Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

2000+ українців отримають роботу в ІТ після інтенсивного навчання. Розповідаємо про проєкт

Усі статті, обговорення, новини для початківців — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

«Дві тисячі — це та реалістична цифра з більше, як трьох тисяч бажаючих, які вже зареєструвались на програму — Доброго вечора — ми з України!. Це соціальна ініціатива спрямована на працевлаштування біженців, які постраждали від війни та УБД з росією, яку започаткували викладачі і випускники Вінницької ІТ-Академії менше, ніж 2 місяці тому. Ми не маємо жодного сумніву, що Україна переможе і ми робимо все можливе, щоб кожен українець, де б він/вона не був, мав змогу повернутись до гідного життя в Україні і підтримувати ЗСУ» — каже Роман Мельник, директор Вінницької ІТ-Академії, один із ініціаторів проєкту.

Проєктом передбачено — інтенсивне навчання біженців та учасників бойових дій найбільш затребуваних айтішних спеціалізацій — програмування, мануальне і автоматизоване тестування, веб-дизайн та проєктний менеджмент. Плюс персональний супровід кожного/ї аж до працевлаштування за спеціальністю.

«Враховуючи, як з кожним днем росте кількість тих, хто бажає прийняти участь в програмі і дійсно налаштований змінити своє життя та отримати роботу в ІТ-сфері. І, з досвіду навчання в ІТ-Академії, потім — роботи в ІТ (пройшов шлях від трейні до тімліда), а останніх вже 4 роки викладання. І, за підтримки — партнерських організацій, міжнародних фондів, самої ІТ-спільноти — айтішників і ІТ-компаній, чиї експертиза і ресурси дуже важливі, щоб наповнити проєкт реальним змістом. Впевнений, що ми змогли б організувати інтенсивне навчання і забезпечити роботою в ІТ-індустрії, не тисячі, а — десятки тисяч українців щороку!» — повідомив Олександр Панченко, керівник проєкту.

Алгоритм дій, як для айтішників, простий ;-)

  1. Відповідати критеріям відбору — ВПО чи учасник бойових дій проти росії
  2. Маючи сильну мотивацію, бажання та час на навчання (не менше 4 годин щодня), зареєструватись на сайті проєкту
  3. Долучитись до Слак-каналу
  4. Пройти вступні онлайн-модулі — вступ до програмування, елементарної математики та англійської для початківців
  5. Пройти коротке опитування чи інтерв’ю із менторами проєкту на визначення готовності до інтенсивного навчання
  6. Формування груп за спеціалізаціями
  7. Пройти інтенсивне онлайн-навчання з будь-якої точки України чи світу
  8. Отримати роботу на позицію джуна за спеціальністю
  9. Сплата податків в Україні і допомога ЗСУ.

*Після навчання — сплата податків в Україні є обов’язковою умовою участі в проєкті!

Наразі, вже більше 260 учасників на 4-му етапі і перша група майбутніх програмістів дійшла до 7-го та відібрана для подальшого інтенсивного навчання:


1


Валентина Алексєєнко


Запоріжжя


Прага


2


Іванна Величко


Київ


Нова Прилука


3


Катерина Желєзняк


м. Запоріжжя, Україна


м. Вільнюс, Литва


4


Олексій Кисельов


с. Опитне, Донецька обл.


Кам’янське


5


Анастасія Кльосова


м. Бахмут, Донецька обл.


м. Хмельницький


6


Катерина Ковальова


Дніпро


Тячів


7


Анна Коломоєць


Харків


Ладижин


8


Анна Маклакова


Ірпінь, Київська обл.


Житомирська обл., с. Глибочок


9


Марія Мацелюх


Київ


Копенгаген, Данія


10


Ганна Мікула


Маріуполь


Обухів


11


Борис Педоренко


Кривий Ріг


Німеччина, м. Ошац


12


Тетяна Солод


с. Вербки


с. Вербки


13


Володимир Стадник


Донецька обл., м. Добропілля


м. Дніпро


14


Дар’я Філоненко


Харків


Харківська область


15


Валентин Чернишов


Краматорськ


Полтава

Організатори планують постійний відбір і старт нових груп по мірі готовності кандидатів. Найближчий старт потоку веб-дизайнерів, мануальних тестувальників і проджект-менеджерів планується вже за кілька тижнів.

Запрошуємо усіх небайдужх, ініціативних, хто має компетенції або хоче допомогти проєкту, як партнер, бізнес, викладач чи ментор долучайтесь до нашої ініціативи. Кожна, навіть найменша, підтримка зробить Україну сильнішою та наблизить нас до перемоги!

І не забуваємо щодня направляти усі свої сили і вільний час на допомогу українським захисникам! Підтримайте ініціативу Вінницької ІТ-Академії допомоги ЗСУ — Bayraktar.

Крім того, ми постійно виготовляємо патріотичні брендові футболки кошти з яких ідуть на виготовлення спеціальних сухпайків для українських захисників, які на передку.

Якщо у вас виникли побажання чи питання про те, як ви можете долучитись, будь ласка, зв’яжіться з нами:

еmail: [email protected]

Щоб підтримати нашу благородну справу, будь ласка, відвідайте сторінку партнера проєкту:

Молодіжного центру працевлаштування

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Як успіхи у

2000+ українців отримають роботу в ІТ

?

Результат відбору 4-ї хвилі мобілізації айтішного резерву —
intita.com/...​tishnogo-rezervu_16786989

Вінницька ІТ-Академія відкрила безкоштовний доступ до онлайн-курсів англійської мови для різних рівнів від А1 до С1. Деталі і інструкція за посиланням — intita.com/...​—bezkoshtovno_1663247015

Стартує чергова група за спеціалізаціями — Мануальне тестування, Веб-дизайн та Проєктний менеджмент: intita.com/...​-aitishnii-til_1658843331

Є результати працевлаштування попередньої групи?

Перші групи розпочали навчання в червні, підготовка триває від 6 місяців до року, залежно від спеціалізації, тож перші результати будуть ближче до кінця цього року.

Будут отлавливать на улицах — и в IT. На поддержание курсовой стабильности и банковской системы

Реальность такова, что даже и с большим опытом работы вообще никакой нет, вот у меня более 12 лет за плечами, даже временно и за 400-500$ не найти, отправляешь резюме порой по 30-40 заявок в день на протяжении 4 мес в итоге — из них 70% вообще те резюме не смотрят, остальная часть — ты или сильно умный, боятся что через месяц убежишь, либо же собеседует какой то очкарик-материалист, который спрашивает что означает вот этот протокол, какой вообще в реальном бою не нужен, а если и будет нужен, то вспомнить, то что ты например делал 5-7 лет назад, не займет больше пары минут, что бы гугл запрос отработал, ибо держать это в ячейки памяти мозга для среднего человека все просто невозможно. Короче как не прискорбно, но как писали в комменте несколько статей назад, ит 0 к большому сожалению это не для Украины пока, пока что не так важен твой опыт и фундамент, как важно то, что бы тебя кто то порекомендовал, знания могут не просто низкие быть, их может вообще попросту не быть, главное что бы ты чей то знакомый хороший был

Пишут что в штатах сейчас дефицит в пол миллиона IT специалистов. Этот локальный дефицит давит на глобальные рынки IT труда, и вцелом IT это рынок работников, а не работодателей.

Другое дело, что спрос на квалифицированный труд, и для того, чтоб его удовлетворить, надо не «12 лет опыта за плечами», а актуальная текущему времени квалификация, которую нужно постоянно поддерживать, а не жаловаться, что на собеседованиях спрашивают то, что не знаешь.

Сейчас? nasdaq за последние полгода просел на 30%, рецессия впереди.

а кто вам сказал что я что то не знаю ? И потом, вы действительно считаете что если придет человек которому 20-22 лет, у которого как вы говорите есть актуальная информация (хотя вы сами так решили) это означает знания и\или безопасность ? Если что, речь о сисадмине, и другое дело у кого багаж за плечами, то — то что использует конкретная компания, сервисы, технологии, по и т.д. не что иное как просто «настройки» конкретно этой компании, не более, ибо вникнуть в то, что конкретно у них, это дни максимум недели, но не как не месяцы либо же годы.

Вот, не один я с этим сталкиваюсь, так что, исходя из вашей логики все тупые, а по человеку, которого текст ниже, решили что он просто не «пролеченный»

dou.ua/forums/topic/38610

Хотя же да, вы его тоже комментировали )

Я не совсем понял какой поинт вы пытаетесь донести.

а кто вам сказал что я что то не знаю ?
12 лет опыта за плечами
даже временно и за 400-500$ не найти

что как бэ намекает... работать надо не 12 лет, а головой
остальной текст не распарсил, извиняюсь

наверное вы не сильно внимательно мой пост читали, ибо немного странное у вас поведение...

в Україні дефіцит кріпаків 18..60 і як це вирішить проблему штатів?

В заголовку: 2000+
В реалі: 15 шт. І це лише черговий етап, далі буде ще менше.
Бюджет: 60000+
Класика жанру

PS. А хто не проходить етап — отримує форму і кирзачі

Это про «освоить» предполагаемые 60 тыщ на обучение от государства? Хороший бизнес.

А якщо взяти ті гроші та заплатити їх не викладачам курсів, а самим майбутнім «вайтишнікам» за умови що вони створять щось корисне та більш менш те, що продасться?
Не стіпендію, а невеличку зарплатню. Не всім, а тільки найкращім студентам за виконану роботу.
Або й викладачів можна охочих волонтерів стажерів взяти. Одні й другі будуть експіріенс здобувати, а держава буде спонсорувати найкращих із тих і других.
А незалежна коміссія буде контролювати якість здобутків.

Зачем? Зарплаты в ИТ недостаточно привлекательны?

В мене є одна ідея і не має часу щоб самому її запрограмувати. Тобто — я можу надати комусь роботу. Якомусь джуну чи трейни. Це буде непоганий експірієнс.
Але у мене немає грошей на виплату стіпендії (хіба що той мобільний додаток що я б волів зробити стане непогано продаватися)
Дивлюся на ці дві диалектичні половини буття та й думку гадаю...
Виходить таке наче робота не залежить від тих грошей, на які наймають працівників.
Безробіття то лише незгода деяких вайтишників експерієнсуватися за власний кошт.
Це роздуми. А ви що думаєте?

Ось ці речі, вони трохи несумісні:

Тобто — я можу надати комусь роботу.
Але у мене немає грошей на виплату

Взагалі, дуже дивний погляд на ситуацію...

У мене є креслення будинку. Я міг би сам його побудувати, але не маю часу. Я міг би найняти початківців будівельників, але у мене немає грошей. Безробіття то лише незгода деяких будівельників експерієнсуватися за власний кошт.

При потребі «будівельників» та «будинок» замінити на будь-які інші слова. Суть не зміниться.

Запрошуємо усіх небайдужх, ініціативних, хто має компетенції або хоче допомогти проєкту, як партнер, бізнес, викладач чи ментор

Ага, и все радостно побегут плодить себе конкурентов собственными руками за собственные деньги, пиля сук на котором сидят. Это только в ИТ такой детский розовый подход.
Где бесплатные курсы, скажем, для дантистов?

Кожна, навіть найменша, підтримка зробить Україну сильнішою та наблизить нас до перемоги!

Наблизить нас до перенасыщения рынка и уменьшению размера компенсации. Дыры будут затыкать джунами по 30грн, а сеньйоров брать уже только на хардкор. Нафига это нам?

Ага, и все радостно побегут плодить себе конкурентов собственными руками за собственные деньги

Если для вас трейни после бесплатных курсов это конкурент, у меня для вас плохие новости.

По Вашему они всю жизнь будут трейни? Если вам письками с ними мерится, чувствуя превосходство это одно, а лично я как и любой другой работник в любой сфере заинтересован делать меньше, а получать больше. А так сеньйорам не будут перепадать обычные простые таски, потому что на толпы вайтишников перекинут. ИТ это один большой пирог, и Ваша ЗП и условия труда напрямую зависят от конкуренции на рынке, потому плодить ее собственными руками точно не лучшая затея. Пусть идут как все по пути универов, техникумов и т.д, а не на готовое.

По Вашему они всю жизнь будут трейни? Если вам письками с ними мерится, чувствуя превосходство это одно, а лично я как и любой другой работник в любой сфере заинтересован делать меньше, а получать больше. А так сеньйорам не будут перепадать обычные простые таски, потому что на вайтишников перекинут. ИТ это один большой пирог

Если ты профессионально не растешь, и живешь за счет того, что тебе подкидывают таски, которые ниже твоего ожидаемого уровня квалификации, я не вижу проблем в том, что твой кусок пирога уменьшится, или в том, что тебя на рынке труда вообще затопчут люди, рожденные после 2005 года.

Ваша ЗП и условия труда напрямую зависят от конкуренции на рынке, потому плодить ее собственными руками точно не лучшая затея.

Тру, если ты хочешь плавать на уровне планктона и трейни, которые только входят на рынок. Не если у тебя есть немного больше абмиций, ты понимаешь, что рост массы entry level работников приведет к росту массы mid level, senior level и principal level и т.п. — структура рынка труда имеет условную форму пирамиды. И увеличение размера этой пирамиды даст возможность более высоквалифицированным людям расти вверх, с соответствующими плюшками.

Пусть идут как все по пути универов, техникумов и т.д, а не на готовое.

I Suffered and So Should You

Если ты профессионально не растешь,

А можно подробнее о том, как ты профессионально растешь ? Отпахал ты на галере 8-9 часов пришел домой и снова втыкаешь в монитор и изучаешь очередной говнофреймворк ?

не, скорее амазоновские leadership principles

Во-первых, на работе можно не пахать, а брать таски, в которых у тебя нет экспертизы и таким образом на рабочем месте получать эту экспертизу.

Если нет возможности делать это на работе, то таки да, прийдется дома после работы.

Сейчас даже среди людей с опытом есть конкуренция, что уже говорить про джунов.

І хто їх найме? Зараз джунів і так 100+ на вакансію

А ти чого чекав від мінцифри — ну не створення ж робочих місць?

Так в ДияСити будут заставлять брать этих джунов. Там же компании уже есть, ну вот и возьмут так сказать «с нагрузкой».

Как хорошо что ты не в Минцифры работаешь.

Я просто успел пожить в СССР и знаю как это все делается.

Тут вроде айтишников с зарубежными контрактами собираются выпускать за кордон
life.pravda.com.ua/...​society/2022/07/3/249399
так шо трудоустройство вайтишников за умеренную плату в перспективе может стать очень популярным бизнесом.

Підписатись на коментарі