Резюме Front-end Developer. Краш-тест #02

Привіт всім! Мене звуть Олена, я працюю на позиції Head of Recruiting в компанії LITSLINK.

Маю вже понад 5 років досвіду в рекрутингу та, за моїми підрахунками, за цей час передивилася понад 4000 сівішок різноманітних розробників будь-яких рівнів.

Сьогодні розглянемо сівішку на посаду Front-end Developer, від кандидата, який знаходиться в пошуці роботи. Він — один з учасників рубрики «краш-тест резюме» та заповнював анкету від DOU.

Оформлення

Перше, про що ми поговоримо — це оформлення резюме. В загальному, воно зроблене охайно та сучасно, також особисто мені імпонує чорний колір фону, та білий і зелений колір букв.

Коли я його завантажила, мені відкрився зручний PDF-файл на одну сторінку.

✅ Маленька порада — будь ласка, намагайтеся завжди кидати рекрутеру PDF-файл, тому що база його круто зчитує і кожен пристрій відкриє його в рівному та красивому форматі.

Також дуже важливо як ви називаєте сам файл.

❌ Не треба називати його CV, CV_Ivanov, CV_Front-End, Resume тощо. Ми дуже плутаємося, коли не бачимо прізвище та технологію).
✅ Наш кандидат зробив назву файлу: Ім’я, Прізвище_ Front-end developer, що є дуже зручно для всіх, хто візьме цей файл в роботу. Ваш рекрутер буде вам вдячний за ± такий формат: CV_Ім’я Прізвище_Посада, на яку претендуєте.

Важливе питання — мова резюме

✅Must have — це резюме англійською. Навіть якщо ви не володієте англійською зовсім, то це можна зробити за допомогою вчителів на курсах, гугл-перекладача, словника :)
✅В дуже рідкісних випадках вам має знадобитись резюме державною мовою, але, якщо є бажання його зробити, то можна надіслати обидва варіанти. Приблизно 95% компаній будуть розглядати тільки англійську версію, тому що далі його треба показати замовнику, інвестору, або СЕО/СТО.
❌ Я вважаю, що резюме російською мовою в Україні та за кордоном більше нікому не знадобиться.

Наповнення самого резюме

Фото

В нашому випадку це — стандартний портрет, сама фотографія також світла та якісна.

✅ Краще за все використовувати ваше актуальне фото без сонячних окулярів та гарної якості.

Знаю, що колеги можуть сказати, що фото в резюме не є обов’язковим — так, це правда. Але якщо вже ви його додаєте, то найкраще використовувати гарне фото не дуже великих розмірів.

✅ Гарним прикладом є професійні фото з конференцій та мітапів.

Контакти

В нашому прикладі дуже класно зроблені посилання на телеграм, лінкедін, гітхаб, крім цього, стандартно вказані номер телефону та пошта.

✅ Телеграм та лінкедін важливі для рекрутера, щоби хутко додати кандидата до активних контактів.
❌ Але тут, оскільки кандидат не в Україні, я б поставила країну та місто на перше місце, і назвала б Location and Contacts, щоби цю інформацію було краще видно.

Назва посади

В нашому випадку Front-end developer, що є гарним прикладом.

❌ Не завжди я раджу використовувати Junior/Middle/Senior, тому що в окремих випадках може бути різна оцінка вашого рівня компанією.
✅ Також можна використовувати такі приклади:

  • Front-end (React) developer,
  • Front-end (Angular) developer,
  • Front-end (Vue) developer.

Якщо ви Front-end розробник, то ця інформація буде корисна, щоби ті, хто переглядає резюме бачили, з чим ви хотіли б працювати найбільше, чи в чому маєте найбільший досвід.

Досвід роботи

Використовується назва «PROFESSIONAL HISTORY», також можна називати «Experience».

❌ В нашому випадку ми маємо трохи заплутаний опис.
✅ Краще було зробити таким чином:

— Company name,
— Role,
— Start months — Present,
— Responsibilities,
— Tools.

Але тут ми маємо тільки досвід проєктів, тому на прикладі однієї з компаній у резюме розберемо, як зробити кращий опис. Що вказано:

{vanilaJs, REST API, Handlebars, Parcel, html, scss}
— A Web Application for choosing and search trand movie.
— Role: Front-end developer

✅ Дуже добре, що у самому резюме це активний лінк, адже можна переглянути створені проєкти.
❌ Але ми розуміємо, що це могла бути командна робота, тому треба показати саме досвід нашого кандидата.
✅ Слід краще розписати розділ «- Role: Front-end developer»: що конкретно зробив, чого навчився, що конкретно використовував, в які терміни був зроблений проєкт.

Також, про робочу історію:
❌ Згадку про досвід у компанії, де була посада Mechanic, я би радила прибрати, оскільки це не стосується досвіду в IT-компанії та не буде мати впливу на рішення.

Навички

Вказано гарний базовий набір для цієї спеціальності під назвою «SKILLS».

✅ Я також раджу використовувати такий формат, коли все в стовпчик.
❌ Що я точно не раджу — ставити проценти володіння біля кожної технології, це вам не на руку в будь-якому випадку.

Освіта

Тут в нас є GoIT Academy та вища освіта — «Technological education» qualification of teacher of labor training and basics of informatics.

❌ Ця спеціальність не є базовою освітою для девелопера, тому її також можна поставити на другий план.
✅ А от досвід навчання в GoIT Academy можна розписати більш детально.
✅ Тут також зазначу, що гарно описано знання мов, але найголовніше — щоби це дійсно було так. Якщо ви зазначили Intermediate — то це повинен бути саме він. В нашого кандидата тут також є лінк на сертифікат і, сподіваюся, співбесіда англійською пройде для нього комфортно.

Загальна інфа

В нашому випадку назву «PROFILE» також можна замінити на Summary, щоб дати зрозуміти, що описано в цьому розділі.

✅ Тут я раджу написати пару слів про себе й про те, яку посаду ви хотіли б займати. В цьому розділі вам треба розписати в 2-3 реченнях найголовнішу інформацію.

Всі ми розуміємо, що пошук першої роботи — не легка справа, але гарне резюме + англійська + знання технологій і бажання багато працювати і вчитися допоможуть вам отримати перший офер та розпочати ваш шлях у професії.

Бажаю цьому кандидату і всім, хто зараз в пошуку, не здаватися, шукати можливості та вдосконалювати себе кожного дня!

👍ПодобаєтьсяСподобалось26
До обраногоВ обраному11
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Автору: все обычно обсуждают резюме программистов. А вот бы увидеть идеальное резюме рекрутера. Приложете свое CV чтобы показать остальным пример?

Головне щоб назва файлу була зручною)

Це може бути темою для окремої рубрики :)

У ідеального рекрутера резюме має бути поганим.

Здогадуєтесь чому?

По поводу черного фона: а приложите фоточку к статье, как выглядит резюме в распечатанном виде. Особенно в Ч/Б варианте. Уж очень хочу посмотреть на этот черный лист и ваши комментарии к тому как он выглядит и как удобно пользоваться таким документом. Заметьте, даже если вам в ваших процессах не нужно его печатать, с большой долей вероятности клиент может захотеть его распечатать.

Ну от чесно, кому потрібні ті компанії, які роздруковують резюме?

Може там ще й анкети потрібно буде ручкою заповнювати?
І з ксероксом диплому обов’язково приходити!

Писать навыки в колонку — это зашквар. Растянет только текст по вертикали. Если ты джун и ищешь первую работу — то это оправдано (даст заполнение страницы). Но если у тебя уже 5-6 разных проектов, то написание скиллов в столбик для каждого растянет резюме на 3 страницы. Как по мне лучше перечислять скилы через запятую, начиная с тех, которые знаете лучше всего. И не писать названия, которые вы слышали, но не использовали. За каждый скилл могут спросить.

Вы верно подметили, и в тоже время, это первое резюме)

Если поддерживать линкедин в актуальном состоянии и детально расписывать позиции, то можно затем экспортировать свое резюме. У вас всегда будут актуальные годы разработок. И вам не нужно будет переписывать или переформатировать множество раз одни и те же данные. Формат резюме из линкедин не идеален, но достаточно хорош, чтобы им пользоваться. Это позволит в разы сэкономить время разработчика, а рекрутеру будут поступать резюме в похожем формате и будет очень просто ориентироваться по тексту. Вместо жалких попыток разработчиков прислать резюме с ромашками, черным фоном, зелеными буквами и не понятно каким шрифтом.

З одного боку, якщо резюме вже готове, то його також не потрібно переформатовувати кожен раз. Відкрив, дописав новий параграф з останнім місцем роботи і готово.

З іншого — робота над резюме це сама високооплачувана робота.
Технічно це те ж саме, що і AppStore Optimisation.
З такої перспективи ясно видно, що яким би не був формат, немає ідеального. Через рік-два все рівно захочеться трохи полірнути.

фото в резюме... штирліц ніколи не був таким близьким до провалу

Дивує, що все ще залишається рудиментарна звичка прикріпляти фото до резюме.

Дивує, що все ще залишається рудиментарна звичка прикріпляти фото до резюме.

Рекрутер же должна получать какое то удовольствие от работы? Что может быть более вдохновляющее, чем фейс сеньйор девелопера, уверенно принимающего ее офер? =)

Фото у резюме дуже допомогає, коли тобі знов потрапляє резюме із знайомим ім’ям, але швидко пригадати, як кандидат себе поводив на інтерв’ю не виходить. Це насправді зручно для тих, хто проводить співбесіду.

Так, візуальна пам’ять краще працює ніж схожі імена

Що заважає подивитись на фото в Linkedin в такому випадку?

Нічого не заважає.
Просто фото прям тут, а на Linkdedin потрібно ще заходити.
А якщо в LinkedIn розлогінило або з чужого компьютера відкрив резюме...

Підписатись на коментарі