А як ви готуєтесь до ймовірної мобілізації?

Соцмережі рясніють постами «де ви були ці 8 років» від військових і волонтерів з закликом починати готуватись, проходити базову військову підготовку, курси з тактичної медицини, прикупити спорядження і зручне взуття. Адже війна закінчиться не скоро і мобілізація триває.
Починають відкриватись нові навчальні центри для цивільних.

На ютубі розкручуються канали з навчальними відео. З’являються платформи для новачків типу sprotyvg7.com.ua, Спротив , Яблуня

Цікаво, а як ви готуєтесь і чи готуєтесь? Чи бачите сенс в онлайн навчанні теоретичної частини військової підготовки (топографія, основи мінної безпеки, принципи інженерної підготовки позицій, правила користування і догляду за стрілецькою зброєю і тд )? Як шукаєте навчальні оффлайн центри?

Спойлер: відповідей на ці питання в обговорені немає, на жаль. За виключенням 2-3 коментів.

👍ПодобаєтьсяСподобалось14
До обраногоВ обраному4
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Вже писав це місяць тому в іншому топіку, але повторюсь:

Як же багато гною серед айтоти...

Собираю снарягу нормальную. Физ нагрузки чтобы не засиживаться. По комментам смотрю что многие готовы хоть на уголовку лишь бы не идти в армию. Но задумывались ли вы что в городах под штурмом, если зайдут рашисты то они вас спрашивать не будут. Так что если дойдёт до такой ситуации то лучше с нормальной снарягой идти воевать за своих, чем служить мясом для чужих войск

Ніяк. Чекаю поки відкриють кордони та звалю . А якщо не відкриють — розгляну «альтернативні методи рішення питань з перетином кордону». дякую владі за те що допомогла мені зрозуміти хочу я будувати тут майбутнє, або ні , своїм рішенням використовувати чоловіків як безправний ресурс та повальним сексизмом. Вільна країна вільних людей

Сильно туди не рвусь, але якщо що тікати не буду. Призовуть так призовуть.
Відновив після річної перерви ранкові пробіжки щоб бути у формі.
На усілякі навчальні відоси з ютубу сенсу марнувати час не бачу — усього що потрібно навчать

Питання ж про те, як ви готуєтесь до мобілізації і чи готуєтесь. Мова йде про свідому підготовку. Топік «як ви уникаєте мобілізації і як швидко втікатимете за кордон» створіть і обговоріть окремо, будь ласка.

585 коментарів

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Волонтерю, намагаюсь розбиратися у тому, що потрібно нашим військовим (і що непотрібно також!), що як працює, що належної якості, а що ні. Потихеньку збираю паралельно і собі снарягу. Якщо не собі — то комусь із близьких, щоб все було напоготові. Почав бігати вперше за 10 років, роблю фізичні вправи, щоб не втрачати форму. Дізнаюсь новини з «передка» від знайомих, щоб приблизно вже мати готову картину в голову, як воно там.

Соромно за тих, хто тут пише про «втечу» будь-якими способами. Але я впевнений, що таких точно не більшість

Никак небуду Дубинский свалил и другие крысы катаются туда сюда, пусть их кидают

Ніяк. Вмерти від арти в окопі я можу й без підготовки, а на інше мотивації та фізичних і психологічних можливостей немає.

Головне чесно написав. А не так як багато хто корчить героя з себе.

Потрібно дивитись на цю важку ситуацію конструктивно:
— які тактичні та оперативні дії ЗСУ можуть знешкодити артилерію росіян (знищення складів, захід в глибокий тил ворогу та руйнування доріг та комунікацій в окупованих землях України на Луганщині та Донеччині);
— як можуть допомогти цивільні перед комп’ютером — збір та передача інформації для ЗСУ з російських пабліків ОРДЛО + російських VK, однокласніки тощо.
— як може допомогти виробництво — наприклад виробництво металевих навісів для окопів, персональних щитів в формі черепахи, щоб боєць міг накритися бронею навіть на землі при артилерійському ударі;
— можна за гроші збирати інформацію від жителів ОРДЛО та передавити ЗСУ інформацію про склади зброї тощо.
Нам нічого не залишається, як конструктивно шукати вирішення проблем — а саме знищення російського ворога та введення в його стан перманентної паніки, щоб вони тікали з України.
Артилерія Кацапстану — це проблема. Потрібно шукати конкретні рішення для ліквідації артилерії та їх БК + захист військових ЗСУ, яких зараз розстрілюють по суті своїй, але і відступати їм сильно не дають.

Потрібно дивитись на цю важку ситуацію конструктивно:
— які тактичні та оперативні дії ЗСУ можуть знешкодити артилерію росіян

З нас живі мішені робили.
Були накази: зайняти позицію, яку крило артою раз на 7-15 секунд всі 12 годин, не стріляти, спостерігати, доповідати по неробочому зв’язку нашій арті про місцезнаходження орчої арти, копати окопи далі. Після цього з контузіями півроти, двоє наших в полоні.

Якщо адекватно думати, то так, треба тактікулитися, бо нас в декілька разів менше, аніж орків.
Але й занять по тактиці з нами ніхто не проводив. На прохання про це була відповідь: вам це непотрібно, просто стріляйте у бік орків.

Можна якусь більш розгорнену історію?

Це поряд зі Слов’янськом було.
орки сюди своє лайно про полонених вилили:
t.me/vysokygovorit/8305 — Коля та Валентин з нашої роти.

кремлівський пропагандон теж не міг не промовчати:
m.youtube.com/watch?v=aJXZfpgKdqI

Основне я написав.
Цією ситуацією займаються ті, в кого є повноваження.

Додам, що такий розклад був як мінімум ще в одної роти.
Тобто вчинили так, немов ми штрафбат якийсь.

Серьезно ? Этот Николай правду говорит про изнасилование ?!!!!

Кешшашо правда. Русіш тв не збреше.

Я про оце:

Серьезно ? Этот Николай правду говорит про изнасилование ?!!!!
З нас живі мішені робили.
вам це непотрібно, просто стріляйте у бік орків.

Не сумніваюсь, що таке може бути в армії імені Ахметова-Коломойського-Фірташа-Іванющенко.

Хороший окоп тебя спасет и от арты и от авиации. Прокачивай навыки работы с лопатой

Запитання без жартів. Як окоп рятує від прямого попадання? Від осколів які прилетіли збоку я ще розумію..

А спробуй попади з літака прямісінько в хороший окоп. Або навіть артилерією. Або навіть гранатою якщо там все ну зовсім по правилах відрито.

Думаєш там хтось цілиться прямісінько в окоп? Рандомно може потрапити.

Хороший окоп, а ще краще окоп в окопі, звужує смертельну зону в рази. Одне діло опинитись у смертоносному колі радіусом 20 метрів, інше — радіусом 2 метри. Про це і мова

Рандомно і цеглина на голову може впасти. Або метеорит. Або рептилоїди. Або слон з зоопарку втече і затопче. Все питання в ймовірності цього «рандомно», і правильний окоп радикально покращує ймовірність (на користь «не попаде»).

Думаєш там хтось цілиться прямісінько в окоп? Рандомно може потрапити.

на цьому сайті є стаття чувака що був в окопі. Він казав що під керівництвом орлана арта аж бігом накидує просто в окоп.

Це зброя вже сьогодення та майбутнього. Прилітає високоточний дрон і кидає бомбу або міну прямо в окоп, будівлю, на дах автомобіля, танку, бтр чи бмп.
Черепаху не може вполювати жодна ворона, а от степову мишу, гусеня чи зайченя легко.

Від бомби чи міни не врятує колодяне перекриття, не врятує черепашка, не врятує окоп, не врятує профільна бетонна стеля, якщо летить прямо в тебе.
Ваша аналогія вірна, тільки на ділі черепашки зовсім слабенькі, і полюють не ворони а орли, та і мишки степові їх особливо не цікавлять. Занадто глибоко сидять.

Треба питати у військових, що їм може допомогти для захисту і робити відповідно запити до виробничих галузей економіки.
Те, що я пишу — це більш стосується осколків та враження осколками. Зрозуміло, що від прямого попадання міни, бомби чи танкового снаряду сильно нічого не врятує.
Наскільки розумію, то 80% загиблих — це ураження артилерійськими-мінометними обстрілами, в більшості осколкові поранення. Це проблема. Її потрібно якось обговорювати, вирішувати та запускати у виробництво.
Проблема коротко — захист (на 180-270-360 градусів) бійця від осколків.

Все це вміє окоп.

Не ображайтесь, але у вас трохи кол-оф-дьютішне уявлення про армію. Це я не про конкретно цей коментар, а загалом.
А конкретно — звичайно треба спілкуватись з солдатами і вирішувати наявні проблеми. І так, більшість поранень це осколки
Ви все правильно пишете.

Сам окоп без даху проти артилерії не захистить. Зараз там роблять перекриття з дерева у 2 рівні.
Це завдання для ВПК та цивільного виробництва розробити мобільні конструктори (розбірні, пересувні на колесах) у вигляді металевих, а краще кевларових дахів з системою оповіщення (датчики руху як приклад).
Плюс, так собі уявляю, що потрібні якісь щити (легкі, розбірні, протиосколкові) у формі панцира черепахи, якими можна захищатись піхоті від артилерійських обстрілів при пересуванні без окопів на землі. Ліг, прикрився.
Щити (розбірні) потрібні різноманітні — для захисту вогневих позицій, для захист від мінометних та артилерійських обстрілів.
За моїми спостереження українській армії потрібні крім усього іншого..... велика кількість якісних та зручних лопат. Тому можна звернутись до шведів, фінів, норвежців з проханням надати їх лопати та інструменти для копання важкого ґрунту.

І все одно, якщо прилетить прям по мені — ніякий щиток не врятує. Тому треба просто копати окоп в окопі, і тоді все буде ок і без всяких щитків.

А панцириники і перекриття роблять, тільки хто ж їх буде оце вохити і розставляти, коли фронт туди-сюди калатається

Пікап + щити + кулемети + дрон + гранатомети = це необхідний мінімум для піхоти. Якщо США та ЄС надають нам 100-200 тис старих пікапів або джипів для ЗСУ — то це робить українську армію мобільною та швидкою. А щити потрібні, на мою думку, легкі, гнучкі — типу парасольки або панциру черепахи.
Ми ж тут дискутуємо. На війні технології та ідеї народжують в рази швидше ніж в мирний час. В нас металу в державі багато. От Ахметов, Пінчук можуть подумати і придумати якісь розумні рішення для захисту солдат в окопах. Перекриття з дерева зараз точно роблять і не просто так.
Потрібні нестандартні рішення для протидії російській армії (враховуючи її сильні сторони) — думати, пробувати, експериментувати, знаходити оптимальні і прості (робочі) рішення. Розумні військові є. В них питати, що їм треба — а промисловість нехай проводить мозкові штурми і виробляє як в Україні, так і за кордоном.

Окоп без даху захистить від артилерії настільки добре, наскільки може окоп;) а окоп в окопі — ще краще.
А окоп з перекритям, як у бліндажі — ще краще, і само собою їх роблять. Там, де доцільно.
До речі, окоп з дахом в 2 шари навіть товстих колод — теж не врятує, якщо летить прямим попаданням. А якщо непрямим — допомагає простий окоп)) Щоб захистив — треба ще пару метрів землі зверху, та і то не факт, що допоможе, бо снаряд може зі сповілюнювачем, і вибухне не зверху а уже під землею.

Щити — неефективні. Якщо людина лежить — її так просто не зачепить, якщо впало не поруч. А якщо не лежить, або якщо падає поруч — уявляєте, якого розміру і товщини має бути щит? Як з ним рухатись взагалі? Легкі, розбірні — це не про щити)) Взагалі є розробки саморозкладних щитків, які мають захистити від кулі з пістолета, але про гаинтівку чи тим більше осколок там і мови нема.
Це я до того, що будьте певні — не ви перший придумали щит.

Мобілних конструкторів нема і не буде в силу такої ж малої ефективності. А кевлар для бліндажу це взагалі нонсенс, це якийсь золотий окоп просто. До того ж сила вибуху буде така, що в півметра кевлару не доможуть.

Році в 15 почали будувати так звані протикумулятивні бліндажі. Хороші, товстелезні, бетонні, з броньованими дверцятами на бійницях. Ну і якось вийшло так, що птур такий бліндаж пробив наскрізь.

Загалом, люди воюють не перший день. І очевидні ідеї про захист зі всіх сторін, само собою, звучали не раз. Це я до того, що не так все просто. Вбивати сильно легше, ніж рятуватись.

Як би не було смішно, але це на 100% трушна думка. Основна робота солдата — копати окопи і для себе, і для техніки.

Плювати на підготовку і на мобілізацію в цілому.
Скіл стрільби достатнього рівня, впевнений, можна розвинути за годину. Всі інші навички — до побачення. Тактику не вивчиш і не відпрацюєш самотужки. Та і на учебочці її не дадуть. Розуміння, шо не треба вночі в темноті палити вогонь — це уже вроджене. Теж не навчишся, поки хтось від подібного не постраждає.
До війни не підготуєшся вдома.
А в ± адекватній фізичній формі себе потрібно тримати постійно. Це так, для хорошого життя, а не для підготовок до чогось поганого.

Єдине, що дійсно необхідно зробити — знайти контакти того, хто зможе швидко закупити потрібне спорядження. Можна і зразу купити, якшо не прижимає, що куплене тобою могло би більше знадобитись комусь на фронті.

З тезою «скіл стрільби впевненого рівня за годину» дозволю собі не погодитись, благо на заняттях з практичної стрільби можна побачити як стріляють люди з нуля, як через годину і як — через 10.
Благо інколи приходять люди в яких власної зброї вдома нема — в них і на восьмій годині результати десь в діапазоні від дуже невпевнені до не дуже впевнені.
Зате якщо викреслити слово «впевнений» то погоджуюсь — все одно воювати доведеться в першу чергу проти артилерії і мінометів, де «достатній скіл» це «вміє поставити на запобіжник, не розмахує дулом в сторону своїх і не тримає палець на спуску».

Впевнений, не дуже впевнений, впевнений не дуже і тд — це все слова, не метрика. Як і фраза «достатній рівень». Тому я конкретизую: за годину (насправді багато хто уже через 10 хвилин), людина буде на ізі вибивати ростову мішень з 100-150 метрів. Як по пульці так і короткими. Ну, можливо не домогосподарки чи лякливі люди, але загалом все так. Дядьки яких я знаю — справлялись.
Такий скіл покриває більшість потреб, тому вважаю його достатнім.

І це я саме про достатній навик стрільби, а не тб поводження зі зброєю.
Для тб чи інших штук типу швидкого перезаряжання, та хоча б зручного носіння — таки треба час, ну і капля інтелекту, з якою часто проблеми. Наприклад більшість солдат заганяє патрон в патронник, кулемети стоять так просто 24\7, і розуміння, шо це тільки шкодить не приходить до них роками. Власне, рівень підготовки солдат, як він є

Наприклад більшість солдат заганяє патрон в патронник, кулемети стоять так просто 24\7, і розуміння, шо це тільки шкодить не приходить до них роками

Що з цим не так?

Не так те, що зведення швидше, ніж підйом. Маю на увазі, що ви знімаєте запобіжник і затвор тягнете якраз по дорозі до горизонтального положення автомату. Коли ви піднімете автомат — він уже буде зарядженим. Необхідності тримати там патрон немає, і ніякого виграшу у часі немає. Він є тільки тоді, коли людина слабо володіє зброєю, не може швидко знайти того затвора чи ще щось, це якраз уже про підготовку історія. Зате є програш у тому, що пружина прослаблюється, потім автомат стріляє сам по собі. Або просто випадково люди стріляють самі себе, чи ще гірше — у колег. Потренуватись з автоматом, загалом, виходить дешевше :)
З кулеметами все те саме, тільки гірше: там ця пружина може бути натягнута місяцями. Ну і затвор там не зовнішній, рукою не зупинити, почне само стріляти — весь короб вистріляє.

Це про пости і слабоконтактні бої звичайно, не про ту ситуацію, коли ворог у сусідній кімнаті знаходиться

Дякую за відповідь!
Зрозуміло.

пружина прослаблюється, потім автомат стріляє сам по собі

Жах :(

Скіл стрільби достатнього рівня, впевнений, можна розвинути за годину.

Рембо зачеркнуто Кожаев перелогинься :)

Будешь много говорить — изобью, а потом еще и ножичком!!

Йду не тренінг з домедичної підготовки.
Запрошую і вас: t.me/full_of_hatred/564

Збираю спорядження, якого мені не вистачало в лютому-березні (багато чого було свого, але є багато дрібниць, на які цивільний не звертає уваги, тепер знаю, що має бути). Підтягую фізо, планую піти в зал тренуватись, також треба поновити навички з домедичної допомоги. Відкладаю грошенята, щоб дружині з трьома дітьми рік було за що жити в будь-якій країні Європи, за необхідності.

А що після року? Повернутись в Україну без грошей?

Знайти роботу в Європі, як мінімум. Ну і я до того часу планую повернутись до цивільного життя.

Збираю спорядження, якого мені не вистачало в лютому-березні (багато чого було свого, але є багато дрібниць, на які цивільний не звертає уваги, тепер знаю, що має бути).

Для інших було б корисно мати список таких дрібниць.

Багато чого — суто індивідуальне (як, наприклад, Rx-вставки в балістичні окуляри, або антабки на АК-74 для шульги). Тактичне спорядження також залежить від характери задач (сидіти під артою в Северодонецьку та їздити по передку з дроном — очевидно різні речі потрібні). З того, що у мене не було і дуже харило:

• максимально компактний спальник (бо мій USGI MSS теплий та зручний, але завеликий для виїздів без постійної наявності авто поруч)
  • operator gun belt, можна погуглити, що воно таке
  • надувний каремат
  • якісна компактна лопата (у мене десь вдома була, але не надав достатньої уваги)
  • туристичне столове приладдя (легка термокружка, термос, виделка-ложка)
  • фільтр для кави по-в’єтнамськи (металевий)
  • спеціальна сумка для прання білизни (типу Scrubba) та компактний засіб для прання
  • Crocs
  • пластикові карабіни Grimloc
  • батареї підвищеної ємності на Baofeng UV-5R

Але треба розуміти, що у мене на 24.02 був повний сейф зброї, десь 7000 набоїв різних калібрів і окрема кімната для спорядження, тож 90% (від керамічних плит до болторіза та дремеля) я тут не перераховую, бо в мене все це було.

Маючи 3-х дітей ти можеш виїхати (по закону, поки що).
Не захотів?

А я і виїхав, після майже місяця бойових дій у складі 72 омбр (контракт не підписував, одразу попередив, що після битви за Київ планую відчалити). Зараз планую повертатись, бо відчуваю, що можу робити для України більше, ніж просто епізодично донатити знайомим волонтерам.

Стаття 65. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України.

Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

У мене одне питання до тих, хто косить від мобілізації та розповідає про сексизм: а чому ви до сих пір жили в країні, з основним законом якої ви не погоджуєтесь? До 24.02 кордони були відкриті. Чи ви і в роботі приблизно так само до контрактів та робочих домовленостей відноситесь?

А де ти тут побачив обов’язок конкретно для чоловіків? Тут написано обов’язок для всіх громадян не залежно від статі.
Також почитай 24 статтю в якій написано що заборонено надавати привілеї чи обмеження на основі статті. І ще одне цікаве. А як нарахунок громадян України які перебувають за кордоном? Вони не зобов’язані захищати державу?

У нас чимало військовозобов’язаних жінок, взагалі-то. І що за манера відповідати питанням на питання?

Просто є заздрість (і в мене також), що зараз хтось нашару живе біля моря та приймає сонячні ванни, бо червоний хрест допоміг. А хтось (наприклад я) працює в дві зміни стрибаючи наче заєць, щоб всіх родичів забезпечити і на армію задонатити, і залишитись з роботою при падаючих ринках та скороченнях.

Я б сказав це не заздрість це просто ганьба що в Україні пропагується сексизм і грубо порушуючи статтю 24 Конституції чоловіків віднесли до другого сорту і заборонили перетин кордону на основі статевого органу.

Я б сказав це не заздрість це просто ганьба що в Україні пропагується сексизм і грубо порушуючи статтю 24 Конституції чоловіків віднесли до другого сорту і заборонили перетин кордону на основі статевого органу.

Це ж не одна ганьба, в Україні пропагується ще й ейджизм, адже дітей спокійно відпускають, а чоловіки в цей час мають сидіти в окопах. Доколє

Ось тут ти дав маху. Діти — неповнолітні, а отже не мають тих самих прав як інші. Це пов’язано з біологією а не філософією. 2-ох річна дитина не може вирішувати чи їй можна наприклад курити чи ні.

Діти — неповнолітні, а отже не мають тих самих прав як інші.

Тобто все як я і написав: ейджизм, ганьба і т.д. прописані прямо в Конституції.

Це пов’язано з біологією а не філософією

Та не вже? І це пише та ж людина що і

це просто ганьба що в Україні пропагується сексизм і грубо порушуючи статтю 24 Конституції чоловіків віднесли до другого сорту і заборонили перетин кордону на основі статевого органу.

))

І тут я тебе піймав на сексизмі))) Тобто ти прирівнюєш жінку до дитини? Вважаєш що вона не здатна самостійно приймати рішення? Баг за багом, друже))) Логічний ланцюжок побудовано некоректно)))

І тут я тебе піймав на сексизмі))) Тобто ти прирівнюєш жінку до дитини? Вважаєш що вона не здатна самостійно приймати рішення?

Бгг. З чого ви взяли? Де я писав, що жінка не здатна сама приймати рішення? Насправді, ви самі себе спіймали на сексизмі подумавши, що я стверджую наче жінки не здатні приймати рішення. )))
Все дуже просто — справа в біології, а не в сексизмі і т.д.
П.С. Ще більш іронічно, що ті ж люди котрі пишуть, що для армії є професійні військові (які в більшості своїй вже воюють), офіцери запасу (в яких своя черга і їх не можна не те що мобілізувати не на офіцерську посаду, а навіть на іншу ВУС), але не вони (бо не для війни мама квіточку ростила), ті ж люди пишуть що закриті кордони для чоловіків це сексизм. )) тобто хай жінки те ж йдуть на війну, а нас не трогай, бо не має досвіду і т.д.

Ох і викручуєшся ти))) А поясни мені яка біологія не дозволяє виконувати жінці чоловічу роботу? А може ти ще запропонуєш внести в законодавство заборону для жінок працювати в певних сферах діяльності де ти вбачаєш особливу біологію? А ти не задумувався над тим як в Ізраїлі воюють жінки нарівні з чоловіками? Чи у них генетика не жіноча? Ох і сексистські у тебе натяки)))

Ох і сексистські у тебе натяки)))

Це як в анекдоті про маніяка, який вкінці звинуватив лікаря що той малює такі картини.

А поясни мені яка біологія не дозволяє виконувати жінці чоловічу роботу?

Наприклад так біологічно склалося, що:
1. чоловіки переважно фізично сильніші -> більшість обзроєння та обладунків заточені саме на чоловіків
2. у жінок бруд та антисанітарія негативно впливають на здоров’я значно більше, особливо на репродуктивну систему
3. [саме головне, тут можете звинувачувати в сексизмі, об’єктивізмі і т.д.] умовно 100 жінок і 10 чоловіків за два роки зможуть народити 100 дітей, а 10 жінок та 100 чоловік тільки 10.
Ще є деякі біолоігчні відміності організмів котрі очевидні для дорослих людей.
Доречі, наразі воює багато жінок.

Ох і фантазер ти))) Щоб не гаяти час і не пояснювати на явні проколи в твоїх роздумах давай одразу перейдемо до практики. Поясни чому в армії Ізраїля воюють жінки на рівні з чоловіками? У них не жіночі організми?))))

Щоб не гаяти час і не пояснювати на явні проколи в твоїх роздумах давай одразу перейдемо до практики.

Ну себто на очевидні біологічні відмінності не має чим відповісти. Це ще я забув про факт, що чоловіки значно агресивніші і як наслідок мають значно більшу мотивацію на війні.

Поясни чому в армії Ізраїля воюють жінки на рівні з чоловіками?

Ну давай розбиратись, що там нам вікіпедія каже uk.wikipedia.org/...​ki/Жінки_в_збройних_силах
І тут suddenly:

Незважаючи на ці зміни, менше 4% службовиць знаходяться на бойових позиціях, таких як піхота, екіпаж танків чи інших бронемашин, служба артилерійських гармат, льотчиці-винищувачки тощо. Більшість зосереджена у бойовій підтримці.

І що ми маємо, чому ж тільки 4% служат на передку? Чи не через ці не існуючі біологічні відміності?
Доречі на літо 2021 в ЗСУ було ~ 15% жінок.

П.С. Окремо хочу підкреслити, що я не проти
жінок в ЗСУ і за рівні права та можливості і не буду проти навіть якщо жінка очолить генштаб чи тим паче стане міністром оборони. Мій пойнт тільки в тому, що є очевидні біологічні відміності => відкриті кордони для жінок + виключення їх з мобілізації це логічне та правильне рішення.

Я зрозумів. Твої фантазії вище за реальність. Тобто якщо на практиці в цивілізованих країнах служать однаково як чоловіки так і жінки то для тебе це не має значення. Фантазія — це основа на якій ти будеш свої роздуми. А ти простий сексист тому я навіть не збираюся вести з тобою діалог.

Як на мене, Ваш опонент навів у якості аргумента не фантазії, а цитату з Вікіпедії.

А це хіба не міняє того факту що він сексист? А якщо він почне виступати за те що чорношкірим треба заборонити навчатися в університеті томущо у них інша генетика і почне сипати статистикою з вікіпедії чи іншого джерела то він буде расистом? Нагадаю що встановлення привілеїв за ознакою статі є не лише сексизмом а й порушенням 24 статті Конституції України.

Так жінкам не забороняють служити.

Я зрозумів. Твої фантазії вище за реальність.

Я вам приводжу відсоток жінок на передовій у вашому же прикладі, а ви мені про фантазії.

Тобто якщо на практиці в цивілізованих країнах служать однаково як чоловіки так і жінки то для тебе це не має значення.

Як виявилось однаково по кількості не служать навіть в Ізраїлі. Вже мовчу про інші цивілізовані країни, де жінки не підлягають мобілізації suspilne.media/...​dla-zinok-pracue-u-sviti :

1. США: служба в армії є добровільної, жінки те ж можуть служити. І тут рапотово «Закон лише зобов’язує всіх громадян та іммігрантів (незалежно від їхнього юридичного статусу) „чоловічої статі“ віком 18-26 років зареєструватися в системі воєнної повинності». Себто якщо буде глобальний капець яr у нас, то на обов’язковий призив підуть тільки чоловіки. Ататата конституція, сексизм, чому тільки чоловіки, що за фантазії?
  2. Німеччина: загальний військовий призов скасували у 2011 році. До цього він поширювався лише на чоловіків, а жінки могли служити в армії на волонтерських засадах. Ататата конституція, сексизм
  3. Польща: обов’язковий військовий призов був призупинений у 2008 році, але збереглося зобов’язання для всіх повнолітніх чоловіків стати на облік. Ататата конституція, сексизм
  4. Швейцарія: Всі фізично придатні чоловіки Швейцарії віком з 20 до 34 років призиваються на військову або альтернативну цивільну службу яка триває 18-21 тиждень. Ататата конституція, сексизм
А ти простий сексист тому я навіть не збираюся вести з тобою діалог.

Канонічне «Мнє вас жаль»

Який ти кумедний сексист. Особливо кумедно читати пункт 2. Де ти пишеш не про поточну ситуацію а про історію. Чого так слабо? Згадай ще 16 століття))) В США зараз розроблені зміни які мають бути проголосовані згідно яким на облік будуть ставитись також жінки. І мотиви цього — встановлення рівності між статями.
Але головне не те. Ану наведи мені будь яку цивілізовану країну де можуть заборонити перетин кордону на основі статевого органу. Можеш взяти всі кейси: війна, виверження вулкана, напад інопланетян.

. Де ти пишеш не про поточну ситуацію а про історію. Чого так слабо?

Ще раз поточна ситуація:
1. В США: всі чоловіки з 18-26 років стають на воєнний облік.
2. Швейцарія:

Всі фізично придатні чоловіки Швейцарії віком з 20 до 34 років призиваються на військову

3. Польща

зобов’язання для всіх повнолітніх чоловіків стати на облік.

Ще докину трохи з ситуації на березень 2020

З країн НАТО наразі призов зберігається у Данії для чоловіків від 18 років на 4-місячну службу, Естонії (чоловіки від 18 до 28 років зобов’язані проходити 11-місячну службу), Греції (чоловіки від 19 до 45, 8-місячна служба в армії або 12-місячна служба на флоті чи ВПС)

Найбілшь релевантний для нас приклад Пд.Корея

Згідно із законом Південної Кореї всі працездатні чоловіки до 35 років повинні нести військову службу протягом 18-21 місяців в країні, яка технічно перебуває в стані війни з Північною Кореєю.
До лав збройних сил Кореї призивається кожен чоловік. Навіть якщо він з якихось причин перебуває за межами країни, він зобов’язаний повернутися і виконати свій обов’язок перед батьківщиною, несучи службу протягом 21 місяця.

Себто ти забов’язаний повернутись, щоб відслужити якщо виїхав з країни. Плюс за ухиляння можна спокійно сісти на 10 років. І це все тільки для чоловіків.
Це от все поточна ситуація.

П.С. Варто зазначити, що є країни які призивають і чоловіків і жінок: Швеція, Франція (правда фактичного призову давно не було)

Так ти і не відповів на головне питання. В якій цивілізованій країні можуть обмежити право перетинати кордон на основі статевого органу? Навіть в Україні це незаконно, навіть під час війни. Назви будь ласка країну.

Так ти і не відповів на головне питання.

Твій початковий комент в цьому треді:

А де ти тут побачив обов’язок конкретно для чоловіків? Тут написано обов’язок для всіх громадян не залежно від статі.
Також почитай 24 статтю в якій написано що заборонено надавати привілеї чи обмеження на основі статті. І ще одне цікаве. А як нарахунок громадян України які перебувають за кордоном? Вони не зобов’язані захищати державу?

Себто з пешим питанням про обов’язок тільки для чоловіків ми розібрались, є купа прикладів секситських країн: Швейцарія, Пд.Корея, Данія, Естонія, США, etc.
Тепер коли очевидно що в цьому питанні не правий, переводимо стрілки на інше.

В якій цивілізованій країні можуть обмежити право перетинати кордон на основі статевого органу?

Це доречі відверта маніпуляція і брехня — наразі наявність статевого органу не закриває для людини кордон: всіх чоловіків до 18 та старших 65 років спокійно випускають.
Іронічно, що коли в нас 30 років мобілізовували тільки чоловік певного віку то це було норм для вас всіх, а як воєнний стан так відразу — всі стали борцями з сексизмом та за Конституційні права ))
П.С. Під час війни у В’єтнамі мобілізовували чоловіків які народились в певний день — була лотерея де вибирався це день: www.youtube.com/...​_channel=CBSSundayMorning
Що тут на рахунок прав, рівності і т.д.?

Це доречі відверта маніпуляція і брехня — наразі наявність статевого органу не закриває для людини кордон: всіх чоловіків до 18 та старших 65 років спокійно випускають.

Ох ти і махровий сексист))) Тобто якщо завтра заборонять лише жінкам навчатися в університеті якщо вони старше наприклад 25 років. Або заборонять лише чорношкірим виходити на вулицю після 20 години. То ти скажеш що обмежень на навчання по статевій ознаці не має і расизму теж не має? Адже жінки могли б навчатися до 25 років і чорношкірі могли виходити до 20 години. Це просто якась відсутність логічного мислення)))

чоловіки значно агресивніші і як наслідок мають значно більшу мотивацію на війні.

Який же це дикий сексизм :)

а ще вони значно більші сексисти.

Я сам сексист, в тому сенсі, що я, як і будь-яка розумово нормальна людина, розумію, що в жінок інакший організм, інакший склад розуму, інакші схильності і вподобання, і т.д.
Але люди які це розуміли, в мирні роки отримували ярлик сексиста, і аргумент — «моцк, руки, ноги — не статеві органи». Тепер настала війна, і якось тихо всі визнали, що воювати — то більше справа чоловіча, а жінкам тре себе берегти в тилу. Знайшли тисячу причин і пояснень — від сили в руках до місячних в окопі.
Можливо тепер весь цей треш з сексизмом піде на спад :)

Який же це дикий сексизм :)

Це дика статистика та дика різниця в біології
2011 arrest data from the FBI

• Males constituted 98.9% of those arrested for forcible rape
  • Males constituted 87.9% of those arrested for robbery
  • Males constituted 85.0% of those arrested for burglary
  • Males constituted 83.0% of those arrested for arson.
  • Males constituted 81.7% of those arrested for vandalism.
  • Males constituted 81.5% of those arrested for motor-vehicle theft.
  • Males constituted 79.7% of those arrested for offenses against family and children.
  • Males constituted 77.8% of those arrested for aggravated assault
  • Males constituted 58.7% of those arrested for fraud.
  • Males constituted 57.3% of those arrested for larceny-theft.
  • Males constituted 51.3% of those arrested for embezzlement.

Знайшов окремо по вбивствах: www.statista.com/...​ders-in-the-us-by-gender
9 VS 1.3

Males constituted 98.9% of those arrested for forcible rape
Males constituted 87.9% of those arrested for robber

От якщо ти скажеш що убивць в 10 разів більше чоловіків — ти сексистом не будеш. А якщо скажеш що практично всі люди рівня Маска і Безоса — чоловіки, або що президенти сша чомусь всі чоловіки, або що програмістів більше чоловіків — тобі скажуть що це просто жінок утискають і тому вони нє. А ти — сексист :)

А ти — сексист :)

Ох, це ще я не писав, що мені набагато комфортніше працювати коли PM/Lead жінка. :-)

а 10 жінок та 100 чоловік

В нормальном обществе у одной женщины один мужчина ибо мать с ребёнком ещё нужно обеспечить. Если конечно вопрос о выживании после ядерного удара, вопросов нет.

більшість обзроєння та обладунків заточені саме на чоловіків

Включая артиллерию и оружие типо автомата, ага. Не знаю как они в Израиле воюют.

у жінок бруд та антисанітарія негативно впливають на здоров’я значно більше, особливо на репродуктивну систему

Тут валидно. Можно ещё просто о месячных вспомнить что тоже аргумент. Но опять же, на нуле никто 28 дней не сидит, ротации все дела.
Кратко: особенности у женщин на войне есть, но не столь сильные чтобы реально мешать воевать в современных реалиях (уже не мечи и не железные латы на лошади в ходу).
Ну и по теме в целом: всё равно на конституцию. В этой стране она никогда не работала. Просто все грешным умом думали что война поменяет законодателей — взятки перестанут брать, гуманитарку продавать не будут итд. Глупо получилось, зря надеялись. Видя что происходит лично у меня пропало всякое желание делать что-либо хорошее для этой страны.

Кратко: особенности у женщин на войне есть, но не столь сильные чтобы реально мешать воевать в современных реалиях (уже не мечи и не железные латы на лошади в ходу).

Там это...
Помыться-постираться огромная проблема, ходят немытыми-нестиранами неделями.
Та даже поспать особо негде, да и некода

Женщине нужно быть более чистой, чем мужчине?

Да.

знов печерний сексизм

Само собой, нет.
Что логично — иначе женщины вообще на фронте не служили бы. Если можно 5%, значит можно и 50%, и дело не в неспособности

Если ты писюн не моешь и ничем не болеешь, то это не значит что у женского пола нет с этим проблем ввиду некоторых различий между женским и мужским организмом.
Хоспади, каких же только дураков в этой айтишечке только нет.....

Видимо, те 5% женщин, которые служат, это которые

писюн не моешь и ничем не болеешь
Если ты писюн не моешь и ничем не болеешь, то это не значит что у женского пола нет с этим проблем ввиду некоторых различий между женским и мужским организмом.

Ток не кажіть що солдати в окопах ніколи пісюни не миють, плізз. А то я Вам розповім про таке диво як мокрі серветки, прокладки етс :)

Між нами — є така організація — зветься Пласт. Там дівчачі гуртки проводять в горах місяці влітку. Вапще без всього. Незручно п**ц, але їх навіть пре.

Которые там конечно же в изобилии, да

Которые там конечно же в изобилии, да

Чо, прокладок нема? А їжа-вода є?

ебать ты дурак
иди на***

вот это тебя покорежило

вот это тебя покорежило

Можливо інфекція від брудного пісюка в голову пішла :)

Не знаю как они в Израиле воюют.

Зі вікіпедією воює ~4%

Незважаючи на ці зміни, менше 4% службовиць знаходяться на бойових позиціях, таких як піхота, екіпаж танків чи інших бронемашин, служба артилерійських гармат, льотчиці-винищувачки тощо. Більшість зосереджена у бойовій підтримці.

всі інші це забезпечення і т.д.

Видя что происходит лично у меня пропало всякое желание делать что-либо хорошее для этой страны.

А раніше що робив?

Да, донатил, помогал.
Планировал оставаться в стране. Теперь точно нет.

Наприклад так біологічно склалося, що:
1. чоловіки переважно фізично сильніші -> більшість обзроєння та обладунків заточені саме на чоловіків
2. у жінок бруд та антисанітарія негативно впливають на здоров’я значно більше, особливо на репродуктивну систему

Ви б це розповіли тут до війни, то отримали б ярлик печерного сексиста. Руки, ноги, голова — не статеві органи. Зато тепер Вам ніхто нічого не заперечить. Тому що Ви праві.

Доречі, наразі воює багато жінок.

В порівнянні з чоловіками багато?

(в яких своя черга і їх не можна не те що мобілізувати не на офіцерську посаду, а навіть на іншу ВУС)

немає ніякої своєї черги, це міф і маячня. гребуть як ненормальні з самого початку.

немає ніякої своєї черги, це міф і маячня. гребуть як ненормальні з самого початку.

1. За законом якщо ти офіцер запасу — тебе можуть взяти виключно на офіцерську посаду, простим солдатом тебе не можуть мобілізувати.
2. За законом якщо ти офіцер і в тебе певна ВУС, на іншу тебе не можуть взяти хіба ти напишеш заяву що хочеш отримати іншу ВУС -> тоді тебе мобілізують. Друга так якраз мобілізували -> сказал що заява то формальність і взяли на нову ВУС.

1. За законом якщо ти офіцер запасу — тебе можуть взяти виключно на офіцерську посаду, простим солдатом тебе не можуть мобілізувати.

можливо, але черг мобілізції немає.

залишитись з роботою при падаючих ринках та скороченнях.

Камон, ви архітект. Якщо у вас будуть проблеми з працевлаштуванням, пересічний мідл буде працювати за хліб й тарілку супу.

працює в дві зміни

З персонального досвіду ставка архітекта стартує десь з 7к$. Дві зміни то навряд чи про рівень «виживання», то скоріш персональні цілі що не є чимось поганим. Просто звучить наче через війну грошей перестало вистачати.

Через війну всі мої родичі та родичі дружини без роботи. Батьки, дідусі, сестри. Я відаю на ЗСУ половину зарплати (але адпесно, коли хнаю на що ідуть). Ну і до війни жив на широку ногу, взагалі без заощаджень зустрів військові дії. Не жаліюся, але розумію, що якщо завтра без роботи, то навіть на пів-року не вистачить заощаджень. Тож намагаюсь трохи зібрати грошей, щоб якщо призовуть, то дружина з малим могли на щось жити

Ну от бачте, велика війна вас навчила ощадливості, вже якась користь.

Червоний хрест не дуже допомагає, якщо що. Життя середньостатистичного біженця ніфіга не кучеряве, що б ви собі там не думали. З моїх знайомих майже всі сплять та бачать, коли буде безпечно вертатись в Україну. Ну а ті, хто залишився, мають докладати всіх зусиль, щоб це відбулось якнайшвидше, імхо. Це ж в спільних інтересах.

Мене дивує, що люди взагалі розраховували, що ЧХ їм нашару допоможе (іноді це так іноді ні).

Мене дивує, що люди взагалі розраховували, що ЧХ їм нашару допоможе

Ну чому ж ви так. ЧХ наприклад допомагав рашці депортувати людей в рашку з фільтраційними таборами, etc.
П.С. Зі сторони замовника питали чим допомогти, підкажіть нормальний фонд, бо в ЧХ не хотіли кидати гроші.

А для тебе є важливим не зміст відповіді а форма? І до чого тут кількість жінок у війську до факту печерного сексизму і порушення Конституційних прав чоловіків? Цікавий у тебе mindset.

У нас чимало військовозобов’язаних жінок, взагалі-то

тільки гальмують на кордоні лише чоловіків, взагалі-то ¯\_(ツ)_/¯

Значит если будет принят закон о том что и женщины должны служить, то вот тогда ты пойдёшь в армию?

Я не служив в армії і не закінчував військову кафедру. Також коли став на військовий облік то мені поставили ВОС — «діловод діловодства». Така ВОС зараз не потрібна.
По друге — я виступаю за рівні права для чоловіка та жінки. Або потрібно закрити кордон для всіх, або випускати всіх. Також я за те що жінки також повинні воювати як це є наприклад в Ізраїлі.

Ещё один «хай жінки воюють», а я не потрібен бо не служив, випустіть мене на море

Наскільки я читав, якщо ВОС не потрібна, то можуть перевчити в щось більш просте та актуальне. Це я тобі, як діловод діловоду кажу :)

Можуть звісно. Але який сенс якщо людей котрі служили в армії чи закінчили військову кафедру є декілька мільйонів і в них вищий пріоритет. Чи ти вважаєш що мобілізувати потрібно не по принципу справедливості і доцільності а по принципу кого піймати?))

Ну мова ж не про те, що я вважаю, а як воно відбувається у реальності. Скільки людей зараз взагалі без досвіду йдуть. Гадаєш є різниця між ними, та й діловодами діловодства? Але я дуже сподіваюся, що ти правий, а я — ні :)

Така ВОС зараз не потрібна.

Бгг. Ти не офіцер а солдат, ВОС тобі спокійно змінять без жодних проблем.

По друге — я виступаю за рівні права для чоловіка та жінки. Або потрібно закрити кордон для всіх, або випускати всіх.

Дітей теж не треба відпускати, а то це ж ейджизм і Славіку обідно.

чому ви до сих пір жили в країні, з основним законом якої ви не погоджуєтесь?

За себе можу сказати — довго сподівався, що можновладці схаменуться, та перероблять цей закон: відмовляться від совкових принципів, та зроблять подібне до фінського, швейцарського або хоча б ОША (об’єднані штати). Та ще й побудують нормальну професійну армію та оборонну промисловість, і багато ще потрібних речей для забезпечення обороноздатності.
Але марно. Тому десь з вересня 2021 планував виїзд. Трохи не вийшло. На жаль.

В США Конгрес теж має право залучати громадян до ополчення (міліції) для захисту держави:

...To provide for calling forth the Militia to execute the Laws of the Union, suppress Insurrections and repel Invasions;

To provide for organizing, arming, and disciplining, the Militia, and for governing such Part of them as may be employed in the Service of the United States, reserving to the States respectively, the Appointment of the Officers, and the Authority of training the Militia according to the discipline prescribed by Congress;

Так, це добре.

Важливо також форма, у якій це робиться.
Як у нас — не добре.

Мені чомусь здається, що в них добровольцям знаходиться діло, незважаючи в якому штаті вони прийшли, і в інших штатах не виловлюють людей у магазинах та готелях.

Ну, так, наша система військоматів — раки, це old news. Яким чином це пов’язане з тим, що Україну треба захищати? Ви ж не військомати захищаєте, правда? А якщо не бачите в Україні нічого, вартого захисту, тоді back to square one — чому було чекати на вторгнення, щоб поїхати?

Ви ж не військомати захищаєте, правда?

Виходить, що й військомати теж.
Захищаючи країну, захищаємо й державу і всі її системи.
Військомати в даному випадку це вершина айсберга. А я писав про закон, не військомати його приймали, та не тільки військомати задіяні у його впровадженні.
Головне те, що приймати участь у захисті країни можна різними шляхами і чомусь держава не опікувалась тим, щоб кожен міг долучитись саме так, як може принести більше користі у цьому, а просто застосовують совкові методи.

P.S. Штати жодного разу не воювали на своїй території з рівним, або більш сильним супротивником.
P.P.S. Свобода пересування, яку тут половина коментаторів наводить, як аргумент:

Стаття 33. Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

(див. Закон України «Про правовий режим воєнного стану» ст. 8 ч. 1 п. 6)

Тобто не дуже розумію, про порушення яких саме законів йде мова.

Печально що ти прочитав лише одну статтю Конституції і не звернув увагу на те що є ще інші. Зокрема є 64 стаття яка забороняє під час військового стану скасовувати 24 статтю. А 24 стаття говорить що заборонено надавати привілеї чи обмеження на основі статі. Тому біда не в тому що закрили границю, а в тому що її закрили лише для власників певного статевого органу. А отже в порушення Конституції. Тому така заборона є незаконна.

(див. Закон України «Про правовий режим воєнного стану» ст. 8 ч. 1 п. 6)

Тобто не дуже розумію, про порушення яких саме законів йде мова.

Я веду про те, що сам закон не відповідає нормальному стану для демократичної країни, бо він лишився без змін, або без певних змін з часів срср.
У існуючий формі цей закон кріпацький.

Ну, організував курс базової військової підготовки та пройшов їх сам.

Ну, волею долі я виявився координатором групи з 20 людей, які записались у тероборону н-ського району Києва на 5 день війни, але зброю комбати нам вже відмовились видавати — погоджувались надати тільки тим, хто має підготовку, мотивуючи, у приватних розмовах, великою кількістю випадків дружнього вогню на той час.

Знайшли інструктора у Кропивницькому, перевезли до Києва, організували курси.

Вилилось у мене це в ідею руху «Третій Ешелон» — підготовки всіх в Україні, хто хоче й може тримати зброю, до збройного опору.

На зараз готовності до маштабування ще немає. Й курс ще не публічний — необхідності не було — бажаючих на поточні можливості серед військових, тероборони та цивільних по сарафанному радіо досить.

Але якщо хтось хоче пройти курс (у Києві) — напишіть через форму на 3e.org.ua, будь ласка.

ідею руху «Третій Ешелон»

Добре, що не Рейх.

:). Назва — від терміну «Третій ешелон оборони».

зашифрував флешку з нюдсами більш стійким паролем

Дівчата, зверніть увагу. Ваші нюдси будуть надійно захищені.

ак а хто казав про дівчат?

Бгг. Зараз апологети «Чому жінок пропускають через кордон? Це сексизм» підтянуться.

стратегія приблизно така:
— «передати» справи родичам, документи, довіреності і тп щоб знали де що;
— прикуповувати снарягу потроху, вникати в військову справу;
— тренуватись (навіть банальний кросфіт допоможе вашому хребту та колінам не розвалитись під бронею)
— працювати, донатити арміі, забезпечувати близьких — бо від цього ми найбільшу користь можемо приносити;
— не плекати надій що вдасться відсидітись, або хтось все зробить за вас — диву даюсь коли зустрічаю таких людей. Ви Маріуполь, Северодонуцьк та ін. бачили ? уявляєте як там можна відсидітись?)
— викинути з голови установку страуса з головою в піску, що готуватись вже пізно, що нема сенсу намагатись протидіяти проф. військам і т.і. — так, але все що ми зараз можемо це спробувати збільшити шанси на перемогу, все інше не підвладно нам)

не маю нічого проти людей хто дуже хоче звалити, сподіваюсь кордони відкриють якнайшвидше і вони одразу поідуть на всі 4 сторони, бажано в один кінець — бо ці черги в кавярню та за смузі які вони створюють — нестепно ))

> Глибоко вкопатися, добре замаскуватися, запастися найнеобхіднішим, продумати всі варіанти дій на всі випадки — це збільшує шанси на виживання та перемогу над противником, але — фарт і випадок, криворукість ворожого розвідника й артилериста будуть не менш вирішальними в тому, кому дістанеться територія і хто з якого боку лишиться живим. Як там кажуть, «на війні твоє життя — це чийсь прой*б, а твоя смерть — це чийсь успіх».
www.facebook.com/...​uz/posts/5252991001458339

Ну і тут зібрав кілька лінків про сучасні навички у війні: www.facebook.com/...​o/posts/10224405130589073

Чому ніхто не згадав про передачу справ, активів, акаунтів — родичам? Вас же рік вдома не буде, і не факт що взагалі повернетесь.

Так ніхто ж не планує на рік та ще й не повертатись.
Хоча, може й планує — ті хто розписують як підуть на прорив кордону.

Сделал это еще в начале марта, полную доверенность на все (распоряжение имуществом, представление меня в любых государственных и частных учреждениях и т.п.) сроком на 5 лет.

Зробив у Гуглі лист з лінком на логіни-паролі ще у 2014 році. Прийде довіреним контактам, якщо 60 днів не буду заходити в Gmail. Там же перелік того, що є у власності.

Прийде довіреним контактам, якщо 60 днів не буду заходити в Gmail

який сервіс?

Конкретно до мобілізації — ніяк, все одно будеш 99.9% часу тягати тяжке барахло, копати траншеї і сидіти по коліна в болоті в окопі під артударами.
А так то помпова рушниця і регулярні тренування з нею.

копати траншеї і сидіти по коліна в болоті в окопі під артударами.

Багато де бачу, що пишуть найкращий скіл наразі це копати правильні бліндажі.

Саме так. Плюс жити в польових умовах так щоб не здохнути від срачки через 2 тижні.

Какие принцессы тут собрались. Границы не откроют. Когда придут фишисты они вас первым делом посадят на бутылку а потом отправят на «разминирование») Бегите и прячьтесь, девочки)

Не волнуйтесь. Мы в это время будем на границе.

Краще мати дома мінімум гладкоствольну зброю, картеч, кулі. В умовах війни — це must have.
Жінок і дітей вивозити в безпечне місце.
Кацапня ой як не любить коли їм чинять опір. Вона його страшенно боїться.
Кацапня відважно себе поводиться, коли артилерія 1 до 20, або серед цивільних без зброї.

Краще мати дома мінімум гладкоствольну зброю, картеч, кулі. В умовах війни — це must have.

Причём, короткоствольное. С длинноствольного застрелиться будет неудобно.

Так понимаю, ты уже пробовал на себе, товарищ младшой лейтенант Семухын?

Можна обрізати, проблеми з законом у цьому випадку тебе цікавити думаю не будуть

Тут смішно.
1. Фашисти у першу чергу цікавляться власниками зброї. Бази МВС вони захопити не змогли, але є приклади коли намагались захопити архіви лісових мисливських господарств щоб дізнатися де живуть мисливці (один єгерь так себе на гранаті підірвав щоб рашистам нічого не дісталось)
2. Думаєш хтось буде з тобою перестрілюватись із стрілецької зброї? Нащо їм на рівному місці втрати? Підгонять арту і зрівняють твою хату із землею.
3. Якщо підійдуть орки і ти виявиш небажання кудись їхати тобі і так видадуть зброю.

З амуніцією правда біда то ж можна припастись каскою, броніком та тактичним обвісом на АК-74

Маючи власну зброю ти будеш тренуватися і зустрічатися на тренуваннях з такими самими. Ну, якщо ні, то дійсно не варто ото гроші та час витрачати.
1. Чому орки цікавилися власниками зброї? Бо мабуть небезпеку бачать у них? А чому? Можна ж хату артою розтрощити завжди.
2. Ніхто у здоровому глузді не буде войувати наодинці з регулярною армією. Ти будеш не сам і ти будеш відходити, а не сидіти і стріляти через вікна як у ковбойських фільмах. Но при цьому збройний опір дуууже уповільнить просування орків що дасть набагато більше шансів отримати допомогу регулярних підрозділів і, можливо, запобігти таким чином окупації.
3. По перше можуть не встигнути / не вистачить / інші прояви бардака воєнного часу. А по друге ти не вмітимеш нею користуватися.

Цікаво і де тренуватися? Полігони на скільки знаю зараз закриті. Якщо щось почують то приїдуть, зброю заберуть, протокол напишуть.
Хіба що мілкашка, або гвинтівка з глушником і десь далеко за місто (глушники зараз ще більший дефіцит ніж гвинтівки)

Залежно з чим тренуватись. З карабіном і до війни було тяжко, з помпою — жодних проблем.

в условиях войны — это разве что от местных мародеров

Від місцевої алкашні нормально іде і звичайний турецький пугач. Зазвичай тільки достав вже дають задню. А якщо шмальнути то показують дивовижні для свого стану здоров’я результати з бігу

Та п**ц. У мене на ДОУ, читаючи ці нікчемні жалюгідні ниття про закриті границі, підгорає більше, ніж на ватних пабліках. Якась ганьба.

Сильно туди не рвусь, але якщо що тікати не буду. Призовуть так призовуть.
Відновив після річної перерви ранкові пробіжки щоб бути у формі.
На усілякі навчальні відоси з ютубу сенсу марнувати час не бачу — усього що потрібно навчать

мені привиділось відновив Танкові пробіжки :)

А доречі, я все ж таки вирішив отримати права. Теж пригодиться, тимпаче дозволили вантажівками керувати.

Вчитися буде набагато легше якщо ти матимеш загальну уяву про те з чим доведеться стикнутися. Навіть не зважаючи на те, що там здебільшого моторні та командні навички. Я це використовував, наприклад, коли вчився дайвінгу і їзді на мотоциклі, допомагало. Ну і просто цікаво, в решті решт. Але я не закликаю приділяти цьому аж забагато часу.

Вже писав це місяць тому в іншому топіку, але повторюсь:

Як же багато гною серед айтоти...

Небось с окопа пишешь?

Спробуй шось оригінальніше

Людей, які хочуть воювати, зараз вистачає, тому мобілізувати невмотивованих не варто, це самі військові кажуть.
Гноєм я називаю людей з риторикою «жду, пака аткроют граніци штоб сьєбацца навсєгда».

Право на выбор места жительства закреплено в конституции

Людей, які хочуть воювати, зараз вистачає,

Дивно. Чого тоді людям на Закарпатті прямо на вулиці вручають повістки?

А десь в Вінниці, в Черкасах, в Києві, в Полтаві чи тільки на Закарпатті вручають?

Не чув. А що?
У Львові от у сервісному центрі і в кафешках вручали. З Волині такі ж звісточки доходять.

Ну я так розумію, що це конкретно проблема Західної України, в Києві черга в военкомати на скільки я знаю, мого знайомого навіть в тер оборону не взяли

В Одесі прям на пляжі вручали. Але то були порушники заборони ходити на пляж :)

Ну так так і не одна людина підірвалась на мінах, так що це мабуть доречно

Есть ощущение, что в прифронтовых городах вот эти вот «вручения повесток» — чисто работа на публику, чтобы лишний раз под ногами не крутились те, от кого тут никакой пользы.
В Харькове тоже с одной стороны желающие без опыта боевых даже в ТрО пробиться не могут, а с другой периодически вручают повестки то выходящим с бухлом из магазина, то просто в парке, где любит молодежь тусить, несмотря ни на что.

Це підриває імідж ЗСУ і служби в армії як такій: підкреслено показується що служба в ЗСУ це покарання для неугодних, і це розлітається по всіх ЗМІ країни.

Така собі нова форма покарання — штраф, громадські роботи, тюрма, повістка, і все в одному списку.

Це підриває імідж ЗСУ і служби в армії як такій:

а
нехай гинуть патріоти, добровольці, а перемогою нехай скористаються порушники закону — нічого не підриває? ;)

Ну і правильно — в військах мають бути одні зеки, алкаші, наркомани і селюки яким не вистачило грошей відкупитися, покарання шляхом утилізації))

Ну і правильно — в військах мають бути одні зеки, алкаші, наркомани і селюки яким не вистачило грошей відкупитися

ну москальска армія чимало така і є — з найбідніших верств населення.

і як, ми вже її добровольцями і патріотами — розбили вщент?

романтизація війни і призводить до таких крайнощів
а порушник адміністративного закону — не зек.
чому б це йому — раз він такий сміливий — ворога не побити б, га?

і чому армію не можна розглядати як виховальний заклад?

а тільки — як високу нагороду за громадянськи чесноти?

Тому що зараз це покарання, а покарань властиво уникати по мірі можливості, психологія для починаючих.
Там де армію поважають (Ізраїль, наприклад), нікому не прийде в голову відправити людину в армію за секс на пляжі або за п’яний дебош.

Тому що зараз це покарання, а покарань властиво уникати по мірі можливості, психологія для починаючих.

не перебільшуйте, не вигадуйте :)
в цілому простим громадянам зрозуміло — чому армія мобілізує, за що воюємо.
і мало кому шкода отих порушників.

це на доу повно «правозахисників», «інтегеленції», яка вимагає свобод, виконання Конституції і т.і.
і вигадучуючих дихотомічні аналогії

Там де армію поважають (Ізраїль, наприклад),

бо там
За законом, усі громадяни Ізраїлю, а також всі, хто постійно проживає на території держави, по досягненні 18 років підлягають призову на службу до ЦАГАЛ. Тим не менш, міністр безпеки може звільнити від служби деякі групи населення.....
Після закінчення регулярної служби, значний відсоток осіб призиваються, іноді щорічно, на резервістські збори на строк до 45 днів.

тому там — і армія інша, і відношення до неї — інше.

це теж кумедно, коли то
немотивований солдат, поганий воїн, воювати повинні профі, бла-бла-бла
а наступним тезісом — Ізраіль як приклад — де відслужити повинні — всі :D

Де це я про профі писав?)
І в нас теж, номінально, повинні би всі відслужити.
А Ізраїль як приклад бо там де професійна армія (в США, наприклад) за секс на пляжі, дебоші і їзду по п’яні скоріше з армії виженуть ніж в армію відправлять, бо армія це престижно а не відділ пенітенціарної служби.

Хоча і в Ізраїлі батьки теж гризуться щоб чадо запхати в престижну частину а не відмазати як в нас.

І в нас теж, номінально, повинні би всі відслужити.

ну от і починаємо — виховання громадян, які поважали б — закони та державу :)

А Ізраїль як приклад

я ж навів про Ізраїль. там не «повинні би», а спробуй ще відкупись. думаю що можна, але вкрай важко, як я чув.

в США, наприклад

ой да, США як приклад для України...
чому — з податків та поваги до копів не почати, якщо приклад?

як в мене колега, після відряження на 3 тижні у Бостон — та ну її нах ту америку! там штрафують навіть за зломану гілку на кущу!!

чому б з цього не почати, якщо США приклад?

і так — у всьому, скільки роками не бачу.
наводять приклади розвинутих країн — а от звичайну для них поведінку громадян там — імпортувати не хочуть :)

а не відділ пенітенціарної служби.

а у нас — відділ. чому б ні?
і коли в останній раз на території США була війна, з країною набагато більшою та потужнішою?

і головне все ж
чому вам не шкода наших хлопців на фронті, а шкода якогось там пляжного порушника?

ну от просто — по людськи — чому?

я не розумію — чому право жити неушкодженим у адмін порушника більше, аніж у вояка який за цю можливість цього порушника може втратии життя

чим це таким цей порушник заслужив такє підвищення у своїх правах?
та й просто — форумну увагу?

а спробуй ще відкупись

Ще раз — там дають взятки не щоб відмазатись а щоб в армію потрапити.

чому вам не шкода наших хлопців на фронті, а шкода якогось там пляжного порушника?

Мені шкода тих людей яким в підрозділ накинуть такого баласту. Війна — це таке дійство де через одного барана помирає все стадо.

Дозволю собі відповісти і на це.
Справа в тому, що я не пішов свого часу на срочну службу в першу чергу тому що в нас армія на той момент була виховально-покаральним закладом а не місцем де можна навчитись воювати і підготуватись до війни.
При тому, мені особисто завжди були такі штуки цікаві — я б цілком добровільно пішов покопав окопи, потаскав би ПКМ в лісі вночі, відпрацював би спорудження блокпостів, покрутив би гайки в бетері і ото все інше що можна записати в «отримання цінних навичок». Але сидіти рік в виправній установі де автомат в руки дадуть один раз і з навичок хіба одне марширування строєм на плацу — дякую, але я пас.

Мені шкода тих людей яким в підрозділ накинуть такого баласту

адмін порушення — це вже вирок що людина баласт?

Війна — це таке дійство

де купа рутинної роботи, і ворога побачиш може пару разів.

де можна навчитись воювати і підготуватись до війни.

ну зараз — трохі не так. бо йде війна, і відправляють, зазвичай на полігон.

додам на останок.
для мене імідж армії складається з того — що вона вправно мене захищає.
а не з того — які бувають випадкі мобілізації, і ота вся «романтика», «чистота мотивації» і т.і. інше — ідеалістичне

може тому що я строкову служив колись, ще у радянській.
а може тому що батько військовий, і про війну читано перечитано.
американьских письменників, радянські мені не дуже подобались :)
і ще тому що я знаю від декількох друзів, які воювали у 2014ому, і зараз там. ну і розказують, зовсім не ту романтику, «великі честь та слава» і т.і. — що поширено в тилу.

і як кажуть багато хто, і Залужний теж — армія є дзеркало суспільства, і не може бути якісно іншою.
а як у нас ставляться до законів...
так що — в армії купа порушників — просто яких не зловили, а викликали у воєнкомат звичайним способом.

це вас не бентежить, га? ;)

адмін порушення — це вже вирок що людина баласт?

Ну так, люди мріють потрапити в армію, їх не беруть і тому дебоширять, але глибоко в душі вони високомотивовані солдати. Окей.
Пропоную подати петицію щоб позбавлення волі можна було відбувати в армії, чого ото добру пропадати.
І он люди на фронті помирають а всякі персонажі на зоні в безпеці чілять, несправедливо!

відправляють, зазвичай на полігон

На три тижні а не на півтора роки. Що натякає.

Волі позбавляють за важкі злочини, а не за порушення «на пляжі»
А зведення до абсурду так — типова демагогія, у тіпа раціонально мислячих «технарів»

На три тижні

Злочинна влада, так. Не домовилась — а тепер затикає цивільними дірки на фронті.
Ви про це?

Ну так у вас там трішки вище теж типова демагогія в ключі «йойой, ото на фронті хлопці помирають а ті ото на пляжі їбуться, най би побоялись». Ну але то колода у власному оці, а тут бачте опонент зматчив рівень дискусії, так не можна!

Ви про це?

Ні, я про те що пішов би і до війни на три тижні покопати окопи, якщо цього, як виявляється, достатньо для проходження курсу інтенсивної військової підготовки і отримати рівень навичок достатній для бойових дій.

То була відповідь що якщо використувати мораль, етику(а навіть юридичні права то не щось богами дане у скріжаоях, а формалізовані уявлення про справедливість, яка наслідок моралі) ,
то чому тільки на користь одних, а не на інших? Звідки береться — вибірковість?
Ну а те що «технарі» граються в етичні норми, самі того не розуміючи, так.
це і є проблема низького рівня культури у нас, який нічим не більшій і в тих хто вважає себе елітою,бо має 5к доходу в місяць.

Демагогію я так, теж буває використовую, зазвичай як відповідь на неї. Але, то, як бачу по доу — рідко помічається, бо — як і кажу часто — треба знати як вона «зроблена», а не просто робити помилку. Ну тіпа як — перейти на сленг, володіючи літерарную мовою, це не те саме коли ти виріс в такому середовищі що крім як на сленгу і не можеш.

я про те що пішов би і до війни на три тижні покопати окопи

Так, то проблема, що вже 2015го року почалися стони у ЗМІ — люди втомилися від війни, і політики швиденько відгукнулися на запит суспільства, і війна на Донбасі стала такою ж не цікавою, далекою як десь там у Сирії.
З таким відношенням суспільства і держава не змогла організувати такі три тижневі навчання...

З таким відношенням суспільства і держава не змогла організувати такі три тижневі навчання...

Та ну та ладно, «не могла». Для початку — просто не треба їх робити обов’язковими для всіх. М’які стимули прекрасно працюють — достатньо дати можливість і легкі економічні стимули. Наприклад, обнулити податки на каски, броніки, набої і військовий екіп.
Особливо на набої — тренуватись за свій кошт можна, але коли починаєш рахувати скільки одне тренування з карабіном коштує то беруть сумніви чи воно точно треба.
Відкрити армійські стрільбища для цивільних — бо карабін купити можна а стріляти з нього на нормальну відстань немає де.
Дозвільну службу реформувати — там досі сидять такі махрові корупційні хричі місцями що аж страшно.
Так далі, тому подібне.

А конкретно за тритижневі навчання можна давати якусь плюшку, на кшталт права носіння короткоствольної зброї.

Та ну та ладно, «не могла»

я про волю, а не можливості

Не совсем так, Родители нискем не грызутся. Если единственный ребенок в семье, его в боевые могут привлечь только с разрешения родителей. Письменного. И то в боевые он может попасть после 3-х лет основной службы. И форму там никто не закупает у волонтеров. И все выезжают свободно и заезжают. в Израиле 70 лет военное положение (перманентно).

Потому что её задача — это оборона страны, а не производство моральных калек.

тільки — як високу нагороду за громадянськи чесноти?

Опять мимо, это обычная профессия, такая же, как любая другая.

Вот и получается что ЗСУ себя наказали. Добровольцы тоже себя наказали, по мнению Военкоматов

Можу сказати, що в малих містах Вінницької області вручають де тільки можна: магазини, ринки, нова пошта.
Хоча в перші дні війни у воєнкоматі закінчились місця і навіть не взяли всіх бажаючих, але зараз ситуація заводить в дисонанс: бажаючих не беруть, а продовжують ловити невмотивованих.

В Одесі сьогодні бачів по телеку. Народ пішов купатись в море, а там заміновано, один вже підірвався. Військові ходять із поліцією і вручають повістки. Про те дізнались добровольці яких не взяли і навмисно стали йти на море щоб повістку дали.

А они чем провинились?)
Если воевать есть кому то какое вам дело до тех кто хотел бы уехать?

ідеологічний і політичний плюралізм

Це те, що відділяє будь-яку країну, яка не воює в повномасштабній, від тієї ж країни, яка воює. Україні просто не повезло потрапити в число тих, хто воює, демократія і плюралізм ні при чому.

Та дідько, авторитарний кровавий режим хоче знищити якраз твою країну, перетворити на совкову диру твоє місто, твій дім. Жорсткі методи під час воєнного стану це вимушена міра. При таких же умовах, воно б відбувалось так само навіть в найдемократичніших країнах світу (мождиво навіть жорсткіше). Бо стоїть питання існування держави. Вже писав десь, що йобана русня не дала нам вибору воювати чи ні, вони прийшли нас знищити. Бути знищеним я не хочу. Тікати я не буду, тікати має руський підор!!!

Персонально я не хочу помирати за ідеї

персонально — ніхто не помирати :)
якби участь у війні була гарантовано смертним вироком, ой, були б взагалі війни?

іншими словами:
я не хочу помирати за ідеї
така ж само емоційна риторика, як і
Тікати я не буду, тікати має руський підор!!!

питання у — ризику, на який готова наражатися людина, чи ні

ну і в даному випадку у «твій»

хоче знищити якраз твою країну, перетворити на совкову диру твоє місто, твій дім

якщо твій дім — не твій, і місто — не твоє, і країна — не твоя, тобто немає аніякого відчуття що воно якесь твоє, «родинне», «рідне» — то й так, ніяка раціональна аргументація не працює.
а працює
Навіщо помирати за Данціг? (фр. Pourquoi mourir pour Dantzig?)

А які ідеї я несу? Аж цікаво :)

Я харюся на тих, хто у відповідальний момент переродження нації, отримавши шанс перебудувати країну, чекає дозволу на еміграцію. Загалом Україна в цій великій війні вже перемогла, хоч бойові дії можуть тривати ще роками, і ця перемога, ця підтримка цивілізованими країнами, ця згуртованість нації, дерусифікація — це ж прекрасно!

для них просто нація, країна, згуртованість — пусті слова.

...я пам’ятаю 80 рокі, коли для більшості оте все радянське стало пустим. це зараз вони посивівши волають — «какую страну просрали!»

а з цієї порожнечі і виникає — руйнація. політика, економіка — то вже наслідки. «технарі» зазвичай це люто заперечують. а прості люди частенько впевненні що все починається, з ковбаси.

наприклад, я з радянських часів не розумів, чому на житомирщині назву Звягель замінили на якусь «стерильну», неприродню Новоград-Волиньский
(Вперше згадується у джерелах під 1256 роком як місто Возвягель. Розвинувся як урбаністичний центр Звягель в XVI ст. під пануванням князів Острозьких.)

і от — типовий комент до новини
«Місту Новоград-Волинський повернули історичну назву»
Що змінилося? болото і бездоріжжя як було так і залишилося? А грошей на вітер викинули немало. А тепер в такий тяжкий час ...доречно це робити???

ну шо тут скажеш
проблема «ковбаси» завжди здається важливішою. Бо це ж очевидно — її нема, а дуже хочеться :)
А зв’язок відсутності «ковбаси» та поламаного культурного середовища — зовні людей і всередені людей — не очевидний.

ця згуртованість нації, дерусифікація

не кажи гоп

Не знаю, история с повестками и есть чистый совок. Особенно в военкоматах там еще больше совок. От кого или от чего мы бежим?

Айті загалом в більшості своїй — прогресивні та доволі скромні self-made люди.
Гною (це такі собі латентні українофоби або «какая разница», яких тут меншість, але вони активні) більше особливо нічим займатись, тому його помітно. Гній завжди буде жити в гної. В житті гною нічого ніколи не зміниться, бо він гній сам не змінюється.
От уявіть як це бути гноєм? Це ж, напевно, страшне паскудство — жити гнилим, бо якщо ти гнилий, то байдуже який простір навколо, все навколо буде теж гнилим або ж гній буде обмазувати власним гноєм усе до чого сам торкається.
Подивіться на росіян або аудіо-перехоплення їх розмов з рідними — це суцільний гній. От такий же приблизно рівень спілкування та життя у місцевих гнійників, просто його ніхто не бачить і не слухає. Але повірте, рівень гною там аналогічний в буденному житті.
Життя гною нестерпне та жалюгідне.

Підозрюю, саме через це його представники так активно розкидають фекалії в тут коментарях.

В мене друзі рестік в Києві відкривають, на Подолі. :)
Хтось бачить можливості, а хтось суцільний негатив з мобілізацією, курсом і тп. ))

Дізнавалась сьогодні, брат пішов у військкомат на днях, сказав, що хоче їхати на фронт, 40 років. Спитали чи є досвід, відповів, що ні і його відправили додому. :))

Чому всі нагнітають, я не розумію....
Чічваркін сьогодні приїздив до Ірпеня, видно собі підшукував де що можна відкрити, започаткувати.

Після війни все розвиватиметься шаленими темпами. Хто хоче їхати прямо зараз, всього боїться, заперся в квартирі і молиться на відкриті кордони — треш, правда. Але то ваша справа. :)

P.S. Так, коментар трохи не в тему. ;)

Васюки переименуют в Нью Москву, Москва — Старые Васюки

Дізнавалась сьогодні, брат пішов у військкомат на днях, сказав, що хоче їхати на фронт, 40 років. Спитали чи є досвід, відповів, що ні і його відправили додому. :))

Ага, может ещё и отсрочку дали с разрешением на выезд.

В мене друзі рестік в Києві відкривають, на Подолі. :)

Бойкот. Не на часі. Треба воювати\працювати на критичний імпорт\відновлювати країну\готуватись до нової війни

Так! Обовʼязково звільнимо Донбас, а також, звичайно, повернемо і Крим. І все там відбудуємо. Слава Україні!

А надо нагнетать ?
На Закарпатье военкомы ходят по улицам и всех кого ловят в учебку и потом на передок.
А послушать Арестовича так всех хватает и москалей ВСУ валят тысячами, но вот про наши потери как то инфа замалчивается.
При этом сидим и ждем что все страны помогут и спасут, а то что свой военпром надо поднимать и двигать не слышно вообще. Да и нафига если проще всего сидеть да ждать пока подадут вооружение.

“Up to 1,000 Ukrainian soldiers are being killed or wounded each day in the Donbas region of eastern Ukraine, with 200 to 500 killed on average and many more wounded, a top Ukrainian official said on Wednesday”
www.axios.com/...​ties-day-donbas-arakhamia

Арахамия — лживый мудак, причем уже очень давно. Его уже множество раз ловили на различной лжи. Почему вы ему решили верить именно тут?

Зеленському

Не думаю що Арахамія сказане щось що не апрувнув Зе.

Не думаю що Арахамія сказане щось що не апрувнув Зе.

Ну вони давлять емоційно на захід і західних виборців, щоб більше підтримували + не забували про нас. Бо західні політики досить уважно дивляться на думку своїх виборців. Це нормально.

Ну тут тонка грань — головне не передавити :)
Все ж таки збрехати що в день гине по п’ять сотень людей — ризиковано...

Ну, точно не тому, кто лжет постоянно. Вы, когда вас поставщик чего-нибудь тупо кинул, тоже к нему опять приходите с мыслью «а у кого заказывать?»

якщо більше нема в кого — так.

А у вас реально нет больше никаких источников информации о потерях на войне, кроме лживого главы одной из фракций парламента? Ну, удачи.
И да, даже если меня кинул реально единственный в мире поставщик чего-то для меня крайне важного — я не буду просто переводить ему деньги в следующий раз так, как будто ничего не произошло. Если вы поступаете по-другому — удачи вам еще раз.

Розкажіть про Ваші джерела і Ваші цифри. Мені реально цікаво послухати про Ваші джерела засекреченої інформації.

Да, в супермаркет не пускают — пожру с помойки, чо уж там. Если информация засекреченная и к ней доступ у одного только Арахамии — какого хера Арахамия ее выкладывает какому-то сайту в интернетах? Не пытались над этим подумать?

Арахамія видає приблизну рамку, а не точну цифру. У Вас через харчування з помийки розум послабився :)

Арахамия выдает мультики из своей головы. Как он это делает чуть менее, чем в 100% случаев. Брат-близнец Арестовича.
Я, в отличие от вас, с помойки как раз не ем, ни в случае реальной еды, ни в случае потребления информации. И если еду еще можно оправдать, хоть что-то есть жизненно необходимо, то для потребления из гарантированных информационных помоек надо быть полным идиотом. Лучше никакой информации, чем информация от заведомо лживого источника.

Лучше никакой информации, чем информация от заведомо лживого источника.

Згоден. Якщо апріорі бреше спікер, то і вся державна інфомашина також. Тому і спитав яку інформацію споживаєте Ви. Судячи з того як у Вас полихнула сракка, відповіді по суті не буде.

Спикер чего? Арахамия не является спикером чего-то государственного. Тем более в военное время. Он всего лишь глава депутатской фракции одной партии.
Ответа не было, потому что он очевиден. Но для тупых разжую, конечно, в такое время надо помогать друг другу.
Информацию касательно войны я потребляю из официальных военных источников типа каналов Минобороны. И иногда дополняю ее информацией от западных военных же аналитиков. Совсем в редких случаях добавляю еще украинских военных аналитиков. Главы фракций, советники советников глав местного дворца пионеров (типа Арестовича) в доверенные источники относительно положения дел на фронте не входят даже просто по своему кругу обязанностей. Когда эти советники советников еще и неоднократно ловились на прямом вранье — ну, такое.

twitter.com/...​lists/1498825682167767040
Відносно оптимістичний list, хоч і дуже addictive, є ризик of doomscrolling

Doomscrolling or doomsurfing is the act of spending an excessive amount of screen time devoted to the absorption of negative news. Increased consumption of predominantly negative news may result in harmful psychophysiological responses in some cases.

можливо не потрібно слухати Дристовича, а трошки фільтрувати інфу?

прямо сейчас надо военпром поднимать ?)

Ракеты смерча по подвалам будем варить

тактические ракеты на СТО собирать

А уже не актуально ?
Если учили историю, то только так оно и было.
Революционно новая техника создавалась именно в ходе войн.
Вопрос только такой насколько оно кому то свыше интересно.
Ведь проще все бабло было вбрасывать в дороги чем строить танки и готовиться к очевидному.
Надеяться на то, что западные друзья будут и дальше подавать таньга и еще и чем стрелять идея так себе.
А с такими закидалами вроде Мельника и компании все закончится тем, что оно в итоге всем надоест и таки пошлют нахрен всю эту затею, на что собственно и надеется Путлер.
Тех же санкций напринимали уже несколько пакетов, и оно все равно не помогает, а для той же Германии вообще не сказочно. Уже пришли платежки с тем, что цена на электричество будут увеличены на x3 от того что было.

ЗА какие деньги и где ? Это создавать? Сколько будет стоить завод что бы там HIMARS производить?
Сколько его строить ?

Придумывать стопперы так себе позиция и вопрос победы не решит.
Баблища уже все страны столько накидали помощью, вопрос такой куда его потом раскидали.
Вопросы которые вы надавали вполне решаются если хотеть их решать и работать на перспективу, а сидеть с протянутой рукой как возле церкви да проще всего и в итоге кто-нибуть да подаст.
Не так давно знакомые волонтеров рассказали такую себе историю про каски на которые насобирали деньги, купили и послали в Украину... из 1000 касок до части доехала даже не половина.

Не надавали там особо баблища

ніхто не буде відкривати воєнні промислові об’єкти на території країни, в будь-який куточок якої може прилетіти ракета. нам навіть танки доводиться ремонтувати в Словаччині.

реальність така, що поки не скінчиться війна — сенсу в своєму ВПК нуль. бо це потребує кадрів, купи грошей та купи часу. ще й в будь-який момент воно може бути розхєрячене крилатою ракетою.

нам навіть танки доводиться ремонтувати в Словаччині

не палите хату :) в другой стране итак понятно
еще одна страна вроде тоже с ремонтом помогает

реальність така, що поки не скінчиться війна

о ну тогда сидим ждем пока Путлер двинет кони или у него закончится все железо которое может стрелять, потому что других вариантов окончания войны я не вижу.
Не очень удивлюсь если и Т-34 начнут снова клепать :)))
Немцы в конце войны строили подземные заводы для производства вооружений.

сенсу в своєму ВПК нуль. бо це потребує кадрів, купи грошей та купи часу.

а так это типа все бесплатно ?
война закончится судя по всему совсем не завтра и ожидание на дайте нам еще тоже стоит только в человеческом эквиваленте.

інший варіант — купляти та отримувати в якості військової допомоги. як це відбувається зараз.

а так это типа все бесплатно ?

я хз, чи мали ви справу з виробництвом, але купити готовий гвинтик у короткостроковій та середньостроковій перспективі завжди дешевше, ніж побудувати завод з виготовлення гвинтиків з нуля.

а коли по заводу може в будь-який момент прилетіти, то і в довгостроковій перспективі будувати той завод немає жодного сенсу.

я хз, чи мали ви справу з виробництвом, але купити готовий гвинтик у короткостроковій та середньостроковій перспективі завжди дешевше, ніж побудувати завод з виготовлення гвинтиків з нуля.

винтики даже делал и корка токаря с разрядом есть

а коли по заводу може в будь-який момент прилетіти, то і в довгостроковій перспективі будувати той завод немає жодного сенсу.

вопрос такой что решать его никому не цикаво и решение надо на вчера
даже собирать по купленной технологии будет дешевле чем покупать или ждать пока привезут
сейчас все страны нашли повод обновить свою технику и весь шлак отправят в Украину на убой.

Чічваркін сьогодні приїздив до Ірпеня, видно собі підшукував де що можна відкрити

Пруфы есть?
Потому как с бизнесом в Лондоне Ирпень не кажется второй по привлекательности локацией в мире. Даже до войны.

Ірпінь круче, Арестович це багато разів повторював

Спасибо)
Этого достаточно

Ой хлопці ну шо ви язву розводите ))

Есть, фотки с жителями Ирпеня в инстаграмм. Здесь нельзя добавлять фото, поэтому можете полазить по группам Ирпеня, поискать. :)

Так не пруфы что приезжал. Это я в его инсте вижу.
А пруфы того что искал что бы открыть)

А пруфы того что искал что бы открыть)

Це ж Чічваркін. Шукав Шардоне щоб відкрити. ))

Это больше похоже на правду)

Ну пруфы, Чичваркин позвонил: «Алле, Ириш! Как сама? Я тут в Ирпене, думаю чо замутить. Давай пересечемся за кофем, расскажешь мне про бизнес-климат».

Весьма похоже на правду)

Здесь нельзя добавлять фото

Зате можна додавати посилання.

Когда из контекста камента не вывозится что просят пруфы на открытие бизнеса, а не на приезд то какие там ссылки, я вас умоляю)

1. Пообщался с адвокатом, он посоветовал вот этот пост m.facebook.com/...​451816478258&id=624983257
2. Собираю историю болезни, чтобы показать, что не годен совсем если внахалку потащат в военкомат.

По итогам очередного рамштейна подготовка к мобилизации откладывается. Чем воевать — камнями, молотовым, ак-47 против смерчей и искандеров? «Я не люблю, когда меня держат за болвана в старом польском преферансе»

Но как то же воюем. Причём довольно успешно.

Почти все спикеры говорят что оружия недостаточно, что у русских десятикратньое преимущество в вооружении , что нужны тысячи а не десятки новых единиц , что нужно чтобы беженцы вернулись до учебного сезона иначе они укоренятся на западе, что нужно выбивать русских побыстрее с окупированых территорий иначе они там укрепятся в военном и социальном смыслах. Теперь уже я вижу что в силу каких-то мудрых рассчетов на западе не форсировать поставки вооружения Украине, урожай в Херсоне соберут русские, временные беженцы станут мигрантами , через армию пройдет большая часть выживших украинцев, передавая немногочисленное лендлизное вооружение от мертвых к живым . Мне не нравится такой план, что Украина должна принести себя в жертву стать немногочисленой нацией пехотинцев и партизан -евромоджахежов, из-за своего неудачного геополитеского положения. Даже если до меня мобилизация не дойдет, то очень неоптимистичны прогнозы относительно бизнесклимата в ИТ и вообще , боюсь придется уезжать , у кого есть возможность, чтобы остаться в профессии

Ок, я услышал. Спикеры значит говорят.

Очень жалею что зашёл на доу. Больше пожалуй не буду. Чувствую себя.. долбоебом что ли? Или скорее чужим на этом празднике жизни.

25 лет в IT. CTO не самой маленькой компании.
Солдат ЗСУ сейчас. Доброволец. На войне с первого дня. Вот уже 100+ дней сражаемся камнями против Искандеров.

Гіпербола була я думаю. малось на увазі що люди не рішають, а арти, авіа, танків, та й просто стрілецької — мало в порівнянні. Доречі, цікава Ваша думка як бійця.
І повертайтесь живим і цілим!

п.с.
Перша частина війни була інша — там не було фронту, і вони залізли по дорогах глибоко, там їм наваляли знатно. Тепер інша історія — є суцільний фронт, і вони можуть вовсю юзати свою перевагу в арті, ракетах, авіації.

Не «спикеры» а «все спикеры», включая Резникова, Залужного, Зеленского, понятно ? Мне что, не верить военно-политическому руководству, цифрам которые они озвучивают? Цифрам которые озвучивают союзники? Картам ? Собственнім ушам и глазам когда ракеты безнаказанно прилетают по столице ?

Это те цифры где просят 1000 М777 и 300 хаймарсов ?

Вы из Украины вообще ? В персоналиях ориентируетесь ? 1000 M777 и 300 хаймарсов > просил Подоляка, из ОП. Я написал другие фамилии, которые приводили другие цифры или просто говорят что оружия недостаточно. То, что озвучили на рамштайне явно не испраяляет ситуацию,.т.к названные цифры очень незначиельные, дай бог чтобы просто покрыли потери в техники.

так спробуйте розібратися у ситуації.

«1000 гаубиц и 300 РСЗО» — Дуже багато. Дуже.

ru.wikipedia.org/...​wiki/HIMARS#На_вооружении

Навіть у США з військовим бюджетом більше, ніж бюджет рашкі та України разом, — біля 400 штук на озброєнні. Які нихто не передасть, бо США повинна і себе чимось захищати. І з Тайванєм теж не все зрозуміло...

Їх зараз будуть виготовляти. Але це не хвилина часу. Навіть розконсервувати зі складів та відправити — це тижні... Нажаль.

uk.wikipedia.org/wiki/MLRS_М270

Цих теж не дуже багато у світі. Тож проблеми не тільки політичні, а й суто технічні.

Ви забули до Хімарсів приплюсувати M270, що по суті хімарс х2, а так же певно пропустили новину, що Польща закупає 500 хімарсів

Ви забули до Хімарсів приплюсувати M270, що по суті хімарс х2, а так же певно пропустили новину, що Польща закупає 500 хімарсів

О, можна новину?

це замовлення на майбутнє. ніяких 500 і ніяких навіть 50 хімарсів їй не дадуть і до кінця року.

Так я і не казав про купівлю вже готових, це локалізація виробництва надовго, я про те, що казати, що нам вистачить 10 або що 10 це все, що нам можуть дати не зовсім правда

Купує, так, але коли саме вона їх отримає? Через 2-3 тижня? ;)

Ні, це на довго перспективу з локалізацією виробництва, але казати, що 10 установок це все, що нам може дати НАТО ну це чиста брехня

Тут треба визначити терміни, бо 10 установок взагалі за весь час — то звісно ж ні. А ось до кінця цього місяця — вже зовсім інше питання.

А що вам вчорашній рамштайн не дав ясно зрозуміти, що якщо ми і будем щось отримувати, то лише в мінімальних кількостях?

> великих запасів немає
В США на консервації стільки зброї, що хватило би на 2 України

Можна пруфи?

Якщо це й так, є ще Тайвань. Для нас світ може і зійшовся кліном на Україні — для всього світу — ні.

Що США робити, якщо до війни підключиться Китай? Розказати Тайваню та своїм громадянам, що всю зброю віддали вже Україні?

А у нас вже всі вояки можуть використовувати ці системи? чи поки що навчили лише на десяток екіпажів?

defence-ua.com/...​kladah_u_zapasi-7073.html

Все у вільному доступі. Я не кажу, що на нас світ клином зійшовся і нам мають все віддати, я кажу, що вірити тому, що нам не дають достатньо техніки, бо її тупо нема наївно. Наприклад США має на зберіганні БМП M113A2/A3 в кількості 8к, якби нам віддали 500 чи навіть 1-1.5к вони би залишились ні з чим? Дуже слабо в це вірю

Все відносно. Скілька зараз США має армії? Загалом. По всіх странах і всіх базах? Я до того, що є якісь норми по кількості техніки на кожне бойове відділення. тож, техніка може і на складах, але вона пов’язана до певних відділен і віддати її тупо не можна. Бо ніхто не залишить відділення без техніки.

Я дуже сумніваюся, що вони накопичували тупо техніку на складах. Це в рашкє гроші не вміють рахувати, а на заході — вміють. Техніку просто так зберігати, щоб ржавіла не будуть. потрібно хоч якось обслуговувати.

Тож, запаси є, але навряд більше 10% від загальної кількості.

Я вважаю, що це верхня межа того, що нам можуть надати «зі складів».

Але є інші питання. Чи багато українців можуть використовувати цю техніку — так, це ж не просто сів та поїхав. А там майже все високотехнологічне.

крім того, будь яка зброя (зараз — навіть рушниці) не працює самє. Тобто там купа всього — зв’язок, з’єднання з іншими зразками озброєння і є питання — чи ми можемо надати комплекс, чи є сенс надати БТР у якому половина обладнання тупо вимкнена?

В США зараз армія трохи менша за 1.5 міліона, техніка на зберіганні це не прив’язана до жодного відділення техніка, яка стоїть на випадок форс-мажору і чекає свого часу, буквально гниє на складі, тільки повільно, бо зберігають нормально. Так такі ж бмп нам уже передала, сумарно десь 150, здається, це буквально сама проста техніка, сів і поїхав, але при тому набагато краща за джип на який скидаються волонтери чи шкільний автобус

чи є сенс надати БТР у якому половина обладнання тупо вимкнена?

Так, абсолютно є, бо це:
а) Техніка для пересування, якої нам не вистачає
б) Броньована техніка, на якій і на міну не страшно наїхати

Броньована техніка, на якій і на міну не страшно наїхати

на M113 — не варто
але в штатів і від колишніх 28K MRAP теж щось мусило залишитись

что тут думать — любое бронированное транспортное средство, даже с демонтированным вооружением, будет лучше нескольких б/у машин от волонтеров, которые в решето после огня из 5.45

що Польща закупає 500 хімарсів

Так їх ще треба виготовити.За вікіпедією в США на 2016 було всього ~ 400 хімарсів. США більше і не треба — в них повна перевага в небі + томагавки.

США окрім хімарсів юзають ще 800 м270

Так я і пробую. Є 2 сторони . Перша каже що наявного українського озброєння плюс наданого західного не вистачає для стримування російської орди («10 російських гармат\пострілів проти 1 нашого») Друга сторона каже, що наданий обсяг це вже велика частина від усього західого озброєння. Питання — чого натівського озброєння(взагалі) так мало, як вони собі уявляли загрози, та механізми захисту?

Вони воюють по іншому. Або швидко, або ніяк. Ніхто з країн НАТО не готуєтьмя до війни довжиною в 10 років

Натівського озброєння так мало, бо:

1. великих запасів немає, а «оголяти» свій захист ніхто не буде. То-ж, треба виробляти ще, а це не дуже-то й швидко.

2. Україні потрібно навчити достатньо фахівців для роботи з ним. Немає сенсу надавати те, чим ми тупо не вміємо працювати. По-перше, його можуть знищити на складах. По-друге, «вчителів» теж не так, щоб багато — ніхто не планував массові навчання по роботі зі зброєю, а відправляти наших у якісь бойові частини просто щоб повчити — ніхто не буде. тож скільки є місць для навчання — стільки і є.

3. Щодо озброєння рашки — вони все це виготовляли десятки років ще з совку. Це все старе лайно, але воно працює і його дійсно дуже багато.

То-ж ніхто не розраховував на велику війну — всі сподівались на ядерне стримування. Ну і зрада у підкупі політиків теж є — дивлячись на Німеччину та Францію це неможливо не визнати.

«1000 гаубиц и 300 РСЗО» — Дуже багато. Дуже.

гаубицы это не только М777 (и вообще — 155мм артиллерия), а РСЗО — не исключительно MLRS
только у штатов было порядка 1200 буксируемых гаубиц M198, которые вообщем-то ничем и не хуже М777 (последними их и заменили), кроме массы (что сильно упростило логистику)
наверняка большинство из них сейчас просто лежат на складах хранения
а по РСЗО, в одной только маленькой Румынии есть 160 РСЗО Град/LAROM, которые не являются стандартизованным вооружением в блоке и они их неизбежно будут заменять теми же MLRS/HIMARS

и, если противная сторона имеет порядка 1К РСЗО суммарно (всех калибров 122мм, 200мм, 300мм)
и еще порядка 2.5К+ самоходной и буксируемой артиллерии (тоже суммарно всех калибров — 120мм, 122мм, 152мм, 203мм)
то, чтобы остановить это все — нужно вооружение количественно тех же порядков
или сильно качественно превосходящее

РСЗО — не исключительно MLRS

МЛРС це переклад РСЗО
MultiLaunchRocketSystem

подразумевалось, что не только M270 MLRS/ M142 HIMARS
в странах блока масса различных РСЗО от советских, до их различных модернизаций, от которых их операторы неизбежно будут отказываться сами с целью унификации

и, если противная сторона имеет порядка 1К РСЗО суммарно

вікі каже що лише Ураганів в хуйлостана 900шт
градів я навіть боюсь уявити.

вікі каже що лише Ураганів в хуйлостана 900шт
из них 700 на хранении

то есть реально — 200
а остальное — неизвестно в каком состоянии и поедет ли само когда-либо

Хотілось би щоб так було. Нам вже рази три розповідали що в кацапів вєже немає ні техніки ні людей.

Очень жалею что зашёл на доу. Больше пожалуй не буду.

Так, тут трошки клоака є)
Зрадойобвства хватає

С таким багажом опыта уже пора научиться понимать людей и относиться ко всему по философски. Не всё общество казаков, я вот общался с теми кто категорически против стрелять в людей. Но военкому ты свои ценности не докажешь.

Не надо всем воевать. Но надо иметь уважение к тем кто сейчас умирает ради того чтобы «элита нации» могла упражняться в остроумии на доу.

Так это некорректная установка, с ней находиться на фронте будет довольно сложно. ДОУ — 3-5% айти и не срез отрасли а тусовка с душком. Второе — не элита а обычные свинопасы+ремесленники. Конвертировать одних в других дело неблагодарное, и воинов я думаю все айти уважает и поддерживает.

Я больше месяца на нуле уже и как то справляюсь. Несмотря на неправильные установки. Потери — это реальность. И с этим надо жить и воевать.

Про «элиту нации» — это был сарказм. Тут же это в каждой второй теме проскакивает)

В треде не было нигде ни «элиты нации», ни неуважения к тем кто на фронте. Вы считаете что поддержка ЗСУ уже на достаточном уровне — ок, ваше право, приму к сведению.

Вообще нет проблем со "срелять в людей"( военком знает) но против солнцепеков и градов с автоматом не решусь пойти, слаб

Украина должна принести себя в жертву стать немногочисленой нацией пехотинцев и партизан -евромоджахежов, из-за своего неудачного геополитеского положения.

Ну вообще-то нет. Украина принесёт сама себя в жертву, т.к. до начала войны активно распродавала своё вооружение, а после того, как пришёл Порох, и начал активно готовится к войне, все вдруг «устали от войны» и выбрали клоуна, который хотел «просто перестать стрелять», строил дороги и готовился к шашлыкам, когда надо было армию восстанавливать.
sluga-narodu.com/...​het-politychnyy-populizm

Так что когда таки настанет описанный вами, пессимистический сценарий (а он наступит, если проанализировать текущую ситуацию и экстраполировать в будующее), с евромоджахедами и прочим — в этом будет виноват ТОЛЬКО мудрый украинский нарид — который даже уже осознавая катастрофу, решил, что с Путиным можно договорится.
И европейцы в этом тоже не виноваты. Это не их вина, что из-за небольшого ума и отсутствия инстинкта самосохранения нашего народа и власти, русские на нас напали.

Оружие распродавалась\уничтожалалось, иногда под нажимом «западных партнеров» при всех президентах, наиболее интенсивно при мудром хозяйственике Кучме. Да при Порошенко что-то вроде пошло вспять, но не кардинально, да еще и склады горели и т.д. И думаю окажись он у власти не военное время, было бы тоже самое что при Кучме. Теперь вопрос к западным союзникам, почему такие гомеопатические дозы поставляемых вооружений? Тут 2 основных варианта — или у них тоже мало оружия, потому что шли схожие с нашими процессы демилитаризации и был расчет на нас ,Украину, как на лимитрофа за спиной которого можно спрятаться, хотя бы первое время. Или у что-то еще более иезуитское и конспирологическое, о чем даже не хочется и думать.

Даже склады с СГМ ликвидировали в 90-е что доставляло лулзов американским партнерам платящим бусами))

Оружие распродавалась\уничтожалалось, иногда под нажимом «западных партнеров» при всех президентах

Ага, от хто головний винуватець. Країни Прибалтики можуть з цим поспорити, враховуючи, що коли мудрий нарід якому всі винні вибирав комуністів, червоних директорів та олігархів, країни Прибалтики вибирали прозахідних політиків, війшли в НАТО як тільки змогли.. Але винувати «західні партнери»

Не треба цю українофобську меншовартість тиражувати. Литву, Латвію, Хорватію, Словенію до незалежності та НАТО повели колишні комуністи. Корупції в ЄС та НАТО теж багато, інакше як поянсити домінування путінферштейнів в Німеччмні, Угорщині, Австрії. Вирішує нсамперед географія

Корупції в ЄС та НАТО теж багато

Ой знову про багато корупції в ЄС тут розповідають. корупція в ЄС це о-маленьке навпроти корупції у нас.

Вирішує нсамперед географія

Камон це й інфантилізм вже не смішний. Кругом винувати всі крім нас в нашому становищі з корупцією та економічним розвитком навіть до 2014 р. Я так розумію те що овощ виграв вибори те ж винувата географія?
П.С.

Не треба цю українофобську меншовартість тиражувати

Українофобська менштовартість якраз не визнавати помилки і намагатись їх виправити, а звинувачувати у своїх проблемах всіх крім себе. Діоніс с.ка винуватий у всьому.

корупція в ЄС це о-маленьке навпроти корупції у нас.

Скажешь это шредерам, меркелям и штайнмайерам которые уничтожили свою атомную энергетику, продали свои газовые хабы рахе и с 10% зависимости от рахостана увеличили ее до 50%

Камон це й інфантилізм вже не смішний. Кругом винувати всі крім нас в нашому становищі з корупцією та економічним розвитком навіть до 2014 р

Камон, этот народ, который у вас неправильный, умирал на майдане и свергнул Януковича ДВАЖДЫ. И да, он выбрал патриотов Ющенко и «патриота» Порошенко. Это разве не признание своей ошибки и ее исправление?

Хватит нести эту чушь про неправильный народ

Скажешь это шредерам, меркелям и штайнмайерам которые уничтожили свою атомную энергетику, продали свои газовые хабы рахе и с 10% зависимости от рахостана увеличили ее до 50%

І де зараз Меркель? Скільки маєтків має в Монако, Франції, Італії?

Камон, этот народ, который у вас неправильный

Давайте без дешевих маніпуляцій і не приписувати мені речі, які я не говорив. На Майдані помирали пассіонарії, я мав на увазі якраз більшість українців. І кого вибрав народ потім? Можливо якогось патріота-професоніла, який не залежить від олігархів, чи коміка який знайомий з кожним олігархом і до війни відверто працював на Беню?

Хватит нести эту чушь про неправильный народ

Чуш про неправильний народ несете тільки ви. В нас величезні проблеми в суддівській системи та з корупцією. Це треба визнати і виправити, а не казати що в ЄС така ж корупція так що хай Єрмак з Татаровим і далі знищують антикорупційні органи, Баканов розвалює справу Приватбанку, Суркісам повертають млрд.грн з бюджету, Гетьманцев відверто лобіює закони для своїх фірм і т.д.

P.S. почитайте про корупційні скандали в тій же Німеччині. Там при мінімальних підтвердженях люди відразу йдуть у відставку і з політики. В нас є відеозапис де син Авакова обговорює відкати на рюкзаках, коли в країні була війна. І що? Аваков пішов у відставку, когось заарештували?

За кого голосовал?

Якщо що то я за Соросят. ;-)

Щось не бачив в бюлетнях таких. Може скажете за кого повині були голосувати?

Країни Прибалтики

Найчастіше під Балтією розуміють Латвію, Литву і Естонію. З географічного погляду до Балтії іноді також зараховують Калінінградську область Російської Федерації. Інший (російськоцентричний) термін — Прибалтика (рос. Прибалтика), що вживався в радянській історіографії і поступово вийшов з ужитку у Балтійських країнах.

Поехали, еб твою мать, я вам автобусы привез.

www.slovoidilo.ua/...​yuvalysya-vydatky-oboronu

За чотири роки видатки зросли більш ніж вдвічі — до 103 мільярдів гривень у 2019 році.
Станом на 2020 рік видатки на оборону збільшилися до 118 млрд грн (2,8% від ВВП).
На 2021 рік уряд заклав на оборону 117,6 млрд грн, що становить 2,6% від ВВП.

www.radiosvoboda.org/...​rona-budget/31464482.html
17 вересня 2021:

Міністерство оборони заявляє, що у проєкті державного бюджету на 2022 рік передбачено рекордну суму на фінансування сектору безпеки і оборони України — 5,95% від ВВП. Відповідний показник у 2021 році становив 5,92%, а у 2020 році 5,45% від ВВП, повідомили у прессулжба МОУ. ​
Украина принесёт сама себя в жертву, т.к. до начала войны активно распродавала своё вооружение

Я ще детиною був в 1994, але як наз тоді нас морозили холодом і морили голодом пам’ятаю. Те саме 1998-99, ще і світло відключали. Атомну зброю і стратегічну авіацію ми жодним чином не добровільно віддали, до цього федерація і США нас просто економічно примусили. А от, що розпродали звичайне озброєння : гармати, такнки, снаряди тощо і в оборон промі не заказали оновлення усього цього до необхідного армії рівня, а ще при Кузьмуку дійшли вже до того, що з солдатів робили побори і перетворили на голодних рабів, це вже таки зрада.

Теперь уже я вижу что в силу каких-то мудрых рассчетов на западе не форсировать поставки вооружения Украине, урожай в Херсоне соберут русские, временные беженцы станут мигрантами , через армию пройдет большая часть выживших украинцев, передавая немногочисленное лендлизное вооружение от мертвых к живым .

Нічо се пред’яви. Інша справа Україна — згадайте як ми підтримували Молдову коли рашка окуповувала Придністров’я, а забезпечення та солдати рашки йшли виключно через територію України. Згадали?

Мне не нравится такой план, что Украина должна принести себя в жертву стать немногочисленой нацией пехотинцев и партизан -евромоджахежов, из-за своего неудачного геополитеского положения

Ось воно що. Тобі можна методи писати для страни.уа. Основна причина вторгення це виявляється геополітичне положення.

Основна причина вторгення це виявляється геополітичне положення.

Сколько раз говорил, что судьбу народа определяет география, находятся до сих пор чудаки, которые сомневаются. Да и ладно, мне-то что.

Сколько раз говорил, что судьбу народа определяет география, находятся до сих пор чудаки, которые сомневаются. Да и ладно, мне-то что.

В країн Прибалтики просто такі ох.єна географія: сухопутна частина повністю оточена рашкою з Білорусью крім коридору в 60 км з двома дорогами. Море рашка теж досить легко могла би перекрити.
Але ок. До причин війни додалась ще одна. Тепер маємо «західні парнтери», геополітика та геограція.

В країн Прибалтики просто такі ох.єна географія:

Подожди немного, она тоже сыграет свою роль.

Подожди немного, она тоже сыграет свою роль.

Якби головне було виключно географія з геополітикою, то країни Прибалтики були б окуповані ще до 2014 року, тому що в Латвії та Естонії населення з пів Києва і відстань від рашки до столиці ~ 200 км. Але цього не сталося в першу чергу через НАТО, себто вибір самого народу. Українцям теж ніхто не заважав зробити це, ніхто крім самих українців..

Якби головне було виключно географія з геополітикою, то країни Прибалтики були б окуповані ще до 2014 року

Они и были в 1940.
Вообще проснулись в СССР одним утром.

Але цього не сталося в першу чергу через НАТО,

Да, это временное неудобство.

себто вибір самого народу.

Продиктованный географией.

Українцям теж ніхто не заважав зробити це, ніхто крім самих українців..

Украина — существенно более сложная страна чем даже вся Прибалтика в сумме. Опять география, да.

Продиктованный географией.

В під’їзді живе сім’я алкашів з малою дитиною. Географія що ж ти з ними зробила.
П.С. Географію на жаль нікому не в силах змінити — значить і пробувати змінювати нічого не треба. Далі буде все так само.

В під’їзді живе сім’я алкашів з малою дитиною. Географія що ж ти з ними зробила.

На фоне чего развился алкоголизм?
Проблемы с работой?
Ну, это экономика. Которая завязана на логистику. Которая, мать ее, полностью продиктована географией.
Более просто — население посёлка, который находится в ипенях и к которому ведёт чигирями одна разбитая дорога, неизбежно сопьётся или разъедется. Потому что там невыгодно создавать производства из-за больших издержек на логистику.

Ну, это экономика. Которая завязана на логистику. Которая, мать ее, полностью продиктована географией.
Более просто — население посёлка, который находится в ипенях и к которому ведёт чигирями одна разбитая дорога, неизбежно сопьётся или разъедется. Потому что там невыгодно создавать производства из-за больших издержек на логистику.

Хух. Мені пощастило, що я живу на два поверхи вище — тут вже інше геополітичне та географічне положення.

Значимость твоего конкретного кейса — на уровне статистической погрешности :)

Якщо б у нас на сході і на півночі були б Карпати, там би зовсім інша розмова була

Якщо б у нас на сході і на півночі були б Карпати, там би зовсім інша розмова була

+1
Але в тих же країн Балтії не має Карпат.
Так географія дуже впливає, наприклад Київська Русь робила експансію на Південь та рівнялась на Візантію бо річки впадають в Чорне море і т.д. Але були варіанти відпетляти, якби українці робили правильний вибір і правильні речі.

Ось воно що. Тобі можна методи писати для страни.уа. Основна причина вторгення це виявляється геополітичне положення.

А , то вторгнення для боротьби з корупціею ? Хлопче, це тобі з твоєю українофобією требя до страни.юа писати , бо українці кругом винні — і молдову в 1991 не захистили, і комуністів не закатували, і корупція в основі вторгненя, а негеполітичні марення кремля

Чем воевать — камнями, молотовым, ак-47 против смерчей и искандеров

Вам же сказали

Після війни все розвиватиметься шаленими темпами.

Доросла людина, а сказки поширюєте. А я скажу так — який «лендліз», такий і «план Маршалла» буде

Ну чому ж нема) воно пливе по океану

Ну чому ж нема) воно пливе по океану

Ага, всі так думали. ЛЛ починається навіть теоретично з нового фін року в сша — тобто з жовтня. Це так в доках написано.

Ну тобто, так в чому проблема зброю шлють потім будуть ще більше

Ну тобто, так в чому проблема зброю шлють потім будуть ще більше

Ой, був я також таким оптимістом. Потім почав слухати не обіцянки а факти. А факти — сумні.

Так давай факти сюди

Факти. Що прийшло по ЛЛ? І що йде морем? Я одразу відповім — нічого. Навіть один патрон не прийшов.
Не по ЛЛ:
МЛРС — нема (є 4 установки і то неясно чи вони тренувальні чи бойові), ескалібурів нема, танків нема, авіації нема, ппо нема, і навіть 5К шоломів і броніків від німців — нема.
Гаубиці є.

ППО точно надійшло, ми набагато більше ракет збиваєм, МЛРС будуть.Там багато члго морем йде
Ну від німців ніхто нічого і не очікує, у німців там у самих тої зброї пшик, вони теж позбавлялись зброї весь час.
МЛРС я так розумію прийдуть до кінця цього місяця або напочатку наступного, плюс наші все одно зараз тренуютьс їх використовувати, навіть якщо б нам дал їх ну дуже швидко, ними треба користцватись вміти

Надійшло ппо локальне ближнього бою.
Де інфа про приїзд млрс до кінця місяця?

Ну так ті ж 4 наприклад і надійдуть

Ну так ті ж 4 наприклад і надійдуть

4 установки. Подоляк на останньому брифінгу говорив що потрібно для затравки 300.

300 це мені здається, що б спалити всю русню, по всьому фронту за пів дня

Я бачив це, але не відміняє того, що з цим усим русню за пів дня можна спалити.
Давай подивимся коли на фронт підійдуть 4 хімарси і тоді глянемо і спробуєм екстраполювати що буде коли буде 300

За офіційною інформацією, HIMARS мають бути в Україні вже цього місяця. Наші воїни завершили курс навчання. ЗСУ матимуть потужні РСЗВ.

З офіційна інфа з не дуже офіційних джерел ))

Ну це ж Подоляк — він так само розбирається у військовій справі як і я.

www.facebook.com/...​CXJ8u19NPmdrKoRAWsjl/?d=n

Все, про що просив генерал Залужний, якнайшвидше, ми отримуємо через міжнародне співтовариство, через Сполучені Штати, союзників і партнерів, і ми робимо це так швидко, як тільки можемо .

Тому я не знаю, звідки ви взяли ці цифри, ми та міжнародне співтовариство, ставимося до цього дуже серйозно, і ми підтримуємо українських військових так швидко, як це можливо,

— генерал армії США Марк Міллі про цифри з твіту Подоляка, зацитовані журналістом

Цій жіночці вірю більше ніж гниляку

Тут одна пташка на співала, що 300 то не всі хаймарси, хаймарсів вистачить 60
І доерчі ми там вже дещо маєм з цих 300

Если речь идет конкретно об МЛРС, то 300 установок — это примерно 30% всего НАТОвского арсенала. Понятно, что столько никто никогда не даст.

Я думаю что триста это очень дофига, триста да плюс с спутниковым наведением и плюс анлим патронов, это очень мощно.Ясен пень что они так с запасиком сказали ))

Я думаю что триста это очень дофига, триста да плюс с спутниковым наведением и плюс анлим патронов, это очень мощно.Ясен пень что они так с запасиком сказали ))

Ні вікіпедії є рейтинг країн по запасам арти, там і рсзо є. І краще Вам не засмучуватись.

Чому замучуватись? Не тяніть резину ))

Та не ну, танків у ніх теж багато, але більшість тих танків це просто металобрухт

Та не ну, танків у ніх теж багато, але більшість тих танків це просто металобрухт

Навіть танк-металобрухт краще ніж нема танка. Нлав валить на 700м, танк на 3-5км.

Та не, мужик в зеленці в лісопосадці з НЛАВом і танк їде по дорозі, хто переможе ?)
Багато хто вже казав що ця війна показала що танки це вже не та зброя, особливо якісь там т62 без броні, це гробіки

Скоріше за все танк. Якщо вам хтось сказав, що танки вже не та зброя, то та людина наврядчи щось тямить в військовій справі. Всі захоплені наші міста можуть з цим фактом посперечатись, а основні втрати в бронетехніці нанесли не нлави чи стінгери, а артилерія

Та не, мужик в зеленці в лісопосадці з НЛАВом і танк їде по дорозі, хто переможе ?)
Багато хто вже казав що ця війна показала що танки це вже не та зброя, особливо якісь там т62 без броні, це гробіки

Я просто раджу почитати про те що за війна зараз йде, те що Ви кажете було 3 міс тому. Забудьте. Арта утюжить позиції, піхота з танками йдуть вперед. В такому випадку важить якраз далекобійність. Про це, між іншим, писав чувак який реально сидить в окопі.

стоп-стоп-стоп. Снаряди які дадуть ніхто взагалі не говорив. Сказали що не дадуть далекобійні. Оті якраз з наведенням, наск я розумію.

ті що 300 км то взагалі тактичні ракети.
Супутникове наведення не обовязково для тактичних.
Воно ж як працюж зараз, дрон полетів подивився побачив ціл, порахували координати де ціль, шмальнули.
А з Хімарсом супутник своїм очком глянув де кацапня сидить, напряму координати на конкретний хімарс передав той зразу шмальнув тобто навіть дрон не подтрібен
Це можна і для цих, які 80 — 100км хрен зна скільки, ракет

300 установок це третина всього арсеналу НАТО, який не бомбардували, не били артилерією, не знищували як пріоритетну ціль, не літали вдень і вночі дронами для наведення по них? Це якось прям дуже убого. Проти росії ще зійде, а якщо буде росія + союзник?

К чему все это? При чем тут Искандеры, будто против них надо воевать, ну сбивают иногда их, иногда нет.

И против них надо тоже воевать. Даже в идеальном кейсе когда отгоним русских к границам, они продолжат обстреливать нас ракетами.

Да будут и что?
— Исходя из того сколько они уже выпуляли и чего добились
— Сколько они могут производить
— Нисподающий тренд по обстрелам
— И как на них мы будем отвечать

Не то чтобы большая проблема.

Да целей много еще и ракет (не калибров, а иксов) тоже. Скажу так, меня сильно напрягает муссирование нашими темы обстрела крымского моста, у русских тут широченное поле для (а)симметричной ответки

у русских тут широченное поле для (а)симметричной ответки

Через міст йде все забезпечення Криму та їх південного угруповування, в нас моста такого значення не має. Вони вже декільки разів цілили в міст через лиман.

Лячно навіть питати — а мости через Днпро ?

Лячно навіть питати — а мости через Днпро ?

В нас 30 мостів через Дніпро — в них єдинний міст в Криму.

Если бы они могли снести все мосты через Днепр без применения ядерного оружия — давно бы уже снесли.
Кроме того, есть еще один небольшой нюанс. Некоторые мосты через Днепр — это плотины крупных ГЭС. Если их завалить — сильно поплохеет в том числе и рашистской группировке в Херсоне и Крыму. А чуть меньше, но весьма прилично поплохеет всем странам в черноморском бассейне. Из которых несколько таки являются членами НАТО.

Ну не все, а хотя бы половину Киевских. Они точно похлипше крымского будут

У нас есть:
1) АЭС.
2) Плотины ГЭС.
3) Крупные химзаводы (одесский припортовый, например).
4) Правительственный квартал.
5) Станции очистки воды.
6) Зернохранилища.

При большом желании сделать Украину непригодной для жизни территорией, возможностей — море.

Поэтому нужно как и ПРО так и свои ракеты на случай ответки

Боятись «отвєткі» вже пізно. Надто пізно.

Боюсь що ні. При цьому я був і залишаюсь на позиціях що Україна не повинна ні на кого озиратися у питаннях політики, церкви та ін. — НАТО так НАТО, ганьба моськовським попам, ні воді у Крим і т.д. Але перед ударами по більш-менш тиловим об’єктам рф потрібно сім разів відміряти — чи буде нам чим захиститися. Тотально не згоден з Чмутом коли він казав що ППО-ПРО не потрібні, а потрібні, ракети. Я вважаю щр ракетну дуель з рф ми не потягнем . Якщо б нас наситили обороними ракетами то потім можна було щось думати про уражаючі. Але офійційні дані про ці надання цих видів озброєннь дуже невтішні.

Гадаєте зараз РФ стримується?

Прорабатываю законные способы выезда. Параллельно ради лулзов ресерчу разные не очень законные, вроде тихарится в кабине зерновоза. Собрал в кучу все свои доки по «здоровью» от гос и иншуранс клиник — вышла нехилая папка. Нашел хорошего юриста и консультируюсь по реальным и вымышленным случаям.

А если серьезно, какая нахер подготовка? — Тут бы просто какой-то активности добавить. Я сижу на жопе ровно(нет) 90% рабочего и не рабочего времени. Куча хроник по гастро (хавать что зря не получится как и не хавать ±по графику — пару дней и больничка). Остеохандрозы. Неврит и сцуко.. тревожное расстройство. Кому я там нужен со своим «обмежено здатний у воєнний час». к чему готовится то?

При этом тоже я:
— норм приношу пользы на своем месте
— работаю в белую и приношу не кисло налогов с себя и с работодателя
— трачу заработанное здесь, чем поддерживаю экономику (не без мелких ЧП)
— ежемесячно выделяю фонд, который расходится на волонтеров и просьбы о помощи
— постоянно поддерживаю/репощу всячину о соборах и важном в инфополе

Вот честно, если правда дойдет до реальной дискуссии с людьми в форме и каких-то решений в эту сторону — то я согласен с No One и Станиславом. FTS тогда. Потому что Арестович п..т что каждый важен на своем месте, военные с передка снимают тиктоки про важность тыла и сколько нужно денег и работающих чтобы один воевал. А в это время тут сцуко с АТБ под белы руци людей тащат.. Если я буду интересен сугубо как мясо, будьте добры как с «мяса» и спрос. Со всем уважением к проф. военным, но типичный итшник с такой мед. картой это ИМЕННО мясо, дай Бог не навредить, ну и конечно 200й «быстрого приготовления». А на такое подписываться я наверное пас. Выбор есть всегда..

Сейчас Украина в крайне сложном положении. Поскольку вместо оружия делали дороги, играли в ток-шоу, думали о рейтингах и прочей фигне, на коррупцию закрывали глаза — мы не имели технический возможности не пустить войска рашки на нашу территорию. Файервол был только в рекламных проспектах. У рашки людей больше и оружия больше, единственный шанс для нас — поставки оружия из других стран. Оружия намного более эффективного, чем у РФ. Если его не будет — они просто задавят массой. Тем более, что мобилизовать граждан в тоталитарном государстве намного проще, сопротивляться никто не будет, в отличие от нашей инфантильной молодежи, которая живет с принципом «мне все должны, я самый умный».

в отличие от нашей инфантильной молодежи, которая живет с принципом «мне все должны, я самый умный»

Ох вже ця інфантильна українська молодь, яка не хоче вмирачи через людей, які і побудували цю систему. Інше діло на скрєПоносній росії де промивають мозок «вєлікой побєдой» і культом війни ще з садочку.

Покажите человека, кто хочет умирать. Инфантилизм — это результат воздействия современного общества, которое говорит с малых лет человеку — «ты личность, у тебя есть мнение и оно важное». И подросток, еще ничего не создав, уже считает себя великим. А особо пагубно это повлияло на айтишников, которые научились криво-косо кодить на популярном javascript, никогда не слышали термин Computer Science, и в условиях перегретого рынка получали за свое творчество несопоставимую зарплату. И при этом, кстати, голосовали за Зеленского, который еще на старте рассказывал, что нужно «просто перестать стрелять», результат чего мы сегодня и пожинаем. Но топик о другом. Сейчас руководители государства говорят «единственная проблема — мало оружия». Но они могут сказать «оружие уже есть, задачу выполнить реально, не хватает людей, помогайте». Вот для этого и нужно быть готовым.

www.facebook.com/...​ysG6vzSrpnH5jYEym94wrJi9l

Инфантилизм — это результат воздействия современного общества, которое говорит с малых лет человеку — «ты личность, у тебя есть мнение и оно важное». И подросток, еще ничего не создав, уже считает себя великим.

От жеж скотыняки!
Не то что в СССР — где каждого выскочку можно было прижучить во имя Родины!
А при товарище Сталине — вообще можно было расстрелять!
Эти инфантилы ещё иногда и выезжать за кордон ухитряются и «цифровыми ноумадами» там устраиваются, ишь чо для них удумали!

Вот манипуляций только не надо, да? :) Смысл то вообще не в этом, перечитайте мой комментарий еще раз.

А про инфантилов — это была не манипуляция?
Ну да, ну да, люди плевать хотели на совковую систему ценностей, поэтому мы вешаем на них ярлыки.

То есть термин «гражданский долг» придуман в СССР и ни в одной стране первого мира его нет? Тогда любое варварское государство типа рашки без проблем сможет захватить любую страну, полную героических плевателей. И будут они вместо смузи-бара сидеть в конторе и делать то что дядя из ФСБ скажет, а чуть голос подадут — другой дядя из росгвардии резиновой дубинкой быстро загонит обратно в стойло. Потому что не смогли защитить свои ценности. Это не только к Украине относится, страны Балтии и Польша отлично понимают, что они следующие.

термин "гражданский долг

Является пропагандой и манипуляцией. Долговые отношения — добровольные.
В них можно вступать или не вступать.

Тогда любое варварское государство типа рашки без проблем сможет захватить любую страну, полную героических плевателей.

Не любую. Страна, в которой есть профессиональная армия, современное оружие и международная поддержка, сможет за себя постоять.
В которой этого нет — использование собственных граждан как пушечного мяса — не поможет.

И будут они вместо смузи-бара сидеть в конторе и делать то что дядя из ФСБ скажет

Не будут. Мобильность — основа современного мира.

страны Балтии и Польша отлично понимают, что они следующие.

Тут как и с Украиной. Если США за них впишется — шансы есть. Если нет — шансов нет.

Не любую. Страна, в которой есть профессиональная армия, современное оружие и международная поддержка, сможет за себя постоять.

Да ладно вам. В любой из этих стран есть законы о мобилизации, подразумевающие призыв вообще всех подряд. Просто у тех же США за последние полвека ни разу это не было нужно. Если начнется полномасштабная война на их территории — вслед за профессионалами рано или поздно пойдут все, способные держать оружие.

Просто у тех же США за последние полвека ни разу это не было нужно.

совпадение? не думаю. войнушка на своей земле это конец игры правящему режиму

Теоретически.
На практике, не существует такого сценария военного конфликта на планете, который США не смогли бы закидать высокоточным железом.

Индивидуализм подразумевает личную независимость в рамках конституционного правопорядка. У нас введено военное положение согласно конституции. Соответственно настоящий индивидуалист будет рассуждать каким образом он будет призываться (если до этого дойдет), в какой род войск будет стараться попасть и какую экипировку собрать.

рамках конституционного правопорядка.

Что именно является для него мотивацией этот порядок соблюдать, кроме возможного наказания за его нарушение?

Умирать никто не хочет, а умирать за идиотов не просто не хотят, но это ещё и стыдно. Стыдно умирать за страну, которая не понимает что 5к$ среднего айтишника ежемесячно сильно лучше чем этот же айтишник в земле. Вы почему-то не забиваете своим мобильным телефоном гвозди, даже если молоток лежит в кладовке и за ним нужно идти. Почему же мы профессионалов используем в качестве мяса на нуле?
Слишком много очевидных вопросов есть к этому государству которые делают его защиту уж точно не делом чести.

5к$ среднего айтишника ежемесячно

ничто, в сравнении с стоимостью требуемого оружия.
за эти копейки — ничего значимого не купить

сильно лучше чем этот же айтишник в земле.

потому что во время войны солдат важнее, чем кичащийся какими-то копейками, за которые и на день боекомплекта для гаубицы не купишь.

а то что попавший на войну решил не выжить там, а лечь в могилу....
ну, такое.

Это десяток рабочих мест для его соотечественников. Но зачем нам рабочие места? Пускай люди голодают.

потому что во время войны солдат важнее

Мобилизованный пехотинец во время современной войны — это просто живая мишень.

то что попавший на войну решил не выжить там, а лечь в могилу....

Попавший на войну пехотинец практически ничего там не решает. Рано или поздно он все равно будет убит артиллерией. Выроет плохой окоп — умрет в первый же день. Выроет хороший — его осколок найдет его только через неделю.

ничто, в сравнении с стоимостью требуемого оружия.

Наличие ещё миллиона солдат не даст нам доп вооружения.
Разве что мы хотим побольше трупов и потом этим тыкать Европу чтобы нас лучше вооружали. Есть ощущение что такая стратегия имеет место быть.
Выбор между человеком на гражданке и человеком на войне. Если нам действительно не нужна экономика и денег от штатов хватает, а что потом пофиг... тогда можно и действительно клепать мяско.

Наличие ещё миллиона солдат не даст нам доп вооружения

не даст.
но и смешные налоги с 5$ в месяц — его тоже не дадут.

которых к тому же вряд ли будет, после выезда :)

Если нам действительно не нужна экономика и денег от штатов хватает

подавляющее число работников IT — не нуждается в возможности выезда.
Это нужно только некоторым, пиэмам, лидам — менеджменту — для непосредственного общения с заказчиком.

то есть я к тому что экономические аргументы о свободе выезда именно айтишником — смехотворны. это все тоже — попытка ребенка привести аргументы в стиле — вам будет выгодно если мы сходим в Макдональдс!

есть конечно еще фактор — заказчики боятся размещать заказы если основная часть команды в Украине. но думаю недополученная прибыль от этого — еще менее влияет на дыры в бюджете Украины сейчас.

Речь не о выезде, а о мобилизации/работе в тылу.

в смысле предложения вернуться в феодальные времена — где можно было откупиться, снарядить воина?

понимаете, в чем дело — за последние века, равноправие в праве на жизнь добилось явных успехов.
реализация тех самых — свободы, равенства, братства

и в том самом, лелеемом «современном демократическом обществе», с «европейскими ценностями» — невозможно уже поставить на одни весы
смерть человека — деньги

то есть, невозможно будет обойти современную мораль, и остаться цивилизованным обществом
если
жизнь безработного стоит каких-то там копеек что платит налогов средний программист.

то что большинство людей, а особенно считающих себя «технарями» понятия не имеют в каком огромном, жестком и сложном мире условностей они живут, и как эти условности регулируют его собственную жизнь — да, есть такое.

но от этого — никуда прессинг культуры не исчезает.
а главное — никуда не исчезает связь одних «правил» с другими.

О равноправии можно было бы говорить если бы не было лазеек — трое детей/студент/взятка/женский пол...
А так да, феодализм — 5к$ в экономику ежемесячно лучше 350$ от слесаря Васи

О равноправии можно было бы говорить если бы не было лазеек — трое детей/студент/взятка/женский пол...

эта инфантильная демагогия меня уже стала просто утомлять...

детки придумали себе какой-то примитивный черно-белый бред о таких понятиях как
свобода, государство, равноправие, права, ...,

и обижаются что мир устроен ну совсем не так даже на уровне этих терминов.
которые, особенно «технари» еще и знать не хотят, потому что
ну это ж сплошная философия! тьху на нее!

Очевидно, новоиспечённые студенты по вашей логике имеют право на выезд и отсрочку от армии, с этим все ок.
Равно как и люди с тремя детьми (а почему не с двумя?).
Не совсем понимаю ваше стремление оправдывать то, что творят наши законодатели.

Но они могут сказать «оружие уже есть, задачу выполнить реально, не хватает людей, помогайте». Вот для этого и нужно быть готовым.

Иди, помогай. Кто мешает?

Таким уклонистам как ты следует сидеть тихо и ждать когда дяди всё порешают, а не раздавать ценные указания. Иначе попадешь на фронт, а там сослуживцы быстро научат, что такое вежливость и как нужно Родину любить.

нужно Родину любить

Моя Родина — СССР, если что )))

Иначе попадешь на фронт

Или не попаду. Ты — бы хотел иметь такого как я сослуживца?

а там сослуживцы быстро научат

Или я их

Вчусь стріляти з карабіну на базі АК, поступово поповнюю мобілізаційний заплечник, змушую себе займатись спортом, з акцентом на біг та вправи з власною вагою

Собираю снарягу нормальную. Физ нагрузки чтобы не засиживаться. По комментам смотрю что многие готовы хоть на уголовку лишь бы не идти в армию. Но задумывались ли вы что в городах под штурмом, если зайдут рашисты то они вас спрашивать не будут. Так что если дойдёт до такой ситуации то лучше с нормальной снарягой идти воевать за своих, чем служить мясом для чужих войск

Все правильно. Втрати серед цивільних, при штурмі міст, суттєво перевищують втрати серед військових, що мають екіп, зброю та активно обороняються

Тому коли РСЗО підходить до міста треба євакуюватися, а не переживати за майно. Це і військовим полегшить життя і жертв серед цивільних буде менше.
Чому у Британії у 39 таким займалися, а у нас ніц?

Треба раніше евакуюватись за здалегіть, до того як артилеристи підійшли. Бо коли вони підійшли вже питання, що треба йти в бомбосховище як найшвидше. Є варіант, що усі шляхи евакуації просто закрито, та дороги забиті і якраз це і заважає ЗСУ. А усі машини, автобуси чи вокзали орки просто розстрілюють. Тому дивіться сводки з фронтів, того самого Аристовича наприклад. Село в передмісті, про яке тут писали до війни багато разів — може бути ще гіршим варіантом ніж місто. Далеко не усякий погреб витримує арт обстріл, і якраз села і грабують нещадно.

Тому дивіться сводки з фронтів, того самого Аристовича наприклад.

Арестовича можна але він пиз%ло

Не переоціонюйте свої сили, краще виїхати.

Теоретична — так, тому що вивчати теорії буде неначасі. Якщо навіть не сгодиться, то хоч допоможе себе не накручувати. Такмед — завжди і будь де. Багато такмеду не буває.
Приватна практична/тактична — під питанням, через те що групове навчання — це також і групове злагодженя, простіше кажучи — створення довіри в групі. Небагато сенсу злагоджувати групу, яка розбіжиться по закінченню курсів. Крім того — 70% сил спротиву дають адекватну загальну підготовку, включаючи ТРО.
Також може бути багато н’юансів в залежності від підрозділу/задач. Особливо для народу з ІТ, для якого є куча спеціальних навколотехнічних задач. І я раджу замість піхоти розглядати саме спеціальні сфери діяльності, якщо є можливість обирати. В ідеалі, якщо ви нарешті знайшли в собі вовка — проактивно з’вязуйтесь з командирами, сватайтесь і отримуйте відношення, до того, як військкомат почне крутити барабан. Для тих, у кого нема ВУС-ів — проактивно впливати на своє розподілення відповідно до цивільних скілів — набагато корисніше, ніж отримувати навички, які можуть і не згодитись.
Приватні курси тактики/стрільби будуть гарантовано корисними в ситуаціях, коли командири повні довбойоби, а бійці не здатні налагодити відвертий контакт з офіцерами. (Для справки: бійці мають право, і повинні вимагати підготовку. І не раз на тиждень, а декілька занять на день). Тож найняти тренерів за свої кошти, виключно щоб принизити офіцерів. Але довго це не протягнеться, скоріш за все, офіцери візьмуться за розум після перших занять. В результаті від послуг відмовляться.
З.І. витяги з протоколів на яблуні — сподобалось.

Тож найняти тренерів за свої кошти, виключно щоб принизити офіцерів.

Я думаю поті вам офіцери доступно пояснять фізичними зауваженням в чому були ваші помилки.

. Але довго це не протягнеться, скоріш за все, офіцери візьмуться за розум після перших занять. В результаті від послуг відмовляться.

І ви поїдете першим автобусом на 0, щоб від ваших послуг теж відмовились.

Та робіть що хочете, то ваша справа.

Питання ж про те, як ви готуєтесь до мобілізації і чи готуєтесь. Мова йде про свідому підготовку. Топік «як ви уникаєте мобілізації і як швидко втікатимете за кордон» створіть і обговоріть окремо, будь ласка.

Да почти никто не готовится тут.
А тренинги, на которых люд бывает это показуха.
Типа смотрите какой я молодец — сходил на тренинг по оказанию первой помощи, но вот только и дальше буду сидеть в своей квартирке никак не используя те знания, которые благополучно улетучатся к моменту когда таки могут понадобиться.
И ещё — те, кто просто по приколу пришел послушать и не собирается на фронт ИМХО занимают места тех, кому это реально надо.

не вказуйте людям що їм робити та писати, ви не модератор — а незрозуміло хто, що з другого камента створює тему. Може ви рашист, що розвідує готовність дописувачів, місця підготовки, тощо

Так і є, я розвідую готовність дописувачів і шляхи підготовки. :)

Питання ж про те, як ви готуєтесь до мобілізації і чи готуєтесь. Мова йде про свідому підготовку.

Питання 1: Чому Ви так однобоко бачите «свідому підготовку»? Вона може бути як зі знаком ’+’, так і зі знаком ’—’.

створіть і обговоріть окремо, будь ласка.

Питання 2: Чому Ви намагаєтесь вирішувати замість інших учасників форуму, що і в якому місці їм варто обговорювати?

Чому Ви намагаєтесь вирішувати замість інших учасників форуму, що і в якому місці їм варто обговорювати?

Вона має на увазі, що вона господарка цього топіка :)

Не живу по адресу регистрации и редко выходу из дома.
Невозможно принудить воевать человека, который воевать не хочет. В случае, если по беспределу попытаются заставить, арсенал средств — от письменного отказа с дальнейшей судимостью до «итальянской забастовки».
А в идеале — просто жду прекращения совкового маразма с закрытыми границами. Уже через час после того, как границы будут открыты, меня тут не будет.

возможно, просто дОрого. Пока.

Дорого це скільки? Я в кого не питаю — ніхто ціну вказати не може.

Репутационно прежде всего.
Надо собрать комитеты, с главами ЖКХ и отправить по домам в случайном порядке. Пока — не на часі

Ну допустим, найдут меня, вытащат, притащат в военкомат. Зажав дверью пальцы заставят принять «присягу», отправят в учебку и часть. Дальше что. Я могу просто отказаться выполнять распоряжения окуевших великовозрастных деток. Что они мне сделают? Побьют? Ну побьют, потом что?
Если и заставят что-то делать, у меня может внезапно ничего не получиться. Я могу пролюбить оружие, имущество. Что тогда мне сделают? На гауптвахту отправят? Напугали ежа голой задницей.
Ты уже заметил, как во всей этой истории они потратят усилий гораздо больше, чем получат от меня пользы.
В случае насильной мобилизации разницы не будет, кто это сделает, украинцы или россияне, отношение будет одинаковым.

Так я и говорю, пока дорого.
Но если других вариантов не будет, то штрафбаты были еще менее мотивированы, но почемуто, сражалися.

Ну у разеян разговор короткий. Винтовка мосина на 3 патрона и загран отряд. А ты иди вперед выявляй распложение украинских войск.
Что будешь делать в такой ситуации?

Поверьте на слово, как служившему в армии — вас заставят. Если что-то не получится, то будете делать столько раз, пока не получится. Это эффективная система подавления личности в интересах коллектива.

Все начинается с одинаковой стрижки и одинаковой одежды, распорядка дня. Происходит переформатирование сознания. Не обязательно избивать, чтобы добиться от вас требуемого — достаточно дать физическую нагрузку, ограничить в еде или сне, да 1000 и один способ.

Гауптвахта — это армейская СИЗО, оттуда здоровый человек может выйти инвалидом. Я там не побывал, но знаю из первых рук и опасался в свое время.

Возможно, есть какие-то исключения из правил, но мне такое не встречалось.

Я могу просто отказаться выполнять распоряжения окуевших великовозрастных деток

там наши любимые депутаты как раз законопроект подавали, разрешающий командиру вас тупо как собаку застрелить, при невыполнении приказа. такое вот государство :)
не знаю как каком этапе законопроект сейчас

не знаю как каком этапе законопроект сейчас

Отозвали.

И что, двери ломать будут? Даже в ЛДНР до такого не дошли.

Если война еще года полтора-два продлится — будут.

У Украины нет ресурсов, чтобы так долго воевать. С поставками по 10 и гаубиц и 3 РСЗО в месяц война закончится гораздо быстрее. Все эти рассказы про новую столетнюю войну — такой же бред, как и взятие Киева за трое суток.

Да полно еще ресурсов. Просто закончаться снаряды у обоих сторон или приймут еще какойто супер-минск с запретом артилерии. Будут вместо гранат делать бомбы из селитры.
8 лет на Донбасе тоже не было ресурсов.
В России годовая смертность порядка миллиона людей. 200×365=73тыс.

8 лет на Донбасе и близко не было такой интенсивности боев и расхода ресурсов.

Ну так снизят интенсивность. России НЕ выгодно прекращать войну.
И нашему правительство тоже непохоже, чтоб было выгодно.

И нашему правительство тоже непохоже, чтоб было выгодно.

Непохоже, щоб було вигідно капітулювати? Чи які ще варіанти закінчити війну без згоди росії ви бачите?

Ну... Замість побудови доріг, можна було вкаладится в армію. Країна, що може будувати авіаносці... скільки Україна за роки незалежності побудувала для себе танків? Літаків? Кораблів?

Чи ще стоїть питання про владу?

А країна точно може в авіаносці?)
Та країна була дещо інша, трохи більша, зі столицею в Москві.

Ну, скажем так, головне що Мотор Січ китайцям змогли продати та один АН побудувати для ЗСУ, чи скільки там із запланованих встигли

Те що один літак побудували — це, насправді, маленьке чудо.
Я працюю в галузі і я до останнього не вірив що воно хоч якось полетить без російських запчастин і технологій, літак врятувало те, що Антонов встиг викупити в якийсь момент в росіян оснастку для виготовлення крила і центроплану Ан-148 і в Ан-178 використовується це ж саме крило.

Я і за собою замічаю глюк людського розуму, коли він щось переписує в минулому, і йому здається, що це якось змінить сьогодення. Ковиряюся в тому, що не зробив до війни, де не встиг, і здається, що якщо я ще трохи дожму спогади, щось зміниться. Але насправді не зміниться нічого.
Так що дороги, авіаносці і минуле ніяк, жодним чином, не впливають на питання — будемо капітулювати, щоб закінчити війну, бо владі начебто невигідно її закінчувати?

А владі її вигідно закінчувати? Я нагадаю, війна йде 8 років вже. А не 3 місяці. Хтось обіцяв провести парад в українському Криму, хтось обіцяв не працювати з рф ніяк і все таке інше. І добре торгував з імперією, використовуючи війну :)
Одна влада. Одного гетьмана. Прийшла інша. Скільки вона при посаді вше? Якісь реальні кроки до 24го лютого були задіяні, щоб зупинити війну?

Перепрошую, якщо так. Можливо, не замітив. Буду вдячний, якшо повідомите.

Їх і не було. Тому що єдині кроки, які ми могли зробити для зупинки війни — віддати росії все, що вона вимагала. Війну в ноль, безслідно, може зупинити лише агресор, або повний його розгром, з столицею і згодою всіх територіальних одиниць (або їх розгром).

Через полтора-два года — или ишак, или падишах.
Либо нам к этому времени дадут достаточно западного оружия, чтобы россиянские черти бежали за крымский мост, или нам ничего не дадут, тогда к этому времени они выйдут на западную границу, либо Минск-3 и состояние 2015 года, только площадь оккупированных территорий несколько расширится.
Четвёртого — не дано.

Мінськ3 все ще може бути з закритими кордонами

Околонулевая вероятность. Если учесть, что война была с 2014, а в 2019 «надо перестать стрелять» вполне себе победило, в случае конца войны, за год народ на улицы выйдет ибо жрать таки будет нечего. У нас далеко не все программисты, а солдаты при Минск-3 никто особо содержать не захочет.
Может и не сразу откроют, но я бы сказал пол года максимум после подписания и как минимум за пару тысяч (не за 10 как сейчас) можно будет выехать.

Если война еще года полтора-два продлится — будут.

Зачем ломать двери. Достаточно приходить вместе с доставкой еды :)

Станислав, Вы бы отказались от украинского гражданства если бы разрешили выехать прямо сейчас?

Если бы мне взамен предоставили документ, позволяющий пересекать границу (иначе как я выеду?) — легко. Хоть сегодня.

Так тебе ж знову почнуть ций гейропах за порушення ПДР гоняти. Знову втечеш назад? :-D

Дык я в гейропу и не поеду — ну нахер.
Поеду в страну с таким же бардаком как и здесь. Турция, например. Поселюсь в какой-нибудь глуши и буду катосить на мото по серпантинам.

Фух. Тепер я спокійний за автобезпеку європейців.

Срач, срач, срач... Хоть 1-н случай знаете, когда человек отказался мобилизироваться и ему уголовка прилетела? Нет (не удивлюсь, если начнется много вбросов на этот счет, пропагандоны отрабатывают деньги)
Так вот, хватит паниковать, работайте, прогуляйтесь по улице, подышите свежим воздухом. Больше пользы будет, чем просто сидеть паниковать.

Питання до тих, хто поєднує свідому підготовку і мирне життя. Це не про паніку чи відповідальність за ухиляння.

В одном комментарии в соседней теме писали, что открыто около 400 дел

Дуже надійне джерело інформації

Скуповувати спорядження і вивчати теоретичну частину ніхто не заважає (наприклад «Тактика легкої піхоти»). В багатьох містах регулярно відбуваються вишколи по тактиці і такмеду, варто тим скористатися. Також є отака штука www.facebook.com/DronariumUkraine і її альтернативи.
Дрони річ цікава, тільки воно не гарантує безпечніше роль, ніж рядовому піхотинцю. Однак потенційно пройшовши такі курси можна шукати місце в адекватних частинах (це все ж краще, ніж коли твою долю буде вирішувати закарпатський/львівський/біс-зна-який воєнком).

*думка є собиста і не є рекомендацією до дії

З’являються платформи для новачків типу sprotyvg7.com.ua, Спротив , Яблуня

Цікаво. Дякую.

Не выхожу из дома. К счастью, работа удаленная, а все необходимое для жизни можно заказать с доставкой домой.

включив ждуна і чекаю на обіцяний лендліз. уточною лендліз нового військового майна , а не древнього хламу у вигляді бмп1 , ак47 і аналогічного непотрібу.

Не зрозуміло як це пов’язано з питанням про підготовку до мобілізації. Можете уточнити?

так тобі навіщо переживати за мобілізацію. ти ж дівчина , максимум відправлять повістки роздавати.

та це ваще незрозуміло хто, і навіщо їй/йому дані учасників форуму

АК-47 з фрезерованою ствольною коробкою це колекційна і дуже рідкісна штука. Як видадуть — продай і купи собі два три ПК, ваш взвод буде тоді крутий, що може робити смерть ворогам.

Бачив мисливські варіанти в продажі недавно з фрезерованою ствольною коробкою, прайс на 2-3 ПК не тягнув.

Чем больше разгоняют про мобилизацию, тем реже выхожу из дома — такая подготовка у меня.
Также в качестве подготовки исправляю все проблемы с здоровьем и зубами, потому что когда откроют границу, то в европе дорого будет зубы лечить, лучше у нас, пока время есть.

Время — ограниченный ресурс. Например, в свободное от работы время можно либо изучать иностранный язык, распродавать за бесценок нажитое барахло и ресерчить рабочие методы решения вопросов по пересечению границы. Либо изучать теоретическую часть военной подготовки, заранее скупать себе амуницию и т.д. Но не одновременно. Уверен, что подавляющее большинство тех, кто выбрали второе — уже в армии либо на низком старте туда. Тем, кто остался — ваше предложение вряд ли интересно.

Ніяк, лишній раз з дому не виходжу 😅

Колись заводив подібну тему, реєструвався на всіх ресурсах вказаних автором теми, проте за місяць не надійшло ніякої відповіді. Буду вдячний, якщо хтось підкаже організацію з чинним набором

Ніяк. Чекаю поки відкриють кордони та звалю . А якщо не відкриють — розгляну «альтернативні методи рішення питань з перетином кордону». дякую владі за те що допомогла мені зрозуміти хочу я будувати тут майбутнє, або ні , своїм рішенням використовувати чоловіків як безправний ресурс та повальним сексизмом. Вільна країна вільних людей

використовувати чоловіків як безправний ресурс та повальним сексизмом

Доброго ранку. 8 років вйна йде, закони всі абсолютно прозорі — відкривай та читай, схожа ситуація з мобілізацією була в 14-15 роках. Просто було ж впадлу напружуватись і щось думати, а тепер пригорає. Такі ви цікаві

та наче в 2014-15 роках не зачиняли кордони. Була часткова мобілізація. Можна було виїхати.

Спокійно виїзжали, але й повістки на автобусних зупинках роздавали. Особисто був свідком.

Типова реакція певного прошарку суспільства, що жире сири та хлібає смузі, паралельно лячкаючі HTML. На вулкані завжди вигідно жити, тектонічний попіл дуже родючий. От тільки існує імовірність виверження. Була мисля, що як трухоне — то втечу. А так, зарплатня як десь в одноетажній Америці, ціни не кусаються — смузі, зміна тачки кожен рік, айфони, дзеркалки та барбершопи. По правді і іньша частина — як прийняли дію сіті і побили протест ФОП — теж думала нахитати п’ятами в район передмість Сан-франциско до витребування, та тут батьки, що на Брайтон їхати не хотіли.

Доброго ранку. Для тих, кому впадло напружуватися, або хто закріпачений і не знає власних прав:

«Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.»
«Збройні Сили України та інші військові формування ніким не можуть бути використані для обмеження прав і свобод громадян»
«При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.»
«Стаття 24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.»

На жаль, кордони до кінця війни не відкриють. А війна буде йти довго, мобілізація ставатиме жорсткішою.

думаю що навпаки може бути що піде зворотній зв’язок з гарячих точок щоб не набирали криворуких/офісних планктонів всяких бо вони тільки заважати будуть. але за умови що ті криворучки будуть робити щось корисне в тилу.

така думка у мене виникає тільки тому що на початку вторгнення реально брали всіх (приклад — стаття на доу коли програміста з 30-річним досвідом забрали, у якого тільки воєнка була, і який в цивільному житті керує іт-компанією (тобто від нього точно користі більше на роботі ніж в армії), а зараз склад охороняє).

Всім пофіг хто ти і чим займаєшся. Армії потрібні люди, кожного дня є втрати і їх потрібно поповнювати.

знаю випадок коли чувака відправили з частини додому бо він лиш заважав

Знаю когда такого, шо заважав отп***или и отправили в минеры.

надіюсь ти на марс звалиш , бо тут маячить переспектива застосування ЯЗ

А коли ти потім повернешся через декілька років, бо люди без характера нахєр нікому не потрібні, можна я буду тобі при кожній нагоді нагадувати — що це не твоя країна і було б добре, щоб ти знову звалив кудись на Південний полюс, шукати толерантність серед пінгвінів?

він не повернеться. а нагадувати ти будеш столарам, герегам, та іншим ахмєтовим.
oh, wait!

але, якщо таки повернешся — то можна, так?

Тоді який сенс було вчора реєструватися на форумі?

Вот он и не вернется, чтоб ему не «нагадували» все те, кто в мирное время нефига не делали.

Якщо ви думаєте, що суспільство стане дисфункціональним, тому що повтікають такі персонажі, як автор коментаря(схоже, що і ви також) то ви ДУЖЕ помиляєтесь.
Дуже смішно читати, що ті хто хочуть звалити при найменшій небезпеці, вважають себе такою собі елітою суспільства, «сіллю землі» як то кажуть.

людина для держави, а не держава для людини ... Це не європейскі цінності, а радянські

And so, my fellow Americans: ask not what your country can do for you—ask what you can do for your country

Бо демонструє, що для цієї країни індивідуальність нічого не вартує

всюди спільнота — важливіше індивідуума.

людство поки що не винайшло іншого, окрім — «зграйного» співіснування.

Тільки замість імперського наративу панує націоналістичний.

бо національна держава — неможлива без — нації :)

а Європа — то національні держави.

згоден, що сучасні європейці занадто довго жили в комфортному світі, і забули, на яких підвалинах він створений. та й зараз — за рахунок чого він такий комфортний.

ну і звісно у нас, такі люди тоже є.

Суспільство ж, яке називає їх сцикунами і демонструє повну байдужість до їх думок тільки стимулює їх відтік

тут да, цікаве питанння
їм держава — винна. суспільство ось виявляється теж — завинило поваги.
що і хто ще їм щось заборгував?

згоден що треба вести більш конструктивно, з взаємоповагою внутрісуспільні дискуссії
але «погрози» — «а я на вас ображусь, і виїду з країни!» — вказують на інфантилізм, і занадто егоцентрічну самооцінку.

Тому що росія росією, але палиці в колеса ми вставляємо собі самі.

пряміше кажучи, як Україна виявіться не потрібна населенню з українськими паспортами, то так:

прихильників такого проекту вистачить лише на те, щоб кордон України пройшов по вінницькій області, у кращому випадку

ось чим дратує базікання про європейські цінності тих — кому Україна не потрібна.
а потрібні «послуги держави», «5% а не 45%» і т.і. :)

Лицемірство — не є чеснотою ніде. і в європейській культурі теж.

Суспільства еволюціонують, цінності також

суспільство — то не натовп індивідумів.
як б цінності не змінювались — суспільство доти суспільство — коли є щось що зв’язує обов’язками індивідуумів які в нього входять. причому — не юридичними, а тими які «технарі» висміюють :)
тими, коли людина й сама не може сказати чому — чому вона діє не з свого егоістичного інтересу, а з — суспільного.

Саме так, ці національні держави — національні, але живуть в мирі.

щоб жити в мирі саме націонаональним держав — війн було купа.
я згоден з висновком політологів що початок національних держав був покладений Великою Французькою Революцією.

Тобто отой мир — наскрізь просякнутий великою кров’ю.

Звісно, якщо тут, у нас — національно-визвольна війна 2014-202* років, то кожен сам вирішує — може втікти від неї якнадальше — наприклад у Чілі, чи якось приймати участь.

Але, пояснювати своє бажання втекти якнайдалі (у якому в цілому немає нічого недостойного) — «європейськими цінностями» і т.і. — вважаю лицемірстом.

Запишемо в малоросів і відберемо паспорта у тих українців, котрі не демонструють достатньо українськості

Зведення до абсурду — вдалий, класичний демагогічний хід. Як і «З окопа пишеш?»

Ну і, чим більше демагогії в аргументації, то звісно — такий хиткий раціональний базіс в неї, що є потреба її використовувати.

Своє існування в контексті держави люди сприймають по-різному

так. тому й — у часи запеклого створення національних держав — не всі народи їх отримали. а деякі народи — взагалі зникли. У Європі.

те саме стосується і України.
Знову ж такі — давайте розділяти — особисте — та надособисте. не плутати їх.
наприклад — я поволонтерив трішки у березні у Харькові, та й поїхав у тиху частину України. Бо — страшно, треба працювати, і т.і.
І у цьому бажанні я розумію тих хто хочуть виїхати взагалі з країни.

А от пояснювати це особисте відчуття і мету — загальним інтересом держави...

Тож давайте закидаємо людей лайном за це)

не за страх, або небажання нести тягар разом з нацією.
а за — брехню :)

А ви ж розумієте, що у нас тут бомба з часовим механізмом?

Вона всюди така.
Просто загальнонаціональний та культурний стан у нас — там же де ця війна — у XIXому сторіччі, початку XX

І от питаннячко — а чого ж до війни не дратувало це, що є проблеми з «європейсткими цінностями»?

до речі, я вважаю що як ми тут були б європейцями 21ого сторіччя — то України вже не було б :)

Суспільної дискусії зараз по цим проблемам немає, але кого то цікавить...

то давайте її починати.

а, як вище написав — видавати свої особисті бажання за порушення прав людини — то не дискусія, а демагогія.

Гоголя, Репіна, Чайковського.

це не культура.
а видатні митці.

Культура — це те надперсональне що змущує людину діяти, думати — тим чи іншим типовим чином.

Веду я до того, що вибудовувати суспільство по лекалах 100 річної давнини

я кажу вже давно, ще до помаранчевого майдану

неможливо збудувати «китай» там де немає «китайців».

Коли я кажу про европейскі цінності, розумію сучасні цінності,

можна скільки завгодно казати про маєток на березі океана у Гейтса, але твоя квартира тим маєтком не стане :)
і, «дивно» ця квартира — твоя, і буває відчуття до неі — рідна квартира, а отой маєток — чужий, не твій. :)

тісні економічні звязки та інтеграція нівелює можливість всілякої війни

так писали перед Першою Світовою :)

Ця війна ще раз довела що суть, причини війн — частенько лежать за межами суто економічніх, а загально — раціональних причин, щоб можна було запобігти війнам — раціональними механізмами.

Здається Шольц у ці місяці і сказав те ж саме:
Наша помилка була в тому, що ми вважали що економічна та інша міжнародна співпраця з Росією — буде запобіжником від негативного розвитку...

Ця війна показує — яка ціна у іллюзій:
тісні економічні звязки та інтеграція нівелює можливість всілякої війни

Це не приведе до розбудови миру в регіоні як такого.

«пацифізм» — на користь агресору. і не може призвести до миру :)
бо «пацифізм» — заохочує, провокує агресора на безкарність.

Не все, що вам не подобається — лицемірство

Лицемірство — Негативна моральна якість, яка полягає в тому, що завідомо аморальним вчинкам (які здійснюються заради егоїстичних інтересів, за низькими мотивами і заради антигуманних цілей) приписують псевдоморальне значення, піднесені мотиви і людинолюбні цілі.
Лицемірство протилежне чесності, прямоті, щирості — якостям, в яких виявляється усвідомлення і відкрите репрезентування людиною правдивої суті її дій

частенько лежать за межами суто економічніх

Напроти, ця війна чудово показала які важливі економічні зв’язки. Ви ж знаєте, що рф всі роки нашої незалежності є першим противником видобутку сланцевого газу на нашій території і просувала як це шкідливо? Здогадаєтесь в яких областях такі залежі є? Також можна згадати, що в 14-му рф дуже спішила захопити шельфи з нафтою в чорному морі. Так же економічні зв’язки чудово показали, як можна поставити на коліна першу економіку ЄС, як за допомогою тих самих зв’язків і залежностей можна прив’язати країну до себе і змусити і зброю тормозити і санкції. Саме цей економічний зв’язок змусив Німеччину так чи інакше грати під дудку Кремля. А для нас вони не спрацювали, бо економічного інтересу в Україні у ЄС майже не було, більшість європейських заводів відкривались чомусь в РФ, а не у нас, ось і маєм, що нас легше викинути з економічного зв’язку, ніж їх.

«пацифізм» — на користь агресору. і не може призвести до миру :)
бо «пацифізм» — заохочує, провокує агресора на безкарність.

Безперечно, але для цього треба зброя, багато зброї, ніяких важелів, щоб отримати потрібні об’єми від заходу у нас не знайшлось, а у самих таких запасів просто не було і можна всім президентам згадати ті чи інші проколи в оборонці

Коли я кажу про европейскі цінності

пригадайте — антиковідні заходи в Європі.

і — пограйтесь у екстраполяцію — які були б заходи при ще більшій загрозі

Країну не змінюють адекватні. Адекватні це маса, яка нічого не змінює, нічого не вирішує, яка просто забезпечує свою життєдіяльність. Усі зміни приносять неадекватні і патріоти, яких адекватні беруть в лапки.

І в якому місці Де Голь, лідер спротиву під час окупації, був нормальним, адекватним, і свалив за кордон?

Чим більше таких коментів тим більше адекватних людей звалить за кордон.

Не у мене, а у вас.

Моє твердження вірне, тому що адекватні можуть підтримувати життєдіяльність. В тому числі життєдіяльність інститутів. А міняти — ні. Не люди, які свалюють за кордон. Просто тому, що міняти так же важко і небезпечно, як і жити в країні що воює. Характер, світогляд, потрібний для цього, або є, або немає.

Бо це трошки російска федерація.

Це весь світ.

революції

Я ні слова не говорив про революції. Активісти, борці з забудовниками, з корупцією, волонтери, солдати — вони всі неадекватні, тому що їх ризики не відповідають їх вигоді. Сама по собі країна може гнити в одному стані століття, тому що зрушити її з нього важко і небезпечно, існують тисячі зацікавлених в збереженні такого стану. Міняють неадекватні. Не ті, хто свалює, коли для цього є логічні підстави.

А в демократіях адекватні не тільки вирішують, але і міняють за рахунок виборчого процесу

це давно вже не так, та й не було ніколи так.
працююча демократія — то набагато більша і складніша конструкція аніж «виборчий процесс».

крім того, «демократичний виборчий процесс» ніяк сам по собі не гарантує що будуть обрані «Де Голь, Ататюрк та Лі Кван Ю»
та й списочок цікавий, бо Лі Кван Ю — противник демократії, політичних свобод, а типовий послідовнік китайської політичної традиції. як і тіпа «комуністи» у сучасній КНР.
Та й з Мустафой Кемалем, «батьком турків» — теж не все так просто.
Націоналізм в його політичній програмі та реформах — був чи не найважливішим :)

тобто ви навели списочок неадекватів, щоб спростувати тезу про — зміні зтвороюють неадекватні?

Ну так, це ж саме влада вирішила, що росія має напасти, щоб побільше використати чоловіків. Може здатися потрібно було одразу?
Також, в ЗСУ 30% — жінки, тримаю в курсі, пане ущємльонний.
Вали на здоров’я, такі люди нам тут не потрібні.

Не знаю про що ви тут говорите, але 30% це цифра до мобілізації, коли ЗСУ всього було трошки менше 300тисяч

Власне це тому, що просто ще не встиг пройти законопроект про мобілізацію жінок, але багато жінок все одно пішли на фронт або волонтерити.

Власне це тому, що просто ще не встиг пройти законопроект про мобілізацію жінок, але багато жінок все одно пішли на фронт або волонтерити.

Багато це який %? При всій повазі, в окопах який % жінок?

При всій повазі, що саме ви зараз намагаєтесь довести? Конкретно я відповіла на закид автора по «сексизм», що є повною маячнею, адже жінки також служать і воюють, причому мають вигризати собі нормальні умови в армії мало не зубами, адже на жінок нічого не розраховано, навіть білизну видають чоловічу.
Рекомендую почитати про «Невидимий батальон» та про те, що зміни до законодавства України, що забезпечують, хоч і не повний, проте хоч якийсь пакет засад рівності, було прийнято аж в кінці 2018 року.

При всій повазі, що саме ви зараз намагаєтесь довести? Конкретно я відповіла на закид автора по «сексизм», що є повною маячнею, адже жінки також служать і воюють, причому мають вигризати собі нормальні умови в армії мало не зубами, адже на жінок нічого не розраховано, навіть білизну видають чоловічу.

Питання не в тому чи вони служать і воюють, а в тому чи є в цьому питанні гендерна рівність. Її немає і це факт. Зокрема і в тому що жінки масово махнули забугор, як сказав автор.

а це вже питання до держави, чому ця рівність не була забезпечена. І чому законодавство в цьому плані таке недосконале.

ще раз нагадаю — в патріархальному суспільстві діти після розлучення залишаються з батьком. і ніякого розподілу «суспільно» нажитого майна

Если сексизма нет, то почему ты можешь выехать за границу хоть сейчас, а я — нет?

Там не було про мобілізацію жінок, там було про поставку на облік, не більше

тобто, на облік просто так би поставили? ну ок)

але багато жінок все одно пішли на фронт або волонтерити.

Вы серьезно не понимаете, что это их личный выбор на основании их личных ценностей?
Я их выбор уважаю и не осуждаю.
Но ценности у меня — иные и выбор — тоже.
Вы с ними не согласны? Это нормально.

давайте будемо чесними, не «не встиг пройти законопроект» а за лічені години здійнялася буря проти нього, і петиція рекордно набрала голосів.

Також, в ЗСУ 30% — жінки, тримаю в курсі, пане ущємльонний.

Станом на кінець минулого, 2019-го, року, жінки складали майже чверть
(23%) від загальної чисельності Збройних Сил України (далі — ЗС України),
зокрема 11% — жінки-військовослужбовці і 12% — цивільні працівниці.
© www.mil.gov.ua/...​ntent/gender/Hender20.pdf

Тобто цивільні працівниці були більшістю навіть до війни і мобілізації, тому тут ні про яку гендерну рівність не йдеться. Я підкреслюю, що я підтримую заборону на виїзд, і нікуди б не виїхав навіть без неї, але щодо гендерної рівності в питанні участі в війні — все абсолютно очевидно.

Уточніть що Ви хочете сказати. Що в участі в війні має місце гендерна рівність?
По тому самому убд —
Станом на 01.07.2021 в Україні 423 076 учасників АТО/ООС, серед яких 21 789 жінок

Я маю на увазі, що у нас відсоток жінок в ЗСУ один із найбільших в світі, а автор оригінального коментаря пише про якийсь повальний сексизм.

Я маю на увазі, що у нас відсоток жінок в ЗСУ один із найбільших в світі, а автор оригінального коментаря пише про якийсь повальний сексизм.

Ну добре, а що будемо робити з УБД? Неспростовний факт, що УБД жінок в 20+ разів менше. Серед загиблих статистика ще більше перекошена.

Тому що їх там менше, можливо тому?
Я повторюся, але до недавнього часу, навіть на законодавчому рівні(не говорячи вже про реальну ситуацію) рівні права жінок в армії у нас не було закріплено. Але все одно жінки воювали, навіть фактично обіймаючи якусь штабну посаду, вони насправді брали участь в бойових діях. Знаєте, після такого УБД не видають, а чого, ти ж в штабі сиділа?

Тому що їх там менше, можливо тому?

А, так вони рвуться а їх не беруть? А як тоді потрапили на війну ті 21 тис? Як воює Тетяна Чорновіл і ще тисячі жінок?

Давайте ви почитаєте про Невидимий батальйон і тоді ми продовжимо цю дискусію.

Давайте ви почитаєте про Невидимий батальйон і тоді ми продовжимо цю дискусію.

Давайте Ви почитаєте статистику в гуглі — по співвідношенню солдат на передовій, по гендерному складу тих кількості тих хто виїхав з України, і т.д. І не будете розповідати казок.

автор оригінального коментаря пише про якийсь повальний сексизм

Сескизм состоит в том, что женщин НЕ ПРИНУЖДАЮТ рисковать своей жизнью потому что государству так захотелось.
Сколько из них добровольно пошло воевать — это неплохой показательный случай, который наглядно демонстрирует, что будет, если перестанут насильно раздавать повестки.
Количество людей в ЗСУ сильно меньше не станет. Но процент полезных людей, а не балласта, вырастет значительно.

Дуже іронічно, що про сексизм пише людина, що вважає жінок в армії баластом. Будь ласка, продовжуйте коментувати, дуже показово.

Він же навпаки написав що жінки що йдуть самі — краще ніж баласт з нагнаних чоловіків.

Балластом я назвал не женщин, а тех кому та армия вместе с той страной — нахрен не сдались. Меня, например.

Сескизм состоит в том, что женщин НЕ ПРИНУЖДАЮТ рисковать своей жизнью потому что государству так захотелось.

А ейджизм в тому що дітей НЕ ПРИНУЖДАЮТ ризикувати своїм життя тому що державі так захотілось

А ейджизм в тому що дітей НЕ ПРИНУЖДАЮТ ризикувати своїм життя тому що державі так захотілось

діти неповнолітні, їх тут не приторочиш ніяк. їм вапще ніц не можна

діти неповнолітні, їх тут не приторочиш ніяк. їм вапще ніц не можна

Так це ж не чесно — це ж ейджизм, зрада, ганьба та попирання конституційних прав.

Уявляєте, як пече дітямв 17 років, що їм спиртного купити не можна :)

Да. И я не агитирую принуждать всех. Я агитирую не принуждать никого.

Да. И я не агитирую принуждать всех. Я агитирую не принуждать никого.

Права завжди йдуть в купі з обов’язками. Селяві.

И кстати, это правило — не работает.
Иначе не имея водительских прав, не было бы обязанности соблюдать ПДД

Він говорить про сексизм в мобілізації, а не в відсотку жінок в ЗСУ. Це абсолютно різні, незвязані речі.

Це так забавно, говорити за жінок в загальному, а не за себе особисто знаючи що вам нічого не загрожує — навіть кордони відкриті, а обсирати чоловіків які не хочуть йти в армію, хоча виходячи з ваших слів їх в армії 70%. Ну так велком — власним прикладом мотивуйте, а не говоріть за інших

пане ущємльонний.

Справді так і є. Потрібно бути абсолютно упередженим та необєктивним, щоб порівняти добровольців з зобов’язаними. Це як порівняти вільну людину і раба.

Вільна країна вільних людей

Яким чином це відноситься до Вас? Ви зазначили себе як «Ніхто» ніким і залишитесь.

Всього найкращого. Надїюсь тільки, що не повернетесь після нашої перемоги.

Це ж реклама сайтів від новоствореного акаунту, за таке тут не банят?

Мабуть, якщо всі сайти без монетизації в будь-якій формі, а частина з них ще і створена державними інституціями (ТрО і Рух Опору від ССО), то не банять.

А ви Продакт менеджер де, в якій ІТ компанії, якщо не секрет?(:

Пане Оскоре Тауер, моє ім’я тут справжнє, трішки OSINTу і ви все знатимете, якщо це вам потрібно для чогось.

Щоб розвести срач треба робити вкиди з аккаунтів «Ann», а не під справжніми іменами.
В цьому випадку ціль — отримати відповідь на питання топіку, як готуються до мобілізації. Навіщо воно? Для продуктів та проектів націлених на те, щоб допомогти в підготовці. Знаю мінімум 3 волонтерські проекти, які зараз готують матеріали, розгортають навчальні центри, інвестують в це вільний час. Зібрати customer voice завжди корисно.

Так тут 95% відсотків аудиторії намагаються уникнути мобілізації ви правильно вибрали цільову аудиторію?

А як ви визначили що це 95%?
Навіть якщо припустити, що це так, то цінно почути як готуються ті 5%.
Всі інші можуть просто писати «я не готуюсь», або навіть написати чому саме не готуються. Це теж важлива інфа для розуміння аудиторії і її залучення.

А як ви назначили що це 95%?

Я регулярно читаю доу )

Насправді Dan правий. Почитати місцеві топіки то аж гидко стає від місцевих коментаторів. Ці 95% про які казав Dan скоріше дадуть згвалтувати і розстріляти себе і своїх рідних, аніж мобілізуються.

так сформуйте візуальний портрет айтійшника.
врахуйте, скільки часу свого життя воно присиділи за пк
у скількох фіговий зір та проблеми з вагою, тобто на нулі це грубо кажучи буде мясо
все це сильно зменшує ккд мобілізаіцї такої людини. яка її роль буде? чистити картоплю?

Абсолютно праві. Але цю ситуацію можна (а після 24 — треба) змінити підготовкою. Наприклад банальною фізпідготовкою, для початку.

Ну и хрен ли ты поменяешь мою, к примеру, ситуацию физподготовкою?
Если на момент войны я мог просто ходить не больше часа, имею хронику по печени, поджелудочной, перенесеное воспаление легких и фронтит, вес 120кг — но явно ж годен то?
Если я находясь в идеальных для почти всех моих болезней условиях(островной климат, 25градусов, средиземноморская диета и свежий воздух) довел время активности аж.. до двух часов в день. За полгода. Если три — сразу в сон и сплю часов 12.

А ниче, шо если меня покормить жаренной картошкой, ибо ешь шо дают, то следующие три дня я буду на толчке сидеть и потом фиг подниму даже автомат через неделю?
Так это у меня ничего особенного из хроник, в общемто, нету.

Сестры брата взяли после контузии, с проблемами с сердцем и слепым на один глаз. И у него через неделю даже не нуле была госпитализация ибо пульс стал.. 30-40. Просто чувак упал посреди части и все. А если бы в окопе где-то? Ну и нафига это кому-то надо? только место в госпитале заняли.

Ви ж розумієте, що орки можуть прийти вас вбивати незалежно від наявності фронтіту? І не тільки в Україні. І не тільки в Європі. Нацисти не дотягнулись до міжконтинтальних ударів пів мілліметра.
Тож питання — коли ваші шанси вище — коли ви намагались розрухати себе, чи коли ви сиділи і виправдовувались?
З.І. для справки — я теж 110кг. Складно. Але жити, ба навіть дати нащадкам шанс на нормальне життя — хочеться більше.

Да, именно потому я в островном климате на острове, который ядерный удар не должен зацепить минимум первый.
В любом случае обьективно в современной армии я ничего сделать не могу, че уж там.
Я, знаете ли, еще в 35 с весом 125 бегал без проблем, подождите немноженько. Я не против, что можно что-то сделать. Потому и пишу, что «что-то делая» я все еще 120 и все еще не могу никак нужные 12-24 часов в окопе провести. Ибо не могу и три.
Да, лед за 5 если бросить програмировать и заниматься только физо и военной подготовкой из меня получится плохонький солдат. А кто это время будет за меня деньги зарабатывать?

Ви ж розумієте, що орки можуть прийти вас вбивати незалежно від наявності фронтіту?

Когда тебя придут убивать, то убьют независимо от того, готовился ты, не готовился, больной, здоровый. Если здоровый и подготовленный, может кого-то из них завалишь, потому всё равно — убьют.
Остановят их только те, кто всю жизнь готовился. И не в зал ходил, а обучался управлять тяжёлым вооружением. Будь то вертолёт «Апач», истребитель «Еврофайтер» или танк «Челленджер». Люди, умеющие управлять технологичным железом, выиграют эту войну, каких бы масштабов она не достигла. А мобилизованная пехота — просто смазка второстепенных узлов в огромной машине войны. И в твоих интересах в неё не попасть.

Це неправда, м’яко кажучи. Повно колег мають прекрасну форму й слідкують за собою

ну значить, з мого досвіду, за 11+ років вибірка по 7 компаніям інша)

Знаю таких. Як білий квиток отримати, так «я самый больной в мире человек», зате соцмережі таких «дохлих» айтішників повні фотками з качалочок, на велосипедах, з хайкінгу, марафонів, футболу. Таких класичних задохликів, як ви описали, я бачив не так багато.

ну я ж не про прям калік говорив.
дуже простий підхід — спроеціювати ситуацію на себе.
ви б пішли в розвідку з вашими колегами з айті? відчували б себе в безпеці з флангів? якщо б когось поранило, зміг би хтось інший відтягнути\забрати пораненого?

Ви реально думаєте що ті кого з сіл гребуть фізично здоровіші за Вас? Ой я в цьому сильно сумніваюсь — думаю на них живого місця немає — зношений організм з купою хроніки, яку ніхто ніколи не лікував. Чи Ви думаєте там в окопах рембо сидять?

думаю. в мене зір під −8.
якщо ви таки взяли приклад села, то там фізично здоровіші люди. починаючи від екології і якості продуктів, закінчуючи постійними фізичними навантаженнями.
я десь писав що там рембо чи айронмени? для чого така риторика?
ваша думка не збігається з моєю? — ок. але не додумуйте чи перекручуйте мої слова плз.

Я не мав на увазі буквально ремби. Мова про те шо таке враження що люди думають що в армії якісь абсолютно здорові люди. Та де їх таких брати, їх же просто немає. В селах люди просто необстежені, а не здорові.

ключове слово —

волонтерські

ці проекти дають якусь гарантію, що підготовка по "

основи мінної безпеки

" буде правильною? чи в разі чого, то питання не до них, ліцензій же нема?
це як з ноунейм плитами чи турнікетами. глобально, ініціатива похвальна, але якщо нема гарантій — краще не лізти.
хто хоче підготуватися — хай банально краще качає фізо. хто хотів поглибись в війському справу, щоб далі її практично її використовувати — уже підписав контракт.

Підписатись на коментарі