Як правильно вчитися? Порадьте ефективну техніку засвоєння матеріалу

Привіт усім, я вивчаю веб-розробку по платним курсам в інтернеті і все частіше помічаю, що я нібито «вигораю». Помітив за собою, що я погано засвоюю теорію, через те постійно падаю в апатію, коли в мене не виходить щось на практиці, або я не розумію як зробити те, чи інше. Хотілося би почути поради від програмистів зі стажем. Як правильно вивчати матеріал, щоб він закріпився в голові на довгий час? Я пробував техніку «помодоро», але не сказав би, що вона принесла багато результату.

👍ПодобаєтьсяСподобалось3
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Ви знаєте, це дуже цікаве питання.
Як людина, яка 9 років займається ІТ-освітою, можу сказати, що найголовніше у навчанні — це не здібності, а мотивація.
Згоден, що складно мотивувати себе, коли ти вчишся сам.
Тому тут можливі два виходи:
1) Знайти ментора (наставника)
2) Займатися у групі (курси, тренінги), де спілкування та соціалізація допомагають розслабитися та почуватися комфортніше.
Ми в IT-Discovery часто проводимо групові тренінги і, до речі, скоро у нас буде безкоштовний тренінг, так що запрошуємо:
dou.ua/calendar/44128

Цікава тема, теж мав щось подібне: нещодавно відчував себе так наче я стаю «тупим», тобто зовсім не засвоював нову інформацію та й іноді стару не завжди міг правильно використовувати.

www.youtube.com/watch?v=WooElIJrZkA Метод Фейнмана дуже ефективний. Не раз використовував на собі та інших — доньках, учнях.

www.youtube.com/watch?v=6d1Y1mQCpzI теж корисні поради.

Это не выгорание, это отсутствие наставника.

Добра книга — кращiй наставник. У мене iнших i не було.

А где сейчас найти такую книгу, чтоб знания были в тренде и не устарели спустя несколько лет после ее прочтения?

Усі дуже індивідуально. Я знаю що мені дуже важко щось вивчити і запам’ятати, якщо я не розумію що це і для чого.
Ось математичні формули — легко, якщо розумієш для чого вони і як виводяться. А Англійська мова — коли «так історично склалося — треба просто запам’ятати» — ніяк. Не любить мій мозок «зубрити» нелогічну інформацію.
Так само в ІТ. Наприклад просто зубрити паттерни — безглуздо. Я нашвидкуруч згадаю не більше 10. Тому що більша частина ВЖЕ вкрита фреймвоками (патерни створення, ітератори тощо), інша — специфічна (інтерпретатор). Реалізувати найчастіше доводиться Стратегію, Адаптер, Ланцюжок тощо. — Ось їх і пам’ятаю.
Простіше кажучи, просто зубрити теорію марно: потрібно подивитися, а краще спробувати самому для чого вона застосовується.

Підписатись на коментарі