Джуніори, залишайте свої питання про пошук роботи. Обговоримо на войсчаті

Ми знаємо, що джуніорам не так просто знайти роботу — про це свідчить аналітика DOU: кількість вакансій для початківців зменшується, а відгуків на кожну з них — стає тільки більше. Конкуренція між кандидатами — висока.

У телеграм-каналі Junior дайджест dou.ua ми запитали у спільноти, про що хочуть поговорити на войсчаті для початківців. Звісно ж, на першому місці — як знайти роботу.

Отже, цього четверга, о 19:00, проведемо такий войсчат. Спробуємо розібратись, чому ви досі не отримали омріяний офер і як це виправити.

❗️ А у цьому топіку запрошуємо лишати питання, які хочете обговорити під час войсчату. Не соромтесь, пишіть!

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Можливо початківцю без комерційного досвіду,але після універу і профільної освіти і з крутою англійською відразу їхати за кордон(в умовну Польщу) і там намагатись знайти першу роботу в it?
Хто щось може порадити?

Дуже сумно, але це факт, поки війна не закінчиться, бізнес полумертвий, джунам ловити нічого , це дуже прикро, ти можешь буде дуже розумною людиною, займатися самоосвітою, мати дуже круті скіли , але якщо не маєш комерційного досвіду, тебе навіть не розглядають. Шукаю работу в QA 3 місяці , поки нічого , маю стажування 3 місяці, але це мені не допомогло, після співбесід одна і та ж відповідь, ми знайшли людину з комерційним досвідом. Де мені взяти 1 рік досвіду ? Зараз мені здається , що це ІТ тусовка для ОБРАНИХ , а новичках тут немає місця.

Плануємо обговорити питання відсутності комерційного досвіду, дякую.

Чим можна конкурувати, якщо ти новачок і подають резюме багато таких як ти?
Чим можна виділити ь в очах рекрутерів?

Плануємо це як перше питання на войсчаті.

Вопрос Director of Engineering в Yalantis: на днях подавался (здесь на DOU) на rust вакансию в Yalantis и ни ответа ни привета. Что со мной (или с вами) не так?

Доброго дня. Як потрапити на стажування до компанії? І чи хтось знає зараз взагалі можна потрапити на стажування? Якщо ви знаєте такі фірми буду дуже вдячна якщо скажете що це за фірми/компанії

Питання колективне, знаю багато людей, як мене запитують як зайти в ІТ. Можливо підскажете реальні рішення, як заповнити прірву від знання трейні ( реалізація простих пет проектів ) і мінімальними вимогами на ринку —— middle — junior strong( 2+ роки комерційного досвіду) і при тому конкурувати з 300+ кандидатами.

Думаю — Freelancehunt. Там багато задач починаючі від парсингу та телеграм ботів, закінчуючи цікавими та комплексними проектами.
Замовники зазвичай платять не багато, але знайти роботу не складно (ще й можна нещадно демпінгувати). А це який не який комерційний досвід.

Ще pet проекти бувають різні. Не треба робити якогось чергового telegram бота, а прийміть челенж і зробіть якусь мега гравіцапу типу «WSGI сумісний веб сервер, який приймає запити через serial інтерфейс tcp серверу ESP8266» (це мій реальний pet проект. І так у мене було багато часу і я трохи божевільний). Якщо такий проект буде зроблено до кінця і він буде відповідати best practices та стандартам кодінгу (ну хоча б unit тести десь покажіть) то це серьйозно виділить вас на фоні сотен джунів

Добре виділяє ще, думаю, якщо ви щось законтрібьютете у якийсь живий open source проект. Просто юзайте різні ліби, знаходьте баги або недоліки (а вони там 100% є), читайте правила проекту і робіть пулл реквест.

Можливо, хтось з джунів може поділитися досвідом, як він все ж таки зміг знайти бажану роботу за останні місяці?

Я дійсно не розумію як можно вирватись в цю професію... Гайки затягнути в край.
Намагайся чи не намагайся, не чого не вийде.
Ну наклепал я в портфель робот, ну просидів кучу годин за навчанням, кому це потрібно)) Це не робота, це хоббі, так виходить.
В нинішньому становищі мене жде армія. А то все фігня, не намагайтеся. Працювать за гроші мізерні (варіант отримання роботи), чи сидіти без роботи та сумувати.

Нажаль, це і правда важко. Я шукав трохи менше року, 13 років тому. З тих пір попит і вимоги до кандидатів виросли. І будучи студентом, можна всі ночі програмувати щось для себе і потім показувати. А маючи роботу і сім’ю я взагалі не уявляю, як людям вдається змінювати професію

Це дуже сумно. Я так к цему шел з 2019 року. Зараз я меркую піти в ЗСУ.
Сподіваюсь повернусь в цю сферу.

По своєму досвіду ( в 37 свічнувся на QA, а в 39 став розробником) скажу, що наполегливість і удача вирішує. Обов`язковий аналіз помилок після кожного фейлу на інтервью. І так, удача тут грає не абияку роль, щоб бути в потрібний час в потрібному місці. Хоча, удача, це може й результат багатьох спроб)

Аналізувати свої фейли це звісно ж круто, якщо тебе хоч кличуть на співбесіди, часто просто „We would like to thank you very much for being interested in our job offer. Unfortunately we are not able to employ you in our company at that moment.”

А смысл тут вопросы задавать? Тут и так все понятно. В стране война, ИТ рынок упал на 40%, джунов порой до 200чел на вакансию, вакансий для новичков крайне мало, а если и есть — то требования драконские*(конкуренция позволяет). Ай ну его это ваше ИТ, у меня в коммерции лучше получается, купил-продал и башка не болит...

5 років працюю у компанії (створили з друзями) єдиним технічним спеціалістом — за цей час освоїла від фронт/бекенду, SEO, до різної аналітики, розробила (від аналізу потреб до тех реалізації) CRM для компанії (vue+php) але без webpack vuex і тд — тобто все працює, але показати соромно. Оскільки я одна — не було досвіду роботи в команді. Зараз делегувала свої обов’язки іншому спеціалісту, тому що хочу займатись веб розробкою. Але не маю досвіду і вражаючого cv, тому не знаю навіть на які позиції можу претендувати

Доброго дня! Отримувала запрошення на інтервью та тестові. Маю схвальні відгуки на своє портфоліо і резюме, розумію, що могу конкурувати. Але як тільки рекрутер чи роботодавець дізнаеться, що не маю комерційного досвіду, отримую відмову. Що можна с цим зробити? (UI/UX designer)

Продовжити відправляти откліки на вакансії ( їх може бути і за сотку:) ), але змінити порядок презентації своєї кандидатури так, щоб спочатку робити акцент — хто ти, що ти можеш, твої скіли, а вже потім свої недоліки (відсутність досвіду).

Рухайся в сторону, щоб твій профіль визивав думку не «Ну джун як джун, таких 150», а «Ого, це мощна, треба її відхватити поки хтось інший не захантив»

Якщо в тебе не має комерційного досвіду роботу ти можешь його:

1. Здобути на тому ж фрілансі.

2. Перебити цей недочьот іншими своїми кіллер фічами, або компенсувати це більш якісним портфоліо чи презентацією себе.

Доброго дня! Цікавить питання розвитку джуна у Харкові. Зараз зовсім нема вакансій з Android розробки. Як бути і чи готові компанії створювати вакансії для відаленною роботи? Не маю змоги виїхати з міста до Києву, Дніпра чи Одеси, де вакансій більше.

Можете шукати вакансії з фільтром «remote» на DOU та Djinni.

Цікаво дізнатися як конкорувати зі 150-450 резюме на одну вакансію та дiйти до етапу спiвбесiди, навіть якщо є сильна теоретична пiдготовка/практичнi навчики i вискокий рiвень знання iноземних мов, але немає комерцiйного досвiду

Поговоримо про резюме і те, як виділитись з числа інших.

Дякую, що взяли до уваги. Найбiльше цiкавить питання шляхiв/можливостей отримання комерцiйного досвiду новачку

Складність у досвіді. Практично на всіх позиціях потрібен досвід. От і англійська в нормі, і курси проходжу, і знання є. А без досвіду брати не хочуть. Хоча, потрібно просто якийсь місяць вникнути в роботу, підтягнути скіли. Але ніхто навіть не ризикне взяти на роботу і спробувати дати шанс.

Основна складність в мові, дуже «туго» йде вивчання, тому питання можливо чи знайти без занань англійскої. Можливо в середовищі де постійно буду чути легче буде вивчати її. дякую

Доброго дня, маю досвід роботи в UI/UX 8 місяців але зараз не можу знайти роботу да і вакансій для джунів зараз дуже мало. Де шукати роботу ?

Підписатись на коментарі