×

Чотири місяці в Чехії: моя історія релокейту з порадами

Привіт, мене звати Сабіна, я працюю в компанії Zeeks на посаді Account Manager. На жаль, через війну я була вимушена виїхати до Чехії, де працюю та будую свій побут вже 4 місяці. У цій статті я розкажу про складнощі, з якими я зіштовхнулася під час перетину кордону, дам корисні поради та контакти, які можуть вам допомогти, якщо ви плануєте перебувати в цій країні.

Війна та виїзд за кордон

Як і багатьох із нас, війна застала мене вдома. Я проживала на лівому березі Києва, прокинулася 24 лютого о 5 ранку від потужних вибухів, які лунали зі сторони аеропорту. Протягом перших кількох годин видовище на вулицях столиці було моторошним — суцільна паніка, черги, затори, люди з валізами тікають хто куди.

Компанія, в якій я працюю, завчасно забронювала автобуси, щоб вивезти співробітників на захід України, але я вирішила виїжджати з Києва разом із подругою на її машині. Це вдалося нам лише з другої спроби, через три тижня після початку війни.

Чому саме в Чехію? На той час родичі подруги завдяки волонтерам уже облаштувалися там і запропонували нам приєднатись до них. І відтак я, моя подруга, ії 4-річний син та маленька чіхуахуа вирушили в цю довгу чотириденну подорож.

Київ  Тернопіль  Ужгород  Словаччина

Станом на 14 березня єдиним безпечним виїздом з Києва була Одеська траса. Ми спакували теплі речі на 2 тижні, після яких сподівалися повернутися, і протягом дня дісталися до Тернополя. Там зупинилися на ночівлю у прихистку, який спільними зусиллями створили місцеві організації — вони облаштували спальні місця для переселенців у фітнес-залі. Безкоштовно можна було залишитися на 2 дні. Крім того, волонтери пропонують триразове харчування, одяг, дитячі засоби, медичні препарати, душ. Контакти прихистку, який досі працює: www.instagram.com/p/CbIikuTqDs6

Наступного дня ми дісталися КПП Ужгород-Вишнє Нємецьке. У черзі стояли 3 години, документів на собаку в нас не питали, син подруги мав закордонний паспорт. Кордон перетнули пішки, а машину забрав хлопець подруги.

І знову ми для сну зупинилися у прихистку, але вже за межами рідної країни. Спальні місця були організовані у великих брезентових наметах. Загальна кількість спальних місць у одному такому наметі ~ 60 людей. Всередині було дуже холодно, ми спали одягнені та під ковдрами.

Словаччина  Чехія

На ранок словацькі волонтери організували для українців трансфер до залізничного вокзалу міста Михайлівці (Michalovce), що розміщене за 33 кілометри від кордону. Там ми планували сісти на безкоштовний евакуаційний потяг до Праги, який відправлявся о 7:30. Під час посадки нам сказали, що не можуть пустити, бо в нас не було переноски для собаки. Завчасно купити переноску в Києві було неможливо — всі розкупили, а зоомагазини в Михайлівцях відкривались лише за кілька годин. «Вибачте, але в нас такі правила,» — сказали нам, тож цей потяг довелося пропустити.

Ми були знесилені та розбиті. Вирішили спробувати купити квиток на інший потяг та домовитися за собаку. Дуже пощастило, що нам пішли на поступки, і з кількома пересадками ми нарешті дісталися Праги.

Більше інформації для українців, які прибувають у Словаччину тут.

Життя в Чехії

Волонтерський центр

У Празі ми одразу відправилися до волонтерського центру за адресою Майдан ООН 844, Прага 9 — Височани. Там українцям надають повний комплекс адміністративних послуг в одному місці: реєстрація в поліції, оформлення візи, допомога з житлом; пропонують харчування, гуманітарну допомогу та за потреби навіть лікування. На території центру є зал очікування з сидячими місцями, дитяча кімната та перекладачі, які допомагають українцям та чехам зрозуміти одне одного. Тут ми також безкоштовно отримали чеські сім-картки.

Перелік всіх волонтерських центрів Чехії тут.

Віза та страховка

Українцям оформлюють візу Strpěn na území — так звана «толерантна віза», яка видається в надзвичайних ситуаціях — та страховку на 1 рік. Вся процедура оформлення займає до години. Особливість цієї візи — можливість офіційно працевлаштуватись на території Чехії. Страховка ж дає доступ до повної медичної допомоги, всі витрати якої сплачує чеська держава.

Також важливим кроком є реєстрація в Чеській поліції протягом трьох днів з моменту перебування в країні, з чим тут також допомагають.

Більше інформації про оформлення візи тут.

Фінансова допомога українцям

Нам надали список банків, де ми можемо відкрити картку для отримання щомісячної грошової допомоги. Ми обрали банк Ceska Sporitelna. Кожного місяця нараховується 5000 крон (~6 500 грн) соціальної допомоги від чеського уряду. Документи необхідні для відкриття картки: віза та паспорт. Оформлення триває приблизно тиждень.

Проживання та харчування

Завдяки чеським волонтерам нас змогли заселити в той самий готель, де вже жили родичі моєї подруги.

Готель Šumava розташований у гірському лісі на кордоні Національного парку та заповідної території Шумава біля містечка Кашперські Гори (Kašperské Hory) за 150 км від столиці Чехії.

В давнину тут добували золото, а місто згадується в новелах чеських письменників. Навколо — дика природа, свіже повітря, в околицях — стародавні замки та оглядові вежі.

До цієї гармонії та тиші досі важко звикнути. Іноді ніби чуються вибухи десь вдалині й адреналін підскакує — війна залишила свій слід назавжди.

Зараз номер у готелі коштує 1250 крон (~1600 грн) за добу, але завдяки допомозі чеського уряду ми проживаємо тут безкоштовно. Оплачуємо тільки їжу, яку нам готують в ресторані готелю. Місяць харчування обходиться у 2400 крон (~3200 грн) на одну людину.

Найближчий невеликий продуктовий магазин розташований за 4 кілометри. Треба також мати на увазі, що магазини та аптеки в цій місцевості не працюють на вихідних.

Робоче місце

Моє робоче місце — мій номер. На всій території готелю працює безкоштовний wi-fi, тож перепон для дистанційної роботи немає. Але дуже хочеться повернутися до київського офісу нашої компанії і спілкуватися з колегами офлайн.

Транспорт

Я користуюся чеським додатком Idos. Через нього можна купити квитки, переглянути маршрути й розклад усіх видів міського та міжміського транспорту. Дуже зручно. Лінки для скачування додатка: Android, iOS. Також є десктоп версія.

А що далі?

Завдяки уряду Чехії українці отримують швидку, повну та якісну допомогу в облаштуванні свого побуту в країні, щомісячну грошову допомогу, медичну страховку та «толерантну візу», з якою можна офіційно влаштуватися на роботу. За це ми безмежно вдячні Чехії та волонтерам, які допомагають на всіх етапах.

Але головне питання, яке мені часто ставлять, — чи планую я повертатися в Україну, якщо в Чехії все так добре? Безумовно, так! Я, як і багато українців, вірю тільки в перемогу і з нетерпінням чекаю на повернення до Києва. Сподіваюся вже до кінця цього літа я знову буду в нашій столиці, обійму рідних і друзів, вип’ю смачної кави в улюбленій кав’ярні.

Вірте в Україну! Бережіть себе!

Додаткові матеріали

У Чехії працює платформа, де можна запросити або запропонувати допомогу в межах країни.

👍ПодобаєтьсяСподобалось8
До обраногоВ обраному2
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Интересно, авторка утратила рабочее место? И если нет то зачем ей помощь от чехии и платила ли она налоги. Имхо есть миллионы людей у которых реально больше нет доходов, которым такая помощь как раз нужна, но похоже аккаунт менеджеру ит компании она нужнее.

Не розумію, навіщо ІТішниці, яка має стабільний прибуток:
— вихвалятися соціальною допомогою призначеною для біженців, котрі не мають грошей, роботи та втратили своє майно
— вихвалятися безкоштовним житлом, коли багатьом біженцям, котрим вщент знищили будинки, безкоштовне житло — є єдиним доступним варіантом для життя
— вихвалятися майже безкоштовним харчуванням, коли ІТішниці придбати собі їжу на місяць — взагалі не проблема

Аналогічно, не розумію, як у авторки нормально комбінується відпочинок у окупованому Криму із регулярним отриманням соціальної допомоги у Чехії... Чому ж тоді у Крим на втікали із Києва? Чому в ЄС?

Якась хєрня. Я відвозила маму в Європу і повернулась. Мені запропонували каву волонтери в Братиславі на вокзалі, я в них спитала щось як пересідати на потяг. І то я сказала ’thank you, I can afford to buy my coffee, leave it for someone who really needs it’. Вони поядкували. І я поки джуніор БА. Але соромно було б навіть каву взяти,якщо не треба. Добре, що дівчина в безпеці-нормальне бажання, але моральні принципи в неї просто на нулі.

Потерли більше половини коментів у темі, такоє. Однобокенько.

P.S. То авторка їздить відпочивати в Крим після 2014 чи ні?

Зараз в коменти прибіжить шалена жіночка, яка переїхала в Чернівці і буде розказувати вам, які ви погані, що виїхали з України 😁

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Якась хєрня. Я відвозила маму в Європу і повернулась. Мені запропонували каву волонтери в Братиславі на вокзалі, я в них спитала щось як пересідати на потяг. І то я сказала ’thank you, I can afford to buy my coffee, leave it for someone who really needs it’. Вони поядкували. І я поки джуніор БА. Але соромно було б навіть каву взяти,якщо не треба. Добре, що дівчина в безпеці-нормальне бажання, але моральні принципи в неї просто на нулі.

Виїзжала з донькою з Києву наприкінці березня. Щось планувати заздалегідь було майже неможливо, тому приїхали на вокзал і просто сіли на перший доступний потяг до кордону. В Ужгороді нас покормили наші ж. Там просто не було шансу відмовитись. Насправді не було і сил, бо досі не вірили, що ми таки виїхали. Те саме було після кордону — ізраїльскі волонтери просто закормили, і, попри всі відмови, купили нам квиток до Будапешту. У Будапешт ми приїхали опівночі, потрібний нам потяг до Відня був через 5 годин. Станція була пуста і темна, нема де присісти до ранку. Але знов були волонтери, що відвезли нас до центру для біженців, де ми випили кави, перекусили і просто посиділи в теплі. Вони ж надали нам майже безкоштовні квитки до Відня. Ще, визнаю, вже у Відні взяли у касі безкоштовні для українців квітки до кінцевого пункту. Це все, далі все робили самі. І навіть це мене досить гризе, бо ми не були біженцями. Ми просто були виснаженими жінками, що не мали можливості хоч як спланувати свою подорож в тих доволі екстремальних умовах. А тут людина цілу статтю про 4 місяці життя написала і нічо, норм.

Здається, ці коментарі не дуже тактовні

Дивний трохи пост...

Мені важко якось зрозуміти, коли людина із стабільним дохом в ІТ використовує усю можливу соціальну допомогу, яка насправді призначається для біженців без гроша в кармані. Але різні бувають ситуації. Може у компанії є зараз затримки / проблеми із виплатою заробітної плати / компенсації. Чи просто у компанії надто низький рейт, що вижити закордоном нереально. Дійсно може бути якась причина, окрім жадібності.

Але от що дійсно не зрозуміло, то це суть цього топіка. Майже всім ІТшникам соціальна допомога не потрібна. Житло знайдуть (хоч навіть готель чи Airbnb на перший час), їжу придбають, соц. виплати взагалі соромно брати при ІТ зарплатах. Дібратися від пункту «А» до пункту «Б» теж будь-яка доросла самостійна людина зможе. Тобто ці поради нерелевантні. А інших у топіку і немає.

важко якось зрозуміти, коли людина із стабільним дохом в ІТ використовує усю можливу соціальну допомогу

Депутат.
Бізнес на дружині, синові, доньці.
Квартири, вілли...
Ну все є нібито...
Але ж лоббіювати собі щось з бюджету, або матеріальну допомогу на оздоровлення взяти — на УРА.

Не розумію, навіщо ІТішниці, яка має стабільний прибуток:
— вихвалятися соціальною допомогою призначеною для біженців, котрі не мають грошей, роботи та втратили своє майно
— вихвалятися безкоштовним житлом, коли багатьом біженцям, котрим вщент знищили будинки, безкоштовне житло — є єдиним доступним варіантом для життя
— вихвалятися майже безкоштовним харчуванням, коли ІТішниці придбати собі їжу на місяць — взагалі не проблема

Аналогічно, не розумію, як у авторки нормально комбінується відпочинок у окупованому Криму із регулярним отриманням соціальної допомоги у Чехії... Чому ж тоді у Крим на втікали із Києва? Чому в ЄС?

Не увидел ничего трудного в «релокейте», доехали за 2 дня с ночевкой до границы, там дармовое жилье чехи дали.
Релокейт в моем понимании это добиться оффера в иностранную компанию, оформить контракт, со своих платить аренду жилья и коммуналку, платить налоги в местный бюджет. А не гребсти с иностранного отеля на свою же компанию.
К чему эти повторяющиеся темы, когда тут боятся на улицу выходить лишний раз, чтоб не получить повестку ?

уже на прекрасном появилось, оперативненько

На прекрасном статья на удивление неоднозначная и скорее даже оправдывающая.
ИМХО, персонаж не настолько эпичен, чтобы о ней писать статьи на прекрасном, если только сама не написала... Да ну... бред какой-то...

Потерли більше половини коментів у темі, такоє. Однобокенько.

P.S. То авторка їздить відпочивати в Крим після 2014 чи ні?

о авторка їздить відпочивати в Крим після 2014 чи ні?

— вангую ща набегут долбоебы и начнуть стелить, мол, каждый имеет право делать, что хочет, все дела.

Да.
И да, С доу исчезли ветки обсуждения визитов топикстартерши в Крым.
Параллельно на ласковом появилась неоднозначная и скорее даже оправдывающая статья про авторшу, учитывая, что персонаж не настолько эпичен, чтобы кто-то о ней статьи писал.

ДОУ пошёл по стопам пейсбука, увы

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Може це трохи офтоп, спілкувався з однією дівчиною в НЛ. Вона працює на українську галеру віддалено зараз. Вона хотіла зняти квартиру, щоб жити з сестрою та пожружкою. Каже, що як тільки маклери чують, що вони біженці, то кажуть, що шансів 0 щось зняти. Байдуже, що в неї є постійна робота. Лендлорди не хочуть ризикувати і мати гемор з потенційним виселенням непрацюючих людей, так як це може затягнутися на 6+ місяців. Це тому, що все це робиться через суд.

Для чого казати, що вони біжанці?

Для чого казати, що вони біжанці?

Зараз усі українці біженці. Тому що, лендлорди розуміють, якщо українець, що мешкає в умовній Німеччині вже 10 років, шукає житло саме зараз, то велика вірогідність, що він шукає для його родичів, біженців, а не для себе.

До речі, росіянам знайти житло зараз ще важче. З українцями хоча б розмовляють, перш ніж відмовити. Росіянка з роботи три місяці наполегливо шукала житло і більшість пошуків закінчувалися на моменті громадянства. В результаті житло вона знайшла, але за 180% суми, яку платят в середньому за таке житло.

Каже, що як тільки маклери чують, що вони біженці, то кажуть, що шансів 0 щось зняти. Байдуже, що в неї є постійна робота.

Постійно це чую, і сам пишу, що знайти житло зараз важко, бо й сам довго шукав. Але, в результаті, всі якось знаходять. Висновок — IT-братія просто знахабніла. Отримуючи речі дуже просто, ти втрачаєшь уміння по справжньому працювати і думати. Навіть житло знайти не здатні, смішно.

Місяць тому бачив одну «жертву війни», яка виставляє фоточки з Болгарії зі статусами «Taking chill» та «Living My Best Life».

виктим блейминг во всю, из-за того что в стране война это не значит, что нормальный перманентный муд это сидеть и всрато скорбить, запрещать себе нормально жить и развлекаться, попутно виня себя за все на свете

що вона навіть ні копійки не задонатила на ЗСУ

и? каждый сам решает как помогать, для нее нормальным является выставить флаги, возможно она делает что-то другое. какое вам до этого дело?

А у чому ці особи віктім? Вони втратили майно в окупації (як я, наприклад)? Вони користуються тим, що виділяється на справді постраждалих, тому моральне засудження — це лиш мінімум, на який вони заслуговують.

Що втратив, якщо не секрет?

Будинок і квартира під окупацією, на Харківщині. Вікна побило, садок понищився. Прилітає постійно, тож що там, зрештою, залишиться — хтозна.
У Києві вентфасад і вхідну групу осколками пошкодило, будемо оплачувати ремонт вентфасаду.
Але загалом, не критично (поки що). У двоюрідного брата на неокупованій Харківщині (Золочів) весь будинок з обійстям згорів. От йому дійсно потрібна допомога, а не аккаунт менеджерам з чіхуахуа.

Не знаю, як ви, або ця панянка з поста, але я не можу спокійно сидіти і вичікувати поки війна закінчиться. Так, признаюсь чесно, боюсь воювати, але якщо до мене прийдуть з воєнкомату, то ховатись не збираюсь. Саме тому доначу пристойні суми на ЗСУ, та фонди типу Притули, або Повернись Живим. Я не вивішую прапори, не купую собі футболку аля «Доброго вечора, ми з України». Я роблю щось, як і багато інших людей. І вважаю лицемірством від людей, які з України, та за Україну, але все, що можуть зробити — написати подібного поста, зробити блакитно-жовтий манікюр, або ж купити мерч, і на цьому все.

В нинішні часи не обов’язково йти до воєнкомату, можна просто ходити собі, як зазвичай — і він вас знайде сам

Ходив 4 місяці по селу на західній Україні та в місті поблизу. Ні разу мені ніхто нічого не говорив, хоча проходив повз поліцію та ЗСУшників. Лише в селі казали «Не ходи, бо в армію заберуть»

Те саме і зі мною, ну але ж я вмію відрізнити вдачу від статистики. При мені у парку біля дитячого майданчику, де грався мій малий, за 15 хв двом видали повістки в суботу наприклад

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Погоджуюсь, всюди в нашій чудовій країні є хороші люди, вони просто не афішують своє ставлення до світу, вони живуть звиклим спокійним життям. А наволоч вона всюди наволоч, їх мало, але вони дуже видимі.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Ну це не дуже великі гроші з одного боку, з іншого я чув що якщо там почати платити податки то твої гроші і субсидії дуже ретельно порахують. Принаймні в Германії

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Чи плануєте повертатися в Україну?

Прочитайте допис авторки до кiнця

Українцям оформлюють візу Strpěn na území — так звана «толерантна віза», яка видається в надзвичайних ситуаціях — та страховку на 1 рік.

Зараз так: «Сьогодні усім біженцям, котрі реєструються в Чехії, надають „візу тимчасового захисту“, яка є мультивізою.

Втім, наприкінці лютого та початку березня іще надавали так звану „візу толерантності“ — vízum strpení. Це могла бути печатка у закордонному паспорті, або (якщо людна приїхала без закордонного паспорту), то вклеєна віза на окремому бланку. Така віза на окремому бланку не була мультивізою, на ній зазначено 0 дозволених вʼїздів.

А ось візи тимчасового захисту, які видаються зараз (станом на 4 травня) — це вже мультивізи.» proukrainu.blesk.cz/...​iza-procedura-otrymannja

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Зараз в коменти прибіжить шалена жіночка, яка переїхала в Чернівці і буде розказувати вам, які ви погані, що виїхали з України 😁

І адміністрація ДОУ обмежить коментування для непідтверджених обліковок(:

на жаль, в таких темах ця жіночка доволі відома особа на доу стала

Та всі коментарі вже можна завчасно спрогнозувати, аж нецікаво. Треба вже результати зарплатного опитування в п’ятницю(:

Можливо моя думка непопулярна і неправильна, але не можу зрозуміти жінок, які не мають дітей і виїхали з України :(
Хіба що і так планували релокейт, тоді все зрозуміло.

Ну уже много раз обсудили в других подобных влогах. Все все прекрасно понимают — почему.

Хіба заборонено дбати про свою безпеку, якщо я не маю дітей?

Ні, не заборонено, і аргументів на тему чому в такому рішенні є щось не так — нема. А емоційно не можу зрозуміти :(

Тут разные градации любви к родине, все мы ее любим, кто-то так сильно любит, что готов умереть за нее, а кто-то любит, но умереть не готов. А кто-то так любит, что даже не готов находиться на родине в условиях потенциальной опасности. А кто-то ее немножко любил, но выпускать перестали и любовь прошла. 50 оттенков любви к родине.

Ваша думка цікава щодо 50 відтінків любові. І мені здається, що це питання дуже філософське, на прийняття такого рішення впливає багато факторів.

Хоча бачу що ви вже внизу написали що плануєте повертатись, тоді мій коментар не має змісту. На початку війни ніхто не знав чого чекати, багато хто виїхав в паніці і страху

Чоловіки теж хочуть «дбати про свою безпеку»

але не можу зрозуміти жінок, які не мають дітей і виїхали з України :(

Тут один бігав по форуму днів 10 тому, розповідав всім, як безпечно в Україні, особливо в Кременчузі та Києві, і що ті, хто виїзджають — негідники. Давай до нього.

Не думаю, що ті хто виїжджають — негідники, і, на жаль, в Україні зараз нема на 100% безпечних місць. Але все одно люди їдуть, залишають все- батьків, рідних, дім, роботу, вулицю на якій живеш. І їдуть в невідомість туди, де ти чужий. Може то я просто так прозаїчно сприймаю.

Але все одно люди їдуть, залишають все- батьків, рідних, дім, роботу, вулицю на якій живеш.

Пфф, батьки виїзджають разом.

А на рахунок вулиці і будинку, то це смішно. Я за своє життя жив у десятку місць (останній переїзд буквально у цю субботу був), не хватало ще й за кожною минулою вулицею сумувати. Упевнений, що абсолютна більшість тут на форумі також переїзджала багато разів. І якось люди нормально починають жити на новому місці кожен раз.

Кажу ж, всі по-різному сприймають. Я прожила трохи часу в Польщі і навіть уявити не могла, що можна так сумувати за домом. Може еміграція то просто не моє.

Я прожила трохи часу в Польщі і навіть уявити не могла, що можна так сумувати за домом. Може еміграція то просто не моє.

Або може мало прожила

їдуть в невідомість туди, де ти чужий

Ну камон, Васко да Гама ехал в неизвестность, а люди едут в сытые, безопасные и вполне себе известные места)
На счет того где ты чужой, а где нет — вопрос дискуссионный.
С учетом того что тебе дают страховку, возможность работать, а также(некоторые страны) пособие — напрашивается вопрос, а там ли ты чужой или...

Я в Украине более чужой чем в Европе (

Та дійсно, чого б вони це. Ну подумаєш ракета то в дом прилетить, то в дитсадок, то в ТРЦ

Я також часто не можу зрозуміти жінок. Але це не той випадок. Тут я не розумію, які взагалі можуть бути питання до людини, що тікає від війни?

Кроме того, судя по данной теме dou.ua/forums/topic/39073
С октября выезд будет как минимум более
усложнен.

І я не розумію. Я не виїхала, бо хочу бути в Україні. При тому маю англійську advanced. А тепер я вагітна -і все одно не їду. Ну так, я у Львові, тут все ок, хоч сирени дістають і білорашка нависає... Але от не хочеться їхати.
Є бажання поїхати після війни до Словаччини, Польщі, країн Балтії, Британії — розцілувати там всіх і витратити грошей на каву.

В мене друзі поїхали з Києва з 3-ма дітьми в Чехію. Знайшли житло де платили тільки за комунальні послуги але до кінця Травня.
Нове житло так і не змогли знайти — або відмовлялись поселяти українців, або просто не відповідали. В результаті вони повернулись до Києва.

Дуже прикра ситуація.. а вони самостійно шукали житло чи через волонтерські центри?

на скільки я знаю то самостійно в основному, хоча здається ще просили в когось з місцевих допомоги. А ви вже змогли знайти щось, чи поки будете в готелі?

поки буду в цьому готелі, не планую змінювати місце проживання. я сподіваюсь, що вже скоро буде змога повернутись додому в Україну!

Така проблема дійсно є. Особливо якщо казати що квартиру шукаєте менше ніж на рік, то це гарантована відмова. Так було і до війни. Тому краще казати що шукаєте мінімально на рік.
Не знаю де шукали житло ваші друзі, але наприклад в Празі дужееее багато бажаючих і квартири розлітаються миттєво.

Ну вот вам и ответ. С 3мя детьми. Т е их минимум 5ро, если отец выехал. Это как красная тряпка при поселении. Хуже только с животными искать, насколько я слышала.

ніколи не розумів, чому діти це така проблема. Якщо площа відповідає, то чому б ні?

Это вопрос к лендлордам. Не знаю как в Европе, но даже в Украине на рент раньше предпочитают молодых, бездетных, без котов, шоб имущество не страдало наверное) Но сейчас предвзятость ко всем, например друга во Львове не хотели селить наоборот, потому что холостой, а приоритет детям с мамами. В штатах например, нельзя если у тебя 3е детей снять однушку. По закону, на каждого ребёнка спальня должна быть

Это вопрос к лендлордам. Не знаю как в Европе, но даже в Украине на рент раньше предпочитают молодых, бездетных, без котов, шоб имущество не страдало наверное)

В Украине не работают законы по защите владельца квартиры. В Германии мы въехали в квартиру и обязаны ее вернуть в таком же виде, либо заплатить за ремонт. Попортили дети стены, ну так просто они белятся при выезде.

Вообще-то, могут бояться, что стены попортят и не заплатят. И что с них взять? Могут уехать обратно, а могут и власти депортировать. Также в Чехии тоже могут быть законы, унаследованные от времён ЧССР о защите прав несовершенолетних, из-за чего их выгнать может быть тоже сложно.

нельзя если у тебя 3е детей снять однушку.

В Чехии тоже

чому діти це така проблема

Буває, що діти нищать орендоване майно.
Цього ж ніхто не бажає

для цього є страхові платежі і договір

В ідеалі так, а як це насправді працює я хз

Мало кто заморачивается со страховками. Обычно при убытках хозяева оставляют себе депозит(так называемый кауце). Кауце обычно равен одному или двум месяцам аренды.

тому що більшість дітей бьють, ламають, бруднять, кричать, плачуть набагато більше ніж більшість дорослих. а коли дітей троє+... і коли тобі перекрасити квартиру та замінити меблі коштує набагато більше ніж депозит, то площа вже не грає ролі )

«ламають і бруднять» вирішується страховими платежами (1-2-3 місячні оренди). Перефарбувати квартиру не є супер дорого. Про меблі — є хороша практика здавати квартири без меблів 😊 А те що кричать і плачуть то єрунда, це взагалі не має ні на що впливати (власник же не буде жити разом з ними). Ну але в принципі я розумію, що це важче знайти квартиру з дітьми, а особливо з 3-ма.

Основная причина по которой пипл опасается селить детей — боязнь возможных проблем с выселением если что-то пойдет не так. Даже без детей в европках это всегда значительный риск для арендодателя — если арендатор перестанет платить и откажется съезжать, то на его принудительное выселение силами исполнительной службы потребуются многие месяцы судов. А если там еще и несовершеннолетние дети, которым официально некуда съехать — думаю, ситуация может стать еще сложнее (служба опеки может начать вставлять палки в колеса из гуманистических соображений).

Имущественные риски на этом фоне ничтожны (к тому же условная студенческая попойка может нанести имуществу вред, который трое детей и за год не осилят)

Не знаю як щодо 3х дітей, але, як я розповіла у статті, я була разом з подругою, її сином та собакою. Через волонтерський центр нас без питань заселили. Щей у той готель, який ми просили — там вже жили родичі подруги. Чеські волонтери йдуть на великі поступки для українців. Тому я б рекомендувала просити допомоги з пошуком житла саме через такі центри, які організовує та чи інша держава для українців.

Ну то готель, а то приватна квартира якогось чеха.

В Чехію, куди саме? І що значить "

відмовлялись поселяти українців

" — типу житло є, але українцям ні?

Прочитав. Ох як же добре бути на свободі...........

Не плакай. Війна закінчиться — поїдеш на всі 4 сторони.

Це не так працює, якщо об тебе держава витирає ноги — ти не будеш їй допомагати.

гарантуєш? треба просто почекати на чилі?

Интересно, авторка утратила рабочее место? И если нет то зачем ей помощь от чехии и платила ли она налоги. Имхо есть миллионы людей у которых реально больше нет доходов, которым такая помощь как раз нужна, но похоже аккаунт менеджеру ит компании она нужнее.

Может чехи щедрые и дают соцобеспечение (деньги на жизнь/еду + оплату жилья) даже тем беженцам, кто не нуждается.
Но если при оформлении помощи, топикстартер указала в анкетах что у ней нет дохода — тогда ой.

Сьогодні дохід є, а завтра нема.

Это у любого работающего/предпринимающего так.

ну так що тоді вказувати азадалегідь, що нема?

Дякую за коментар) У волонтерському центрі при оформлені фін.допомоги я сказала, що у мене є робота. Чеський уряд виплачує грошову допомогу всім, а тим, в кого немає роботи, одразу її пропонують. Зараз я оплачую харчування в готелі, це половина грошей від суми, яку я отримую від уряду Чехії. Чехи насправді щедрі, за що ми їм дуже вдячні ❤️🇺🇦

Підтверджую в Німеччині те саме, якщо маєш заробіток навіть за медецину будеш платити сам. Мені взагалі соромно брати щось у когось маючи роботу, дали прихисток і на тому дякую. Зашквар якийсь...

Всім...Живу в Чехії другий рік і в мене другі дані)))

Як тільки почалась війна перші тікали від війни люди з західної України і займали кращі місця проживання ітд,а людей з Харкова,Миколаїва ітд розташовували вже в спортзалах,гуртожитках ітд.Навіть зараз по Празі переважають номерні знаки «АО», «ВС».
Хто дійсно тікав від війни готовий був жити де завгодно,аби тільки не бомбили.

Я це до чого ,якщо ви заробляєте гроші і живете в Києві(де повірте ,безпечніше за Донецьку чи Луганську область ) і в змозі знімати житло то зробіть це, адже комусь це може бути потрібніше

Ну західна Україна банально ближче розташована до кордону, тому і не дивно що за перші години війни з неї більше людей втсигли виїхати.
Інша причина — багато заробітчан, що працювали у Польші та Чехії також були із західної України.

Я це розумію.І що в перші дні ніхто не знав, що буде і як.Але маємо,що маємо

Із львова потікало багато людей,оформились як біженці за кордоном,отримують безкоштовне житло,допомогу,а у себе дома вони здають свої квартири справжнім біженцям і деруть з них три шкури.Крім того не дозволяють з дітьми і тваринами,хоча своїх забрали за кордон.Знаю не одну таку історію.Це все,що треба знати про львівян

Виплачують фінансову допомогу не всім, а лише тим, хто її попросив. Надають безкоштовне житло не всім, а лише тим, хто про це попросив. Можна було дуже-дуже просто відмовитися від фінансової допомоги та від безкоштовного житла. Просто кажеш, що можеш сам себе забезпечити і питань більше не виникає. Перевірено на практиці.

Ця допомога ± однакова по всім країнам ЄС — тому що директива ЄК одна й та сама. І вона надається тільки якщо у людей нема іншого доходу, або якщо цей дохід менше розміру допомоги, тоді будут виплачувати різницю.
Не знаю як там в Чехії це виглядає на практиці, але якщо якось вспливе що ви одночасно отримували дохід працюючи віддаленно і отримували державну допомогу — у вас скоріше всього будуть проблеми с законом цієї держави. В самому найкращому випадку — просто доведеться повернути всі гроші, які отримали неправомірно. А може і до суду дійти.

Підписатись на коментарі