Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

В Україні можуть обмежити виїзд чоловіків із міст. Офіційні джерела не підтверджують інформацію

«Ні кроку без військкомату». В Україні можуть обмежити виїзд чоловіків із міст, — ЗМІ

У ЗМІ повідомляють, що наразі триває підготовка нормативного акту, який регулюватиме порядок видачі дозволу на виїзд за межі місця проживання особам призовного віку, військовозобов’язаним та резервістам в умовах воєнного часу. Однак цю інформацію не підтверджують офіційні джерела, а низка інших ЗМІ вже її спростувала.

Дозвіл на виїзд видають керівники центрів комплектування таким категоріям громадян України:

  • призовникам, яким надані або які мають право на відстрочку від призову на строкову військову службу, на строк до одного року, але не пізніше від дати закінчення відстрочки;
  • особам призовного віку, за наявності поважних причин (хвороба чи смерть рідних тощо), терміном до 30 діб;
  • військовозобов’язаним та резервістам, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації (повний перелік визначено у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»), на строк до одного року, за наявності підтверджувальних документів, але не пізніше від дати закінчення права на відстрочення;
  • військовозобов’язаним та резервістам, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час на строк до 30 діб, але не пізніше від дати закінчення строку дії посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час чи дати, зазначеної на виписці з наказу Міністерство економіки України про бронювання;
  • в деяких випадках, за рішенням керівника центру комплектування іншим військовозобов’язаним та резервістам за наявності інших поважних причин із поданням ними відповідних документів на строк до 30 діб.

Дозвіл на виїзд не надається громадянам України, які:

  • виключені з військового обліку з причин припинення громадянства України, досягнення граничного віку перебування у запасі, визнання військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку та з інших підстав, повний перелік яких наведено у частині 6 статті 37 Закону України «Про військовий облік, обов’язки та військову службу»;
  • вибувають у відрядження та є військовозобов’язаними, які заброньовані на період мобілізації та у воєнний час (за наявності підтверджуючих документів);
  • є призовниками, військовозобов’язаними та резервістами та зняті з військового обліку, у тому числі у зв’язку з відправленням до нового місця проживання.

Прощупують настрої в суспільстві? Як вважаєте?

focus.ua/...​d-muzhchin-iz-gorodov-smi

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному1
LinkedIn

42 коментарі

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

у нас одні говорять одне (бажаючих хватає) інші роблять інше (згадали про обмеження пересування), а військомати взагалі плюють на всі норми та закони і в погоні за черговими медальками (за «успішне» виконання плану мобілізації) гребуть усіх підряд.
В результаті нові хвилі незадоволення і обурення у людей.

Поправка гребуть тих хто не хоче, бо не дали на лапу.

А тих хто хоче не беруть, бо не дали на лапу.

Генштаб підтвердив що нікому не можна покидати місце проживання без воєнкому

Бувай Європа, привіт совок

Уже сделали судя по новостям. Не думаю, что всех сразу мобилизуют в один момент, просто нечем воевать стольки людям.
Но мы же понимаем зачем это делается — больше бумажек, больше справок, больше разрешений, больше очередей, соответственно больше коррупции и взяток на местах)

P.S. Военкомы сейчас:
www.meme-arsenal.com/...​9533dd282d9dd7f1025ed.jpg

Як це не підтверждують якщо ось запоріське ога, сайтік на гов.юа

www.zoda.gov.ua/...​inni-otrimati-dozvil.html

і навідь формочку вже надрукували

Там місце проживання чи місце перебування, а це різні речі, і їх поточна трактовна закону не вірна.

Федієнко це той самий руснявий пєтух що пропонував розстрілювати дезертирів, позбавлення громадянства за відмову воювати, позбавення громадянства за виїзд за кордон, повернення українців з-за кордону на примусову мобілізацію?

Ви б ще Кадирова цитатами заговорили))

Апдейт, генштаб зсу вже зробив репост. Тепер можете кричати)

До речі, рашн-боти вкидували цю інфу ще тижня два тому.

Треба підтримувати економіку. Доу теж частина економіки

цитую цю ж статтю:

В інших ЗМІ вже з’явилося спростування цієї інформації.

Також зазначимо, що агентство УНІАН не наводить жодних посилань на джерела інформації, не посилається на офіційні документи чи заяву офіційних осіб.

може досить вже? чи рублів мало платять, що настільки погані фейки репостите?

У мене у військовому квитку вже є відмітка, що я не має правю змінювати місце проживання без дозволу військомату. Але поки не перевіряється, тож я можу відвідувати бабусь за містом і повертатися назад. Не зрозуміло, як я допоможу своїм стареньким родичам, якщо мені буде заборонено виїзжати з міста / району.

Мені здається якщо все це почнуть перевіряти, то такі черги будуть на блок постах...та і уявіть собі які черги будуть щоб отримати ці відмітки.
Маю сумніви також що до можливості контролю такого.

Мене поліція зупинила вчора посеред дороги. Перевірили документи у всієї родини і відпустили

Наврядчи, я катаю на рідкій моделі альфа-ромео)

вообще запрет на выезд из места регистрации прямо прописан в законе о военном положении.
Так что зрада только в том, что его до сих пор не выполняли :)

Якщо народ в умовах війни, корупції та економічних труднощів, голосує за комедійного актора (олігархічну маріонетку), який неодноразово публічно принижував Україну та українців в своїх «жартах», то невже можна очікувати якогось здорового глузду від влади?

петя, перезалогінся

Подобные практики — очень хорошее раздолье для коррупции военкоматов.
Видимо заграницу уже все кто мог — убежал.
Смотрим, запоминаем, делаем соответствующие выводы. После войны, кто выживет — делаем соответствующие решения
Ну и как писали ниже, скорее всего будут мобилизовывать сотни тысяч

так уже мобилизовали под миллион

Ну дык, люди имеют тенденцию умирать на войне, становится калеками, дезертировать, просто уставать в конце концов

Если ранят или ты устанешь не факт, что тебя спишут после этого)
Пару месяцев назад писали, что 80% раненых идут обратно в строй

Ворожий фейк.

Возможно, хотят провести мобилизацию нескольких сотен тыс. чел. Вроде, шла речь о наступательных операциях с августа...

А заградотряды будут?

з ножами. патрони дорого

В того юзера точно будуть. Він вважає, що в разі ворожого наступу жінкам на виїзд з міста, а чоловікам по цеглині в руки і вйо проти Мсти-С.

Підписатись на коментарі