Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Обговорення літнього зарплатного опитування 2022

Цей топік для обговорення літнього зарплатного циклу. Якщо у вас є коментарі, зауваження або пропозиції — залишайте їх тут.

Зарплати українських розробників — літо 2022

Зарплати українських тестувальників — літо 2022

Зарплати українських PM, HR, DevOps, Data Scientists та інших ІТ-спеціалістів — літо 2022


Нагадуємо, що у зарплатному віджеті ще більше фільтрів. Переходьте — jobs.dou.ua/salaries

👍ПодобаєтьсяСподобалось3
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Слава богу, що я:
— не москаль
— отримую адекватні гроші для своєї позиції
— живий та здоровий

Оглядаючись навколо, читаючи новини, я бачу просто неймовірну купу людей, яким пощастило значно менше (в плані фінансів, здоров’я, нерухомості і т.д.)
Тому, на мій погляд, всі 100% людей з цього опитування — досить успішні люди, враховуючи оточуючу нас дійсність.

Ну як зазвичай — в коментарях у всіх вже давно 10к, а воно медіана сеньорів навіть не 5к, виходить.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Усі зарплати вказано в доларах США після сплати податків («чистими»).

Актуальна аналітика:
dou.ua/...​-report-devs-winter-2023

Привіт. А є дані опитування у raw форматі? На GitHub тільки почищені дані за 2022 рік

Добрий вечір, шановні IT-ники! Скажіть, будь-ласка, на яку зп джуна-тестувальника можна розраховувати після курсів( англ.слабка поки що)? Постає вибір-йти навчатися чи це все пусте

Є віджет статистика зарплат для Trainee QA.

Також гляньте число відгуків на вакансії тренди jobs.dou.ua: QA, досвід < 1 року.

Та аналітику Djinni для QA Manual без досвіду.

Йти на QA, Design або у Front-end то дуже very çok велика конкуренція вже як пару років.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Вибачте, може я не помітила, але де ЗП моушн дизайнерів? Чому досі і на ДОУ і на Джинні є тільки аніматор? Це трохи різні речі. Якась дискримінація...

Ще одна відмінність DevOps та SRE

ЦІкаво, як ДОУ розрізняє ці спеціалізації, якщо це один і той же фах, тільки дві назви, і одна з них неправильна.

і одна з них неправильна.

Вирішив почати Священну війну? :)

Мені направду цікаво, як ДОУ розрізняє DevOps і SRE. Якщо лише за назвою тайтлу в профілі, то це недостовірно. Приміром, я пишу DevOps лише бо роботодавці і рекрутери в Україні переважно шукають за цим ключовим словом. (Власне з розумінням ставлюся, що SRE не прижилося в нас — все-таки «сре» не дуже милозвучне в нашій мові.)

Друге питання до ДОУ: чому SRE опитують окремо від розробників? Виглядає негодяще, що інженери потрапляють у компанію з менеджерами і маркетологами. До речі, в усіх компаніях, де працював, мій офіційний тайтл був (і є) Software Engineer, навіть не SRE.

все надзвичайно просто: це самовизначення спеціаліста) якщо він називає себе ДевОпс (і обирає відповідну категорію в опитуванні), він потріпляє в ДевОпси. Якщо СРЕ — в СРЕ.

Тоді може варто розробників ще розділити на програмістів і розробників? Ну, просто щоб побільше сутностей. :-З

Доброго дня! Дякую за дослідження. Підкажіть, раніше у raw csv файлі можна було побачити не тільки місто й посаду, а й іншу демографічну інформацію, наприклад стать, вік, навчальний заклад і т.п., яку ви збираєте у опитуванні. Зараз нажаль цієї інформації немає, а вона була дуже корисною для розуміння аналітики. Чи плануєте додати повний файл?Дякую.

Дякую за дослідження. А як вам ідея формату графіків не у вигляді стовпчикової діаграми, а діаграми розподілів? аби було видно не лише динаміку медіани, а й верхні та нижні межі

Опублікували зарплати українських PM, HR, DevOps, Data Scientists та інших ІТ-спеціалістів: dou.ua/...​tech-nontech-summer-2022

Дякую, дуже цікава інформація. Скажіть будь ласка яка мета цієї статті?

Щоб фахівці знали скільки заробляють колеги й могли аргументувати свої підвищення використовуючи статистику DOU, як результат будуть ставити вищі винагороди в профілі Djinni.co , Djinni.co зароблять більше грошей й більше грошей буде відправлено на ЗСУ.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Чудова аналітична робота, дуже дякую! Завжди цікаво прочитати, особливо динаміку.
І ще є питання, чи можна збирати дані щодо фрілансерів та людей, що працюють на прямих міжнародних контрактах? Це, звичайно, не український ринок роботодавця, але додаткова інформація щодо українського ринку працівника.

Опублікували огляд зарплат тестувальників: dou.ua/...​ry-report-qa-summer-2022

Не знаю як достукатись до аміністрації. А можна у віджети зарплати ще додати кількість років досвіду? Дуже цікаво буде подивитись.

Додати графік розподілу по роках досвіду роботи — скільки сіньйорів з досвідом 1 р, 2р, 3р. і т.д.

ага, зрозуміла. то навіть може бути темою для окремої статті.

Було б круто прям на сторінці зарплати. Але і стаття теж непогано. Дякую!

питання б вирішилося одним пунктом в анкеті всього, теж зацікавило

Це по індуськи буде роками міряти
Рівень краще покаже

I keep getting astonished by the lack of importance people place on English skills ever since university days, where people would skive off English yet attend junk classes like occupational safety en masse. How can the lines on the chart hardly budge for ten years?

Самого не карьожить від незрозумілої спроби пофлексити англійською на українському форумі?)

Чотири стадії рівня англійської:
1. Намагаєшся хоч якось сказати/писати.
2. Намагаєшся накрутити, щоб здаватися авторитетнішим.
3. Намагаєшся говорити/писати просто і натурально.
4. Взагалі не паришся, якось саме по собі виходить.

Вітаю на другій стадії.

Я каламбурити люблю :-)

— Хау мач вотч?
— Сикс вотч!

Сікс клокс, же! Не перекручуй

По моему, вписывать одновременно .Net и Asp.net в фреймворки немного неправильною.
Asp.net часть .Net и, практически, никогда без него не используется.
Думаю, лучше оставить просто составные части .Net — Asp.net, WPF, Xamarin и тд. и использовать их уже как основные фреймворки с C#.
Немного просто непонятно какие выводы делать, когда видишь процентную часть .Net и Asp.net отдельно друг от друга, так же может возникать и респондентов, что именно отмечать в опроснике

Влаштувався на початку року в нову компанію з ЄС. На момент підписання договору зафіксували очікувану USD суму в EUR, але за півроку EUR просів по відношенню до USD з 1.17 до 1.03.

Якшо ви теж стикались з подібною проблемою, розкажіть, будь ласка, як конкретно у вас вирішувалось це питання.

Дякую.

P.S. Компанія прекрасна і все в ній дуже подобається, йти точно не планую нікуди. Просто хочу розуміти які потенційні запити будуть коректними, а які — ні. Перегляд ЗП раз в рік в грудні.

Поцоны, купил биткоин по 50к, а он 20к стал. Что вы делаете в таком случае?

Ніяк. Треба було фіксувати в доларах.

Ой, тут кого не ткни палкою, так всі фінансисти і економісти, шо на..й нема кого послати.
Зовсім забув, шо українські айтішники — експерти зі всього на світі.

в ЄС ніхто взагалі не прив’язується до доллара. Взагалі нікого не цікавить який там зараз курс до бакса.

в ЄС ніхто взагалі не прив’язується до доллара. Взагалі нікого не цікавить який там зараз курс до бакса.

Курс бакса в ЄС знають тільки... українські айтішники :)

нікого не цікавить який там зараз курс до бакса.

Угу, а те, що на 10 відсотків подорожчає весь імпорт, від айфонів до газу, на тлі і так рекордної для ЄС інфляції, теж нікого не цікавить? Це хіба що трактористів не цікавить, бо твітер вже весь заходиться про відставку Лагард через 1.02

Угу, а те, що на 10 відсотків подорожчає весь імпорт, від айфонів до газу, на тлі і так рекордної для ЄС інфляції, теж нікого не цікавить?

І яке відношення курс долара має до інфляції в Європі? В США інфляція вища, ніж в Єврозоні, якщо що.
www.pewresearch.org/...​-high-and-getting-higher

Імпорт айфонів із США для економіки країн Європи не настільки важливий, можливо для якихось покупціів айфонів так, але більшість країн світу хотіли б здешевити свою валюту, щоб їхній експорт став більш конкурентним

Ти пропустив від. Газ теж неважливий?) Ніхто не хоче здешевлення окрім Китаю та інших країн, де люди на десятому місці, навмисно, бо це веде до девальваційно-інфляційної спіралі.

Та ні, не пропустив, EU27 Merchandise trade with USA by product (2021):
— Fuels and mining: balance −19,755 Millions of euros, тобто −19.8 Billions of euros
В той же час загальний EU27 Merchandise trade with USA (2021): balance +166.9 Billions of euros
По послугам баланс −78.1 Billions of euros, тому сумарно +88,8 Billions of euros.
А газ це 19.8/232.5 = 8.5% від загального імпорту з США

webgate.ec.europa.eu/...​untry/overview_usa_en.pdf

Це за 2021 рік, коли евро в середньому був 1.17 долара, зараз дорожчий долар приносить ще більше євро в плюс по балансу торгівлі з США.

І ні, це не тільки про Китай, про currency wars вже немало написано
en.wikipedia.org/wiki/Currency_war

P.S. зниження курсу своєї валюти до інших валют != девальваційно-інфляційної спіраль

USD — це не тільки імпорт з США. Ну і ти береш 2021 рік, коли ситуація з газом була інша. Я не писав, що дорівнює, я писав, що веде

Ні, не веде дешевша валюта веде до девальваційно-інфляційної спіралі чи рекордної інляції, скоріш навпаки, висока інфляція призводить до здешевлення курсу валюти, імпорт стає дорожчим, але експорт стає дешевшим і конкурентнішим, і експортно-орієнтована економіка від цього більше виграє, ніж програє. А причина інфляції в порушених і дорожчих supply chains, заблокованому імпорті енергоносіїв з оркостану і заблокованому імпорті продовольства із України та оркостану, велика частина якого йшла в Європу і в треті країни, які через це виходять на ті ринки, де закупалась в тому числі і Європа, а дефіцит продовольсвта веде до здорожчання і інфляції, бо продукти харчування купують всі і кожен день, на відміну від айфонів. При цьому, в Європі ще й додалось 5 млн українських біженців, які збільшують попит на продукти і житло,що при їхньому дефіциті тільки посилює інфляцію.

USD — це не тільки імпорт з США.

Ти сам розпочав з того, що дешевший євро це погано для європейців, бо

подорожчає весь імпорт, від айфонів до газу
Ти сам розпочав з того
подорожчає весь імпорт

Так а в чому протиріччя?

і експортно-орієнтована економіка від цього більше виграє, ніж програє

Звичайно. Але ж мова с самого початку була про пересічних європейців, які нібито ніяк не відчувають таке падіння. Відчують, бо весь імпорт подорожчає, якщо найближчим часом не вернеться до свого звичайного коридору. І якщо айфон не кожного дня купують, то газ багато в яких товарах

не веде дешевша валюта веде до девальваційно-інфляційної спіралі

www.researchgate.net/...​inflation_cycle_phenomena
The paper shows that under increasing domestic money supply (perminant fiscal deficit) and insufficient official reserves, use of periodic devaluations of the official exchange rate to restore official reserve loss could lead to a devaluation-inflation spiral and to eventual collapse of the managed official foreign exchange system

Ясно) не буду сперечатись, хоч у мене фінансова освіта, але бачу інженерна освіта виховує дуже прямолійну логіку)
загуглив свою упевненість, найшов слова «devaluations» та «devaluation-inflation spiral», і вуаля — все довів) а фактори про «increasing domestic money supply (perminant fiscal deficit) and insufficient official reserves», та і фразу про «periodic» devaluations можна пропусти, як і детальніший текст всередині доки «In this section of the paper I show that under a fixed (adjustable peg) official rate policy and increasing rate of domestic money supply (caused by expanding budget deficit), official rate devaluation as an instrument to replenish a loss in official reserves could lead to a devaluation-inflation-spiral, and to eventual collapse of the official foreign exchange policy».
Простіше все звести до курсу євро до долара)

Відчують, бо весь імпорт подорожчає

США — це далеко не весь імпорт до Європи, імпорт з США здорожчає, власне місцеве виробництво стане доступнішим, імпорт з інших країн може здешевшати від дешевшого юаня, єни та і гривні зі злотим... але ви надривайтесь далі, шукаючи аргументи своєї безгрішної правоти у розумінні макроекономіки і причин зубожіння пересічного європейця)

так, звичайних людей не сильно цікавить.
Економіка не настільки зав’язана на імпорт із штатів, та і кінцева ціна не формується виключно ціною закупки. Умовно кажучи ціна айфона в еплсторі не виставляється в залежності від сьогоднішнього курса бакса — як встановлено умовно 9999 SEK на якусь модель так і стоіть.
Я ось зайшов на сайт свого банка і взагалі не можу знайти який там зараз курс крони до бакса.
І мої звичайні трати ніяк не корелюють з цим курсом.

Це в Україні ти всюду бачиш який поточний курс до бакса і євро — на вулиці безліч обмінників валют, заходиш на сайт любого банка — буде на першій же сторінці поточний курс купівля/продаж. І ціни майже на весь імпорт прив’язаний до курсу бакса, як тільки він виріс — ціни зміняться наступного ж дня.

Опять за рибу гроші. Одне діло, коли пара осцилює навколо певних значень, тоді ок, виробники товарів та послугів не змінюють цін. Інша справа, коли пара опустилася до рекордного значення за 20 років, і компанії недоотримали 10-15 відсотків доходу. Якщо так протримається якийсь час, то будь впевнений, на все піднімуть ціни в Eur

Це буде перший крок. Другий крок — ЄЦБ доведеться ще більше піднімати облікову ставку через вклад девальвації в інфляцію. І поки очикують лише 0.25 у липні, але вже кажуть що в вересні будуть більш агресивними. А підняття облікової ставки — здорожчання обслуговування іпотек. А так да, можна взагалі не знати про існування USD, але непоміченою така девальвація не пройде

Якщо так протримається якийсь час, то будь впевнений, на все піднімуть ціни в Eur

Я не проти, що падаючий курс також вносить свій внесок в підігрівання інфляції. Я кажу, що звичайних людей, і навіть бізнес який не зав’язан на імпорт із штатів не заботить взагалі який там зараз курс до бакса.
Я не про те, що курс ніяк ні на що не впливає, я про сприйняття. В Україні бабуся яка продає сімки на вулиці знає що бакс подорожчав і на скільки. Люди зп прив’язують до баксів. Всі великі витрати прив’язані напряму до баксів — житло, машини, навіть побутова техніка. Програмісти ноють на доу за невигідний курс обміну.
А в Швеції ніхто із споживачів не слідкує і не прив’язується до курса бакса від слова взагалі.
Так, у нас планують підняти базову ставку з 0.25 до 0.75. А наступного року ще більше. І ось ця ставка дійсно всіх дуже хвилює — тому що це підняття виплат по іпотеці. А ось якщо завтра крона до бакса підросте на 20% — ніхто й не помітить.

Ну звичайно, шо європеційв турбує кінцевий результать — інфляція та підвищення ставки. Але один з чинників цього — обмінний курс.
Нагадую, з чого почалося

Взагалі нікого не цікавить який там зараз курс до бакса.

Тіх, хто хоче зрозуміти з якого інфляція стала 8+ відсотків, а за іпотеку платити вдвічі більше відсотків скоро — дуже цікавить.

Тіх, хто хоче зрозуміти з якого інфляція стала 8+ відсотків, а за іпотеку платити вдвічі більше відсотків скоро — дуже цікавить.

Ні, курс до бакса — це не причина, це наслідок. Причина — ріст заборгованності в єврозоні під час пандемії і друк грошей, а потім війна в Україні і як результат введення санкцій проти Росії для підтримки України, що привело до ще більшого росту цін на енергоносії та збитки для бізнесів. Плюс 6 млн біженців, яких треба розселяти, годувати, допомогати, лікувати, дітей вчити і т.д.
Плюс просто наявність повномасштабної війни на кордонах ЄС не сприяє хорошому інвестиційному клімату.
Це призвело до падіння курса євро і інших європейскіх валют. А від того що там бакс дорожче чи дешевше — ні холодно, ні жарко. «Айфони» складають доволі невелику частину трат домохозяйств.

Ні, курс до бакса — це не причина, це наслідок

Звичайно, яка стає причиною. Це і є так звана девальваційно-інфляційна спіраль.

якщо ти подивишся на торговий оборот єс зі штатами, то зрозумієш, що низкий курс євро до доллара навпаки на користь економіці ЄС, через сильно профіцітний торговий баланс.

ось відкрий www.xe.com/...​/?from=USD&to=SEK&view=5Y
і ти побачиш, що такий точно курс до бакса як зараз був в марті 2020, а інфляція тоді була 0.6% в березні, і 0.5 за 2020 рік.

Мова ж про Євро, до чого тут Швеція?

Це не важливо. курс крони ± слідує за євро. Я просто не знаю де шукати статистику про єврозону, не моя тема :)
Ну і твоя ж теорія, що падаючий курс на стільки ж підсилює інфляцію. Я тобі даю приклад який каже що це не так працює.

Ну і твоя ж теорія, що падаючий курс на стільки ж підсилює інфляцію. Я тобі даю приклад який каже що це не так працює.

Та ні, це повна фігня. Курс євро-долар падав-зростав постійно уже багато років, але інфляція тільки зараз. Зрозуміло ж, що причиною є корона і війна, а не курс.

Я вже ж писав, що основна причина, це дефіцит багатьох товарів, особливо різних матеріалів, навіть деревину зараз важко купити, а тому ціна зростає.

Я не кажу, що 10% падіння дають 10% інфляції. Але те, що воно робить внесок в інфляцію заперечувати дивно

я і не заперечував

Я не проти, що падаючий курс також вносить свій внесок в підігрівання інфляції.

Я казав, що людей мало хвилює який там зараз поточний курс до баксу. І поточну рекордну інфляцію теж ніхто не сприймає як результат того, що бакс подорожчав.
В кінці кінців в США теж рекордна інфляція, ще вище ніж в Швеції. Як же ж так — рекордно високий курс бакса до євро, всі повинні дуже радіти!

Хз, мене завжи в інфляційних репортах НБУ цікавлять чинники, а не просто підсумок.

рекордно високий курс бакса до євро, всі повинні дуже радіти!

Думаю, що й радіють — весь німецький автопром здешевшав) Я б зараз купив машину, якби не війна ) 10% від 70-80К — то не жарти )

економіка України сильно залежна в цілому від курса валюти. А ще інфляція двухзначна кожен рік. А весь імпорт-експорт чомусь традиційно прив’язан до бакса, навіть імпорт із ЄС.
І специфіка саме в тому, що те що експортується — це сировина, і дохід напряму залежить від того, яка ціна на сировину в баксах.
Є ж доволі популярні картинки які показують дуже чітку кореляцію росту української економіки з цінами на метал і зерно на ринку.

ХЗ до чого тут економіка України. Ми ж про США та Европу

Це все до питання сприйняття споживачами і як курс до бакса впливає на ціни. Те з чим ви сперечаєтесь, коли я кажу, що звичайних людей в Європі не хвилює взагалі який там поточний курс до бакса.

Ось умовно кажучи, хочу я купити кросівки шведської компаніі Salming. Припустимо, що основне виробництво їх в Китаї, і с заводу вони виходять по ціні 100 крон. Ще транспортування їх в Швецію вийде 20 крон. А в магазині вони продаються по 1000 — тому що все інше — місцеві витрати — вся інтелектуальна власність, рітейл, зарплати, податки.
Ось просів курс бакса на 10% — вони стали обходитись 110+22 = 122 крони. А продаватися будуть за ті ж 1000. Компанія втратить 12 крон на парі, це її проблеми. Курс гуляє туди-сюди, і є фінансові інструменти саме страхуючи курс для імпортерів.
Мене як споживача взагалі не хвилює що там з баксом зараз.

А якщо я хочу купити кросівки в Україні — то вони умовно коштують 100 баксів. Курс просів на 10% — в Україні вони подорожчали наступного дня, і навіть більше ніж на 10%, тому що заложені ризики подальшої зміни курсу.

Ось умовно моя компанія, для якої Європа є одним с основних ринків, недорахувалася через слабкість курсу квартальний дохід. І ось умовно моя компанія вже аб-тестить нову вартість підписки у Європі. Можливо компанія з прокату ДВД вже теж аб-тестить, та інші web компанії. Кросівкі та інші хард гудз будуть згодом, якщо Євро не повернеться. Хеджування працює, але ніхто не хеджувався від 1.02

для якої Європа є одним с основних ринків, недорахувалася через слабкість курсу квартальний дохід. І ось умовно моя компанія вже аб-тестить нову вартість підписки у Європі

А, ну хай тестить. З діджітал сервісами по передплаті взагалі ще менше кореляції. Може так статися, що через рекордну інфляцію і ріст вартості іпотек європейці подумають, що і поточна ціна на якійсь другорядний сервіс для них вже зависока, і ще підняття плати призведе до великого customer churn і ще більшого падіння квартального доходу.
Ну ще можна переорієнтуватися на інші ринки. Наприклад, США — там якраз зараз вигідний курс :)

Ну звичайно. Від всього відмовимося, проте «девальвация нам на руку, за 1 доллар теперь больше рублей получаем»

Я ж казав, що з часом девальвація і до hard goods добереться, це не #бурякономіка

Apple hiked the price of the iPhone 14 in key markets despite keeping it the same in the U.S.
www.cnbc.com/...​lia-overseas-markets.html
Analysts said part of the reason behind the rises could be increasing costs of components and the appreciation of the U.S. dollar versus other currencies in the markets where Apple has hiked prices

Ситуація ідентична. Не дуже приємне просідання, але з адекватним керівництвом можна попросити про перегляд ЗП через півроку, а не через рік.

Ситуація ідентична. Не дуже приємне просідання

Чим саме? Ви живете в Єврозоні, всі ціни в євро, кому взагалі цікавий курс долара. А якби курс долара впав, ви б віддали частину зарплати?

Я живу в Єврозоні, всі ціни в євро? Це точно про мене? Тому що я живу в Україні і всі ціни в нас тут в гривнях. Але під капотом більшість продавців орієнтується саме чомусь на курс долара, а не євро. Я був би радий, щоб орієнтувалися на євро, але маємо що маємо, бабусі на базарі ціни на яєчка піднімають, тому що долар скакнув, тож на його курс складнувато закривати очі.

А если бы курс поменялся в противоположную сторону, как отнесся бы к пересмотру со стороны компании?

Если хочется зафиксировать курс, можно заранее купить опционы, фьючерсы и прочие инструменты, специально придуманные для страхования от таких рисков.

Уже 1.01, за шаг до USD = EUR.

Попри повномаштабне вторгнення Росії

В одному місці росія з малої літери, далі — з великої. Треба визначитись...

З великої, звісно, бо Росія — це країна, а мене в школі вчили, шо назви країн пишуться з великої.
Ви ж не Росію принижуєте своїми маленькими літерами (єбать, геройство), а свою власну мову.

А прикидатись дурником де вас вчили?

Дурник тут тільки один і це явно не я.
О, забув сказати — пишучи Росія з маленької ви принижуєте заслуги тих, завдячуючи кому ми маємо можливість тут дискутувати. Таке враження, шо ми з якимись макаками воюємо.

Правильное написание названия Ордынской Империи — «рашка». С маленькой буквы и с предлогами «на», «с».

Например: «сегодня на рашке»...

А відповідь на питання «А чого?» у вас мабуть звучить «Бо того». Так же?

Писати Росія з малої — це безпомічний інфантилізм і слабкість. ©

ви принижуєте заслуги тих, завдячуючи кому ми маємо можливість тут дискутувати.

Це ви про кого?

Лише 4% опитаних втратили роботу через початок війни

Через широкомасштабну фазу війни, а не через початок війни.

Слава богу, що я:
— не москаль
— отримую адекватні гроші для своєї позиції
— живий та здоровий

Оглядаючись навколо, читаючи новини, я бачу просто неймовірну купу людей, яким пощастило значно менше (в плані фінансів, здоров’я, нерухомості і т.д.)
Тому, на мій погляд, всі 100% людей з цього опитування — досить успішні люди, враховуючи оточуючу нас дійсність.

Счаз, шнурки только погладим. Но порушили нас сильно конечно и ЗП-шки безусловно сильно провалились. От Киева уже в $1000-1500 баксов разницы, начиная уже от синиора. Вакансий и проектов сильно-сильно по убавилось, если полный ремоут не брать в расчет, где в принципе им таймзона только важна и чтобы интернет был стабильный. А это существенно так, для того чтобы всерьез задуматься о переезде. Особенно если человек сам в Харьков приехал, учится например, смысла оставаться маловато.

Так вроде все офисы эвакуироваились, или ты говоришь о тех кто на удаленке?

Офисы и так уже два года как закрыты были на карантин, придти можно было только на время, покрайней мере все конторы которые я знаю. Удаленка теперь ужевидимо тренд на всегда, как минимум так сильно дешевле для нанимателя, сильно меньше расходы, рекордные прибыли и т.д.. Я про офисы харьковские в смысле — ЛПР-ы финансовые называются харьковские с регистрацией в харькове, хотя сами физически находятся где нибуть в Черногории, Швейцарии и т.п. причем давно уже.

То есть или работать удаленно на Киев\Львов или переезд туда же или за границу, когда выпустят?

Кошмар, «Бегущий Банкир» нас теперь совсем сожрет :o

Он как-то связан с гусещипателями?

А этот что уже надумал?

Теперішні (агреговані) я бачу тут
https://s.dou.ua/files/salary-widget_jul_2022b/data/swd-dev.csv

З нетехнічних вакансій падіння зачепило напрями HR, QA, Design, Artist, Project Manager та Support.

QA — нетехнічний напрям? Це коли так сталося?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Дякую, Олександре.
Дійсно, QA та інші напрями також є технічними. У дописі мали на увазі, що «не розробники». Це вже виправили.

Support — це теж нетехнічна?
Цікаво, а чому тоді у вимогах вакансій є багато технічних нюансів?

Не зрозуміло, як враховуються бонуси. В опитуванні є такий пункт, а в результатах я не знайшов

вони тут не враховуються. можливо зробимо окреме дослідження по бонусам.

Оце доволі хитро, адже бонуси є частиною компенсації. Я зазвичай для себе ділю річний дохід на 12 місяців і вираховую свою місячну доходність.

Дякую, це слушне зауваження. Думаю, надалі будемо і бонуси розраховувати. В цій хвилі 76% розробників сказали, що не отримують бонусів. Чим вище тайтл, тим більша частка отримують бонуси. Відповідно, бонуси практично не мають впливу на медіанну зарплату: без бонусів $3400, з бонусами $3420. Суттєва різниця виникає лише на рівні техлідів і архітекторів.

У нас в компании бонусив досыть багато, акции (несколько тысяч доларо в вгод), годовые бонусы (несколько тысяч доларов в год), бонусы раз в несколько недель (у меня в команде раз в 6 недель по 450$)

Давно пора міряти річні компенсації, тоді буде об’єктивніше

«Попри повномаштабне вторгнення Росії, медіанні зарплати розробників дещо зросли. Середня зарплата фахівців у червні 2022 року становила $3400 проти $3300 в грудні 2021 року.»

Перегляди в більшості компаній відбуваються на початку року, то ж це не дуже коректно. Статистика збирається, по факту, за минулий перегляд, що був ще до початку війни.

Стане зовсім сумно, якщо врахувати інфляцію.

Є таке. А ще, для тих, хто за кордоном, приблизно 13% втрат коли знімають валюту в банкоматах, через різницю в курсах. Проте, це сьогодення.
Якщо ж казати про довійськову ситуацію — то так, був зріст, ринок продовжував роздуватись.

Але це не заважало ЗП зростати весь 2021 рік. І, крім переглядів є ще перехід на нову роботу, наприклад, чи інфляція тайтлів, коли не вистачає спеціалістів і компанії готові платити більші гроші менш досвідченим

Грустные суммы, что тут обсуждать. (

В чому сумні? Я думаю взимку будуть сумні, а зараз хороші цілком(:

Жалкие медианные $3400 условных единиц (после вычета налога 5%). С потенциальным налогом 20% на многокурсии, с 20%-30% инфляции YTD. С такой жалкой компенсацией всё меньше и меньше выгоды оставаться в такой юрисдикции (да и во всех аутсорсных юрисдикциях, при реальной инфляции в долларе в них по 10%-20% ежегодно).
Ну а до зимы, если под 70-100 тыс. безработных в индустрии будет, то либо что-то решат с границами, либо сотни тысяч людей потянутся через Херсонскую область и Крым «на волю», ИМХО.

Так в сусідніх Польщі, Чехії, Румунії чи Естонії такі ж зарплати. Ще й може менші на руки. У вас очікування яке, щоб середньостатистичний айтішних отримував на ремоуті живучи в Черкаській області 10к?

Про Польшу читал, что в итоге компенсация брутто всё же оказывается выше, чем тому же человеку платили в пост-СССР. Т.е. в пост-СССР, принято тупо недоплачивать основной массе, и неважно, Украина это, Беларусь или РФ. В остальные перечисленные страны вообще смысла нет ехать в тот же аутсорс, особенно в предверии зимы без газа.

Так, брутто в якихось із країн може бути більше, але нетто точно стільки ж, а частіше менше. Не розумію просто вашої фрази про жалюгідність 3.4к — це в пару разів більше середньої зарплати в не-ІТ у східній Європі незалежно від країни. Тобто можна жити краще, ніж середня людина. В чому жалюгідність такої оплати в Україні?

Из этих 3.4к+5%, если говорить о брутто, нужно купить семейную квартиру тысяч за 200 долларов за «живые» деньги, быть готовым оплатить со своего кармана любое лечение или позволить себе/близкому родственнику умереть. С этих денег нужно отложить в условный частный пенсионный фонд, оплатить взятки, частную социальную сферу (детсады, поликлиники, школы, репетиторы), оплатить обучение ребёнка в вузе за «живые» деньги. С началом войны ещё быть готовым эвакуироваться полностью за свои деньги, давать взятки на границе/откупаться, ремонтировать повреждённое войной имущество/жильё. При этом никаких пособий или социального жилья, отличного от спортзала школы или модульного вагончика, просто не положено.
Т.е. тут есть элемент лотереи, казино — может и пронесёт, и не влипнешь — тогда может ретроспективно, оглядываясь на 10 лет назад, нетто получится в среднем выше. А можно и уйти в глубокий минус, потерять трудоспособность, жизнь, близких.

Да, трагедия СССР, что приучили жить в бедности, временами переходящей в нищету. И это реальность не для каких-то тунеядцев/алкоголиков, вечно в маньяне/сиесте с 8 классами образования, а для образованных, ответственных людей, которые каждый день ходят на работу по 8 часов, а то и дольше, с англо-саксонской работоспособностью и ориентированностью на результат.

На мой взгляд, Восточная Европа — это задворки, ещё со времён СССР, СССР был, думаю, богаче по ВВП и/или паритету покупательной способности, чем тем страны. Поэтому равняться на аутсорсную Восточную Европу — как-то так себе. Там много мест, где до сих пор страшная бедность, у т.н. средних, работающих людей.

СССР был, думаю, богаче по ВВП и/или паритету покупательной способности

Дарма. Для «радянських» людей рівень життя Східної Європи, навіть в рамках соцтабору — то був недосяжний космос.

Т.е. тут есть элемент лотереи, казино — может и пронесёт, и не влипнешь — тогда может ретроспективно, оглядываясь на 10 лет назад, нетто получится в среднем выше. А можно и уйти в глубокий минус, потерять трудоспособность, жизнь, близких.

Не розумію вашого поінту, вибачте. 3.4к медіанні — нормальна ринкова ЗП для Східної Європи, точно не жалюгідна. Звичайно, її не вистачить, щоб купити класне житло в найбільшому місті регіону, чи комфортно втекти від війни. Але це абсолютно нормально!
Можливо, для бажаного вами особисто рівня життя потрібно не 3.4к, а 30к, але ж якщо медіана стане такою, всі ціни виростуть, і вам знову не вистачатиме(:. Потрібно просто отримувати більше медіани, що цілком реально для крутого спеціаліста.

На мой взгляд, Восточная Европа — это задворки, ещё со времён СССР, СССР был, думаю, богаче по ВВП и/или паритету покупательной способности, чем тем страны. Поэтому равняться на аутсорсную Восточную Европу — как-то так себе

А на кого повинна орієнтуватись Україна? Часовий пояс, знання англійської, рівень освіти, розмір ринків — все близько. Не зі Штатами ж нас порівнювати(:.

От дивіться: просто працюєте 6+ років, рік вчите англійську, стаєте архітектором, ідете не в середню, а в трошки кращу компанію (щоб потрапити на межу третього квартилю), і ваша оплата вже 8к: jobs.dou.ua/...​experience=6-10&english=5

Якшо всі будуть архітекторами, хто тоді буде код писати?

Якщо всі будуть архітекторами з 8к, то 8к стануть новою медіаною, і на них нічого з запитів Andrew не придбаєш(:.
Я все відповідаю на те, що медіана в Україні цілком ринкова, і дуже непогана. У той же час нормально хотіти більше, просто потрібно стати не медіанним спеціалістом(:

Думаю, что заниженная медиана сложилась у нас из-за следующих вещей:

1) Отсутствие внутреннего рынка и, как следствие, всякие аутсорсы/аутстаффы с заниженными компенсациями.

2) Традиционно заниженные компенсации миддлов и джунов. Где ни посмотри медианы — нигде практически нет такого абсолютного и относительного разрыва между доходом миддла и синьора, как в Украине, да и в пост-СССР, наверное.

3) Подмена понятий — сравнение компенсаций сотрудника там с по сути контракторскими, временными отношениями здесь, в Украине.

1) Отсутствие внутреннего рынка и, как следствие, всякие аутсорсы/аутстаффы с заниженными компенсациями.

Так а у порівнянні з чим вони «занижені»? Це ж ринок: якщо люди готові працювати, а компанії платити, значить все нормально.

2) Традиционно заниженные компенсации миддлов и джунов. Где ни посмотри медианы — нигде практически нет такого абсолютного и относительного разрыва между доходом миддла и синьора, как в Украине, да и в пост-СССР, наверное.

Тут можливо по джунам так і є, тому що нижня межа — це умовний базовий мінімальний дохід, нижче якого вже немає сенсу працювати, а то і незаконно. В Україні ця сума нижча, ніж у Польщі наприклад. Не думаю, що це велика проблема, адже в джунах людина сидить півроку-рік, і далі вже росте.

3) Подмена понятий — сравнение компенсаций сотрудника там с по сути контракторскими, временными отношениями здесь, в Украине.

Мені здається в Польщі по B2B контрактам люди не так щоб радикально більше отримують, ніж по трудовим договорам, хіба ні? Користуються нижчими податками, так, але гросс сума не сильно відрізняється.

Так а у порівнянні з чим вони «занижені»? Це ж ринок: якщо люди готові працювати, а компанії платити, значить все нормально.

Полноценные компенсации платят в ИТ-департаментах крупных концернов, в индустрии; в крупных или не очень технологических, продуктовых конторах.
А все эти аутсорсы и аутстаффы — это попытки урезать и без того скудные западные з/п до каких-то огрызков. Которых хватает только зелёной молодёжи, и то, пока чего-то серьёзного не происходит, как, например, в Шри-Ланке, Турции, Украине. Если даже до инфляции 2022 года на зарубежных форумах была куча жалоб, что на предлагаемые коменсации сложно прожить, не ютясь по коммуналкам или в часе езды от работы, то что уж говорить про аутсорсные ошмётки?

Думаю, Украина в соотношении затраты/компенсации полностью протухла, в связи со всеми событиями 2022 года.

Полноценные компенсации платят в ИТ-департаментах крупных концернов, в индустрии

Ви думаєте, в ІТ департаменті Tata Motors десь у Делі більше платять, ніж 3.4к?(:
Ви мабуть маєте на увазі, що працюючи в хорошій компанії в країні першого світу (Західна Європа, Канада, США, Австралія) можна мати більше, ніж у Східній Європі? Тут так, згоден звичайно, нема з чим сперечатися. Бо такий ринок.
І знову ж таки, це не робить 3.4к у Східній Європі жалюгідними аж ніяк(:.

без того скудные западные з/п

Ну занадто товсто.
Якщо замашки жити, як король, роби свій бізнес.

Ну занадто товсто.

Так даже в англоязычных источниках пишут, что реальные доходы
обычных людей падают на Западе уже примерно 40 лет. В том числе и из-за распространения всяких аутсорсингов.

В некоторых крупных мегаполисах даже финансово не потянуть воспитание одного ребёнка, если родители не работают вдвоём на каких-то хороших работах/должностях. А ещё ипотеки на 30-40 и более лет. Жизь же не состоит только из поесть, переночевать где-то и быть в готовности отработать следующую рабочую смену — как-то день простоять и ночь продержаться — действительно, 2-4 килобакса гросс хватит с головой почти везде.

реальные доходы
обычных людей падают на Западе уже примерно 40 лет
если родители не работают вдвоём на каких-то хороших работах/должностях

Це все висловлювання про медіанних жителів Заходу у вакуумі, а тред вище був про роботу в IT. В IT досить мало місць у світі, де стандартний працівник буде жити в стилі «день простоять да ночь продержаться», і точно не на заході.

Ну в Европе недвижимость в больших городах сильно выше чем 200к, в условном Вроцлаве (не говорим про Париж вообще) тоже самое будет раза в 2 а то и в 3 дороже. А вообще в семье же 2 человека) в большинстве европейских стран семьи не могут позволить себе неработающую жену) пол года декрета и на работу)

А ще до ціни треба додати 15-20% оформлення податків, ріелтор. Тобто квартира не 350к, а 425к. А це вже зовсім інші гроші

Якщо не помиляюся, то начебто казали, що буде також розбивка зарплат по окремих компаніях

після перегляду статистики зарубіжних сайтів по Golang, наприклад www.glassdoor.com/...​IL.0,6_IS11047_KO7,30.htm та
survey.stackoverflow.co/...​s-top-paying-technologies
виникає недовіра до данного опитування

Наскільки сильно може здивувати різниця зарплат між опитуванням, в яких приймають участь розробники з усього світу, і локальним українським опитуванням? 🤔

Плюс в глобальному опитуванні більшість — це наймані працівники або прямі контрактори, а в цьому опитуванні на ДОУ більшість — це люди, що працюють на компанії-посередники, що працюють на кінцевого замовника (і це ще в ідеальному випадку, ланцюжок буває і довший).

Ну як зазвичай — в коментарях у всіх вже давно 10к, а воно медіана сеньорів навіть не 5к, виходить.

А що таке сеньор?) Я бачив сеньорів і на 1500 баксів, і на 3000, і на 5000, і на 6000 баксів. Допускаю існування одиничних сеньорів в коментарях на 10000+ баксів.

Так і є. В Україні ~250 тис спеціалістів. Якщо 1% з них отримують 10К+, це 2500 людей. Цілком достатньо, щоб написати сотню коментарів на ДОУ :)

Ошибка вижившего, кичатся только те, у кого верхний квартиль

А ще більше людей звідти сидить мовчки і в опитуваннях участі не приймає, от те на те і виходить.

Підписатись на коментарі