Подвійне оподаткування в Австрії. Допоможіть розібратися

Добрий день!
Підкажіть будь ласка чи є подвійне оподаткування доходів або можливо українці звільнені, при умові, що в Україні я — ФОП (фізична особа-підприємець) на спрощеній системі оподаткування і податки сплачую в Україні. Діяльність лише в Україні. В Австрії отримано тимчасовий прихисток по п.24. Тобто має повідку на проживання на 1 рік. Можливо далі цей статус буде подовжено.
Дуже дякую за інформацію!
(Поки діяльність в Україні лише планується, але я повинна зрозуміти як діяти).

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Конвенція між Урядом Республіки Австрія і Урядом України про уникнення подвійного
оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і на майно
Ст 5,14,15

через ФОП Україна буде вважати своїм податковим резидентом.
Податкове резидентство. Як вийти з податкового резиденства України. Андрій Серветник. Делойт
youtu.be/g1RInZJpErg

Австрія
Як тільки особа або інший з подружжя починає постійно проживати на території Австрії або їхні діти ідуть до школи в цій країні, обоє з подружжя набувають необмежене податкове резидентство Австрії.
Особа зобов’язана *повідомити податкові органи про свої постійне місце проживання в Австрії потягом 1 місяця.
vigolex.net/...​лачувати податки саме тут.

В цылому все складно, і або ви ризикуєте, або робити все правильно з допомогою юристів за 150-250 євро/год роботи.

Діяльність лише в Україні.

не так
діяльність в Австрії
завдяки ФОП — податковий резидент України назавджи

діяльність в Австрії

прочитав нижче про 2-гу групу
ви справжній фоп з більше ніж 3 клієнтами, а не ухилюч від податків, що працює тільки з однією галерою.

якщо ви власник і це працює сомо по собі то австрії може й не треба платитию

Алу якщо сидите і кнопите в компютері то таки ви працюєте з австріі

сходіть до юриста
можливо вийде пропетляти прирівнявши до фірми не в австрії
скажете що кума-родич рулить як найнятий працівник в україні а ви по європам катаєтесь

PS у типових фопів з доу так не вийде

Доброго дня!
Маю таку саму проблему зараз, підскажіть, будь ласка, як ви вирішили питання з оподаткуванням в Австрії?

Дякую

ЄБА також не до кінця розуміє шо робити українцям і просить уряд вжити заходів: eba.com.ua/...​yh-gromadyan-za-kordonom

Дуже правильно описано. Підкажіть будь ласка — можливо є петиція на цю тему? Мені здається, що це питання торкається не лише мене...воно торкається більшість українців.

Не зустрічав якщо чесно. Але питання дійсно дуже актуальне. Нажаль, знаю особисто декілька людей, що після 24 лютого поїхали з України і були вимушені закрити українські фопи й перейти на локальну систему оподаткування. Хоча й не планують залишатися в ЄС після війни і планують повернутися додому як тільки це стане можливим. Але поки маємо те що маємо.

Я фоп не закривала. У мене дистанційна торгівля по Україні. Тому я можу працювати з будь-якого міста. Мені також дуже хочеться повернутись з дітьми додому, але поки не можна. Сподіваюсь, що це питання буде підняте на відповідному рівні як умога скоріше.

тимчасовий прихисток

очікує що будете інтегруватися і платити податки
а так чітерство

це єдине законне рішення
ну або доплачувати податки і там і там

Дуже дякую! Спробую поспілкуватись.

Как правильно — находите финансового консульианта в Австрии и все узнаете не по «слухам». Думаю 100-200 евро стоимость
Инфо по Германии — это по знакомым, но и в Германии может быть у разных людей наоборот — а вот это родственики сказали, иногда просто зависит от инспектора :(.
Опыт и знание только по Германии, но может покажет направление
Если по правилам Германии: до тех пор пока Вы (вся семья) не получаете денег от государства, Вы можете зарабатывать сколько угодно в Украине и не платить налоги в Германии, которые уже заплачены в Украине (и наоборот) — есть договор о двойном налогообложении. Но если Вы хоть 1 евро получили от государства (ЕС) или работаете и платите налоги (ЕС), то Ваши доходы в Украине будут учитывать при выплате помощи или пересчета налогов. Если Вы утаите, и это «выплывет» — заставят вернуть все сумму, полученную от государства (Германии). Пример — был случай росийских пенсионеров, они не говорили, что получают пенсию в Росии — их обязали выплатить всю сумму, полученную в Германии — около 50 тыс евро. Последнее — система контроля в Германии ухудшилась, но если найдут — то уже не отпустят просто так.
И вишенка на торте — ФОП в Германии платят иногда до 60% налогов на прибыль в Германии — поэтому они и покупают Теслы и дорогие Мерседесы — чтобы налогов не платить. Поэтому хороший финансовый консультант — это не роскошь

Дякую, що поділились інформацією. Мене більше всього бентежить факт того, що я Україні моя група фоп платить фіксований податок і у звітності відображає валовий обіг, а не чистий прибуток. Мені дуже не хотілося б платити податок з валового прибутку...бо це занадто

Податковим резидентом людина стає на 184 день перебування в країні. Поки,як я розумію, ви податковий резидент України

Мені залишилось 60 днів і я стану податковим резидентом. Як то бути з діяльністю фоп в Україні не розумію. Бо платити податок у Німеччині з фоповського обігу дуже багато( як цього уникнути ?

як цього уникнути ?

Найлегший варіант — повернутися в Україну :) А так проконсультуйтеся у фінансового консультанта, там не такі уже й великі гроші, але підозрюю, що у вашому статусі зовсім не платити податків Австрії не вийде.

Я не намагаюсь нічого не платити. Я намагаюсь зрозуміти — як бути. Якщо Ви в курсі, то більшість ФОП 2 групи сплачують фіксований податок та у звіт подають валовий прибуток. Якщо Австрія стане вимагати сплачувати податок з тієї суми — то ж повне фіаско. Бо наприклад я маю валовий у рік 3 мільйони гривень, а по факту заробила максимум 300 000 за рік. Ось у чому головне питання.

так
або назад до України
або фоп закрити
або платити обом країнам

Мабуть ви вже бачили статтю, але про всяк випадок надаю посилання тут також
dou.ua/forums/topic/38943

Стаття, однак, скоріше цитування всього + бачення механізмів, а не вирішення проблем типу «як цього уникнути».
Якщо ж звести все до вирішення останнього питання, то я б, певно, просто не проживав в одній країні більше 183 днів.

А фоп не резидент хіба може бути на спрощеній системі?

Я фоп в Україні. Маю громадянство України. Але мешкаю у Австрії. Діяльність в Україні.

Діяльність в Україні. До війни це була інтернет торгівля.

Може
Трохи підміна понять з цим фопом
Але дійсно він мав би пітримувати резиденство

www.pard.ua/...​dokumenty-pidtverdzhuyut

Так я є резидентом і Україні і Австрії. Мені у будь якому разу потрібно сплачувати податки в Україні. А як бути з Австрією намагаюсь розібратись.

Підписатись на коментарі