Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Курси англійської від психотерапевта: як ми винайшли спосіб долати стрес й підтримувати ЗСУ

Мене звати Катя Володигіна, я Communications Manager в данській ІТ компанії Livatek в Україні. Одна з наших головних цінностей — турбота про те, як відчувають себе співробітники в компанії. Саме тому до моїх задач належить робота з емоційною сферою.

Теперішня ситуація — серйозний виклик з точки зору роботи як зі своїми емоціями, так і з емоціями інших людей. Тут я поділюсь, як працювала зі своїми емоціями з початку війни і покажу, яке рішення ми придумали з командою для того, щоб підтримати колег, не порушуючи при тому їхніх особистих кордонів. Таким рішенням для нас став курс англійської «Emotional Intelligence», розроблений у співпраці з психотерапевтом та з використанням простих ігрових форм.

У цій статті я перелічу декілька варіантів допомоги собі в розумінні та обробці своїх емоцій.

Особисті емоції

У перший день війни я зіштовхнулась з тим, що величезна частина моїх емоцій виявилась заблокована: поки люди, що були в більш безпечних місцях, емоціонували і плакали в слухавку, я була сконцентрована і думала про те, як забезпечити собі максимально можливий рівень безпеки. Думаю, щось схоже проживало/ проживає більшість українців.

На допомогу прийшла моя психотерапевтка. Перші дні вона була зі мною на зв’язку, вислуховувала мене і на будь-який мій стан казала, що так себе почувати зараз — нормально. Але я знаю, що не звернулась би до психотерапевта в ті дні, якби не працювала з нею раніше. Для того, щоб ділитися такими переживаннями потрібно мати певний рівень довіри до людини, а також треба виділити час, щоб знайти «свого» психотерапевта і готовність виділяти на це бюджет.

Взагалі, нам властиво відмахуватись від своїх найскладніших емоцій та удавати, що їх не існує, бути сильними та самостійними, не видавати, що нам погано. Тому найважливіше, на мій погляд, — розпізнавати та приймати свої емоції. Це коли ти просто даєш назву тому, що відчуваєш — мені страшно, я злюсь, я відчуваю безсилля, я відчуваю провину... і це нормально, зі мною все гаразд, це ок, відчувати себе так.

Допомога колегам

Для колег ми організували зустріч з психологом з Данії, а також розглядали варіант групових занять з психотерапевтом, але було зрозуміло, що таким форматом допомоги не всі будуть готові користуватися.

Збирались запустити наш запланований курс англійської — до війни ми проводили авторські курси англійської. Їх розробляли спеціально для наших хлопців та дівчат, щоб вони мали змогу розвивати soft skills у комбінації з англійською мовою та водночас покращувати комунікацію з клієнтами зі скандинавських країн. Але наш попередній курс здавався абсолютно не на часі. Ми бачили, що люди дистанціюються, відмовляються від комунікації та в цілому не готові займатись «саморозвитком».

Саме тоді народилась ідея: що як розробити курс англійської у співпраці з психотерапевтом, який був би направлений на роботу з емоціями, які виникають у всіх нас зараз?

Нам не хотілось копати занадто глибоко та робити курс дуже «особистим» — навпаки, ми створили прості ігрові вправи. За допомогою психотерапевта ми виокремили емоції, що домінують у людей під час воєнного стану (почуття тривоги, стразу, злості, провини), та розробили завдання і певні формати, які допоможуть прийняти та обробити ці емоції. Це було досить tricky завдання, але в результаті ми з ним впорались. Курс отримав назву «Emotional Intelligence: Anxiety, Anger, Guilt, Procrastination».

Поради з англійського курсу під час війни

А сейчас я вам расскажу, откуда... Жартую. Зараз я поділюсь деякими простими вправами з нашого курсу, які ви зможете виконувати самостійно.

Anxiety/тривожність

Таку вправу з легкістю можна зробити самостійно: просто згадайте весь свій день з ранку до вечора і простежте, що підіймає вам настрій, а що — його погіршує. Так можна спробувати додати приємні моменти та мінімізувати неприємні.

Anger/злість

Передавайте привіт своїй злості. Злість — дуже класна емоція, якщо її приймати та вчасно та безпечними способами давати їй вихід. Вона круто виходить через «волання» пісень у машині, через фізичне навантаження та активні види спорту, через «божевільні танці», биття подушок і навіть посуду.

Guilt/Провина

Розкажіть другу чи людині, якій ви довіряєте, про що ви шкодуєте:

  • що сказали чи зробили (або не зробили);
  • розкажіть, чому ви про це шкодуєте;
  • що ви насправді хотіли б сказати або зробити.

Procrastination/Прокрастинація

Заповніть свою власну мапу прокрастинації. Що Ви робите, коли не хочете щось робити? Які способи відволікання знаходите? А чому насправді не хочете це робити?

Це короткі уривки з того, чим ми займаємось на курсі — певні завдання можна виконати лише в команді і, зазвичай, це найцікавіша частина заняття.

Я проходила весь курс разом зі співробітниками і бачила, з яким настроєм вони приходили і з яким йшли — це було для мене найважливішим показником успіху. Саме тому після його завершення ми вирішили, що готові провести його для зовнішньої аудиторії і спробувати допомогти комусь ще в такій лайтовій та частково ігровій формі.

Викладачка та особливе наповнення курсу

Було складно знайти справді класного викладача англійської: веселого, активного, з сучасними підходами у викладанні, в компанії якого всім захочеться бути. І ми знайшли саме таку тічер — Євгенія Єфімова, українка, що має понад 2 роки досвіду викладання для дорослих. Останні два роки вона живе та навчається за кордоном, а до того навчалась в Данії. Цього року вона починає дуальну освіту — у Колумбійському університеті в Нью-Йорку та SciencesPo у Франції.

Допомога ЗСУ через курс англійської і не тільки

Нам дуже важливо робити проєкти з користю для ЗСУ. Наш СЕО, данець, вже з другого тижня війни майже щотижнево приганяє в Україну по три автівки, що заповнені допомогою для України: військовою технікою та медичними засобами, та лишає ці машини у волонтерів.

СЕО Єспер Ліндхольт з волонтерською допомогою військовим

Він купує їх на кошти, зібрані в Данії, а також зібрані серед наших колег в Україні. Саме тому оплату за проходження англійського курсу ми надсилатимемо туди ж. Тож, щоб долучитися до навчання, розробленого спеціально для українців в умовах війни, — достатньо зробити донат на українську армію (мінімальний внесок — 300 грн за заняття). Навчання почнеться у першій половині липня, рівень англійської учасників — Intermediate та вище, кількість місць обмежена, записатися можна тут (з 22 червня реєстрацію закрито).

Оскільки ми відкриваємо курс для ширшої аудиторії, ми реалізували можливість для слухачів бачити, яку конкретно допомогу підуть кошти за ваше навчання. Я помітила, що нам самим з колегами було б важливо це знати, адже так виникає почуття причетності та надає додаткову цінність тому, що ви робите.

Що ще може допомогти в роботі з емоціями

Наостанок, додам, що раціональним та системним людям може допомогти читання або перегляд відео про емоції — так ви дізнаєтесь більше про те, як у нас все влаштовано з наукової точки зору. Або подивитись мультик «Думками навиворіт» :)

Дуже доступно про всі етапи проживання емоцій пише Ілля Полудьонний у своєму Інстаграмі, окрім того, вони з Марком Лівіним розбирають це в подкасті та книзі «Простими словами».

Будь-який з цих пунктів може спрацювати і дуже важливо почати робити це самостійно і добровільно.

Сподіваюсь, ви знайшли в цьому тексті щось, що підійшло б особисто вам. Мені б дуже хотілось, щоб в такий складний час кожен зміг віднайти спосіб усвідомлення та прийняття емоцій, який би йому пасував. Це критично важливо для нашого майбутнього, здоров’я та наших дітей.

Але особисто я щиро вважаю, що зараз індивідуальна робота з психотерапевтом — найкраще рішення, якщо ви відчуваєте, що до нього готові.

👍ПодобаєтьсяСподобалось8
До обраногоВ обраному4
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Підписатись на коментарі