Оподаткування в Естонії. Допоможіть розібратися

Вітаю всіх!

Може хтось вже розбирався у питанні податків?

Чи вірно я розумію. Податки компанії 0%, є тільки податок на виведені дівіденди — 20%

Не можу зрозуміти, чи це податок для компанії, тобто отримуючи грощі на особистий рахунок у вигляді дівідендів я ще повинен заплатит зверху personal income tax (ПДФО).

Чи це вже і є фінальний податок і більше нічого платити не треба?

Порекомендуйте гарного юриста у цьому питанні. Бо треба ще розібратись, чи дооподаткує Україна потім ПДФО.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Так, компанія сплачує 20% від виплати (це буде 25% від прибутку), а фізична особа сплачує свої податки. Більш докладно відповів ось тут dou.ua/...​rums/topic/39352/#2456024

investinestonia.com/...​tion/personal-income-tax
ніби пишуть, що : Taxable income does not include dividends paid by Estonian or foreign companies when the underlying profits have already been taxed.

Але, як на це подивиться податкова в Україні...По факту думаю законно захоче свої 19.5% НДФЛу.

А якщо то ще буде КІК то зовсім весело виходить...

Не знаю як точно в Естонії, але зазвичай є податок приватної особи на дохід від капіталу — прибуток з продажу акцій, дивіденди, прибуток з бізнеса.
Тобто компанія заплатить податок на виведений капітал, а ось хто цей виведений капітал отримує на свій приватний рахунок той заплатить податок на отриманий дохід з капіталу.

Так так, зазвичай так, ось і цікавився як в Естонії в контексті IT це. Є ж там спеціальні умови для стартапів та айті компаній. Та я тільки почав вивчати їх податкову систему, тому ці питання і вилазять.

Ну ось вище пишуть що податок на дивіденди з естонських компаній 0 для резидентів Естонії. Якщо так то це звичайно хороші умови.

Почитав на їх сайтах більш детально. Чудес не буває. 20% corporate income tax. А потім вже personal income tax. Плюс такої схеми, що CIT платиться тільки на розподілений прибуток. А так виходить, що 20% CIT + 9% податок на діви в Україні = ~`27%. Це значно нижче ніж 50+ відсотків у деяких крахнаїх, але все ж.

А в яких країнах буде 50+? Мені здається всюди скоріше біля 30% буде виходити

Німеччина , НІдерланді точно, Іспанія начебто теж. Португалія теж за 50 виходить без руллінга. Там же бакети. Середня ЗП дійсно в 30-40% буде

Ніби естонська найкраща податкова система у світі мало не за усім рейтингами, всеодно не виходить розібратись ? Що до подвійного оподаткування з урядом Естонії діє конвенція zakon.rada.gov.ua/laws/show/233_687#Text А та то так, взаємодія найкращої у світі і найгіршої податкових систем породжує питання, що доведеться йти до юристів і бухгалтерів.

Майже з усіма країнами ця конвеція діє в вакуумі. Наприкал дівіденди від компаній США наша податкова хоче обкладати ще раз, хоча не повинна, не згоден — у суд. Або лети у податкову у штатах, та бери документ з мокрою печаткою)))

Чи це вже і є фінальний податок і більше нічого платити не треба?

This. Для резидентів Естонії всі операції з виведення з корпоративного на власний рахунок — 20% подоходного. Якщо дівіденди, то це єдиний податок. Якщо це зп, то зверху треба ще 33% соцподатку віддать.

Якщо це зп, то зверху треба ще 33% соцподатку віддать.

Выплата зарплаты — это бизнес-расход. С такого 20% платиться не должны, т.к. бизнес-расходы это не «выведенный капитал».

Да, зарплаты точно не облагаются налогом на выведеный капитал

Зарплатня __резиденту__. Резидент платить 20% подоходного + компанія платить 33% поверх бруто-суми.

20% спочатку платить компанія на розподілений дохід, а потім ще 20% фіз особо подоходного? Тобто класична схема

Ні, або дивіденди 20% або 20% + 33% згори якщо ви резидент-працівник.

Тобто дівіденди для податкових резидентів Естонії не оподатковуються.
Компаній заробила 10к евро. Хоче їх виплатити власнику. Плате 2к евро(20%). Власник отримує на приватних рахунок 8к евро і все. Вільно використувє 8к нічого більше не сплачуюючи? Це виходить якийсь полу-офшор у EEA?

Да, это чисто Corporate Income Tax, который платится с распределенной прибыли. Налоги на доходы физлица платить тоже придётся.

Спасибо! В целом так и думал, но была надежда) В какой-то мере это лучше чем Income tax на всю прибыль, а не только распределенную

Ну вон выше написали хинт — если выводить как дивиденды (и ты налоговый резидент Эстонии), то больше ничего платить не придется (сами дивиденды налогами не облагаются). Что достаточно прикольно...

А я так зрозумів що 20% компанія за розподілений дохід, а потім ти ще 20% як ПДФО

Підписатись на коментарі