем кратно возрастает.

Це поки тобі житомирську трасу не переріжуть і з бехи твою машинку на молекули не розберуть, коли будеш реалізовувати свій «лічний вибор».

Якщо ти військовозабов’язаний, це не твій вибір. Якщо не подобалось бути у цьому статусі — треба було раніше приймати рішення де ти хочеш жити.

До тебе вдерлись злочинці, щоб спалити твій дім, згвалтувати дружину і дитину, а потім вбити їх. Звичайно це твій вибір захищати «родіну» чи ні...

Отут треба, щоб спрацювала сигналізація, і ДСО приїхала та покарала злочинців. Переводьте аналогію на державу

Приїдуть... на згарище, позбирати обвуглені тіла

Суть в тому, що вас ніхто не питав хочете ви захищатись чи ні. На вас, на ваш дім, на вашу сім’ю напали. Далі — ваш вибір що робити: тікати, нити, кликати на допомогу, чи спробувати захищатись! Аналогія тільки така

Аналогія тільки така

Ну тоді логічний вибір — робити те, що дае більший шанс врятувати родину!
Якщо шлях втекти — тiкати, якщо поруч допомога — кликати, якщо озброєний краще за нападаючих — постріляти iх. Головне не переплутати — а то вийдеш «з ножем на перестрілку».

Якщо в людини зі зброї тільки кухонний ніж, а злочинців пятеро і з вогнепальною зброєю, то єдиний вихід — брати дружину і дітей і тікати. Чи Ви хочете сказати, що краще померти, щоб дружину все рівно згвалтували, будинок спалили, але людина залишилась «героєм». Героєм для кого? Це якось допоможе дружині позбутись травм отриманих від згвалтування? Це допоможе прокормити дітей? Відбудувати спалений будинок?

Авжеж, в кожній конкретній ситуації кожен діє на свій розсуд, керуючись власною логікою, принципами і моральними цінностями. Я привів своє абстрактне бачення у відповідь на коментар про «защіту родіни», намагаючись донести, що немає ніякої ефімерної «родіни», яку треба захищати. Захищати треба себе від нелюдей, які хочуть тебе знищити. Яким саме способом — це вже дискусійн питання, і якщо для когось втеча — це єдиний варіант виживання — не засуджую.

намагаючись донести, що немає ніякої ефімерної «родіни», яку треба захищати

Звичайно є. В тому і суть.
Тож якщо треба лише

Захищати треба себе від нелюдей

то єдино правильним варіантом є втеча. У нас же планета україною не обмежена, чи не так?

якщо для когось втеча — це єдиний варіант виживання — не засуджую.

Комусь єдиний а комусь не єдиний, але те, що саме він дає максимізацію того самого шансу врятувати себе — факт, тому навіть не ясно, кого тут за що засуджувати.

Дідько, відчуваю себе політруком)

максимізацію того самого шансу врятувати себе

Звичайно. А ще максимілізацію того шансу, що психопат, який прийшов різати тебе і твоїх дітей, замість того щоб бути знищеним, залишиться цілим, і якщо і не спалить твій дім зразу, то поселиться в ньому, буде грати в твою плойку, обриганим спати в твоєму ліжку, срати на твій білий килим і в перспективі, згодом прийде за твоїми дітьми в те місце, куди ти втечеш. Бо хоч і

У нас же планета україною не обмежена

, але для таких маніяків вона все-рівно замала. А ти думатимеш весь цей час: «А може було б краще щоб близькі втекли, а самому взяти дробовик (який у тебе був в сейфі) і рознести бошку тому їб..ному п..дору нах..й, коли була така можливість, коли воно бухе перечепилось при вході і ще декілька хвилин не могло встати на ноги....»... А може і не думатимеш, кажу ж — у кожного свої принципи і свої цінності.

С вашей аналогии у вас дробовик, а пришёл какой-то алкаш-идиот в лучшем для него случае с ножом.
Реальная же ситуация чуток сложнее и с высокой вероятностью ты в лучшем случае выиграешь время для своих близких, в худшем — умрёшь зазря.

Та блін... "ты чей друг, мой, или медведя«©? ))))
На то вона і аналогія, щоб спростити реальну «чуток сложну» ситуацію

ты в лучшем случае выиграешь время для своих близких, в худшем — умрёшь зазря

Віра в наші сили, моральний дух, впевненість в нашій правоті — прям на висоті. Так тримати (насправді ні)! Ну давайте тоді, замість того, щоб усі разом чинити максимальний опір (не обов’язково в окопі, хто де може!) усі втечемо з країни (шансів то і так немає), залишимо 100тис. ЗСУ нехай розбираються. Тоді з ними буде точно як ви написали — «умрут зазря».
Пам’ятаєте як на початку всі говорили, що якби в оркостані ті нещасні декілька мільйонів, що проти хуйла і війни одночасно вийшли на протест, то режим би не витерпів? Аргументи в «хароших русскіх» були десь такі ж: «Ми нічєго нє сможем сдєлать. Толька зря нас пабьют і арєстуют»... А ми ще всі угорали з того, які вони нікчемні безвольні раби... А тут за два дні назбируємо голоси за петицію щоб ує..ати з країни, на яку напав руський підор.

впевненість в нашій правоті

Мы 100% правы ибо мы на своей земле, не мы это затеяли. Но будет ли тебе и твоей семье какая-либо разница умер ли ты за правое дело если ты уже умер или стал инвалидом?

одночасно вийшли на протест, то режим би не витерпів

Это даже в теории не могло сработать. Тоталитарная страна с империалистическим уклоном. В лучшем (для нас) случае больше войск оставили для подавления внутренних волнений и то кратковременно.

чинити максимальний опір (не обов’язково в окопі, хто де може!

В начале войны, как была война патриотизма, я грешно подумал что страна может измениться, что может стать лучше. С каждым днём войны эта мысль всё тускнела. Глупые мобилизации на западной, не выпуск за границу тех у кого нормальные документы, блок курса бакса без блока цен (всё подорожало, а мы поддерживаем несуществующий курс), куча популистских законов в духе лишения гражданства и выдачи повесток как наказание за проступки.
Подписанная за два дня петиция скорее отражение того что что-то пошло не так и дело, увы, не только в самом факте войны.
Очевидный вопрос от вас был бы «что я предлагаю?»
Предлагаю воевать более разумно, не уничтожая страну изнутри помимо внешнего врага. У меня сейчас ощущение что у нас враг внешний в виде свинособак и враг внутренний в виде любимых политиков творящих дичь.
Ну или если шансов на смену парадигмы внутренних уродов нет, тогда Минск 3, годик на свалить всем адекватным, а дальше гори оно огнём, живого там нет.

Предлагаю воевать более разумно, не уничтожая страну изнутри помимо внешнего врага.

Себто, дайте мені виїхати з країні, а там гори воно вогнем.

Примерно так: есть люди, которым жизнь дороже, даже большинству

Примерно так: есть люди, которым жизнь дороже, даже большинству

 Це нормально. Але тоді треба так і писати: мені дороге життя, я не хочу на війну, відкрийте кордони щоб я звалив хай інші ризикують своїм життям.
В нас же тут всі вперше за 30 рокі згадали про Конституцію та інші смішні відмазки:

Очевидный вопрос от вас был бы «что я предлагаю?»
Предлагаю воевать более разумно, не уничтожая страну изнутри помимо внешнего врага.

Жаль тільки не відписав нашому генштабу що мається на увазі під воювати «більш розумно»

Ну или если шансов на смену парадигмы внутренних уродов нет, тогда Минск 3, годик на свалить всем адекватным, а дальше гори оно огнём, живого там нет.

Читай. як відкрийте кордони щоб ми звалили зараз, бо потім точно звалимо. ))
Ну і про порушенні права патріотів..

щоб ми звалили зараз, бо потім точно звалимо.

Именно так: свалят сейчас, или потом это вопрос, но если границы закрыты сейчас — свалят все. Вот смотри, Россия же никуда не денется, значит через несколько лет будет воевать опять. Жить в постоянном ожидании войны зная, что в случае чего тебе уехать не дадут... оно надо?

но если границы закрыты сейчас — свалят все

Далеко не факт. Імхо, різниця буде не велика.

Жить в постоянном ожидании войны зная, что в случае чего тебе уехать не дадут... оно надо?

А просто жити на території, де в будь-який момент може початись тотальна війна, навіть з чіткою впевненістю що кордони закривати не будуть?.. Воно комусь треба?
Взагалі навіть при відкритих кордонах може бути досить ризиковано виїхати. Наприклад є перемир’я, рашка накачує Придністров’є і окуповує Молдову, потім з Молдови та Білорусі відрізають всю Україну +/- по кордоні з Польшою -> кордони відкриті, але ніхто не куди не поїде. Імхо, закриті зараз кордони не закриті, кілкість людей які виїде після всього цього буде майже та ж.

просто жити на території, де в будь-який момент може початись тотальна війна, навіть з чіткою впевненістю що кордони закривати не будуть?..

Сел на машину — уехал

Сел на машину — уехал

Сів в машину, і натрапив на трасі на блокпост орків -> от і все приїхав.

Это все не так быстро: 24 февраля можно было уехать. Вообще говоря, для существования государства нужны люди что останутся и будут его защищать добровольно.

Как бы это не было парадоксально, количество людей которое свалит зависит от того КАК закончится эта война.
Ещё пару недель назад я был готов остаться в стране и дальше жить, если Украина победит. А потом пообщался с ребятами с нуля и получил кучу подтверждений самых худших слухов о том что происходит в стране. Теперь понимаю что конкретно для меня выбора нет — надо валить, жизнь намекает каждый день.

Читай. як відкрийте кордони щоб ми звалили зараз, бо потім точно звалимо. ))

Не совсем так. Скорее «если всё продолжится в том же духе с призывом людей, схематозами, деребаном страны итд, лучшее что эта страна может предложить — Минск 3 аки временная отсрочка для сваливания».
Хочу ли я этого? Нет, искренее нет. Примеры как сделать лучше я писал выше.
Останусь ли я даже если станет лучше? Нет, для меня сваливание вопрос времени скопить сумму чуток побольше и подготовить семью к выезду на ПМЖ.
Останется\вернётся ли больше людей если страна начнёт делать разумные шаги? Я верю что да.

Не совсем так. Скорее «если всё продолжится в том же духе с призывом людей, схематозами, деребаном страны итд, лучшее что эта страна может предложить — Минск 3 аки временная отсрочка для сваливания».

На призові треба було зупинятись, бо виключно це є єдина причина з вашого списку. Оскільки всі інші причини були з часів Кучми: схематози, дерибани і т.д., але ви за ці 30 років так і не виїхали. Це все, щоб виправдати самому собі чого хочеш звалити. Насправді, це нормально. Боятись загинути це нормально.

Примеры как сделать лучше я писал выше.

З іншого вашого коменту:

Себто пожизненное заключение военкомам, которые делают «план» на западе страны; расстреляйте нахер ублюдков, которые воруют и продают гуманитарку (купил, продал — не важно)...
Сделайте так чтобы слова не расходились с делом, а не «людей хватает» и повестки как наказание за что-либо.
Я не говорил открыть границы (хотя и не считаю запрет разумным).

От уявіть що в нас тут майже Німеччина: високий рівень життя, працюють закони і така сама ситауція в армії як і в них — готово всього 10% літаків та танків (в них пару років назад був скандал на цю тему). Додамо всі ваші побаження: воєнкомів розстрілюють разом з людьми, що розкрадують гуманітарку.
І на нас нападає рашка, великі втрати, вам приходить повістка. Ну щоб наперед вас научити за три місяці, а то хз. що там буде через три місяці, можливо всі з досвідом вже будуть мобілізовані. Ви підете по повістці в воєнкомат в такому випадку?
Відповідь доволі очевидна: все було б те ж саме, більшість на форумі dou.de нили би про відкриття кордонів, сексизм, конституційні права звалити, etc.

Ви підете по повістці в воєнкомат в такому випадку?

Да, за такую страну я бы пошёл в военкомат (хотя как и в случае с текущим запретом выезда не считал бы это очень разумным)

схематози, дерибани і т.д., але ви за ці 30 років так і не виїхали

Мне 26, у меня выехать был год максимум если речь не о выезде вникуда.
Ну и я глупо надеялся что война изменит наших законников, а ситуация стала хуже.

Себто пожизненное заключение военкомам, которые делают «план» на западе страны; расстреляйте нахер ублюдков, которые воруют и продают гуманитарку (купил, продал — не важно)...
Сделайте так чтобы слова не расходились с делом, а не «людей хватает» и повестки как наказание за что-либо.
Я не говорил открыть границы (хотя и не считаю запрет разумным).

Не в такому світі не живемо — всюди маніяк не добереться.

Де починається рідна хата, душ, ліжко і плоєчка — там і починається своя земля. А де своя земля — там і народ свій. От його захищають.
А якщо тільки себе — то будь-яка адекватна людина просто тікає, а якщо більш приземлено — відходить в сторону. В клубі з п"яним бидлом закусується тільки ідіот)) По причині, що немає, що захищати

Космополітизм — це прекрасно. І мені також подобається Metallica і їхня «Whenever I May Roam». Але практика показує, що ми нікому особливо в цьому світі не потрібні, а всюди почувати себе як в гостях — чужим — це не для мене, вибачте.

Це так, тим не менше, некосмополітність світу, і те, що ніхто там нас не чекає — не заважає врятуватись втечею якраз туди

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Був би я Зеленським, особисто тебе би випустив. При одній умові — відмова від українського громадянства.
Таким як ти, воно не потрібне.

Доречі, цікаво який % погодився б.

Видел коммент с желанием отказаться от гражданства и забыть про страну. Около 60 лайков при максимуме который я тут видел в 100. В целом, на уровне опроса, это даёт понимание.

Ну ну, не надо оскорбляться.

Та боронь боже. Хто ти такий щоб на тебе ображатись? )

А если бы такая опция была, сейчас бы быстро стало минус несколько миллионов граждан, вряд ли это то что тебя бы обрадовало.

Та ні.
Із радістю сидів би і дивився би на потік недогромадян, які валили б з країни, залишаючи на кордоні анульовані паспорти. Бажано звісно на расєю, але загалом пофіг.
Валіть нахй вже, заїбали.
Чим більше «какаяразніца», приспособлєнців і кожаєвців перестане бути електоратом і звалить звідси — тим краще.
Я б ще й допоачував тим хто хоче вийти із громадянства і виїхати.
Тому що ті, хто лишиться, будуть морально готові будувати із спільним баченням.

Тому що ті, хто лишиться, будуть морально готові будувати із спільним баченням.

Так всі ці люди є прямо зараз, і вони готові прямо зараз. Будуйте, в чому проблема

Так і будуємо.
Тільки от як вибори наступають, все по пізді йде.

А що робити з тими хто хотів би виїхати, але залишиться бо старий\тримає майно\не спеціаліст?
Такі люди як ви, Дмитро, не розуміють одну просту істину — виїдуть спеціалісти бо усілякі депутати та алкаші якраз тут почувають себе ок в поточній Україні.
Ви певні що бажаєте щоб повиїзджали спеціалісти?

Яка типова логіка для українського мамкіного ойтішніка-уєзжанчіка:

я айтішнік -> я ілітка нації -> я хочу звалить -> вся ілітка хоче звалить -> якщо хтось не хоче звалить він або алкаш або депутат.

Виїдуть не спецілісти. Виїдуть* перелякані життям інфантильні дорослі діти, які не змогли сприйняти реальність. Ну або послідовники філософії Кожаєва. Так що перестаньте ассоціювати свою ниючу невдоволену тушку із якимось абстрактним потоком спеціалістів, останній з яких вимкне в Борисполі світло.

* маю на увазі не людей, що виїхали від війни щоб зберегти життя, а мамкіних смузіхльобів, які завжди нили як їм тут смузі не смакує і як тут усьо погане.

Виїдуть* перелякані життям інфантильні дорослі діти,

Інфантилізм то думати, що після війни країна отримає друге дихання чи коли людина не думає про своїх дітей, котрі будуть жити у небезпеці.

я айтішнік -> я ілітка нації

Айтішники то ніяк не ілітка нації (будь-яка людина, яка дивиться по сторонам і бачить тачки за 100к$ у молодого хлопця, розуміє що його теоретично максимальні 10-15к$ то ні про що). Айті то середній клас — люди, які честною, інтелектуальною працею можуть заробити собі на житло, авто, пенсію тощо. Туди ж можна віднести гарних лікарів та спеціалістів у цілому.

якщо хтось не хоче звалить він або алкаш або депутат.

Ще не вистачає «або патріот чи заручник обставин».
Але давайте ближче до питання:

Виїдуть не спецілісти

Не спеціалісти якраз там затриматися не зможуть. Чувак, який «мав офіс» в Україні відкриє такий самий в Польші чи Німеччині? Чи можливо вчителька молодших класів разом з чоловіком будівельником спроможні сплачувати ренту будь-де крім бідних країн?
Ці виїдуть та повернуться.
Я не кажу що виїдуть всі специ чи всі специ що виїхали не повернуться. Я кажу що серед тих, хто поїхав саме спеціалісти мають вищу вірогідність залишитись там назавжди.

що після війни країна отримає друге дихання чи коли людина не думає про своїх дітей, котрі будуть жити у небезпеці.

Чого це вони будуть жити у небезпеці ?

Близькість до мілітаризованої, тоталітарної країни, яка навіть у випадку розпаду може нашкодити сусідам.
Наявність корупції повсемісно і намагання забивати цвяхи ноутбуками. Якщо більш просто: вас можуть призвати у випадку наступної війни туди де від вас 0 кпд, й у випадку вашої смерті/інвалідності чекати на щось позитивне від держави для вашої сім’ї не приходиться.
Якщо вже буде нова війна, нехай діти будуть воювати найсучаснішим озброєнням яке виготовляє їх країна, а не просити місяцями його у сусідів; нехай у випадку поранення чи смерті сім’ю не залишить держава ні з чим; нехай у тій країні працюють суди й закони і якщо людину без підготовки відправлять на нуль, нехай за це знайдуть винних та покарають, а не нагородять як це є у нас.
P.s. я навіть до війни вважав що мати дітей в Україні то досить жорстоко по відношенню до дітей. Не знаю як ви, але мені авансом жаль 95% дітей які тут народжуються незалежно від статі. Дискримінація, стереотипи, цькування, бідність та криміналітет навколо. Якщо вам не все одно на ваших дітей, залишатися в цій країні то поганий вчинок. Така моя думка.

Ой скільки всього багато стереотипного написано))

Дискримінація, стереотипи, цькування

Ви хочете сказати такого в західних країнах нема ?)

Близькість до мілітаризованої, тоталітарної країни, яка навіть у випадку розпаду може нашкодити сусідам.

Після цієї війни кому вона може нашкодити і чим ?

Якщо вже буде нова війна, нехай діти будуть воювати найсучаснішим озброєнням яке виготовляє їх країна, а не просити місяцями його у сусідів;

Тобто всі країни Європи все виготовляють самі?
ніхто не замовляє петріоти, наприклад?
Тобто в умовній Словакії виробляють все своє ?)))

й у випадку вашої смерті/інвалідності чекати на щось позитивне від держави для вашої сім’ї не приходиться

Чому це ? Що таке позитивне?
www.voanews.com/...​ands-67286427/380364.html

Оце позитивне ?

У вас взагалі тут дуже багато ідеалізованих речей написано

Ви хочете сказати такого в західних країнах нема ?)

Все завжди відносно. Середній рівень як у зарплатні так і рівні життя в цілому в США чи Канаді буде вищий ніж в Україні що автоматично призведе до меньшої агресії у школі.

Після цієї війни кому вона може нашкодити і чим ?

Повторним нападом/ударом ЯЗ. Перше на порядок вірогідніше якщо врахувати швидкість надання нам зброї.

Тобто всі країни Європи все виготовляють самі?

Європа то болото. Зарплата для пересічного айтішника нижче, проекти більше легасі ніж у нас....
Я мав на увазі або Китай або Штати, якщо казати про сильні країни. Ще є опції країн меньш цікавих для глобальної арени на зразок Канади чи якихось островів.

Оце позитивне ?

І там і тут буде рулетка, проте де б ти вибрав в неї зіграти? Я кажу що там шансів на щось позитивне більше.

У вас взагалі тут дуже багато ідеалізованих речей написано

Згоден. Але й ти навряд чи будеш заперечувати що Україна і до війни була країною третього світу, а після війни рівень Ізраїлю вже вважають ідеалом.
Як я вже казав — це лише моя думка — в Україні дітей виховувати неможна. Якщо причини наведені вище для вас не існують чи не є важливими, що ж, то ваш вибір)

Все завжди відносно. Середній рівень як у зарплатні так і рівні життя в цілому в США чи Канаді буде вищий ніж в Україні що автоматично призведе до меньшої агресії у школі.

Ні, середня зарплата і агресія в школі це якась нова кореляція.
В тій же Латвії рівень агресії в школі не маленький і там мінімалка 500 евро.

І там і тут буде рулетка, проте де б ти вибрав в неї зіграти? Я кажу що там шансів на щось позитивне більше.

Ні, це все стереотипи

Повторним нападом

Чим ?

Як я вже казав — це лише моя думка — в Україні дітей виховувати неможна. Якщо причини наведені вище для вас не існують чи не є важливими, що ж, то ваш вибір)

Так причини ці не існують або перебільшені, особливо агресія в школі, я так розумію дітей ви ще не встигли повиховувати в різних країнах

Ні, середня зарплата і агресія в школі це якась нова кореляція.

Бідніші верстви населення історично мають меньше часу на своїх дітей, а це в свою чергу вже формує відносини у школах/садках. Мені зараз 26 (я ще не забув що бачив у школі), сестрі 12, мені є що сказати щодо українських шкіл.

В тій же Латвії рівень агресії в школі не маленький і там мінімалка 500 евро.

Латвія, напевно, ще не вийшла із спадщини СССР. Хочаб через величезну кількість російськомовних (їх латвійська на російську схожа значно слабше ніж українська на російську що для нашої країни хоч якесь виправдання).

це все стереотипи

Ну які стереотипи? В нас на армію збирають не волонтери? Чи можливо зброю ми постачаємо, а не інші країни нам? Чи гуманітарку безпокарно не перепродають?
Риба гніє з голови і якщо ми не знаходячись на фронті бачимо таке, я розумію чому патріоти перестають бути патріотами побувавши у нас на нулі.

Повторним нападом
Чим ?

Старим мотлохом якого, судячи з усього, навалом. Крім того, казочки про «ракети закінчуються» чую вже другий місяць, а фронт все рухається глибше.

я так розумію дітей ви ще не встигли повиховувати в різних країнах

Ну мені ще зарано та й як вже казав — точно не в Україні. Виживу, виїду, обоснусь і можливо задумаюсь про дітей.
Якщо виживу)

Латвія, напевно, ще не вийшла із спадщини СССР. Хочаб через величезну кількість російськомовних (їх латвійська на російську схожа значно слабше ніж українська на російську що для нашої країни хоч якесь виправдання).

Ні, я прям був в Швеції вийшрв з офісу і там поруч була школа і бачив, як швед з арабчиком більш молодшої школи, почали п***итись, їх потім вожатий рознімав.

Ну які стереотипи? В нас на армію збирають не волонтери? Чи можливо зброю ми постачаємо, а не інші країни нам? Чи гуманітарку безпокарно не перепродають?
Риба гніє з голови і якщо ми не знаходячись на фронті бачимо таке, я розумію чому патріоти перестають бути патріотами побувавши у нас на нулі.

Якщо б зараз рашка напала на Фінляндію їй би ніхто гуманітарку і зброю не давав?))

Крім того, казочки про «ракети закінчуються» чую вже другий місяць, а фронт все рухається глибше.

ага і наш фронт в них тєж рухається глибше

Старим мотлохом якого, судячи з усього, навалом.

А якщо б у нас було 100 хімарсів і 1000 М777 і повно набоїв і пво зпхідного більше ? Вони б теж змогли рухатись ?

А якщо б у нас було 100 хімарсів і 1000 М777 і повно набоїв і пво зпхідного більше ? Вони б теж змогли рухатись ?

А це нам ніхто не дає чомусь)

Якщо б зараз рашка напала на Фінляндію їй би ніхто гуманітарку і зброю не давав?))

Нах комусь та Фінляндія?

А це нам ніхто не дає чомусь)

Дає, чого не дає

Крім того, казочки про «ракети закінчуються» чую вже другий місяць, а фронт все рухається глибше.

У рашкованів з одного боку фронт рухаеться з другого ми їх підрізаєм

Я буду тільки За обома руками, адже зараз я у Дніпрі, а там ще трохи і арта по місту буде їбашить.

Ну на данний момент ми Ізюмську групіровку підрізаєм

бачить тачки за 100к$
теоретично максимальні 10-15к$ то ні про що

Вважаєш, всі власники авто за 100к купили їх на здачу? Враховуючи любов українських людей до понтів, скоріше, на останні гроші + кредит. Щоб «перед пацанами не було стидно».
До речі, тут колись була тема, що оптимальна ціна авто — не більше ЗП за 6 місяців. 15*6=90, так що перевір, чи не девопси навколо тебе на тих тачках ганяють ;)

хвилинка голої статистики. в середньому, за час збройних конфліктів із біженцями, назад повертався один біженець із трьох. не думаю, що війна росії проти України стане вийнятком поза межами статистики.

Думаю стане.
Не треба порівнювати Україну і умовну Сирію.

Може стати і в зворотній бік...

Краткоє резюме. Тебе вже тикнули про дітей і усиновлення в якому ти не розумієшся. Не позорся далі.

Пояснюю.
Не розбираєшся в проблемі, промовчи.
Розберешся, пиши.

В поточному випадку, так, ми цим з дружиною займаємось більше року. Якщо потрібно буде знати що таке усиновлення, чим відрізняється від опіки, я розкажу. Як держава цим займається. Які травми переносять діти, я розкажу. Твій вибір по роботі, релокації, поганій державі і т.д. Єдина претензія, не розбираєшся з ситуацією по дітям, промовчи.

Це була відповідь на

.

Запрещено усыновление детей во время войны. Надо проверять что пишешь....

.......

Пояснюю чому. Люди від фонаря пишуть про усиновлення/опіку. У всіх є інтернет, телефон і це дуже просто перевірити. Є правила, які відомі тим хто цім цікавиться.

Цікаво, на що розраховували

Посилатися на Конституція для виправдовування статевої дискримінації, забороненої Конституцією.

Якої статевої? Дівчата теж воюють. Їм виїжджати не потрібно? Чому вони не ниють?

Женщины могут свободно выезжать за границу, мужчины — нет

Военнообязанные не могут так как и мужчины. Просто мужики хитрожопые в основном и некоторые бегут от своих обязанностей. Отсюда и запрет. У нас не эрефия и не дыныры поэтому за руку на улице никто не хватает.

У нас не эрефия и не дыныры поэтому за руку на улице никто не хватает.

Это пока. Повестки на улицах уже раздают. Позже наверняка будет и отлов, как в ЛДНР. При потерях в 600 человек в день (100 убитыми + 500 раненых) и твердом намерении воевать до победного конца нехитрожопые мужики, которые не бегут от своих обязанностей, быстро закончатся.

Запорожье. Никто не раздаёт. В военкомате людей отправляют домой, ожидать даже те кто приходит добровольно. На западной пацаны уехали во Львов — аналогично. Пришли в военкомат — их отправили на боковую. Где у вас раздают и ловят я хз. Людей которые хотят добить эту мразь до конца и так хватает без мобилизации. Так что не нужно выдумывать глупостей.

Ось це найбільш дивно. Там де є бажаючи — їх не беруть, а наприклад в Закарпатті до сих пір виловлюють на вулицях, приходять на дом і не просто дають повістки, а навіть іноді під конвоєм беруть.
То ж те, чого ти не бачиш — не означає, що того не існує.

Роздать аж гай гуде. Це неправда, що людей вистачає. Чому в одних місцях не роздають (думаю, пропаганда і частково бардак), а в інших роздають?

archive.ph/uhwt0
«Маємо право вручати у громадських місцях»: комісар терцентру Харківщини — про повістки на вулицях.
«Якщо йде війна, ми повинні розуміти — ти або повинен служити в армії, або працювати на благо держави, або займатися волонтерством. А не стояти поряд і дивитися, як інші воюють», — вважає Арап.

archive.ph/4Eb4E
Голос Карпат вже інформував, що на Закарпатті роздають повістки прямо у басейнах.

archive.ph/lkMfK
Працівники місцевого військомату вручають повістки громадянам у... виконавчій службі.
З початку тижня у першому відділі державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції у Волинській області чатують працівники Луцького об’єднаного міського військового комісаріату, які вручають повістки громадянам.

archive.ph/gfWZU
Тернополянам вручають повістки у черзі на заправки. Що робити?

archive.ph/ThDhy
Голова Коломийської РВА пояснив, чому повістки вручають на вулицях та АЗС

С начала войны раздавали только на западной Украине.
Сейчас добавились другие регионы. Видел (из соц сетей) в Киеве, Харькове, Одессе.

Але роздавати повісткі на вулиці типу законно. Як запевнили нещодавно.

Йдете в воєнком і доводите що працюєте, і чому не хочете. У мене наприклад є договір з зарубіжною компанією і обов‘язки прописані у контракті. Це працює як відстрочка. Просто я бачу багато чоловіків які бухають і жруть гуманітарку. Як к таким індивідуумам відноситесь? Як з такими бути? Тому і роздають тільки тим які ледачі і нічого не роблять заради перемоги.

Це працює як відстрочка.

В якому документі це написано? Якщо ні в якому, це просто добра воля конкретного воєнкома.

У мене наприклад є договір з зарубіжною компанією і обов‘язки прописані у контракті.

А у какого ИТшника его нет? Но как-то не особо работает )

Просто я бачу багато чоловіків які бухають і жруть гуманітарку. Як к таким індивідуумам відноситесь? Як з такими бути?

Им не раздают, они сами идут. Мотивация? Заработать денег ибо 100к грн. для украинца который недавно еще зарплату 10к с друзьями отмывал, или вообще сидел без денег — огромные деньги. А вот для ИТшника особой мотивации, кроме патриотизма, нет.

Проблема в тому, що забагато всього лишається на розсуд воєнкома. І можна потрапити як на адекватного, який враховує мотивацію, наявність роботи та інші фактори, а можна на такого, якому навіть інвалідність не буде аргументом, бо треба план виконати. І чорта лисого ти комусь щось доведеш під час воєнного стану.

Військовозобов’язані жінки можуть і виїжджають. Військовий квиток на кордоні не запитують.

Дівчата теж воюють. Їм виїжджати не потрібно? Чому вони не ниють?

який % загиблих і просто в окопах — жінки? 50-50?

А який % чоловіків можуть народжувати?

А який % чоловіків можуть народжувати?

Ніколи в житті не чув щоб чоловіки добивались рівних з жінками прав, і як наслідок, обов’язків. Або говорили про «сексизм» і що «мозг/рукі/ногі це не палавой орган»..

Пхаха, оч смешно. Мне прям стыдно с вами общаться. Раньше считались такими умными людьми пока не начали писать на форуме.
Может потому что тебе нужно было учить историю? Тогда бы ты знал сколько прав было у женщины, а сколько у мужчины, и почему женщины стали бороться за свои права. Но это не отменяет того, что женщины могут рожать, а мужчины нет, и чтобы возобновить популяцию, то женщин нужно сохранить больше чем мужчин. Это тебе так, я уже разжую.

Ясно. Як в парламент так квоти як на війну так сахраніть папуляцію :)
Тепер розумію глибину фрази —

Раньше считались такими умными людьми пока не начали писать на форуме.
и почему женщины стали бороться за свои права.

Я вітаю реальну боротьбу за права. Я говорив про те, що в боротьбі зайшли надто далеко, і почали заперечувати принципову різницю організмів і еволюційних задач. І щоб про це раптом згадали потрібна була війна — боротись за рівність різко розхотілось.

К твоему сведению, феминистки (не берем радикальных) говорили не один раз о том, что они борются за права и мужчин, что военная служба должна быть по согласию. Это первое. Второе. Физические отличия никто не отменял и они никуда не денутся. И третье, мужчины сами не очень горят биться за равные права с женщинами. Также как и радикалистки, заняли удобную позицию и сидят, и только когда петух цокнет, тогда только вспоминают.

Спробуємо ще так:
Причому тут феміністки? Я говорю про абсолютно поміркованих представниць. Якщо десь скажеш що жінкам краще вдається учительство молодших клясів, бухгалтерія, і гуманітарні речі, а чоловікам джава програмування, політика, і служба в поліції, то одразу станеш печерним сексистом, і отримаєш млн прикладів типу Маргарет Тетчер. І аргумент буде «мозг і рукі це не палаві органи, жінки можуть все на рівних і навіть краще!».
Але от у випадку війни про це чомусь забувають, і кажуть — ніні, ми посидимо в польщі, ви воюйте. Ми ж жінки!

OFFTOPIC: вот это вот утверждение, что надо много женщин, чтобы возобновить популяцию — это интересно исключительно с биологической т.з. В современном мире без нормального моноэтнического соотношения полов, в основном на этой территории будут возобновляться соседи, используя Украинский «репродуктивный ресурс» :)

принцип локальности, очевидно же. Или вы думаете, что из Габона будут приезжать?

Я правильно розумiю що ви пiдпримаєте заборону на виїзд для жінок після війни з метою відновлення популяції? Бо відновлювати її ж потрібно буде в Україні а не в Європі.

Это тебе так, я уже разжую.

аааааааааа
а ты готова возобновлять популяцию с мужиком-спермобаком которого ты увидишь только раз?

Цікава логіка, тільки виходить що щоб жінок «зберегти» для відновлення популяції, їх навпаки не треба випускати з країни, навіть після закінчення війни.
Можна піти ще далі і, як і ризик власним життям при захисті держави для чоловіків, зробити народження дітей також обовʼязком для жінок.

якщо в вашому розумінні цінність людини тільки в тому, щоб народжувати, або померти за батьківщину — у вас доволі куций світогляд.

там близько 40-45к жінок, а якщо ще зробити розріз по спеціалізаціям.
Під 500-600к чоловіків.
При цьому військовозобов’язані лише чоловіків, у армію призивають лише чоловіків.
Жінкам все опціонально :) Може годі казочки заливати?

Підписатись на коментарі