Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Речі, які ви переосмислили під час війни. Поділіться в коментарях

Я думаю, що багато людей зрозуміли щось важливе про себе, про інших і взагалі про світ під час війни. Поділіться своїм досвідом і думками.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному2
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Люди с простреленными ногами на митинге в оккупированном городе держатся мужественнее, чем айтишники, недовольные запретом на выезд из страны.

Все дуже банально, але потужно.
До війни я бачив себе за кілька років мігрантом ув іншій країні цивілізованного Заходу не тільки через соціальні переваги та нескінченні зради від Українскької влади, але просто через більш насиченне життя та можливості зростання навіть ззовні IT.
Від самого ж початку війни, і навіть до усих перемог ВСУ, ТерОборони та просто небайдужих громадян, яки зі зброєю в руках зустрічали ворога, я зрозумів що я будь-що залишуся. Що це моя батьківщина і я хочу тут жити. Що ми, українці, попри все винахідливі, завзяті ти гуртовні. Мабуть такого відчуття любові до України я не пам’ятаю в себе з часів, коли я намагався розмовляти українською, та подорожував країною на початку нульових.

Що треба було виїзжати з країни, тут майбутнього нема

Я ще краще зрозумів наскільки важливо де i з ким ти мешкаєш! Чудово коли твої цінности спiвпадають. Це дозволяє тобі розкритися i віддавати й отримувати саме те, що тобі потрібно.
Але дуже часто ми мешкаємо там, де народилися i поруч з тими, з ким доводиться. До усього можна звикнути — але оточення з часом намагається нас «пристосувати» під себе — i це призводить до внутрішнього конфлікту.
Зараз я розумію що мене виховували до зовсім iньшого оточення! Мені потрібно було б якомога швидше iхати до країни де цінують спокійне життя, ввічливість, щiрiсть та довіру. Можливо там високі налоги та уравнiловка — але це невелика ціна за почуття безпеки та спокою.
Нажаль я народився i залишився у Харкові. Бандитсько — ментовському мiстi, де у модi зовсім протилежні цiнностi. Де треба показувати зуби, а не посмішку. I де у безпецi себе не можна відчувати ніде. Особливо з огляду смертельного ворога поруч.

1. 2020 то був лайт розігрів, коли всі думали що то самий важкий рік
2. На**й русню
3. НАТО — кусок мусора
4. Евросоюз — якась залупа
5. А бункер в домі все таки надо би

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Зрозумів, що неправильних (чи правильних) подумок на 100% немає. Хтось обирає захищати тил працюючи або донатами, хтось — йти на передок. А хтось — захищае сім’ю. Усі вони праві.

Та й ще раз впевнився у тому, що наша країна — місце великих протиріч.

Я переосмислив значення і славлення до різного роду Донатів. Хоча ще за довго до війни я патреонив декількох блогерів/контент кріейторів (сумарно до 100$ на місяць), але з початком війни все змінилося.
На ЗСУ тепер доначу значну частину свого доходу, але не лише. Також почав підтримувати $ журналістів, яких вважаю вільними і незаангажованими. І для себе це пояснюю як добровільний податок на розвиток країни і суспільства.
Війна закінчиться і на ЗСУ донатити перестанемо. Але підтримувати журналістів та інших кріейторів, котрі роблять цей світ кращим, я продовжу далі. Хочеться щоб як найбільше людей робили те саме

Можна приклад вільних і не заангажованих журналістів?

Я відтримую $$ наступних журналістів:
— Слідство інфо www.youtube.com/...​/UCjQb5B3c90fAKYd-LyWcXew
— Бігус інфо www.youtube.com/...​/UCkUe2e1YuRtBRRaP2XTupwg
— Центр протидії корупції antac.org.ua
— Цензор Нет (Юрій Бутусов) www.facebook.com/butusov.yuriy

І не лише журналістів, також популяризаторів науки:
— Клятий Раціоналіст www.youtube.com/...​/UCioz7pLeEpBNrFfwHb2m-pA
— Пітятко www.youtube.com/c/Пітяткоо

Навчальний контент:
— Фрілансер по життю www.youtube.com/c/FreelancerLifeStyle

Урбаністика:
— CHAPLINSKY VLOG www.youtube.com/c/CHAPLINSKYVLOG
— Зручне Місто: www.youtube.com/c/ЗручнеМісто

п.с. Суть не так в конкретних людях чи організаціях, а в принципі — кого вважаєш корисним, того підтримай $$. По суті -добровільний податок

Понял что за всю мою жизнь это государство может дать мне только повестку. 30 лет грабили страну и после войны вернутся с отсидки на западной и продолжат, если будет куда. (за скобки выношу родителей, близких и землю которую люблю и на которой родился)

Більшість українських айтішників мають хорошу освіту, яка дозволяє знайти високооплачувану роботу. Рівень англійської, який допомагає більш-менш впевнено почуватись в подорожах, і теж сприяє нормальному доходу. Заробляють більше, ніж середня зп в європейських країнах (можна дозволити собі купити нерухомість, авто і т.д. без влізання в кредити).
До чого ниття про те що держава нічого не дала?

Это не нытье а факт. Хорошее образование большинство айтишников получили не в вузе а сами, других вариантов не скатится в нищету особо не много, а аутсорс и аутстаф уж точно не заслуга государства.

Поцікавтесь скільки заробляють «блогери», які одяг рекламують)
Або яка зп в нач. відділення на Новій Пошті, чи майстра в ремонтній бригаді, чи в водія таксі, чи в манікюрниці, чи в косметолога (це про скотитись в бідність).
А аутстаф і аутсорс то ще й яка заслуга держави, знаєте скільки платить податку, наприклад, Епам за працівника в Польщі? Якби в Україні для компаній був такий ж податок, думаєте тут був би такий рівень найму ІТ спеціалістів?

Погуглив зарплати — 15 — 20 тис. Так саме те й має на увазі Denys, коли пише що ІТ майже єдиний шлях для простолюдинів щоб не скотитися у бідність. Я в ІТ аутсорс пішов щоб мати сталий прибуток у більш-менш твердій валюті, але уряд й тут знайшов лазейку щоб обдурити. Стосовно рівня податків — тут Український уряд свого часу більш-менш тверезо оцінив пакет послуг який він надає — Україна не спромоглася вступити ні в які військово-політичні та економічні союзи, ні побудувати соціальну державу, ні оснащити військо(хоча б зберегти радянскьку зброю). Велика частина айтівців готова платити більше вже зараз з патріотичних міркувань, але нові схематози накшталт мультикурсів зволять все нанівець і сіють зневіру

Тут нижче є мій комент про відповідальність. Чомусь ви (так само як і я, і більшість людей) інфантильно вимагають постійно щось від держави, нічого не роблячи для того, щоб ця держава стала краще.

Україна не спромоглася вступити ні в які військово-політичні та економічні союзи, ні побудувати соціальну державу, ні оснащити військо

Таке не відбудеться само собою, у нас не росія с царем батюшкою. Якщо ви хочете, щоб держава стала краще, треба щось робити кожному.

Ну ми рообимо — вчимо англійську мову, технології, підтримуємо світогляд в адекватному стані, щоб не скочуватися в авторитаризм чи скрєпи. Громадських ініціатив від комунальних до підтримки армії достатньо. Мені здається щр це не менше ніж робить пересічний громадянин ЄС. А шановна Анаа закликає нас з все дякувати державі — «ушла зима приходить лєто спасібо партії за ето». Конкретно зараз я вимагаю від держави тільки припинити схематоз з валютними мультикурсами, вимагати чогось іншого немає сенсу. Ситуація з мобілізаціею\виїздом за кордон більш складна — бо ми у глухому куті, так відпускати всіх зараз небезпечно, але те що так сталося — це провал державної політики останніх 30 років. Баланс між правами та обвязками порушений

В Україні станом на 01.01.2022 була олігополія. Було і є багато ініціати на котрі працювали люди. Тільки після вигнання януковича у нас з’явилась можливість дещо впливати на владу через ВЕЛИЧЕЗНІ мітинги, по кричущим питанням і то через раз.
Але це все не працює про хочете щоб держава стала краще треба робити щось самому. Цього недостатньо. Треба щоб з’явилась велика і потужна маса людей з приблизно однаковими прогрессивними поглядами які будуть готові життя покласти, щоб скинути олігополію і зробити європейську країну. А цього не видно навіть близько.

більшість людей) інфантильно вимагають постійно щось від держави, нічого не роблячи

Справа в тому, що «держава» в нас — майже увесь час була приватна, узурпована. І ці вимоги саме до тих узурпаторів.
Драма в тому, що коли з’явилася у 2019-му хоч невелика можливість обрати більш гідну владу, більшість все одно пішла по знайомій стежці. І не знайшлося сили протистояння цьому.

Поцікавтесь скільки заробляють «блогери», які одяг рекламують)
Або яка зп в нач. відділення на Новій Пошті, чи майстра в ремонтній бригаді, чи в водія таксі, чи в манікюрниці, чи в косметолога (це про скотитись в бідність).

То ж ти натякаєш, що вони добре заробляють?
Так навіщо ці відсилки — «поцікавтеся»? Повідом, будь ласка.

Так, добре заробляють (уточню що поняття «добре заробляти» для всіх різне).
Наприклад, за одне рекламне відео чи пост популярні інстаграм-блогери до війни брали 30-50тис грн.
Начальник відділення НП може мати ± 30тис грн.
Водій таксі також може виходити на заробіток близько 50тис грн в місяць (зараз мабуть вже ні, через ціни на пальне).

Так, добре заробляють

Дякую за приклади!

Можу зауважити, що начальників відділень нової пошти, а особливо популярних інстаграм-блогерів мабуть не більше 200К у країні. Тобто не корелює з айтівцями.

Таксистів напевно не менше, або більше ніж нас.

Наскільки багато неприємних наслідків від того що тебе оточує купа snowflakes.
А ще наскільки багато тих самих snowflakes причому різного віку.

Так, так, це я про тих хто навіть після того як в їхній район прилетіло не йдуть в укриття.
А потім на кухні жалються що все пропало.
І що зброю виробляти не треба було, і що правильно зробили що віддали ядерку.
You get the idea.

Не закінчувати розмову сваркою ні з ким. Це може бути ваша остання розмова з цією людиною...

Раніше перспектива виходити в офіси після довгого ремоуту викликала відразу. Тепер усвідомив, що то не таке вже й страшне. Набагато гірше працювати віддалено, але в сховищі і під постійними обстрілами. Все пізнається у порівнянні.

мова. багато гарних речей до мене прийшло через відмінні від московської мови. а через російську приходять як правило проблеми.

Маються на увазі речі, які роблять життя кращим

Я зрозумів, що настав час дорослішати в суспільно-політичному сенсі і брати на себе частину відповідальності за сьогоднішні події. І що недостатньо раз на 5 років сходити на виборчу дільницю, щоб вважатися громадянином.
Коли в 2019 році купа знайомих та родичів захотіла голосувати за Зеленського, я жодного з них не намагався переконати — навпаки, згладжував кути в розмовах про політику, щоб не псувати відносини. Після перемоги Зеленського я, так само, як і багато інших, просто тішив самолюбство тим, що я в клубі 25% розумних.
Я спілкувався російською, споживав російський контент, не дивився новини, та мало цікавився політикою в Україні.
Я більше не зроблю такої помилки — я буду сперечатися, переконувати, доводити.
П.С. Я не стверджую, що війни б не було, якби президентом був Порох, але ми точно би хоч трохи краще приготувалися.
П.П.С Та і справа не в виборі між Зелею і Порохом, а взагалі в активній громадянскій позиції.

Ну про 25% в клубі розумних це ти перегнув)

Я спілкувався російською, споживав російський контент, не дивився новини, та мало цікавився політикою в Україні.

Ахахах, 25% розумних xD
Як кажуть, дурень думкою багатіє)

Я в 2019 намагався переконати двох друзів з вищою освітою, КНУ ім. Шевченка, магістратура, технарі в тому, що треба голосувати за Пороха, бо при Зе прийде війна, а він клоун.
Вгадай результат?
Вибір Зе це як запрошення Пу до столу, але чомусь коли я це з фактажем доводив не дурним людям, у їх уяві репортажик с Г+Г мав більшу вагу, навіть після розбору його по камінцям.
Мені викарбувався агрумент якщо навіть 5% від репортажу правда — не буду голосувати за Порошенко.
Я навіть моделював ситуацію от уявіть путін, Меркель, Макрон і Зе на круглому столі по питанням України. Чи путін, Меркель Макрон і Порох. Хто краще завезе на дипломатичному рівні? Комік чи міжнародник-політик?

війни б не було, якби президентом був Порох

Гадаю що так! Вiн би не став ображати Медвечука, та i з НАТО б не квапився. Це Зе все зiпсував, не розуміючи що «не можна провокувати Хуйла».

Як мінімум Порох би вкладався в оборонку, а не в «велике будівництво».

«Вкладався в оборонку» — це аж нiяк не «вкладатися» — це витрачати купу грошей! Тому що ця оборонка жодного прибутку не дає. Таке можна робити якщо продавати нафту чи газ, як Парашка. Якщо продавати нiчого — то треба вкладатися у щось, що дає віддачу. Або хоч зможе приманити якихось інвесторiв з грошима.
Навiть якщо Украiна побудувала б власнi военнi заводи — зараз вони вже були б знищенi. Ми можемо воювати тiльки завдяки постачанню з НАТО.

Так приманили інвесторів з-за поребрику. Жремо інвесторів за обидві щоки.
Звичайно, що тільки завдяки постачанню з НАТО, але можливо ми би отримали набагато більше від НАТО ДО війни, якщо б не шукали миру у очах путіна.

Якщо послухати Чмута — то можна зрозуміти, що Порох, хоча і робив щось для посилення амрії, але нічого стратегічно важливого для оборони проти вторгення за весь час так і не було зроблено.
Проте, мені здається, що після попередження американців про вторгнення, Порох би поїхав вибивати зброю для оборони, а не звинуватив їх в розхитуванні нашої економіки.

А що йому заважало поїхати 2015? Що заважало сдати регіони донбасу в 2015? Навіщо він проводив отє АТО? Наживався на крові, як зараз Зеленський?
Порох — це перевірений візник, що довів на практиці свій інтерес не сдавати країну.
Зеленський до лютого — чорний кіт у мішку, що міг як поїхати, так і залишитись(аналітики путіна і заходу ставили на від’їзд, якщо ви не забули)

«Вкладався в оборонку» — це аж нiяк не «вкладатися» — це витрачати купу грошей! Тому що ця оборонка жодного прибутку не дає. Таке можна робити якщо продавати нафту чи газ, як Парашка.

Ти правий.
Україні саме головне у що треба вкладатися — це подолання корупції та схематозів.
А друге — у розбудову справжньої державності вільної країни та руйнування усіх наслідків совка.

-Роzzияне таки небратья. Не путинисты\vатники, с которыми и так все, всегда понятно было, а именно в широком смысле...
-Гумманизм — фейк. Все чем кормят на левацком западе — права человека, ценность человеческой жизни, права меньшин, национальная идея, итд итп — фейк обрушающийся по щелчку пальца (сам запад этого не понимает пока).
-Если смтореть исторически, то ставить эгоистическое личное выживание, поверх выживания страны — таки правельная идея.
-3-й мировой с ядрецом — быть.

-Гумманизм — фейк. Все чем кормят на левацком западе — права человека, ценность человеческой жизни, права меньшин, национальная идея, итд итп — фейк обрушающийся по щелчку пальца (сам запад этого не понимает пока).

На чем основан этот вывод, если не секрет?

Газ из раши для гуманистического запада > ценность человеческой жизни в соседней стране

Багато хто не розуміє, що гуманізм у них передусім до власних громадян. Як наче нам наприклад не все одно, що відбувалось ось зовсім недавно у М’янмі.

Фотки трупов раzzеянских солдат — радуют глаз
Многие совершенно искренне мечтаю разбомбить москву до уровня мариуполя.
О каком гуманизме может быть речь?
Ну и про газ уже сказали.

Фотки трупов раzzеянских солдат — радуют глаз
Многие совершенно искренне мечтаю разбомбить москву до уровня мариуполя.
О каком гуманизме может быть речь?

без расчеловечивания врага — его сложно убивать. христианская мораль запрещает убивать другого человека. надо как-то его поэтому сделать — нечеловеком, или животным. свинособакой, орком!

а если враг расчеловечил тебе лучше: нацист-жидобендеровец! — то победа будет за ним.
а ты будешь убит.

выбирай сам
или ты мертвый гуманист
или ты живой антигуманист

Ну и про газ уже сказали.

вот это да, пример.

но он в действительности, много в чем, даже без Украины

недавно смотрел фильм-расследование, BBCшный.
про то как обывателя классно наипали с переработкой пластика.
обыватель старается, раскладывает по разным урнам, ему наобещали что это облегчает переработку... а на деле то...
у них, в Европе это наипалово. чтобы обыватель был счастлив от того что он участвует в очищении Земли. причем — обыватель еще это и реально оплачивает, живыми своими деньгами...

Ну и про газ уже сказали.

Так а что газ? Вопросы нужно задавать тому, кто допустил присаживание стран типа Германии на кремлевскую шишку, а теперь-то в текущих условиях у политиков не очень много пространства для маневра. Условного Шольца держат за яйца, но вложили его яйца гэбнюкам в руку всякие адепты реалполитики, шрёдеры и меркели. Та же Польша готовилась заранее, и без проблем отказалась от российского газа окончательно, хотя чисто математически это «не выгодно». Так что не нужно обобщать и упрощать, имхо.

«Циничный» запад впрягся помогать беспрецедентно — от приема миллионов беженцев до серьезной помощи оружием и деньгами. То что хочется большего и бесят всякие пониматоры путина, полезные идиоты и откровенные орбаны — это правда. Но сорян, они же могли и вовсе ограничиться глубочайшей озабоченностью и продолжить business as usual. Тем более что вас предупреждали год назад? Предупреждали. Что вы сделали? Строили дороги, готовились к шашлыкам и орали какие эти западные партнеры паникеры и истерички... Нуивот. Но коллективный запад ничего такого не сделал, не так ли, помогал и продолжает? Терпят даже генитальную зачеркнуто гениальную «зеленую» дипломатию трускавецкого разлива — ну так, морщатся иногда когда совсем уж несет величайшего и его спикеров...

Ну и самый четкий маркер, который доказывает обратное — это огромное количество частных компаний, которые свернули бизнес в рашке. То, что они предпочли вполне реальные и измеримые прямые потери сейчас гипотетическим имиджевым потерям потом — как раз доказательсво того, что гуманистические идеи на западе не пустой звук, а нечто, с чем нужно считаться.

Т.е. по вашему компании свернули бизнес не потому, что

гипотетическим имиджевым потерям потом

будет выше, чем

реальные и измеримые прямые потери сейчас

, а потому, что эти компании за все хорошее и против всего плохого?

Бизнес всегда бизнес. Но он сильно зависит от общественного мнения. А для общественного мнения западных стран все эти ценности не пустой звук

Об этом и речь. Компании прикинули, что потери в деньгах на местных рынках могут выше, чем оставить бизнес в рашке и _поэтому_ ушли

А как по вашему это должно быть иначе?

потому, что эти компании за все хорошее и против всего плохого

Среди решающих лиц крупных компаний идеалистов почти нет. Но раз они принимают такое решение, значит они считают, что гуманистические идеи разделяются большинством их клиентов, и дешевле уйти сейчас, чем приобрести имидж людоеда.

потому что экономика-политика-социум(культура) разделены только с целью удобства изучения.
а в действительности — эти все вещи взаимосвязаны, и взаимовлияют. например на сейчас у экономистов есть много работ по тому как «доверие в обществе» повышает эффективность экономики.

как кто-то сказал
если бы биологи создавали живой мир — какой бы красивой и стройной у них была бы классификация!
но, не повезло, изучаемый ими мир не озаботился в своем развитии — удобством его классификации.

Фотки трупов раzzеянских солдат — радуют глаз

vimeo.com/711802382

Певно так:
— Байдужість — це особлива привілея людей, з якими нічого особливого не траплялося. Таке відчуття і раніше було (після поневірянь по ПНД і пояснень оточуючим, що зі мною не так, коли зі мною все так), але зараз це, сподіваюсь, виростає в більш послідовну і всеохоплюючу позицію.
— Це ще не найбільший пць у моєму житті, далі буде гірше (палкий привіт Нассіму Талебу) і з цим треба якось жити.
— Старість підкрадається непомітно, хто б міг подумати, що мене почне цікавити політика, той точно не я.

Але наразі питань все ще більше, ніж відповідей.
Наприклад, що робити з кризою ідентичності. Як планувати подальше життя. Багато чого зламалось і потребує часу, а часу особливо немає.

На ЗСУ сподівайся, а автомат вдома май.

Я готовий померти в бою, відстрілюючись, якщо в моє місто прийде русня і почне ходити по хатах, але не хочу помирати безпорадно, як свиня на бійні — із зв’язаними руками пострілом в голову.

Як казали самураї: «Навіть якщо катана знадобиться лише 1 раз у житті — мати її при собі необхідно завжди». Так і з вогнепальною зброєю у ХХІ сторіччі, якщо ти сусід рашки.

Чудова тема, зайшов почитати коменти про переосмислення життя а тут знов срачі про німців, податки і політиків...

переосмислення життя а тут знов срачі

Це ж не роздільні речі

Ничего нового, история идет по кругу.
Жаль, что многие поколения живут в перманентных кризисах уже несколько десятилетий и не видно этому конца и края.
С 2014 перестал верить в светлое будущие.
Украины самая несчастная нация в мире по тому что здесь происходит последнии 40 лет.

Сирия, територия под контролем Игил, Венесуэла, Бирма, бедная часть Африки.
К сожалению, в современном мире до сих пор много мест, где большинство людей не живет хорошей жизнью, и гибнут в вооруженных конфликтах.

Бірма це М’янма вже давно(з 1989 року)

Ну, «самая несчастная»... не нужно.
До уровня Тутси, да и многих других «счастливцев» нам все-же еще далеко.
Другое дело, что «победы» в этом мне не хочется.

Аж никак не самая несчастная. Ты видимо мало истории читал. Сейчас у Украины, как национального государства очень хорошие шансы. Еще НИ РАЗУ в истории ВСЕ не были на стороне Украины.
А что там по Израилю?

Ты видимо мало истории читал.

Достаточно читал (было 12 баллов по истории Украины, может уже не всё помню). Но хорошо помню про отношения Украины и России это отношения вассала и сюзерена. Хорошо помню период «Руина», помню про Богдана Хмельницкого и его договора с царем. Мытарства между востоком и западом. Подставу запада, Турции и других стран, которые «тоже помогали» типа в начале (вот точно как сейчас).

Сейчас у Украины, как национального государства очень хорошие шансы.

Шансы может и хорошие, но вот уже 30 лет нет стабильности и народ живет от кризиса к кризису. Каждый новый кризис хуже предыдущего.

Еще НИ РАЗУ в истории ВСЕ не были на стороне Украины.

ВСЕ? Разговорами войну не выиграешь. Реальных союзников мало и они то дают оружие, то не дают. А если и дают то в количествах достаточных только для того чтобы война не дошла до западной границы Польши.

А что там по Израилю?

Хорошо у них там всё. Был там много раз. Израиль это супер сила в том регионе с военной точки зрения. Израиль воевал и воюет с недоразвитыми (с военной точки зрения) странами. Сразу после основания Израилю было сложно, но в 1960-х годах не было такого оружия как сейчас. Войну можно было выигрывать с автоматами, гранатометами, легкой пехотой в общем.

Шансы может и хорошие, но вот уже 30 лет нет стабильности и народ живет от кризиса к кризису. Каждый новый кризис хуже предыдущего.

Так о том и речь. Что хорошие шансы для национального государства. ЕСЛИ оно сохранится то лет через 30 подтянем законы и вступим в ЭС и возможно при возникновении окна возможностей в НАТО. В целом благосостояние народа увеличилось в РАЗЫ по сравнению с УССР, да бедновато, да корупция и все дела, но мы ползли вверх.

ВСЕ? Разговорами войну не выиграешь. Реальных союзников мало и они то дают оружие, то не дают. А если и дают то в количествах достаточных только для того чтобы война не дошла до западной границы Польши.

По той информации что у меня есть оружие дают. На сохранение государственности судя по всему хватит.

Сразу после основания Израилю было сложно, но в 1960-х годах не было такого оружия как сейчас. Войну можно было выигрывать с автоматами, гранатометами, легкой пехотой в общем.

Ну вот мы как раз в том периоде когда Израилю было сложно. На войне проигрываются и выигрываються отдельные сражения, в целом с непреривной поставкой автоматов, гранатометов и оснащением легкой пехоты можно выиграть войну. С огромными потерями(сколько там потери были у Израиля?)

Где вы увидели «огромные потери» у Израиля ?
Ну или что Вы имеете ввиду под такими потерями?

Я имею ввиду что если у Украины будет неприрывная поставка оружия для легкой пехоты. Сбивающая технику(самолеты, танки, рсзо) То можно выиграть войну с огромными потерями для Украины.

Одна только война судного дня. Сколько это % от населения Израиля. А это только одна из.
ru.wikipedia.org/wiki/Война_Судного_дня
109-120[10][11][12] самолётов и вертолётов
15 БПЛА[13]

810 танков и бронемашин(безвозвратно)[12]

2500-3000[11][14][15][16] погибших

7500-9000[11][14] до 20 000[уточнить (обс.)][16] раненых
326-530 пленных[11][12]

Можно многое написать.
Но основное — не откладывать жизнь на потом. Съездить на море, когда хочется. Купить, что хочется. Жить сейчас.

Ахаха, так, саме час жити, коли неможливо

Мається на увазі жити на повну тоді, коли це можливо, але при цьому давить жаба, а не коли це неможливо в принципі.

А, зрозумів. Ніколи жаба не давила, живу від зп до зп, бо багато витрачаю на свої забаганки та забаганки родини. Але є і мінуси — почалася війна а у нас менше однієї зп в загашнику :)

Ну багато людей страждають «накопітєльством», іноді навіть дивуєшся як можна зібрати такі суми з їх доходами.

Будь яке «тяжке» захворювання тебе або рідні легко може вилитися у 1М грн...
Чим старше ти стаєшь, тим вірогідність вища.
Якщо ти «не у європі...» то в Україні тобі ніхто не допоможе крім самого себе.

Будь яке «тяжке» захворювання тебе або рідні легко може вилитися у 1М грн...

Який не допоможе! За грошi здоровья не придбати.

Отож, «п*здєцома» — це уже хрест на житті в не залежності від статків, при багатьох із них стаєш все одно овочем через декілька років і ніякі мільйони не допоможуть.

А звачаючи на те, що усі ми рано чи пізно помремо, то чи не краще тратити більше на себе чи на дітей (якщо вони є)?

При цьому звичайно якийсь запас на півроку треба мати, якщо буде форсмажор.

Моя родина завжди казала: ніколи заможно не жили — не треба й починати. Багато грошей не у того, хто накопичує — а хто не витрачає.

Так накопичують якраз ті, хто не витрачає :)

Інфляція у долара ~11%, а про євро і нацвалюти взагалі мовчу. Якщо не витрачати гроші сьогодні, не вкладати їх в якісь активи, то через 10 років вони будуть коштувати нічого.

Багато грошей не у того, хто накопичує — а хто не витрачає.

Хах, мені навпаки казали, що треба думати як більше заробити а не як більше зекономити.

А ще краще навчити базовій фінансовій грамотності дітей :)

Я, с одной стороны, жалею, что был такой подход, потому что много всего отложилось до лучших времен.
С другой стороны, если сейчас не станет работы, на 4 года, при тех же расходах, денег мне хватит.
Но, очевидно, нужен баланс.

Так давно вже є формула. В загашнику треба мати кошти на 6 місяців щоб протриматися в долл.

«Золотий міліард» не вирішив проблем яки виникли(стали наочними) десь на межі XVIII-XIX сторічь. (не кажучи про інших)
За фасадом НТР — ті ж самі — суспільні проблеми. Тільки на перший погляд вони зовсім інші.

А головне — не зроблено ніяких «технологий», методів, механізмів, висновків з уроків історії.
Тобто технократична цивілізація — нічим принципово по рівню соціального знання, прогнозування, не видрізняється від минулих віків.

Хомо сапієнсом не досягнуто якісних змін, якщо виявляється що проти «автоматичної зброї» — «спис» зостався — в цілому ефективним

Майнінг зеленої енергії заради виробництва біткоїна надає необхідні можливості для закупки джавелінів та байрактарів.
А ще — Україна — годувальниця світу. Тому їй всі допомагають.

Ніт. Рашка наш прямий конкурент в годувальниці світу, але їй чомусь допомагають на порядки менше.

Коррупции в гермашке не меньше чем в Украине. Просто Украина не умеет в пиар.
Энергетическая супердержава может посадить на нефтяную иглу весь мир, а аграрная супердержава — на зерновую иглу. Но просто Украина не умеет в пиар.

Більше за те, корупцію використовують як зброю вже тисячі років. До україньскої беспосередньо причепні іньщі держави і далеко не одна. А як відомо винні не тількі ті хто беруть, але і ті хто дають.

Бред, на уровне лозунгов Арестовича и подоляка. Уровень политической коррупции на порядок меньше, а бытовой так и вообще не о чем говорить.

Ахахахахаха, чего один шрёдер только стоит лол.

Такие шредеры в Украине были во все времена, при любых президентах, во всех правительствах. И сейчас их на порядок больше чем в Германии. Вы просто почему-то решили что немецкие политики должны в первую очередь думать про какую-то Украину, а не Германию.

немецкие политики должны в первую очередь думать про какую-то Украину, а не Германию

Если бы они думали про Германию, они бы не сделали все, чтобы попасть в энергетическую зависимость к полоумным гэбнюкам.

Так им самим «зависимость» пока ничем не угрожает, и более того, является преимуществом.
Как и Китаю с Индией, например.

Так им самим «зависимость» пока ничем не угрожает

Ключове слово — «пока».
Але вони думають, що якщо при їх владі цього не відбудеться — то й не важливо

а бытовой так и вообще не о чем говорить.

З мого досвіду життя в Німеччині говорити, що там немає побутової корупції — це, як кажуть у народі, «рожеві окуляри». А про рівень корумпованості політики я якраз промовчу.

Когда я до войны говорил что Германия это антиукраинская и самая лицемерная и скотоублюдочная страна Европы, на меня как на шиза смотрели. А оказалось что я прав.

у нее есть достойный соперник в этом, догадайтесь кто) только не подавитесь багетом

Эта фюрерша вовремя свалила(

Здається Ігор не про неї, а про пу — Німеччина його доволі серйозно підняла.

Так мутти же рулила германией. Закрыла все аэс, посадила на газовую иглу и счастливая свалила в закат.

Так мутти же рулила германией.

Таки Германией рулит не мутти, а плебс. Не возглавь мутти процесс закрытия атомных станций (на волне фукушима-истерии) — начали бы красно-зелёные править ещё в 17-м году (если не в 13-м).

Другое дело, что в желании грести голоса стремительно-полевевшего плебса — мутти увела далеко влево всю ХДС/ХСС.

Германия это антиукраинская

А в чем причина?

Коррупция, газовое лобби, агентура, желание независимости от США.

Так Украину точно так-же многие обвиняют в том-же самом — "

Коррупция, газовое лобби, агентура, желание независимости

но только от россии...
Не чувствуете «похожести» ?
Просто Ваши собственные пожелания могут сильно отличаться от пожеланий «других».

Россия более аграрная супердержава по зерну, ваш гуглсеарч, по состоянию на 2021

Большинство комментаторов на ДОУ — нытики без связи с реальностью
</вброс>

1. 2020 то був лайт розігрів, коли всі думали що то самий важкий рік
2. На**й русню
3. НАТО — кусок мусора
4. Евросоюз — якась залупа
5. А бункер в домі все таки надо би

5. А бункер в домі все таки надо би

Паркинг сойдет?

3. НАТО — кусок мусора

Причем тут вообще НАТО? Какое оно имеет отношение к теркам ракши и Украины?

4. Евросоюз — якась залупа

Тоже, при чем тут они? Оружие не дают? А почему они собственно должны нам что-то давать? Особенно когда Украина про**ла свое оружие а чинуши за него себе дачи понастраивали и футбольные клубы развивали. Поставьте себя на место Евросоюза.

Все что они нам дают это жест доброй воли. Они дают нам ровно столько (и даже больше), сколько необходимо для защиты собственных интересов. При этом, они ничем нам не обязаны.

Вот за кем должок так это за подписантами Будапештского меморандума, то есть парочкой конкретных стран, и то, меморандум ни к чему не обязывает, это лишь меморандум а не договор.

3. НАТО — кусок мусора
4. Евросоюз — якась залупа

зато дороги в Украине самые отремонтированные в мире

зрозуміло що вони дно, я до того що самі формування чи організації що про щось там кічились показали на що вони гідні.

Евросоюз — якась залупа

 А ти в курсі що таке ЄС? Маю на увазі в секторі торгівлі, митного законозаавства, в секторі освіти і науки? В сектрорі дотримання прав і свобод, в бізнесі..., а?

Наша планета поделена на вотчины. Правительство распоряжается землей, постройками на земле, и людьми, которые на ней живут. Между вотчинами неизбежны конфликты, потому что «могу» (есть оружие и силы). Конфликты заканчиваются или не начинаются только двумя путями: паритет или гегемония.

Паритет не постоянен. Соответственно решение «вечного мира» возможно только созданием мирового правительства. На основе избирательной демократии, с подчинением всех вооруженных сил единому институту власти.

Вхождение всего мира в один блок сделает все конфликты бессмысленными и вся конфронтация перейдет в разряд конкуренции, как между областями внутри страны.

Современный мир так хорош, потому что построен на гегемонии США и навязывания ею «западных» институтов всему миру. Но ее гегемония слабая, шаткая и не вечная.

«Делает все конфликты бессмысленными»... — ? Почему вы так думаете?
Еще совсем недавно Украина и россия были «одной страной» (ну уж одним блоком как минимум) :) и ?
Всегда есть и будут различия, люди очень различны, и чем больше будет размер «блока» тем сильнее вероятность, что возникнет конфронтация.
Весь форум полон конфликта только на основании того — Постить «счастливые» фоточки или нет, и взгляда на это становится достаточно чтобы «отписаться» — поругаться, а то и больше.
А ведь это только фоточки...

Все дуже банально, але потужно.
До війни я бачив себе за кілька років мігрантом ув іншій країні цивілізованного Заходу не тільки через соціальні переваги та нескінченні зради від Українскької влади, але просто через більш насиченне життя та можливості зростання навіть ззовні IT.
Від самого ж початку війни, і навіть до усих перемог ВСУ, ТерОборони та просто небайдужих громадян, яки зі зброєю в руках зустрічали ворога, я зрозумів що я будь-що залишуся. Що це моя батьківщина і я хочу тут жити. Що ми, українці, попри все винахідливі, завзяті ти гуртовні. Мабуть такого відчуття любові до України я не пам’ятаю в себе з часів, коли я намагався розмовляти українською, та подорожував країною на початку нульових.

Аналогічна ситуація, хотіла до Німеччини, але і через зраду з боку цієї країни, і через завзятість своєї, нікуди не виїхала та не виїду.

Не хочу тебе розчаровувати, але прокоментую

я зрозумів що я будь-що залишуся

маючи на увазі, що

соціальні переваги та нескінченні зради від Українскької влади, але просто через більш насиченне життя та можливості зростання

оце все ніяк не змінилося

Зміни видніше з часів 2004 та 2014-ого років. Українці, що діють, беруть на себе відповідальність, зменшують негатив тих зрад та зменшують простір для маніпуляцій урядовцями

Судові реформи не зроблені, покарання повістками, гуманітарку деребанять. ХЗ хз.

Судова реформа була перезапущена як раз перед війною, причому дуже якісно.
Покарання повістками — це справді жопа, хоча згадуючи 14-й, ця жопа таки зменшилась, щоправда все одно залишилась :/
Гуманітарку дерибанять — це трапляється, але відносно усього обсягу гум.допомоги — крадуть мізер, і то потроху вилавлюють крадіїв.

Щоб це змінилося треба провести реформи. І реформи вже почалися. І ми повинні вимагати щоб ці реформи відбулися

Реформи вже почалися?
Фіксований курс, відміна відміни ввізного мита, схематоз з бензином, общіпування гусака — оце ось все?
В моєму інформ полі жодних суттєвих реформ. Суддівський сектор — нуль. Податкове законодавство — нуль. Кардинальне зменшення держапарату — нуль. Кардинальна дерегуляція економіки — нуль.
Elect a clown — expect a circus.

ок, тільки протягом останнього тижна ВР ухвалила наступні закони, що наближаєть наше законодваство до ЄС:
— Закон про посилення контролю за збереженням лісів #5650.
— Закон про управління відходами #2201-1-д
— Ратифікація Стамбульскої конвенції
— Антикорупційна стратегія на 2021-2025 роки
А в чьому пості коротко пр те що зроблено з 2014 року
www.facebook.com/...​U7d6xrU8DERRhT3XdVPgBWpQl

Щоб знати що відбувається — треба слідкувати і вникати в те шо робить ВР
п.с. звісно ще багато саботажу робиться, тому і треба слідкувати, і не давати саботувати
п.п.с.

Elect a clown

 — це не до мене, я за нього не голосував і не підтрисмую його

Для пересічного мешканця — все, що наведено косметика. Мінімум економіки.
Стратегія — запросто може виявитися ссяниною в очі. Скільки тих стратегій приймали, і що?
Я слідкую за аналітиками, яким довіряю. Що до війни, що зараз вони висловлюются пессимістично.

— це не до мене, я за нього не голосував і не підтримую його

Якщо так, то й чудово. Загалом влучна фраза, що відображає реальність.

Доречі статус кандидата в ЄС накладає вимомоги провести ряд реформ, і рано чи пізно, думаю ці реформи таки будуть проведені. Чому — бо на це є величезний запит суспільства. Згадай що трапилося з януковичем коли він призупинив угоду про асоціацію. А зараз вже занадто велика ціна заплачена, щоб це реформи саботувати.
Особисто я щедро патреоню журналістів які лобіюють проведення реформ, і якщо доведеться йти на протести за це — піду

Тут для мене особистно позиція «не кажи гоп, доки не перестрибнеш».
Мітинги під час військового часу заборенені. А що нам заважає жити ще 5 років у військовому стані? А в цей час тихенько грабувати країну? Татарову/Гетьманьцеву публічно висловлено недовіру, і що?
Реформи не на часі ©

Звісно що ризиків дуже багато. Але що тепер, нічого не робити і кричати що все пропало?

Я нанаштований оптимістично, бо бачу що реформи хоча і зі скрипом але відбувається — це факт
Кажучи про протести, ясно що мова про мирний час, який сподіваюся таки настане.
Отже по суті — треба робити те що можемо, вже і зараз. Тому я щедро доначу журналістам. Вже було безліч випадків коли за допомогою розголосу була досагнута мета. Не даремно журналістику називають 4ю гілкою влади.
Рабжу так само — патреонити тих лідерів думок і журналістів, кому довіряєш

Я нанаштований оптимістично, бо бачу що реформи хоча і зі скрипом але відбувається — це факт

Якщо ти такий налаштований, може даси посилання на якийсь документ, де конкретно написано — що зроблено і коли саме?
Чи все воно так розмазано, що й не помітиш?

Земельна реформа

Это по которой иностранцев отстранили от рынка земли на следующие N лет — чтобы дать Коломойскому с Ахметовым скупить всё, подешевле? Хороша реформа.

Сам придумал ? Тебе в штаб к Юльке надо идти за популизмом )

Сам придумал ?

В чём придумка, зе-фанат?

«Ни один депутат от фракций „Европейская солидарность“ и „Голос“ не поддержал документ.
...
„Меня смущает предложение давать возможность купить 200 тысяч гектаров в одни руки в одной области. Это очень много и опасно. Я представляю, как латифундист, имеющий эти 200 тысяч гектаров, будет „управлять“ регионом, насколько он будет важной персоной“
...
В частности, Законом предусмотрены следующие основные сроки запуска оборота права собственности на с/х землю:
— в период с 1 июля по 1 января 2024 года — между гражданами Украины, государством, территориальными общинами;
— с 1 января 2024 года — с участием юридических лиц, созданных по законодательству Украины, с определенными ограничениями;
— после принятия решения на референдуме [т.е. никогда] — с участием иностранных юридических лиц и граждан.»

В общем, закон чисто под укро-олигархов, распорядителей зе-марионетки.

А это что порохофанатик ?

В этом я с Порошенко не согласен. Укро-землю нужно открыть для продажи — особенно, ту что сейчас в госсобственности.

Но допуск покупателей должен быть максимально свободным, включая западных (стран «золотого миллиарда») иностранцев (физлиц/юрлиц).

То, что сделано зе-депутатами (за закон проголосовали зе-тушки + внефракционные) — даёт возможность скупать землю укро-олигархам за копейки, без какой-либо конкуренции со стороны западных капиталов.

Мінімум економіки.

Цікаво яка така реформа для економіки ?

— Закон про посилення контролю за збереженням лісів #5650.
— Закон про управління відходами #2201-1-д

Треба ще закон про необхідність виконання вже існуючих законів.
Але з ним якось складно.

ми повинні

Так. Повинні... Саме ми. А ті, хто при владі — не повинні.

Ну так війна не нова, почалась в 2014-у. А любов прокинулась тільки тепер?

Так, тільки тепер. Бо у 2014-му я був у стані, де розумів, що щось змінюється на краще, але гадав, що живиться АТО виключно ринковими силами с боку нашого та уряду мордору, а за бажання це можна було б закінчити за пів-року.
Тоді я помилявся.
На сьогодні мені зрозуміла уся картина: це частина національної ідеї рф — захапати пост-радянський простір и розчавити національні відмінності. Україна для них найбільш ласа просто

хто ці люди, які подібні запитання ставлять, це якісь боти, які згідно з своєю логікою шукають логічні помилки чи що

Гдє они билі когда дамбілі бамбас?

Я понял, что идея иметь домик в селе, подальше от трассы, вполне здравая, может когда-то куплю. Ходить пешком вполне рабочий вариант. В рюкзак легко влезает три ноута и плойка, но если что кот тоже поместится, если приставку выкинуть, а вот куда псину девать, это может стать проблемой. Мои дела определенно неплохо, учитывая как дела у людей в пределах нескольких часов езды. Дом, ремонт, машина, работа, это все такие мелочи, если семья будет в опасности

1) Жить без машины не вариант. В мирное время в крупном городе это совсем не очевидно. Но в военное время это может быть вопросом жизни и смерти.
2) Западная Украина не моё.
3) В ближайшее время всем надо будет сделать выбор воевать или уезжать.

1) Жить без машины не вариант. В мирное время в крупном городе это совсем не очевидно. Но в военное время это может быть вопросом жизни и смерти.

Едж-кейс. А зараз люди годинами стоять заправитись.
+є поїзди, автобуси.
У великому місті машина знову стала непотрібною після стабілізації фронту.

А зараз люди годинами стоять заправитись.

А еще если нет машины, то ее не могут угнать.

У великому місті машина знову стала непотрібною після стабілізації фронту.

Харьков уже небольшой город ;(

після стабілізації фронту

Охлол

Да. А потом умрешь в следующей Буче или Мариуполе.

1) Живя в любой стране надо знать не только права, но и теоретические обязанности даже если прав нет и они только на бумаге ибо именно обязанности страна будет пытаться взять сполна будь то налоги или военная повинность.
2) Эмигрировать нужно не только ради детей, но и ради себя ибо сколько денег бы ты не имел, живя в странах третьего мира тебе никаких денег не хватит чтобы чувствовать себя в безопасности. Всегда будет война/урод сосед/бедные люди готовые убить за мобильник за 200$.
3) Выбирать страну для жизни нужно так чтобы даже в случае полной мобилизации тебя не могли призвать на фронт. Делать заранее документы на инвалидность, быть негражданином итд.
4) Всегда иметь заправленную машину минимум на 50%.
5) Если в стране выключают авиасообщение это верный знак того что стране п****ц и надо валить в тот же момент.

Не такая уж и пыль)
Помогаем армии то деньгами.
И товары покупаем деньгами.
Деньги это стабильность, опора, залог какого-то вменяемого будущего.

Но счастье не в них, это да.

Реальна ситуація: ти сидиш в якісь рандомній місцині з великим, непрактичним, без ручки чумаданом баксів і думаєш, що з ними робити. Таймлайн — початок березня 2022. Виїхати з місцини нереально, купити теж щось нереально через дефіцит і тд.

Без них было бы ещё хуже)

Так кажуть всякі ліваки-соціалісти, борцуни з «потреблядством». От тільки лівацькі лідери, рекламуючи злидні іншим, самі просто обожнюють розкіш.

Гроші — пил, поки їх мало. Коли багато грошей то це супер свобода.

Я і досі є кріпаком, оскільки маю недостатньо грошей.
Може так виявитися, що свобода то і є розкіш, що багатьом не по кишені.

Я ще краще зрозумів наскільки важливо де i з ким ти мешкаєш! Чудово коли твої цінности спiвпадають. Це дозволяє тобі розкритися i віддавати й отримувати саме те, що тобі потрібно.
Але дуже часто ми мешкаємо там, де народилися i поруч з тими, з ким доводиться. До усього можна звикнути — але оточення з часом намагається нас «пристосувати» під себе — i це призводить до внутрішнього конфлікту.
Зараз я розумію що мене виховували до зовсім iньшого оточення! Мені потрібно було б якомога швидше iхати до країни де цінують спокійне життя, ввічливість, щiрiсть та довіру. Можливо там високі налоги та уравнiловка — але це невелика ціна за почуття безпеки та спокою.
Нажаль я народився i залишився у Харкові. Бандитсько — ментовському мiстi, де у модi зовсім протилежні цiнностi. Де треба показувати зуби, а не посмішку. I де у безпецi себе не можна відчувати ніде. Особливо з огляду смертельного ворога поруч.

Мені потрібно було б якомога швидше iхати до країни де цінують спокійне життя, ввічливість, щiрiсть та довіру.

Одно из отличий, которое я заметил. Там можно быть терпилой в нашем понимании и это нормально, никто тебя не будет лошить, что ты не мужик, раз не набил лицо соседу, который громко слушает музыку.

То, Вы еще Харьковский Боярин, наверное, в Днепре не бывали

не успел подготовится к боевым действиям в киеве

ЄС та НАТО — безпорадні і нічого не можуть вдіяти. Що допомагатимуть тобі завжди лише ті, кого це стосується (Прибалтика+Польща), у що у Європі скоро з’явиться новий лідер замість Франції та Німеччини.

спасение утопающих дело рук самих утопающих

ЄС та НАТО — безпорадні і нічого не можуть вдіяти.

Каренчик, между словосочетаниями «не можуть» и «не хочуть» — огромная пропасть. Повзрослейте вы уже. Спустя 4 месяца войны некоторые снежинки начинают кое-что понимать. Ну ничего, к осени или даже к следующей весне понятливых прибавится.

Люди с простреленными ногами на митинге в оккупированном городе держатся мужественнее, чем айтишники, недовольные запретом на выезд из страны.

айтишники должны сейчас испытать чувство вины, что они не в оккупации с простреленными коленями. и их не похвалит ноунейм, специально зарегавшийся ради этого камента

бо дартан’янів у білому пальті дохіба. Розказують, як треба вмирати за ідеали, стидають людей, які хочуть для себе не готуватись к шашликам, а спасти сім’ю і бути з нею в безпеці а не з простріляними колінами. а у вас самих то з колінками все ок, щось не з фронту пишете. да і пошуком скористайся, плодишь тему, яка вже була

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Нити — висловлювати свою думку.

Ні, бо тобі вистачає мужності лише на балаканину в інеті

Ти ж розкажи — на що тобі вистачає твоєї завзятості?
Доречі — вимагати від усіх хоробрості — це якесь кликушество. Не мають усі бути хоробрими саме у тих обставинах, у яких хочеш ти. Та й у будь яких вони тобі гне винні.

У мене враження, що ти читаєш слово через слово і речення через речення

Воно так і є, бо детально вчитуватись у такі наївно-оптимістичні опуси — нудить.

зараз максимально тупо розганяти зраду і концентруватися на поганому

Ярлик. Що ти маєш на увазі під

розганяти зраду

?
Виказати свою думку, та наміри? Для чого ж ти написав свій пост і питання? Щоб якомога більше людей з тобой погодились? :)

Тоді додай примітку — Не пишіть ваші думки, а копіюйте мої.

визнати, що навіть не читаєш аргументи іншої сторони

В тих коментах майже немає аргументів — більшість це оцінки;
І ти хочеш, щоб не було питань до такого бінарного висловлювання? :)

Маю просте запитання — звідки стільки токсичності

Те ж саме питання і до тебе.

Ти хочеш, щоб усі підтримували твою точку зору? А тих, хто не підтримав одразу записуєш у зрадофіли?

Тоді я також повішу на тебе ярлик — комуняка!

зради і ниття

Це тільки твоє ставлення до їх слів. А для них те, що сказано — це реальність.

Та ти сам заспокойся і не нав’язуй свої думки.
Одна справа — висловлювати їх, і зовсім інша — вимагати, щоб співбесідники погодились.
Це тиранія :)

є хоробрі люди, которі готові на якісь вчинки,

А є не хоробрі.
І що? Вони не гідні жити?

Та прочитай ти вже мій коментар повністю
Думай і роби собі що хочеш, але навіщо в такий складний час нести один негатив в суспільство?

З негативу суспільству більше користі, у наявний період.
Я не буду вдаватися у подробиці, бо пояснювати довго, якщо хтось не розуміє. Коротко — щоб не було даремних надій і несподіваного великого розчарування.

Та ні, було б непогано просто перестати постійно нити

А вот нифига. Было бы неплохо, если бы это нытье перерастало в какой-то позитив. Ну там на митинг сходить или за дебилов не голосовать. А ныть — хорошо

посты с нытьем от одних и тех же и об одном и том же смотрятся уже довольно таки комично) это неизлечимо, они не смогут перестать, слишком сильно у таких людей подгорает. и не важно, что война

1) Речі не мають значення. На другий день війни мені подзвонила мама з села, яке швидко опигилося в окупації, і сказала, що росіяни вбили фермера по сусідству. З того часу була єдина думка: батьки в небезпеці. Коли я їх вивезла з окупації, мені стало все рівно, що вони можуть втратити дім, збереження, машину. Коли твої родичи в безпеці.... це неймовірне відчуття. Теж саме підтвердили всі мої друзі і знайомі, які вивезли батьків, родичів з окупації.Здається, що всі гроші світу можна повернути, а життя ніколи.
2) Моральний дух має надзвичайне значення. Батько моєї подруги з Азову і був в Маріуполі. На другий тиждень з ним пропав зв’язок. Десь три тижні всі розмови з нею я повторювала : треба вірити, вірити поки нема поганих новин, а вона могла лише плакати. Він виявився живим, але в дуже важкому стані. Ці три тижні здавалися вічністю... Наша з подругою формула ( вона зараз в лікарні з батьком, він не ходить): «ти думаєш, що не можеш, а потім трохи можеш.» Треба не втрачати моральний дух, вірити. І в перемогу також.
3) Про країну треба дбати, де б ти не жив. Багато хто з моїх друзів був закордоном. Але координація була неймовірна. Знайома пара їхала протестувати під посольство в Будапешті, хтось віз броніки на кордон з Польшею, хтось писав, хтось перекладав пости. Лише ця неймовірна колаборація допомагала.
4) Інформація — неймовірна зброя. Треба відстежувати наративи в суспільстві, розуміти, що обговорюють люди в чергах та топіках, про що жартують. Треба вміти направляти наративи в потрібні русла, а не «зрада, новий коханець у когось»
5) Я хочу після перемоги будувати щось в своїй країні. Я з міста, яке зараз окуповане. Я не знаю, як пояснити те відчуття, коли в тебе забрали вулицю, якою ти ходив до школи, улюблений пляж, улюблене місце на дачі батьків. Я не знаю, але воно зараз видається неймовірно прекрасним. Я хочу там будвати щось нове, розвивати, бо воно цінне.
6) Податки -це мінімум, вибачте, але під час війни так і є.

протестувати під посольсвтом в Будапешті, божечки який відчайдушний вчинок

божечки, якщо ти жінка з двома дітьми, одному з яких 2 місяці, а ти так сатлось жила до цього в Будапешті. Божечки, це хоч шось більше за дивні коменти)

Стоп, на початку була пара з Будапешта? а тепер вже стала жіночка з двома дітьми.

все, точно піймав, я все придумала, щоб що ? пара, і в парі жінка і в неї двоє дітей і вона моя подргуа. В чому проблема? Вони жили в Будапешті 5 років до того. Ви за якісь дивні деталі чіпляєтесь, а не за сенс. а сенс в тому, що допомагати можна навіть живучи закордоном( матеріально, протестуючи( так протести мали значення в перші дні дуже серйозні).

Ті мітинги в Будапешті допомагають як мертвому примочки з меду на голову)

Насправді мітинги по всьому світу дуже сильно допамагають, бо вони формують суспільні запити в тих країнах до політиків, що Україні треба допомагати, а не дивитись де інде, як з Сириєю наприклад.

До войны, мне не нравилось платить налоги/медстраховку в Германии. Я считал их слишком и неадекватно завышенными (как для моей конкретной тушки).

Но после того, как дерибанить эти налоги/медстраховки въехало 20+ моих друзей/родственников — я начал платить, чуть ли не с удовольствием.

Твоими налогами были оплачены и в этот момент оплачиваются ракеты и самолёты которыми пидорашка сейчас убивает украинцев.

Потому что Германия это страна-газонюх.

Прошу прощения, а вы чей газ нюхаете?

У него электроплита и бойлер.

В Україні 20 мрлд кубометрів власного видобутку, за походження газу я б переживав менше, інша справа нафта до війни.

гідрант доречі просто прямо зараз транслює свати в рашці, давайте краще про це поговоримо?

Не кажи, тепер соромно, що я туди півтора роки платив платив податки. У мене в Німеччині зараз працює декілька приятелів українців. У них теж почуття вини і вони донатять на армію як можуть.

Німеччина допомогла нашій армії гранатометами, патронами та інше. Нещодавно передала вже артилерію 155ю Некажучи вже про те, що дала притулок сотням тисяч наших біженців!
Тому не все так одностайно..

Твоими налогами были оплачены и в этот момент оплачиваются ракеты и самолёты которыми пидорашка сейчас убивает украинцев.

В Германии нет нефтегазовых госмонополий, типа «Нафтогаза Украины». Соответственно, германские налоги на закупку газа/финансирование рашки — разумеется, не шли и не идут (в отличии от госбабла украинского).

Идут на 1) содержание НАТО 2) содержание местных социальщиков 3) содержнаие нынешних украинских беженцев 4) финансирование нынешней анти-рашкинской политики, включая вооружения/финансоцую помощь для воюющей Украины.

Німеччина — шляпа. Як і весь всратий ЄС.

Ну не весь, Польша, Словакия, Чехия очень похожи на Украину.

Так это не ЕС, а Центрально-Европейская Конфедерация, не путай

en.wikipedia.org/...​cast_for_the_21st_Century

In the 2010s, the conflict between the US and Islamic fundamentalists will die down, and a second Cold War, less extensive and shorter than the first, will take place between the United States and Russia. It will be characterized by Russian attempts to expand its sphere of influence into Central and Eastern Europe, coupled with a buildup of Russian military capabilities. During this period, Russia’s military will pose a regional challenge to the United States. The United States will become a close ally to some Central and Eastern European countries, all of whom will be dedicated to resisting Russian geopolitical threats during this period. Friedman speculates in the book that the United States will probably become a close ally of some Central and Eastern European countries: Poland, the Czech Republic, Slovakia, Hungary, and Romania. Around 2015, a Polish-led military alliance of countries in Central and Eastern Europe will begin to form, which is referred to in the book as the “Polish Bloc.”

Американцы вроде смотрят позитивно на это, судя по последним заявлениям. С помощью Польши и Украины можно создать серьезный противовес Германии и Франции, которые вроде бы и богатые, но по сути недееспособные страны, с черезмерной социальной нагрузкой.

То что американцы ребята позитивные, это мы все знаем. Вот только непонятно:
— накуя создавать противовес Германии и Франции? Чтобы сделать приятно полякам и украинцам? Или все же чтобы сделать плохо немцам и французам... Руками восточноевропейских дурачков, которые мриют о союзе с США. (союз слона и двух клопов).
— почему американцев волнует социальная нагрузка в Германии и Франции? ХЗ.

Вообще все выглядит позитивно, позитивней некуда. Британцы заранее вышли из ЕС, сейчас РФ загонят под плинтус, дурачкам из восточной европы сделают союз (союз гастарбайтеров, ага), и здравствуй энергетический кризис. Если все получится: уезжашкам в сша мои поздравления, уезжашкам в германию: приготовиться на выход, если не хотите обеднеть.

(союз гастарбайтеров, ага)
уезжашкам в германию: приготовиться на выход

Ахахаха, о каких гастарбайтерах тогда идет речь?

The United States will become a close ally to some Central and Eastern European countries, all of whom will be dedicated to resisting Russian geopolitical threats during this period.

Ага ага.. Поляки, чехи и словаки, сидя в тепленьком и уютном ЕС, будучи мастерской Германии, прям мечтают выйти оттуда и вступить в союз с Украиной, чтобы... «посвятить себя борьбе с российскими геополитическими угрозами.»

Во-первых, поляки, чехи и словаки прямо сейчас этой борьбой и занимаются, а не валяют шольца.
Во-вторых, «мечтают выйти оттуда» — это неправильное описание происходящего. Происходит переход от восторженно-оптимистичного отношения к ЕС к более рациональному, особенно в свете замакронивания ситуации.

* Искать способы чтоб планировать переезд и жизнь в страны НАТО
* Стараться не платить тут налоги (или делать минимум)
* Не покупать щас недвигу (по возможности продавать и инвестировать)
* Быть на чеку, чтоб была возможность выезда даже нелегальная

НАТО навіть безпілотник не може перехопити.

Волаю просто вголос!

НАТО зможе подолати беспілотники набагато продуктивніше ніж Україна корупцію, нездатність у стратегічне мислення, нездатність у захист територій та увесь інший треш
( у тому числі порушення Конституції )

Для спокійного життя — треба вибирати країну де твої податки будуть краще застосовані у системі.
І де система обороноспроможна.

Гарного дня та Слава ЗСУ!

«Криза»-плани не працюють. До війни неможливо підготуватися на 100%.

Що треба було виїзжати з країни, тут майбутнього нема

нема майбутнього для тих, хто приплив на кораблі

А, от без всіляких звинувачень питаю, чому ви раніше не виїхали?

новость про то что у нас один сосед усатый предатель, а второй наглухо не способен дать трезвую оценку ситуации пришли к нам в конце февраля.

В конце февраля 2014? Ну так 8 лет было что бы выехать. Я надеюсь вы эту информацию не в 2022 году узнали, а то это было бы совсем уж странно.

с 2014 у нас был мелкий локальный конфликт, ограниченным контингентом и ограниченными типами вооружения, в котором фронт не двигался 7 лет. Такая фигня чуть ли не у трети всех стран в мире есть. Если вы сравниваете АТО с полномасштабной войной с применением всех видов вооружения, в т.ч. атаку с направлением еще из одного государства — то попробуйте заниматься чем то другим, аналитика не ваш конёк. Картошку я точно не считал враждебным до 24го февраля, у них там свой движняк был, им не до нас было.

у нас один сосед усатый предатель, а второй наглухо не способен дать трезвую оценку ситуации
в конце февраля.
аналитика не ваш конёк

Lol

набрать рандомных вырванных из контекста слов и написать какой то бред типа смешно?
Я ж говорю, ну не твое это. Меняй профессию )

Ну давай разберем подробнее тобой написанное, раз уж тебе нужно прожевать и в голову положить. На нашу страну напали в 2014 «маленький локальный конфликт» это полностью оккупированный Крым, и две области в войне, с захваченными областными центрами. Президентами соседних стран были те же люди что и сейчас, хуйло напало на Украину, усатый поддержал это и взял полный курс на сближение с хуйлом. И ты при этом пишешь. что узнал что усатый «предатель» (он как был верным хуйлу, так и остался), а пыня, который уже после 14 вверг свою страну в санкционное пике со сказками про импортозамещение. Тем временем в Украине понимали что война рано или поздно будет даже индивиды с аналитическими способностями Арестовича, пса Патрона и Геращенко. Ты же пишешь, что узнал об этом только в конце февраля 2022 года, и при этом у тебя хватает ума давать кому то советы относительно аналитических способностей. Подумай немножко над этим.

давай в твоем рассказе отделим мух от котлет, т.е. факты от догадок.
1. АТО это АТО, это не полномасштабная война, а локальная операция с привлечением небольшого контингента, с обеих сторон. Это — факт, а то что ты думаешь что то война — это диванные домыслы. Где хоть 1 атрибут войны? стрельба?)
2. Если все знали что таракан предатель — откуда взялся минск1,2? А тут внезапно переехали в Турцию на переговоры? отсюда выплывает что это тоже исключительно твой домысел, не более. Усатый стал предателем Украины 24 февраля, не раньше.
3. В этом пункте я хотел расписать разницу между войной и локальным конфликтом, но понял, что убедить человека который думает что в Крыму какая то война была у меня не выйдет. Ты можешь сколько угодно думать что в Крыму были какие то сражения, перестрелки, артдуэли, танковые битвы, общие мобилизации, но реальность такова что мы Крым отдали без боя. Поэтому я в душе не представляю где ты там войну увидел. Мелкий локальный конфликт.

Так точно, понял, не война, а Специальный военный локальный конфликт, Крым без единого выстрела, Лукашенко предал Украину 24 февраля, а до этого видимо был (союзником? нейтральной стороной? третейским судьей?). Ну с таким набором вводных, да, наверное для тебя реально 24 февраля внезапно наступило. Тип чет там какие то посольства куда то переезжали, формировалась ТРО, возня какая то была на границах, и бах, как гром среди ясного неба. Ну соболезную, че сказать. Тебя в ближайшие годы еще ждет масса неожиданностей и откровений.

не агрись, я тоже троллить умею. Мы с тобой на одной стороне, с одними целями, но разным пониманием ситуации ДО 24го числа.
Посольства переезжали в последнюю неделю, к чему это?
Таракан до этого всегда пытался усидеть на двух стульях сразу, что и сейчас пытается делать. Вроде подставил Украину, дал атаковать со своей стороны, но сам в этот блудняк не полез. У него каждая вторая речь отличается посылом. То они нанесли превентивный удар (карту взял, ща покажет 6 позиций), то вроде говорит что не поддерживает войну и нужно садиться и говорить. У него так всю жизнь.

Так вроде история как бы уже сама доказало что твое понимание ситуации до 24 числа было ошибочным. Усатый не был независимым, война шла с 2014 года с разной интенсивностью. Ну и вообще, называть войну — «локальным конфликтом» это всегда повестка агрессора. Для рашко СМИ это и сейчас не война, и война в Приднестровье, Афганистане, Чечне и Грузии, стала войной уже сильно позже, и в самом начале это был то ввод миротворческого контингента, то СВО, то ответ на провокацию, но вот только для страны на которых нападают, это всегда была война. А АТО у нас называлось АТО, только потому что экономику нужно было как то удерживать, а вводе военного положения только ухудшил бы ситуацию. Руководство Украины спокойно называло это войной с рашкой, при обращении к гражданам, в ООН и в общении с иностранными партнерами.

прости, это сугубо твои догадки, которые расходятся местами со здравым смыслом. Война не обязательно подразумевает переход экономики во что то, ты ж вроде не ребенок, почитай закон о военном положении, ну хватит этого бреда уже. Чесслово, как со школьником беседую, аргументы на уровне: суп не вкусный потому что повар не хотел тратить соль. На войне занимаются войной, а не пускают в ход только избранные части, избранные вооружения, и стреляют только по избранным направлениям. Война войной, а крым трогать не будем. И границу с кпп и таможней там поставим. Т-64бв поедут, а т-80бв уже нет. Ну и чем то торговать будем, а чем то нет. Дааа, прям война.

На войне занимаются войной, а не пускают в ход только избранные части, избранные вооружения, и стреляют только по избранным направлениям.

Твои фантазии, ни на чем не основанные. У нас сейчас война? Вот представь себе что сейчас в ход пускают только избранные части, избранные вооружения, и стреляют только по избранным направлениям. То что ты в детстве смотрел хронику второй мировой войны, и на этом твое понимание процессов остановилось, ну так это твои проблемы. У слова «война» есть общепринятое определение, то что у тебя оно какое то свое, исключительное, это твоя проблема. Собственную ограниченность и инфантильность проецировать на окружающих просто не желательно.

окей, ты сам начал. дословно:
«у слова война есть общепринятое определение».
жду ссылку на постанову КМУ, или указ президента, или хоть какой то вменяемый документ о том что с 2014го года у нас война. Если нет — иди за кораблем, ты просто не способен наглухо ответить за свои же слова.

Ааа, ну раз постановления КМУ и Президента не было, ну значит и войны не было. Я тебя понял. Слушай, но тут ты тоже обкакался немножко. Там как то президент Порошенко задумал великий поход через Керченский пролив и когда этот поход немножко не удался, объявил военные положение на 30 дней. Такое же военное положение, какое объявлено сейчас. (ты если не знал, то войну рашке мы не объявляли, как то и так понятно что война идет, обошлись в этот раз без этих формальностей)www.president.gov.ua/documents/3932018-25594
Так что даже для таких талантливых и сообразительных ребят, которым нужно постановление Президента, оно было. Но я честно говоря думаю, что тебе и постановление Президента уже не поможет особо. Лол, войны у него нету, раз президент указ не издал.

не не не, ты с теми не съезжай. Я правильно понял что правительство это какие то проходимцы, на которых можно й№х положить, и они в принципе не показатель «общепринятого мнения», а вот Александр В. это вам не это, настоящая мантра и эталон мнения общественности. На этом и закончим, если раньше это просто выглядело как легкая дискуссия, то сейчас уже переросло в полнейший аутизм нарцисса. Прости)
п.с. учись читать внимательно. с 2014 года. А указ какого года? и на какой срок? детский сад.

Та ничего страшного. Сейчас тоже нет ни одного документа о объявлении войны хоть одной из сторон, так что, ты можешь быть единственным в мире украинцем в стране которого не идет война. С другой стороны, до 24 февраля ты жил примерно в похожих иллюзиях, так что тебе не привыкать. Ой, надеюсь только никто не подпишет документ о начале войны, а то такое может начаться, на дай бог, конечно.

ты докатился до того, что уже не видишь кто что пишет, это паранойя, такие люди нуждаются в медицинской помощи. Возможно даже принудительной. Если ты не видишь разницу между указами пороха от 2018(!) года на 30 дней(!) в некоторых регионах(!), и зеленского от 24 февраля 2022 года — то тут под вопросом возможно ли тебе помочь в принципе. Не разу не нарцисс не способный признать собственную не правоту, вот ни разу.

Зеленский тоже на 60 дней подписывает, и просто продлевает. Порошенко ввел военное положение на всей территории Украины, об этом прямо сказано в первом пункте указа, который я тебе скинул. Ты уже прекратишь обсыраться, или тебе для этого тоже постановление КМУ нужно?

повторяю вопрос, если у нас война с 2014го года, то почему ввели военное положение только в 2018 и всего на 30 дней? остальное время что было? Ты если будешь отвечать только на то что тебе удобно — тебя ж откровенно пошлют, ты в курсе?

Якщо тут нема майбутнього, то чого ви сидите на українському форумі?

Цікавий у вас перший комент на форумі. «Позитивний».

Підписатись на коментарі