Зустрічайте Vim 9.0

Як пишуть на офіційному сайті, «після багатьох років поступового вдосконалення Vim тепер робить великий крок із великим релізом». Попереднім релізом була версія 8.2 у грудні 2019 року.

«Скрипт Vim з часом розвивався, зберігаючи зворотну сумісність. Це означає, що погані рішення з минулого часто не можна змінити, а сумісність з Vi обмежує можливі рішення. Виконання досить повільне, кожен рядок аналізується при кожному його виконанні.

Основна мета скрипту Vim9 — різко підвищити продуктивність. Це досягається шляхом компіляції команд в інструкції, які можна ефективно виконувати. Можна очікувати збільшення швидкості виконання в 10-100 разів.

Друга мета — уникнути конструкцій, специфічних для Vim, і наблизитися до поширених мов програмування, таких як JavaScript, TypeScript і Java», — повідомляється на сайті.

А ви користуєтесь Vim?

45%
12%
43%
168 голосів  ·  показати результати
👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

У neovim ситуация с обновлениями гораздо лучше, кстати.

Цікаво, а любителі vim-подобного у кожній дірці розуміють, що майже всі обожнювані їми «фічі» цього редактору з’явились лише через обмеження заліза 45-річної давнини?

Наприклад, переміщення по тексту за допомогою hjkl лише тому що у кам’яних клавіатур не було стрілочного блоку. А так обожнювана швидка навігація по словах та реченнях — через те, що кам’яний термінал мав швидкість добре якщо 1200 cps і переміщення курсора стрілкою (ой, вибачте, l-кою) у інший кінець строки зайняло б хвилину часу. І так усе, куди не плюнь, все через те, що кам’яна ЕОМ лохматого року щось не вміла, чи це для неї було занадто складно.

Я ще розумію тих, хто звик до цього у часи мейнфреймів. Але щоб зараз добровільно обмежувати свій робочий термінал можливостями 1976 року — це за межами розуміння.

Представьте себе, что вы могли бы работать без мышки, не снимая рук с клавиатуры.

Так и работаю. Но без вима. Мышку трогаю только когда нужно залезть куда-то в меню дополнительных функций.

Конфиги через ssh отлично правятся, когда к серверу большой пинг. И работает на каждом утюге, где есть юникс. Для этого и нужен.

Конфиги и через nano правятся, который тоже давно есть на любом утюге. Но nano не требует знания целого языка только для редактирования текста.

тобто зараз, у час миші, сенсорних тачів і читання думок, усяка легасі-фігня на кшталт гарячих клавіш, навігації табом, контрл+ентер — це повна дічь і справжні пацани не знімають руки з миші?

«Не використовувати vim» не дорівнює «не знімати руки з миші».

Особливо довбануто виглядають юзери усіляких vim-подібних врапперів до нормального GUI-софта. Накшталт vimperator.

nano — one love — якщо треба дуже срочно в обхід CI/CD щось додати на сервак, або вицепити сікрети, і там хоч вийти з нього можна )))

Головне, щоб вже існуючі мої 100 скрипітв працювали :)

Користуюсь vim-mode у всіх редакторах коду. Неймовірно зручно, не уявляю як я до цього жив.

я досі з минулого не можу вийти

Когда уже наконец новую версию Денвера запилят, будем php-скрипты в vim редактировать на сервере.

Самое основное не сломали? Бибикать и портить текст.

Є знайомий, який користується Vim прям як я vscode.
Показав як він працює — був зачарований можливостями. Якщо приловчитись то вийде круте середовище. Прошерстив купу спеціальних топіків, намагався вивчити прийомчики.
Порог входу того не коштує. Забив.
А так він за замовченням у мене у Git — користуюсь, тих навичок що здобув вистачає щоб це робити ефективно.

Як тепер вийти з цього топіку?

а як вийти з vim?? шоб не через kill −9

???? А так можна?!!! Я завжди шнур живлення видьоргую, щоб із VIM вийти!

Статистика користування каже зворотнє

Точніше, Emacs може і краще 100 раз, але ніхто цього не дізнається 😌

Користуюсь Neovim 0.8 btw

Гарна операційна система, в якій все ж таки не вистачає нормального текстового редактору.

Майже будь-що буде краще за вім, якщо враховувати не лише зручність навігації по тексту :)

Можна користуватись VimMode для VSCode. Взагалі Vim це топ штука, з language server нічім від VSCode не буде відрізнятись. Треба просто звикнути і забіндити все під себе

Мінімап і мультикурсор є?

Добре, vim, я спробую ще раз тебе на декстопі )

Рекомендую почати з VimMode для VSCode

Я якось поставив і довго не міг зрозуміти чого все зламалося

А зачем нужна минимапа? Есть реальные ситуации когда она может быть полезна?

Ну, на око прикинути, в яку частину документу перейти — якщо якесь довге полотно неоднорідне, можна, в принципі, зрозуміти, де яка частина знаходиться.

Хз хз. Я для себя нашел единственный полезный кейс — быстрый скроллинг по файлу, когда драг-н-дропом просто тянешь окошко по минимапе. Но это совсем мелкое удобство. Можно и без него прожить.

Так, мені, наприклад, зручно бачити зміни в файлі від останнього комміту. І швидко туди переходити. Або результати пошуку теж там зручно бачити.

холівор захтілось? краще за vim тільки gvim

Підписатись на коментарі