Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Замінити «1С:Бухгалтерію» — місія можлива

Усім привіт, мене звати Олександр, я вже кілька років займаюсь бізнес-аналізом, але в минулому житті більше як 15 років я був спеціалістом з впровадження 1C. Це був не найгірший час в моєму житті, але з 2014 року до рідних проблем 1С додалось її походження. Це стало основною причиною припинення наших стосунків.

На жаль, зараз «1С:Бухгалтерія» все ще залишається де-факто монополістом серед бухгалтерських систем на ринку України. Саме 1С та Бітрікс, який їй належить, спадають на думку, коли згадуєш про російські програмні продукти в бізнес-середовищі.

В даній статті я хочу трохи нагадати про історію розвитку 1С в Україні та розказати про проєкт, який повинен допомогти витіснити російські програмні продукти (як мінімум, 1С та похідні від неї) з ринку України.

Моє знайомство з 1С почалось на початку 90-х, коли на першому комп’ютері я допомагав своєму родичу налаштовувати «1С:Бухгалтерію» версії 6.0. З того часу я брав участь у близько 100 проєктах з впровадження 1С не тільки в Україні, але навіть в Бангладеш та в ОАЕ. Мушу визнати, що можливості продукту мені подобались, а простота налаштування та програмування дозволяли прогодувати не одну сім’ю консультантів та програмістів в Україні.

Водночас російське походження системи та фокус на нерозвинені ринки постсовєтських країн робили продукт та підходи з впровадження значно відсталішими від західних ERP-систем. Мої підозри щодо цього підтвердились, коли я почав працювати з західними компаніями та користуватись сучасними методиками розробки програмного забезпечення.

Дана стаття не є закликом «кинути все і міняти 1С прямо зараз». Питання заміни облікової системи складне саме собою, а війна та криза в економіці тільки ускладнюють його. Крім того, для багатьох українців 1С є єдиним джерелом заробітку, а вони годують ще і свої сім’ї та активно допомагають армії. Тому до питання переходу з 1С на іншу систему потрібно підходити виважено, враховуючи всі фактори. На жаль, 1С не вдасться викинути з ринку швидко, але в середньо строковій перспективі потрібно це зробити. І зробити це так, щоб не зашкодити користувачам та консультантам, а навпаки, створити їм додаткові перспективи.

Трохи про 1С

Той, хто знає ворога й себе, ніколи не програє війни.
Сунь Цзи, «Мистецтво війни».

Давайте познайомимось з монстриком на ім’я 1С. У 2015 році 1С, за словами її власника, мала близько 200 дочірніх та спільних підприємств. Ось вибірка відомих компаній, якими володіє 1С (джерело):

Тобто коли ми говоримо про 1С, то потрібно розуміти, що ця компанія володіє не тільки програмами на платформі «1С:Підприємство», але і складською системою МойСклад та системою для ресторанів Quick Resto, CRM системами Бітрікс та amoCRM, і навіть розробляє ігри.

Платформа «1С:Підприємство» та її ризики

Слона треба їсти частинами. Почнемо з платформи «1С:Підприємство». Продукти на платформі «1С:Підприємство» складаються з двох частин: саме платформи і конфігурації. Тільки 1С має доступ до вихідного коду платформи, партнери тільки розробляють конфігурації для неї. Саме тому заяви, що 1С:Україна або BAS — це незалежні системи, які українські компанії можуть підтримувати самостійно, не витримують критики. Українські партнери 1С/BAS можуть тільки підтримувати конфігурації, а що відбувається в платформі — знає тільки 1С.

Саме недоступність вихідного коду платформи 1С:Підприємства є основним ризиком для українських компаній, які користуються нею. Теоретично 1С або російські спецслужби можуть отримати доступ до всіх даних в базі даних та до операційної системи в цілому, на якій встановлено 1С. А далі вони можуть або моніторити всі дані на комп’ютері, або просто заблокувати його роботу. І жоден антивірус не допоможе, бо 1С всіма ними визначається як безпечна програма.

Найпростіший приклад: зараження через оновлення звітів. Більшість оновлень для 1С завантажуються з сервера ІТС. Що заважає в пакет оновлення включити вірус або троян? Скептикам пропоную згадати, як відбулась атака через поновлення M.E.doc. Тоді для цього треба було спочатку зламати сервери М.Е.doc, а в ситуації з 1С вона сама розмістить потрібний код на сервері та сприятиме його поширенню, якщо потрібно буде. Перед тим як сказати, що це параноя, згадайте, що ви думали про повномасштабний напад росії до 24 лютого.

Тепер про конфігурації для платформи «1С:Підприємство». Тільки в Україні випущено більш як 20 типових конфігурацій для 1С:Підприємства (або BAS, як її в Україні продають). На росії типових конфігурацій понад 100, а спеціалізованих або написаних партнерами ще більше.

Тому в даній статті ми візьмемо тільки частинку слона, щоб легше було пережувати.

Почнемо з «1С:Бухгалтерії» (або «BAS Бухгалтерії», як її в Україні продають)

Станом на 2017 рік деякі медіа оцінювали частку 1С на ринку бухгалтерських систем близько 70-98% (взяв тут). Я погоджуюсь з цими оцінками, бо навіть в українських філіях міжнародних корпорацій бухгалтерський облік та нарахування зарплати буде скоріше за все виконуватись в 1С, а потім ці дані будуть експортуватись в ERP-систему.

Чому так сталось — це тема окремого дослідження. Мене більше цікавило питання, чи є чим замінити «1С:Бухгалтерію» і чи залишились взагалі українські продукти в цьому сегменті.

Варто зазначити, що за останні кілька місяців вийшло кілька статей, які пропонували альтернативи до російських продуктів:

  1. аналітика від Опендатабот та Netpeak;
  2. проєкт Мінцифри Replace RU with UA (але в ньому чомусь нема ні 1С, ні BAS);
  3. альтернативи до 1С від Антона Пискуна;
  4. аналіз альтернатив до 1С/BAS від Readen Group.

Недоліками першого та третього дослідження є те, що автори подають альтернативи до продуктів 1С в цілому. А так, на жаль, не спрацює. Складно замінити «1С:Бухгалтерію» за допомогою SAP R3 або системою управлінського обліку для ФОПів Finmap.

Відео від Readen Group значно краще. Якщо ігнорувати їх запевнення про не-російськість BAS та російську мову доповіді (от відповіді українською дуже порадували :)), то відео виходить досить інформативним. Автори проаналізували багато українських та зарубіжних систем, і з багатьма їх висновками я згоден.

Але для якісного порівняння потрібно брати системи з однаковою функціональністю, інакше такі порівняння навпаки будуть використовувати як приклад того, що 1С — незамінна.

Тому я вирішив трохи заморочитись і зробити проєкт stoprussiansoft. Я вирішив пошукати прямі аналоги до основних конфігурацій 1С/BAS, щоб допомогти користувачам знайти заміну, а розробникам — правильно позиціонувати свої продукти.

Хочу уточнити, що на даному етапі я розглядав саме бухгалтерські системи, які дозволяють показувати кожну операцію на рахунках бухгалтерського обліку та формують бухгалтерську та податкову звітність. Саме такий функціонал має «1С:Бухгалтерія».

Спочатку я вирішив пошукати відповідь на просте питання: а чи взагалі є облікові системи українського виробництва? І після пошуків на різних ресурсах мені вдалось зібрати більш як 50 облікових систем українського виробництва.

В цю кількість не включені CRM системи та інші бізнес-системи — з ними перелік стає ще більшим. Я вирішив зосередитись на тому сегменті, в якому я маю певний досвід. Далі я планую шукати спеціалістів в інших доменах, які мені допоможуть якісно зробити порівняння CRM та інших систем.

З цих 54 систем я відібрав 14 систем, які за описом є прямими альтернативами до «1С:Бухгалтерії» (відсортовано за назвами, додано посилання на офіційні сайти):

АБ ОФІС Бухгалтерський модуль
Акцент
Дебет Плюс
Інфо-Бухгалтер
Інфо-Підприємство Бухгалтерія
ІС-Про
Кібер-бухгалтер ЕЛФІ
Хепі Бух
A5:Бухгалтерія
Bookkeeper
Dilovod
iFin
MASTER:Бухгалтерія
SMARTFIN

Половина компаній зі списку відгукнулись на моє прохання заповнити анкету, з чого я зробив висновок, що продукти живі та активно розвиваються. Інформацію про всі ці продукти можна переглянути на сторінці Аналогів до «1С:Бухгалтерії».

Я впевнений, що аналогів значно більше — я не врахував продукти на платформі Odoo, які зараз активно розвиваються. Також є облікові системи від провідних західних вендорів, які оголошували свої наміри випустити адаптовані до українського законодавства бухгалтерські модулі.

Тому я буду далі шукати та доповнювати цей список. Якщо хтось з розробників хоче, щоб я розмістив інформацію про їхні продукти на сайті — заповніть, будь ласка, цю форму.

Наступними я хочу зробити огляд складських систем, систем для магазинів та кафе/ресторанів, ERP-системи та інші аналоги базових конфігурацій 1С. Там ситуація значно краща і досить багато цікавих українських систем.

Але це буде в наступних статтях.

Як відмовитись від 1С

Тепер я хочу повернутись до питання: наскільки складно відмовитись від 1С та перейти на інші продукти?

Якщо ми говоримо саме про «1С:Бухгалтерію», то можна припустити, що перехід не буде складним. Можна виділити наступні фактори, які можуть вплинути на цей процес:

  1. функціональність системи та її адаптованість до українського законодавства;
  2. вартість придбання нової системи та її налаштування;
  3. термін та складність вивчення системи.

Якщо розглядати функціональність систем, то бухгалтерський облік достатньо формалізований, тому функціонал систем не буде сильно відрізнятись (я не розглядаю функціонал складного розрахунку собівартості чи нарахування зарплати, оскільки в більшості випадків це робиться в окремих системах).

Українські системи пристосовані до нашого законодавства, тому тут проблем теж не повинно бути.

Однозначно буде відрізнятись інтерфейс та порядок оформлення операцій, але це — питання навчання.

В майбутньому я хочу описати базовий функціонал бухгалтерської системи та порівняти його в українських та західних системах. Таке порівняння допоможе користувачам при виборі системи, а розробники зможуть побачити, чим їх система відрізняється від аналогів та який функціонал потрібно розвивати.

Щодо вартості, то бухгалтерські системи не є дорогими, оскільки кількість їх користувачів достатньо обмежена, а функціонал досить рідко модифікується. Тому вартість переходу не повинна бути значною.

Термін та складність вивчення систем — питання досить індивідуальне. Це залежить як від мотивації користувачів, так і від якості навчальних матеріалів та підтримки від розробника. Як показує практика, саме тут важливі особисті зв’язки між консультантами розробника та користувачами. Часто саме якість роботи консультантів може бути основним фактором при виборі облікової системи.

Наприклад, в статті на «Українській правді» керівниця проєкту MASTER:Бухгалтерія (IT-Enterprise) Марія Галелюка стверджує, що з березня цього року вони побачили досить великий запит на заміну 1С. Головне — мати бажання замінити «1С:Бухгалтерію», а зробити це не так вже і складно.

Наприкінці хочу ще раз звернути увагу на роль українських консультантів в процесі відмови від 1С. В Україні є досить багато консультантів та програмістів 1С, які своєю роботою в цей складний час годують не одну тисячу українців та активно допомагають нашій армії. Дуже важливо допомогти їм перейти на інші системи, а вони своєю чергою допоможуть перевести на українські чи західні продукти своїх клієнтів.

За умови ефективної співпраці з українськими консультантами 1С можна відносно швидко витіснити останню з ринку. Якщо ж їх ігнорувати або вважати їх ворогами, то процес переходу дуже сильно розтягнеться, якщо взагалі буде можливим. Свої думки щодо того, як це можна зробити, я викладу в одному з наступних текстів.

👍ПодобаєтьсяСподобалось27
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

У Немчинского на канале было про перспективы 1с-ников еще в начале войны. Так он подсчитал сколько ему будет стоить написать и поддерживать учетную программу на джаве и нанял 1С-ника)).

Ну это тоже самое что сказать что Майкрософт «корпорация зла» и выслать табличку с дистрибутивами Линукс.

Пройшов час — і все видніше що поки поюзаємо трофейну — а потім облік зміниться....

Так, я згорнув сайт, оскільки він був не дуже популярним. Можу відповісти на Ваше запитання або скинути інформацію, яка Вас цікавить.

Що робити з тими підприємствами які вклали кучу грошей для переносу своєї бізнес-логіки у 1С?

У нас 1С під санкціями вже вісім років. Навіщо в це було вкладатися? Навіть якщо не з санкціями, Росія — це завжди ризик. Ще задовго до нашої війни, в 2008 році, до агресії в Грузії, я поїхав і пів року працював у Москві, було цікаво подивитися що там як, а стосунки між країнами, очікувалось, будуть погіршуватись і більше такої нагоди вже не було б. Це було очевидним мені в мої 22 роки. Чим думав бізнес, який прив’язував себе до Росії?

Що робити тим, хто вкладався раніше?
У нас наприклад працює Ківстар. У кого власники — росіяни. Які під санкціям.
Знаєте таку мову Котлін? А IntelliJ Idea. Знаєте хто розробники?

Знаєш, що таке спермацет? А чим косатка відрізняється від морського котика?

Аж цікаво стало — Розміром щелепи :) ?
Та й що таке спермацет також знаю, але до чого це?

Це звичайно не приємно, але вихід є. Ви можете по блочно переводити все в нову систему, наприклад odoo які вище не вказано. Вона є Бельгійска і по концепції напоминає 1с. Тобто перехід поступовий у Вас однозначно вийде.

доброго вечора. я працювала і з 1С, і з Odoo. не раджу вам друге, воно зовсім не заміняє 1С. Odoo треба вміти налаштувати і вона може бути як управлінська програма, але зовсім не бухгалтерська

1) Чисто субєктивний погляд. Я єсть простий умовний бухгалтер, який не розуміється на всіляких модних і нових ІТ-них штучках. Керівник дає мені вказівку подивитись на якісь програми на заміну 1С, аби потім не було проблем з законом. Я — лінива і затуркана звітами бух, багато часу на ознайомлення не маю. Мені би глянути на альтернативу і закохатись в програму з першого погляду. Скріни гарненькі хочу і відео понятійне. Беру за основу рекомендований перелік альтернатив.
2) На деяких сайтах програм немає скрінів чи відео. Ну, от як глянути на продукт. Хочу перший погляд на продукт. І щоб отак наповал, глянула і вже страшно хочу його. А нема. Може продукт і чудовий, але я про нього вже не дізнаюсь. Купа текстів-водички. Аби словесно переконати і втюхати розробку.
3) На деяких сайтах форма реєстрації. Та ну. Чисто психологічний спротив щось вносити. Всілякі мейли, телефони і тп. Багато народу буде їх заповнювати, щоб глянути ? Та простіше закрити сайт і шукати дальше. Ібо перелік інших пропозицій достатній.
4) Йой, щось треба скачати і встановити, щоб глянути. А я ж просто бухгалтер, така собі «Просто Марія». Та я не знаю як це зробити. Та мій компютерщик мені лінійкою по руках надає, бо ж заборонив таке робити. Та ігнорую. Та закриваю. Та стаю потенційно втраченим клієнтом. Та розробник сайту заслуговує металевою лінійкою, і ребром, і по пальчиках.
5) Помилка 404 на одному. На іншому про якийсь сертифікат пише. Закрила. Пішла. І вже не повернусь. Па, можлива моя програмка.
6) Ще один з переліку. Йой, все таке маленьке і мініатюрне, як Дюймовочка. А я окуляри забула вдома. Скрінів щось не знайшла. Закриваю сайт. Може колись ще і відкрию знову, а може і ні.
7) Відкрила інший. Ура. Зразу бачу кнопку «Демо». Зайшла без реєстрації. Понятійні форми. Чудові підштовхуючі блок-схеми. Хочу. Помічу собі як альтернативу.
8) Що будемо робити, працюючи на альтернативах розробках, якщо бухгалтер, що вміє користуватись цією альтернативою, звільниться ? Де швидко знайдемо іншого такого ? І чи є взагалі шанс знайти такого буха, що знає альтернатив. Значить буде несвоєчасний звіт і штраф. А 1с-них бухгалтерів — та любий бобер може з них зробити висотну греблю.
9) Щодо надто примхливих бухів, яким подавай особливу конфігурацію, а потім її підтримку 1С-никами і іншу єресь. Такий особливий унікально-нестандартний бухоблік на підприємстві ?
Керівник ставить питання ребром — або працюєш на стандартній, або звільняйся. І, чудо, раптом все підходить і цілком можна обійтись окремими зовнішніми обробками. А не ліпити свій ровер, щоб потім підприємство перетворилось в «дійну корову» по оплаті підтримки.

Трясця, невже не можна зламати ту платформу та націоналізувати її враховуючи поточні обставини...? Треба закон якийсь для цього?

вона давно зламана.

сорців просто немає :)
вкрасти думаю можна, але все одно питання буде
хто зможе їх розвивати далі. там С++

у них есть да, вспомогательный продукт, и попытка :)

говорю ж, об 1С любят поговорить те кто в глаза ее не видел.

стяните, распкакуйте, и поковыряйте ее файлы.

Именно так. За 20 лет повидал вагон «альтернатив» 1С. Но все попытки сторонников альтернатив заканчивались на вопросе «Кто будет поддерживать Вашу систему, выполняя наши „хотелки“?».
Именно армия 1С-ников, что за умеренную плату реализует все «хотелки» клиента, и лежит в фундаменте монополии 1С на нашем рынке.А ещё: попал, условно, твой уникальный 1С-ник под трамвай, так ты всегда, не напрягаясь, найдёшь другого, который будет делать то же самое. У альтернатив с этими двумя пунктами всегда проблемы :-(

Замість клепати 10-к бухгалтерських прог

проблема з об’єднанням ресурсів цих клепальників :)

а поокремо ці компанії клепальників не можуть заробити грошей щоб купити ресурси для створення платформи за потужністю 1С

Найпростіший спосіб — написати сумісну з конфігураціями 1С платформу.

за обсягом роботи — нереально.

якийсь конвертер конфігруацій та данних, полуавтоматичний, на інши платформи і то виглядає більш реальним.

взагалі, враження роками, що обговорють платформу 1С ті хто не уявляє що вона такє є.
навіть ті що просувають «іграшку» Oracle APEX як заміну, скільки не спілкувався у реалі, на «тендерах»

коли і не було ніяких проблем з 1С і проекти стартували без якихось обмежень — 1С обиралась за технологічними ознаками як більш досконала аніж альтернативи.

Головна проблема заміни 1С — наявність 1С-ників
А 1С-ники це не програміст, а скоріш продвинутий бух, який може кодити.

Cхожий приклад коли:
Треба зробити веб сайт, вибираємо...
переможець частенько буде — Wordpress, скільки б його не хейтили тру програмісти :)

1C тому й перемогла, що платформа підвищує рівень абстракції та має готові рішення, і не вимагає крутих програміських скілів.

За роки роботи з бухами у великому ентерпрайзі зрозумів одне — вони не довіряють класичним софтвер інженерам.

Не довіряють тим хто не розуміє домену. Типова ознака — не може балакати «мовою» замовника :)

ніякий «бізнес» не любить розмовляти з «класичними софтвер інженерами»

1С перемогла за відсутністю більш дешевих альтернатив і гарною системою франчайза.

я варився в ній довго.
ще з середини 90их.
і альтернатив перебачив і чимало перемацав на практиці

франчайзі мережу створити пробували майже всі.
але 1С — зручна була для — програміста бізнес-логіки.
з самого початку вона розвивалася для зручності насамперед — отакого програміста.
як — інструмент, а не рішення для користувача.

Рішення для бізнесу гарне, але не безальтернативне.

звісно що альтернативи є завжди.
питання як завжди у ресурсах:
час, гроші, люди

Чувак, ти на повному серйозні розказуєш програмістам 1С, які пишуть код, що вони бухгалтери?))) 1С це лише на 5% бухгалтерія, решта — це автоматизація всього іншого — склад, оперативний, виробничий облік, фінансовий облік, оптова та роздрібна торгівля. Зараз 80% 1с-прогерів не знають бухгалтерію або знають дуже поверхнево...

І так — аналізувати JSON потрібно ,тому що високий % тупих кодерів, які косо-криво напишуть імпорт і компанія втратить продажі або отримає штрафи.

Дякую. Платформ насправді повно, але ж питання нетехнічне ((. Ви, мабуть вже знаєте що поміняти треба сам облік — або на простий, без ідентифікованого обліку, або на сталий — десятиріччя без змін. А наш облік — несе на собі печатку ееее... фіскальну якусь. Таким чином замінити 1С — і якраз в бухгалтерії — то треба а) підтримка звивів законодавства — навипередки -і міняти не лише самі самі звіти а й весь шар інтеграций — відсилку в податкову, обмін з контрагентами ш завчасно. б) зробити фіскальне планування — завчасний, прогнозний розрахунок бухгалтерських підсумків — а з цим і в 1с з’явилася проблема — нові російські конфігураціі (а за ними і БАС) «подразумевают посмертный учет» — тобто типово набиваємо первічку — і бздинь закриваємо місяць з генерацією звітів (а там лажа))).
А щодо управлінського обліку, срм — та на щастя тут простіше — так, те ж Odoo. Хоч коштує купити по новій і — увага — нагоди продумати що робиш — бо не у всіх процеси записані хоча б )). (а 1с ж трофейна по суті )) .

Все це добре працює за умови, якщо це невелике підприємство з однією бухгалтерією. З власного досвіду скажу, що на даний момент для таких компаній перехід можливий, якщо вона працює по «білому» повністю і в конфігурацій нема адаптацій, і є велике бажання персоналу. Думаю, що процентів 15 максимум підпадає під ці умови, нажаль. Більшість переходів зупиняється на пункті персоналу, так склалося, що люди звикають до одного интерфейсу і в них в пам’яті є чіткі алгоритми, що треба внести в програму щоб отримати необхідний результат (роби 1, роби 2...). Навіть оновлення тієї самої бухгалтерії, та перенос будь-якої кнопки, якою користуються викликає багато діскомфорту у користувача.

Це насправді точний посил до розробників ERP — що треба підтягнути інтерфейси користувачів ближче до 1С, щоб було схоже, а бажано зручніше і інтуїтивно зрозуміліше. Тоді може бути розмова, що 1С отримає гідну конкуренцію.

Питання не в інтерфейсах користувачів, а у тому, що на 1С можна реалізувати унікальну бізнес-логіку замовника.
Бо 1С:Бухгалтерія це лише частина сімейства продуктів 1С. А головне це те, що є платформа, яка дозволяє як повністю переписати або дописати типове рішення, так і зробити з нуля своє.
Уявіть собі Access на якому написано бухгалтерію. Так ось автор розповідає, як замінити Бухгалтерію, але не каже, як замінити Access на якому може бути написано, наприклад унікальну базу для роботи, я не знаю із замовленням квітів.

Всі компоненти 1С можна замінити Oracle APEX. Та сама ідеологія — є конфігуратор на якому можна дуже швидко писати конфігурації для бух обліку, торгівлі, виробництва, кадрів і т.д.

Єдине що написати сучасну конфігурацію з 0 навіть на 1С це роки роботи.
Тому платформа є, конфігурацій нема.

конфігурацій нема

І підтримки немає. Конфігурацію написати то пів діла, а от подальша підтримка той ще гемор. Чого варті тільки регламентні звіти які міняють 100500 разів на рік. Тобто потрібен великий гравець на ринку який зможе розробити конфігурацію і забезпечити її підтримку.

Дякую за статтю. Є такий момент що не завжди можна замінювати продукти 1с по одному, бо продукти можуть інтегруватись між собою. Цікаво ци є аналогічна платформа продукти якої можуть замінити всі або більшість 1с продуктів.

і не тільки між собою, а ще відповідати сучасним вимогам використання (селф-хостед або клауд версія), юзабіліті (веб-інтерфейс), безпеки (аутентифікація SAML2.0/SSO/2FA), можливість створювати новий функціонал (наприклад написання телеграм ботів), інтегруватись за допомогою API з іншими системами (та хоч з системою відеонагляду) і надавати інтерфейс для third-party тулів бізнес аналітики (напр. PowerBI)

Дякую ) Щодо заміни комплексу систем, то альтернативи є. Я ще не аналізував функціональність, але якщо орієнтуватись на опис функціональності на сайті — це АБ:Офіс (ab.biz.ua), MASTER:Бухгалтерію та їх продукти (masterbuh.com), Інфо-Підприємство (uvelirsoft.com.ua) А5 (a5buh.com) та інші. З західних систем це Odoo (www.odoo.com), MS Dynamics 365 (dynamics.microsoft.com/en-us), SAP Business One (www.sap.com/...​roducts/business-one.html), ORACLE APEX тощо. Я планую розширювати список альтернатив на сайті www.stoprussiansoft.info, тому переглядайте періодично відповідні розділи

От на що, а на опис з сайту (та будь які маркетингові матеріали) я б не полягався. Навіть у «великих» системах зустрічаються моменти, коли функціонал заявлений, а скористатися ним без сатанинського ритуали неможливо (коштує як крило від боінга («та й що ми з тим крилом будемо робити?»))

Для першого кроку — визначити список альтернатив — опису було достатньо. Наступний крок — це аналіз функціональності на тестових прикладах. Надіюсь що получиться :)

Я ще не аналізував функціональність

в інеті повно прикладів порівняння.

І перша ознака, для группування таких систем:
Конфігурування під конкретного замовника, специфіку домена:
1. параметричне (No Code/Low code)
чи
2. программування на формальній мові программування або DSL

Ці два типи порівнювати між собою то як червоне та солодке

1С то тип 2 платформи. Як і Odoo.

Наступним кроком, для типа 2 йде
наявність, функціональність інструментів для зменшення кількості кодування.
Такі інструменти можуть ввести в оману, бо вони виглядають як No Code/Low code.
наприкад наявність визуального генератора UI
чи репортів. чи візуальний конструктор запитів до БД.

А що Ви думаєте про програму Торгсофт?

Підписатись на коментарі